Кабмін затвердив форму повідомлення про прийняття працівника на роботу

Відповідно до нової редакції ст. 24 Кодексу законів про працю України визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» затверджено форму такого повідомлення. Відтак визначено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Подати таке повідомлення слід до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів: - засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису; - на паперових носіях разом з копією в електронній формі; - на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами. Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Інша корисна інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області:

Через тиждень система електронного адміністрування ПДВ запрацює у повному обсязі

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що з 01 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ запрацює у повному обсязі. Тобто з цієї дати платник податків матиме право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки корегування у Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку, розраховану згідно з нормами п.200 прим.1 Податкового кодексу України. Також нагадуємо, що на кожного платника податку на додану вартість в Казначействі відкрито електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку. Пунктом 13 постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» передбачено, що платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі. Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.

На якій системі оподаткування може перебувати фізична особа – підприємець, що здійснює реалізацію пива з 1 липня 2015 року?

Відповідно до абз.3 п.291.5.1 ст.291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої групи фізичні особи - підприємці, що здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів за виключенням фізичних осіб – підприємців, що здійснюють діяльність з роздрібного продажу пива та столових вин. Крім того, пунктом 216.9 ст.216 ПКУ визначено дату виникнення податкових зобов’язань при реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, а саме дата надходження коштів за проданий товар. З врахуванням наведеного фізичні особи – підприємці, які здійснюють торгівлю пивом, можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування за умови дотримання вимог ст.291 ПКУ

Роман Насіров: Державна фіскальна служба реформуватиметься відповідно до європейських стандартів

Про актуальні питання співробітництва, залучення успішного досвіду європейських країн у реформуванні ДФС, захист митних кордонів України та покращення митних сервісів йшлося під час зустрічі Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова з Главою Місії Європейської Комісії з надання допомоги у питаннях кордону Україні та Республіці Молдова (EUBAM) Франческо Бастальї. «Державна фіскальна служба України має стати сучасною державною структурою європейського зразка з надання сервісних послуг платникам податків та надійним партнером для бізнесу. Повне та своєчасне виконання наших зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є одним з ключових факторів у цьому процесі», - наголосив Голова ДФС. Під час зустрічі Роман Насіров також поінформував про заходи ДФС щодо підготовки до функціонування Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, зокрема, щодо запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, приєднання до спільної транзитної системи, видачі сертифікатів походження EUR.1, розвитку пост-митного контролю тощо. Глава Місії EUBAM підтвердив налаштованість Місії на допомогу у реформуванні ДФС. На думку Франческо Бастальї, ДФС має також сфокусуватися на приведенні Митного кодексу України у відповідність до європейських стандартів, удосконаленні кадрової роботи та розвитку митних процедур у морських портах Одеси та Іллічівська. Учасники зустрічі також обговорили ситуацію на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону. Голова ДФС та очільник Місії EUBAM домовилися продовжити тісну співпрацю та найближчими часом визначити шляхи вирішення пріоритетних завдань.

Ми будемо рішуче протидіяти незаконному виробництву та обігу підакцизної продукції, - Сергій Білан

Про боротьбу з незаконним виробництвом та обігом спирту, підакцизної продукції та попередні результати перевірки державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» йшлося під час спільної прес-конференції Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана та в.о. директора ДП «Укрспирт» Романа Іванюка. Слідчими та оперативними підрозділами ДФС 17 червня 2015 року були проведені 42 обшуки за адресами місцезнаходження спиртових заводів, які входять до структури ДП «Укрспирт», розташованих у 14 регіонах України та у головному офісі ДП «Укрспирт» в м. Києві. Обшуки проводились на підставі ухвал суду в рамках кримінального провадження, зареєстрованого стосовно службових осіб ДП «Укрспирт». Зазначені особи при здійсненні фінансово-господарської діяльності підприємства у 2014 році розтратили державні грошові кошти на загальну суму понад 200 млн. грн. та умисно ухилились від сплати податків на суму понад 38 млн. грн. «Всі процесуальні дії проводились за сприяння діючого керівництва «Укрспирту». У нас є взаємодія. Процесуальними діями було доведено і слідством отримано беззаперечні докази порушень в «Укрспирті», а також документи, які свідчать про перерахування у 2014 році коштів на фіктивні підприємства», - зазначив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан. Крім того, за словами Сергія Білана, у рамках загальнодержавної операції «Акциз -2015», яка стартувала з квітня цього року, з незаконного обігу вилучено підакцизної продукції на понад 80 млн. грн., порушено 120 кримінальних проваджень за фактами незаконних дій у сфері виробництва та обігу підакцизної продукції, виявлено 36 незаконних виробництв лікеро-горілчаних виробів та конфісковано їх обладнання. «Спільно з керівниками державних підприємств, спільно з усіма органами, які державою уповноважені на здійснення контролю у цій сфері, ми активізуємо роботу, щоб не допустити безладу і хаосу в сфері виробництва і реалізації лікеро-горлічаної продукції. Нам відомі схеми, якими користуються недобросовісні підприємці і суб’єкти господарської діяльності, нам відомий реальний сектор економіки, який, нажаль, певним чином задіяний у протиправних схемах. Ми будемо рішуче протидіяти незаконному виробництву та обігу підакцизної продукції», - наголосив Сергій Білан.

