Херсонська ОДПІ ГУ ДФС інформує

Від заощаджень херсонців бюджет щомісяця отримує більше 2,3 мільйона гривень

Загалом за п'ять місяців цього року з процентів на поточний рахунок у банках, кредитних спілках та процентів на вклади жителів Херсона до Державного бюджету надійшло 11,6 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.

До речі, з початку цього року ставка, за якою оподатковуються пасивні доходи громадян у вигляді процентів на поточний рахунок у банках, кредитних спілках та процентів на вклади знизилася з 20 до 18 відсотків. 

Додатково звітувати про такі доходи херсонцям не потрібно, адже функцію податкового агента виконують виключно банки та кредитні спілки. Саме фінансові установи утримують податок із нарахованих пасивних доходів, перераховують його до бюджету та щокварталу надають до органів фіскальної служби інформацію про суми доходів та суми утриманого податку в звіті за формою № 1-ДФ.

 На соціальні потреби херсонці віддали 75 мільйонів гривень єдиного внеску

Таку суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) отримали фонди соціального страхування від херсонських роботодавців. Всього з початку року працедавці та самозайняті громадяни перерахували до бюджету понад 372 мільйони гривень єдиного внеску.

До слова, з 1 січня 2016 року єдиний внесок справляється у розмірі 22% до визначеної законодавством бази нарахування єдиного внеску. Торік розмір ставок єдиного внеску був диференційований залежно від класу професійного ризику виробництва й у середньому сягав 41%. Тобто, ставка єдиного внеску зменшилася майже вдвічі, а із заробітної плати його взагалі не утримують.

Тож, враховуючи таке послаблення податкового навантаження на фонд оплати праці, роботодавці мають гарну нагоду спрямувати вивільнені кошти для збільшення фондів оплати праці, а також вивести заробітні плати з тіні. Завдяки цьому, громадяни матимуть належний соціальний захист, а держава – кошти для забезпечення соціальних виплат.

 Херсонський малий бізнес збільшив відрахування єдиного податку на 55%

Представники малого та середнього бізнесу - платники єдиного податку Херсона за 5 місяців цього року сплатили до місцевих бюджетів 58,2 мільйони гривень, зокрема, в травні надійшло 14 мільйонів гривень.

У цілому в порівнянні з відповідним періодом 2015 року надходження зросли на більше, ніж 19 мільйонів гривень або 55%. Підприємці - “спрощенці” перерахували майже 38,6 мільйони гривень цього податку. Від підприємств - “спрощенців” бюджет отримав 19,6 мільйони гривень.

Слід зазначити, що єдиний податок надходить безпосередньо до місцевого бюджету та спрямовується на потреби місцевої громади, зокрема, на фінансування соціальних програм, виплату заробітної плати бюджетним установам, фінансування соціально-культурної сфери.

 Більше 11,5 тисяч послуг надали податківці в травні

Саме таку кількість консультаційних, інформаційних і адміністративних послуг надали фахівці Центру обслуговування платників Херсонської ОДПІ (далі – ЦОП) в травні цього року. Загалом з початку року відвідувачі ЦОП отримали майже 103 тисячі таких послуг.

Найбільш популярною залишається послуга з видачі картки платника податків. У травні 2016 року їх видано 960. Також попитом користується послуга з реєстрації книги обліку розрахункових операцій - звернулися 300 бізнесменів. Витяг із Реєстру платників єдиного  податку побажали отримати 177 суб'єктів господарювання, а документи про взяття на облік – 165. 

Слід зазначити, що фахівці ЦОП постійно проводять анкетування його відвідувачів. Анкетний лист має 16 питань щодо діяльності ЦОП, якості та повноти надання послуг. Так, у травні податківці провели опитування 190 респондентів. Усі разом вони відповіли на 3040 питань, із яких 2850 мали позитивний відгук щодо рівня діяльності ЦОП.

 Більшість херсонських підприємців вже оцінили переваги електронної звітності

За п'ять місяців 2016 року в Херсонській ОДПІ прийнято понад 144 тисячі звітних документів. Із вказаної кількості понад 108 тисяч надійшли за допомогою телекомунікаційного зв'язку, тобто через Інтернет, що складає 75%.

У цьому році бізнесмени уклали з податківцями 4116 договорів про визнання електронних документів. Кожен четвертий із них – укладений вперше.

Найвищий рівень подання звітності в електронній формі щодо податку на додану вартість та єдиного соціального внеску. Усі суб’єкти господарювання міста - платники ПДВ і 80 відсотків платників єдиного соціального внеску прозвітували у попередньому місяці до Херсонської ОДПІ он-лайн.

Слід зазначити, що наразі Державна фіскальна служба України продовжує працювати над поліпшенням якості умов обслуговування платників та забезпечення швидкості процесу адміністрування податків. З цією метою на веб-порталі відомства розміщено ряд сервісів, завдяки яким можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію. Усі електронні сервіси підтримуються в актуальному стані.

