Електронне адміністрування ПДВ органами ДФС розпочнеться з 1 січня 2015 року

Фахівці Західної ОДПІ м. Харкова повідомляють, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України» з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування ПДВ. Вона дозволить скоротити можливості для зловживань працівників податкової сфери і, разом з тим, створить умови для унеможливлення отримання незаконного бюджетного відшкодування для платників і, тим самим, збільшить надходження до бюджету.

Ця прогресивна новація буде працювати наступним чином. Найперше, в день реєстрації платника у системі електронного адміністрування ПДВ, на нього автоматично відкривається рахунок. Податкові накладні будуть складатись виключно в електронному вигляді та реєструватись в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від розміру податку в одній податковій накладній. Також, за допомогою електронного адміністрування ПДВ можливо буде визначити умову для надання права реєстрації податкових накладних в ЄРПН, тобто, наявність сум податку за отриманими податковими накладними на момент реєстрації, за їх недостатності – поповнення рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та суму сплати податку при ввезені товарів на митну територію України. Крім того, буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування. Зокрема, відшкодування ПДВ експортерам та інвесторам в автоматичному режимі буде здійснюватися на місяць раніше, ніж зараз. Як наслідок – зменшиться кількість обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок, у тому числі перевірок «по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера». Іще одна, варта уваги, зміна – збільшення «порогу» обов'язкової реєстрації підприємства - платника ПДВ з 300 тисяч гривень - до 1 мільйона гривень. Разом з тим, Західна ОДПІ інформує, що режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур продовжено до 31 грудня 2014 року. Також, було скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з поставки лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості. Оподаткування за нульовою ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами Інтерсіті + також відмінено.

Також пропонуємо ознайомитися ще з деякою корисною інформацією

Понад 84 відс. оформлених за 7 місяців поточного року митних декларацій – електронні

З початку року митницями Державної фіскальної служби оформлено 1 757 тис. митних декларацій, з яких 1 480,7 тис. – в електронній формі. Серед загальної кількості електронних митних декларацій, оформлених протягом 7 місяців, більшість складають імпортні – 460,3 тис. шт. Експортних декларацій електронкою оформлено за цей період 422,8 тис. шт., транзитних – 83,8 тис. шт., інших – 513,8 тис. шт. Крім того, з травня 2013 року митниці Державної фіскальної служби запровадили оформлення товарів за електронними попередніми митними деклараціями типа „ЕА”. За січень – липень 2014 року було оформлено 19,9 тис. таких митних декларацій. Нагадаємо, що електронні попередні митні декларації типу „ЕА” використовуються для випуску у вільний обіг товарів, що ввозяться в Україну одразу після перетину ними державного кордону без пред`явлення цих товарів внутрішній митниці. При оформленні таких товарів використовується автоматизована система, за допомогою якої митні процедури та взаємодії з декларантами максимально автоматизовані. Автоматизація здійснення митних процедур мінімізує так званий „людський фактор” а також прискорює та спрощує процес проходження митного контролю й оформлення. Електронна попередня декларація  типу „ЕА” дозволяє випуск у вільний обіг товарів, окрім підакцизних, поштових, а також тих товарів, умови ввезення яких відмінні від вищезазначених режимів, або товарів, ввезення яких відбувалося частинами (у т.ч. у зв`язку з переміщенням у декількох транспортних засобах чи контейнерах).

 

Платники ЄСВ можуть відправляти звітність з ЄСВ поштою

7 липня 2014 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом» від 13.05.2014 р 1258-VII. Серед суттєвих змін, пов'язаних з припиненням підприємницької діяльності ФОП, зазначеним Законом внесено одну невелику, але корисну зміну до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон про ЄСВ). Так, п. 4 ст. 6 Закону про ЄСВ доповнено таким реченням: «У разі направлення звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю». Таким чином, відтепер платники ЄСВ можуть відправляти звітність з ЄСВ поштою. Нагадаємо, що раніше звітність з ЄСВ, надіслана поштою, на відміну від іншої звітності, не вважалася поданою.

 

Електронне адміністрування ПДВ органами ДФС

31 липня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» № 1617-VII. Зміни, які вносяться даним Законом, передбачають створення системи електронного адміністрування податку на додану вартість. Система електронного адміністрування ПДВ дозволить скоротити можливості для зловживань працівників податкової сфери і разом з тим, створить умови для унеможливлення отримання незаконного бюджетного відшкодування для платників і тим самим, збільшить надходження до бюджету. Основні моменти, передбачені системою електронного адміністрування ПДВ: Найперше, в день реєстрації платника у системі електронного адміністрування ПДВ, на нього автоматично відкривається рахунок. Податкові накладні будуть складатись виключно в електронному вигляді та реєструватись в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від розміру податку в одній податковій накладній. Також, за допомогою електронного адміністрування ПДВ можливо буде визначити умову для надання права реєстрації податкових накладних в ЄРПН, тобто, наявність сум податку по отриманих податкових накладних на момент реєстрації, за їх недостатності – поповнення рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та сума сплати податку при ввезені товарів на митну територію України. Крім того, буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування. Відшкодування ПДВ експортерам та інвесторам в автоматичному режимі буде здійснюватися на місяць раніше, ніж зараз. Внаслідок чого, зменшиться кількість обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок. Ще одна важлива зміна з початку наступного 2015 року – збільшення «порогу» обов'язкової реєстрації підприємства платника ПДВ з 300 тисяч гривень до 1 мільйона гривень.

