Дещо про спрощену систему оподаткування

За п’ять місяців на Харківщині зібрано майже 4,5 млрд. грн. податків та зборів

За січень-травень 2014 року по Головному управлінню Міністерства доходів і зборів Харківської області (без СДПІ ВПП у м. Харкові) забезпечено збір 4,46 млрд. грн. платежів до бюджетів усіх рівнів. Це на 321,9 млн. грн. (7,8%) більше ніж за перші п’ять місяців минулого року. Так, до Державного бюджету надійшло 2,57 млрд. грн., в той же час Місцевий бюджет отримав 1,89 млрд. гривень. Цьогорічні надходження до Місцевого бюджету на 2,4 % або на 44,9 млн. грн. перевищили показник січня-травня 2013 року.

Головним джерелом наповнення місцевої скарбниці залишається податок на доходи фізичних осіб. Він складає 67,3% загальних надходжень. Так, протягом січня-травня 2014 року фактично надійшло майже 1,3 млрд. грн. цього податку. Слід зазначити, що бізнес Слобожанщини сумлінно сплачує податки впродовж усіх п’яти місяців поточного року .  Зокрема, у травні  2014 року до Державної скарбниці надійшло 977,0 млн. грн. податкових платежів. Це на 198,1 млн. грн. або 25,4% більше ніж за травень минулого року.

Зокрема, до Місцевого бюджету за місяць зібрано 395,0 млн. грн., що на 5,5 % або на 20,7 млн. грн. більше минулорічних травневих надходжень.

Нові правила оподаткування пасивних доходів діятимуть вже з 1 липня 2014 року

ГУ Міндоходів у Харківській області нагадує, що з 1 липня набирають чинності зміни, внесені Законом України від 27.03.14р. № 1166-VII до розділу ІV Податкового кодексу України «Податок на доходи фізичних осіб». Зокрема, суттєво зміно  порядок оподаткування  пасивних доходів:  дивідендів, процентів, роялті, інвестиційних доходів. Так, згідно з пп.164.2.8 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді дивідендів, виграшів, призів, процентів (крім пасивних доходів, визначених вказаним пунктом). Оподаткування процентів, сума яких обчислюється з урахуванням пп164.2.8 Податкового кодексу, дивідендів, роялті та інвестиційного прибутку, нарахованих на користь фізичних осіб протягом звітного місяця, здійснюється податковим агентом під час кожного нарахування (виплати) із застосуванням ставки в розмірі 15%. Однак це не виключає обов`язку отримувача таких доходів щодо здійснення річного перерахунку  за сукупністю ставок, передбачених Податковим кодексом. При цьому банківські установи не здійснюють утримання та перерахування податку із суми доходу у формі процентів, а  податок сплачується фізичною особою самостійно за результатами податної податкової декларації про майновий стан і доходи. Новацією є те, що при перерахунку загального річного оподатковуваного доходу, вказаного фізичною особою у податковій декларації,  до бази оподаткування пасивних доходів застосовується прогресивна шкала ставок.

Так, якщо база оподаткування  не перевищує 204 прожиткових мінімуми (до 248472 грн.) ставка податку становить 15%, від 204 до 396 прожиткових мінімумів (від 248472 грн. до 482328 грн) – 20 %, понад 396 (понад 482328 грн) – 25%. Нарахований за результатами річного перерахунку податок зменшується на суму податку, фактично утриманого та сплаченого податковими агентами протягом звітного податкового року. Позитивна різниця податку за результатом річного перерахунку включається платником податку до річної податкової декларації про майновий стан і доходи.

Нагадуємо, що фізичні особи зобов`язані подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня наступного року у разі отримання у звітному році доходів у формі процентів, сума яких перевищує 17 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня звітного року (у 2014 році – 20706 грн.) дивідендів, роялті, інвестиційного прибутку, та здійснити річний перерахунок податку.

Володимир Хоменко: податкова і бізнес разом подолають тіньовий ринок

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час зустрічі з представниками виробників тютюнових та алкогольних виробів, імпортерів і продавців спиртних напоїв. Володимир Хоменко розповів про те, що протягом лише квітня-травня цього року з обігу вилучено понад 5 млн. пляшок фальсифікованих алкогольних напоїв, більше 200 тис. літрів спирту, понад 2,5 млн пачок цигарок, майже 3,5 млн підроблених марок акцизного податку. „Лише за день ми вилучили 10 тисяч пляшок підробленої горілки та 7 тонн спирту. Працівники податкової міліції викрили 17 незаконних виробництв алкогольної продукції та 2 – тютюнової. Втрати бюджету від несплати акцизного податку цими підприємствами склали понад 3 млрд. гривень». "Якщо раніше необлікований спирт возили цистернами, нині возять каністрами, та й то - уночі", - підсумував Володимир Хоменко. Бізнесмени зі свого боку висловили полегшення щодо активного скорочення тіньового ринку підакцизів: "Завдяки проведеній боротьбі з "тінню", вартість підробної горілки у магазинах виросла більш ніж у півтора рази - до 20-22 гривень. Ціна "сірого" імпорту, який продається переважно через інтернет, також суттєво зросла. "Лівого" спирту, - кажуть вони, - На ринку майже немає. Той, що використовують для контрафакту - майже весь завезений з-за кордону". Під час зустрічі представник державного поліграфкомбінату „Україна” презентував проект нової електронної системи „Електронна акцизна марка” - програмного забезпечення, за допомогою якого держава зможе контролювати переміщення спирту, обіг підакцизної продукції та оперативно виявляти порушення і фальсифікат. Система складається з марки акцизного податку з підвищеним рівнем захисту, єдиного електронного реєстру товарно-транспортних накладних та реєстру чеків реєстраторів розрахункових операцій. Під час наступної зустрічі домовилися провести презентацію альтернативної електронної акцизної марки, яку розробила тютюнова компанія. Володимир Хоменко погодився з ініціативою і запевнив учасників ринку, що без них нову акцизну марку не запровадять: "Пропозиції бізнесу обов'язково будуть враховані. Але електронну марку буде запроваджено в будь-якому разі. Ми з вами разом маємо закріпити чесні й прозорі правила ринку, щоб система працювала, незалежно від нашої особистої присутності".

