Державні службовці в деяких випадках декларують доходи двічі

В рамках проведення деклараційної кампанії фахівці Херсонської ОДПІ проводять різні заходи щодо роз'яснення порядку надання декларації про майновий стан і доходи та надають практичну допомогу в її заповненні. Днями таке навчання відбулося для співробітників Херсонської обласної державної адміністрації. Слухачі мали можливість почути про особливості цьогорічної кампанії декларування доходів. Зокрема про те, що законодавством про державну службу визначено коло осіб, які зобов'язані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік. Наразі така декларація подається до 1 квітня за місцем служби державного службовця за формою, встановленою антикорупційним законодавством.

Водночас, у деяких випадках податкове законодавство теж зобов'язує державних службовців  звітувати про отримані у минулому році доходи. Так, якщо державні службовці отримували доходи, які не оподатковувалися при їх виплаті, вони зобов'язані подати до органу фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи. Серед доходів, які необхідно задекларувати, – іноземні доходи, інвестиційний прибуток, нецільова благодійна допомогу, що перевищує 1710 грн, доходи від продажу (обміну, надання в оренду) рухомого (нерухомого) майна іншим громадянам, спадок (подарунок), отриманий від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення тощо. Херсонські держслужбовці, які бажають реалізувати право на податкову знижку, теж можуть подати вказану декларацію.

Форми “антикорупційної” й податкової звітності різні. Декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня року, що настає за звітним. У випадку визначення в такій декларації податкових зобов'язань, сплатити їх необхідно до 1 серпня 2016 року.

В ході проведення заходу окрім теоретичних знань, усі присутні отримали відповіді на хвилюючі їх питання та практичні навички щодо заповнення декларацій.

 Херсонці підтримали армію на 5 млн гривень

Протягом січня цього року херсонці перерахували до бюджету 5 млн грн військового збору. Це на 1,1 млн грн більше, ніж у січні минулого року.

Військовий збір – це внесок кожного працюючого українця на підтримку та реформу збройних сил нашої держави. В Україні військовий збір справляється із доходів, які відповідно до податкового законодавства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Зокрема, до таких доходів належать заробітна плата, спадщина чи подарунки, отримані від членів сім'ї другого ступеня споріднення, виграші в лотерею, плата за надання майна в оренду та інші.  

До речі, світова практика оподаткування свідчить, що саме податки завжди були важливим джерелом наповнення військових бюджетів. Так, на Кіпрі вже тривалий час функціонує військовий податок, за рахунок якого фінансується армія. Різні країни (США, Великобританія, Франція) у період світових війни також запроваджували окремі податки для військових цілей.

У січні херсонці написали податковій 15 листів

Протягом січня до Херсонської ОДПІ надійшло 9 звернень громадян та 6 запитів на публічну інформацію.

В 6 зверненнях херсонці порушували питання стосовно перевірки діяльності бізнесменів та тричі запитували про нюанси оподаткування.

Практично всі запити на публічну інформацію стосувались прохання надати інформацію про контрагентів міських бізнесменів. Відповіді на всі запити надані у встановлені законодавством терміни та з урахуванням положень Закону України „Про доступ до публічної інформації”.

Херсонці декларують свої минулорічні подарунки

В рамках „Деклараційної кампанії 2016” вже більше 220 херсонців подали до податкової інспекції декларації про майновий стан та доходи, отримані у 2015 року. Найактивніше декларують вартість отриманої спадщини та подарунків. Зокрема, 32 херсонця вже відзвітували про отримані у дарунок майно та кошти на загальну суму понад 4,4 млн гривень. Від цих статків бюджет має отримати 100 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, що деклараційна кампанія офіційно стартувала з 1 січня і триватиме до 1 травня цього року. Доходи громадян, отримані у вигляді дарунків, спадщини, призів тощо, оподатковуються відповідно до норм Податкового кодексу України.

Декларацію можна подати як у паперовому, так і в електронному вигляді. Детальну консультацію з питань декларування доходів громадян херсонці можуть отримати в Центрі обслуговування платників Херсонської ОДПІ за адресою: вул. І. Кулика, 143а, вікно №7 або за телефоном 32-74-40.  

Податкова інспекція Херсона, Пенсійний Фонд та управління Держпраці провели спільний семінар для херсонців

Днями співробітники Херсонської об’єднаної податкової інспекції, ГУ Держпраці та Пенсійного фонду в Херсонській області провели спільний семінар для херсонців „Податкове, пенсійне та трудове законодавство 2016”.

Вже традиційно для цього року, актовий зал у приміщенні Дніпровської районної у м. Херсоні ради був заповнений бажаючими отримати знання, практичні поради й навички безпосередньо від фахівців зазначених структур.

Серед питань, що були розглянуті на семінарі, найбільше херсонців зацікавили новації у сфері оподаткування в 2016 році, соціальні стандарти 2016, оподаткування військовим збором, деклараційна кампанія, електронна звітність, зміни у трудовому законодавстві та відповідальність за його порушення, зміни у пенсійному забезпеченні.

