Дещо про взаємодію податкової інспекції та платників податків

Дорогі наші ветерани! Шановні колеги!

Щиро, від всього серця вітаю Вас з 69-ю річницею Перемоги у Великій  Вітчизняній війні. Скільки будемо жити ми, наші діти, онуки й правнуки, День Перемоги завжди буде для нас великою подією, адже війна 1941-1945 років торкнулася кожної родини.

Ми з глибокою повагою і скорботою  згадуємо тих, чиї життя забрала війна, і висловлюємо  безмежну вдячність тим, хто на своїх плечах  виніс тягар важкого випробування.

Перемога дісталася нам дуже дорогою ціною- ціною мільйонів загиблих. Ми повинні цінувати цей дар та завжди пам’ятати про те, що найбільше щастя на землі – жити в мирний час.

Тож нехай над нами завжди буде мирне небо,  а в рідній країні єдність і злагода, щоб ніщо не зруйнувало мир і спокій наших родин.

Шановні колеги, з Днем Перемоги Вас! Бажаю міцного здоров'я, творчого натхнення в роботі, щирої любові рідних і близьких!

         Божої допомоги Вам в усіх добрих справах задля миру і добра!

З повагою

В.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області                                                      С.Л. Пажина  

 

Бізнес Слобожанщини сумлінно поповнює скарбницю Держави

Протягом січня-квітня поточного року суб’єкти господарювання Харківщини (без СДПІ ВПП у м. Харкові) сплатили майже 3,5 млрд. грн. податків та зборів. Це на 123,8 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.  Так, до Державного бюджету за чотири місяці надійшло 1,99 млрд. грн. Основну частку з них - 1,96 млрд. грн. – отримав загальний фонд Державного бюджету. В свою чергу до місцевих бюджетів надійшло майже 1,5 млрд. грн., що на 24,2 млн. грн. більше надходжень минулорічного показника. Так, протягом квітня 2014 року забезпечено збір 884,6 млн. грн. платежів до бюджетів усіх рівнів, що на 14,7 млн. грн. більше ніж за квітень минулого року. Зокрема, до місцевого бюджету надійшло 400,8 млн. грн. Головним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб. За чотири місяці 2014 року фактично сплачено 1,01 млрд. грн. цього податку. Як бачимо, позитивна динаміка надходжень податків та зборів на Харківщині спостерігається впродовж чотирьох місяців. Такі досягнення стали можливими завдяки спільним зусиллям органів місцевої влади, громадськості та бізнесу.

На кордоні виявлено наркотик замість дезодоранту

Працівники Харківської митниці не залишились без роботи на першотравневі свята. «Улов» правоохоронців склав два блоки цигарок, 10 грамів травички та 40 жерстяних банок консервів.

Фахівці митниці Міндоходів спільно з працівниками прикордонної служби в пункті пропуску «Козача Лапань» виявили спробу переміщення «травички». Під час проведення митно-прикордонного контролю потягу сполученням «Москва - Сімферополь» службовий собака спрацював на 3-ю багажну полицю над місцем, де подорожував 42-річний громадянин України. Чотирилапого «охоронця кордону» також зацікавив пасажир та його куртка. При обстеженні багажної полиці знайшли упаковку з сухим дезодорантом «Old Spice», де знаходилась речовина рослинного походження сіро-зеленого кольору. Слід зазначити, що при проведенні усного декларування чоловік запевняв, що не везе товарів, заборонених чи обмежених до ввозу на територію України. Речовину вилучено підрозділом УСБУ в Харківській області.

Днем раніше, на митному пункті пропуску «Харків - пасажирський», в одному з вагонів електропотягу «Бєлгород – Харків» було виявлено два блоки російських цигарок - «Armada» та «Navigator». За словами правоохоронців, під час проведення усного та письмового декларування горе-курець заявив, що ніяких заборонених чи обмежених до ввозу на територію України речей не перевозить. Також, 37-річний росіянин намагався ввезти на територію України 40 банок консервів «Печень минтая по-приморски». Як зазначають працівники митного пункту пропуску «Козача Лопань», під час усного та письмового декларування чоловік заявив, що крім особистих речей та 1 жерстяної банки консервів нічого не переміщує. Проте, після митного огляду, біля сумки з особистими речами під сидінням, без ознак приховування, знаходився поліетиленовий пакет чорного кольору з консервами. Як пояснив «любитель риби» консерви не задекларував, бо боявся, що його не пропустять на митниці.

