Фіскальники нагадують як правильно заповнювати платіжні документи

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що Наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013р. №609 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, єдиного внеску, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Платникам слід пам’ятати, що у разі сплати бюджетних платежів у полі №3 «Призначення платежу» вказується один з власних реквізитів платника податку, який перераховує платіж, а саме: - код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата); - реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізособи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера). Під час заповнення полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками. Тож будь-який пробіл (наприклад, між ";" та "ЄСВ") може трактуватися як заповнення з порушенням (п. 8 Порядку). В такому разі документ на переказ приймається до виконання, але при цьому гроші автоматично зараховуються в якості сплати податків, зборів, єдиного внеску (код 101), незалежно від коду, зазначеного в платіжці.

 Інша корисна інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області:

 За час проведення операції «Акциз – 2015» працівниками ДФС з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 52 млн. грн.

За час проведення операції «Акциз – 2015» оперативними підрозділами Державної фіскальної служби з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 52 млн. грн. Зокрема, спирту – на 6,1 млн. грн., лікеро – горілчаних виробів – на 8,1 млн. грн., тютюнових виробів – на 37 млн. грн. та паливно – мастильних матеріалів – на 750,1 тис. грн. У Єдиному реєстрі зареєстровано 38 кримінальних проваджень за ст.. 204 ККУ (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів). Нагадаємо, що спецоперація з припинення незаконного виробництва та розповсюдження підакцизної продукції «Акциз – 2015» стартувала 10 квітня 2015 року. ДФС звертається до усіх громадян з проханням повідомляти про виявлені факти незаконного виготовлення чи реалізації підакцизних товарів на сервіс «Пульс» за тел.: (044) 284 00 07.

 Харківщина: за чотири місяці поточного року до бюджетів усіх рівнів надійшло 4,6 млрд. грн. податків та зборів

Як повідомили в ГУ ДФС у Харківській області, це на 1,1 млрд. грн. більше ніж за січень-квітень минулого року. Темп росту збору платежів до відповідного періоду минулого року склав 132 %. Індикативний показник ДФС України виконано на 111,5 %, додатково отримано 475,2 млн. грн. Зокрема, до Державного бюджету за січень-квітень мобілізовано майже 3,0 млрд. грн., а до Місцевої скарбниці  - 1,6 млрд. грн. В той же час, у квітні до бюджетів усіх рівнів зібрано 1,4 млрд. грн., що на 545,0 млн. грн. більше ніж за квітень 2014 року. Індикативний показник ДФС України виконано на 154,7 %, додатково отримано 505,7 млн. грн. «Виконання індикативних показників ДФС України – результат зміни філософії роботи  відомства. Ми не втручаємося у діяльність сумлінних платників податків, в той же час, посилюємо контрольно-перевірочну та роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання із сумнівною репутацією», - зазначає в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області Михайло Гагаркін. Посадовець також додає, що не зважаючи на певні труднощі – недоукомплектованість кадрової ланки, суттєву протидію «тіньового» бізнесу тощо – він планує й надалі виконувати сумлінно свою роботу та працювати на благо нашої Держави.

 Про корисну для власників автотранспорту інформацію розповіли у фіскальній службі Харківської області

Які документи необхідно надати фізичній особі, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо з метою отримання податкової знижки проінформували в податковій службі представників засобів масової інформації – журналістів новостійної програми «Харьковские известия». Так, начальник відділу управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Харківській області Дмитро Тарасов проінформував, що згідно ст.166 Податкового кодексу України, платник податку має право включити до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених ним у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу. Фахівець відзначив, що такі витрати повинні бути підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів і строк їх продажу. Отже, підкреслив Дмитро Тарасов, фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо, з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

