Дещо про сприяння державою розвитку бізнесу та повернення активів на внутрішній ринок

Харків’янам та гостям міста про декларування доходів громадян

Кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році, добігає кінця. Широке інформування населення з метою залучення якомога більшої кількості людей - одне з основних завдань, що стоїть сьогодні перед працівниками територіальних органів Міндоходів. Саме тому, за ініціативи ГУ Міндоходів у Харківській області була проведена акція „Харківщино, декларуй. Україну будуй!”. Працівники Західної ОДПІ м. Харкова спільно з керівництвом провели флешмоб-акцію на Привокзальній площі Південної залізниці. Під час заходу фахівці відомства розповсюджували брошуру «Декларування доходів громадян» і буклет «Я декларую свої доходи тобі, Україно!», а також роз’яснювали питання щодо декларування громадянами своїх доходів, можливості та випадків отримання податкової знижки. Для висвітлення флешмоб-акції були запрошені представники  місцевих ЗМІ. Спілкуючись із журналістами, заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Дмитро Сагун зазначив: „Подання громадянами декларації про доходи — це не лише конституційний обов’язок кожного, а й можливість добровільної сплати податків, від якої залежить економічний розвиток країни та добробут громадян!” „Варто пам’ятати, що змінити життя на краще можливо лише за умови добровільної і своєчасної сплати податків з отриманих доходів. Адже це забезпечить соціальний захист та підвищить добробут кожної конкретної людини. Процвітання України залежить від кожного громадянина нашої країни, адже навіть маленькі доходи зміцнюють державу”, - зазначив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Юрій Бондаренко.

Понад 23 тисячі громадян Харківщини вже надали декларації про майновий стан і доходи

Про це повідомила заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Харківській області Ірина Васильєва в програмі «Гость в студии», яка виходить на  телеканалі «Фора». Посадовець детально розповіла в яких випадках необхідно надавати податкову декларацію,  хто може скористатися правом на податкову знижку, які терміни сплати податку на доходи фізичних осіб тощо. Фахівець зазначила, що декларації про свої доходи громадяни можуть надати, як на паперовому носії – бланки декларацій безоплатно надаються в ЦОПах при податкових інспекціях, так й через Інтернет. Для цього на веб-сайті Міністерства доходів і зборів уже другий рік поспіль працює сервіс «Декларування он-лайн». Щодо громадян, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року, то вони, як й торік, можуть надати декларацію упродовж всього 2014 року. «Залишилось дуже мало часу до завершення цьогорічної Кампанії декларування. Нагадую, що останній день подання декларації – 30 квітня. В усіх територіальних органах доходів і зборів  Харківщини створено максимально комфортні умови для громадян, які декларують свої доходи. Закликаю громадян сумлінно виконати свій конституційний обов’язок», - зазначила Ірина Васильєва.

Пріоритет Міндоходів: повернути вкрадені державні активи, які ще не виведені за межі України

На цьому наголосив Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус під час Першої міжнародної експертної конференції на тему: „Повернення украдених активів корумпованої політичної еліти України: як не втратити шанс?”. Учасники публічної дискусії, яка відбулася за ініціативи громадських організацій, обговорювали механізм координації зусиль влади, громадянського суспільства та міжнародних експертів щодо пошуку шляхів повернення вкрадених в Україні коштів та недопущення залучення їх у подальшому до непрозорих схем. „Перед тим, як починати забирати кошти за кордоном, потрібно знайти викрадені активи, які знаходяться в країні, завершити розпочаті кримінальні провадження та покарати винних”, - підкреслив Ігор Білоус. За його словами, у цьому напрямі фахівці Міндоходів тісно співпрацюють з колегами з Генеральної прокуратури, МВС, СБУ та економічними експертами. Також Перший заступник Міністра доходів і зборів повідомив про створення спільної з Європейським бюро по боротьбі з шахрайством (OLAF) групи слідчих, до складу якої увійшли представники Міндоходів та фахівці з ЄС. Група розслідуватиме кримінальні провадження пов`язані з фінансовими шахрайствами та виведенням за межі України незаконно здобутих коштів. За словами Ігоря Білоуса, оперативний та максимальний обмін інформацією, у т.ч. застосування успішного європейського досвіду прискорить повернення в Україну викрадених фінансових ресурсів. Також, на його думку, доречною буде участь міжнародних груп та громадських організацій у контролі за використанням повернутих коштів та недопущенням їх повторного розкрадання.

