Електроенергія тепер теж підакцизна продукція

Відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України, з 1 січня цього року до підакцизних товарів віднесено електричну енергію.

Платниками податку визначено оптових постачальників електричної енергії та її виробників, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електроенергії і продають її поза оптовим ринком електроенергії.

Додатково повідомляємо, що херсонські платники, які мають діючі ліцензії на право здійснення операцій із підакцизною продукцією, зобов’язані за кожний звітний податковий період подавати до ДПІ у м. Херсоні податкові декларації, незалежно від того, провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді чи ні.

 Херсонський мільйонер задекларував більше 8 млн грн пасивних доходів

Днями, до ДПІ у м. Херсоні завітав черговий херсонець, який задекларував мільйонний статок. В декларації міський „багатій” зазначив, що минулого року отримав 8,1 млн грн доходів у вигляді дивідендів та відсотків на депозити. Декларант вже встиг сплатити до бюджету понад 74 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Зазначимо, що цього року це вже третій херсонський мільйонер, який задекларував свої минулорічні доходи. На трьох, зазначені декларанти минулого року отримали більше 12 млн грн доходів, із яких сплатили до бюджету майже 800 тис. грн податку.

Нагадаємо, що деклараційна кампанія триває до 1 травня. Подавати декларації про отримані минулорічні доходи херсонці повинні до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області. З метою економії коштів та власного часу, херсонці можуть заповнити та направити декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції через Інтернет. Для цього необхідно отримати електронний цифровий підпис і скористатись електронним сервісом «Декларування он-лайн», який розміщений на веб-порталі ДФС.

 З почату року херсонці сплатили до бюджету майже 69 млн грн податку на доходи

Протягом січня-лютого цього року городяни сплатили до бюджетів всіх рівнів 68,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 5,8 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Зазначимо, що згідно з новацій бюджетного законодавства України, із зазначеної суми 25% надходжень ПДФО поповнили Державний бюджету України, 15% - зведений обласний бюджет, інші 60% - надійшли до міської казни.

Нагадаємо, що з 2015 року законодавці запровадили ряд новацій в оподаткуванні доходів фізичних осіб. Зокрема, відтепер доходи херсонців, що перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2015 року (12180 грн), оподатковуються за ставкою 20% (замість 17% у минулому році).

 Ефективність спрощеної системи оподаткування для бюджету херсонської громади – 19,5 млн гривень

Саме таку суму єдиного податку протягом січня-лютого цього року перерахували до міської казни херсонські спрощенці. Це в свою чергу, на 5,3 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Нагадаємо, що херсонські платники єдиного податку зустріли 2015 рік змінами у спрощеній системі оподаткування. Зокрема, відтепер платники єдиного податку третьої - шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, вважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм глави 1 розділу XIV цього Кодексу.

Крім того, до складу спрощенців з цього року включено і платників фіксованого сільськогосподарського збору.

 Призначення платежу з ЄСВ: херсонці, будьте уважні!

Досить часто при сплаті податків та зборів херсонці в платіжних документах зазначають невірні реквізити, наслідком яких може бути перерахування коштів на невірний рахунок.

Звертаємо увагу на порядок заповнення платниками поля «Призначення платежу» розрахункових документів у разі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Отже, при сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

службовий код”; „код виду сплати” (для ЄСВ 101); „код за ЄДРПОУ”; „друкується роз’яснювальна інформація щодо платежу (сплата єдиного внеску).

У разі ж погашення заборгованості по єдиному внеску, здійснювати перерахування до бюджету необхідно з кодом 140, тобто таким чином:

„службовий код”; 140; „код за ЄДРПОУ”; „ погашення заборгованості по ЄСВ.

 Електронний сервіс “Реєстр страхувальників”

На веб-порталі ДФС вже тривалий час функціонує електронний сервіс „Реєстр страхувальників”. Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.

Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Інформація з реєстру страхувальників оновлюватиметься щодекадно до 1, 11, 21 числа кожного місяця.

Скористатись сервісом можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням http://www.sfs.gov.ua/rpep

 Фіскальний чек та акцизний податок: як відображати?

Із введенням в дію акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів у платників податков виникли деякі запитання. Серед них – як відображати у розрахункових документах касових апаратів акцизний податок із роздрібного продажу?