Харківські юристи фіскальної служби виграли у судах майже 400 мільйонів гривень

Як повідомили в Головному управлінні ДФС області, з початку року в судах різних інстанцій в інтересах держави розглянуто 809 справ на загальну суму 376 млн.гривень. Так, нещодавно, Харківським апеляційним адміністративним судом було залишено без змін постанову окружного адміністративного суду, якою відмовлено в задоволенні позову однієї з харківських фірм до фіскальної служби області. Позов стосувався скасування податкових повідомлень-рішень та штрафних санкцій на загальну суму 380 тис.гривень. Як розповіли юристи відомства, судом апеляційної інстанції підтверджено прaвомірність проведення планової виїзної перевірки, під час якої податківці встановили порушення норм Митного кодексу України, що відобразилось в спробі фірми-позивача ввезти в країну лотерейний термінал за невірним визначенням коду товару. Ввізне мито за цим кодом складало 0%, тоді як за вірним кодом, ставка мита мала б складати 5%. Фірма при декларуванні товару не тільки заявила про недостовірні відомості про товар, але й не надало жодних документів, якими б було встановлено визначальні відомості за вказаний лотерейний термінал. Тож на сьогодні, повідомили в ГУ ДФС у Харківській області, фірма-позивач у повному обсязі сплатила нараховану за результатами перевірки суму податкового зобов’язання.

Ліквідовано 401 «податкову яму»

Одним із основних напрямів роботи ДФС щодо боротьби з тіньовою економікою є виявлення та припинення діяльності «податкових ям». Тільки за травень-червень 2015 року ліквідовано 401 таких ям. Припинена діяльність майже 414 транзитно-конвертаційних підприємств. За цей період виявлено фактів незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість та ухилення від сплати ПДВ на суму 7,8 млрд. гривень. «Ми боремося не тільки з наслідками, але й з передумовами, серед яких – корупція. Зловживання, корупційні дії, неефективне використання державних коштів – цим явищам оголошено війну», – наголосив Голова ДФС України Роман Насіров. Так, у травні у Святошинському районі м. Києва виявлено низку підприємств, які намагалися сформувати фіктивний податковий кредит на суму 4,3 млрд. грн. Минулого місяця відкрито 48 кримінальних проваджень за фактом фіктивного підприємництва. У червні тільки у Печерському районі м. Києва виявлено 3 «податкові ями», якими сформовано податковий кредит на суму понад 100 млн. гривень. «Сьогодні державна казна, перш за все, має поповнюватися за рахунок боротьби з тінню, «податковими ямами». По-перше, потрібно збільшувати надходження за рахунок вилучення коштів з тіньових потоків, по-друге, – не давати можливість розкрадати бюджет», - підкреслив Роман Насіров. У Державній фіскальній службі переконані, що ефективні дії з детінізації відновлять довіру та паритет між владою та бізнесом. І найголовніше – це обопільне бажання рухатися на зустріч один одному.

Яка є звітність з акцизного податку і як він сплачується?

Відповідно до п.п. 212.3.1 1 п. 212.3 ст. 212 Податкового кодексу України особи - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється  господарська діяльність. П. 223.2 ст. 223 ПКУ визначено, що суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому ст. 46 ПКУ. Форму Декларації акцизного податку та Порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 року №14. Базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю. Щодо сплати акцизного податку, то особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок до бюджету за місцем здійснення реалізації таких товарів (п. 222.3 ст. 222 ПКУ).

Чи необхідно подавати декларацію по акцизному податку, якщо не виникає об’єктів для оподаткування акцизним податком?

Згідно з п.49.2. ст. 49 ПКУ платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді. Отже, якщо платник здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (в т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об‘єкти оподаткування, або не появились показники, що підлягають декларуванню, платник у такому звітному періоді не зобов’язаний подавати Декларацію з акцизного податку.

Фізична особа зобов’язана до 1 серпня сплатити податкове зобов'язання згідно поданої Декларації про майновий стан і доходи

У відповідності з пунктом 179.7 статті 179 розділу IV Податкового кодексу України фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. Згідно з пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: – при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; – при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. Також, відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1. статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених Податковим кодексом України строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. 

У 2015 році податок на нерухомість за новими правилами сплачують лише юридичні особи

Зміни щодо порядку оподаткування торкнулися майже всіх місцевих податків, зокрема і податку на нерухомість. Відтепер оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, у тому числі її частка. За новими правилами у 2015 році сплачуватимуть податок на нерухомість лише юридичні особи, які самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Фізичні ж особи, зміни податкового законодавства щодо умов сплати податку на нерухомість, відчують лише з наступного року, коли будуть сплачувати за нерухомість, якою вони володіли в 2015 році. Цього року платитимуть податок лише громадяни, які мали об’єкти нерухомості протягом минулого 2014 року: за I квартал сплачуватимуть ті, у кого є перевищення житлової площі об’єкта оподаткування, а з II кварталу до закінчення року - з розрахунку з загальної площі. Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою чи квартирами загальною площею понад 120 і будинком/будинками, загальна площа яких перевищує 250 м², або різними видами нерухомості (квартирою та будинком) загальна площа, яких сумарно перевищує 370 м².