Створюємо сприятливі умови для розвитку підприємства разом

Проблемним питанням, що хвилюють представників малого та середнього бізнесу, було присвячено засідання «круглого столу», в якому взяли участь фахівці ГУ Міндоходів у Харківській області. Окрім посадовців на заході, були присутні народний депутат України, голова підкомітету з питань приватизації комітету з питань економічної політики в Верховній Раді України Анатолій Денисенко, президент «Асоціації приватних роботодавців» Олександр Чумак, а також представники інших державних органів контролю та підприємці. Учасники засідання активно обговорили роль державних контролюючих органів України та їх вплив на роботу бізнесу. Окрім того були розглянуті пропозиції щодо внесення змін до Закону України №877 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Зокрема, вони стосувалися зменшення термінів проведення перевірок представників малого та середнього бізнесу. Наприкінці заходу відбулася презентація проекту Закону України «Про ремісничу діяльність в Україні».Як зазначили в ГУ Міндоходів у Харківській області, малий та середній бізнес поправу можна назвати двигуном економіки. Саме тому,  вирішенню проблем, що хвилюють представників цієї категорії підприємницької спільноти, у відомстві приділяється особлива увага.

30 квітня 2014 року - граничний термін сплати єдиного внеску

Відповідно п. 5 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи, які протягом 2013 року забезпечували себе роботою самостійно, - займалися незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або проводили релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримували дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не були найманими працівниками чи підприємцями, повинні до 1 травня 2014 року сплатити суму єдиного внеску за результатами річної податкової декларації. При цьому, сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Відшкодування - шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики

Платникам податку на додану вартість, у яких є задекларовані до відшкодування суми податку до 1 січня 2014 року, підтверджені перевірками й не відшкодовані на 3 квітня поточного року, відшкодування здійснюється шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики з терміном обігу п’ять років. Оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики прирівнюється до виплати платнику податку сум бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку. Порядок випуску, обігу, погашення зазначених облігацій внутрішньої державної позики, а також нарахування процентів на них затверджується Кабінетом Міністрів України, при цьому має бути забезпечено рівність умов для всіх платників податку щодо визначення способу відшкодування податку на додану вартість, добровільність здійснення такого відшкодування та зацікавленість усіх платників податку. Кабінет Міністрів України планує проводити погашення зазначених облігацій кожні півроку згідно з сумою, визначеною у купоні до облігації, з одночасним нарахуванням та виплатою відсотків за такою сумою у розмірі до 9% річних. Зміни, внесені до Держбюджету - 2014 Законом України від 27.03.14 №1165-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», набрали чинності 03.04.2014р.

У першому кварталі 2014 року на „Пульс” Міндоходів зателефонували понад 1,9 тис. осіб

У січні – березні 2014 року на антикорупційний сервіс Міністерства доходів і зборів „Пульс” зателефонували 1 933 заявники, що у 2 рази більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Традиційно питання з податкової тематики залишаються найбільш актуальними. За перший квартал поточного року з цього приводу на „Пульс” надійшло 1 582 дзвінка, в той час як митної тематики стосувалось лише 351 звернення. Серед „податкових” звернень на першому місці залишаються питання, що стосуються подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 672 звернення, або 34,8 відс. Питання з організації роботи органів Міндоходів у першому кварталі становили 29,2 відс. усіх звернень, Центрів  обслуговування платників – 5,6 відс. Затримка митного оформлення товарів цікавила 11,6 відс. заявників. З приводу корупційних дій за три місяці поточного року на сервіс „Пульс” надійшло 5,2 відс. звернень. Станом на 1 квітня 90 відс. звернень були опрацьовані, а заявники сповіщені про результати розгляду. Нагадаємо, що інтерактивний сервіс „Пульс” приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері можна за телефоном(044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.  

Володимир Хоменко: 15 травня – термін повної детінізації ринку підакцизних товарів