По даним фактам були складені протоколи про порушення митних правил.

За три місяці новим інформаційним сервісом Міндоходів скористалось майже 638 тис. осіб

Протягом січня – березня 2014 року новим електронним сервісом Міндоходів „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс” („ЗІР”) скористалось майже 638 тис. осіб. У переважній більшості за інформацією до ЗІРу зверталися зовнішні користувачі, кількість яких за цей період сягнула 624 тис. осіб. Такий показник на 44,8 відс. перевищує кількість звернень за аналогічний період минулого року до раніше існуючого сервісу „База знань”. Зручність нового ресурсу оцінили не тільки платники податків, а й самі працівники структурних та регіональних органів відомства. За три місяці поточного року ЗІРом скористались близько 14 тис. співробітників Міндоходів. Нагадаємо, що Загальнодоступний інформаційно – довідковий сервіс запрацював у тестовому режимі з 1 січня поточного року у рамках побудови Електронного уряду. Для зручності користувачів інформація в ЗІРі систематизована по таких тематиках як оподаткування, митна справа, єдиний внесок, електронний цифровий підпис.  Крім того, ресурс надає можливість працівникам органів доходів і зборів здійснювати зворотній зв`язок з платниками податків та покращувати якість своєї роботи завдяки використанню єдиного джерела інформації.

Скористатись Загальнодоступним інформаційно – довідковим ресурсом можна на офіційному порталі Міністерства доходів і зборів України за посиланням:  „Інформаційно – довідковий ресурс”, або за електронною адресою: http://zir.minrd.gov.ua.

У першому кварталі 2014 року до органів Міндоходів Харківщини надійшло 54 запита на публічну інформацію

Як розповіли в ГУ Міндоходів у Харківській області до територіальних органів відомства протягом перших трьох місяців 2014 року надійшло 54 запити на публічну інформацію. Листи надходили поштою, факсом, телефоном та електронною поштою. Найбільше із запитами зверталися юридичні особи - 34 звернення (або 63 %), інші - від громадян. Усі запити ретельно розглянуто. На 42 з них було надано інформацію, відмовлено у наданні інформації на 10 запитів (у зв’язку з тим, що вони не відповідають визначенню публічної інформації або належать до інформації з обмеженим доступом), надіслано належним розпорядникам інформації – 2 звернення. У відомстві розповідають, що запити надходили не лише з м. Харкова та Харківської області, а й з Києва та Дніпропетровська.

Харківські підприємці сплатили до бюджету понад 114 мільйонів гривень єдиного податку

Про це розповіли фахівці управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Харківській області.

На сьогодні в регіоні зареєстровано понад 82 тисячі підприємців - «спрощенців».

За словами в. о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Світлани Пажиної, суб’єкти господарювання переважно обирають 2 групу платників єдиного податку. Наразі, на Слобожанщині їх кількість становить близько 46 тисяч осіб. Це майже 56% від всіх платників єдиного податку.

Також, зазначають в ГУ Міндоходів у Харківській області, майже 22 тисячі – обрали 3 групу діяльності та 14 тисяч – першу. Окрім цього, 23 підприємця працюють на 5 групі.

Міндоходів: Повернення адміністрування ЄСВ до Пенсійного фонду є недоцільним

Міністерство доходів і зборів України вважає ініціативи щодо повернення функції з адміністрування єдиного внеску до Пенсійного фонду, які останнім часом лунають у ЗМІ, недоцільними. Як свідчить аналіз, з жовтня минулого року, коли Міндоходів почало адміністрування ЄСВ, надходження внеску стабільно перевищують минулорічні показники та оперативно розподіляються між фондами соціального страхування.

„Про результативність проведеної адмінреформи якнайкраще свідчать показники надходжень ЄСВ. Ми у стислі терміни привели у відповідність до чинного законодавства нормативні документи, завершили усі технічні роботи, удосконалили існуючі процедури адміністрування, розширивши можливості електронного звітування. І все це відбувалося без жодних незручностей для платників та скорочення відрахувань єдиного внеску. Навпаки його сплата лише зросла”, – наголосив в.о. директора Департаменту доходів і зборів фізичних осіб Міндоходів Олександр Ревчук.

