Херсонський бізнес віддав до Держскарбниці 171 млн гривень ПДВ

Херсонський бізнес віддав до Держскарбниці 171 млн гривень ПДВ

За сім місяців цього року херсонський бізнес сплатив до Державного бюджету України 171 млн гривень податку на додану вартість. Це на 35,7 млн гривень більше, ніж було сплачено у січні-липні минулого року.

Таким чином, запроваджена минулого року Система електронного адміністрування ПДВ довела свою ефективність. Автоматизація процесу адміністрування ПДВ дала змогу фахівцям служби не тільки ретельно аналізувати інформацію стосовно кожного платника податків, а й запобігати ризикам та можливим маніпуляціям з боку недобросовісних платників податків.

Зазначимо, що в структурі надходжень ПДВ, як і раніше, переважну частину надходжень забезпечують херсонські підприємства. Вони сплатили 165,7 млн гривень (97%) ПДВ. Інші 5,3 млн гривень сплатили фізичні особи – підприємці.

Зміни у звітності з ПДВ

З 1 липня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.05.2016 № 503, яким внесено зміни до податкової звітності з податку на додану вартість (далі – ПДВ).

Зокрема, оновлено редакцію Додатку 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного періоду, яке зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду» та Додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» до податкової декларації з ПДВ. У Додатку 2 сума від’ємного значення ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного періоду відтепер розшифровується лише за періодами виникнення (місяць та рік). Відповідно, інформація стосовно постачальників та оплати за товари чи послуги або до Державного бюджету не відображається. Така інформація відтепер декларуватиметься в таблиці 2, яка з’явилася в оновленому Додатку 3.

Також змінено Додаток 5, в якому вказуються розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів – виключено рядки "300000000000" та "500000000000" таблиці 1 та рядок "усього за основною ставкою та ставкою 7 %" таблиці 2.

Зміни торкнулись і Додатку 9 та Додатку 10 до податкової декларації з ПДВ.

Спрощенці Херсона збільшили сплату єдиного податку в 1,5 рази

Протягом січня-липня поточного року платниками єдиного податку сплачено понад 75,7 млн гривень. Порівняно з минулим роком надходження податку зросли на 49%. Зазначимо, що за 7 місяців 2015 року від платників на спрощеній системі оподаткування надійшло 50,8 млн гривень.

У переважній більшості спрощену систему оподаткування використовують фізичні особи-підприємці. З початку року вони спрямували до місцевих бюджетів 51,4 млн гривень. Порівняно з січнем-липнем минулого року сплата податку фізособами зросла майже на 16,5 млн гривень.

Юридичні особи, які перебувають на спрощеній системі, сплатили 24,3 млн гривень, що на 8,3 млн гривень більше минулорічного показника.

Загалом на спрощеній системі оподаткування перебуває 9,8 тис. фізичних осіб-підприємців та  2 тис. суб’єктів господарювання – юридичних осіб.

Патріотичний” податок мобілізував до бюджету 46 млн гривень

Протягом семи місяців цього року херсонці перерахували до Державного бюджету 46,4 млн гривень військового збору. Це на 10,8 млн гривень більше, ніж у січні-липні минулого року.

Військовий збір – це відносно новий  вид  бюджетного  надходження,  який  включається до  доходів загального фонду державного бюджету. Він має цільове призначення – фінансування реформи Збройних Сил України. Зазначимо, що за весь період сплати цього стратегічно важливого платежу забезпечуються його стабільні надходження до бюджету. Це свідчить про сумлінне виконання херсонцями свого патріотичного обов’язку шляхом сплати цього платежу.

Місцеві аграрії отримали податкових пільг з ПДВ на 25 млн гривень

З початку цього року херсонські підприємства, що обрали спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства залишили на рахунках 25,2 млн гривень ПДВ. Ще 38 тис. гривень залишилось на рахунках підприємств, що займаються діяльністю у сфері рибництва. Загалом у Херсоні більше півсотні підприємств, які звітують про використання зазначеної податкової преференції.

Нагадаємо, що сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75% вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Хто „сплатить” податки за відпочиваючих?

