Чи оподатковуються військовим збором дивіденди та компенсаціі?

Чи оподатковуються військовим збором дивіденди?

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» в Україні встановлюється військовий збір у розмірі 1,5 відсотка об'єкта оподаткування. Відповідно до підпункту 161.1.2 пункту 161.1 статті 161 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри. Згідно з підпунктом 170.5.3 пунктом 170.5 статті 170 Податкового кодексу України дивіденди, нараховані платникові податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку згідно з підпунктом 153.3.7 пункту 153.3 статті 153 Податкового кодексу України, для цілей оподаткування прирівнюється до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням. Враховуючи викладене, дивіденди, за винятком тих, що зазначені в підпункті 170.5.3 пункті 170.5 статті 170 Податкового кодексу України, військовим збором не оподатковуються.

Чи оподатковується військовим збором компенсація вартості пального, що виплачується найманому працівнику за використання при виконанні службових обов’язків власного автомобіля?

Відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування збором є доходи, зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. При цьому, ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту (п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу). Враховуючи викладене вище, компенсація вартості пального, що виплачується роботодавцем найманому працівнику за використання при виконанні службових обов’язків власного автомобіля, який не перебуває в оренді суб’єкта господарювання, слід розглядати як інші виплати і винагороди, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами, і підлягають оподаткуванню військовим збором.

Також пропонуємо ознайомитися ще з деякою корисною інформацією

Чи має право фізична особа-підприємець — платник єдиного податку подати заяву про внесення змін до реєстру платників єдиного податку в електронній формі?

Відповідно до підпункту 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України заява про перехід на спрощену систему оподаткування подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів: — особисто платником податків або уповноваженою на це особою; — надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; — засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством; державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця з урахуванням вимог пункту 291.5 статті 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця згідно з Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Водночас подання заяви про внесення змін до реєстру платників єдиного податку в електронному вигляді нормами ПКУ не передбачено, тобто така заява подається у паперовому вигляді особисто платником податків (уповноваженою особою) чи надсилається поштою.

Чи застосовуються штрафні санкції та пеня до фізичної особи за несвоєчасну сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідно до п.126.1 cт.126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податкового кодексу України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: — при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; — при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. Після закінчення встановлених Податковим кодексом України строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України). Пеня, визначена пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п.129.4 ст.129 Податкового кодексу України).

Продаж легкового авто вдруге протягом року оподатковується

Сплата податку при продажу (обміну) громадянином рухомого майна іншому громадянину залежить від кількості проданих у звітному році об'єктів такого майна та, власне, від категорії таких об'єктів. Так, із доходу громадянина від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного року справляється 5% податку на доходи. Водночас, дохід, отриманий громадянином від продажу (обміну) протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не оподатковується. Наголошуємо, що у разі продажу двох та більше зазначених об'єктів рухомого майна, сума отриманого доходу оподатковується за ставкою 5%. Звертаємо увагу, що відповідальність за визначення розміру податку, сплату його до бюджету та визначення кількості продажів об’єктів рухомого (легкового автомобіля, мотоцикла та моторолера) покладається виключно на громадянина — продавця. Норми Податкового кодексу зобов'язують нотаріусів звітувати про посвідчення договорів купівлі-продажу об’єкта рухомого майна. Тож дані щодо таких угод автоматично потрапляють до податкової інспекції, відповідно приховати продавцю кількість проданих за рік легкових авто, мотоциклів чи моторолерів не вдасться.

Оперативники Міндоходів Харківщини виявили безакцизний «тютюновий скарб»

Працівники податкової міліції Харківщини у рамках широкомасштабних заходів під умовною назвою «Акциз-2014» виявили факт незаконного зберігання та продажу цигарок, на яких не було жодних марок акцизного податку. Про це повідомляє начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Мережко. Напередодні до оперативного управління надійшла інформація, що на одному з ринків Харкова здійснюється незаконне зберігання та продаж контрафактної тютюнової продукції. Оперативники встановили, що продавав нелегальні цигарки 58-річний харків’янин. «З даної торгівельної точки співробітники податкової міліції вилучили більше 103 тис. пачок цигарок на загальну суму близько 140 тис. грн., — зазначає Сергій Мережко.- Відносно підприємця складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 164-5 КУпАП». На теперішній час проводяться заходи щодо встановлення походження вилученої продукції та каналів її постачання.