Заступник міністра пообіцяв підняти і тему неактуальності підняття акцизів, яку виробники підтримали одноголосно: "Я матиму зустріч з прем'єр-міністром та міністром фінансів, говоритиму про неактуальність підвищення акцизного збору. Інтереси бізнесу мають бути враховані". Також Володимир Хоменко наголосив на тому, що потрібно переглянути умови ліцензування для учасників алкогольно-тютюнового ринку: "Треба встановити такі умови, щоби ліцензії на продаж тютюну і алкоголю не видавалися кому попало - подивіться, де продаються алкоголь і цигарки - майже впритул до дитячих закладів".

Заступник Міністра обговорив ідею створення Служби фінансових розслідувань з Послом ЄС

Під час робочої наради, що пройшла 30 травня, заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко і Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбіньський обговорили ідею створення Служби фінансових розслідувань в Україні. Володимир Хоменко виклав ідею і бачення створення Служби та домовився з Яном Томбіньським про сприяння останнього у проведенні розширеної зустрічі з представниками країн Європи. "Ми хотіли б почути найкращі приклади з досвіду країн ЄС з подібних питань. Адже єдина система економічного захисту, яку ми зараз створюємо, вдало працює у кількох європейських державах. Ми не просимо коштів у Європи, лише звертаємося за досвідом", – сказав заступник Міністра. "Основна наша мета при створенні Служби, – пояснив Володимир Хоменко, – знищити умови для розвитку корупції. Будемо лікувати хірургічним втручанням, адже корупція - це одна із найважкіших хвороб правоохоронної системи".

Вкрадені гроші, наголосив замміністра, мають бути повернені до бюджету. "Ми вже запобігли розкраданню 2 млрд. гривень лише протягом двох місяців. Це наше золоте правило, його ми застосуємо і до майбутнього відомства: служба не має витрачати коштів більше, ніж вона повертає державі". Посол ЄС взяв до уваги інформацію про створення єдиної служби фінансових розслідувань і схвально відгукнувся про ідею розбудови прозорої та ефективної системи для захисту коштів платників податків і державного бюджету України. На його думку, Україна – держава з чудовими ресурсами, здатна забезпечити свої потреби та зробити внесок у розвиток Європи. 

На непрацюючому спиртзаводі Київщини податківці виявили понад 60 тонн «лівого» спирту

Ємкості, наповнені спиртом на спиртзаводі, що не працює вже 4 роки, викликали підозру у оперативників Міндоходів. Завод припинив свою діяльність у вересні 2010 року, після того ліцензію на виготовлення і продаж спирту не отримував. До того ж, у реєстрах місць зберігання оптових партій алкоголю і суб’єктів господарювання не значиться. Ймовірно, увесь знайдений спирт, вартістю близько 2,5 млн. грн., мав бути використаний для виробництва фальсифікованої алкогольної продукції. Триває досудове слідство. Сировину вилучено, слідчі з’ясовують походження спирту та шляхи його надходження. 

Ігор Білоус: У травні платникам повернуто 4,9 млрд. грн. податку на додану вартість

У травні поточного року Міндоходів відшкодувало підприємствам 4,9 млрд. грн. податку на додану вартість. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус під час робочої зустрічі з представниками Федерації роботодавців України. «Щомісяця ми збільшуємо виплати відшкодованого податку. У квітні платники отримали 4,2 млрд. грн. ПДВ, у травні – на 20 відсотків більше. Я розумію, що невідшкодований ПДВ – це вимивання обігових коштів з бізнесу, тому ми робимо все можливе, щоб нарощувати суми відшкодувань від місяця до місяця», – підкреслив Ігор Білоус. Більше того, за його словами, сьогодні Міндоходів працює над системними змінами в адмініструванні ПДВ, які дозволять ліквідувати шахрайські схеми, що завжди існували навколо цього податку. Ігор Білоус запевнив представників Федерації у готовності до відкритості та діалогу та закликав їх до активної участі у тих процесах, які сьогодні відбуваються у податково-митній сфері. У свою чергу представники бізнесу висловилися за посилення роботи у законодавчому полі для уникнення подвійного трактування окремих положень податкового та митного законодавства. Зокрема, за їх словами, необхідно відходити від лозунгів та популізму, писати реалістичний бюджет та ефективно використовувати бюджетні кошти. Враховуючи таку зацікавленість з боку бізнес-спільноти Ігор Білоус запропонував їм взяти участь у  робочих групах з опрацювання законодавчих ініціатив. 

