єРобота: понад 700 заяв на мікрогранти для старту й розвитку бізнесу

З першого лютого на отримання мікрогранту на започаткуання чи розвиток бізнесу за програмою “Власна справа” подали заявки 767 українців. Про це повідомила заступник міністра економіки Тетяна Бережна, інформує прес-служба Мінекономіки


“Перша хвиля подання заяв на отримання мікрогрантів на започаткуання чи розвитку свого бізнесу стартувала цього року 1 лютого. На сьогодні заяви на мікрогранти від держави подали 767 українців. Загалом вони попросили мікрогрантів на 176 млн грн”, - розповіла чиновниця. 


Заявники, які пройдуть перевірку кредитної історії, реалістичності бізнес-плану та пройдуть співбесіду у Центрі зайнятості, отримають мікрогранти до 250 тис. грн. Бережна нагадала, що минулого року за програмою було подано понад 16 тисяч заяв та понад 3300 заявників отримали мікрогранти на загальну суму 777 млн грн. “Цього року уряд планує видати понад 7000 мікрогрантів, у бюджеті на це передбачено 1,8 млрд. грн. У 2023 році буде проведено 20 хвиль подання заявок. Сьогодні, 13 лютого, розпочалася вже друга хвиля. Зазначу, що отримати мікрогрант може як підприємець, що діє, так і людина без досвіду такої діяльності”, — додала заступник міністра.


 

Урядовий проект “єРобота” передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Він спрямований на активізацію підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць. Проект включає 6 грантових програм, зокрема,  українці зможуть отримати:

  • мікрогранти для створення власного бізнесу;
  • гранти для розвитку переробного підприємства; 
  • державне фінансування закладки саду; 
  • кошти для розвитку тепличного господарства;  
  • грант на реалізацію стартапу, у тому числі в сфері ІТ; 
  • кошти на навчання ІТ-спеціальностям.

Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі.