Прес-служба Херсонської ОДПІ інформує, від 22.02.17р.

 Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 № 77 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників у 2017 році.

Документом передбачено, що фінансова підтримка сільгоспвиробників буде здійснюватися за такими напрямами:

- бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції;

- часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Ціллю використання бюджетних коштів є збільшення обсягів виробництва сільгосппродукції, підвищення продуктивності в сільському господарстві, сприяння розвитку аграрного ринку та забезпечення продовольчої безпеки.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року втратила чинність ст. 209 Податкового кодексу України, яка регламентувала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

В січні херсонці залишили в касах міських бізнесменів майже 1 млрд гривень

Наразі в Херсонській ОДПІ зареєстрований 2301 касовий апарат, що на 139 більше, ніж на початку минулого року. Протягом січня цього року власники зазначених реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) за готівку реалізували херсонцям товарів та послуг на 911,6 млн гривень. Для порівняння, у січні 2016 року херсонці виклали у касах торговельних мереж лише 352,2 млн гривень.

Нагадаємо, що однією з новацій 2017 року є доповнення ст. 296.10 Податкового кодексу України вимогою щодо застосування РРО при продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Перелік таких товарів має встановити Кабінет Міністрів України до 31.03.2017 року. Протягом цього періоду штрафні санкції застосовуватися не будуть.

Жителі та бізнес Херсона сплатили до бюджетів 205,3 млн грн

Саме така сума податкових платежів надійшла до зведеного бюджету  протягом першого місяця цього року. Це на 83,4 млн грн більше, ніж у січні минулого року.

Слід зазначити, що загальна сума надходжень розподілилася між Державним бюджетом України та місцевим бюджетами майже порівну, зокрема: 102,9 млн гривень надійшли до держбюджету, а 102,3 млн грн – до місцевого.

Бюджет міста отримав 10,6 млн грн від майнових податків

Власники дорогих авто, розкішної нерухомості та земельних ділянок, розташованих у Херсоні та приміських селищах, у січні перерахували до бюджетів територіальних громад 10,6 млн грн податку на майно. Слід зазначити, що найбільші фінансові вливання бюджет отримав від земельної плати - 8,3 млн грн та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - 2,1 млн грн і найменші від транспортного податку - 117 тис. гривень.

До слова, майнові податки наразі забезпечують понад 10% податкових надходжень до місцевого бюджету Херсона.

У січні міські підприємці сплатили до соціальних фондів 5,9 млн грн ЄСВ

Протягом першого місця 2017 року фізичні особи – підприємці, що перебувають на обліку в Херсонській ОДПІ, сплатили до соціальних фондів 5,9 млн грн єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Це на 1,2 млн грн більше, ніж було сплачено у січні 2016 року.

Зазначимо, що до цієї категорії платників відносяться всі підприємці, в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Нагадаємо, що законодавчими новаціями з 1 січня 2017 року мінімальна сума ЄСВ для фізосіб-підприємців становить 704 грн на місяць. Однак, платники єдиного податку 1 групи сплачують єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску (у 2017 році – 352 грн на місяць) із зарахуванням відповідних періодів ведення бізнесу до страхового стажу пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Громадські організації Херсона та ОСББ мають відзвітувати до 1 березня

Неприбуткові установи та організації, як ті, що провадять діяльність, так і ті, що її не здійснюють, повинні виконати обов'язок, встановлений Податковим кодексом України, надати звітність за 2016 рік. Зокрема, до органу фіскальної служби за місцем реєстрації необхідно подати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність.

Звертаємо увагу на те, що Подання Звіту є обов’язковим, навіть за наявності показників, які підлягають декларуванню, в тому числі і показників, які мають нульове значення. Фінансова звітність є невід’ємною частиною звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, її подання є обов’язковим.

Кінцевий термін подання звіту та фінансової звітності за 2016 рік – 1 березня 2017 року.

Як повернути частину сплачених податків?