У травні Міндоходів залучило до бюджету 2,6 млрд. гривень за рахунок боротьби з податковими ямами

За рахунок ліквідації корупційних схем із отримання незаконного податкового кредиту Мінхододів у травні залучило до державного бюджету 2,6 млрд. гривень. Ідеться про боротьбу з так званими «податковими ямами» - фіктивними підприємствами, які надавали підприємствам послуги з отримання схемного кредиту з ПДВ та мінімізації податку на прибуток. За оцінками Міндоходів, тіньовий обіг через податкові ями у 2013 році становив понад 300 млрд. гривень, що привело до 50-70 млрд. гривень недоотриманих податкових надходжень до державного бюджету. А середньомісячний обсяг схемного кредиту в минулому році досяг 3,9 млрд. гривень. «Податкові ями існували завжди, проте в останні роки, під крилом попереднього керівництва Міндоходів, проблема розкрадання ПДВ набула катастрофічних розмірів. Боротьба з нею є складною, адже, на відміну від організаторів цих схем, ми працюємо виключно у правовому полі. Тим не менше, вже зараз стають очевидними перші результати нашої роботи», - сказав Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус. Нове керівництво Міндоходів, яке почало роботу у березні, з перших днів оголосило війну податковим ямам. Завдяки протидії формуванню схемного кредиту, закриттю так званих «державних програм» та ліквідації «партизанських» майданчиків, обсяги незаконного кредиту зменшуються щомісяця. У результаті, заявки на відшкодування ПДВ зменшилися майже на 700 млн. гривень, а нарахування зросли на 900 млн. гривень. За рахунок детінізації Міністерству вдалося перекрити втрати від падіння економіки і забезпечити стабільні надходження до бюджету. 

МВФ планує надати технічну допомогу у реформуванні податкової та митної сфер

Про прозорість дій та основні кроки на шляху реформування податкової та митної сфер йшлося під час зустрічі керівників Міндоходів та представників Міжнародного Валютного Фонду. «Ми вже почали реформи, не чекаючи зміни Податкового Кодексу. Зокрема, підготовлені Міндоходів ініціативи щодо нового адміністрування податку на додану вартість вирішать значну кількість проблем з його справлянням, забезпечать прозорість відшкодування цього податку платникам, знешкодить шахрайські схеми», - наголосив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус. Захистити бізнес, який раніше був  втягнутий у шахрайські схеми, та надати йому можливість працювати по-новому, за словами керівника Міндоходів дозволить запровадження механізму податкового компромісу, який відповідає міжнародному досвіду (США, Німеччина, Ірландія, Великобританія). Він полягає у добровільній акції декларування недоплачених платежів до бюджету та звільнення від відповідальності за умови сплати 15% своєчасно не сплачених платежів. Це стане певним компромісом між державою і платниками, та сприятиме надходженню коштів до бюджету і детінізації економіки. Позитивним прикладом у цьому напрямі є Ірландія, де влада в 1998 році зібрала до бюджету суму, що дорівнювала приблизно 2,5 % ВВП. У результаті запровадження такого механізму в Італії було задекларовано понад 100 млрд. євро. Значну увагу експертів МВФ привернуло обговорення питань боротьби з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, протидія корупції в податковій та митній сферах, ефективність розгляду справ щодо ухилення від оподаткування, створення в Україні умов для ефективної конкуренції та сприятливого бізнес-клімату. За словами керівника місії МВФ Седа Огада, Міндоходів за короткий строк вдалося провести ряд позитивних реформ, що свідчить про зацікавленість керівництва відомства у кардинальних змінах як у внутрішній структурі відомства, так й в податковій та митній системі загалом. Враховуючи це, місія МВФ планує надати Україні технічну допомогу у провадженні подальших реформ.

Заповнюємо документи на переказ податків, зборів та інших платежів за правилами

Фахівці Західної ОДПІ нагадують про основні правила заповнення банківських документів у разі сплати єдиного внеску, податкових та  митних платежів, які затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 р. №609.

Алгоритмом заповнення поля "Призначення платежу", в полі №3 передбачено відображення відповідних реквізитів:

 • код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата);
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера);
 • реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів.

Зверніть увагу на те, що при заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.

Зміни у процедурі та строках реєстрації «єдиноподатників»

Якщо згідно Податкового кодексу не має підстав відмовити особі у реєстрації, то контролюючий орган повинен протягом двох робочих днів від дати надходження заяви про перехід на спрощену систему оподаткування зареєструвати особу, платником єдиного податку. Якщо у реєстрації відмовлено – то також протягом 2-х робочих днів орган надає письмове вмотивоване пояснення. Відмову можливо оскаржити у встановленому порядку. До того ж, отримувати витяги з реєстру платникам єдиного податку не обов’язково. Оскільки щоденно на державному реєстраційному порталі та сайті Міндоходів оприлюднюються дані з реєстру платників єдиного податку. Видача витягів з реєстру надається безкоштовно.

Первинні документи для обліку ПДВ

„Якщо фінансова установа є платником ПДВ, вона веде окремий податковий облік з ПДВ за операціями, що: підлягають оподаткуванню за основною ставкою, підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою, не є об’єктом оподаткування, звільнені від оподаткування. Податкове законодавство містить застереження з приводу первинних документів у податковому обліку з ПДВ, а саме: не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого у зв’язку з придбанням товарів /послуг, не підтверджені податковими накладними чи митними  деклараціями”, - повідомляє перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан.

Служба, яка працює для Вас!

