До уваги роботодавців!

Посилено відповідальність за порушення прав працівників, призваних на військову службу.

 

З 26 листопада 2015 року набрав чинності Закон України № 734-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу», прийнятий Верховною Радою України 3 листопада 2015 року (далі - Закон).

Законом внесено зміни до деяких нормативних актів України, зокрема, статтю 265 Кодексу законів про працю України доповнено нормою щодо відповідальності юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю в разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

За вказане порушення передбачено відповідальність у вигляді штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Зазначений штраф, відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України є фінансовою санкцією, яка накладається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Сплата штрафу не звільняє роботодавця від усунення порушень законодавства про працю.

Крім того, Законом статтю 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнено положеннями щодо відповідальності за порушення встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Невиконання зазначених вимог тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Ленінського району міста Харкова