Німеччина приєдналася до міжнародного проєкту відновлення українських міст

Німеччина приєдналася до міжнародного проєкту відновлення українських міст та виділила EUR5 млн. 

Європейська економічна комісія ООН (UNECE) створила робочі групи #UN4Kharkiv та #UN4Mykolaiv та запросила міжнародних архітекторів допомогти цим містам розробити перспективні генеральні плани. 

Харкову допомагає Фонд британського архітектора Нормана Фостера, у Миколаєві координує роботу глобальна дизайнерська та архітектурна компанія One Works (Італія). Про приєднання до проєктів німецької сторони стало відомо під час онлайн-зустріч робочих груп, у якій взяли участь представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, UNECE, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, місцевого самоврядування Миколаєва та Харкова та інших міжнародних організацій.

“З початку повномасштабної агресії Росії ми відправляємо в Україну найнеобхіднішу допомогу. І водночас думаємо, як підтримати вас у відновленні після закінчення війни, адже готуватися до цього слід уже зараз. Я особисто отримав завдання від федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца представляти нашу країну у цій роботі”, - повідомив державний секретар Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Йохен Фласбарт. 

Він нагадав, що у грудні минулого року відбулася зустріч країн “Великої сімки” (G7), під час якої держави-учасниці висловили розуміння, що Україна потребує всебічної допомоги, а також повідомив, що Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини надасть цьому міжнародному проєкту фінансову підтримку в EUR5 млн.

 “Ми вже працюємо над тим, щоб ці проєкти були успішно реалізовані. Сподіваємося, жахлива війна закінчиться якнайшвидше, і ми почнемо відновлення України”, — будує плани на майбутнє Йохен Фласбарт.