 Колективу ДФС представили нових керівників

5 травня 2015 року Міністр фінансів України Наталія Яресько представила колективу ДФС нових керівників служби. Згідно з розпорядженням КМУ Державну фіскальну службу України очолив Роман Насіров. Першим заступником Голови ДФС став Сергій Білан, який куруватиме податкову міліцію, заступником Голови ДФС – Костянтин Лікарчук, який відповідатиме за митний напрям. Під час представлення новопризначеним керівникам ДФС було окреслено основні завдання. Так, першочерговим завданням є забезпечення впровадження реальних змін у роботі ДФС, зокрема, забезпечення порядку роботи фіскальних органів та зменшення корупції. Крім того, серед завдань – оптимізація вертикалі керівництва ДФС на рівні областей та центрального апарату, залучення до роботи на цих посадах високопрофесійних кадрів, що зможуть ліквідувати корупційні схеми; збільшення надходжень до бюджету за рахунок детінізації економіки та боротьби з «податковими ямами», а також за рахунок боротьби з контрабандою. У свою чергу, Голова ДФС Роман Насіров зазначив, що фіскальна служба починає працювати плідно і по-новому – чесно, відкрито та відверто. «У нас є два, три, максимум чотири місяці, щоб зробити зміни, і нам треба починати їх робити вже сьогодні. Нам потрібно зробити реальну податкову реформу. Це не тільки зміни у Податковому та Митному кодексах, а, що найважливіше, – зміни у функціонуванні структури, зміни ментальності. Потрібно виховати у платників податків, чи то юридичних, чи фізичних осіб – підприємців, культуру сплати податків», - наголосив Роман Насіров. За його словами, найближчі три місяці є вирішальними як для фіскальної служби, так і для держави в цілому. Сергій Білан та Костянтин Лікарчук серед пріоритетів визначили комплексні зміни у роботі податкової міліції та митниці, боротьбу з корупційними проявами, а також забезпечення зростання надходжень до бюджету.

 Увага платників - платіжні документи заповнюйте правильно!

Фахівці ГУ ДФС у Харківській області нагадують, що Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затверджений наказом Міндоходів України від 22.10.2013 № 609. Усі поля реквізиту „Призначення платежу” розрахункового документу платникам податків потрібно заповнювати у відповідності із затвердженим Порядком. Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ. Текст Порядку заповнення документів та списками кодів видів сплати розміщений на веб-порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/62901.html. У разі виникнення будь-яких запитань платникам податків слід звертатися за довідками до Центру обслуговування платників при територіальному органі ДФС за місцем реєстрації.

 За чотири місяці платники Західної ОДПІ поповнили бюджет на понад 333 млн. грн.

Про це повідомили в Західній ОДПВ. Зазначена сума надійшла за січень-квітень 2015 року до Зведеного бюджету від платників Ленінського та Жовтневого районів міста Харкова. Ця сума майже на 7,5 млн. грн. більше від минулорічних надходжень за відповідний період. Зокрема надходження до Державного бюджету склали 171 млн. грн., що становить 51,3% від загальної суми. До місцевого бюджету платниками районів перераховано понад 162 млн. грн., що в структурі становить 48,7% надходжень. Головними складовими податкових надходжень до бюджету є надходження від податку на доходи фізичних осіб – майже 110 млн. грн.; єдиного податку – близько 28,8 млн. грн.; ПДВ – 73,5 млн. грн.; податку на прибуток – 52,9 млн. грн. Військового збору сплачено майже 11,9 млн. грн. Наразі, як зазначають фахівці інспекції, співпраця податківців з платниками податків перейшла на новий рівень – платники використовують новітні технології та подають звітність в електронному вигляді, а територіальні органи ДФС працюють прозоро та публічно. Адже зараз, як ніколи раніше, потрібна консолідація зусиль, спрямована на забезпечення податкових надходжень до бюджету.

 Єдинники третьої групи мають прозвітувати за І квартал

У відповідності до ст.295.3 Податкового Кодексу платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. Тобто граничним терміном подання декларації платника єдиного податку за І квартал 2015 року є 12 травня 2015 року. Сплати ж зобов’язання вони мають не пізніше 20 травня 2015 року. Звертаємо увагу, що декларація за 1 квартал 2015 року подається за діючою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року № 1688 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2012 року № 1159, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2012 року за № 1998/22310). Ставка єдиного податку для платників 3-ої групи установлюється у відсотках до доходу.: - 2% доходу (раніше - 3 (5)%) - за умови окремої сплати ПДВ; - 4% доходу (раніше - 5 (7)%) - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку. У зв’язку із зміною з 01.01.2015 року розміру ставок єдиного податку для платників спрощеної системи 3 групи, при заповненні декларації зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2 або 4 відс., у рядках, в яких передбачено відображення доходу за ставкою 3 або 5 відс. відповідно, аналогічно зазначається сума податку. 