У випадку  проявів протиправних та корупційних дій – сервіс від Міністерства доходів і зборів України «Пульс Міндоходів» (044)2840007.

Призупинення діяльності

Якщо платник податків вирішив на певний період призупинити ведення своєї господарської діяльності, то податкову звітність він все одно повинен подавати. Тобто платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до Податкового кодексу України та незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді. Таким чином, звітність подається до контролюючого органу, в якому платник перебуває на обліку до моменту ліквідації платника податку.

Повідомляйте про зміну посадових осіб вчасно

Платники податків – юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані подати контролюючому органу відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін в облікових даних платників податків шляхом подання заяви. У разі неподання зазначених відомостей контролюючому органу до суб’єктів господарювання застосовується штраф в розмірі 510 гривень. У разі не усунення таких порушень або допущення повторного аналогічного правопорушення протягом року застосовується штраф у двократному розмірі (п.117.1 ст.117 Податкового кодексу України).

Якщо платником єдиного податку надано послуги неплатнику цього податку

„У  разі надання платником єдиного податку першої групи послуг суб’єкту господарювання (в тому числі платнику єдиного податку) або надання платником єдиного податку другої групи послуг суб’єкту господарювання  неплатнику єдиного податку такі платники в установлені Податковим кодексом строки мають право самостійно перейти на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої, третьої та п’ятої груп, або перейти на сплату інших податків і зборів. У разі виявлення контролюючим органом під час проведення перевірок вищезазначених порушень свідоцтво платника єдиного податку анулюється на підставі акта перевірки, і такі платники зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом” , - зауважує заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко.

Щодо режиму роботи ЦОП

Час прийому відвідувачів у Центрах обслуговування платників (ЦОП) (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг) – щоденно у робочі дні з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. та у суботу – з 9 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.  Водночас, ЦОП здійснюють прийом відвідувачів до 20 год. 00 хв. не рідше двох разів на тиждень: у вівторок та четвер.

Послуги, які надає Акредитований центр сертифікації ключів ІДД

Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно – довідкового департаменту надає наступні послуги електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП): реєстрація заявників; надання у користування надійних засобів ЕЦП; допомога при генерації відкритих та особистих ключів; обслуговування посилених сертифікатів ключів заявника (сертифікація відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів); надання послуг фіксування часу; консультативні послуги за зверненнями підписувачів.

Під час кожної виплати заробітної плати - сплачується ЄСВ

Згідно абз. другого частини 8 ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платники - роботодавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄВ, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Нараховуємо заробітну плату у відповідності до вимог діючого законодавства

Нараховуйте заробітну плату у відповідності до вимог діючого законодавства і уникайте випадків накопичення заборгованості по зарплаті! Фахівці Західної ОДПІ м. Харкова нагадують, що відповідно до вимог Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» з 1-го січня діє розмір мінімальної заробітної плати – 1218 гривень, у погодинному розмірі – 7,3 гривні. Мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці.

Формат електронного документа звітності суб'єктів господарювання

Міндоходів затверджено Формат (стандарт) електронного документа звітності суб'єктів господарювання, який призначений для формування та передачі звітності в електронному вигляді суб'єктами господарювання. Кожний документ звітності є файлом, що містить інформацію лише щодо одного звіту, перерахунку, декларації, додатка до декларації тощо. Документи можуть подаватись як окремими файлами, так і пакетом. Пакет звітних документів - певний перелік документів одного типу чи різних типів, що подаються суб'єктом господарювання в одному звітному періоді. Пакет повинен містити основний документ звітності та необхідні додатки до нього. (Наказ Міндоходів від 29.11.2013 р. №729).

Щоб зареєструватись платником єдиного податку

З початку 2014 року відмінено свідоцтва платника єдиного податку, натомість можливо отримати витяг з реєстру платників єдиного податку в органах Міндоходів.Щоб зареєструватись платником єдиного податку особі потрібно: подати у паперовому вигляді реєстраційну заяву до органів Міндоходів;  державний реєстратор передає до органів Міндоходів скановані копії реєстраційних заяв в електронному форматі  та відомості  з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної чи фізичної особи-підприємця; подати через мережу Інтернет реєстраційну заяву затверджену електронним цифровим підписом.

Дані про реєстрацію осіб, як платників єдиного податку оприлюднюють на єдиному державному реєстраційному веб-порталі та офіційному порталі Міндоходів.

Якщо платник відмовився від спрощеної системи оподаткування

Отримане у минулому році свідоцтво платника єдиного податку підтверджує перебування платника на спрощеній системі оподаткування до отримання витягу з реєстру та/або при відмові від спрощеної системи оподаткування. Якщо платник відмовився від спрощеної системи оподаткування або отримав витяг з реєстру він обов'язково повинен повернути Бланк свідоцтва платника єдиного податку до контролюючого органу.

Реальна можливість отримати відшкодування ПДВ облігаціями

Така можливість з’явилась у платників після прийняття 21 травня 2014 року Постанови Кабінету Міністрів України № 139 «Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість». Цим документом визначено умови і порядок випуску облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум ПДВ.

Порядок визначений Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 27 березня 2014 року № 1165-VII.

Для платників ПДВ діють електронні сервіси

Для комфортного ведення підприємницької діяльності платників ПДВ на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України створено ряд електронних сервісів. Так, на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України функціонує електронний сервіс „Реєстр платників ПДВ”, на   якому щоденно оприлюднюються дані з реєстру платників ПДВ. Отримати інформацію про анульовану реєстрацію платників ПДВ можна скориставшись сервісом „Анульована реєстрація платників ПДВ” .

