Херсонські податківці відстояли у судах майже 12 млн грн для держави

Цього року у судах різних інстанцій на користь Херсонської ОДПІ вирішено близько чотирьох десятків справ на загальну суму 11,8 млн гривень.

Такі результати свідчать про якісну аргументацію та доказову базу, на якій ґрунтуються позовні вимоги Херсонської ОДПІ. Водночас, фіскальне відомство зміщує акцент у роботі на досудове врегулювання спірних питань, які виникають із платниками податків. Тож вирішення справ у судовому порядку є крайнім заходом врегулювання податкових „спорів”.

 

Від основного національного багатства місцеві бюджети отримали 62 млн грн

Відповідно до ст. 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Нормами Податкового кодексу України передбачено, що земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, а також земельні паї є об'єктами оподаткування земельним податком (плати за землю).

Станом на 1 серпня 2016 року на обліку в Херсонській ОДПІ перебуває 20 700 громадян – землевласників і землекористувачів, із них 19 700 громадян є платниками земельного податку, а 1 000 осіб – орендної плати за земельні ділянки. З початку року вони перерахували до бюджетів 7,2 млн грн податку на землю. Це на 2,5 млн грн більше, ніж торік.

Слід зазначити, що у Херсоні налічується майже 7 000 мешканців, які мають пільги зі сплати земельного податку (ветерани війни, багатодітні родини, пенсіонери тощо).

Додамо, що земельний податок у Херсоні також сплачують і суб’єкти господарювання. Вони сплатили до бюджету 54,8 млн гривень. Таким чином, загалом земельні ресурси додали до дохідної частини казни громади 62 млн гривень.

  Центр обслуговування платників у Херсоні відвідали 135 тис. осіб

За 7 місяців цього року до Центру обслуговування платників Херсонської ОДПІ завітали 134,7 тис. відвідувачів. Загалом вони отримали 114,8 тис. інформаційних та 19,9 тис. адміністративних послуг.

Найбільш популярними залишаються послуги працівників Центру з видачі карток плавників податків –  7900, документів про взяття на облік – 1126, витягів з реєстру платника податків – 1762, реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 1900 та інші.

Також у Центрі обслуговування платників можна отримати консультації щодо формування й подання податкової звітності та звітності з єдиного внеску, дізнатися про реквізити рахунків для зарахування коштів до бюджетів, отримати різноманітні довідки, зокрема, про доходи, наявність або відсутність податкового боргу,  отримати ключі електронного цифрового підпису та інші послуги.

Особистий прийом посадових осіб – прояв відкритості до діалогу із платниками податків

Керівництво Херсонської відповідно до наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній фіскальній службі України та її територіальних органах" регулярно здійснює особистий прийом громадян.

Особисто поспілкуватися громадяни можуть з керівництвом інспекції відповідно до розподілу функціональних обов'язків, а у разі відсутності керівника – уповноваженими ним посадовими особами, керівниками та посадовими особами структурних підрозділів, до компетенції яких належать відповідні питання.

Цього року посадовими особами Херсонської ОДПІ проведено 64 особистих прийоми. Херсонці звертались переважно з питаннями щодо визнання електронних документів, надання податкових роз’яснень, виконання судових рішень, реєстрації платником ПДВ, закриття ФОП тощо.

Інформація про графік особистого прийому громадян в Херсонській ОДПІ  розміщена субсайті Територіальних органів ДФС у Херсонській області та у ЦОП Херсонської ОДПІ.

Директор приватного підприємства може паралельно бути зареєстрованим самозайнятою особою

Кожен громадянин має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом (ст. 42 Конституції України).

Підприємницька діяльність депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування обмежується законодавством.

Разом з тим, чинним законодавством не передбачено обмежень щодо реєстрації фізичною особою – підприємцем посадової особи юридичної особи приватного права (голови правління, директора, генерального директора, головного бухгалтера).

Тож директор приватного підприємства може безперешкодно бути зареєстрованим фізичною особою - підприємцем.

Ремонт авто з використанням підакцизних товарів не оподатковується

Технічне обслуговування та ремонт автотранспорту є надважливими процедурами, які надають водію та пасажирам впевненості у власній безпеці. В ході обслуговування чотириколісних улюбленців автомайстри здійснюють різний комплекс робіт – від перевірки тиску в шинах до приведення у справний технічний стан агрегатів, вузлів і систем автомобіля.

Під час багатьох таких процедур використовується продукція, зокрема, уайт-спірит, бензол, толуол, газ, різні дистиляти, яка є підакцизною та оподатковується акцизним податком з роздрібної торгівлі пального. Сплачують його особи, які реалізують пальне. Такі особи підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами.

Водночас, якщо при виконанні автосервісними підприємствами робіт з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів підакцизні товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, використовуються як витратний матеріал і безпосередньо реалізація цих підакцизних товарів не відбувається, то така операція не є операцією з реалізації пального та, відповідно, не є об’єктом оподаткування акцизним податком.