 Звітність за квітень 2015 року з ЄСВ (додаток 4) подається за старою формою

Звіт за квітень 2015 року про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (Додаток 4) подається до 20 травня 2015 року за старою формою затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 року № 454 – інформують фахівці ГУ ДФС у Волинській області. Також повідомляємо, що 30.04.2015 року набрав чинності новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту шодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування № 435, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року. Відповідно до пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України у разі якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику; який затвердив такі форми, зобов'язаний оприлюднити нові форми звітності. В такому випадку, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), які подаються до такого визначення. Отже, з огляду на зазначене звітність відповідно до Порядку № 435 подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.06.2015 року, тобто за травень місяць 2015 року.

 Про застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої і третьої груп

Нагадуємо, Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон №71) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) і, зокрема, Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265). Метою змін до Кодексу та Закону №265 є вдосконалення механізму їх застосування та запобігання можливим порушенням з боку суб'єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги). Основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 Кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО). У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи-підприємці другої і третьої груп зобов'язані застосовувати РРО. При цьому зазначені зміни, відповідно до Прикінцевих положень Закону №71 вступають в силу: - для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року; - для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року Для виконання вимог чинного законодавства рекомендуємо платникам єдиного податку фізичним особам-підприємцям другої і третьої груп (окрім визначених Законом винятків протягом травня - червня 2015 року зареєструвати РРО, та застосовувати його при розрахунках з покупцями при продажу товарів, наданні послуг. Продаж та сервісне обслуговування касової техніки здійснюють Центри сервісного обслуговування РРО. Додатково наголошуємо, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи -підприємці) груп, крім визначених у пункті 296.10 Кодексу, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО. Також повідомляємо про оновлення Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, який затверджений наказом ДФС України №302 від 27.04.2015.

 Витрати, понесені на оплату навчання на рік наперед: як скористатися правом на податкову знижку

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що наказом ДФС України від 06.04.2015 року №247 затверджена Узагальнююча податкова консультація щодо включення до податкової знижки за звітний рік сум витрат, понесених у минулому році на оплату вартості навчання за місяці звітного року. Зокрема, нормами Податкового кодексу України передбачено, що до податкової знижки за звітний календарний рік можна включати витрати за навчання понесені платником протягом звітного податкового року. При цьому відповідно до умов договору плата за навчання може вноситися як за весь строк навчання одноразово, так і частинами – помісячно, по семестрах, щорічно. Оскільки навчальний рік триває 12 місяців та розпочинається, як правило, 1 вересня, то до навчального року (семестру) включаються місяці календарного року наступного за звітним. Отже, якщо навчання оплачується одним платіжним документом (квитанцією) за місяці навчального року, який включає місяці календарного року наступного за звітним, то при включенні до податкової знижки за звітний рік слід ураховувати суму витрат (частину) у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Решта суми, сплаченої за таким платіжним документом (квитанцією), може бути включена платником податку при реалізації права на податкову знижку у наступному році.

 Проведення розрахунків через мережу Інтернет

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку фіскальний чек РРО. Отже, суб'єкти господарювання при здійсненні розрахунків за товари (послуги) зобов'язані застосовувати РРО, у тому числі у разі здійснення безготівкових розрахунків із використанням мережі Інтернет. При цьому розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу. Водночас, якщо не визначено місце розрахунків, проведених на підставі рахунку у безготівковій формі за допомогою платіжних карт Visa і MasterCard при наданні інформаційно-консультаційних послуг, отриманні комп'ютерних та інших програм за допомогою мережі Інтернет, РРО не використовується. Зазначений порядок роз’яснено листом ДФС України від 30.03.2015 №6556/6/99-99-22-07-03-15.

 Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку визнано неприбутковими організаціями

Законом України від 18.03.2015 №263-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій” передбачено, що об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків, житлово-будівельних кооперативів не є платниками податку на прибуток. Повторне внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ (перереєстрація) неприбуткових організацій, які зазначені статті 133 Податкового кодексу України і були внесені до Реєстру неприбуткових організацій та установ станом на 1 січня 2015 року, не вимагається. Неприбуткові організації, державна реєстрація яких відбулася після 31 грудня 2014 року та до набрання чинності цим Законом (10 квітня 2015 року), у разі внесення їх до Реєстру неприбуткових організацій та установ протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом вважаються такими, що внесені до Реєстру неприбуткових організацій та установ з дня їх державної реєстрації.