Дії платника ПДВ у разі відмови продавця надати податкову накладну

У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення чи порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. Також, до заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Які умови отримання податкової соціальної пільги?

Громадянин, який одночасно з доходами у вигляді пенсії з Пенсійного фонду України отримує доходи у вигляді заробітної плати, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги за умови дотримання вимог п.169.1 ст.169 Податкового кодексу України. При цьому заробітна плата, нарахована протягом звітного податкового місяця, не повинна перевищувати граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги. У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1710 грн., - роз’яснюють у Західній ОДПІ. Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Платник подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

Водночас, податкова соціальна пільга не може бути застосована до:

 • доходів платника податку, інших ніж заробітна плата;
 • заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
 • доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Платники податку, які мають право на податкову соціальну пільгу, та розміри податкових соціальних пільг визначені у ст.169 Податкового кодексу.

Цьогоріч «підакцизники» Харківщини сплатили до бюджету понад 141,6 млн. гривень

Саме така сума акцизного податку надійшла до бюджету з початку року (без СДПІ з обслуговування великих платників у м. Харкові), кажуть в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Харківській області. Як зазначила в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Світлана Пажина, лише у травні суб’єкти господарювання Харківщини сплатили до державного бюджету 95,7 млн. грн. акцизного податку. Окрім цього до місцевих бюджетів регіону надійшло 3 млн. грн. за ліцензії на право оптової  та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Нагадаємо, що акцизний податок сплачується за спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; нафтопродукти, скраплений газ; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли. У відомстві також звертають увагу на те, що з 1 липня цього року ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищаться на 25%. Так, на вермути та кріплені вина ставка акцизу збільшується з 2,86 грн. до 3,58 грн. за літр, вина ігристі - з 4,16 грн. до 5,2 грн. за літр. Ставка акцизу на спирт, спиртові дистиляти, алкогольні напої підвищується з 56,42 грн. до 70,53 грн. за літр 100% спирту. Тобто ціна за 1 пляшку горілки об’ємом 0,5 літра збільшиться в середньому на 4 гривні. Специфічні ставки акцизу на сигарети без фільтра збільшуються з 77,5 до 96,88 грн. за тис. шт., з фільтром - з 173,2 до 216,5 грн. за тис. шт. Тож ціна за одну пачку цигарок збільшиться в середньому на півтори гривні.

Штрафні санкції за порушення порядку нарахування ПДФО

Ненарахування , неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ці штрафи не застосовуються, якщо ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляються податковим агентом при проведенні перерахунку даного податку і виправляються в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року - про це зауважив заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прококпенко.

Національний університет ДПС України запрошує абітурієнтів приєднатися до своєї студентської родини

Національний університет державної податкової служби запрошує на навчання абітурієнтів, які цікавляться професіями, пов’язаними з фінансами, оподаткуванням, бухгалтерським обліком та юриспруденцією.

«Двері нашого університету відчинені для тих, хто ставить перед собою амбітні цілі, вміє і готовий працювати для їх досягнення, прагне постійно розвиватися під керівництвом досвідчених викладачів-професіоналів. Ми допоможемо вам здобути глибокі сучасні знання з обраного фаху, розвинути лідерські якості. З дипломом нашого університету ваша професійна  кар’єра обов’язково буде успішною! Ми чекаємо на вас, дорогі випускники шкіл», - звертається до майбутніх студентів в.о. ректора університету Леся Савченко.

Цей спеціалізований навчальний заклад IV рівня акредитації готує висококваліфікованих фахівців вже понад 90 років. За цей час старт професійної кар’єри отримали понад 60 тисяч молодих спеціалістів.

Національний університет ДПС України, що розташований у парковій зоні мальовничого передмістя Києва (за11 км від столиці), – це  прекрасні умови для успішного й цікавого навчання. Сучасні аудиторії, навчальні лабораторії, комп’ютерні і  спеціалізовані класи, бібліотеки, читальні зали, конференц-комплекси побудовані за європейськими стандартами. Усі викладачі – відомі у своїх галузях вчені й фахівці-практики – кандидати наук, доценти, професори, академіки, які мають потужний науково-педагогічний потенціал.

Сучасні програми фахового навчання, які передбачають оволодіння найновішими знаннями, комп’ютерними технологіями, елементами англомовного навчання тощо, задовольнять найвибагливіших студентів. Більше того, вони можуть паралельно отримувати подвійний диплом у провідних вузах Європи.

Після отримання диплома бакалавра, спеціаліста або магістра студенти працевлаштовуються в територіальні органи Міндоходів, Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної фінансової інспекції України, Антимонопольного комітету України, Рахункової палати України, регіональні митниці, фінансово-кредитні установи, міжнародні аудиторські компанії тощо.

Активні студенти, що вміють критично мислити, мають аналітичні здібності, можуть їх шліфувати, працюючи над науковими проектами – у складі студентського наукового товариства, беручи участь у наукових конференціях та конкурсах, отримувати досвід громадської діяльності у складі органів студентського самоврядування (студентський ректорат і студентський профком).