 Режим роботи Центру обслуговування платників у найближчі вихідні та святкові дні

З метою запобігання виникнення можливих ризиків несвоєчасного й неякісного прийняття податкової звітності та надання адміністративних послуг Центр обслуговування платників Херсонської ОДПІ працюватиме у святкові та вихідні дні за таким режимом роботи:

18 та 25 червня – до 13.00 год.

20 червня – до 16.00 год.

19, 26–28 червня – вихідні дні.

Сервіси ДФС працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача. Зокрема, отримати безкоштовні консультації щодо єдиного внеску, оподаткування, митної справи можна за допомогою сервісу „ЗІР”. Надіслати до фіскальної служби звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію можна скориставшись послугами “Електронного кабінету платника”. Зазначені сервіси розміщені на веб-порталі ДФС України www.sfs.gov.ua.

 Про реєстрацію платником ПДВ можна дізнатися у відповідному реєстрі

Два роки тому нормами Податкового кодексу України були скасовані свідоцтва про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування. Водночас, платникам ПДВ надано право за їх запитом отримувати в контролюючих органах витяги із реєстру платників податку на додану вартість.

Отримання таких витягів не є обов’язковим для платників. Підтвердженням факту реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності платником ПДВ є наявність інформації про таку реєстрацію на офіційному веб-порталі ДФС.

ДФС України на власному офіційному веб-сайті щоденно оприлюднює:

- дані з реєстру платників ПДВ із зазначенням найменування або прізвища, імені та по батькові платника податку, дати податкової реєстрації, індивідуального податкового номера та терміну дії реєстрації платника податку;

- інформацію про осіб, реєстрацію яких як платників податку анульовано, із зазначенням індивідуальних податкових номерів, дати анулювання, причин та підстав для анулювання реєстрації.

 Як виправити помилку, допущену в звітів про обіг алкоголю?

Звіти щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та порядки їх заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України 11.02.2016 № 49.

При цьому порядками щодо заповнення зазначених звітів не передбачено механізму виправлення в таких звітах помилок.

Однак, платник податків, у разі виявлення помилки у звіті, може звернутись письмово до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилково поданої звітності та проханням її не визнання, а також повторно сформувати та подати з виправленими показниками такий звіт. 

Наразі, для зручності суб’єктів оптової та роздрібної торгівлі на веб-порталі ДФСУ в розділі “Податкові консультації” розміщено коментар щодо порядку заповнення нової звітності про обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

 Не втратьте шанс задекларувати доходи з мінімальними санкціями

Цього року кампанія декларування доходів громадян закінчилася 4 травня. Це був кінцевий терміну подання декларації про доходи, отримані у 2015 році. Однак, трапляється й таке, що саме після настання кінцевого терміну громадянин згадує про свій обов'язок перед суспільством. Норми Податкового кодексу України надають можливість виправити таку ситуацію. Для цього декларацію про доходи необхідно встигнути подати до 01.08.2016. У такому разі до громадянина будуть застосовані мінімальні фінансові санкції.

Так, за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) застосовується штраф у розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України).

Окрім цього, за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи застосовується попередження або накладення штрафу у розмірі від 51 до 136 гривень (ст. 164 прим. 1 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”).  

У разі неподання декларації та несплати до 01.08.2016 року податкового зобов’язання, окрім зазначеної вище відповідальності проводяться перевірки, донараховуються податки та застосовують штрафні санкції в розмірі 25 %.

 Тема легалізації заробітної плати продовжує хвилювати суспільство

Не рідко можна почути, що велика кількість роботодавців продовжує ганебну практику використання нелегальної найманої праці та виплати так званої “сірої” заробітної плати. Така зневага до людей і Закону здійснюється з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Із таких заробітків не сплачуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду. Це негативно впливає як на економіку країни, так і на самого працівника. Адже, відомо, що такі громадяни позбавляють себе оплачуваних відпусток, лікарняних, можливості оформити кредит, гідної пенсії та інших соціальних гарантій. Більше того, погоджуючись на нелегальну працю чи її оплату, громадяни сприяють розвитку тіньових схем мінімізації доходів.

Аби викоренити таке явище на державному рівні створюються умови, сприятливі для легалізації заробітних плат. Зокрема, цього року законодавчо скасовано залежність розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) від класу професійного ризику виробництва страхувальника, утримання ЄСВ з найманих працівників та встановлено єдиний розмір ставки ЄСВ у розмірі 22%.

Таке послаблення суттєво знизило податкове навантаження на фонд оплати праці та має стимулювати роботодавців до збільшення розміру заробітних плат найманих працівників. Завдяки цьому громадяни матимуть належний соціальний захист, а держава – кошти для забезпечення соціальних виплат. 

Тож вкотре нагадуємо роботодавцям про необхідність дотримання законодавства про оплату праці. Турбота про добробут та захищеність у майбутньому своїх працівників віддячить вам значними прибутками від бізнесу.

 

Прес-служба Херсонської ОДПІ

ГУ ДФС у Херсонській області