Кількість мільйонерів на Харківщині збільшилась на 62 особи

Про це повідомили в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Харківській області. Фахівці зазначили, що в цьому році мільйонні статки задекларували 274 мешканця Харківської області, що на 62 особи більше, ніж за підсумками деклараційної кампанії минулого року. Ними вказані доходи в сумі понад 1млрд. 360 млн. грн. (54,2 відсотки до загального задекларованого доходу). Зокрема, доходи від 1 до 10 млн. грн.. — задекларували 246 осіб, від 10 до 50 млн. — 22, більше 50 млн. — 6 осіб. Найбільша кількість мільйонерів зафіксована в Дзержинському районі м.Харкова — 88, в Київському районі — 37 та Московському — 34. Загалом на Харківщині декларації про доходи надали 36 539 громадян. У відомстві нагадують, що жителям Харківщини, які ще не задекларувати свої доходи необхідно звернутися до ЦОПів районних податкових інспекцій. Там вони можуть отримати необхідні консультації та роз’яснення і щодо заповнення декларації, і щодо сплати податку. В той же час до кінця року громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки. Як відзначає в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін, співробітниками створені усі умови для того, щоб кожний мав можливість виконати свій громадянський обов’язок. Адже, підкреслює очільник відомства, добровільне декларування доходів — це загальноприйнята практика у всьому світі, що свідчить і про податкову культуру громадян, і про їх повагу до держави. «Ми зможемо змінити життя на краще, тільки якщо матимемо стабільно наповнений бюджет. Давайте усі разом допомагати державі стати сильнішою», — відзначив очільник Міндоходів Харківщини.

Порядок обчислення акцизного податку з товарів, на які встановлені ставки в іноземній валюті

Акцизний податок з товарів (продукції), на які встановлені ставки в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу. Порядок обчислення акцизного податку регулюється розділом VI Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями.

Затверджено Порядок електронного адміністрування ПДВ

Кабінет міністрів України Постановою № 569 від 16 жовтня 2014 року затвердив порядок електронного адміністрування податку на додану вартість (ПДВ) та роз’яснив деякі питання. Зокрема, даною Постановою встановлено, що рахунки платників у системі електронного адміністрування відкриваються в Державній казначейській службі (Держказначейство). Також, дано доручення Державній фіскальній службі та Державній казначейській службі забезпечити здійснення заходів, необхідних для запровадження з 1 січня 2015 р. системи електронного адміністрування податку на додану вартість, зокрема відкриття до 25 грудня 2014 р. Державною казначейською службою у зазначеній системі рахунків платникам податку на додану вартість, що зареєстровані платниками такого податку згідно із поданим до 15 грудня 2014 р. Державною фіскальною службою реєстром таких платників.

Нові штрафи за використання неліцензійно вироблених спиртів при виробництві алкогольних напоїв

Згідно Закону України «Про контроль над обігом спирту і лікеро-горілчаних виробів» з 4 вересня 2014 року розмір штрафу, який може бути накладено на виробників спирту, що не мають відповідної ліцензії, зріс до 85 тис. грн. Раніше неліцензоване виробництво спирту обкладалося штрафом у розмірі 8,5 тис. грн.З 1,7 тис. грн до 17 тис. грн збільшений штраф за безліцензійну оптову та роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами і за зберігання таких товарів на складах і у приміщеннях, не внесених до Єдиного реєстру. Використання неліцензованого касового апарату при продажу алкогольних та тютюнових виробів спричинить накладення штрафу в розмірі 10 тис. грн.Штраф за використання неліцензійно вироблених спиртів при виробництві алкогольних напоїв збільшений з 8,5 тис. грн до 15 тис. грн, а за торгівлю алкогольними напоями за цінами нижчими від мінімальних до 1 тис. грн до 10 тис. грн.

Про декларування валютних цінностей

Відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» від 18 червня 1994 року № 319/94 зі змінами та доповненнями, встановлено обов’язковість щоквартального декларування суб’єктами підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України. Обов’язкове декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності за затвердженою формою щоквартально в терміни, встановлені для подання квартальної та річної бухгалтерської звітності, — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Фактична перевірка суб’єкта господарювання

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) (пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу).