 

Ігор Білоус: За кошти, залучені від введення в дію «податкового компромісу», можна було фактично забезпечити новою військовою технікою українську армію

«У разі ухвалення Верховною Радою «податкового компромісу» можна було забезпечити новою військовою технікою українську армію в зоні проведення антитерористичної операції. Проте, народні депутати не проголосували за включення до порядку денного закону про податковий компроміс, який вже декілька місяців опрацьовується у парламенті», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці». Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус зазначив: «За підрахунками спеціалістів ДФС України надходження від реалізації цієї ініціативи Уряду мали скласти близько 5 млрд. гривень. За ці гроші можна було фактично забезпечити новою військовою технікою українські сили АТО. За 5 млрд. грн. можна придбати 100 танків. За 5 млрд. грн. можна купити 15 військових літаків, за ці гроші армія могла отримати 300 нових БТР, але депутати, які не голосували за внесення цього законопроекту до порядку денного, мабуть вважають, що ця техніка не потрібна нашій армії». Суть «податкового компромісу» полягає у добровільній акції декларування недоплачених платежів до бюджету, що є певним компромісом між державою та платниками податків, результатом якого є взаєморозуміння та як результат надходження коштів до бюджету і детінізація економіки. Основні положення законопроекту передбачають звільнення платника податків від відповідальності за умови добровільного декларування недоплачених податків з податку на додану вартість та податку на прибуток і сплати лише 10%  від задекларованої суми. Інша частина (90%) вважається погашеною, при цьому штрафи та пеня до платника податків не застосовуються.

 

Ігор Білоус: Розхитування економічної стабільності в Україні сьогодні – це злочин

«Розхитування економічної стабільності в Україні сьогодні – це злочин. Економіка Держави – це другий фронт. Незважаючи на те, що минула влада вивезла з країни все, що можна було вивезти, криміналізувала економіку та зруйнувала Збройні Сили, ми втримали і тримаємо ситуацію під контролем», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці». Голова Державної фіскальної служби зазначив, що у нинішній складній ситуації позиція ДФС відкрита, прозора та конструктивна. Тому що лише за таких умов вдасться зберегти функціонування державних інститутів, створити стимули для відродження економіки та обороноздатності країни. «Нині певні сили докладають максимум зусиль, щоб зруйнувати національну економіку. Це роблять і ті, хто бомбить українські підприємства та затоплює шахти на Сході Держави, і ті, хто робить усе, аби загальмувати та зупинити наші реформи. Ми оголосили війну корупції і будемо вести її до повної перемоги. Для нас головний резерв наповнення бюджету – це гроші, виведені з тіні, та відродження бізнесу, пограбованого та знищеного попередньою владою», – наголосив Ігор Білоус.

 

Ігор Білоус: Середньомісячні очікування надходжень військового збору до бюджету - понад 500 млн. грн.

«За серпень 2014 року до бюджету надійшло 287,1 млн. грн. військового збору. Середньомісячні надходження військового збору до бюджету з вересня очікуються в обсягах понад 500 млн. гривень», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці». Нарахування військового збору до Державного бюджету запроваджено Законом України від 31.07.2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» та було розпочато з 3 серпня 2014 року. «Враховуючи, що збір запроваджений вперше, а заробітна плата за серпень по багатьох підприємствах сплачується у перших числах наступного за звітним місяцем, тому частково сплата збору за серпень буде проведена у вересні із заробітної плати за серпень», – наголосив Ігор Білоус. Голова Державної фіскальної служби зазначив, що наразі фіскальна служба повністю контролює ситуацію зі збору податків у державі.

 

5 вересня – останній день сплати авансового платежу за третю декаду серпня з рентної плати

5 вересня 2014 року останній день сплати авансового платежу за третю декаду серпня з рентної плати за:

- транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України;

- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами територією України;

- транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

Базовим податковим (звітним) періодом для рентної плати є календарний місяць. Платники самостійно обчислюють суму податкових зобов’язань з рентної плати.

Сума податкових зобов’язань сплачується платником рентної плати за місцем його податкової реєстрації авансовими платежами щодекади (15, 25 числа поточного місяця, 5 числа наступного місяця) виходячи з:

- фактичних обсягів природного газу та аміаку і відстані відповідних маршрутів їх транспортування територією України у відповідних декадах місяця;

- фактичних обсягів нафти і нафтопродуктів, що транспортуються територією України у відповідних декадах місяця.

Відповідна норма визначена підпунктом 254.5 статті 254  розділу IX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

 

Квартальний період подання звітності для платників ПДВ

„Відповідно до пункту 202.2 статті 202 Податкового кодексу України платники податку, які відповідно до підпункту «б» пункту 154.6 статті 154 Податкового кодексу України мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток, на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року, а також платники податку, які сплачують єдиний податок, можуть вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається контролюючому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року. У разі якщо протягом будь-якого періоду з початку застосування квартального податкового періоду платник податку втрачає право на застосування нульової ставки податку на прибуток, передбачений пп. «б» п.154.6 ст.154 Податкового кодексу України, такий платник податку зобов'язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з місяця, на який припадає таке перевищення, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця. У разі якщо платник податку, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, такий платник податку зобов'язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з першого місяця переходу на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця”, - нагадує перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан.

 

Маєте об’єкти оподаткування – повідомте органи ДФСУ

Повідомлення про об’єкти оподаткування чи об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. У разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України повідомлення за формою № 20-ОПП подається юридичною особою протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації такого підрозділу до контролюючого органу за основним місцем обліку юридичної особи. Форма звітності №20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів». Відповідальність за порушення встановленого порядку регламентована ст.117 Податкового кодексу України.

 

Змінили місце знаходження? Дії платника ПДВ при перереєстрації

Відповідно до п. 183.15. ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі зміни платником податку місцезнаходження (місця проживання) або його переведення на обслуговування до іншого контролюючого органу зняття такого платника з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. У разі зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові), та/або місцезнаходження (місця проживання) платника податку, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку платник податку подає відповідно до п. 183.7 ст. 183 ПКУ заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації. Відповідно до п. 8 ст. 45 Бюджетного кодексу України у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду. Зазначена норма стосується платників податків - юридичних осіб та не поширюється на фізичних осіб – підприємців. Переведення платників податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) здійснюється згідно з р. Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Порядок). Відповідно до п. 7.3 Порядку у контролюючому органі за місцем попередньої реєстрації, де платник залишається як за неосновним місцем обліку після зміни місцезнаходження, платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів. Таким чином, подання податкової звітності з ПДВ та сплата податку після переведення юридичної особи до іншого контролюючого органу у зв’язку із зміною місцезнаходження здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду. Для фізичних осіб – підприємців сплата податку та подання звітності з ПДВ здійснюється за новим місцем проживання з дати взяття на облік контролюючим органом за новим місцем проживання.