За статистикою відомства, лише протягом трьох останніх місяців 2013 року до бюджету було зібрано 50,4 млрд. грн., що майже на 2 млрд. грн. перевищило відповідний показник 2012 року. До того ж зміна адміністратора дозволила у минулому році підвищити середньомісячну сплату єдиного внеску з 15,3 млрд. грн. до 16,8 млрд. гривень.

Міністерство доходів і зборів ефективно адмініструє податки, збори і митні платежі

Прес-служба Міністерства доходів і зборів України повідомляє, що незважаючи на численні спроби Антирейдерського союзу підприємців, заблокувати роботу, Міндоходів продовжує ефективно виконувати основні завдання із забезпечення надходжень до бюджету та наповнення державної казни, а податківці та митники сумлінно виконують свої обов’язки перед державою.

По-перше інформуємо, що в Міністерстві доходів і зборів України за наказом Першого заступника Міністра Ігоря Білоуса 24 березня створена та діє  Рада з питань добору керівних кадрів територіальних органів відомства на чолі з представником громадськості Валерієм Чорним. Інформація про її роботу розміщується на офіційному веб-порталі Міндоходів за адресою minrd.gov.ua.

По-друге, будь-які звинувачення щодо відсутності процедури призначення керівників управлінь і департаментів з урахуванням антикорупційного законодавства є замовною спробою дискредитувати нове керівництво Міністерства доходів і зборів України.

По-третє, ми активно залучаємо громадськість до люстрації і саме тому, були звільнені ті посадовці Міністерства доходів і зборів, які розробили систему двох бюджетів – спочатку для «сім’ї» – 280 млрд. грн., а потім - для багатомільйонної держави.

По-четверте, наші зусилля спрямовані на впровадження стабільних і швидких процедур повернення ПДВ. До речі, ця робота йде в контексті удосконалення адміністрування податкової та митної системи України. Бо ми знаємо, що бізнес-спільнота повинна витрачати мінімум часу на спілкування з державою, і максимум – на основну діяльність.

Переконані, що до сумлінного платника податків не потрібен надмірний контроль і саме такий підхід призведе до суттєвого зменшення кількості планових перевірок.

По-п’яте, прес-служба Міністерства доходів і зборів змушена заявити про замовний характер дій мітингувальників, які, прикриваючись майданівською риторикою, намагаються втрутитися у діяльність керівництва та регіональних підрозділів з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків або добитися прийняття незаконних рішень щодо звільнення фахових працівників.

Електронний цифровий підпис – допомога у веденні бізнесу

Ведення ділових відносин на сучасному рівні вимагає використання електронного цифрового підпису. Це прискорює проведення численних комерційних операцій, виключає необхідність додаткового відвідування органів доходів і зборів та інших контролюючих органів, тому що документи, підписані електронним цифровим підписом, можуть бути передані до місця призначення за лічені секунди. „Отримавши послуги ЕЦП від АЦСК ІДД Міндоходів, підприємці мають можливість подавати звітність в електронному вигляді до органів Міндоходів, Пенсійного Фонду України та органів державної статистики України,” – звертає увагу заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Олена Клімова.

При відсутності у звітному періоді операцій реєстр податкових накладних не заповнюється

Згідно п. 201.7 Податкового кодексу податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму авансу. При цьому платник податку веде Реєстр виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді. Реєстр є формою для запису (реєстрації) виданих та отриманих податкових накладних. Таким чином, за відсутності у платника податку за звітний місяць обсягів поставки або придбання товарів/послуг, у такого платника немає і податкових накладних, які підлягають реєстрації в Реєстрі, а тому розділи I і II Реєстру в такому випадку не заповнюються.

Орендна плата за землю з 1 квітня

Починаючи з 1 квітня 2014 року орендна плата за землі державної і комунальної власності не може бути менше 3 % і більше 12 % від нормативної грошової оцінки землі (раніше було - не менше трикратного розміру земельного податку та не більше 12 % від нормативної грошової оцінки).

Європейський союз створить сприятливі умови для імпорту українських товарів

Відповідно до заяви Європейської Комісії від 11.03.2014 Європейський союз в односторонньому порядку планує надати Україні автономні торговельні преференції, метою яких є зменшення або скасування митних зборів ЄС на товари, що походять з України. Завдяки запровадженню квотування у двосторонній торгівлі між Україною та ЄС українські виробники отримають можливість завозити певні обсяги даних товарів без справляння увізних мит. Іншими словами під загальний режим імпорту підпадатимуть лише товари, які перевищують визначений обсяг. Вони оподатковуватимуться за тими ж умовами, які діють в Україні сьогодні.