Більш детально ознайомитися з консультацією щодо віднесення деяких операцій з пальним до операцій з реалізації пального можна у лист ДФСУ від 10.08.2016 № 17343/6/99-99-12-03-03-15.

Від доходів херсонців казна отримала 564 млн грн податку

Протягом січня-липня цього року до бюджетів усіх рівнів надійшло 563,9 млн грн херсонського податку на доходи фізичних осіб. Це на 197,9 млн грн перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

Зазначимо, що 67% від загальної суми надходжень цього податку поповнили місцеві бюджети. Інші 33% надійшли до Державного бюджету України.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року базова ставка податку на доходи фізичних осіб зросла з 15% до 18%. Натомість, було скасовано ставку 20% до доходів, що перевищують 10 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня звітного року.

Декларацію з податку на прибуток оновлено

З 19 серпня 2016 року набули чинності зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджені наказом Мінфіну від 08.07.2016 № 585.

Так, змін зазнав текст самої Декларації. Зокрема: рядок 2 "Звітний (податковий) період 20_ року" заголовної декларації доповнено новими графами для поміток про базовий звітний період, за який звітує платник. Першу графу рядка за кодом 04 після слова та цифр "рядок 03" доповнено літерами "РІ", а першу графу рядка за кодом 06 після слова та цифр "рядок 05" доповнено літерами "ПЗ".

Крім того, першу графу рядка за кодом 26 викладено в такій редакції: "Авансовий внесок у розмірі 1/12 нарахованої суми податку на прибуток, що підлягає сплаті щомісяця або авансовий внесок у розмірі 2/9 податку на прибуток. При цьому у новій редакції примітки до рядка детально прописано, коли платники податку будуть заповнювати цей рядок.

Також зазнали змін деякі додатки до податкової декларації з податку на прибуток.

У ЗІР з’явився  новий розділ про ставки податків

Для зручності платників податків в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР), який функціонує на веб-порталі ДФС, з липня поточного року запроваджено новий розділ «Ставки податків і зборів».

Новація в системі електронного консультаційного сервісу створена для зручного пошуку та аналізу інформації про ставки загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску, оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму. Отримати необхідну інформацію суб’єкти господарювання можуть оперативно, у будь-який час.

Зазначимо, що ЗІР містить також інші розділи, зокрема: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа». Всі розділи ресурсу постійно оновлюються, тому дозволяють оперативно та зручно отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС.

Власники найбільших будинків та квартир поповнюють міську казну

Власники  квартир і будинків, розташованих у м. Херсоні та селищних радах, вже отримали розрахунки податкових зобов’язань з податку на нерухомість за 2015 рік. Настав час сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельного податку в частині майнових податків.

Відповідно до норм податкового законодавства сплатити податок на нерухомість херсонці мають до 29 серпня поточного року.

При цьому значна частина коштів вже надійшла до бюджету - 6,4 млн гривень. Зокрема, власники оподатковуваної нежитлової нерухомості (переважно підприємства) сплатили до бюджетів 6,1 млн гривень.

Інші 300 тис грн – бюджет отримав від оподаткування житлової нерухомості. Більшу частину цих коштів сплатили громадяни – власники просторих квартир та великих будинків.

Цікаво, що найбільша сума податку на одного платника (мешканця) складає 20 тис. грн, а найменша – 20 гривень.

Додамо, що відповідно до норм Податкового кодексу України, податок на нерухомість сплачується із площі перевищення пільгових норм (за кожний кв. м. перевищення), а не з усієї площі квартири чи будинку.

„Мільйони на колесах” додали до бюджету міста кругленьку суму

Протягом січня-липня поточного року зареєстровані в обласному центрі легкові автомобілі вартістю понад 1,033 млн грн та строком використання до 5 років вже поповнили бюджет на суму 558 тис. гривень.

Зокрема, 314 тис. грн сплатили мешканці міста. Ще 244 тис. грн надійшло від херсонських підприємств, на балансі яких знаходяться відповідні автомобілі.

Нагадаємо, що минулого року оподаткуванню підлягали легкові автомобілі із об’ємом двигуна понад 3000 куб. см та строком використання до 5 років.

З 1 січня 2016 року 25 тис. грн транспортного податку сплачують власники легкових автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат (1,033 млн грн), незалежно від об’єму двигуна. При цьому віковий критерій залишився без змін – оподаткуванню підлягають автомобілі віком не старше 5 років.

На семінарі говорили про акциз

Днями, херсонські підприємці, представники юридичних осіб та громадяни – платники податків, мали можливість дізнатися про новації у сфері акцизного оподаткування та попрацювати над помилками у звітності щодо єдиного внеску.