Якщо в документах про походження товару є розбіжності

У разі якщо в документах про походження товару є розбіжності у відомостях про країну походження товару або органом фіскальної служби встановлено інші відомості про країну походження товару, ніж ті, що зазначені у документах, декларант або уповноважена ним особа має право надати органу фіскальної служби для підтвердження відомостей про заявлену країну походження товару додаткові відомості (ч.8 ст.43 МКУ).Такими додатковими відомостями є відомості, що містяться в товарних накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, паспортах, технічній документації, висновках-експертизах відповідних органів, інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження країни походження товару (ч.9 ст.43 МКУ).

Відображення витрат для підключення телефону або Інтернету

Такі витрати відображаються у податковому обліку як створення основних засобів групи 4, якщо їх вартість перевищує 2500 гривень. Звісно, потрібно, щоб зазначені основні засоби використовувалися в господарській діяльності суб’єкта господарювання. Якщо ж сума таких витрат є меншою від 2500 грн, то витрати включаються до складу інших операційних витрат. До витрат, пов’язаних з організацією роботи в Інтернеті, зокрема, належать витрати на придбання необхідного комунікаційного обладнання для забезпечення доступу до Інтернету, в тому числі модему при підключенні через телефонну або виділену лінію, засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж.

Кредиторська заборгованість

Для цілей оподаткування сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником, не стягнута після закінчення строку позовної давності, вважається безповоротною фінансовою допомогою (пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу). При визначенні об’єкта оподаткування суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, суми безнадійної кредиторської заборгованості враховуються у складі інших доходів (пп. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу). Отже, якщо сума кредиторської заборгованості платника податку залишилася нестягнутою після закінчення терміну позовної давності (1095 днів), то у податковому періоді, на який припадає закінчення терміну позовної давності, платник повинен суму такої непогашеної кредиторської заборгованості включити до складу інших доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування. У декларації з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом № 872, такі доходи відображаються у рядках 03 та 03.25 додатка ІД до цієї декларації.

Відповідальність за несплату ПДФО: Накладення штрафу

Згідно з п. 127.1 ПКУ ненарахування, неутримання та/або несплата податків платником ПДФО до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Якщо це порушення вчинене протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Зазначені штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання або несплата ПДФО самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року.

Перейшли на загальну систему — розраховуйте авансові платежі

Західна ОДПІ м.Харкова нагадує, що фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, сплачують ЄСВ протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25% річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної органами доходів і зборів для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності. Суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року, на підставі даних річної податкової декларації.

Про декларування доходів громадян

Західна ОДПІ нагадує: шановні громадяни, які ще не задекларували свої доходи необхідно звернутися до ЦОПів районних податкових інспекцій. Там Ви зможете отримати необхідні консультації та роз’яснення і щодо заповнення декларації, і щодо сплати податку. В той же час до кінця року громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки.

В якій валюті здійснюються розрахунки з CГ, що зареєстровані у ВЕЗ «Крим»

Згідно статті 9 розділу I Закону України від 12 серпня 2014 року №1636 — VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» на території ВЕЗ «Крим» може застосовуватися мультивалютний режим, за яким в оплату вартості товарів (робіт, послуг), що продаються (надаються) у межах ВЕЗ «Крим», приймається як гривня, так і валюти іноземних країн, включені Національним банком України до 1 — 2 груп Класифікатора іноземних валют та банківських металів. Будь-які безготівкові платежі (перекази) з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України чи з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим» здійснюються виключно у гривні або у вільно конвертованій валюті. Особливості режиму таких платежів (переказів) встановлюються Національним банком України. Операції, передбачені у статті 9 розділу I Закону 1636, не потребують індивідуальної ліцензії Національного банку України.

Про втрату документів вчасно повідомте орган ДФС

У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Податковим кодексом України для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації. Крім того, платнику необхідно відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу. Нагадаємо, для цілей оподаткування платник податків повинен вести облік доходів, витрат та інших показників на підставі зазначених документів. Формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами — не допускається. Суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити зберігання документів (вказаних в абзаці першому), а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи. Відповідна норма передбачена ст. 44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями. Також, з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 135.01).

