Одне з найстаріших підприємств Харківської області відновило виробництво

У Харківській області після тривалої перерви розпочався випуск нових залізничних вагонів. Як повідомили в облраді, 60 залізничних вантажних вагонів випустив Панютинський вагоноремонтний завод (ПВРЗ), розташований у Лозівському районі.

Новозбудовану партію вагонів передали в експлуатацію 28 січня. З цієї нагоди ПВРЗ відвідали голова правління "Укрзалізниці" Олександр Камишин, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко та Лозівський міський голова Сергій Зеленський.

ПВРЗ було засновано у 1869 році як паровозне депо на базі старих майстерень, які мали обслуговувати залізниці напрямків Харків-Лозова-Севастополь та Лозова-Полтава. У 1913 році Паровозне депо та весь паровозний парк зі станції Панютіне були переведені до Лозової, де збудували нове паровозне депо. А в селищі Панютіне на базі ремонтних майстерень збудували вагоноремонтний завод.

Останні три роки на заводі була складна ситуація. Нове замовлення, яке реалізується за програмою "Велике будівництво", дає надію на стабільну роботу підприємства. За три роки Укрзалізниця планує поповнити свій вантажний парк 7900 новими вагонами. Це найбільше оновлення з 2016-2018 років.

Так, цього року на Панютинському, Дарницькому та Стрийському вагоноремонтних заводах планується виготовити 1496 вантажних вагонів: 1446 піввагонів та 50 зерновозів. У Панютіному мають побудувати 714 піввагонів та всі заплановані зерновози, а також відремонтувати ще 1560 вагонів.

Як зазначила Тетяна Єгорова-Луценко, майже три роки Панютинський вагоноремонтний завод переживав тяжкий період. "А це – містоутворююче підприємство, на якому працює дуже багато людей. Я бачила та отримувала підтвердження від голови профспілки, що люди хочуть працювати, хочуть будувати вагони, тримаються за свої робочі місця, навіть іноді не отримуючи зарплату. Тому ми вперто працювали, аби відновити роботу заводу, проводили зустрічі на підприємстві, в обласній адміністрації, та з ініціативи депутатів та міського голови", - сказала вона.

У свою чергу, директор Панютинського вагоноремонтного заводу Алла Мисник наголосила, що підприємство не втратило кадрового потенціалу. "У нас дуже професійний колектив, який зміг у стислий термін побудувати 60 вагонів. При цьому ми не знизили програми ремонту, а навпаки, збільшили і можемо збільшити ще. Ми можемо будувати до двох тисяч вагонів на рік і при цьому ремонтувати 2160 вагонів. а це означає, що півтори тисячі людей мають роботу та зарплату", - сказала керівник заводу.