Учасники ринків промислових ІТ та АСУ ТП створюють спільний рух «Індустрія 4.0 в Україні»

5 липня 16 провідних компаній з секторів ІТ та промислових АСУ скріпили своїми підписами Хартію «Індустрія 4.0 в Україні» й таким чином започаткували національний рух.

Круглий стіл під назвою «Технології 4.0 VS Українська промисловість Х.0. Як скоротити розрив?» відбувся під егідою Київського міжнародного економічного форуму у готелі Hilton Kyiv. Його організаторами виступили Асоціація інноваційного розвитку України (UAID) та Асоціація підприємств промислової автоматизації України (АППАУ). Учасники заходу обговорили 2 блоки питань – про стан інновацій в Україні та про положення Хартії «Індустрія 4.0». В результаті Хартію підписали всі 16 учасників круглого столу - представників компаній Майкрософт-Україна», АББЛтд, «Люксофт-Україна», «Фенікс Контакт Україна», «НРЕ Україна», ВГ «Техінсервіс», IT-Enterprise, Blockchain.fund, «АрселорМіттал Кривий Ріг», Saturn Data International, УкрТрансНафта, Азов Контролз, uMuni, АППАУ, UAID та Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури.

Хартія 4.0 визначає передумови об’єднання: деіндустріалізація економіки, відставання України в світовому тренді 4-ої промислової революції, слабке використання людського капіталу як головної переваги, необхідність швидких реформ на державному рівні та дисбаланси між провідними розробниками та промисловцями. В якості спільного бачення та принципів об’єднання Хартія пропонує синхронізуватись з кращими світовими підходами, визначити та сфокусуватись на найбільш перспективних промислових секторах в Україні, а також почати негайні дії по такім

важливим напрямкам як просвіта ринку, створення дорожніх карт 4.0 тощо. Хартія визнає лідерство ІТ-сектору як такого, що вже доказав свою конкурентоспроможність на світових ринках. ІТ має бути локомотивом в цьому об’єднанні і каталізатором технологічної трансформації української промисловості в цілому.

Створення руху «Індустрія 4.0 в Україні» має велике значення для всіх промислових та хай-тек сегментів. Українська промисловість потребує не тільки кращих інвестицій в основні виробничі фонди, але й справжньої трансформації своїх бізнес-процесів, іншої конфігурації ланцюжків створення цінності та постачань, кардинальних змін виробничої інфраструктури та виведення на пріоритетні позиції R&D. На сьогодні більшість промисловців дезорієнтовані в цих питаннях, у них фактично відсутні стратегії розвитку, в яких значне місце посідає саме хай-тек. В той же час в усіх розвинених країнах головним фактором розвитку промисловості є масове проникнення технологій ІТ, автоматизації виробництв та бізнес-процесів, а також культивування інновацій.

Об’єднання в Україні провідних світових брендів, кращих розробників та інтеграторів, провайдерів нових інструментів для прискорення інновацій, а також провідних промислових підприємств дозволить задати новий формат для координації дій у створенні промислових діджитал стратегій та зміни ролей ІКТ – АСУ в інвестиціях підприємств.

Серед перших кроків підписанти Хартії планують створення масового руху – залучення різних категорій гравців високотехнологічних сегментів, створення координаційного центру, налагодження широких комунікацій, проведення досліджень серед промисловців та запуск пілотних проектів по створенню дорожніх карт 4.0.

Організатори круглого столу:

  • Київський міжнародний економічний форум (Kyiv International Economic Forum, KIEF), www.forumkyiv.org — постійно дійовий майданчик для формування стратегії економічного розвитку України. Орієнтований на організацію діалогу експертів, бізнесу та влади, запозичення кращого світового досвіду, створення «дорожньої карти» розвитку та сприяння конвертації ідей у реальні дії
  • Асоціація «Інноваційний розвиток України», http://uaid.com.ua/, - об'єднує провідні міжнародні та національні компанії у сфері інформаційних та інших високих технологій, машинобудування, мікроелектроніки, енергоефективності, освіти та науки. Виконавчий директор - Юрій Пивоваров.
  • Асоціація «Підприємства промислової Автоматизації України», http://appau.org.ua/ - об’єднує учасників ринку промислової автоматизації – промислові підприємства, філії західних постачальників та місцевих виробників, дистриб’юторів, системних інтеграторів та ВНЗ. Генеральний директор – Олександр Юрчак.

Більше інформації – звертайтесь за адресою info@appau.org.ua, фотозвіт події – див. тут.