 

Податковим агентом при нарахуванні доходів у вигляді відсотків є…

„Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді нарахованих процентів є особа, яка здійснює таке нарахування. Тому з 02.08.14 р. усі фінансові установи, у т.ч. банки та кредитні спілки, при нарахуванні процентів виконують роль повноцінних податкових агентів. При цьому вони зобов'язані самостійно: - утримувати з нарахованих доходів податок на доходи; - перераховувати суми нарахованого (утриманого) з процентів податку на доходи. Так, податок, утриманий із процентів, нарахованих на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки в кредитній спілці, слід сплачувати протягом 30 календарних днів, наступних за останнім днем місяця, у якому відбулося таке нарахування. - відображати у формі № 1ДФ загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів у вигляді процентів та загальну суму утриманого з них податку”, - відзначає начальник Західної ОДПІ м. Харкова Олександр Палій.

 

Розрахунки з фізичною особою та обмеження у розмірі готівки

Пунктом 1 постанови Правління Національного банку України від 06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» (далі – Постанова № 210) встановлено граничну суму розрахунків готівкою фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 гривень. Згідно з пунктом 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 (далі – Положення № 637), підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою з фізичною особою в межах 150000 гривень протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами. При цьому кількість фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується. Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем), установлені пунктом 1 Постанови № 210 та пунктом 2.3 глави 2 Положення № 637, стосуються розрахунків за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, розрахунків за договорами, надання чи повернення позики, в тому числі за виплачену та повернену поворотну фінансову допомогу.

 

Юридична особа перераховує військовий збір як за себе так і за неуповноважений відокремлений підрозділ

Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” (далі – Закон № 1621-VII) було тимчасово, до 1 січня 2015 року, введено військовий збір у розмірі 1,5 відсотка до доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. Закон № 1621-VII набрав чинності з 03.08.2014. Статтею 29 Бюджетного кодексу України визначено перелік доходів, що включаються до складу доходів Державного бюджету України. Згідно з п. 29.1 ст. 29 БКУ до доходів Державного бюджету України включаються доходи бюджету, за винятком тих, що згідно із статтями 64, 66, 69 та 71 БКУ закріплені за місцевими бюджетами. Відповідно до п. 29.2 ст. 29 БКУ військовий збір, що сплачується (перераховується) згідно з пунктом 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ належить до доходів загального фонду Державного бюджету України. Одночасно, відповідно до п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями ( далі – ПКУ) нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ. Згідно з п.п. 168.4.1 п. 168.4 ст. 168 ПКУ податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з БКУ. Так, ст. 64 БКУ визначено, що податок на доходи фізичних осіб податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі. Відповідно до абз. 1 п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. Одночасно, абз. 2 п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ встановлено, що податок на доходи, нарахований працівникам не уповноваженого відокремленого підрозділу юридична особа, перераховує до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого не уповноваженого відокремленого підрозділу. Однак, вищезазначена норма регламентує порядок перерахування податку до місцевого бюджету, а оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, зазначена в абз. 2 п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ норма не може бути виконана для військового збору. Таким чином юридична особа перераховує військовий збір, як за себе так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.

 

Про ліцензування діяльності з виробництва і продажу алкоголю та тютюну можна дізнатися в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби надає інформацію стосовно ліцензування діяльності суб’єктів господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а також митної брокерської діяльності. З приводу роз’яснень щодо ліцензування інших видів господарської діяльності платникам податків необхідно звертатись до відповідних органів ліцензування. Загалом департамент надає інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на Державну фіскальну службу, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів. Відповіді працівниками Контакт-центру надаються з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі) за номерами телефону: 0 800 501 007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів), або 044 454 16 13 (за тарифами ВАТ Укртелеком). Крім того, платник може надіслати своє запитання в електронному вигляді на адресу idd@minrd.gov.ua.

 

За несвоєчасну сплату податкових зобов’язань передбачена відповідальність

Відповідно до Податкового кодексу України у разі не сплати платником податків узгодженої суми грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу. Також, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені ч. першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Втручання у діяльність суб'єктів господарювання обмежено

Законом України від 22.07.2014 №1600-VII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження втручання у діяльність суб'єктів господарювання”, який опубліковано в газеті „Голос України” від 16.08.2014 р. №156, вносяться зміни до деяких законодавчих актів щодо обмеження втручання у діяльність суб'єктів господарювання. Зокрема: здійснення органом державного нагляду (контролю) щодо одного суб'єкта господарювання планових заходів державного нагляду (контролю) протягом одного планового періоду заборонено, якщо в цьому плановому періоді такий суб'єкт господарювання включений до плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) іншого органу державного нагляду (контролю); у разі якщо суб'єкт господарювання на відповідний плановий період включений до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) одночасно кількох органів державного нагляду (контролю), відповідні планові заходи здійснюються органами державного нагляду (контролю) комплексно – одночасно всіма органами державного нагляду (контролю), до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) яких включено суб'єкта господарювання; під час проведення заходів державного нагляду (контролю) не допускається вилучення у суб'єктів господарювання оригіналів фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп'ютерів, їх частин, крім випадків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством; не допускається проведення протягом одного року більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб'єкта господарювання. Крім цього, встановлено адміністративну відповідальність за порушення порядку здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, а саме Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено новими статтями:

стаття 16621 – за порушення встановленого порядку проведення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності накладається штраф на посадових осіб, які здійснюють такий контроль, в розмірі від 50 до 100, при повторному порушенні – від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

стаття 18845– невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку підприємництва, на посадових осіб накладається штраф у розмірі від 50 до 100, при повторному порушенні – від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закон набрав чинності з 17 серпня 2014 року.