Особливості застосування понижуючого коефіцієнту по ЄСВ

Західна ОДПІ м. Харкова інформує платників податків, що з 13.03.2015 року відповідно до Закону №219 передбачені більш лояльні умови, які надають роботодавцям право застосовувати понижуючий коефіцієнт по ЄСВ. На понижуючий коефіцієнт мають право платники – роботодавці (крім тих, які виплачують грошове забезпечення). Не застосовується понижуючий коефіцієнт до: - ставки єдиного внеску для підприємств, установ, організацій за працюючих інвалідів (8,41 відс.); - ставки єдиного внеску для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС (5,3 відс.); - ставки єдиного внеску для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (5,5 відс.); - всіх ставок єдиного внеску у вигляді утримання (3,6 відс., 6,1 відс., 2,6 відс., 2 відс., 2,85 відс.). Платник, дотримуючись умов, встановлених п.95 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону про ЄСВ, може визначити для себе понижуючий коефіцієнт. Для розрахунку коефіцієнта такий платник використовує показники за 2014 рік, відображені у звітності з єдиного внеску. При дотримані таких умов, платник має право на застосування понижуючого коефіцієнта до ставки єдиного внеску і при нарахуванні та виплаті заробітної плати за першу половину звітного місяця. Якщо ж при остаточному розрахунку виявиться, що умови для застосування понижуючого коефіцієнта до розміру єдиного внеску у звітному місяці не виконано, то, відповідно, застосування зниженої ставки до авансових внесків не є правомірним. В такому випадку, застосовується  штраф до платника єдиного внеску в розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Фіскальна служба Харківщини та учасники проекту «Новий відлік» разом допомагають переселенцям

Допомогти віднайти своє місце у суспільстві тим, кого війна змусила розпочинати життя спочатку, це загальна справа усього громадського суспільства. Не залишається осторонь і фіскальна служба Харківської області, яка разом з волонтерськими організаціями  займається вирішенням проблемних питань переселенців. Днями в рамках проекту «Новий відлік» за круглим столом зустрілися і податківці, і волонтери, для того щоб обговорити можливості для створення та ведення бізнесу переселенцями та підприємцями з Донбасу та Криму. Так, начальник управління реєстрації платників ГУ ДФС у Харківській області Сергій Біланчук відзначив, що сьогодні податковою службою області вживаються усі заходи задля спрощення перебування вказаних суб’єктів на території Харківщини. Фахівець повідомив, що з кінця минулого року та початку 2015 року більше 600 підприємців та юридичних осіб із зони АТО перейшли на облік до податкових інспекцій Харківщини. Сергій Біланчук звернув увагу на тe, що процедура перереєстрації таких суб’єктів господарювання значно спрощена та проводиться у максимально короткі терміни. Якщо раніше процедура переводу для юридичних та фізичних осіб Луганської та Донецької областей займала близько місяця, то відтепер вона проводиться протягом одного- двух днів. Також податківець розповів, що необхідно зробити для того, аби перевестися на податковий облік, куди звертатися, які документи потрібно подати до інспекції, та які терміни проведення зазначеної процедури. Сергій Біланчук підкреслив, що фіскальна служба Харківської області створює умови не тільки для перереєстраціі бізнесменів, але й надає цілий комплекс послуг для звичайних громадян – переселенців із зони конфлікту. Посадовець повідомив, що зазначені громадяни можуть вернутися за отриманням реєстраційного номера облікової картки та отримати довідку про доходи в будь-яку податкову інспекцію за місцем тимчасового проживання. Усього, зазначив Сергій Біланчук, з початку проведення антитерористичної операції та станом на сьогоднішній день з приводу отримання різноманітних послуг звернулось більше 6 тисяч громадян – переселенців Донецької та Луганської областей.

Роман Насіров: «Запровадження РРО - наш спільний крок з бізнесом до європейських стандартів»

22 червня у Києві за участю Голови та фахівців Державної фіскальної служби України відбувся перший Всеукраїнський форум «Майбутнє ринку грошового обігу в Україні: прозорість, рівність, відповідальність», який зібрав понад 3 тис. учасників. Це перша в Україні відкрита платформа для підприємців – платників єдиного податку 2 і 3 групи, проведена з метою роз’яснення питань, пов’язаних із розширеним застосуванням реєстраторів розрахункових операцій. У своєму виступі Голова ДФС України Роман Насіров зазначив, що запровадження РРО – це наш спільний з бізнесом крок до європейських стандартів. «Ми рухаємося в ЄС і маємо перейняти нові правила, нові стандарти. Так, деякі з них важкі, але потрібно спільно рухатися за всіма напрямами. Ми разом будемо це робити», - підкреслив Голова ДФС. Треба зазначити, що ДФС вже провела цілу низку заходів, присвячену застосуванню РРО. Була організована велика кампанія, а це – біля 1500 семінарів з приводу застосування касових апаратів, їх вартості, оформлення та подальшої звітності. «Наша мета – зробити всі послуги електронізованими. Максимально спростити та здешевити їхню вартість», - наголосив Голова ДФС. Говорячи про функцію еквайрінгу, Роман Насіров повідомив, що ДФС має на меті реалізувати великий проект, який у подальшому спростить та зменшить плату за послуги екваєра. «Я думаю, це буде значно менша сума, ніж є нині на ринку. Ми не ставимо за мету зупинити всіх інших, але хотіли б впровадити сервіс безпосередньо від фіскальної служби, щоб підприємці могли обирати, який шлях для них кращий: який провайдер для них кращий, який сервіс кращий і скільки вони бажають платити», – зазначив Голова ДФС. Завершуючи свій виступ, Роман Насіров зазначив, що розширення застосування касових апаратів – це, перш за все, контроль за економікою та протидія «сірому» імпорту. Переваги такого кроку відчують незабаром всі – і бюджет, і самі підприємці. Для власників бізнесу використання касових апаратів полегшить облік готівки і товару, збільшить прибуток. Також розширення використання РРО значно підвищить рівень захисту прав споживачів, створить надійні умови для функціонування прозорого ринку в Україні та залучення іноземних інвестицій.