Заповнення розрахункових документів при сплаті грошового зобов'язання

Наказом Міндоходів від 22.10.2013 №609 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», зареєстрованого Міністерством юстиції України від 05.11.2013 №1878/24410 передбачено, що до результатів проведеної контрольно — перевірочної роботи підрозділам податкового та митного аудиту враховуються наступні коди видів сплати:

 • 130 — сплата грошового зобов’язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту;
 • 131 — сплата грошового зобов’язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту;
 • 134 — сплата грошового зобов’язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів податкового та митного аудиту (інші надходження);
 • 354 — сплата грошового зобов’язання, визначеного за результатами документальної невиїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту;
 • 355 — сплата грошового зобов’язання, визначеного за результатами документальної виїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту.

А також надаємо пам’ятку по заповненню розрахункового документу при сплаті грошового зобов'язання, визначеного органом Міндоходів за результатами проведеної підрозділом податкового та митного аудиту контрольно — перевірочної роботи.

Як надати пояснення до декларації, якщо звітуєте в електронній формі?

Платники податків мають змогу подати податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку. У разі, якщо у них виникає необхідність подати разом з такою декларацією доповнення до неї, які складаються в довільній формі, не мають затвердженого формату (стандарту) електронного вигляду та вважаються невід’ємною частиною податкової декларації, вони можуть зробити це наступним чином. Пояснення, копії дозволів тощо, подаються до контролюючих органів особисто або через уповноважену на це особу. Також, такі доповнення до декларації можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Крім того, таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Нагадаємо, податкова декларація подається за вибором платника, в один із таких способів: а) особисто платником або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. При поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Відповідна норма визначена п.46.4 ст.46, п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.08 №233. Також, з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 135.03).

Слобожанщина: 36 537 електронних ключів знайшли своїх власників

Саме таку кількість посилених сертифікатів відкритих електронних ключів отримали платники податків з початку 2014 року у акредитованих Центрах сертифікації ключів при Головному управлінні Міндоходів у Харківській області. Зокрема, послугами електронного цифрового підпису скористались 8712 юридичних осіб та 27824 фізичних осіб. При цьому, відзначають фахівці акредитованого центру сертифікації ключів, вже за перші два тижня жовтня для отримання електронного цифрового підпису звернулось 2583 суб’єкта господарювання: 565 — юридичних осіб та 2018 — фізичних. Наявність електронних ключів забезпечує доступ до сучасних електронних сервісів ДФС, що значно заощаджує особистий час платників податків. Також, як відзначає начальник відділу реєстрації користувачів при ГУ Міндоходів у Харківській області Олександр Долгарьов, правом на отримання електронного цифрового підпису користуються не тільки жителі Харківської області. Надають такі послуги і підприємцям із зони проведення Антитерористичної операції — буремних територій Донбасу та Луганщини. З початку року вже видано 433 електронних ключів.

Нагадаємо, що Акредитований центр сертифікації ключів використовує два посилені сертифікати відкритого ключа. Такий формат криптографічних повідомлень унеможливлює підробку та посилює захист інформації від сторонніх осіб.

На Харківщині цифровий підпис можна отримати безкоштовно за наступними адресами:
м. Харків, пл..Свободи, б.5 «Держпром» 6 п к. 121,123
м. Харків, вул. Світла 5 (ДПІ у
Московському районі)
м. Харків, пр. Леніна 5 (ДПІ у
Дзержинському районі)
м. Харків, вул. Чорноморська 3 (Основ’янська ОДПІ)
а також у м. Лозова (Лозівська
ОДПІ),
у м. Красноград (Красноградська
ОДПІ),
у м. Ізюм (Ізюмська
ОДПІ),
у м. Куп’янськ (Куп‘янська
ОДПІ).

При здачі нерухомості в оренду платіть податок

Якщо фізична особа-орендодавець у 2014 році здає квартиру в оренду фізичній особі-орендарю, яка не є суб’єктом господарювання, то податок на доходи фізичних осіб орендодавець має сплачувати щокварталу протягом 2014 року. При цьому податкову декларацію слід подати до 01.05.2015 року. Такі доходи від надання в оренду нерухомості підлягають оподаткуванню за ставкою 15 (17)%. Доходи від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. У разі, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку — орендодавець, — про це повідомив заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко під час засідання „круглого столу” з представниками громадськості. Орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного кварталу. При цьому, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. У разі нотаріального посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку-орендодавця. При цьому, нотаріус несе відповідальність, передбачену законом, за порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації. Особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм визначено ст. 170 Податкового кодексу України.