 

Якщо ви не подавали звіт про контрольовані операції, то це необхідно зробити до 1 жовтня

Першим звітним періодом для подання Звіту про контрольовані операції є 2013 рік. Відповідно до положень пп.39.4.2 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України платники податків, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати Звіт про контрольовані операції до 1 травня року, наступного за звітним. У 2014 році до 1 жовтня – за період з 01.09.2013 р. по 31.12.2013 р. При цьому платники податків зобов’язані подавати Звіт про контрольовані операції Державній фіскальній службі України лише засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. Закон України від 4 липня 2013 року №408-VІІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення” набрав чинності 1 вересня 2013 року, тому для визначення обсягу контрольованих операцій враховується вартісний показник усіх операцій окремо з кожним контрагентом у цілому за календарний рік, тобто з 1 січня по 31 грудня 2013 року. У звіті за 2013 рік платник податку повинен зазначити контрольовані операції, здійснені у період з 01.09.2013 по 31.12.2013 р. Якщо загальна сума операцій у 2013 році з однією пов'язаною особою становить 50,5 млн. грн. (без ПДВ), і всі ці операції було здійснено до 01.09.2013, у цьому разі звітувати не потрібно. У разі якщо загальна сума операцій у 2013 році з однією пов'язаною особою становить 50,0 млн. грн. (без ПДВ), з них 20,0 млн. грн. здійснено до 01.09.2013 р., решта - після. У цьому випадку обсяг операцій розраховується в цілому за рік, тобто з 1 січня по 31 грудня 2013 року. Відповідно, такі операції є контрольованими. У Звіті слід відобразити контрольовані операції, здійснені у період з 01.09.2013 по 31.12.2013 р. Більш детально щодо окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення можна ознайомитися в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міндоходів України від 1 липня 2014 року №368.

 

Харківські землекористувачі сплатили майже 374,5 млн. грн. податку за землю

Саме таку суму плати за землю за 8 місяців поточного року перерахували мешканці регіону до місцевих бюджетів усіх рівнів. Зокрема, від юридичних осіб надійшло понад 318,8 млн. грн., а від фізичних - 55,7 млн. грн. Додаткові надходження склали 3,4 млн. грн. В ГУ Міндоходів у Харківській області зазначають, що позитивна динаміка надходжень пов'язана, в першу чергу, з проведенням результативної роз'яснювальної роботи. Спілкуючись з представниками бізнес-структур та громадян під час засідань «круглого столу», зустрічей та нарад або під час індивідуальних бесід, співробітники відомства роз’яснюють їм важливість добровільної сплати податків та зборів, зокрема, платити за використання земельних ресурсів. Окрім того, для виявлення платників, які ухиляються від оподаткування, спеціалісти органів ГУ Міндоходів області проводять звірки з суб’єктами інформаційного обміну. Це дало змогу лише в цьому році залучити до оподаткування 450 суб’єктів господарської діяльності. Бюджет додатково отримав близько 2,0 млн. грн. Слід зазначити, що на даний час на обліку в територіальних підрозділах ГУ Міндоходів у Харківській області знаходиться майже 695 тисяч землекористувачів. Серед них - понад 12,5 тисяч  юридичних осіб та майже 682,5 тисяч приватних підприємців та громадян.

 

Послуги від Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД

„Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно – довідкового департаменту надає наступні послуги електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП): реєстрація заявників; надання у користування надійних засобів ЕЦП; допомога при генерації відкритих та особистих ключів; обслуговування посилених сертифікатів ключів заявника (сертифікація відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів); надання послуг фіксування часу; консультативні послуги за зверненнями підписувачів”, - зазначає перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан.

 

Грошове забезпечення, одержуване військовослужбовцями, не є об’єктом оподаткування військовим збором

ДФС України повідомлено, що грошове забезпечення, одержуване військовослужбовцями, не є об’єктом оподаткування військовим збором, оскільки такий дохід не відповідає визначенню заробітної плати, а військовослужбовці згідно із законодавством не є найманими працівниками.

 

Порядок отримання довідки про доходи фізичних осіб — підприємців і фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Відповідно до ст. 10 Закону України від 13.01.2011 р. № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається. Розпорядники, які володіють інформацією про особу, зобов’язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом. Згідно з п. 1 ст. 20 вищезазначеного Закону розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Фізичні особи — підприємці та фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, можуть отримати за письмовим запитом у контролюючих органах за місцем своєї податкової адреси довідку про доходи на підставі поданої податкової декларації. Запит на отримання довідки про доходи складається у довільній формі, має містити достатню інформацію про особу, яка звертається з запитом, предмет запиту та бути підписаний такою особою. Форма довідки про доходи, що надається контролюючим органом за запитом фізичної особи — підприємця або фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, не встановлена та надається у довільній формі. Така довідка видається не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Слід зазначити, що фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які застосовують спрощену систему оподаткування, можуть отримати довідку про доходи за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, на підставі поданої декларації за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період. Фізичним особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність, довідка про доходи видається за (річний) податковий (звітний) період на підставі поданої відповідно до ст. 178 Податкового кодексу податкової декларації за результатами звітного року.

 

Підприємці-фізичні особи не сплачують військовий збір з доходів, отриманих від підприємницької діяльності

Фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності. Нагадаємо, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи: - у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику за трудовими відносинами; - у формі інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податків згідно із цивільно-правовими договорами; - у формі виграшу в державній і недержавній грошовій лотереї, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Військовий збір встановлено Законом України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», який набрав чинності з 03 серпня 2014 року.