Застосування автономних торгових преференцій орієнтовно розпочнеться з травня 2014 і триватиме до 1 листопада 2014 року.

Критерії відповідності платника для автоматичного бюджетного відшкодування

„Аби претендувати на автоматичне відшкодування ПДВ платнику податку необхідно, аби середня заробітна плата його працівників не менше ніж у 2,5 рази перевищувала мінімальний встановлений законодавством рівень у кожному з останніх 4-х звітних податкових періодів (кварталів)”, - зауважує в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан. Для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість платник податку повинен відповідати одночасно критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 розділу V Податкового кодексу.

Власникам кімнат у гуртожитках про сплату податку на нерухомість

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що гуртожитки не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, але такі пільги із сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Використання земельних ділянок після закінчення строку договору оренди

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє: якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. Якщо договір оренди земель державної та комунальної власності підлягає поновленню і платник продовжує користуватися такою земельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди та не отримав письмового заперечення від орендодавця щодо використання земельної ділянки, то до поновлення у встановленому порядку договору оренди земельної ділянки такий платник буде сплачувати орендну плату відповідно до умов попереднього договору. Про це вказано в Узагальнюючій податковій консультації щодо орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, затвердженій наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.01.2014 №25.

Платник єдиного податку та орендна плата

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що платники єдиного податку (як юридичні, так і фізичні особи) не сплачують земельний податок за земельні ділянки, якщо вони використовують їх для ведення власної господарської діяльності. Але, якщо суб’єкт господарювання - платник єдиного податку уклав договір оренди землі з органами місцевої (державної) влади – то такий платник єдиного податку зобов’язаний сплачувати орендну плату на загальних підставах.

Зростає акцизний податок

Згідно з Законом України від 27.03.2014 №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» акцизне зобов’язання зі сплати акцизного податку на пиво із солоду підвищується з 1 травня 2014 року на 42,5% - до 1,24 грн. за 1 літр.

Особливості сплати ЄСВ самозайнятими особами та ФОП на загальній системі оподаткування

Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що базою нарахування для фізичних осіб-підприємців (крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладанню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Обчислення сум ЄСВ зазначеною категорією платників здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій.

За чотири місяці 2014 року до ЦОП Західної ОДПІ м. Харкова звернулись понад 56 тис. платників

Про це повідомив заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Дмитро Сагун. В Західній ОДПІ м. Харкова працює Центр обслуговування платників, в якому в 17 вікнах здійснюється приймання вхідної кореспонденції, податкової звітності, видача довідок та дозвільних документів, реєстрація та взяття на облік платників податків, надання інформаційних, консультативних послуг, тощо.

Протягом січня-квітня 2014 року до ЦОП Західної ОДПІ м. Харкова звернулося  56990 платників.

Найбільш затребуваними послугами були: прийом та реєстрація вхідної кореспонденції, отримання картки платника податків – фізичної особи (ідентифікаційного коду), отримання довідок про доходи, консультацій тощо.

Звіт про надходження до Західної ОДПІ м. Харкова звернень громадян

За січень – квітень  2014 року до Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області надійшло 16 письмових звернень громадян, з них: 16 заяв (100%).

У письмових зверненнях порушувались наступні питання:

 • інформація про ухилення від сплати податків – 9 звернень (57 % від загальної кількості звернень)
 • контрольно – перевірочна робота – 4 звернення (25 % від загальної кількості звернень)
 • оподаткування доходів підприємницької діяльності – 1 звернення (6 % від загальної кількості звернень)
 • земельний податок – 1 звернення (6 % від загальної кількості звернень)
 • про зняття з обліку як платниа ЄСВ – 1 звернення (6 % від загальної кількості звернень).

Найбільша кількість звернень (9 звернень) від громадян надійшло стосовно інформації про ухилення від сплати податків.

Протягом січня – квітня 2014 року повторних, неодноразових, колективних звернень та скарг до Західної ОДПІ м. Харкова не надходило.

Відповіді на звернення надані своєчасно (ст. 20 Закону України „Про звернення громадян”).