На цьому наголосив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко в ході зустрічі з особовим складом фахівців управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у м. Києві. «На сьогодні зламати всі злочинні схеми досить важко, проте потрібно повірити в себе, повірити керівництву і спільними зусиллями йти до визначеної мети», – зауважив Володимир Петрович. За словами заступника Міністра всі дії фахівців підрозділів фінансових розслідувань з виконання головних завдань Міністерства доходів і зборів, яке наразі трансформується, мають бути виважені та скоординовані. Саме тому, надзвичайно гостро стоїть питання про якісну активну роботу за напрямами детінізації ринку підакцизних товарів, ефективного контролю за витратами бюджетних коштів, ліквідації транзитно-конвертаційних груп, питань контролю за поверненням податку на додану вартість, контролю за експортно-імпортними операціями ризикових суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності, системного відпрацювання фінансово-промислових груп та банківських установ. Володимир Хоменко підкреслив, що Міністерством визначено термін з повної детінізації ринку підакцизних товарів – це 15 травня поточного року. До цього часу керівники в регіонах мають навести повний лад на ринку обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. У цьому ж зацікавлені й виробники вказаної продукції, які працюють «прозоро». «В залежності від регіону, тіньовий оборот підакцизних товарів донедавна сягав 30, 40 та навіть 50 відсотків. Якщо легальний виробник займе вказаний сегмент, ми вирішимо питання з розширення виробництва, створення робочих місць та додаткової сплати акцизного податку», – наголосив Володимир Хоменко. Не менш відчутним джерелом відтоку державних коштів є незаконне відшкодування ПДВ. За словами заступника Міністра у минулому році по місту Києву заявлено до відшкодування майже 8 мільярдів гривень, з яких 2 мільярди гривень ПДВ було незаконно повернуто одному зі столичних підприємств. Тобто, питання до роботи податкової міліції є більш ніж значні. Що стосується «податкових ям» та транзитно-конвертаційних груп, то цей напрям також не новий. «Є всі назви підприємств, є певні ланцюги зв’язків…Це не щось таке віртуальне, а конкретні юридичні особи, що завдають збитків державі», – зазначив Володимир Хоменко. Підсумовуючи Володимир Петрович запевнив у зміні підходів до оцінки діяльності слідчо-оперативних підрозділів Міндоходів. Оцінювання буде побудовано таким чином – не кількість відкритих кримінальних проваджень й заведених оперативно-розшукових справ, а якісні показники, як засіб досягнення результату щодо погашення завданих державі збитків. «Питання не стоїть щоб людину «затягнути» в тюрму. Однак є організатори-злочинці, які мають сидіти в тюрмі. Тобто, до цього питання потрібно підходити виважено», – підкреслив заступник Міністра.   

Податкова звітність поштою

Платники податків, які належать до малих підприємств можуть надсилати податкову звітність до органу доходів і зборів поштою. Таке відправлення здійснюється не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації. На поштовому відправленні у нижній правій його частині відправник пише найменування одержувача та його адресу в такій послідовності: назва вулиці, номер будинку, найменування населеного пункту, району, області. Найменування відправника та його адреса пишеться у лівій верхній частині поштового відправлення в порядку, передбаченому для написання адреси одержувача. Поштовий індекс на листах пишеться стилізованими цифрами чорнилом або кульковою ручкою (за винятком червоного, жовтого та зеленого кольорів). У верхній частині поштового відправлення відправник робить позначку «Звіт».При цьому, платник податків (відправник) заповнює бланк рекомендованого повідомлення про вручення на своє ім’я або на ім’я особи, якій належить надіслати повідомлення після вручення платнику.

Режим роботи підрозділів митниці та Центрів обслуговування платників Харківщини у зв`язку зі святами

Головне управління Міндоходів у Харківській області доводить до відома режим роботи підрозділів митниці та Центрів обслуговування платників у зв’язку з весняними святами – Великоднем, 1 травня і Днем перемоги. Робота митних постів «Харків-аеропорт», «Харків-пасажирський», «Харків-сортувальний», «Козача Лопань», «Гоптівка», «Плетенівка», «Чугунівка», відділів митного оформлення «Тополі», «Сортувальний» та «Піски» митного поста «Куп’янськ» Харківської митниці Міндоходів визначена з цілодобовим режимом роботи. Митні пости «Харків-центральний», «Пісочин», «Харків-автомобільний», відділ митного оформлення «Вантажний» митного поста «Куп’янськ», які здійснюють митний контроль та митне оформлення товарів та транспортних засобів із залученням особового складу у вихідні та святкові дні, будуть залучені до роботи, відповідно до наданих заяв від суб’єктів ЗЕД щодо здійснення митних процедур у вихідні та святкові дні.  1-2 травня та 9 травня 2014 року у роботі Центрів обслуговування платників встановлено вихідні дні. В суботу  3 ї 10 травня 2014 року ЦОПи будуть працювати з 9-00 до 16-00 години.

Розрахункові операції

„У разі застосування фізичною особою-підприємцем – платником єдиного податку при проведенні готівкових розрахунків власних РРО вона зобов’язана забезпечити можливість здійснення утримувачами електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари з використанням електронних платіжних засобів, якщо згідно з чинним законодавством не звільняється від обов’язкового приймання електронних платіжних засобів”, - нагадує в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан.

Електронний сервіс «ЗІР» допоможе розібратися у податковому законодавстві

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР» дозволяє здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку чи діяльності. Окрім цього, наголошують фахівці ГУ Міндоходів у Харківській області, електронний сервіс працює з використанням ключових слів та шляхом перегляду інформації за певні періоди. Також, у регіональному відомстві зазначають, що для покращення роботи сервісу користувачі можуть надавати пропозиції щодо покращення його роботи. Для цього необхідно звернутись за «формою зворотного зв’язку» в рубриці «Про ресурс». Скористатися послугою «ЗІР» можна на веб-порталі Міндоходів за адресою www.minrd.gov.ua у розділі «Інформаційно-довідковий ресурс».