 Що є базою оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі тютюнових виробів

Відповідно до пп. 14.1.106 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) максимальні роздрібні ціни – ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію) з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни. Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому ПКУ. Продаж суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Підпунктом 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 ПКУ встановлено, що базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі. Таким чином, базою оподаткування акцизного податку з роздрібної торгівлі тютюнових виробів є вартість (з податком на додану вартість) таких тютюнових виробів. Слід зазначити, що роздрібна ціна тютюнових виробів не може бути більшою за максимальну роздрібну ціну таких тютюнових виробів, збільшену на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

 Антикорупційний сервіс «Пульс» працює цілодобово

Сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» - це гаряча телефонна лінія, інформація за якою приймається цілодобово. Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.

 Форма 1-ДФ за новою формою

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує платникам податків, що наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4 затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення і подання податковими агентами. Податковий розрахунок складається з двох розділів: розділ I «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку»; розділ II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір». Наказ набрав чинності 1 квітня поточного року, тому податкові агенти за I квартал 2015 року звітуватимуть вже за новою формою.

 Про сервіс ДФС України «Пульс»

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників податкової безпосередньо керівництву служби. Завдяки «Пульсу» представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Державної фіскальної служби керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення. Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.

 Бюджетне відшкодування до 12 календарних місяців

Згідно із п. 200.5 ст. 200 Податкового кодексу України не мають права на отримання бюджетного відшкодування ПДВ особи, які: - були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);- мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).Отже, особа, яка зареєстрована як платник ПДВ менш ніж 12 календарних місяців, має право включити до бюджетного відшкодування суми ПДВ, сплачені при придбанні товарів/послуг, що використовуються для спорудження (будівництва) основних фондів, в тому числі і у разі якщо обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців є меншими, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування.

 Без яких податків працює платник на спрощеній системі оподаткування четвертої групи?

Відповідно до п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) юридичні особи - платники єдиного податку четвертої групи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів: - податку на прибуток підприємств; - податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується платниками єдиного податку четвертої групи; - податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва; - рентної плати за спеціальне використання води платниками єдиного податку четвертої групи. Згідно з п. 297.2 ст. 297 ПКУ нарахування, сплата та подання звітності з податків і зборів інших, ніж зазначені у п. 297.1 ст. 297 ПКУ, здійснюються платниками єдиного податку в порядку, розмірах та у строки, встановлені ПКУ.

При ввезенні товарів на митну територію України податки і збори та митні платежі сплачуються платником єдиного податку на загальних підставах відповідно до закону.

Платник єдиного податку виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах (п. 297.3 ст. 297 ПКУ).

 Звернення громадян - звіт

Протягом січня – квітня 2015 року до Західної ОДПІ м. Харкова  надійшло 21 звернення громадян, з них 21 – первинне. Із 21 звернення  21 – це були заяви громадян. По всім заявам надано обґрунтовані відповіді. Повторних заяв та скарг громадян не надходило.

На яку адресу звертатися з письмовим зверненням до Західної ОДПІ м. Харкова?: - нарочно - 61064, м. Харків, вул. Клапцова, 25 (Центр обслуговування платників податків Західної ОДПІ м. Харкова –канцелярія -  3 та 4 вікно); - через поштове відділення - 61052, м. Харків, вул. Карла Маркса, 30 (Західна ОДПІ м. Харкова)

 Як правильно оформити звернення?

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

 В якій термін розглядається звернення?

Відповідно до статті 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

 Який відведений час для опрацювання звернення до «Пульсу податкової»?

У випадку надходження звернень на телефон «Пульсу податкової» звернення платників на гарячу лінію опрацьовуються протягом однієї доби. Решта – не довше двох днів. Під «опрацюванням» у даному випадку розуміється повне вирішення піднятих підприємцями питань. Практика засвідчила, що «Пульс податкової» став якісним каналом як зовнішньої комунікації – між платниками та податківцями, так і комунікації внутрішньої – задля оперативного реагування на скарги було вжито додаткових заходів для швидкого обміну інформацією всередині нашої структури. Нагадуємо, номер телефону «Пульсу податкової»: (044) 284-00-07. Працює лінія цілодобово: з 8.30 до 19.30 інформацію про неправомірні дії податківців приймають оператори, у неробочий час – інтерактивний відповідач.

 Як оформити письмовий запит на публічну інформацію?

Відповідно до статті 19 Закону України від 13.01.11 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію має містити: - ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; - загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; - підпис і дату.

