ПАТ «Мотор Січ»: налагоджено конфлікт між Україною та Китаєм

Не дивлячись на події, що відбуваються навколо ПАТ «Мотор Січ» уряд України готовий піти на зустріч Китайському уряду.

В результаті дозволу на концентрацію АМКУ Україна отримує безкоштовно у власність 25%+1 , а китайський інвестор отримує дозвіл на концентрацію 50+ акцій за для реорганізації материнської компанії і створення надсучасного виробництва в Україні за рахунок інвестицій у розробку нових технологій.

Питання використання технологій буде обговорено в ході розробки ліцензійного договору, на даний момент, ні про яку передачу технологій мови не йде.

АМКУ надав дозвіл з метою спільного контролю над підприємством «Мотор-Січ» і концентрацію акцій для України в особі УОП та китайській авіабудівній компанії «Скайрайзон авіейшн».

Сторони прийшли до наступних домовленостей:

  • держава повертає контроль над підприємством шляхом добровільної передачі 25% акцій інвестором в держвласність;
  • держава отримує ринок збуту;
  • держава отримує стабільність і гарантовану (згідно гарантованих зобов’язань інвестора) роботу для співробітників найбільшого підприємства;
  • держава отримує 100 мільйонів доларів грантового фінансування через держбюджет;

Згідно підписаного пакету договорів китайська компанія гарантує спектр соціальних забовязань, кількість працівників, фонд заробітної плати, своєчасність виплати заробітної плати, забезпечення замовлень на продукцію на рівні не менше середньорічного доходу підприємства за останні 5 років на наступні 5 років.

http://vse.media