Виплата дивідендів: коли не справляється авансовий внесок з податку на прибуток підприємств

Авансовий внесок з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів, передбачений підпунктом 57.1 прим.1. 2 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 Податкового кодексу України, не справляється у разі виплати дивідендів: - на користь власників корпоративних прав материнської компанії, що сплачуються в межах сум доходів такої компанії, отриманих у вигляді дивідендів від інших осіб. Якщо сума виплат дивідендів на користь власників корпоративних прав материнської компанії перевищує суму отриманих такою компанією дивідендів, дивіденди, сплачені в межах такого перевищення, підлягають оподаткуванню за правилами, встановленими п.п. 57.1 прим.1.2 п. 57.1 прим.1 ст. 57 Податкового кодексу. З метою оподаткування материнська компанія веде наростаючим підсумком облік дивідендів, отриманих нею від інших осіб, та дивідендів, сплачених на користь власників корпоративних прав такої компанії, і відображає у податковій звітності дивіденди в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику; - платником податку на прибуток, прибуток якого звільнений від оподаткування відповідно до положень цього Кодексу, у розмірі прибутку, звільненого від оподаткування у період, за який виплачуються дивіденди; - фізичним особам. Такі виключення із загального порядку встановлено п.п. 57.1 прим.1. 3 п. 57.1 прим.1 ст. 57 Податкового кодексу України. Згідно з п.п. 57.1 прим.1.4. п. 57.1 прим.1 ст. 57 Податкового кодексу України виплата дивідендів на користь фізичних осіб (у тому числі нерезидентів) за акціями або корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, прирівнюється з метою оподаткування до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням. При цьому така виплата не підлягає оподаткуванню як дивіденди згідно з положеннями розд. IV Податкового кодексу України. Інститути спільного інвестування звільняються від обов’язку сплати авансових внесків з податку на прибуток у разі виплати дивідендів.

Чи потрібно платнику податків заключати з контролюючим органом договір про визнання електронних документів при поданні звітності через сервіс «Електронний кабінет платника податків»?

Онлайн-сервіс «Електронний кабінет платника податків» надає можливість платникам податків безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до контролюючих органів електронну звітність (за винятком звітів з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних), а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів. 3 метою забезпечення однакового підходу до приймання звітності засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб, для визначеного пп. в) п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України способу подання та дотримання усіма платниками норм Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (наказ Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 року № 233) платнику податків необхідно укласти договір з контролюючим органом.

Чи повинен суб’єкт господарювання повідомляти контролюючий орган, з яким укладено договір про визнання електронних документів, про отримання посилених сертифікатів відкритих ключів на посадових осіб, яким делеговано права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування?

Для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі, платник податку отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає контролюючому органові за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи. У разі подання платником податку на додану вартість до контролюючого органу нових посилених сертифікатів електронного цифрового підпису посадових осіб, яким делеговано права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування, такому платнику потрібно подати Повідомлення про реєстрацію електронного цифрового підпису. При цьому обмеження щодо кількості посадових осіб платника, яким може бути делеговано права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування, не встановлено.

Яким чином суб’єкти господарювання можуть звірити інформацію надіслану до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв’язку?

Відповідно до абз. другого п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями, суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти) повинні подавати до органів державної фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані. Підпунктом 10.1.2 п. 10.1 ст. 10 Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації», із змінами і доповненнями, передбачено, що кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається. Порядок оформлення запитів на інформацію при реалізації права на її доступ та строки розгляду таких запитів визначено у розділі IV Закону. Разом з тим, чинним законодавством не визначено порядку проведення суб’єктами господарювання звірки щодо інформації, надісланої до органів ДФС України по дротових або бездротових каналах зв’язку. При цьому, для отримання інформації, яка збирається та зберігається про суб’єкта господарювання, такий суб’єкт має право звернутися до контролюючих органів із письмовим запитом.

Анулювання платника ПДВ

Відповідно до п.п. «г» п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України реєстрація платника ПДВ діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається, зокрема якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає контролюючому органу декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту. Тобто, якщо у платника податку протягом 12 послідовних податкових місяців відсутні операції з постачання та при цьому наявні обсяги придбання за рахунок яких сформовано податковий кредит, підстави для анулювання реєстрації платника ПДВ відсутні.

Релігійні організації звільнено від податку на нерухоме майно

Відповідно до Закону України від 14.05.2015 №420-VIII розширено перелік нерухомості, яка не оподатковується податком на нерухоме майно. Так, з 1 липня 2015 року згідно з підпунктом «и» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, «об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність».