Волонтерам — про особливості оподаткування благодійної допомоги для АТО

До Податкового Кодексу України внесено зміни, що стосуються оподаткування благодійної допомоги, яку акумулюють фізичні особи-волонтери для надання учасникам антитерористичної операції. Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума (вартість) благодійної допомоги, отриманої благодійниками-фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України №5073. Під дію цих норм підпадає діяльність волонтерів, що надають благодійну допомогу, яка призначена для: учасників бойових дій; учасників масових акцій; фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція; фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання. Розмір такої допомоги повинен бути фактично використаним на такі цілі, та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов’язаних із наданням зазначеної благодійної допомоги. Нагадаємо, що Законом України від 02.09.2014 року № 1668-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» (далі — Закон №1668) внесено зміни до розділу IV та підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України. Важливо відмітити, що зазначені зміни набирають чинності з 26 вересня 2014 року та поширюються на правовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 року.

Оновлено перелік реєстраторів розрахункових операцій

Відповідно до наказу Держвної фіскальної служби України від 14.10.14 №190 оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій дозволених для використання суб’єктами господарювання. До нього увійшло 108 моделей касових апаратів. Вони відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів фіскальної служби в електронній формі. З оновленим переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Державної фіскальної служби: sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/.

Семінар-практикум для платників Західної ОДПІ

Нещодавно працівниками Західної ОДПІ м. Харкова було проведено черговий семінар — практикум щодо формування та подання звітності в електронному вигляді. Під час заходу фахівці управління IT та обліку платників розповіли як саме відбувається процес електронного звітування, за допомогою яких програм формуються, підписуються та відправляються звіти, яка роль в даному процесі відведена електронному цифровому підпису. За словами учасників заходу, в ході цих семінарів — практикумів отримати практичні навички у поданні електронної звітності зможуть платники навіть із мінімальним досвідом користування комп’ютерною технікою.

Для виїзду за кордон потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи

Громадяни України, які планують виїхати за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду, подати до органів державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи — про це повідомив заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко. Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації перевіряє визначене податкове зобов'язання та сплату належної суми податку. У разі відсутності податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб видається відповідна довідка, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур. Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено статтею 179 Податкового кодексу України.

З нового року всі податкові накладні надаватимуться в електронній формі

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що з 1січня 2015 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII встановлюється норма, згідно з якою платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних. Водночас, на платників ПДВ покладено обов’язок ведення реєстру виданих та отриманих документів, які є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, касові чеки податкова накладна при постачанні послуг нерезидентом). Платники податку у складі податкової звітності з цього податку подаватимуть до контролюючого органу копії записів у цих реєстрах за такий період в електронному вигляді.

Спрощена система оподаткування — за вибором підприємця, але раз у рік

У разі, якщо фізична особа-підприємець, яка на початок поточного року застосовувала спрощену систему оподаткування та щодо якої держреєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, поновила реєстрацію протягом поточного року, то така особа вважається платником інших податків і зборів. При цьому, така особа не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки вже скористалася своїм правом на її застосування у цьому році. Водночас з 1 січня наступного року перейти на спрощену систему можливо. Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, якщо він подасть заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Однак, перехід на спрощену систему оподаткування можна здійснити один раз протягом календарного року. Недотримання цієї вимоги є однією з підстав для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта як платника єдиного податку.

Чи є платником екологічного податку платник фіксованого сільськогосподарського податку?

Відповідно до п. 307.1 ст. 307 Податкового кодексу України платники фіксованого сільськогосподарського податку не є платниками таких податків і зборів: а) податку на прибуток підприємств; б) земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва); в) збору за спеціальне використання води; г) збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (у частині провадження торговельної діяльності). Згідно з п. 307.2 ст.307 ПКУ податки і збори, не зазначені у пункті 307.1 цієї статті, сплачуються платником податку в порядку і розмірах, установлених цим Кодексом, а єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — в порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Таким чином, оскільки екологічний податок не зазначений у п. 307.1 ст. 307 ПКУ, то платники фіксованого сільськогосподарського податку сплачують екологічний податок.