Зміни податкового законодавства

З 1 травня 2014 року набувають чинності зміни щодо збільшення ставок акцизного податку на пиво ;

З 1 липня 2014 року набувають чинності зміни щодо:

 • оподаткування доходів фізичних осіб (прогресивна шкала оподаткування для пасивних доходів – дивідендів, процентів, роялті та інвестиційного прибутку; оподаткування процентів, розмір яких перевищує в рік 17 прожиткових мінімумів);
 • збільшення ставок акцизного податку та мінімального акцизного податкового зобов'язання на тютюнові вироби;
 • призначення в розмірі 41 280 грн. допомоги при народженні дитини (незалежно від того, яка ця дитина за черговістю народження). Виплата допомоги здійснюватиметься одноразово у сумі 10320 грн. Решта суми допомоги виплачуватиметься протягом наступних 36 місяців рівними частинами ;

З 1 січня 2015 року запроваджується індексація нормативної грошової оцінки для визначення бази оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком.

Імпорт лікарських засобів та виробів медичного призначення за ставкою 7 %   

З 19.04.2014 набрав чинності Закон України від 10 квітня 2014 року № 1200-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства».

Вказаний Закон знизив ставку ПДВ з 20 % до 7% за операціями з ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Дещо про заповнення форми № 1ДФ   

У податковому розрахунку сум доходів, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою № 1 ДФ, під ознакою доходу «118», відображаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, які надміру витрачені та не повернуті в установлені законодавством строки.

Слід нагадати, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до положень Податкового кодексу. Разом з цим до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 № 49.

Норми та порядок оподаткування сум надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлений строк, регламентовано п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України.

Маєте проблему? Телефонуйте на «Пульс»!   

Протягом чотирьох місяців 2014 року на сервіс Міністерства доходів і зборів України «Пульс» від платників податків Західної ОДПІ м. Харкова надійшло 9 звернень.

Зокрема, три – проведення перевірок суб‘єктів господарської діяльності, два звернення стосувалися реєстрації та обліку платників податків, одне - спрощеної системи оподаткування та ще два  – роботи інспекції. Отримані звернення були оперативно розглянуті та вирішені у встановлений термін.

Нагадуємо, сервіс Міндоходів України «Пульс» – це пряма телефонна лінія за номером 044-284-00-07, на яку платники мають змогу не лише подати звернення у телефонному режимі, а й отримати результат про вжиті заходи та проведену перевірку.

Зведена податкова накладна: нюанси заповнення

У разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв’язках з покупцем, продавцем може бути складена зведена податкова накладна. Періодичність складання таких накладних встановлюється відповідно до визначеної у договорі періодичності оплати фактично поставлених товарів/послуг (один раз на п’ять днів; один раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. Така дата складання проставляється у графі 2 зведеної податкової накладної. При цьому відсутність факту оплати поставлених товарів/послуг не звільняє продавця від складання зведеної податкової накладної. Відзначимо, що зведені податкові накладні не складаються на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

До зведеної податкової накладної обов’язково додається реєстр товаротранспортних накладних чи інших відповідних супровідних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.

Відповідно до розділу I податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме:

 • до графи 2 - дата виникнення податкового зобов’язання у продавця;
 • до графи 3 - номенклатура товарів/послуг продавця.

Оскільки зведена податкова накладна виписується виходячи із визначеної у договорі періодичності оплати поставленої продукції, але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця, та до зведеної податкової накладної обов’язково додається реєстр товаротранспортних накладних чи інших відповідних супроводжувальних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг, то при здійсненні безперервного або ритмічного характеру постачання товарів/послуг, в графі 3 зведеної податкової накладної зазначається номенклатура поставлених товарів/послуг, а у графі 2 – навпроти кожного виду номенклатури зазначається дата складання податкової накладної.

Нагадаємо, Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10.

Подання звітності без пред’явлення документів, що посвідчують особу

Якщо суб’єкт господарювання або уповноважена особа особисто подає податкову звітність до контролюючих органів, то пред’являти документи, що посвідчують особу (паспорт, наказ, довіреність тощо) не потрібно. Це не передбачено Податковим кодексом України. 

Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису платника податку.

Нагадаємо, податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.

Відповідна норма визначена пп.48.5.1 п.48.5 ст.48 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами і доповненнями. Також, з цим та іншими питаннями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі. Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або через веб - портал Міндоходів (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).