Інформація для платників

Для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства телефонувати до Кол-центру за номером 0-800-501-00-7. Для скарг на протиправні дії працівників Державної фіскальної служби та оперативного вирішення суперечливих питань, що виникли у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, необхідно звертатися до „Пульсу” - (044) 284-00-07.

Довідка про доходи надається за письмовою заявою

Фізична особа-підприємець - платник єдиного податку може за письмовою заявою отримати від контролюючого органу довідку про доходи, у тому числі за будь-який інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період. Така довідка видається не пізніше п’ятнадцяти днів від дня отримання заяви. Платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

Про податкові консультації

Західна ОДПІ м. Харкова  нагадує громадянам, що кожен має право на звернення за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі. Консультації надаються контролюючими органами. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.

РРО при продажу у кіосках газет, журналів

Відповідно до п.10 ст.9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95- ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями суб’єкти господарювання мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.

«Реєстр страхувальників» допоможе платникам ЄСВ

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що на веб-порталі ДФС працює сервіс – «Реєстр страхувальників»., завдяки якому платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Надійна допомога для платників – електронні сервіси

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що для якісного обслуговування платників податків та забезпечення умов для того, щоб процес адміністрування податків, зборів та ЄСВ був швидким і комфортним, на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщено ряд сервісів: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР»,«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Дані реєстру платників ПДВ», «Анулювання реєстрації платників ПДВ», «Реєстр страхувальників» та ін. Нагадуємо, на веб-портал ДФС України можна зайти скориставшись посиланням http:// sts.gov.ua

На Харківщині обговорили питання захисту прав інтелектуальної власності

На черговому засіданні Координаційної ради з питань захисту прав інтелектуальної власності при ХОДА, що відбулось у фіскальному відомстві області, представники фіскальної та митної служби області, органів влади обласного та районного рівнів, Державної служби інтелектуальної власності України, силових структур та наукової сфери обговорили нагальні питання та стан роботи з питань захисту прав інтелектуальної власності у Харківському регіоні. Одним із пунктів порядку денного було питання практичного здійснення роз’яснювальної роботи ГУ ДФС у Харківській області серед суб’єктів господарювання. Так, зокрема начальник управління комунікацій ГУ ДФС області Яна Чуб проінформувала присутніх щодо заходів, які проводить фіскальна служба у цьому напрямку. Посадовець відзначила, що в усьому світі питання захисту авторських прав є повсякденним і дуже актуальним. Тому в умовах інтреграції України до ЄС, важливим завданням є надання громадськості знань щодо захисту та практичного використання об’єктів інтелектуальної власності. Яна Чуб підкреслила, що крім роз’яснювального характеру, активно висвітлюється інформація о результатах роботи фіскальних підрозділів та Харківської митниці ДФС по боротьбі з незаконним використанням прав інтелектуальної власності. «Саме висвітлювання резонансних справ щодо виявлених порушень прав інтелектуальної власності впливає на свідомість громадян та попереджує можливі порушення з їх боку у майбутньому. Тому в рамках реалізації єдиної інформаційної політики ми і надалі будемо оприлюднювати інформацію як роз’яснювального характеру, так про результати діяльності ДФС України та територіальних органів ДФС, в тому числі і щодо встановлених правопорушень», - відзначила фахівець. Підсумовуючи виступи, заступник директора - начальник управління освіти і науки Департаменту науки і освіти при ХОДА Ігнатьєв В.В. запропонував звернутися до голови ХОДА з пропозицією щодо розробки курсу підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб з питань захисту інтелектуальної власності. Він також подякував лекторам та ГУ ДФС у Харківській області за належну організацію заходу.

З 1 липня 2015 року РРО застосовуються фізичними особами на спрощеній системі з річним доходом від 1,5 млн. грн. до 20 млн.грн.

Наприкінці минулого року Верховною Радою України було прийнято ряд змін до чинного законодавства, зокрема, у сфері готівкового обігу. Так, Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) і, зокрема, Закону України від 06 липня  1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265). Основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 Кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО). При цьому зазначені зміни, відповідно до Прикінцевих положень Закону №71, вступають у силу: - для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року (обсяг доходів за календарний рік до 20 млн. грн.); - для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року (обсяг доходів за календарний рік до 1,5 млн. грн.). Зазначене не стосується тих платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп, які здійснюють діяльність на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, тобто такі платники податків у таких випадках не застосовують РРО. Водночас, змінами до Перехідних положень Кодексу (пункт 28) встановлено, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім визначених у пункті 296.10 Кодексу, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО. Таким чином, державою передбачено стимулювання платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім визначених у пункті 296.10 Кодексу, щодо встановлення та застосування РРО до 1 липня 2015 року – це дасть їм змогу уникнути проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року (пункт 28 Перехідних положено Податкового кодексу). Законодавством передбачена ще одна преференція для користувачів електронних контрольно-касових апаратів, що подають до органів фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015. Для них встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Довідково: Всього в м. Харкові та області зареєстровано 77138 платників єдиного податку фізичних осіб 2-ої та 3-ої групи. З них тільки 7% з 1 липня поточного року повинні використовувати РРО при розрахунках з покупцями.