Зокрема, податківці розповіли про особливості ліцензування роздрібної торгівлі пивом, справляння акцизного податку з тютюнових виробів та пального, нові ставки акцизного податку на імпортні вживані легкові авто.

Порушувались також питання щодо нововведень у звітності з ПДВ, строків сплати податків та зборів. Звернули увагу лектори семінару й на переваги подання звітності он-лайн та можливості численних електронних сервісів, які розміщені на веб-порталі ДФС України.

На завершення семінару фахівці Херсонської ОДПІ відповіли на всі запитання присутніх слухачів.

Херсонці активно переходять у „бізнес”

З початку року в Херсоні зареєстровано 1736 новостворених суб’єктів господарювання. Для порівняння, протягом січня-липня минулого року нові підприємства зареєстрували 1308 платників податків.

Серед новачків переважна більшість фізичних осіб – підприємців – 1049. Ще 687  суб’єктів господарювання зареєструвались як юридичні особи.

Зазначимо, що наразі на обліку в Херсонській ОДПІ перебуває майже 42 тис. платників податків – суб’єктів господарювання.

Херсон заробив на парковках 942 тис. гривень

За сім місяців поточного року до міського бюджету надійшло 942 тис. грн збору за місця для паркування транспортних засобів. Це на 79 тис. грн більше, ніж в аналогічному періоді 2015 року, а також на 202 тис. грн більше, ніж у відповідному періоді 2014 року.

Нагадаємо, що відповідно до норм Податкового кодексу України платниками збору за місця для паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради або ради об’єднаних територіальних громад організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Херсонці цікавились відсутністю боргів перед державою

Одним із видів адміністративної послуги, що надається платникам податків у Центрі обслуговування платників Херсонської ОДПІ є видача довідки про відсутність заборгованостей перед бюджетом з податків, зборів, платежів, що контролюються органами ДФС. З початку цього року даною послугою скористались вже 899 херсонців.

Зазвичай, таку Довідку отримують для участі в тендерах і державних закупівлях, отриманні кредитних коштів у банківських установах тощо.

Зазначимо, що Довідка видається безоплатно протягом 5 робочих днів на підставі заяви платника податків. У разі наявності у платника податкового боргу, органом ДФС готується лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо видачі Довідки, який надсилається на адресу платника податків.

Цьогорічний врожай вже додав до бюджету 9,6 млн грн ПДВ

З початку року херсонські суб’єкти господарювання, що здійснюють операції з зерновими та технічними культурами, сплатили до бюджету 3,2 млн грн ПДВ.

Ще 6,4 млн грн надійшло від постачання сільськогосподарських товарів, інших, ніж зернові та технічні культури.

Реалізація продуктів тваринництва додала до бюджету 344 тис. гривень.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року до Податкового кодексу України було внесено суттєві зміни в частині визначення податкових зобов’язань з ПДВ та їх сплати до бюджету сільськогосподарськими товаровиробниками.

Зокрема, цього року, дана категорія платників ПДВ перераховує суми ПДВ за наступними пропорціями:

- за операціями із зерновими і технічними культурами – 85% до держбюджету та 15% на спецрахунки;

- за операціями з продукцією тваринництва – 20% до держбюджету, 80% на спецрахунки;

- за іншими операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами – 50х50%.

Як уникнути податкової перевірки?

Порядок формування плану-графіку проведення планових документальних перевірок платників податків, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524. Даний Порядок визначає структуру плану-графіку, критерії відбору платників податків та порядок їх відбору.

Зокрема, до плану-графіка в першу чергу включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів.

Серед критеріїв відбору особливо важливо виділити наявність інформації правоохоронних органів, органів ДФС щодо взаємовідносин із платниками податків: які мають ознаки фіктивності; які є учасниками конвертаційних центрів; реєстрацію яких скасовано у судовому порядку; стосовно яких розпочато досудове розслідування; стосовно яких заведено оперативно-розшукову справу; стосовно яких встановлено факт неподання податкової звітності; які знаходяться у розшуку; які визнані банкрутами.

Окрема увага приділяється критеріям відбору до плану-графіку банківських та небанківських фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів, самозайнятих осіб.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний.

Податковий календар

Відповідно до норм Податкового кодексу України 19 серпня 2016 року є останнім днем сплати:

- авансового внеску з єдиного податку платниками єдиного податку першої та другої груп за серпень 2016 року;

- ПДВ за другий квартал 2016 року;

- податку на прибуток за другий квартал 2016 року платниками;

- частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до держбюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, за другий квартал 2016 року;

- єдиного податку платниками єдиного податку третьої групи за другий квартал 2016 року;

- єдиного податку, нарахованого за перевищення єдинниками першої та другої груп у другому кварталі 2016 року обсягу доходу;

- податку на доходи за результатами подання фізичними особами-підприємцями податкової декларації про майновий стан і доходи;

- екологічного податку за другий квартал 2016 року;

- рентної плати за другий квартал 2016 року;

- туристичного збору за другий квартал 2016 року;

- збору за місця для паркування транспортних засобів за другий квартал 2016 року;

Крім того, п’ятниця, 19 серпня є останнім днем подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої та другої груп в разі зміни в липні 2016 року податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності.