ГУ Міндоходів у Харківській області: виявлено нелегального тютюну на 510 тисяч гривень

Працівники оперативного управління ДПІ у Дзержинському районі виявили факт незаконного зберігання тютюнової продукції без марок акцизного податку.

Хазяїном цигаркового «скарбу» виявився 27-річний мешканець Харкова. У своєму гаражі чоловік приховував більше 37 тис. пачок тютюну, які у подальшому він збирався продати. Така операція принесла б «горе-підприємцю» більше 510 тис. грн.

«Наразі уся нелегальна тютюнова продукція вилучена, - зазначає виконуючий обов’язки начальника оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Дмитро Резніченко, - у відношенні підприємця складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 164-5 КУпАП».

Нагадуємо, що оперативні та слідчі підрозділи ГУ Міндоходів у Харківській області ведуть активну боротьбу із незаконними продажами підакцизних товарів. Лише у минулому місяці оперативники вилучили у підприємців, які займалися нелегальними продажами, цигарок та горілки на загальну суму більше, ніж 1,3 млн. грн.

Сплачуємо єдиний внесок правильно

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що при сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється наступним чином:

 

;101 

; код за ЄДРПОУ 

; сплата єдиного внеску

;  

;  

;

1 – службовий код ("*");

2 – код виду сплати ("101" – Сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

ПДВ - шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики

Платникам податку на додану вартість, у яких є задекларовані до відшкодування суми податку до 1 січня 2014 року, підтверджені перевірками й не відшкодовані станом на 3 квітня поточного року, відшкодування здійснюється шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики з терміном обігу п’ять років. Оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики прирівнюється до виплати платнику податку сум бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку. Порядок випуску, обігу, погашення зазначених облігацій внутрішньої державної позики, а також нарахування процентів на них затверджується Кабінетом Міністрів України, при цьому має бути забезпечено рівність умов для всіх платників податку щодо визначення способу відшкодування податку на додану вартість, добровільність здійснення такого відшкодування та зацікавленість усіх платників податку. Кабінет Міністрів України планує проводити погашення зазначених облігацій кожні півроку згідно з сумою, визначеною у купоні до облігації, з одночасним нарахуванням та виплатою відсотків за такою сумою у розмірі до 9% річних.(Зміни внесені до Держбюджету - 2014 Законом України від 27.03.2014 №1165-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», набрали чинності 03.04.2014).

Затверджено нові форми торгових патентів

З 21.03.2014 року набрали чинності нові форми торгових патентів затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №867 «Про затвердження форм та Порядку заповнення торгових патентів, форми Заявки на придбання торгових патентів»:

 • торгового патенту (короткотермінового) на провадження торговельної діяльності;
 • торгового патенту (пільгового) на провадження торговельної діяльності;
 • торгового патенту на провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних побутових послуг, торгівлі валютними цінностями, діяльності у сфері розваг;
 • заявки на придбання торгового патенту.

Затверджено новий Порядок заповнення торгового патенту, згідно якого бланки торгових патентів вже не є бланками суворого обліку.

Якщо Ви звітуєте в електронному вигляді, то паперові носії додавати не потрібно

Якщо платник податків подає до органів доходів і зборів податкову звітність в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку з накладанням електронного цифрового підпису, то роздруковані оригінали на паперових носіях не додаються.

Якщо платник податків подає оригінали документів податкової звітності на паперових носіях, то, за бажанням, може надати копії таких документів в електронному вигляді на електронних носіях (магнітних дисках, флеш-картах, компакт-дисках).

Нагадаємо, податкова декларація подається до органу доходів і зборів за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Податковим кодексом, в один із таких способів:

 • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
 • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації);
 • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Порядок подання податкової звітності до контролюючих органів передбачений ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. Інструкція з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку затверджена наказом ДПА України від 10.04.08 №233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.08 за №320/15011.

Співробітники Міндоходів вилучили близько 2 мільйонів акцизних марок

Оперативні співробітники управління боротьби з контрабандою Міндоходів України вилучили близько 2 мільйонів акцизних марок під час митного огляду автомобіля, який здійснював поштове перевезення з Сімферополя до Донецька.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження. Попереджено втрати бюджету на суму близько 18 мільйонів гривень.

Київське підприємство привласнило 50 млн. гривень державних коштів завдяки „фіктивним” фірмам

У березні 2014 року підрозділами боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Міндоходів, було складено 162 матеріали з ознаками кримінальних правопорушень. За їх результатами у Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано 104 кримінальних правопорушення.