Наступний подібний безкоштовний захід відбудеться 10 березня о 14 годині в актовій залі Дніпровської районної у м. Херсоні ради. Запрошуємо взяти участь у семінарі всіх зацікавлених осіб.

       У січні касові апарати „обслужили” херсонців на 347,5 млн гривень

Наразі в Херсонській ОДПІ зареєстровано 2509 касових апаратів, що на 654 більше, ніж на початку минулого року. Протягом січня цього року зазначені власники реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) за готівку реалізували херсонцям товарів та послуг на 347,5 млн гривень. Для порівняння, у січні 2015 року херсонці виклали у касах торгівельних мереж лише 274,6 млн гривень.

Зазначимо, що до РРО відносяться електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо. Тобто, РРО – це пристрої, які призначені для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з  купівлі-продажу іноземної  валюти  та/або  реєстрації  кількості  проданих товарів (наданих послуг).

Закордонні доходи необхідно задекларувати

Порядок оподаткування іноземних доходів громадян регулюється ст. 170 Податкового кодексу України. Так, у разі якщо громадянин України у 2015 році отримав іноземний дохід, то сума такого доходу включається до його загального річного оподатковуваного доходу. Отримувач такого доходу зобов’язаний у податковій інспекції за місцем реєстрації задекларувати свої статки та сплатити податок за ставкою 15% (20%).

Задекларувати іноземні доходи, отримані у 2015 році, такий громадянин зобов’язаний до 1 травня 2016 року.

У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність відповідно до законодавства.

Чи дозволяється тимчасово припинити підприємницьку діяльність?

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця визначено Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”.

Зазначеним Законом та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності.

Однак, платники єдиного податку мають право взяти відпустку, а у випадку хвороби – лікарняний, та відповідно не сплачувати податок.

Так, відповідно до ст. 295.5 Податкового кодексу України, платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують найману працю, звільняються від сплати податку протягом одного календарного місяця на час відпустки, а також на період хвороби, підтвердженої копіює листка непрацездатності, якщо вона триває більше 30 календарних днів.

Чи зобов’язані підприємці при продажу у кіосках газет застосовувати РРО?

Суб’єкти господарювання мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу.

При цьому обов’язковою умовою є відсутність у складі загального товарообігу операцій з продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.

Зазначена норма передбачена ст. 9 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Податки, сплачені в Криму, не впливають на розмір податків, нарахованих на території України

Під час тимчасової окупації загальнодержавні податки і збори, визначені ст. 9 Податкового кодексу України, не справляються з доходів, отриманих юридичними особами (їх відокремленими підрозділами) та фізичними особами на тимчасово окупованій території. Такі правила передбачені Закону України „Про створення вільної економічної зони „Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України”.

Однак, варто враховувати, що будь-які податки, збори, стягнуті на території ВЕЗ „Крим”, не змінюють розмір податкових зобов’язань з податків, зборів, нарахованих (що підлягають стягненню) на іншій території України.

Тож якщо доходи, що підлягають оподаткуванню за українським законодавством, отримані на материковій Україні, і за якими сплачуються податки в АР Крим, то такі податки не враховуються при сплаті податків в Україні.

Маркетингові послуги підлягають оподаткуванню ПДВ

Маркетингові послуги – це послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків (ст. 14 Податкового кодексу України). До маркетингових послуг належать, у тому числі: послуги з розміщення продукції платника податку в місцях продажу, послуги з вивчення, дослідження та аналізу споживчого попиту, внесення продукції (робіт, послуг) платника податку до інформаційних баз продажу, послуги зі збору та розповсюдження інформації про продукцію (роботи, послуги).

Відповідно до ст. 185 Податкового кодексу об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Місцем постачання послуг в окремих випадках є місце реєстрації постачальника.

Враховуючи вищенаведене, операція з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є об’єктом оподаткування ПДВ, незалежно від того кому вони надаються резиденту чи нерезиденту.

Херсонський малий бізнес поклав до скарбниці міста 10 млн грн єдиного податку

Протягом січня херсонські платники єдиного податку сплатили до міського бюджету 10,1 млн гривень. Це на 2,3 млн грн більше, ніж у січні 2015 року.

Слід відзначити активність херсонських підприємців – спрощенців, які сплатили до бюджету 7,2 млн гривень. Інші 2,9 млн грн надійшли від міських юридичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування.

Нагадаємо, що платники єдиного податку зустріли 2016 рік з новаціями у сфері оподаткування. Зокрема, змінились ставки єдиного податку та граничний обсяг доходу, що дозволяє застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

У 16 років можна стати підприємцем

За певних умов особі, яка досягла шістнадцяти років і бажає займатися підприємницькою діяльністю, може бути надана повна цивільна дієздатність. Це дозволяє ст. 35 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ).

Так, за наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

При цьому повна цивільна дієздатність, надана громадянину, поширюється на усі цивільні права та обов’язки.

Зазначимо, що цивільною дієздатністю громадянина є його здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.

Прес-служба Херсонської ОДПІ

ГУ ДФС у Херсонській області