 Запити на публічну інформацію – звіт

За січень – квітень 2015  року до  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області надійшло 17 запитів на публічну інформацію, а саме: від юридичних осіб -  10, громадян - 5 та фізичних осіб – підприємців - 2. За типом надходження запити  на публічну інформацію надходили: поштою  - 17 запитів (100%). Запитувачі  зверталися з наступних питань: - контрольно - перевірочна робота – 6; - податкова звітність з ПДВ – 3; - надання інформації, щодо майна, доходах, витратах та зобов’язаннях фінансового характеру керівника Західної ОДПІ – 2; - щодо взяття/зняття на облік – 2; - єдиний соціальний внесок – 1; - податок на доходи з фізичних осіб – 1; - військовий збір – 1; - акцизний податок - 1. Всі запити розглянуто у строк 5 робочих днів згідно статті 20 Закону України „Про доступ до публічної інформації". До Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області запит на інформацію може бути поданий: 1) на поштову адресу: 61064, м. Харків, вул. Клапцова, 25; 2) на електронну адресу: COPP_35@ukr.net; 3) по факсу: (057) 777-08-98; 4) по телефону (057) 734-91-31; 5) безпосередньо до відділу обслуговування платників податків Західної ОДПІ м. Харкова  ГУ Міндоходів у Харківській області щодня з 9.00 до 18.00, у п’ятницю з 9.00 до 16 год.45 хвилин, кабінет 218а.

Нагадаємо, право на доступ до публічної інформації гарантується обов’язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом. Надання права доступу до публічної інформації є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень.

 Документи для реєстрації платника ПДВ

Відповідно до вимог п. 183.1, п. 183.3, п. 183.7 ст. 183 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), п. 3.5 розділу ІІІ Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 (далі – Положення № 1130), заява про реєстрацію особи як платника ПДВ подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником чи представником юридичної особи – платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи. У заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника ПДВ. Виходячи з вимог п. 183.8 ст. 183 ПКУ, рішення про реєстрацію особи платником ПДВ приймається за результатами розгляду реєстраційної заяви та/або документів, що підтверджують відповідність особи вимогам, визначеним ст. 180 (щодо особи – платника ПДВ), п. 181.1 ст. 181 (для обов’язкової реєстрації), п. 182.1 ст. 182 (для добровільної реєстрації) та п. 183.7 ст. 183 (щодо дотримання порядку подачі заяви) ПКУ. У Положенні № 1130 визначено, що дані реєстраційної заяви мають бути достовірними. З метою підтвердження достовірності відомостей про відповідність особи вищезазначеним вимогам така особа відповідно до п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПКУ та п. 73.3 ст. 73 ПКУ подає до контролюючого органу документи, що підтверджують такі відомості.

 Екоподаток: про відсутність об’єкта оподаткування повідомляємо до 12 травня включно

Суб’єкти господарювання, які минулого року були платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, повинні подати заяву довільної форми про відсутність у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку до відповідного податкового органу за місцем розташування джерел забруднення. Заяву потрібно подати не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року, тобто не пізніше 12 травня 2015 року. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 Податкового

 Платники на спрощеній системі оподаткування третьої групи звітують до 12 травня включно

Суб’єкти господарювання, платники єдиного податку третьої групи фізичні та юридичні особи за 1 квартал 2015 року повинні подати декларації платника єдиного податку до 12 травня 2015 року включно (пп. 49.18.2 та п. 296.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)). А останнім днем сплати єдиного податку за I квартал 2015 року такими платниками буде 20 травня 2015 року (п. 295.3 ПКУ). Нагадаємо, що до третьої групи спрощеної системи оподаткування відносять фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена, та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 млн