Так, наприклад, під час дослідження діяльності одного з київських товариств з обмеженою відповідальністю з`ясувалось, що зазначене підприємство незаконно заволоділо державними коштами на суму 50 млн. гривень. Товариство оформляло документи на придбання товарів (робіт, послуг) по ланцюгу „фіктивних” фірм для кінцевої реалізації на адресу державного підприємства.

За результатами розгляду матеріалів до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про кримінальні правопорушення за ч.5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України. Триває слідство.

Загалом з початку року підрозділами боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Міністерства доходів і зборів виявлено 1,9 млрд. гривень легалізованих доходів.

Звітування он-лайн за допомогою електронних ключів

Західна ОДПІ м. Харкова запрошує юридичних і фізичних осіб отримати посилені сертифікати електронних ключів Міністерства доходів і зборів України за адресою: м. Харків, пл.. Свободи, 5 (Держпром), 6 під’їзд, 2 поверх, кімната 121.

Посилені сертифікати електронних ключів оформлюються цілком безкоштовно і дають можливість подавати до органів Міндоходів звітність у електронному вигляді зі свого робочого місця, офісу чи дому.

Фахівці Західної ОДПІ м. Харкова щиро дякують платникам податків, які вже звітують в режимі он-лайн, і нагадують, що в електронному вигляді до органів Міндоходів можна також подавати митні декларації та декларації про доходи громадян, отримані у минулому році.

Плата за користування надрами

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що базовий податковий (звітний) період плати для всіх, за винятком вуглеводневої сировини, видів корисних копалин відповідає календарному кварталу, а для вуглеводневої сировини - календарному місяцю. Податкові розрахунки з плати для всіх, за винятком вуглеводневої сировини, видів корисних копалин подаються платниками протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, а для вуглеводневої сировини - протягом 20 календарних днів.

Нагадуємо, що база оподаткування визначається згідно:

 • фактичних цін реалізації у звітному (податковому) періоді відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) незалежно від періоду завершення виробництва та взяття платником такої товарної продукції на облік як запасів;
 • розрахункової вартості одиниці відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), яка визначається як сума питомої собівартості такого виду готової продукції гірничодобувного підприємства і граничної прибутковості господарської діяльності гірничодобувного підприємства, яка обчислюється як добуток такої собівартості і коефіцієнта рентабельності гірничодобувного підприємства.

(Лист Міністерства доходів і зборів України від 24.01.2014 №1726/7/99-99-15-04-01-17).

Європейські організації вітають прагнення України щодо створення Служби фінансових розслідувань

Про це йдеться у листі Генерального директора Європейського бюро боротьби з шахрайством (OLAF) Джованні Кеслера, який надійшов на адресу заступника Міністра доходів і зборів України Володимира Хоменка. Зокрема, пан Кеслер зазначив: «Я високо ціную Вашу повну відданість роботі та бажання боротися з економічними і фінансовими злочинами. Ці питання необхідно вирішувати шляхом створення потужних та підзвітних органів з чіткими і дієвими повноваженнями». Він також висловив переконання, що майбутня Служба фінансових розслідувань України виконає свою функцію захисту фінансових інтересів України і, за необхідності, фінансових інтересів Європейського Союзу.

«OLAF забезпечуватиме сприяння в рамках Групи підтримки України шляхом надання консультацій, досвіду та новітніх знань і вмінь, необхідних для створення Служби фінансових розслідувань», – додав Джованні Кеслер.

Майже 32000 громадян Харківщини задекларували свої доходи

Про це повідомили в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Харківській області.

За попередніми даними, в ході деклараційної кампанії - 2014 декларації про майновий стан і доходи надали  31834 громадянина, в тому числі 4029 – з метою скористатися правом на податкову знижку.

У цьому році 16143 громадянина задекларували доходи від продажу сільськогосподарської продукції, у вигляді спадщини та подарунків – 3368 мешканців області, інвестиційні прибутки – 382 громадянина.

Сума задекларованих доходів становить майже 2,1 млрд. грн.

За наслідками поданих декларацій нараховано до сплати 49,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, а 4,7 млн. грн. податку – належить громадянам на  повернення.

Також фахівці нагадали, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року, то вони,  можуть надати декларацію упродовж всього 2014 року.