В університеті створені чудові умови для проведення дозвілля студентів. Тих, хто прагне розвивати музичні, танцювальні та поетичні  таланти, радо приймає у свої творчі колективи Культурно-мистецький центр «Сузір’я». Для тих, хто готує себе до рекордів у спорті, – на базі спорткомплексу «Податкова Академія» побудовані стадіон, легкоатлетичний манеж, зал аеробіки, ігрові й спортивні зали, працюють секції з 20 видів спорту.

Здобувати освіту можна також і у філіях Національного університету ДПС України: у містах Вінниця, Житомир, Кам’янець-Подільський Хмельницької області та Сторожинець Чернівецької області.

Двері університету завжди відчинені для сільської молоді - відповідно до умов цільового прийому.

У структурі університету також функціонує Київський фінансово-економічний коледж.

З переліком напрямів і спеціальностей підготовки, Правилами прийому до Національного університету ДПС України та Коледжу НУДПСУ можна ознайомитися на сайті: asta.edu.ua.

Мешканці Харківщини стали менше звертатися на «Пульс»

Так, за п’ять місяців 2014 року на антикорупційний сервіс Міністерства доходів і зборів України «Пульс» звернулися 166 громадян Харківського регіону. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість зменшилась на 17 %. По це повідомили у Головному управлінні Міндоходів області.

За словами фахівців відділу обслуговування платників податків, кількість звернень суттєво зменшилась завдяки підвищенню якості обслуговування громадян та оперативному вирішенню усіх проблемних питань, які у них виникають, на місцях.

Як запевнили  у ГУ Міндоходів Харківщини, усі дзвінки на «Пульс» опрацьовуються у максимально короткі строки.  Не більше як протягом трьох діб із часу звернення громадяни можуть розраховувати на зворотній зв’язок – інформацію про перевірку викладених фактів та, при потребі,  заходи реагування.

Найактуальніші питання, з яким звертались жителі регіону на сервіс «Пульс», стосувались питання щодо організації роботи територіальних органів ГУ Міндоходів – 64 звернення,  22 – щодо подання звітності в електронному вигляді та реєстрації накладних, 23 платника звернулись щодо реєстрації платником ПДВ. З приводу діяльності Центрів обслуговування платників надійшло 28 звернень.

Найбільш активними виявилися жителі центральних районів міста – Дзержинського (28 звернень) та Київського (41),  які найчастіше піднімали питання подання податкової звітності та режиму роботи територіальних органів.  А серед районів Харківської області  утримує  активну позицію Дергачівський район (5) – жителів якого цікавили  питання подання звітності в електронному вигляді.

Загалом роботу спеціального антикорупційного сервісу «Пульс» Міндоходів на Харківщини оцінюють досить позитивно, оскільки інформація,  отримана безпосередньо від платників податків, допомагає  нам вдосконалювати нашу роботу та оперативно реагувати на потреби громадян, - наголошують в  ГУ відомства в області. 

Нагадаємо, що оперативно вирішити питання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю та митного оформлення,  можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Володимир Хоменко: Служба фінансових розслідувань створюється не для того, аби воювати з бізнесом

Про це зазначив заступник міністра доходів та зборів України Володимир Хоменко під час зустрічі з представниками великого і середнього бізнесу, організований CEO Club Ukraine. Заступник міністра і члени закритого бізнес клубу обговорювали питання відкритості майбутньої Служби фінансових розслідувань (СФР) до діалогу з бізнесом та пропозицій і новацій з боку підприємців. Топ-менеджерів і власників компаній цікавили усі аспекти відомства, що має з'явитися незабаром, від питань корупції і тиску на бізнес до надійності майбутніх кадрів служби. Володимир Хоменко продемонстрував готовність обговорювати будь-які питання, що турбують бізнес, фактично запропонувавши підприємцям співпрацю на рівних умовах. "З бізнесом не треба воювати, хто ж вбиває курку, що несе золоті яйця? Служба фінансових розслідувань створюється не для того, щоб воювати з бізнесом, в жодному разі! Наїхати і відібрати - ці принципи в минулому. Ми маємо від цього відійти і дати можливість бізнесу розвиватися. Це не порожні декларації", - переконував він. "У будь-якій цивілізованій країні світу знають, що не уникнути двох речей - смерті і податків. Ми також маємо вибудувати таку систему, аби бізнес спокійно працював і спокійно сплачував податки. Ви захищаєте свій бізнес, я - захищаю інтереси держави. Це - святе". Заступник міністра запевнив, що діяльність СФР будуватиметься за європейськими принципами, саме для цього проводяться зустрічі з експертами країн Європи, вони мають дати свою оцінку законопроектові про створення Служби. Зокрема до уваги візьмуть вдалий досвід реформ, проведених у Грузії: "Хто міг повірити, що грузин і хабар - це різні речі? А грузини взяли - і зробили. Тож і ми зможемо". Заступник міністра запевнив, що змінює кадри не для того, аби дозволити розвиватися корупції серед правоохоронців: "Коли змінювали кадри в міністерстві, деяких "хороших хлопців" доводилося не з кріслом - з кабінетом виносити". А майбутні кадри, вважає чиновник, не мають навіть знати, що таке хабар. "Запропоную усім кандидатам через детектор брехні пройти. І сам першим покажу приклад". Також замміністра підтримав ідею щодо контролю витрат чиновників: "Я категорично за те, щоб контролювати усі чиновницькі витрати. Згадайте, скільки разів це питання виносилося на голосування, так і не прийняли. Адже знають: є чого боятися. А ми, цілком імовірно, візьмемо це правило на озброєння при прийнятті кандидатів на роботу до Служби фінансових розслідувань". Бізнесменів цікавили питання щодо конвертаційних центрів, складнощів нарахування ПДВ, прийняття Податкового кодексу, податкового компромісу тощо. "Щодо конвертаційних центрів - ніякого перерозподілу більше не буде. Це ми продемонстрували на прикладі сірого алкогольного ринку. Було шість найбільших конвертаційних центрів, тепер їх немає. Розумію, підприємці звикли до роботи з готівкою. Для таких ми придумали податковий компроміс, щоб не добивати бізнес. Але зрозумійте: повернення до старих схем не буде". Заступник міністра запевнив, що податківці і бізнесмени можуть усі проблеми вирішити разом: "Сісти, обговорити і, скажімо, затвердити, що новий Податковий кодекс має бути прийнятий не у 2016 році, як заплановано, а в 2015-му. Сьогодні ми як ніколи відкриті до діалогу".

