Міжнародна агропромислова виставка у Львові та climate Smart agroforum 2017

Інноваційний холдинг НТІ разом з Першим національним аграрним кооперативом (ПНАК) та Українським кооперативним холдингом (УКА) розпочали новий напрямок розвитку кооперації в Україні – електрокооперацію.

Створення електрокооперативів дозволить оновити українське село технологічно та ефективно використовувати місцевий потенціал. Адже альтернативна енергетика дозволить місцевим громадам бути незалежними від монополії, зокрема газових.

«Для того, щоб вийти на європейські ринки та забезпечити українських споживачів якісними та доступними продуктами ми маємо скорочувати витрати. У ціну всіх товарів входить вартість транспортування. Якщо використати інноваційні технології, такі як електромобілі, ми матимемо змогу значно здешевити українські продукти», – зазначив президент УКА Зиновій Свереда.

НТІ та ПНАК перші, хто запропонував дану формулу. Вже реалізовані практичні кроки – холдинг взяв на тест-драйв нову модель електричного автомобіля Renault Kangoo ZE. Тестувати електрокар будуть на сільських дорогах. Керуючий партнер, директор НТІ Олександр Матюшок впевнений, що у  поєднанні з іншими інноваційними розробками використання електромобіля дозволить зробити роботу малих сільськогосподарських підприємств не тільки більш ефективною, а і екологічною.

«Для учасників кооперативу ми шукаємо рішення, які активізують раніше незадіяні ресурси.Електромобілі і є саме таким рішенням. Ми плануємо закупити 200 електрокарів, які стануть складовою великої електронної платформи, яку компанія НТІ розробляє для взаємодії малих виробництв», – зазначив Олександр Матюшок.

agroport ex Sp.z.0.0 польська гілка у європейському векторі

Дружні зв'язки Львівщини та Республіки Польща, безумовно позначилися і на Агропорт 2017. Зацікавленість польського бізнесу до українського сільського господарства та можливість передачі цінного досвіду, пов'язаного, перш за все, з новими можливостями для торгівельної кооперації, знайшов своє відображення в подальшому в тісній співпраці.

У минулому році з ініціативи команди Агропорт з метою впровадження взаємовигідних спільних програм був організований і відкритий польський офіс Агропорт у Варшаві, основною діяльністю якого є супровід польських компаній, які бажають вийти на український ринок.

«Початкове завдання нашої закордонної гілки полягало в підготовці й адаптації інформаційних матеріалів про товари і послуги, які польський бізнес готовий надати українським аграріям. Це особливо стосується тих компаній, які планували участь у львівському Агропорті. Але у перші дні роботи до нас почали надходити реальні запити на продукцію з України. Це, переважно, вже перероблена продукція, зокрема для HoReCa.

Вже зараз ми бачимо, як функції офісу розширюються з урахуванням реальних потреб. Тепер ми фокусуємося не тільки на пошуку технологій, які можуть бути цікаві українському виробнику, а й враховуємо реальні потреби в продукції українського виробництва за кордоном. З огляду на географію, Польща – це перше вікно в Європу, і вона, в свою чергу, для експортерів-початківців може стати осередком сприяння для виходу на інші європейські ринки» – зазначив Антон Ярош, керівник польської гілки Агропорт.

В поточному році польські компанії мають намір взяти активну участь в роботі форуму. Тому планується особливу увагу приділити досвіду польських аграріїв в тваринництві, рослинництві та енергоефективних технологіях. Спільно з департаментом АПК Львівщини співробітники польського офісу AgroportEх Sp.z.o.o зараз опрацьовуються запити, що надійшли від закордонних колег та ведеться пошук аналогічних запитів з боку українських аграріїв.