Українським виробникам відкриють широкий доступ до ринку ЄС

Про це повідомили в інформаційно-комунікаційному управлінні ГУ  Міндоходів у Харківській області.

Європейський союз в односторонньому порядку  надасть Україні автономні торговельні преференції. Завдяки цьому будуть зменшені або скасовані митні збори ЄС на товари, що походять з України.

Зокрема, завдяки запровадженню квотування у двосторонній торгівлі між Україною та ЄС українські виробники отримають можливість завозити певні обсяги даних товарів без справляння увізних мит. Тобто під загальний режим імпорту підпадатимуть лише товари, які перевищують визначений обсяг.  Вони оподатковуватимуться за тими ж умовами, які діють в Україні сьогодні.

Застосування автономних торговельних преференцій орієнтовно розпочнеться  з травня 2014 року.

Також повідомляємо, що детальніше ознайомитися з довідкою щодо автономного преференційного торгового режиму ЄС для України, інструкцією щодо правил проходження, які будуть застосовуватися при експорті до держав-членів ЄС, а також проектом Регламенту Європейського Парламенту та Ради стосовно скорочення або скасування митних зборів на товари, що походять з України, можна на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку за посиланням http://www.me.gov.ua/Documents/MixedList?tag=AvtonomniiPreferentsiiniiTorgovelniiRezhimYesDliaUkr

Організація економічного співробітництва та розвитку схвалює створення в Україні Служби фінансових розслідувань

Таку думку висловила заступник Центру податкової політики та адміністрування податків Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) Грейс Перез-Наварро у листі на адресу заступника Міністра доходів і зборів України Володимира Хоменка.

«Україна визначила необхідність чіткої та послідовної національної стратегії, спрямованої на боротьбу з усіма формами фінансової злочинності, з чим погоджується ОЕСР. Надзвичайно важливим кроком у цьому напрямі є створення єдиної Служби фінансових розслідувань України, яка відповідатиме за розслідування всіх фінансових злочинів», – наголосила Грейс Перез-Наварро.

Вона також зазначила, що ОЕСР готова надавати всебічну підтримку новоствореній Службі фінансових розслідувань для її ефективної діяльності, зокрема, у побудові механізмів швидкого обміну оперативними даними та конфіденційною інформацією між Службою й іншими органами влади. Крім того, сприяти розвитку вмінь та навичок слідчо-оперативних співробітників, які працюють у сфері боротьби з фінансовими злочинами в Україні, шляхом забезпечення місць для учасників курсів у Міжнародній академії ОЕСР з розслідування податкових злочинів.

Насамкінець Грейс Перез-Наварро сказала, що в ОЕСР дуже зацікавлені у тісній взаємодії з Україною, у зв’язку з чим наразі обговорюється розширена угода про співпрацю між Україною та ОЕСР.

Списання незавершенного будівництва та ПДВ

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що так, як об’єкти незавершеного будівництва не є основними засобами, на них не поширюється норма п.189.9 ст.189 Податкового кодексу України, яка звільняє від нарахування ПДВ при ліквідації основних засобів унаслідок їх знищення, розібрання або перетворення. Податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку протягом такого звітного періоду у зв’язку із придбанням або виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Якщо об’єкт будівництва призначався для використання в господарській діяльності в оподатковуваних операціях, то підприємство має право включати ПДВ з вартості товарів (робіт, послуг), придбаних для такого будівництва, до податкового кредиту.

Але, якщо у періоді списання об’єктів незавершеного будівництва понесені витрати не будуть використані в господарській діяльності, такому підприємству слід нарахувати податкові зобов’язання за товарами та послугами, які були використані при будівництві таких об’єктів та під час придбання яких було сформовано податковий кредит. База оподаткування визначається виходячи з ціни придбання таких товарів (послуг).

Якщо під час будівництва (або придбання) об’єкта незавершеного будівництва підприємство не було платником ПДВ або не включало суми ПДВ за придбаними товарами (послугами) до податкового кредиту, то наслідків з ПДВ при його списанні не виникатиме.

Чи сплачується єдиний внесок за відсутності діяльності або доходів?

Єдиний внесок єдинники мають платити навіть за місяці, у яких у них не було доходів або не проводилась підприємницька діяльність. Перебування на лікарняному або у відпустці до уваги не беруть. Не звільняє від сплати єдиного внеску навіть знаходження на військових зборах або служба в армії за призивом під час мобілізації.

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області