Які групи нематеріальних активів підлягають амортизації та які строки їх амортизації?

Згідно зі ст. 138 Податкового кодексу України строки нарахування амортизації нематеріальних активів залежно від груп становлять:

група 1 – права користування природними ресурсами (строк дії права користування – відповідно до правовстановлюючого документа (далі – ПД));

група 2 – права користування майном (право користування земельною ділянкою, будівлею, право на оренду приміщень тощо) (строк дії права користування –  відповідно до ПД);

група 3 – права на комерційні позначення (права на торговельні марки, комерційні (фірмові) найменування тощо), крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті (строк дії права користування – відповідно до ПД);

група 4 – права на об’єкти промислової власності (право на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, сорти рослин, породи тварин, комерційні таємниці, в тому числі ноу-хау, тощо), крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті (строк дії права користування – відповідно до ПД, але не менш як 5 років);

група 5 – авторське право та суміжні з ним права (право на літературні, художні, музичні твори, комп’ютерні програми, фонограми, відеограми тощо), крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті (строк дії права користування – відповідно до ПД, але не менш як 2 роки);

група 6 – інші нематеріальні активи (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо) (строк дії права користування – ПД).

Якщо відповідно до ПД строк дії права користування нематеріального активу не встановлено, такий строк корисного використання визначається платником податку самостійно, але не може становити менше 2 років та більше 10 років.

Оподаткування нерухомості у разі переходу права власності

У разі переходу права власності на об’єкт житлової або нежитлової нерухомості  від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього та нового власника. Для попереднього власника податок розраховується за період з 1 січня до початку того місяця, в якому він втратив право власності на об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Разом із тим, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

- об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку; 

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Новації в законодавстві

З 1 липня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.05.2016 № 503, яким внесено зміни до податкової звітності з податку на додану вартість (далі – ПДВ).

Зокрема, оновлено редакцію Додатку 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного періоду, яке зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду» та Додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» до податкової декларації з ПДВ. У Додатку 2 сума від’ємного значення ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного періоду відтепер розшифровується лише за періодами виникнення (місяць та рік). Відповідно, інформація стосовно постачальників та оплати за товари чи послуги або до Державного бюджету не відображається. Така інформація відтепер декларуватиметься в таблиці 2, яка з’явилася в оновленому Додатку 3.

Зміни торкнулись і Додатку 5, Додатку 9 та Додатку 10 до податкової декларації з ПДВ.

Оподаткування іноземних доходів

Норами Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що доходи, отримані фізичною особою – резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень ПКУ чи міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

При цьому, суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами ПКУ.

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід, уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Електронні сервіси ДФС

Вже тривалий час електронні сервіси ДФС України значно полегшують життя платників податків. Відтак, клієнти фіскальної служби мають можливість „сидячи на дивані” скористатись електронними адміністративними та інформаційними послугами, надіслати звітність через Інтернет або просто отримати податкову консультацію.

Серед найбільш популярних електронних сервісів є «Електронний кабінет платника податків» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді. Крім того, у відкритій частині Електронного кабінету користувач може отримати важливу інформацію про своїх контрагентів із різних реєстрів. У закритій частині, крім можливості надання звітності, можна навіть переглянути особистий рахунок, тобто стан розрахунків із бюджетами.

«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР) – це ще один сервіс, який користується особливою популярністю у користувачів. По суті – це персональний консультанти платника податків, який дозволяє отримати відповіді на більшість хвилюючих питань з податкового та митного законодавства.

На сайті ДФС України (http://sfs.gov.ua/) є ряд інших електронних сервісів, за допомогою яких платники податків можуть знайти  корисну інформацію не виходячи з дому.

Наближаються строки подання податкових декларацій сільськогосподарськими підприємствами

Відповідно до ст. 137 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для виробників сільськогосподарської продукції встановлено річний податковий (звітний) період. Податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

Для виробників сільськогосподарської продукції, визначеної ст. 209 ПКУ, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, податковий (звітний) період починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.

Податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Отже, останнім днем подачі виробниками сільськогосподарської продукції річної податкової декларації з податку на прибуток за податковий (звітний) період, який почався з 1 липня 2015 року і закінчився 30 червня 2016 року є 29 серпня 2016 року.

Коли можуть бути скасовані штрафні санкції для платника податків?

  Відповідно до п. 35 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені ПКУ, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання.

Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.

Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2016 № 40.

Прес-служба Херсонської ОДПІ

ГУ ДФС у Херсонській області