Відповідно до норм Податкового кодексу України, платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє місцевої ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк. Ставка туристичного збору встановлюється у розмірі від 0,5% до 1% до вартості усього періоду проживання (ночівлі).

При цьому, згідно з рішеннями сільської, селищної та міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, справляння збору може здійснюватися:

  • адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;
  • квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
  • юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважені справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

 „Пенсійні внески” нотаріусів включається до складу витрат при обчисленні оподатковуваного доходу

Відповідно до норм Податкового кодексу України оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

До складу витрат, які приватні нотаріуси мають право враховувати при обчисленні загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, віднесено сплату нотаріусами внесків, у тому числі на користь найманих працівників.

Тобто, сплата приватними нотаріусами єдиного внеску, у тому числі на користь найманих працівників, за попередній звітний рік, що фактично сплачена згідно остаточного розрахунку у поточному році, може бути включена до складу витрат при обчисленні оподатковуваного доходу за звітний рік.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення розміщено в категорії 105.05).

Про знижені ставки акцизного податку на імпортні легкові авто

З 1 серпня в Україні набував чинності закон про тимчасове зниження ставки акцизу на вживані автомобілі.

Документ передбачає зниження акцизу на вживані авто, вироблені не раніше 1 січня 2010 року, яке діятиме до 31 грудня 2018 року. Зокрема, акциз на машини з об’ємом бензинового двигуна до 1 л тепер складає 0,102 євро за 1 куб. см об’єму циліндра двигуна проти ставки яка діяла у розмірі 1,094 євро. Для інших об’ємів двигуна сітка акцизу виглядає наступним чином: для бензинових авто з двигуном 1–1,5 л акциз складає 0,063 євро; з двигуном 1,5–2,2 л – 0,267 євро; з двигуном 2,2 – 0,276 євро; з двигуном понад 3 л – 2,209 євро.

Знижені ставки акцизного податку не застосовуватимуться для легкових автомобілів, якщо вони:

  • мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;
  • ввозяться на митну територію України у кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

  Податківці й бізнесмени обговорили нагальні питання за „круглим столом”

Днями в Херсонській ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області відбулося засідання ,,круглого столу” із керівниками підприємств нашого міста, які нещодавно розпочали власний бізнес.

Відкриваючи захід начальник податкової інспекції Сергій Олефіренко зазначив, що метою цієї зустрічі є допомога представникам бізнесу у веденні підприємницької діяльності в правовому полі.

Під час проведення заходу податківці та підприємці обговорили найбільш актуальні питання, що виникають у сфері оподаткування підприємницької діяльності. Так, розглядались норми законодавства щодо адміністрування податку на додану вартість, податку на прибуток, своєчасності та повноти сплати податкових платежів до бюджету.

Акцентувалася увага представників бізнесу і на необхідності збільшення заробітної плати, адже наразі на законодавчому рівні суттєво знижено навантаження на фонд оплати праці.

Окрім того, податківці нагадали про функціонування на веб-порталі ДФС електронних сервісів, які є незамінними помічниками платників податків.

Загалом, засідання ,,круглого столу” відбулось у форматі діалогу, в ході якого представники бізнесу отримали відповіді на численні питання, які їх цікавили та турбували.

Херсонські підприємства отримують стабільні прибутки

Цього року міські суб’єкти господарювання сплатили до бюджетів всіх рівнів 63,7 млн грн податку на прибуток підприємств. Це на 200 тис. грн більше, ніж було сплачено протягом січня-липня 2015 року. Враховуючи незмінність ставки податку, можна констатувати стабільність прибутків херсонських підприємств.

Нагадаємо, цього року збережено ставку податку на прибуток на рівні 18%. Разом з тим, починаючи з 1 січня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств були скасовані. Натомість платники мають сплатити до 31 грудня 2016 року авансовий внесок у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого в податковій звітності за три квартали 2016 року.

Пасивні доходи херсонців активно поповнюють бюджет

Протягом січня-липня цього року херсонці сплатили до Державного бюджету 16,3 млн грн „податку на відсотки по депозитах”.  Це на 4 млн грн більше, ніж торік.