 

Ігор Білоус: Реформування податкової системи буде успішним, якщо будемо готовими до компромісних рішень

Зміни у податковій системі є першим кроком до реформування економіки України. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час засідання Економічної ради громадських організацій, галузевих асоціацій та організацій роботодавців, яке відбулося сьогодні в Українському союзі промисловців і підприємців. «Наша мета – побудувати оптимальні та ефективні стосунки з бізнесом. Україна переживає непрості часи, і тому ми всі маємо з максимальною відповідальністю підходити до реалізації цілей та завдань, які ставлять перед нами Президент та Уряд. Реформування податкової системи буде успішним, якщо ми будемо готовими до компромісних рішень», – наголосив Ігор Білоус. За його словами, Державна фіскальна служба є чи не єдиним відомством, що проводить постійний відкритий діалог з підприємцями для створення цивілізованих та партнерських стосунків між державою та бізнесом. «Ми не просто реформуємо податкову систему, ми хочемо покращити свої відносини з платниками податків, ми хочемо підвищити культуру сплати податків, і ми також усвідомлюємо, що без кадрової реформи і змін усередині ДФС ці реформи не відбудуться», – підкреслив керівник ДФС. Характеризуючи запропоновані зміни у податковій системи, Ігор Білоус, зокрема, підкреслив, що вони викличуть і ланцюгову реакцію реформ в інших відомствах. У свою чергу, Президент УСПП Анатолій Кінах закликав усіх, хто формує державну політику, до відповідальних дій, які будуть враховувати реальний стан економіки України. «В нас абсолютно немає протиріч в контексті головної ідеї концепції удосконалення податкової системи, яка спрямована на прозорість, рівні умови, і не тільки на зниження тіньового сектору економіки, а й на створення рівноправних партнерських відносин між державою і платником податків. Це для нас має принципове значення. Ми будемо й далі формувати наші пропозиції, особливо коли концепція вже буде поступово трансформована в конкретні законопроекти», - підкреслив Анатолій Кінах. Учасники засідання також висловили ряд зауважень та пропозицій, які, зокрема, стосувалися реформування податку на прибуток, електронного адміністрування ПДВ, запровадження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, створення Служби фінансових розслідувань тощо. 

 

Кількість звернень до Інформаційно-довідкового ресурсу ДФС перевищила один мільйон

Як повідомляє Державна фіскальна служба України з початку 2014 року платники податків та працівники органів ДФС більше мільйона разів скористались електронним сервісом відомства „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс” („ЗІР”). Більшість з користувачів – це суб`єкти господарювання та громадяни. Однак зручність ресурсу оцінили не тільки платники податків, а й самі податківці. За сім місяців поточного року ЗІРом скористались близько 27 тисяч співробітників. З метою оцінки зручності сервісу та якості його функціонування на офіційному порталі ДФС протягом липня було проведено опитування користувачів. Більшість, а саме 99,2% респондентів відповіли, що інформація, яка розміщується на ресурсі, є корисною для них. Загалом проголосувало 3 045 осіб.

На сьогодні ЗІР об’єднує в собі понад 12 тисяч запитань - відповідей з „Бази знань”, 586 нормативних та інформаційних документів та 380 витягів з письмових консультацій, підготовлених Інформаційно-довідковим департаментом Державної фіскальної служби на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян. Нагадаємо, що Загальнодоступний інформаційно – довідковий сервіс запрацював у тестовому режимі з 1 січня 2014 року у рамках побудови Електронного уряду. Інформація в ЗІР систематизована по тематиках: оподаткування, митна справа, єдиний внесок, електронний цифровий підпис. Ресурс надає можливість працівникам органів доходів і зборів здійснювати зворотній зв`язок з платниками податків та покращувати якість своєї роботи завдяки використанню єдиного джерела інформації. В свою чергу, зовнішні користувачі ЗІР забезпечені інформаційно – довідковим ресурсом, який постійно оновлюється. Скористатись Загальнодоступним інформаційно – довідковим ресурсом можна на офіційному порталі Міністерства доходів і зборів України за посиланням:  „Інформаційно – довідковий ресурс”, або за електронною адресою: http://zir.minrd.gov.ua.

 

Сприяння розвитку експортного потенціалу

Свого часу, з метою прискорення товарообігу та скорочення часу митного оформлення, й митного контролю товарів і транспортних засобів, Держмитслужбою України запроваджено експеримент з використання електронної форми декларування, зручність якої вже давно перевірена світовим досвідом. Зокрема, можна відзначити, що суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності позитивно оцінюють розвиток сучасних електронних систем у роботі митниці, оскільки така процедура оформлення скорочує час проходження та зводить  до мінімуму бюрократизацію при прийнятті рішень щодо випуску товару. З метою сприяння розвитку експортного потенціалу України, підтримки вітчизняних товаровиробників та покращення стану організації митного оформлення експортних вантажів законодавством України встановлено певні особливості в їх оформленні. Згідно з ч. 2 ст. 258 Митного кодексу України за рішенням органу доходів і зборів, якому подано митну декларацію, митне оформлення та випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до митного режиму експорту може здійснюватися без їх пред’явлення відповідному органу. Рішення про можливість випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення без їх пред’явлення органу доходів і зборів або про необхідність такого пред’явлення приймається органом доходів і зборів на основі результатів аналізу ризиків у строк не більше чотирьох робочих годин з моменту прийняття митної декларації, заповненої у звичайному порядку відповідно до митного режиму експорту. Таким чином експортні вантажі, що декларуються згідно ч. 2 ст. 258 Митного кодексу України, доставляються до відповідної зони митного контролю лише у разі прийняття органом доходів і зборів рішення про необхідність пред’явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення цьому органу.

Більш детально з порядком подання та оформлення електронних митних декларацій можна ознайомитись на офіційному порталі Державної фіскальної служби України в розділі «Електронна митниця».