На Харківщині керівництво фіскальної служби поклало квіти в пам'ять жертв війни в Україні

Церемонія покладання квітів з нагоди Дня Скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні пройшла сьогодні, 22 червня, на Меморіалі Слави в лісопарку. Вшанувати пам'ять загиблих зібралися керівництво Харківської обласної державної адміністрації, обласної та міської ради, представники територіальних органів міністерств і відомств України в регіоні, представники дипломатичних установ, духовенства області, ветеранів, об’єднань громадян та студентської молоді. Після покладання квітів біля Вічного вогню хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто не повернувся з війни. 

Західна ОДПІ: на семінарі про зміни в адмініструванні єдиного соціального внеску

Нещодавно в приміщенні адміністрації Ленінського району Харківської міської ради відбувся черговий семінар з бухгалтерами підприємств, установ та організацій всіх форм власності Ленінського району м. Харкова з питань змін у діючому законодавстві, які набули чинності в 2015 році. У семінарі приймали участь представники служби соціального захисту населення, працівники відділення Пенсійного фонду та фахівці інспекції. Податківці ознайомили учасників семінару із змінами в оподаткуванні, нарахуванні та сплаті єдиного соціального внеску, з правилами складання та подання звіту з єдиного внеску за новою формою. Акцентували увагу присутніх на випадках застосування знижувального коефіцієнта та штрафних санкціях за порушення законодавства по ЄСВ (неподання звіту з ЄСВ, несплата (несвоєчасна сплата) ЄСВ та застосування штрафних санкцій за донарахування податковою своєчасно не нарахованого ЄСВ). Перед слухачами також виступили представники пенсійного фонду, які розповіли присутнім про зміни в пенсійному законодавстві. Наприкінці семінару платники отримали відповіді на запитання та зразки друкованої продукції.

Хто є платниками туристичного збору

Відповідно до п. 268.2 ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2011 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк. Згідно із пп. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 р. ХІІ податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання. Перелік податкових агентів визначений п. 268.5 ст. 268 р. ХІІ ПКУ. Так, згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння збору може здійснюватися: а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами; б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму; в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Щодо відмови юридичної особи платника ЄП третьої групи від застосування спрощеної системи оподаткування: про право та обов’язок

Відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку третьої групи здійснюється в порядку, визначеному підпунктами 298.2.1 - 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Податкового кодексу України. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України). Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (на підставі п.п. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 цього Кодексу). Згідно з п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, у таких випадках та в строки: - у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення; - у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у п. 291.6 ст. 291 цього Кодексу, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків; - у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми; - у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності; - у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку

Відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО). Згідно з пунктом 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» у своїй господарській діяльності повинні застосовувати РРО: - платники єдиного податку третьої групи – з 01.07.2015; - платників єдиного податку другої групи – з 01.01.2016. Таким чином, при здійсненні діяльності на ринках фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп не застосовують РРО. Однак, якщо діяльність здійснюється у стаціонарних приміщеннях (магазини, кіоски, павільйони), розташованих на території ринку, то такі платники повинні застосовувати РРО: - з 01.07.2015 – платники єдиного податку третьої групи; - з 01.01.2016 – платники єдиного податку другої групи. Водночас, пунктом 28 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу визначено, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, які з 01.01.2015 по 30.06.2015 включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 01.01.2017 звільняються від проведення відповідно до норм Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

Яка нерухомість відноситься до об’єктів нежитлової нерухомості?

Об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості виділяють: а) будівлі готельні – готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку; б) будівлі офісні – будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей; в) будівлі торговельні – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування; г) гаражі – гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки; ґ) будівлі промислові та склади; д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки); е) господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо; є) інші будівлі.

В який термін фізична особа повинна сплатити податок на нерухоме майно?

Обчислення суми податку з об’єкта оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової та/або нежитлової нерухомості виходячи з бази оподаткування та відповідної ставки податку. Податкове повідомлення - рішення про сплату суми податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилається (вручається) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Фізичними особами податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Як отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків

Відповідно до п. 70.5 ст. 70 розд. ІІ Податкового кодексу України та п.1 розд. VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 № 779 (далі – Положення), фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася Облікова картка фізичної особи – платника податків (далі – Облікова картка) та яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу Облікову картку за формою № 1ДР, яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу. Облікові картки фізичних осіб віком до шістнадцяти років або неповнолітніх осіб, які ще не отримали паспорта, подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника) (п. 5 розд. VII Положення). Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, надається протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи, її законного представника або уповноваженої особи до контролюючого органу за місцем проживання фізичної особи, або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування (п. 10 розд. VIІ Положення). Cлід зазначити, що фізичні особи – громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися за документом, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, до будь-якого контролюючого органу, незалежно від реєстрації їх місця проживання чи перебування або відсутності такої реєстрації.

