Осінній виставковий сезон у центрі «Козак-Палац» відкрито з «Енергозбереження»

Осінній виставковий сезон у ВЦ «Козак-Палац» розпочався з відкриття спеціалізованих виставок «Енергозбереження» та «Енергоефективне будівництво», а також серії ділових заходів.

Виставки та конференції були організовані Запорізькою торгово-промисловою палатою за підтримки Запорізької облдержадміністрації та Запорізької міської ради, Центру ресурсоефективного та чистого виробництва, профільних відомств та асоціацій.

Багаточисельні експозиції українських компаній, представників зарубіжних торгових марок викликали зацікавлення не тільки у спеціалістів, але й у запоріжців, які відповідально готуються до зимового сезону та приділяють особливу увагу енергозбереженню у власному домі.

Адже утеплення стін, підвалів, дахів, встановлення індивідуальних лічильників, заміна вікон, використання твердопаливних котлів – це першочергові заходи з підвищення енергоефективності житла.

Протягом трьох днів роботи виставки у ВЦ «Козак-Палац» демонструвалися сучасні системи енергозбереження, опалення, системи проектування, монтажу, обслуговування, управління, контролю, захисту, альтернативна енергетика, методи використання природних ресурсів, електротехнічне обладнання.

Зокрема, широко були представлені котли для опалення індивідуальних житлових домів та інших споруд.

Ігор Серьогін, офіційний представник Дзензелівського котлобудівельного заводу, що в Маньківському районі на Черкащині, презентував на виставці котли тривалого горіння «Буран». За словами Ігоря Володимировича, вони на рівних конкурують із іноземними аналогами й за багатьма показниками перевищують їх характеристики. У якості палива можна використовувати вугілля, дрова, брикети, торф, тирсу, солому, листя тощо.

Підтримує вітчизняного виробника і ТОВ «ІЗПМ», що також представило твердопаливні котли національного виробника. Підприємство пропонує модульні котельні, промислові і побутові котли. Як повідомив технічний директор Вадим Буцький, компанія успішно реалізує проекти і в бюджетній сфері, і на промислових підприємствах, і в приватних будинках.

Актуальне завдання - зменшення споживання енергоресурсів і більш якісна експлуатація інженерних мереж.

Роман Ксендзюк, менеджер науково-виробничої фірми «ЕнергоСистеми» знайомить з можливостями компанії щодо проведення робіт, покликаних зменшити споживання енергоносіїв і допомогти більш кваліфіковано здійснювати експлуатацію інженерних мереж.

Серед таких заходів – установка лічильників газу з коректором об’єму, аналіз графіку споживання електроенергії, заміна газорегулюючих установок, ревізія засобів обліку електроенергії і мереж, енергоаудит будівель і розрахунок теплового навантаження, установка ультразвукових лічильників тепла та інше.

Великою увагою відвідувачів користувалися й експозиції, присвячені альтернативній енергетиці.

Наприклад, компанія «Зелена система» запропонувала повний спектр послуг для створення ефективної автономної системи енергоспоживання і підприємства, і приватної будівлі. Сонце, вітер, повітря та інші поновлювальні джерела енергії використовуються в інженерних рішеннях компанії.

Офіційний представник всесвітньовідомих виробників теплових насосів і сонячних колекторів – інжинірингова компанія «Енергодом» - запропонувала і послуги з проектування і монтажу систем опалення і кондиціювання систем «теплий пол» і «теплі стіни».

Один із постійних учасників спеціалізованих виставок в «Козак-Палац» - ТОВ «Валькірія». Компанія пропагує технологію «Термодом» - будівництво з пінополістирольних блоків, що надають чудову теплоізоляцію і не потребують додаткового утеплення.

У рамках виставкових заходів можна було познайомитися з інвестиційними проектами «Муніципального енергетичного плану» (МЕП). Серед них – модернізація житлових будинків і бюджетних споруд, переведення гарячого водопостачання на альтернативні джерела енергії, модернізація системи зовнішнього освітлення міста Запоріжжя.

Під час урочистого відкриття виставок, підприємства, які найбільш активно співпрацюють з міською владою в рамках МЕП, отримали сертифікати Муніципального енергетичного плану від Запорізької міської ради. Це компанії «Атепло», «Верда», «Грань-Енерго», «Зелена система», «Преміум інжиніринг», «Спецторг», «Термотехнології», «Енергосистеми», «Девал», «Альтернативні теплові системи».

Запропонувати своє обладнання та послуги у реалізації міських енергопроектів могли й інші профільні компанії. Сприяла цьому участь у виставці представників комунальних підприємств Запоріжжя – «Водоканалу», «Запоріжміськпалива», концерну «Міські теплові мережі».

Втім, виставка – це не тільки експозиція товарів і технологій, але й можливість вивчення досвіду.

Однією зі знакових подій стала конференція Центру ресурсоефективного та чистого виробництва, під час якої тема підвищення ресурсоефективності підприємств Запорізького регіону розглядалася в аспекті досягнень та перспектив проекту ЮНІДО – спеціалізованого відділення Організації об’єднаних націй, що сприяє промисловому розвитку.

У роботі конференції взяли участь представники великого, малого та середнього бізнесу регіону, у тому числі – компанії-учасники Кластеру енергоефективності Запорізької торгово-промислової палати.

Проекти ресурсоефективного та чистого виробництва вже реалізовані на 10-ти запорізьких підприємствах, що допомогло компаніям по-іншому поглянути на власні енергозатрати та замислитися про шляхи їх подолання.

У центрі уваги також були програми Міжнародної академії наук і інноваційних технологій у сфері енергозбереження, досвід Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO, проекти Європейського Банку Реконструкції та Розвитку для підтримки бізнесу та інша важлива інформація.

Участь у роботі тематичних заходів взяв і головний технічний радник проекту ЮНІДО Хайнц Лойенбергер. Гість із Швейцарії був приємно вражений масштабами та тематичною розгалуженістю енергетичних виставок у Запоріжжі та побажав учасникам завжди приділяти особливу увагу технологіям енергозбереження та енергоефективності.