 

Валютні операції які потребують індивідуальної ліцензії Національного банку України

Індивідуальної ліцензії Національного банку України потребують такі операції: - вивезення, переказування і пересилання за межі України валютних цінностей; - ввезення, переказування, пересилання в Україну валюти України; - надання і одержання резидентами кредитів в іноземній валюті, якщо терміни і суми таких кредитів перевищують встановлені законодавством межі; - використання іноземної валюти на території України як засобу платежу або як застави; - розміщення валютних цінностей на рахунках і у вкладах за межами України; - здійснення інвестицій за кордон, у тому числі шляхом придбання цінних паперів. Індивідуальні ліцензії видаються резидентам і нерезидентам на здійснення разової валютної операції на період, необхідний для здійснення такої операції. Зазначена норма передбачена Декретом Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року №15-93 «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» зі змінами та доповненнями. 

 

У разі затримки з відкриття рахунків податкові агенти не притягуються до відповідальності за порушення терміну сплати військового збору

У разі затримки з відкриттям рахунків для сплати військового збору податковим агентам рекомендується акумулювати суми коштів, призначених для сплати військового збору, з метою їх подальшого перерахування на відповідні рахунки. У разі виконання зазначених дій податкові агенти не будуть притягуватись до відповідальності за порушення терміну сплати військового збору. Відкриття та закриття рахунків поточного бюджетного періоду, а також відкриття рахунків наступного бюджетного періоду здійснює Державна казначейська служба України відповідно до покладених завдань. Нагадуємо, з 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» (далі – ПКУ), яким, зокрема, встановлено військовий збір. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

 

Посилення спільної роботи у митній галузі Державної фіскальної служби України з Республікою Польща

Обговоренню поточного стану співробітництва та виробленню подальших спільних дій, спрямованих на створення комфортних умов під час перетину державного кордону була присвячена зустріч заступника Голови Державної фіскальної служби України Анатолія Макаренка та заступника Міністра фінансів – керівника Митної служби Республіки Польща Яцека Капіци 27 серпня 2014 року. Одними з пріоритетних напрямів взаємодії між Україною та Польщею в митній сфері залишається боротьба з контрабандою та незаконним переміщенням тютюнових виробів. Так, з початку 2014 року на українсько-польському кордоні попереджено 593 факти незаконного переміщення понад 350 тис. пачок цигарок. Це складає 37% від загальної кількості фактів незаконного переміщення тютюнових виробів на всій ділянці українського кордону. Така спільна робота українських та польських колег зупинила їх подальше протиправне ввезення назад до ЄС та транзиту до Придністровського регіону Республіки Молдова. Також під час зустрічі розглядалися питання впровадження пілотного проекту з обміну інформацією про транспортні засоби, які переміщуються в МАПП «Рава-Руська - Хребенне» з використанням системи TCS (за допомогою електронних повідомлень). Зважаючи на його ефективну реалізацію, українською стороною запропоновано поширити зазначений проект на інші пункти пропуску на спільній ділянці кордону. Наприкінці заходу сторони надали високу оцінку стану митного співробітництва між Україною та Польщею та висловили сподівання на його подальший розвиток.

 

Змінено порядок передачі слідчим підрозділам фінрозслідувань матеріалів перевірок для початку досудового розслідування

ДФС України затверджено у новій редакції Методичні рекомендації щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків. Нововведенням цих Методичних рекомендацій є зміна порядку передачі слідчим підрозділам фінансових розслідувань матеріалів перевірок для прийняття рішень про початок досудового  розслідування (ст. 214 КПК України). Відповідно до нововведень, матеріали перевірок передаються протягом 10 робочих днів з дня прийняття податкового повідомлення-рішення (або відповідних вимог та рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені – при проведенні перевірок єдиного внеску). Однак у разі проведення адміністративного оскарження прийнятих рішень, зазначена документація передається протягом 10 робочих днів з дня завершення процедури такого оскарження. Водночас зазначені норми не стосуються процедури судового оскарження, а дата завершення адміноскарження визначається відповідно до ст. 56 Податкового кодексу. У попередній редакції Методичних рекомендацій, яка діяла до 31 липня поточного року, матеріали перевірок слідчим підрозділам фінрозслідувань передавалися незалежно від оскарження платником в адміністративному чи досудовому порядку зменшених до відшкодування сум податку на додану вартість або нарахованих податкових зобов’язань. Викладені новації дозволять зменшити кількість порушених досудових розслідувань у разі скасування прийнятих податкових повідомлень-рішень, що сприятиме налагодженню діалогу між владою і бізнесом. 

 

За 7 місяців через територію України транзитом було переміщено 64,3 млн. тонн вантажів

Протягом січня-липня 2014 року обсяги транзитних переміщень вантажів через територію України склали 64,3 млн. тонн. У переважній більшості транзитом перевозили паливно-енергетичні товари – 76% від загальних обсягів. Основний напрям руху транзитних товарів через територію України здійснювався  з країн Митного союзу (91% загальних обсягів) до країн ЄС (66%)  та Азії (18%). Так, зокрема, з Росії переміщувалось 86% загальних обсягів (55,4 млн. тонн) транзитних вантажів. Це паливно-енергетичні товари (83%), руди (19%), продукти неорганічної хімії (3%), що направлялись до Словаччини, Туреччини, Угорщини, Польщі та Чехії (81% обсягів за вказаними країнами). З Білорусі транзитом транспортували 3% (2,1 млн. тонн) вантажів з паливно-енергетичними товарами (61%), чорними металами (14%), добривом (13%). Ці вантажі спрямовувались до Італії, Молдови, Туреччини, Єгипту та Сербії (76% за наведеними країнами). Транзитні вантажі з Казахстану склали 2% (1,6 млн. тонн). Це паливно-енергетичні товари (53%), які прямували переважно до Туреччини, Польщі, Нідерландів, та сірка, азбест, глина (44%) – до Бермудських островів. З європейських країн до країн Митного союзу транзитувалось 1,3 млн. тонн вантажів (до Росії – 87%, Білорусі – 7%, Казахстану – 6%). У переважній більшості це – продовольчі товари (31%), запчастини та складові компоненти транспортних засобів (22%), продукція хімічної промисловості (15%).