Ліцензування роздрібної торгівлі пивом та застосування РРО з 01.07.2015 року

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що суб’єктам господарювання (в т.ч. платникам єдиного податку), які здійснюють роздрібну торгівлю пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно з 01 липня 2015 року отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов’язковим обладнанням місця торгівлі реєстраторами розрахункових операцій. При цьому отримання окремої ліцензії на роздрібну торгівлю пивом, у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями не передбачено. До тогож, з 01.07.2015 року платники єдиного податку ІІ та ІІІ груп повинні застосовувати в своїй господарський діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО. Першим кроком суб’єктів господарювання, які мають наміри використовувати реєстратори розрахункових операцій, є вивчення документації щодо застосування певних видів реєстраторів, моделей та їх класифікацій у конкретних сферах діяльності, а потім вже їх придбання. Другим кроком є обрання центру сервісного обслуговування та укладання з ним договору. Третім кроком є звернення до податкової за місцезнаходженням (місцем проживання) суб’єкта господарювання та подання: - заяви про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО; - копії документа, що підтверджує факт придбання або безоплатного отримання РРО; - копії документа на право власності або права перебування (оренди) в приміщенні, де будуть використовувати касовий апарат; - копії договору із ЦСО (центром сервісного обслуговування); - отримання довідки про резервування фіскального номера РРО за формою № 2-РРО. Четвертим кроком протягом 5 робочих днів із моменту видачі довідки про резервування фіскального номера РРО є звернення до ЦСО, аби касовий апарат опломбували та ввели в експлуатацію. П’ятим кроком є подання копії згаданої довідки та акту до закінчення вищезазначеного п’ятиденного строку до податкової для завершення реєстрації РРО й отримання посвідчення.

До кожного виду виплат розмір ЄСВ застосовується окремо

З 29 травня набрала чинність нова Інструкція  на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Інструкція №449). Відповідно пп.1 п.3 розділу IV Інструкції сплата єдиного внеску за осіб, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, здійснюється з усієї суми нарахованої допомоги в місяці, у якому були здійснені нарахування. При цьому розмір єдиного внеску застосовується окремо для кожного виду виплат відповідної категорії платників (пп.2 п.3 розділу IV Інструкції). Застосування максимальної величини при нарахуванні єдиного внеску на суми допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, оплати щорічної відпустки, період яких більше одного місяця, здійснюється окремо за кожний місяць. У разі якщо база нарахування єдиного внеску, а саме заробітна плата, лікарняні, декретні (крім винагороди за цивільно-правовими договорами), не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), роботодавець (в т.ч. військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення) розраховує суму єдиного внеску як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника за умови відпрацювання повного календарного місяця (пп.5,6 ст.8 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Вимоги про нарахування єдиного внеску виходячи з розміру мінімальної заробітної плати не розповсюджується на сумісників та робітників-інвалідів. Оподаткування робітників-сумісників та робітників-інвалідів єдиним внеском, незалежно від нарахованної заробітної плати, здійснюється на загальних підставах.  Також зазначена норма не застосовується до працівників, яким надано відпустку без збереження заробітної плати відповідно до пункту 18 частини першої статті 25 Закону України "Про відпустки" на період проведення антитерористичної операції (п.19  розділу III Інструкції № 449).

Переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Майбутнє країни – у мріях дитини” за напрямом – „Художнітвори”: у І віковій категорії (9-11 років)

I місце Загребельна Галина Олександрівна робота «Радіє країна,радіє земля,бо повна державна казна»- Нововодолазьський район

II місце Кончицька Софія Вікторівна робота "Скрізь криги до світлого майбутнього" Дзержинський район м. Харкова

III місце Крічфаловший Олександр Сергійович робота "Сплатили податки,сім’я живе в достатку" - Нововодолазьський район

у ІІ віковій категорії (12-15 років)

I місце Зеленіна Анастасія Дмитрівна «Податки "зігрівають" бюджет» - Вовчанський район

ІІ місце Шовкопляс Антоніна Борисівна робота "Вчасно сплачені податки - значно збільшують видатки - Богодухівський район

III місце Сухомлін Марина Володимирівна робота "Шлях до відродження" - Зміївський район

Переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Очима дитини про бюджет країни” за напрямом – „Комп`ютерна графіка”:

І вікова категорія (9-11 років)

I місце Лещотний Євген Олексійович робота "Корисні поради для українців" - Зміївський район

II місце Cитніков Давід Віталійович робота «Майбутнє країни у мріях дитини» - Куп`янський район

III місце Іванченко Микита Михайлович робота "Бюджет лісу" - Дергачівський район

ІІ вікова категорія (12-15 років)

I місце  Бурцєва Єлізавета Сергіївна робота "Сплата податків” - Київський район м. Харкова

II місце Лаптєв Павло Олександрович  робота "Майбутня країна" - Червонозаводський район м. Харкова

III місце Швачка Євгеній Віталійович  робота "Казка про податки" - Харківський район

Переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Очима дитини про бюджет країни” за напрямом „Літературні твори”:

І вікова категорія (9-11 років)

I місце Герасименко Ангеліна Володимирівна робота «Веселі пригоди Мурчика, або чому треба сплачувати податки» - Фрунзенський район м. Харкова

II місце Батюніна Анастасія Владиславівна робота "Чтобы страна была сильна, плати налоги ты сполна - Московський район м. Харкова

III місце Буйнова Соф'я Владиславівна робота "Чарівна скриня" - Харківський район

ІІ вікова категорія (12-15 років)

I місце Лагунов Семен робота "Країна сумління" - Дергачівський  район

II місце Волобуєва Альбіна Василівна робота "Лист Марсіанам" -Богодухівський район

III місце Белевцева Дар'я Володимирівна робота «Памятайте, мами й татки»-Чугуївський район

Лауреат конкурсу за підсумками Інтернет голосування (приз глядацьких симпатій):

Юріна Катерина Олександрівна, літературний твір - Балаклійський район

Лауреат конкурсу в номінації «За повноту та оригінальність розкриття теми»

Кіфоренко Анастасія Ігорівна, літературний твір - Ленінський район м. Харкова

Особливий приз дитині з особливими потребами Колосок Анастасія Сергіївна, комп`ютерна графіка – Лозівський район

Діти з малозабезпечених сімей, роботи яких відзначені за творчий підхід к розкриттю теми:

Денисенко Владислава Владиславівна, кросворд – Красноградський район

Крім того, журі вирішило відзначити дитячий анімаційний фільм «Копієчка», учнів мультиплікаційного відділення Школи Сучасних Театрально – Сценічних напрямів – Фрунзенський район м. Харкова.