Яка мінімальна зарплата на 2014 рік? Яким законом це прописано?

Розмір мінімальної зарплати на кожен рік, відповідно до ст. 10 Закону України „Про оплату праці” від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, встановлюється Законом України про Державний бюджет. Так, на 2014 р. розмір мінімальної зарплати встановлено ст. 8 Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік” від 16.01.2014 р. № 719-VII і він, протягом усього року, становить 1218 грн. на один місяць, або 7,30 грн. на одну годину.

Запорука успіху та впевненості — вчасне інформування платників

Нещодавно фахівці Західної ОДПІ м. Харкова провели черговий семінар для платників під час якого ознайомили учасників зі складною системою електронного адміністрування (з використанням спецрахунків) та новим порядком розрахунків з бюджетом. Звернули увагу платників на порядок отримання бюджетного відшкодування, яке починаючи з 2015 року планується лише автоматичним, обмеженим в розмірі та не передбачає конкретних термінів відшкодування. Слухачі були проінформовані про нові правила складання та реєстрації податкової накладної та формат Реєстру податкових накладних та звітності. Платники податків висловили стурбованість термінами запровадження нового електронного адміністрування ПДВ. Окрім цього, занепокоєння викликало декларування до відшкодування сум ПДВ в рахунок майбутніх платежів, дії платника при відсутності коштів на поточному рахунку у разі необхідності поповнення спецрахунку, а також можливості визнання податкового кредиту на підставі скарги платника. Учасники семінару обґрунтували також потребу в отриманні можливості виправлення помилок в ЄРПН.

Спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників

Операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування, установленого статтею 209 Податкового кодексу України, включаються до податкової декларації з позначкою "0121"/"0122"/"0123", яка є невід'ємною частиною звітності платника за відповідний звітний період (п. 6 розд. І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міндоходів України від 13.11.2013 р. № 678 (далі — Порядок № 678)). Визначення податкових зобов`язань, формування податкового кредиту, оформлення, виписка та реєстрація в ЄРПН податкових накладних, а також подання звітності з ПДВ суб`єктами спеціального режиму оподаткування за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг власного виробництва здійснюється у загальновстановленому порядку, передбаченому розділом V Кодексу. Тобто, спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників не визначає окремих правил оподаткування, а лише встановлює окремий облік таких операцій та порядок використання сум податку на додану вартість. Отже, якщо сільгосптоваровиробник — суб`єкт спеціального режиму оподаткування отримує попередню оплату, згідно умов укладеного договору, за сільгосппродукцію власного виробництва, то на дату отримання такої передоплати (перша подія), то він визначає податкові зобов`язання з постачання таких товарів/послуг та виписує податкову накладну покупцю у загальновстановленому порядку. В подальшому, за умови поширення спеціального режим оподаткування, сума передоплати відображається в декларації з ПДВ «0121» — «0123» за наслідками звітного (податкового) періоду, в якому виникли податкові зобов’язання.

Акцизний податок: нові зміни

З 1 листопада 2014 року акцизним податком обкладатиметься продукція товарних позицій 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД, в якій вміст спирту складає 8,5% об’ємних одиниць і більше. Таким чином, до алкогольних напоїв віднесено продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів. Раніше вони класифікувалися як харчові, але не алкогольні продукти дієтичного споживання. Для таких напоїв встановлено ставку акцизного податку — 70,53 грн за 1 літр 100% спирту. Крім цього, ті напої, які раніше класифікувались як продукти дієтичного харчування (слабоалкогольні) і не маркувались акцизними марками, відтепер, підпадають під категорію “алкогольних напоїв” з обов’язковим маркуванням марками акцизного податку. Зазначені нормі передбачені статтями 215, 226 Податкового кодексу України.

