Безпека дітей на дорозі в зимовий період

Замети, слизька дорога, обмежена видимість, короткий світловий день – основні небезпечні фактори зимової дороги. Тому необхідно навчити дитину правилам поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період.

1. Перш за все, треба звернути увагу дитини на обмежену видимість і слизьку дорогу. Дитина має зрозуміти, що треба бути вкрай уважним і стежити за дорогою. Замети звужують проїжджу частину дороги і перехід через них помітно ускладнюється. Треба бути дуже обережним і перш, ніж вийти із-за замету на дорогу, необхідно висунутися на півкорпусу і оглянути її в різні боки.

2. Поясніть дитині, що на слизькій дорозі гальмівний шлях автомобіля значно збільшується, крім того, зростає ймовірність заносу машини на слизькій дорозі. Тому спочатку потрібно визначитися, як краще переходити проїжджу частину.

3. Будьте уважні, перебуваючи поблизу, де буксує машина. Важко оцінити, з якою швидкістю вона вийде з пробуксовки. Тому треба пам'ятати, що в будь-який момент автомобіль може різко поїхати в будь-яку сторону.

4. Взимку, коли світловий день різко скорочується, одяг дітей має бути яскравим, мати світловідбиваючі елементи, особливо у молодших школярів

5. Батьки, зверніть увагу на те, що верхній одяг з капюшоном помітно обмежує поле зору. А значить, якщо дитині необхідно перейти дорогу, не треба надягати на нього капюшон або нехай поруч із ним йде дорослий. Взуття повинно бути з неслизькою, ребристою підошвою.

6. Яскраве сонце і білий сніг створюють негативний ефект відблисків, людина засліплюється, тому необхідно бути вкрай уважним.

7. Слід також звернути увагу дітей на гру в сніжки. Вона може бути небезпечна як для них самих та оточуючих, так і для водіїв.

Необхідно пам`ятати:

Виходячи з під'їзду, будьте уважні. Спочатку озирніться, в якому стані дорога, які транспортні засоби стоять біля під'їзду, чи можна продовжувати рух і в якому напрямку.

При виході на проїжджу частину користуйтеся загальними правилами переходу, але з урахуванням зимових умов (слизька дорога, погана видимість, замети).

Обирайте безпечне місце для розваг: майданчик біля будинку, дитячий парк, тобто все, що знаходиться далеко від проїжджої частини.