Податкове законодавство надає громадянам право на повернення частини податку на доходи фізичних осіб, сплаченого ними у попередньому році. Реалізувати таке право можна за допомогою податкової знижки, яка полягає у зменшенні загального оподатковуваного доходу у вигляді зарплати, одержаної громадянином у попередньому році, на документально підтверджену суму витрат такого громадянина.

          Перелік витрат, які можна компенсувати завдяки податковій преференції визначено у п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України. До нього відносяться витрати з оплати: навчання у вітчизняних вузах та професійно-технічних навчальних закладах, частини процентів за користування іпотечним житловим кредитом (частина витрат), страхових платежів та пенсійних внесків за договором довгострокового страхування життя, чи недержавного пенсійного забезпечення, переобладнання транспортного засобу, що належить громадянину, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива тощо.

Аби громадянину отримати податкову знижку треба до кінця цього року подати до податкової інспекції за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік та мати документальне підтвердження понесених витрат.

У цьому році для реєстрації ПДВ-накладних відводиться більше часу

З 1 січня 2017 року податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних необхідно реєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних з урахуванням таких граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Зазначені строки реєстрації встановлені п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України. У разі їх порушення застосовуватимуться штрафи у розмірі від 10 до 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних.

Як бізнесмени звітують за використання води для питних потреб?

Суб’єкти господарювання не сплачують рентну плату за спеціальне використання води, яку використовують виключно для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб. Якщо бізнесмен, зареєстрований платником рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата), у звітному кварталі звітного року використовував воду виключно для зазначених потреб, то об’єкт оподаткування рентною платою у нього відсутній. Такий суб’єкт щокварталу подає до контролюючого органу декларації з рентної плати наростаючим підсумком з початку року до закінчення звітного року.

Водночас, якщо суб’єкт господарювання, який є платником рентної плати, з початку звітного року використовуватиме воду виключно для задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, то такий платник повідомляє відповідний контролюючий орган про відсутність у нього у звітному році об’єкта оподаткування рентною платою та податкові декларації з рентної плати не подає. Для цього необхідно скласти заяву в довільній формі та подати її не пізніше граничного терміну подання декларації за І квартал звітного року.

Детальну інформацію щодо справляння рентної плати можна отримати в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, який розміщений на веб-порталі фіскального відомства.

Змінив місце здійснення бізнес-діяльності – подай заяву!

Платники єдиного податку зобов’язані повідомити податкову інспекцію про зміни податкової адреси або місця провадження господарської діяльності. Для цього слід подати заяву, форма та порядок подання якої встановлені наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675.

Так, якщо у підприємця - платника єдиного податку першої і другої груп змінюється податкова адреса, місце провадження господарської діяльності або види господарської діяльності, то заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

Якщо такі ж зміни відбуваються у платника єдиного податку третьої групи, то заява подається разом з декларацією за податковий період, у якому відбулися такі зміни.

Такі вимоги передбачені ст. 298 Податкового кодексу України.

Детальну інформацію з питань, що належать до компетенції органів фіскальної служби, можна отримати у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі на веб-порталі відомства.

Вартість навчання може не оподатковуватися

Для цього сума коштів, сплачена юридичною або фізичною особою за навчання, повинна бути не вище трикратного розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2017 році – 9600 грн). Мова йде про оплату вітчизняним вищим або професійно-технічним навчальним закладам за кожний повний або неповний місяць здобуття освіти, підготовки чи перепідготовки громадянина. Така норма передбачена пп. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України, який діє з 1 січня 2017 року.

До речі, схожа пільга існувала і раніше, однак неоподатковувана сума коштів, сплачена за навчання, була значно меншою. Ще однією умовою не оподаткування коштів було зобов'язання громадянина відпрацювати у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу і отримання спеціальності не менше ніж три роки.

 Прес-служба Херсонської ОДПІ

ГУ ДФС у Херсонській області