Міндоходів планує виконати бюджетні показники 2014 року в повному обсязі

Незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію, у Міністерстві розраховують виконати плани надходжень до бюджету за 2014 рік на 100%. Робитимуть це за рахунок боротьби з розкраданням ПДВ, детінізації ринку підакцизних товарів та постійного діалогу із бізнесом. Про це Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус сказав 2 червня у ході заслуховування Кабінетом Міністрів звіту про діяльність Міндоходів. Починаючи з березня 2014 року, індикативні показники Міністерства фінансів України виконуються у повному обсязі. Це стало можливим завдяки перекриттю частини схем ухилення від сплати ПДВ, результативній протидії тіньовому сектору на ринку алкоголю та тютюну, зниженню адміністративного тиску на підприємців та налагодженому діалогу з великими платниками податків. Щомісячно, починаючи з березня, Міндоходів забезпечує більше 1 млрд. гривень додаткових надходжень з ПДВ. Поступово зменшується обсяг операцій, прихованих від оподаткування. У той час як обсяги реалізації продукції впали на 150 млрд. гривень або на 9,3%, порівняно з 2013 роком, сума нарахованого ПДВ зросла на 4 млрд. гривень або на 7,6%. Основним чинником такої позитивної динаміки в Міндоходів вважають ефективність боротьби зі схемами розкрадання ПДВ. «У той час як у 2013 році обсяги "схемного" кредиту становили в середньому 3,9 млрд. гривень в місяць, слідчі дії проводилися лише щодо операцій на 426 млн. гривень. Але у 2014 році обіг через "податкові ями" зменшився удвічі, а нарахування ПДВ виросло на 900 млн. грн. в місяць», - прокоментував Ігор Білоус. Щоб активізувати боротьбу з «податковими ямами», Міндоходів запроваджує оперативний контроль за ризиковими операціями в on-line режимі ще на стадії їх проведення. Відповідні кроки розробляються спільно з Національним банком України.

Є прогрес і в антикорупційних розслідуваннях в системі Міндоходів. З 15 березня по 30 травня відкрито 76 кримінальних проваджень, з них дев’ять – за ознаками одержання неправомірної вигоди. Орієнтовна сума збитків за цими справами – 20 млн. гривень. За фактами протиправних дій з боку колишнього очільника Міндоходів та інших причетних посадових осіб, проводяться службові перевірки за участі 26 фахівців із 16 підрозділів міністерства. 

Порядок заповнення уточнюючого податкового розрахунку за формою 1-ДФ

Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) (далі – податковий розрахунок) є однаковим. Вони подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.

Для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати ”1” - на виключення рядка.

Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати ”0” - на введення рядка.

Отже, для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на вилучення, а в другому – «0» - рядок на введення.

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 № 49, який набрав чинності з 1 квітня 2014 року.

Міндоходів викрило у Дніпропетровську конвертаційний центр з обігом у понад 300 млн грн.

На Дніпропетровщині викрито конвертаційний центр, що складався з 11 фіктивних фірм і встиг "відмити" більше 300 млн. гривень.

Співробітники слідчого та оперативного управлінь фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Дніпропетровську припинили діяльність потужного конвертаційного центру, до складу якого входили 11 фіктивних підприємств, зареєстрованих чи придбаних на підставних осіб. На рахунки підконтрольних суб’єктів господарювання від підприємств з кількох областей України надходили значні суми коштів, які згодом переводились у готівку.

До складу злочинного угрупування входили 10 активних учасників (організатори, бухгалтери та кур’єри). За попередніми оцінками фахівців, за період існування конвертаційного центру обсяг «проконвертованих» коштів склав понад 300 млн. грн., внаслідок чого держава понесла суттєві збитки.

Під час проведення обшуків у тіньових офісах, помешканнях та приватних автівках організаторів було вилучено 400 тис.грн. готівки, 20 системних блоків, первинну бухгалтерську документацію, 30 печаток та штампів фіктивних фірм, дві чекові книжки.

На банківські рахунки конвертаційного центру, на яких заблоковано більше 1 млн. грн., накладено арешт.

Наразі розпочато проведення першочергових оперативно-слідчих заходів щодо підприємств, які скористались незаконними послугами центру, та притягнення винних до відповідальності.

