ОП та уряд просять запровадити санкції проти грабіжників українського металу в Маріуполі

Як повідомляє інформаційне агентство УНІАН, серед санкцій, які пропонуються — блокування активів, припинення торгових операцій, стягнення в дохід держави активів, які їм належать, та багато іншого.

Маріупольський комбінат ММК ім. Ілліча групи "Метінвест" Ахметова та Новинського звернувся до президента Володимира Зеленського та Кабінету міністрів з проханням накласти санкції на компанії та осіб, які причетні до крадіжки з Маріуполя української металопродукції. Про це йдеться у офіційних листах заводу, які потрапили у розпорядження редакції.

Санкції, відповідно до листів, ММКІ пропонує накласти на російську компанію "Управляюча компанія Река-Море", зареєстровану у Ростові-на-Дону, проти керівника/засновника компанії Арустамова Геннадія Артуровича, а також проти всіх, хто причетні до перевезення, вантаження та продажу краденої продукції. Серед санкцій, які пропонуються — блокування активів, припинення торгових операцій, стягнення в дохід держави активів, які їм належать, та багато іншого. 

країнських підприємств на тимчасово окупованій території, чим встановили загрозу національним економічним інтересам. Так, судно під назвою РМ-3, яке належить вказаній компанії, зайшло до Маріупольського порту, завантажилось українською металопродукцією та попрямувало до Ростова.

Дозвіл окупаційної адміністрації (під контролем РФ) щодо навантаження чужої продукції на судно, активне висвітлення цієї події у російських ЗМІ та повідомлення про наявність нібито "договору", за яким здійснюється вивезення продукції, свідчать про сприяння та/або допущення з боку РФ викрадення продукції українських заводів, та про грабіж майна. Для захисту своїх прав ми звернулися до правоохоронних органів", - сказано у зверненні. 

У ММКІ підкреслюють: через це викрадення українські підприємства залишились без майна та можливості його продажу, а бюджет — без наповнення. 

"З огляду на викладене, діяльність вище вказаних осіб, а також РФ, загрожує національним інтересам, безпеці та економіці України, порушує право власності фізичних та юридичних осіб, та створює перешкоди для сталого фінансового розвитку", - підкреслюється у листі. 

Тому підприємство звернулося до Зеленського та уряду з проханням внести на розгляд Ради нацбезпеки та оборони України пропозиції щодо введення санкцій стосовно ТОВ "УК Ріка-Море", та його керівника.