 В Західній ОДПІ нагадали про завершення кампанії декларування 2015

До завершення цьогорічної кампанії декларування доходів громадян, яка розпочалася 1 січня 2015 р. залишився один день. Про це нагадав начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Юрій Бондаренко під час зустрічі з журналістами. Посадовець зазначив, що надати декларацію мають ті громадяни, які протягом минулого року крім заробітної плати мали інші додаткові доходи, з яких податок не стягувався, та звернув особливу увагу телеглядачів, що сума боргу, прощена кредитором, вважається доходом отриманим платником податку, як додаткове благо а тому підлягає оподаткуванню. Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Скористатися правом на податкову знижку можуть ті громадяни, які протягом минулого року фактично оплатили навчання, своє чи родича першого ступеня споріднення, понесли витрати, пов'язані з іпотечним житловим кредитуванням, оплатили вартість державних послуг на усиновлення дитини або ж на штучне запліднення, або ж обладнали свій транспортний засіб в якості видів палива, біологічні види палива. У цьому разі строк не обмежується 1 травня, а ця можливість триває протягом усього року, тобто до 31 грудня 2014 року. Наприкінці зустрічі Юрій Бондаренко висловив свої щирі сподівання, що ті громадяни, які відповідно з законодавчими нормами повинні подати декларацію неодмінно це зроблять, адже своєчасно задекларувавши свої доходи, кожен громадянин робить свій особистий внесок в розвиток держави та міста.

 Чи потрібно реєструватися фізичною особою підприємцем – пересічному громадянину, який встановлює генератор на вітер (вітряк) для власних потреб?

Господарський кодекс України від 16 січня 2003 року №436-IV із змінами і доповненнями визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб’єктами господарювання, а також між цими суб’єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання (далі - ГКУ). Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб’єкти підприємництва – підприємцями (ст. 1 гл. 1 р. I ГКУ). Підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст. 42 гл. 4 р. I ГКУ). Отже, якщо фізична особа, яка встановлює генератор на вітер, планує використовувати його для власних потреб і не передбачає отримувати прибуток, то вона має право не реєструватися як фізична особа – підприємець.

 Митники в телеефірі розповіли про порушників митного кордону та резонансні злочини

Так, під час передачі «Гість в студії» на телеканалі «Фора» співробітник Харківської митниці ДФС - начальник управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Сергій Гриценко розповів телеглядачам про роботу митниці та найбільш гучні порушення при перетині кордону. Зокрема митник повідомив про характерні види порушень, це - недекларування товарів, які переміщуються через митний кордон України, переміщення товарів з приховуванням від митного контролю, перевищення встановленого митним кодексом строку доставки товарів, транспортних засобів, що перебувають під митним контролем до митного органу призначення. Розповів Сергій Гриценко і про гучну справу з бурштином, 8 кг. якого виявили на митному посту «Гоптівка» 6 квітня в автомобілі «Фольксваген транспортер» прихованих від митного контролю. Даний бурштин незаконно видобувається на території України, а потім незаконно переміщується до іноземних країн на обробку. Пригадав посадовець і про виявлення в автомобільному пункті пропуску валюти 1 000 000 російських рублів, 10 000 доларів США та 88 000 тис. гривень, які знаходились в поясі громадянина схованого в одяг. Виявлення 500 банок червоної ікри, які громадянин намагався перемістити через кордон України. Виявлення в залізничному пункті пропуску за допомоги службового собаки в іграшці наркотичної речовини – марихуани вагою понад 400 грамів. Наприкінці передачі співробітник Харківської митниці зауважив, що правопорушення скоюються як умисно, так і за необережністю в пропорції приблизно 50 на 50. Посадовець порадив тим, хто збирається перетинати митний кордон, поцікавитись про вимоги митного законодавства, при тому що в даний час це зробити елементарно за допомогою засобів комунікацій, консультаційних центрів, тощо. А щодо умисних порушників Сергій Гриценко відзначив, що тільки загальна непримиренність до фактів скоєння правопорушень, в тому числі і порушень митних правил, допоможе отримати результат. В цьому питанні важливим є співпраця з небайдужими громадянами, громадськими організаціями, ЗМІ.

 Податковим компромісом скористалося майже півтисячі харківських підприємств

Як розповіли в Головному управлінні ДФС у Харківській області, за час дії податкового компромісу (з 17 січня по 16 квітня) 406 платниками податків було подано 542 заяви щодо застосування зазначеної процедури на загальну суму 32,8 млн. грн. На сьогодні вже прийняті остаточні рішення по 368 заявах. Фактичні надходження від застосування процедури на теперішній час склали 19,0 млн.грн., у тому числі 10,5 млн.грн. – по ПДВ та 8,5 млн.грн. по податку на прибуток. Як повідомив в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області Михайло Гагаркін, результати щодо податкового компромісу не остаточні, оскільки розгляд заяв від платників податків продовжується. Але податківці бачуть, що бізнес відкликнувся на таку пропозицію, тож роблять сьогодні усе можливе для того, щоб цей процес проходив комфортно та у стислі терміни. Завдяки такій добровольчій акції декларування неуплачених податків, бізнес отримав можливість розпочати працювати відкрито, уникаючи сумнівних оборуток, та виконуючи свій обов’язок перед країною у повному обсязі. «Від досягнення компромісу виграють обидві сторони – і бізнес, і держава. Для підприємця це можливість залучити додаткове фінансування та розширювати свій бізнес, а для держави це означає наповнений бюджет та стабільну економічну ситуацію», - підкреслив керівник фіскальної служби Харківщини. Нагадаємо, відповідно до закону, при застосуванні процедури податкового компромісу платник зобов'язаний сплатити 5% суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, штрафні санкції та пеня не нараховуються.