Звертаємо увагу на те, що вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій (РРО) для різних сфер застосування визначено формат та розрядність даних, що зберігається у фіскальній пам’яті РРО, у якому передбачено відображення не менше 5 груп з оподаткування товарів (послуг). Рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позначення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторюватися відповідно до кількості податкових груп, тобто не менше 6.

Виходячи з цього, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у розрахунковому документі (фіскальному чеку) як окрема податкова група.

Більш детально, херсонські підприємці можуть ознайомитись із позиціює ДФС України щодо даного питання у листах від 20.01.2015 №1519/7/99-99-19-03-03-17, від 30.01.2015 №1811/6/99-99-22-07-03-15 та у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, який розміщений на веб-порталі фіскального відомства.

 Цього року херсонці сплатили до бюджету 177,3 млн грн ЄСВ

Таку суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) перерахували до бюджету за дві місяці цього року міські страхувальники. При цьому, лише у лютому на соціальний захист херсонці віддали майже 95,9 млн грн ЄСВ, що на 14,5 млн грн більше, ніж у січні, та на 10,6 млн грн більше ніж у лютому попереднього року.

Слід зазначити той факт, що із загальної суми сплаченого ЄСВ понад 81 млн грн - це суми, що нараховані роботодавцями на заробітну плату працівникам. Майже 4 млн грн  єдиного внеску надійшли від підприємців Херсона. Ще 10,5 млн грн сплачені військовослужбовцями із їхнього грошового забезпечення.

 Оподаткування елітних авто: з якої дати почати відлік?

Багатьох власників дорогих авто цікавить запитання: з якої дати визначається строк використання автомобіля з метою оподаткування транспортним податком?

Зазначаємо, що відповідно до ст. 14.1.163 Податкового кодексу України, перша реєстрація транспортного засобу – реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.

Транспортні засоби, що використовувалися, – транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби.

Датою початку користування (вводу в експлуатацію) транспортних засобів, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України, є дата їх першої реєстрації. Ця дата визначена в реєстраційних документах, які дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі й видаються вповноваженими державними органами.

У разі відсутності реєстраційних документів першої реєстрації транспортних засобів датою початку використання вважається календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік). Якщо ж календарну дату визначити неможливо, то такою датою слід вважати 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.

 Коли херсонцям декларувати доходи не потрібно

Від подання декларації про майновий стан і доходи звільняються особи у разі отримання доходів:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру доходу, крім випадків, прямо передбачених Податковим кодексом України;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок;

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою;

- від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів такими податковими агентами не перевищує у 2014 році 146160 грн.

Також, звільняються від подання декларації про майновий стан і доходи особи, якщо станом на кінець звітного податкового року вони: є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому повністю утримуються за рахунок інших осіб або держави; перебувають у розшуку, на строковій військовій службі, під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі; перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав.

До слова, у разі отримання малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини), батьки (усиновителі) та опікуни повинні подати податкову декларацію від імені такої дитини та сплатити податок на доходи.

Детальні роз’яснення з питань оподаткування доходів громадян можна отримати у Центрі обслуговування платників ДПІ у м. Херсоні за адресою: м. Херсон, вул. І. Кулика, 143а, а також за телефоном 32-74-40.

 Херсонські спадкоємці мають знати!

Власність, успадкована від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Громадянин, який отримує спадщину від члена сім'ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.

Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Решта членів сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.

 Електронне адміністрування ПДВ

З 1 лютого в Україні запроваджено тестовий режим системи електронного адміністрування ПДВ.

Система електронного адміністрування ПДВ складається з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, банку, в якому в автоматично будуть відкриті рахунки всім платникам ПДВ, та бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів.

Відповідно, автоматично буде вестись облік у розрізі платників: сум податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних; сум податку при імпорті товарів; сум поповнення та залишку коштів на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ; сум податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 

Херсонські платники податків проштрафились на 1,2 млн гривень

 

Мораторій на проведення перевірок з 1 січня 2015 року не розповсюджується на окремі категорії підприємств, зокрема ті, у яких обсяг доходу за попередній календарний рік становить понад 20 млн гривень. Серед останніх зустрічається підприємства, які мають підвищений ризик не сплати податків. Саме вони включаються у план-графік документальних податкових перевірок.

Протягом січня цього року аудитори ДПІ у м. Херсоні провели 5 документальних перевірок підприємств міста. За підсумками цих перевірок порушникам податкового законодавства ревізори донарахували майже 1,2 млн грн податків та штрафів.

Також, податківці зменшили заявлені до відшкодування суми ПДВ на 3,6 млн гривень.