 

Кадрова політика ДФС України під контролем громадськості та бізнесу

Рада з кадрових питань ДФС України рекомендує 29 кандидатур на посади керівників регіональних головних управлінь ДФС та 23 кандидатури – на посади керівників митниць. Про заявив заступник Голови ДФС України Анатолій Макаренко під час прес-конференції, присвяченій результатам роботи цієї Ради, 29 серпня 2014 року в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна». «Це перші напрацювання в кадровій політиці, яку веде наше відомство. ДФС України започаткувала пілотний проект конкурсного відбору кандидатів на керівні посади в службі. І ми сподіваємось, що цей досвід й надалі будемо використовувати для відбору кадрів у службу», - наголосив заступник Голови ДПС України Анатолій Макаренко. У складі Ради, яка була створена для забезпечення прозорості процедури призначення осіб на керівні посади в органах ДФС, працювали представники бізнесу та громадськості. Із 23 членів Ради з правом голосу 12 – це представники бізнесу і громадськості та 11 фахівців ДФС. «Проект, який був започаткований ДФС України має дуже гарні результати. Його метою було залучення якомога більше професійних кадрів саме від бізнесу, а також тестування всіх претендентів, які подали свої кандидатури на керівні посади в територіальних органах ДФС. Загалом інтерв’ю було проведено зі 127 кандидатами, які подали документи», - зазначила голова Ради з кадрових питань ДФС, віце-президент Міжнародної громадської організації «Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів» Олена Макеєва. Під час відбору претендентам було запропоновано представити своє особисте бачення розвитку органу Державної фіскальної служби того регіону, на посаду в якому вони претендували. Зокрема, перші кроки, стратегію розвитку, шляхи співпраці з бізнесом та вирішення існуючих у регіоні проблем. У свою чергу представники ДФС вимагали від кандидатів на посади знання законодавства та готовність забезпечити виконання завдань з надходження податків і зборів до бюджету, представники бізнесу – не заплямовану репутацію кандидата в очах платників податків, що мало б підтверджуватись відгуками підприємців, громадськості. Разом з тим, за словами Голови Ради з кадрових питань ДФС України, у кандидатів від бізнесу, які претендували на керівні посади, часто не вистачало менеджерських характеристик  порівняно з тими, хто вже мав подібний досвід роботи. Одним із завдань, які визначила для себе Рада, стала популяризація роботи державної фіскальної служби залучення до її лав якомога більше професійних людей з європейською освітою. За словами заступника Голови ДФС України Анатолія Макаренка робота Ради з кадрових питань ДФС України триватиме й надалі, також будуть сформовані відповідні ради в територіальних органах ДФС. «Це не тільки досвід кадрової фільтрації, але й досвід комунікаційної площадки для спілкування бізнесу і державної служби», - підкреслив Анатолій Макаренко. Нагадаємо, що Раду з кадрових питань Державної фіскальної служби України створено наказом ДФС України від 30 липня 2014 року № 21. Засідання Ради, на яких вперше публічно визначали претендентів на посади, проходили у відкритому режимі за участі громадськості та засобів масової інформації. Загалом у проведених засіданнях взяли участь представники громадських організацій та ЗМІ. Для прозорості роботи Ради з кадрових питань ДФС на веб – порталі відомства було створено відповідний розділ, у якому щоденно оприлюднювалася інформація про претендентів на посади, результати засідань та прийняті рішення. Детальніше ознайомитися з її роботою можна за посиланням http://sfs.gov.ua/pro-sfs-ukraini/robota-z-personalom/rada-z-kadrovih-pitan/page1.

 

Порядок реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції. Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених ПКУ, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин. Податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Звертаємо увагу: Відповідно до змін, внесених у Податковий кодекс Законом України від 31 липня 2014 року № 1621 - VII, з 1 січня 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні, не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.

 

З початку року підприємці Харківщини сплатили до бюджету понад 322,0 мільйони гривень акцизного податку

Це на 256,5 мільйонів гривень більше ніж за січень-липень минулого року. Так, 99,0 % надходжень (321,6 млн. грн.)  це – акцизний податок з вироблених на території України товарів, решта сплачена з імпортованих товарів. Зокрема, українськими підприємствами виробниками лікеро-горілчаної продукції сплачено 318,6 мільйонів гривень акцизного податку, від виноробів надійшло 1,5 мільйона гривень, стільки же разом сплачено виробниками пива та отримано від операцій з відчуження цінних паперів й операцій з деривативами. В той же час левова частка акцизного податку з імпортованих товарів надійшла від ввезення алкогольних напоїв.

 

Харківщина зібрала до бюджетів України 7,5 млрд.грн. податків та зборів

Протягом січня-серпня поточного року суб’єкти господарювання Харківського регіону (без СДПІ ВПП у м. Харкові) сплатили 7,5 млрд. грн. платежів до бюджетів усіх рівнів. Це на 781 млн. грн. більше ніж за 8 місяців минулого року. Так, до Державного бюджету за 8 місяців надійшло 4,3 млрд. грн., в той же час Місцевий бюджет отримав 3,2 млрд. грн. Слід зазначити, що наповненню місцевих бюджетів приділяється велика увага, оскільки кошти з яких направляються на розвиток нашого міста і області та забезпечення благополуччя мешканців Харківщини. Цьогорічні надходження до Місцевого бюджету на 4% або на 118 млн. грн. перевищили показник січня-серпня 2013 року. Додатково місцевий бюджет отримав 191 млн. грн. Головним джерелом наповнення місцевої скарбниці традиційно залишається податок на доходи фізичних осіб. Так, протягом 2014 року фактично надійшло майже 2,2 млрд. грн. цього податку. У серпні 2014 року забезпечено збір 1 050 млн. грн. платежів до бюджетів усіх рівнів, що на 136,5 млн. грн. перевищує показник серпня минулого року. До місцевого бюджету надійшло 461 млн. грн., що на 7,5 % або на 32 млн. грн. більше надходжень серпня 2013 року В ГУ Міндоходів у Харківській області зазначають, що незважаючи на непросту соціально-економічну ситуацію, бізнес регіону націлений і в подальшому сумлінно та вчасно сплачувати податки.