 Чи може перебувати на спрощеній системі оподаткування ФОП, яка отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю?

Правові засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні регулюються Законом України від 05 липня 2012 року № 5076 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі - Закон №5076), ст. 1 якого визначено що, адвокат - це фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом. Адвокатською діяльністю визнається незалежна професійна діяльність адвоката зі здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. До інших видів правової допомоги відносяться види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (пп.6 п.1 ст.1 Закону №5076). Відповідно до пп.14.1.226 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) незалежна професійна діяльність - це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб. Пунктом 291.3 ст.291 ПКУ визначено, що обрати спрощену систему оподаткування може юридична особа чи фізична особа - підприємець. Виходячи з викладеного фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності та обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. При цьому чинним законодавством не заборонено фізичній особі, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, бути підприємцем та здійснювати іншу підприємницьку діяльність, не заборонену законом.

 Як оподатковується ПДФО дохід у вигляді процентів, отриманий ФО від розміщення коштів на депозитному рахунку

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) в частині оподаткування пасивних доходів. Згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Підпунктом 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 ПКУ встановлено, що термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок. Відповідно до внесених змін до п.п. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 ПКУ ставка податку для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді процентів, становить 20 відсотків. Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування (п.п. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 ПКУ). Враховуючи викладене вище, доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

 Визначено переможців Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2014»

Вища рейтингова комісія визначила переможців Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків», що проводиться ВГО «Асоціація платників податків України». На вибір комісії окрім рівня сплати податків платником також вплинули такі фактори, як кількість створених підприємствами робочих місць та участь у соціальних і благодійних проектах. «Соціальна відповідальність, прозора робота, поважне ставлення до своїх обов’язків перед державою – властиві бізнесу всього цивілізованого світу, який цінує свою репутацію. Це ж стосується і компаній, які працюють в Україні. Тому комісія виконала складне завдання – визначила кращих серед значної кількості достойних претендентів на звання «Сумлінний платник податків – 2014», - зазначив директор Інформаційно-комунікаційного департаменту ДФС Віктор Косарчук. Цього року платники податків змагалися за перемогу у 14 номінаціях за категоріями «Малі», «Середні» та «Великі». До участі у рейтингу допускалися підприємства, які не мали податкового боргу, порушень податкового законодавства, доведених у судовому порядку протягом звітного року, та мають статус юридичної особи, платника податку на прибуток підприємств. Для платників податків у аграрній галузі можлива наявність статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку. Підприємства оцінювалися за такими критеріями як співвідношення суми сплаченого податку на прибуток до отриманих доходів, повнота та своєчасність сплати податків і зборів, податкова дисципліна, середня заробітна плата по підприємству, кількість робочих місць, співвідношення сум витрачених на соціальні програми та благодійні акції до суми отриманого прибутку за відповідний рік та сума сплачених податків та зборів за останній бюджетний рік. Нагадаємо, що щорічний Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» започатковано Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» з метою створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою та бізнесом та відзначення кращих здобутків платників податків.

 З початку року митницями ДФС заведено понад 4 тис. справ про порушення митних правил

У січні – березні 2015 року митницями ДФС заведено 4224 справи про порушення митних правил на суму 286,6 млн. грн. Тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму понад 143,8 млн. грн. по 2134 справах. У цей період зафіксовано 909 випадків переміщення через митний кордон України продовольчих товарів з порушенням митного законодавства на суму понад 23,8 млн. грн. Порушення митного законодавства виявлено у 671 випадку під час переміщення промислових товарів на суму 61,6 млн. грн., при переміщенні через митний кордон України валюти – у 196 випадках на суму понад 43,7 млн. грн., при переміщенні транспортних засобів – у 71 випадку на суму майже 14,7 млн. гривень. Також митницями ДФС розглянуто 1318 справ про порушення митних правил та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму майже 21,6 млн. грн. Протягом І кварталу 2015 року на розгляд до суду митницями ДФС передано 2176 справ про порушення митних правил на суму 292,2 млн. гривень. За результатами розгляду справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів правопорушень на суму 99,6 млн. грн. та накладено штрафів на суму майже 60 млн. гривень. 