Щодо складання податкових накладних у разі використання двох і більше апаратів РРО

Платник ПДВ, який здійснює операції з постачання товарів кінцевому споживачу з використанням двох і більше касових апаратів, самостійно може прийняти рішення щодо складання податкових накладних за такими операціями у такий спосіб: - складати окрему податкову накладну за щоденними підсумками операцій з постачання товарів, здійснених через окремий касовий апарат, в якій обсяг по­стачання та сума ПДВ повинні відповідати фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звіті такого касового апарату; - складати одну податкову накладну за щоденними підсумками операцій з постачання товарів, здійснених через усі касові апарати платника (в тому числі через ті, що знаходяться в філіях чи структур­них підрозділах). Обсяг постачання та сума ПДВ, зазначені в такій податковій накладній, повин­ні відповідати загальній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звітах всіх касових апаратів підприємства. Додатково, цю норму роз'яснено листом ДФС України від 03.03.15 № 4436/6/99-99-19-03-02-15.

Чи можливе поповнення електронного рахунку платника ПДВ за рахунок інших джерел?

Поповнення електронного рахунка платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено. Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі платники податку самостійно зараховують на такі електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, відкритих у банківських установах, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ. З 1 липня 2015 року на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують також кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Податкового кодексу України та надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування.

Чи існують протягом дії тестового режиму системи електронного адміністрування ПДВ обмеження щодо реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування?

Протягом дії тестового режиму системи електронного адміністрування ПДВ відсутні обмеження щодо реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування. Тобто реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН протягом тестового режиму здійснюється незалежно від наявності "вхідних" податкових накладних, сплати ПДВ під час розмитнення товарів, а також без поповнення рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ. Термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН не змінився та становить 15 календарних днів з дати складання податкової накладної/розрахунку коригування.

Вільний доступ до податкових новацій завдяки електронному сервісу ДФС України

З початку 2015 року в податковому законодавстві України відбулось чимало змін. Своєчасно, достовірно і повно про всі новації у податковому законодавстві платникам податків розповість електронний сервіс «ЗІР». Нагадуємо, що загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР» дозволяє здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку чи діяльності. Окрім цього, електронний сервіс працює з використанням ключових слів та шляхом перегляду інформації за певні періоди. Скористатися послугою «ЗІР» можна на веб-порталі ДФС у розділі «Інформаційно-довідковий ресурс».

ДФС анульовано 144 ліцензії за продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім

Протягом січня – травня поточного року Державна фіскальна служба України за продаж алкоголю та цигарок неповнолітнім анулювала 144 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. До порушників законодавства застосовані фінансові санкції у сумі майже 1 млн. грн. Нагадаємо, що вимогами ч.3 ст. 15 Закону України № 481 продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (неповнолітнім) заборонена.

Відбулось засідання Громадської ради при ДФС

Питання реформування Державної фіскальної служби України, кадрової політики відомства та участь громадськості у процесі ухвалення управлінських рішень обговорювалися 17 червня під час засідання Громадської ради за участі керівництва ДФС. «Які магістральні напрями нашої роботи? По-перше, це формування відповідальної управлінської вертикалі, не пов`язаної з корупційними проявами. Друге, це основне наше завдання, наповнення державного бюджету і виконання індикативних показників. Третє питання – це реалізація ефективної співпраці з громадськістю», – наголосив під час виступу на засіданні Громадської ради Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан. За його словами, керівництво ДФС готове до розгляду всіх конструктивних пропозицій від громадськості та реалізації влучних ідей щодо проведення реформ, зокрема, у кадровій політиці.

Електронні сервіси ДФС України

Шановні платники податків, скористайтеся можливістю зекономити свій робочий час та отримати необхідну інформацію за допомогою електронних сервісів Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua). Для комфортного звітування на веб-порталі відомства розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки ним можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

Електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», за допомогою якого можна перевірити інформацію про надійність ділового партнера. Сервіс дає змогу визначити статус перебування окремого платника податків на обліку в органі ДФС України та його відповідність критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ. Для того, щоб перевірити надійність ділового партнера, достатньо знати його код ЄДРПОУ або точну назву. Зазначена інформація вводиться в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, та повідомить про результати пошуку.

Кожному платнику податків – електронний кабінет

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Державної фіскальної служби України залишається створення сприятливих умов для ведення бізнесу та запровадження нових електронних сервісів. Зокрема, одним з таких сервісів є електронний кабінет платника. Електронний кабінет платника − це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, доступ до роботи в якому здійснюється з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету, шляхом автентифікації з використанням електронного цифрового підпису та авторизації такого платника.

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області