Зазначимо, що з 1 січня 2016 року пасивні доходи херсонців оподатковуються за ставкою 18%. У 2015 році ставка податку становила 20%. Таким чином, збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб з пасивних доходів спричинене не зростанням ставки податку, а ростом бази оподаткування, тобто збільшенням депозитів громадян.

Нагадаємо, що відповідно до норм Податкового кодексу України термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок.  При цьому оподаткуванню підлягає не основна сума депозиту, а доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму такого банківського депозиту.

На маршрутках і тролейбусах херсонці заощадили 2,6 млн гривень

Нормами Податкового Кодексу України передбачено, що операції з постачання послуг з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом (крім таксі), тарифи на які регулюються в установленому законом порядку, звільняються від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ).

Відповідною пільгою, навіть не здогадуючись, щодня користуються тисячі херсонців. Цього року вони вже заощадили більше 2,6 млн грн на вартості проїзду.

Дана пільга з ПДВ має соціальну спрямованість і неабияке значення для підтримки благополуччя пересічних херсонців.

   Податок на алкоголь, цигарки і паливо справно поповнює бюджет міста

За сім місяців цього року акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів поповнив бюджет міста на 70 млн гривень.  Це на 24 млн грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

За структурою акцизу приблизно 55% надходжень сплачено з реалізованого в роздріб палива, 30% – з алкогольних напоїв, та 25% – з тютюнових виробів.

Зазначимо, що наразі у Херсоні близько 800 суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібний продаж алкоголю і тютюну та 79 АЗС.

Нагадаємо, що податок з роздрібного продажу підакцизних товарів було запроваджено в рамках децентралізації для зміцнення фінансової бази місцевих громад.

Яка відповідальність передбачена за порушення правил сплати (перерахування) податків?

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), такий платник податків притягується до відповідальності, зокрема, у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

 Прозорість діяльності Херсонської ОДПІ через призму звернень та запитів на публічну інформацію

Цього року до Херсонської ОДПІ надійшло 92 звернення громадян та 81 запит на публічну інформацію. У переважній більшості дописувачів цікавила інформація щодо їх контрагентів, роз’яснення з питань податкового законодавства, нюанси сплати податкового боргу тощо. Відзначимо, що у своїх зверненнях херсонці навіть надавали пропозиції щодо вдосконалення роботи ОДПІ та інформували про ухилення від сплати податків окремими платниками податків.

Всі запити та звернення взято до роботи, на всі листи надано відповідь у встановлений законодавством термін.

Зазначимо, що звернення громадян як правове явище має багатофункціональний характер – це і забезпечення права громадян України на участь в управлінні державними і громадськими справами, це і форма захисту прав і свобод громадянина, це і зворотній зв'язок на діяльність органів публічної влади та забезпечення прозорості їх діяльності.

При прийнятті нового працівника на роботу необхідно повідомити органи ДФС

При цьому, повідомлення за укладеним трудовим договором має бути надане роботодавцем контролюючому органу до початку роботи новоприйнятого працівника. Такі вимоги встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

Відповідно до постанови, зазначене повідомлення подається одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Податкова знижка: хто має право

Кожний платник податків міста, котрий сплачував минулоріч за своє навчання чи навчання своїх дітей, оформляв іпотеку або брав кредит на доступне житло, переобладнав свій автомобіль на використання біопалива, здійснював оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, поніс витрати на сплату страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя, задекларувавши доходи, має право у 2016 році на отримання  податкової знижки.

Щоб реалізувати право на податкову знижку необхідно до кінця 2016 року подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2015 рік до Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області та підтвердити факт понесених витрат.

Херсонці, які бажають отримати податкову знижку, мають звертатись до Центру обслуговування платників Херсонської ОДПІ за адресою: вул. І.Кулика, 143а, вікно №7, тел. 32-74-40.

Як, їдучи на заробітки за кордон, уникнути подвійного оподаткування?

Норами Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що доходи, отримані фізичною особою – резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень ПКУ чи міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

При цьому, суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами ПКУ.

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід, уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Малий бізнес Херсона збільшив відрахування до бюджетів у 1,5 рази

З початку року херсонські представники малого бізнесу, що обрали спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету громади 75,7 млн гривень єдиного податку. Це у 1,5 рази більше (або на 25 млн грн), ніж було сплачено за аналогічний період минулого року.