Міндоходів створить реєстр платників для отримання ПДВ за облігаціями внутрішньої державної позики

За дорученням Уряду для визначення граничного обсягу випуску облігацій внутрішньої державної позики Міністерство доходів і зборів України проводить інвентаризацію платників ПДВ, у яких наявні відповідні суми податку. Потім на підставі заяв платників про оформлення відшкодування вказаними облігаціями будуть складені реєстри проведеної інвентаризації.

Відшкодування ПДВ для таких платників відбуватиметься за допомогою облігацій державної внутрішньої позики, випуск яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року „Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування сум податку на додану вартість”.

Згідно з документом, номінальна вартість зазначених облігацій становитиме 1 000 грн., а строк обігу 5 років. Ставка дохідності по цих цінних паперах встановлюється на рівні облікової ставки Національного банку України.

Обсяг випуску облігацій визначатиметься Мінфіном у межах граничного обсягу, визначеного Кабінетом Міністрів відповідно до реєстрів проведеної інвентаризації платників.  

Для погашення облігацій кожні шість місяців протягом строку їх обігу будуть проводитися виплати із погашення основної суми боргу в розмірі 10% їх номінальної вартості та доходу за цими облігаціями.

Облігації випускатимуться у бездокументарній формі у вигляді записів на рахунках у цінних паперах у Нацбанку.

Формування звітів в електронному вигляді

Органи Міністерства доходів і зборів забезпечують приймання звітів в електронному вигляді, створених у затвердженому форматі та підписаних за допомогою засобів електронного цифрового підпису.

Звертаємо увагу платників податків на те, що для формування та подання податкової звітності в електронному вигляді є необхідним наявність актуальних версій відповідного програмного забезпечення.

Режим роботи ЦОП Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області у святкові дні червня 2014 року

7 червня 2014 року центр обслуговування платників працює в звичайному  режимі з 9 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв. (відділ реєстрації та обліку платників податків управління ІТ та обліку платників податків - зал №2 вікно №5)

30 червня 2014 року – в режимі чергування з 9 год. 00хв. до 16 год.00 хв. (відділ місцевих податків і зборів, плати за землю управління оподаткування та контролю об`єктів і операцій - зал №2 вікно № 3)

8, 9, 28 та 29 червня 2014 року є вихідними днями.

За п`ять місяців 2014 року до ЦОП Західної ОДПІ м. Харкова звернулись понад  69 тис. платників

В Західній ОДПІ м. Харкова працює Центр обслуговування платників, в якому в 17 вікнах здійснюється приймання вхідної кореспонденції, податкової звітності, видача довідок та дозвільних документів, реєстрація та взяття на облік платників податків, надання інформаційних, консультативних послуг, тощо.

Протягом січня-травень 2014 року до ЦОП Західної ОДПІ м. Харкова звернулося 69476 платників.

Найбільш затребуваними послугами були: прийом та реєстрація вхідної кореспонденції, отримання картки платника податків – фізичної особи (ідентифікаційного коду), отримання довідок про доходи, консультацій тощо.

Звіт про надходження до Західної ОДПІ м. Харкова звернень громадян

За січень – травень  2014 року до Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області надійшло 18 письмових звернень громадян, з них: 18 заяв (100%).

У письмових зверненнях порушувались наступні питання:

 • інформація про ухилення від сплати податків – 11 звернень
 • контрольно – перевірочна робота – 4 звернення
 • оподаткування доходів підприємницької діяльності – 1 звернення
 • земельний податок – 1 звернення
 • про зняття з обліку як платника ЄСВ – 1 звернення

Найбільша кількість звернень (11 звернень) від громадян надійшло стосовно інформації про ухилення від сплати податків.

Протягом січня – травень 2014 року повторних, неодноразових, колективних звернень та скарг до Західної ОДПІ м. Харкова не надходило.

Відповіді на звернення надані своєчасно (ст. 20 Закону України „Про звернення громадян”).

Пульс" Міністерства доходів і зборів України повідомляє, якщо:

 • труднощі в спілкуванні;
 • некоректне ставлення;
 • перевищення повноважень;
 • неякісне обслуговування.

Лінія Міндоходів працює за принципом саll-bаск - податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. Завдяки оновленому "Пульсу" представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Міністерства доходів та зборів керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення. Міністерство створює сприятливі умови для провадження підприємницької та зовнішньоекономічної діяльності, усуває складнощі у спілкуванні із податковою та митною службами. Номер цілодобової телефонної лінії оновленого сервісу "Пульс" Міністерства доходів та зборів для клієнтів податкової та митниці:(044) 284-00-07

За січень – травень 2014 року на сервіс „Пульс” Західної ОДПІ м. Харкова надійшло 10 звернень (7 - безпосередньо до Західної ОДПІ та 3 - до ГУ Міндоходів у Харківській області) на „Пульс” з питань:

 • оподаткування доходів фізичних осіб - 2;
 • діяльність ГУ Мін доходів у Харківській області – 2;
 • реєстрація та облік платників податків - 2;
 • відшкодування ПДВ  - 2
 • отримання свідоцтва платника ПДВ – 1.
 • надання інформації про наявність або відсутність відносно нього позовних вимог Західної ОДПІ м. Харкова щодо сплати податків та обов’язкових платежів - 1

Відпрацювання звернень платників податків, які звертаються на сервіс „Пульс”, розглядаються згідно вимог наказів Міністерства доходів і зборів України від 18.06.2013р. № 184, ГУ Міндоходів у Харківській області від 23.09.2013р. №151 та Західної ОДПІ м. Харкова від 03.10.2013р. № 483

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області