 На травневі свята Центри обслуговування платників працюватимуть 4 та 11 травня

Для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності 4 та 11 травня 2015 року Центри обслуговування платників працюватимуть у черговому режимі – з 9.00 до 18.00. У зв`язку із святами 1, 2, 3, 9 та 10 травня 2015 року будуть вихідними днями. Підрозділи митного оформлення, для яких встановлено цілодобовий режим роботи, у святкові дні працюватимуть у звичайному режимі. Митні пости митниць Державної фіскальної служби працюватимуть за окремим графіком. Детальну інформацію про роботу постів можна дізнатися за телефонами, розміщеними на веб-порталі ДФС у розділі «Територіальні органи». Сервіси ДФС працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача. Для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства телефонувати до Кол-центру за номером 0-800-501-00-7. Для скарг на протиправні дії працівників Державної фіскальної служби та оперативного вирішення суперечливих питань, що виникли у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, необхідно звертатися до „Пульсу” - (044) 284-00-07.

 На «Пульс» ДФС звернулись понад 1,8 тис. громадян

У січні – березні 2015 року до антикорупційного сервісу Державної фіскальної служби «Пульс» надійшло понад 1,8 тис. звернень. Переважна більшість – 83 відс., або понад 1,5 тис. звернень, стосувалась податкової тематики. З питань митної тематики з початку року на сервіс зателефонували 308 громадян. Зокрема, за допомогою сервісу заявники вирішували проблеми, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 726 звернень, або 40 відс. Щодо організації роботи ДФС та її територіальних органів надійшло 555 звернень. Затримки митного оформлення товарів стосувалось 221 звернення, перевірок суб`єктів господарювання - 87 звернень. У той же час, саме антикорупційної тематики стосувалось лише 2,3 відс., або 42 звернення. Не залишаються без уваги суб`єктів господарювання та громадян питання роботи ЦОПів та особливості реєстрації платником ПДВ. З даних питань за перші три місяці поточного року на «Пульс» надійшло 51 та 73 звернення відповідно. Станом на 1 квітня 2015 року 85 відс. звернень були опрацьовані, а заявники сповіщені про результати розгляду. Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.

 Право на нарахування податкової знижки не переноситься

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує студентам про можливість до 31 грудня 2015 року подати документи на отримання податкової знижки за навчання. І звертає увагу, якщо платник податку до кінця податкового року не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. Платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України має право скористатися податковою знижкою на навчання. Платники податків які навчаються за кордоном права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти не мають.

 Кому необхідно РРО?

Західна ОДПІ м. Харкова наголошує на необхідності придбання платниками єдиного податку РРО. Згідно змін до Податкового кодексу платники єдиного податку другої групи з 1 січня 2016 року, а єдинники третьої групи – з 1 липня 2015 року при здійсненні готівкових розрахунків в обов'язковому порядку повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій. РРО не застосовують платники єдиного податку першої групи, а також другої – третьої груп, якщо вони здійснюють торгівлю на ринках або продають товари через засоби пересувної торгівлі. Суб’єкти господарювання які вроздріб реалізують підакцизні товари повинні врахувати, що у чеку РРО обов’язково повинна відображатися сума на роздрібну продажу підакцизних товарів. Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що з 27.04.2015 р. набрав чинності наказ ДФС України, яким затверджено в новій редакції Державний реєстр РРО. Контрольно-касові апарати, які реалізуються на вторинному ринку обов’язково повинні пройти технічне обслуговування у сервісних центрах, адже по перше строк роботи апарата РРО обмежується семи роками експлуатації.

 Проценти по депозитам оподатковуються за ставкою 20 відсотків

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) в частині оподаткування пасивних доходів. Згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Підпунктом 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 ПКУ встановлено, що термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок. Відповідно до внесених змін до п.п. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 ПКУ ставка податку для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді процентів, становить 20 відсотків. Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування (п.п. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 ПКУ). Враховуючи викладене вище, доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

 Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області