Основна ставка ПДВ

Скасовано норму, якою передбачалося застосування з 01.01.2015 р. основної ставки ПДВ у розмірі 17 %, і тим самим  запроваджено застосування на постійній основі ставки ПДВ на рівні 20%. Зазначимо, що основну ставку податку на прибуток підприємств зафіксовано на рівні 18%. Нагадуємо, що ставки ПДВ установлено в таких розмірах: 20%; 0%; а починаючи з 01.04.2014 р. – 7% за операціями з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Змінені ставки екологічного податку

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу платників екологічного податку, що Законом України від 27.03.2014 р. № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» який набрав чинності з 1 квітня 2014 року, змінені ставки екологічного податку, зокрема, порівняно із чинними з 1 січня до 1 квітня цього року ставками податку такі ставки податку збільшено у 0,083 рази. Збільшені ставки екологічного податку повинні застосовуватися платниками при обчисленні податку за об’єктами оподаткування, що виникли з 1 квітня 2014 року.

Переваги подання звітності мережею Інтернет

Подання звітності в електронному вигляді має чимало переваг над паперовою системою. Це, зокрема, зменшення паперового документообігу, спрощення процедури подання звітності до органів Міндоходів, гарантія автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних та методологічних помилок, підтвердження доставки звітності, конфіденційність інформації. При цьому, звітність, надіслана до Міндоходів електронною поштою, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання.

На Харківщині електронні ключі можна безоплатно отримати в акредитованому центрі Міндоходів

„Платники податків, зборів, платежів можуть подавати звітність до органів Міндоходів в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Цифровий підпис є своєрідним захистом звітності, що надсилається “електронкою”. Однак сфера застосування підпису не обмежується лише звітуванням. Платники також мають змогу укладати з іншими суб’єктами господарювання договори в електронній формі, звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики. У Харківській області отримати посилені сертифікати відкритих ключів суб’єкти господарювання та фізичні особи можуть безкоштовно в пункті реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів за адресою: м. Харків, пл.. Свободи, 5 (Держпром), 6 під’їзд, 2 поверх, кімната 121”, - повідомляє заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Олена Клімова.

Легалізуйте доходи – подбайте про своє нинішнє і майбутнє

Одним з головних завдань органів Міністерства доходів і зборів України є контроль за дотриманням підприємствами вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати з обов’язковою сплатою податку на доходи фізичних осіб і відрахувань до Пенсійного фонду України. Нині, саме у цій сфері відбувається найбільше ухилень від оподаткування та порушень законодавства. Серед них — заборгованість, зарплата «в конверті», або її виплата у розмірі, що не відповідає прожитковому мінімуму Законом України від 23.01.1997 № 20/97-ВР «Про оплату праці» виплата мінімальної заробітної плати є обов’язковою вимогою на території усієї України для підприємств всіх форм власності і господарювання. Не нарахування заробітної плати у розмірі мінімальної — порушення соціальних гарантій громадян.

Відповідальність ФОП за несвоєчасне перерахування ЄВ

„За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску після 20-го числа місяця, наступного за кварталом, до ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, застосовуються штрафні санкції у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу”, - повідомляє заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Олена Клімова.

На Харківщині з початку року 7 бізнесменів втратили ліцензії за продаж неповнолітнім алкоголю або тютюну

Зокрема, було анульовано 4 «алкогольні» ліцензії та 3 – «тютюнові». Вживання спиртних напоїв та тютюну неповнолітніми дуже небезпечне явище. Воно є неприпустимим, адже вкрай згубно впливає на здоров'я дитини. Крім того, після вживання горілчаних напоїв підлітки можуть потрапити у небезпечні ситуації або стати жертвами злочину. Саме тому фахівці ГУ Міндоходів у Харківській області в рамках спільних дій з працівниками органів внутрішніх справ та фахівцями з питань захисту прав споживачів на постійній основі проводять заходи, спрямовані на виявлення суб’єктів підприємництва, які продають алкоголь та тютюн неповнолітнім. У 2013 році за продаж неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів у Харківській області було анульовано 43 ліцензії, які давали право роздрібної торгівлі цими товарами. ГУ Міндоходів у Харківській області звертається  до суб’єктів господарювання із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління.

Харківські підприємці сплатили до бюджету понад 114 мільйонів гривень єдиного податку

Про це розповіли фахівці управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Харківській області. На сьогодні в регіоні зареєстровано понад 82 тисячі підприємців - «спрощенців». За словами в. о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Світлани Пажиної, суб’єкти господарювання переважно обирають 2 групу платників єдиного податку. Наразі, на Слобожанщині їх кількість становить близько 46 тисяч осіб. Це майже 56% від всіх платників єдиного податку. Також, зазначають в ГУ Міндоходів у Харківській області, майже 22 тисячі – обрали 3 групу діяльності та 14 тисяч – першу. Окрім цього, 23 підприємця працюють на 5 групі.

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області