Международный форум интеграции и кооперации

Международный форум (включен в План мероприятий на 2016-2018 г. г. по реализации Стратегии регионального развития Запорожской области на период до 2020 г.)

Время проведения: 11-12 октября 2016 года

Цель мероприятия:
Представление ключевых изменений в вопросах инвестирования, торговли и кооперации на внутренних и внешних рынках, а также их особенностей с учетом действия Соглашения о зоне свободной торговли с ЕС.

Место проведения:
Украина, г. Запорожье, выставочный комплекс «Козак-Палац» (ул. Победы,70-б)

Структура мероприятия:

11 октября

1. Специализированная секция «Развитие агропромышленного комплекса в регионах»
В формате экспертного обсуждения вопросов государственной поддержки агропромышленного комплекса, системы налогообложения сельхозпроизводителей, законодательства относительно земельных вопросов, а также перспектив создания сельскохозяйственных кооперативов и осуществления экспорта агропродукции.

2. Специализированная секция «Состояние и перспективы промышленного сектора в условиях интеграционных процессов»
В формате обсуждения проблемных вопросов промышленных предприятий, презентации плана модернизации промышленности и создания индустриальных парков и кластеров.

3. Специализированная секция «Децентрализация как предпосылка успешного развития регионов»
В формате презентации состояния и перспектив реформ децентрализации в Запорожской области, значения территориальных громад, их развития и полномочий.

12 октября

Блок 1. Расширение географии экспорта украинских компаний.
В формате экспертного обсуждения особенностей сотрудничества с регионами и странами, в сопровождении комментариев и рекомендаций аналитиков журнала «Бизнес».
География спикеров: представители дипломатических миссий, отраслевых ассоциаций, бизнеса из стран ЕС, Турции, Китая, Канады, Израиля, ОАЭ.

Блок 2. Интеграция в мировое сообщество: взгляд экспертов.
В формате экспертного обсуждения перспектив, путей и особенностей выхода на мировые рынки.

Блок 3. Инструменты поддержки и финансирования экспортно-импортной деятельности, внутренней кооперации.
Представление международных проектов технической и финансовой помощи (Европейского Союза, ЕБРР, GIZ, проекта ПРОМИС, ЮНИДО, ТПП Украины, отраслевых ассоциаций), а также электронных торговых площадок как инструментов внутренней кооперации.

В рамках форума запланирована организация «Trade-зоны» для проведения переговоров представителей торгово-экономических миссий посольств и зарубежных бизнес-ассоциаций с украинскими предприятиями.

Генеральний консул ФРН в Донецьку (офіс м. Дніпро) Вольфґанґ Мьоссінґер:

- За щасливим збігом обставин Міжнародний форум з питань інтеграції та кооперації «InCo Forum» проходить в той самий час, що й Німецько-український бізнес-форум у Києві, приурочений відкриттю Німецько-Української промислово-торговельної палати в Україні. Розширення коопераційних зв’язків - це «Альфа і Омега» сучасного бізнесу. Саме тому подібні форуми життєво необхідні для регіону: з одного боку, для того, щоб об’єднати свої зусилля, з іншого боку, щоб зацікавити потенційних партнерів.

Німеччина – країна виставок. Тому всім компаніям, які прагнуть вийти на німецький ринок, я порадив би спочатку відвідати відповідні спеціалізовані виставки в Німеччині або презентувати на них себе. Форуми та спеціалізовані виставки є «біржами» підприємств, що хочуть знайти нових партнерів і нові ринки. При цьому, звичайно, необхідно мати терпіння, оскільки під час першого такого візиту до Німеччини рідко вдається одразу укласти велику угоду.
Українським підприємцям я бажаю скористатися можливостями отримання інформації, консультаційних послуг та налагодження коопераційних зв’язків, що надають насамперед торговельно-промислові палати. Німецько-Українська промислово-торговельна палата стане в цьому відношенні новим і важливим партнером для компаній в Україні.

 

Перший секретар відділу торгівлі та економіки Представництва Європейського Союзу в Україні Жослін Гітон:

- Україна знаходиться на перехідному етапі, і підприємства повинні адаптуватися до нової середи, нових правил, ринків. За таких обставин доступ до інформації є провідним, а подібні форуми сприяють цьому та надають корисну мережу зв’язків. Це не самоціль, а інструмент для розвитку бізнесу.

Нові торгові та інвестиційні можливості, відкриті Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, є реальними. Ця угода надає доступ до найбільшого світового ринку, а також буде сприяти інтеграції ринку між ЄС та Україною. Без сумніву, це є складним завданням, але дорога попереду вільна. Всі країни, які йшли шляхом економічного розвитку, зробили це шляхом прийняття реформ, за прикладом тих, що передбачені Угодою. Ці реформи сприяли залученню інвестицій, покращенню ділового клімату і в кінцевому підсумку забезпечували відчутні переваги для громадян. У цьому процесі ЄС допомагає як владі - у прийнятті реформ, так і бізнесу - в адаптації до нового середовища.

 

Виконавчий директор Канадсько-Української Торгової палати Емма Турос:

- З поширенням політики децентралізації економічна ситуація на місцях все більше буде залежати від кожної окремої ініціативи, кожної громади, кожного підприємства, а також їх здатності скористатися можливостями чи протистояти викликам. Бізнес будується на довірі та контактах. Форуми – це важливі заходи, на яких місцевий бізнес може дізнатися, що вимагає сучасний світ, і як кожне окреме підприємство повинно розвиватися, щоб стати успішним.

Цей рік був, мабуть, найактивнішим в канадсько-українських відносинах. Під час виступу на Форумі у Запоріжжі я розповім, які можливості відкриваються перед бізнесом і що ми можемо зробити разом. Угода про ЗВТ з Канадою, форум у Торонто, а також багато планів на цю осінь та зиму.

 

Голова Комітету підприємців агропромислового комплексу при ТПП України Олег Юхновський

- Запорізькі аграрії і місцеві спеціалісти Торгово-промислової палати дуже активно приймають участь у громадському житті та професійних дискусіях, як на рівні регіону, так і на рівні держави. Тому будь-які заходи, що проводяться в Запоріжжі, завжди прогнозовано цікаві.
На форумі ми хотіли би означити спільне бачення запорізьких аграріїв в ключових проблемних питаннях галузі. Вони стосуються трьох напрямків – державної підтримки національного виробника, податкове законодавство і останні зміни в земельному законодавстві. В такому контексті ми будемо вибудовувати нашу дискусію. І було б дуже добре, щоб до неї долучилися фахівці з інших регіонів.
На форумі ми плануємо напрацювати та зафіксувати чітку позицію аграріїв, щоб потім донести цю думку до органів державної влади. Не хочу забігати наперед, але передбачаю дуже жваві дискусії.
InCo Forum саме і є тією платформою, де напрацьовуються стратегії, ідеї та пропозиції реальних виробників до уряду та депутатів. 

Оргкомитет:

Запорожская торгово-промышленная палата,
тел.: + 38 (061) 213-50-26, www.ziif.in.ua