Майже 7000 громадян Харківщини скористалися правом на податкову знижку

Про це повідомили в управлінні оподаткування фізичних осіб ГУ Міндоходів у Харківській області. Зберігається тенденція минулого року, найбільш активними декларантами є громадяни, які сплачували кошти закладам освіти за навчання — 5463 особи (82,1%). Нагадуємо, що згідно з пп.166.2.1 ст.166 Податкового кодексу України, до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг). При цьому у зазначених документах обов’язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки: — частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом; — сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання; — страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення; — суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій; — суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита; — суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу; — суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним. Річна податкова декларація для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображається платником у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно. Водночас повідомляємо, що у разі, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Західна ОДПІ: на „гарячій лінії” про порядок розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації

Днями в Західній ОДПІ м. Харкова відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» цього разу на тему: «Порядок розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації».На запитання платників відповідала начальник відділу обслуговування платників податків Яна Балаба. Пропонуємо до уваги відповіді на найбільш актуальні питання, з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»:

1. Як правильно оформити звернення? 

Відповідно до статті 5 Закону України "Про звернення громадян" у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

2. В який термін розглядається звернення? 

Відповідно до статті 20 Закону України "Про звернення громадян" звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

3. Чи повинні запити державних органів розглядатися відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»?

Як зазначено в Законі України «Про доступ до публічної інформації», сфера його дії «не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій….». Крім того, запитувачі інформації в Законі визначені як «фізичні, юридичні особи об’єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб’єктів владних повноважень».Виходячи з цього вимоги державних органів та інших суб’єктів владних повноважень не можуть розглядатися за процедурою розгляду запитів згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації». У таких випадках мають застосовуватися норми законодавства, що регулює статус і компетенцію відповідного суб’єкта владних повноважень. Отже, запити державних органів, інших суб’єктів владних повноважень не можуть надсилатися і розглядатися згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Керівництво Західної ОДПІ м. Харкова зустрілися з представниками бізнесу

Обговоренню змін до податкового законодавства, які пропонуються Урядом, було присвячене засідання „круглого столу” керівництва Західної ОДПІ м. Харкова з представниками бізнесу Ленінського та Жовтневого районів, яке днями відбулося в інспекції. Звертаючись до присутніх заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко повідомив , що запровадження реформ у податковій системі є необхідним викликом сьогодення, проте їх якість та успіх залежить не лише від змін у законодавстві, а й у свідомості громадян. Він також нагадав, що оновлена податкова реформа, яка запустить процес змін в усій економіці, активно обговорюється з представниками бізнесу і громадськості. Реформа, запроваджує ряд суттєвих ініціатив, зокрема: податковий компроміс, зміни в оподаткуванні прибутку, детінізація доходів громадян, подолання корупції, декриміналізація ПДВ, підтримка малого й середнього бізнесу, тощо. „Незважаючи на важкі для країни часи бізнес спільнота Ленінського та Жовтневого районів не йде в "тінь" ,а сумлінно сплачує податки. Так за вересень поточного року платники Західної ОДПІ направили на соціальні виплати 73,1 ЄСВ. При цьому вдалося додатково мобілізувати 6,3 млн грн цього платежу. Загалом до бюджету з початку року надійшло 650,1 млн грн єдиного соціального внеску”, — зазначив Віталій Прокопенко. Наприкінці заходу посадовець звернув увагу , що громадяни які ще не скористались правом на отримання податкової знижки мають право подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2014 року. За результатами проведених розрахунків до декларацій про майновий стан і доходи 357 громадянам Ленінського та Жовтневого районів повернуто з місцевого бюджету 445,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб у вигляді податкової знижки. Найбільше відшкодовано з бюджету коштів за навчання — 297,1 тис.грн., витрат на сплату страхових платежів — 37,0 тис.грн. та відсотків за іпотечним кредитом — 111.6 тис.грн.

Понад 156 тис. адміністративних послуг надано з початку 2014 року в Центрах обслуговування Харківщини

З початку 2014 року в органах ГУ Міндоходів у Харківській області надано більш, ніж 1,8 млн. послуг, в тому числі в Центрах обслуговування платників м. Харкова та області — 1,6 млн., з них адміністративних послуг — 156,5 тис. В залах Центрів обслуговування розміщена тематична друкована продукція, оформлено інформаційні та тематичні стенди, що містять зразки заповнення заяв, податкової звітності, актуальну інформацію з питань оподаткування, митної справи та єдиного соціального внеску. Нагадуємо, що на сьогодні в м. Харкові та Харківській області обслуговування платників здійснює 33 ЦОПи, в яких надається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. Крім того, у центрах обслуговування платники можуть подати звітність та отримати безкоштовні ключі електронного підпису. На суб — сайті «Територіальні органи ДФС у Харківській області» за адресою http://www.kh.sfs.gov.ua в банері «Центри обслуговування платників» розміщено адреси сервісних центрів та перелік адміністративних послуг, які там надаються.