Переважну частину податку сплатили фізичні особи-підприємці – 51,4 млн гривень. Ще 24,3 млн грн єдиного податку сплатили юридичні особи.

Нагадаємо, що з цього року змінено критерій перебування платників єдиного податку на третій групі. Відтак, на третій групі зможуть знаходитися лише підприємці та юрособи, у яких протягом календарного року обсяг річного доходу не перевищує 5 млн грн (раніше гранична норма була на рівні 20 млн грн). У разі перевищення зазначеного рівня, платник переходить на загальну систему оподаткування.

Наближаються строки подачі алкогольно-тютюнової звітності за липень

Таку звітність подають суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на види діяльності, пов’язані з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Звіти складаються окремо за кожний місяць та подаються до 10 числа місяця, що настає за звітним, з перенесенням граничного строку на перший робочий день, якщо 10 число припадає на вихідний або святковий день. Таким чином, алкогольно-тютюнову звітність за липень 2016 року слід подати до 9 серпня включно.

Звітність приймається за основним місцем обліку суб'єкта господарювання в органах фіскальної служби в електронній формі.

Про розстрочення податкового боргу

Платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу (п. 100.2 ст. 100 Податкового кодексу України).

Розстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу) вважається наданим, якщо на підставі заяви платника податків прийнято відповідне рішення органу ДФС та укладено договір про розстрочення (п. 1.4 „Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків”).

Визначення сум грошових зобов’язань (податкового боргу), що підлягають розстроченню, здійснюється за даними інформаційної системи, що ведеться органами ДФС.

Строк дії розстрочення податкового боргу починається з дати прийняття органом ДФС рішення про розстрочення грошового зобов’язання (податкового боргу) та закінчується датою, зазначеною у договорі про розстрочення грошового зобов’язання (податкового боргу), за винятком випадків дострокового погашення такого податкового боргу.

 При наданні благодійної допомоги можна отримати податкову пільгу

Громадянин України – платник податку має право включити до податкової знижки суму коштів або вартість майна, перерахованих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4% суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

При цьому, неприбуткові організації – отримувачі благодійних внесків, мають відповідати умовам, визначеним Податковим кодексом України для неприбуткових організацій.

Громадяни, які перераховували неприбутковим організаціям благодійні внески та пожертвування та бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, мають право надавати річну податкову декларацію за звітний 2015 рік протягом всього поточного 2016 року (включно по 31 грудня 2016 року).

Арифметика децентралізації: місцевий бюджет „потовстішав”

на 200 млн гривень

З початку року херсонські платники податків сплатили до місцевих бюджетів 607 млн гривень податків та зборів. Це на 200 млн гривень більше, ніж було сплачено протягом січня-липня 2015 року.

У структурі надходжень міської скарбниці податки розподілені наступним чином: податок на доходи фізичних осіб – 62%, єдиний податок – 12,5%, акцизний податок з реалізації підакцизних товарів – 11,5%, плата за землю – 10,2%,  інші податки та збори – 3,8%.

Зазначимо, що місцеві бюджети Херсона – це визначальна ланка фінансів нашої територіальної громади, тому їх наповнення має неабияке значення для вирішення соціально-економічних проблем нашого міста.

За яких умов адвокатські об'єднання можна включити до реєстру неприбуткових організацій?

Адвокатське об’єднання – це юридична особа, створена шляхом об’єднання двох або більше адвокатів (учасників), що діє на підставі статуту.

Адвокатське об’єднання має самостійний баланс, може відкривати рахунки у банках, мати печатку, штампи і бланки із своїм найменуванням.

Рішення щодо внесення (відмови у внесенні) до Реєстру неприбуткових організацій та установ контролюючі органи можуть ухвалити тільки після ретельного вивчення установчих документів конкретного платника.

Адвокатське об'єднання, дохід якого або його частина розподіляється серед засновників (учасників), членів такого об'єднання, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних із ними осіб, не може набувати статусу неприбуткової організації.

Прес-служба Херсонської ОДПІ

ГУ ДФС у Херсонській області