 

Працівники Західної ОДПІ привітали школярів зі святом

Першого вересня в Україні святкують День знань. У цей день по усій країні в навчальних закладах -школах, гімназіях, ліцеях, вузах лунають перші дзвоники, сповіщаючи про початок нового навчального року. Пролунав такий дзвоник і для учнів Харківської гімназії № 13 .Цього року Першовересень зібрав на шкільному подвір´і гімназії багатьох – учнів, вчителів та батьків. Завітали в гості до гімназистів й представники Західної ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області. Вітаючи усіх учнів, а в першу чергу першокласників із початком навчального року, заступник начальника інспекції Дмитро Сагун побажав школярам успіхів та висловив сподівання, що молоде покоління зробить гідний і вагомий внесок у справу розбудови нашої держави, адже  майбутнє нашої країни залежить від тих, хто сьогодні отрмує знання в учбових закладах. «Ми вислювлюємо щиру подяку усім працівникам освіти за кропітку повсякденну працю, професіоналізм і мудрість, за відданість власній  справі. Завдяки їх педагогічному таланту зростає інтелектуальний потенціал нашої держави», - відзначив Дмитро Сагун. Наприкінці учні гімназії подарували своїм гостям, вчителям та батькам святковий концерт.

 

В.о. начальника ГУ Міндоходів Харківщини Валентин Фесюнін зустрівся з лідерами громадського руху

Зустріч пройшла у форматі «круглого столу», під час якого представники громадських організацій Харкова мали змогу поспілкуватися особисто з в.о. начальника  регіонального відомства Валентином Фесюніним та обмінятися думками та пропозиціями. Під час діалогу керівник головного управління висловив своє бачення  завдань служби на сучасному етапі, та відзначив, що сьогодні питання співпраці з представниками громадськості набувають особливого актуального значення, адже тільки враховуючи побажання та пропозиції  представників суспільних кол можливо досягти  ефективного результату у побудуванні партнерських відносин з платниками податків.  Як відзначив Валентин Фесюнін, особливу увагу буде приділено кадровій політиці регіонального відомства, що включатиме  в себе і роботу з персоналом по недопущенню проявів корупції під час службової діяльності, і підвищення мотивації співробітників, і залучення молодих фахівців - випускників вузів, і досвідчених економістів та менеджерів зі своїм баченням розвитку служби. Розмова виявилася дуже насиченою та конструктивною. Активісти висловили ряд пропозицій та зауважень, та поставили ряд запитань особистого характеру  - щодо власного майна посадовця, даних його біографії та послужного списку. Валентин Фесюнін відповів на усі запитання, якими цікавилися громадські діячі, а стосовно пропозицій в  діяльності  відомства, зазначив, що усі зауваження  будуть обов’язково проналізовані  фахвцями та враховані у подальшій роботі. Посадовець також звернувся до присутніх та закликав до об’єднання зусиль задля виконання спільних задач по розвитку регіону.«Ми сподіваємося на взаєморозуміння з боку громади по формуванню свідомого відношення до своїх обов’язків по сплаті  податків. Адже  тільки спільними зусиллями можно досягти ефективних результатів на благо країни та Харківщини зокрема», - відзначив Валентин Фесюнін.  Під час зустрічі  між сторонами була досягнута домовленість про подальшу співпрацю та налагодження постійного та конструктивного діалогу.  

 

Право на пільгу щодо сплати земельного податку юридичної особи, яка відноситься до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, у разі якщо правовстановлюючі документи на земельну ділянку відсутні (знаходяться в процесі оформлення).

Юридична особа, яка відноситься до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та не оформила правовстановлюючі документи на земельну ділянку може скористатися правом на пільгу за умови внесення даних до державного земельного кадастру про наявність земельної ділянки у такої юридичної особи - про це повідомила перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан.

 

З виплат, які компенсуються працівникам, призваним на військову службу під час мобілізації, ЄСВ не сплачується

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Це визначено положенням частини сьомої ст.7 Закону України від 08.07.2010 року N2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (зі змінами та доповненнями). Також, за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Враховуючи зазначене, особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині.

 

Які документи необхідно зберігати підприємцям при використанні РРО

Суб'єкти господарювання, які використовують РРО для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані, зокрема: - зберігати в господарській одиниці останню використану та поточну розрахункову книжку, що використовується на період виходу з ладу РРО, здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 72 годин, відключення електроенергії; - у кінці робочого дня (зміни) друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах ОРО; - забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; друкувати X-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;  зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії. Такі вимоги зазначені у Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженому наказом Міндоходів від 28.08.2013 р. № 417 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій».

 

Питання митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги

Гуманітарний товар пропускається через митний кордон України у першочерговому порядку без обов’язкового попереднього митного декларування та без надання забезпечення сплати митних платежів, передбаченого розділом X Митного кодексу України, за умови наявності його отримувача у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Кабінетом Міністрів України 15 серпня 2014 прийнято постанову № 347, якою внесено часткові зміни до Порядку митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2000 р. № 544. Даними змінами встановлено, що на період проведення антитерористичної операції пропуск через митний кордон України, декларування та митне оформлення гуманітарного товару, який надається Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Організацією Північноатлантичного договору (НАТО), ООН, здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання товаросупровідних документів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. При цьому положення пунктів 3-6 зазначеного Порядку не застосовуються.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області