На Харківщині податкові аудитори активно руйнують тіньові схеми

ГУ Міндоходів у Харківській області при плануванні та здійсненні перевірок особливий акцент робиться на тих суб’єктах господарювання, які є складовими тіньового сектору економіки та відносяться до «ризикової» групи в плані виконання податкових зобов’язань. Адже, як підкреслюють у відомстві, руйнуючи їх схеми мінімізації, співробітники захищають бюджет Держави від значних втрат та забезпечують додаткові надходження. Одним із прикладів результативної роботи «податкових аудиторів» є ліквідація незаконної оборудки з дитячими іграшками. Так, фахівцями підрозділів податкового та митного аудиту, під час перевірки одного з харківських підприємств «Б», що здійснювало оптову торгівлю іграшками, було встановлено його «ділові зв’язки» з постачальниками Київського та Харківського регіонів. Однак, як з’ясували податківці, посадові особи зазначених контрагентів були відсутні за місцезнаходженням, свідоцтва платників ПДВ у фірм були анульовані, а документи, що підтверджують реальність проведення операцій з придбання іграшок по ланцюгу постачання відсутні. Водночас харківське підприємство «Б» в ході перевірки пред’явило сертифікати походження товару переважно з Китаю. Таким чином, було встановлено, що у суб’єктів господарювання — постачальників відсутні ознаки реальності вчинення господарських операцій. За результатами контрольно-перевірочних заходів донараховано податків на суму понад 7,0 млн.грн. У ході іншої документальної перевірки підприємства «П» фахівцями підрозділів податкового та митного аудиту зруйновано схему із застосуванням ризикових підприємств. Зазначена фірма «П», основним видом діяльності якої було збирання безпечних відходів, працювала з контрагентами, які начебто надавали їй послуги з технічного обслуговування полігона. Однак, проведення подібних робіт потребує наявності кваліфікованих працівників, зайнятих управлінням та обслуговуванням машин, автотранспорту для перевезення ґрунту та будівельного брухту. Що фактично було відсутнє на підприємствах, які декларували надання таких послуги. В той же час, підприємство «П» мало усі необхідні для виконання зазначеного виду робіт основні засоби та достатню кількість робітників, які фактично і здійснювали на полігоні поховання твердих побутових відходів та їх складування у котловани. Про зазначене свідчили рапорти — наряди, складені штатними працівниками підприємства, із вказівкою кількості відпрацьованого робочого часу та кількості списаного пального. Тож, в ході перевірки, відзначили працівники регіонального відомства, реальність проведених операцій та їх відображення в податковому обліку підтверджено не було. Перевіркою донараховано податків та застосовано санкцій на суму понад 3 млн.гривень.

До уваги платників!

Західна ОДПІ м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області повідомляє, що 2 грудня 2014 року о 10 годині в приміщенні ОДПІ ( м. Харків, вул. Карла Маркса, 30 ), відбудеться засідання комісії з формування Єдиного реєстру торговельних підприємств, яким надається право реалізації та зберігання безхазяйного та іншого майна, що переходить у власність держави. Для участі в конкурсі суб’єкти господарювання подають такі документи:

 • заяву про включення до Єдиного реєстру із зазначенням вартості власного капіталу, кількості працівників, наявності офіційної сторінки або електронної адреси в мережі Інтернет;
 • копію установчого документа, засвідчену суб’єктом господарювання;
 • копії ліцензій на право здійснення окремих видів господарської діяльності (за наявності);
 • довідку про власні складські приміщення або копію договору оренди складських приміщень у тому регіоні, де подається заява;
 • копії документів, які підтверджують можливість проведення біржових торгів (свідоцтво про реєстрацію (акредитацію) члена біржі, власника біржового місця, брокерської контори);
 • баланс або фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва та звіт про фінансові результати за останній звітний період, що передує даті подачі документів.

Якщо суб’єкт господарювання на дату подачі документів перебуває у Єдиному реєстрі і протягом останнього року зміни до установчого документа не вносились, завірена копія установчого документа не надається.

Інформаційно-комунікаційний відділ Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області