Як наслідок, херсонські порушники податкового законодавства вже сплатили до бюджету понад 1,2 млн грн донарахованих податків, штрафів та пені, що, до слова, майже вдвічі більше, ніж у січні минулого року.

 До бюджету надійшло 283 тис. грн екологічного податку

Протягом січня херсонські бізнесмени сплатили до бюджету майже 283 тис. грн екологічного податку. Зазначимо що у Херсоні екологічний податок сплачують понад півтисячі місцевих підприємств.

Нагадаємо, що платниками цього податку є суб'єкти господарювання, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;

- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

 Яким чином сплачується пеня до бюджету (разом із сплатою зобов’язання або окремим платіжним документом)?

Платник податків може сплачувати суми пені окремим платіжним документом або одним платіжним документом, разом із грошовим зобов’язанням.

Так, відповідно до ст. 131 Податкового кодексу України (ПКУ), при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов’язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.

Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює розподіл такої суми у визначеному порядку.

Отже, платник податків може сплачувати суми пені окремим платіжним документом або одним платіжним документом, разом із грошовим зобов’язанням.

Більш детально про ці та інші нюанси податкового законодавства можна дізнатись за сайті ДФС у рубриці „ЗІР” – загальнодоступний інформаційний ресурс.

 Херсонські студенти-практиканти теж поповнять бюджет

У лютому переважна більшість херсонських студентів проходять переддипломну практику на підприємствах та установах. Разом з тим, деякі студенти, за час проходження практики отримують заробітну плату. Розглянемо випадки, як підприємство має нараховувати та виплачувати студенту-практиканту заробітну плату.

Відповідно до законодавства, учні, слухачі професійних навчальних закладів, які проходять виробничу практику, не включаються до складу (списку) працівників підприємства, однак на них повною мірою поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку і положення інших внутрішніх актів і розпоряджень підприємства.

Нормами Податкового кодексу передбачено, що об’єктом оподаткування платника податку є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Нарахована заробітна плата студентам-практикантам є також об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором. 

При цьому податковим агентом виступає підприємство, яке нараховує таку заробітну плату, тож має утримати із неї суми податків і перерахувати їх до бюджету.

 Херсонці підтримали армію на 3,9 млн гривень

Протягом січня цього року херсонці перерахували до бюджету 3,9 млн грн військового збору. Загалом, за весь період функціонування даного збору херсонці підтримали армію на суму майже 23 млн гривень.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 2015 року військовим збором обкладаються всі доходи українців, визначені ст. 163 Податкового кодексу України.

До таких доходів, зокрема, належать доходи, отримані від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна, від прийняття спадщини, призів, подарунків, а також заробітна плата і й інші виплати за цивільно-правовими договорами тощо.

 Херсонці написали податковій 11 листів

Протягом січня до ДПІ у м. Херсоні надійшло 5 звернень громадян та 6 запитів на публічну інформацію.

У зверненнях херсонці тричі підіймали питання щодо перевірки діяльності бізнесменів, а також запитували про порядок нарахування податків та перевірку законності надання квартири в оренду сусідами. Відповіді на 4 таких листа вже надано. Ще одне звернення наразі відпрацьовується.

Крім того, протягом першого місяця цього року до податкової інспекції зайшло 6 запитів на публічну інформацію. Більшість із них стосувалась прохання надати інформацію про контрагентів, копії звіту та довідки. Відповіді на всі запити надані у встановлені законодавством терміни.

 Продав нерухомість за кордоном – маєш сплатити податок в Україні

Відповідно до ст. 162 Податкового кодексу України платниками податків визначено громадян, які отримують доходи, в точу числі й іноземні.

Порядок оподаткування іноземних доходів регулюється ст. 170 Податкового кодексу. Так, у разі якщо громадянин України отримав іноземний дохід, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платникам податку – отримувача, який зобов’язаний у Податкової інспекції за місцем реєстрації задекларувати свої доходи та сплатити податок за ставкою 15% (20%).

Задекларувати свої іноземні доходи, отримані у 2014 році, такий громадянин зобов’язаний до 1 травня 2015 року.

У разі неподання в установлений строк Податкової декларації платник податків несе відповідальність відповідно до законодавства.

Прес-служба ДПІ у м. Херсоні

ГУ ДФС у Херсонській області

Ірина Приходько + 380 (552) 32-74-02

Елчин Піралієв +380 (66) 293-11-75