Керівники ДФС провели зустріч з представниками Європейської Бізнес Асоціації

Найбільш актуальні питання, які хвилюють бізнес у зв’язку із проведенням податкової реформи, обговорювалися під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова та його Першого заступника Сергія Білана з представниками Європейської Бізнес Асоціації. «Ми з вами є кінцевими користувачами податкової реформи: ДФС зі сторони адміністрування, ви – зі сторони сплати податків. Тому дуже важливо за останні кілька тижнів встигнути підготуватися до нового року. Як тільки буде законопроект, а ще краще – Закон України, ми в оперативному режимі адаптуємо адміністрування та підготуємо роз’яснення з усіх нюансів змін в оподаткуванні для інформування платників податків. Також ми будемо запрошувати бізнес-асоціації долучитися до процесу роз’яснення нового законодавства», - зазначив Роман Насіров. Відносно запитань щодо стану відшкодування ПДВ Голова ДФС повідомив про значне скорочення заборгованості з відшкодувань цього податку підприємствам. Так, активна заборгованість з відшкодування ПДВ, яка становила у травні поточного року 22 млрд. грн., на початок листопада скоротилася до 15 млрд. грн., протерміновану заборгованість зменшено з 7,5 млрд. грн. до 4 млрд. грн. та до кінця року очікується її зменшення до 2 млрд. грн. «Ми просили додаткові ліміти до кінця року на відшкодування ПДВ і, враховуючи перевиконання плану зі збору податків, є очікування, що ми зможемо збільшити ще на 5 млрд. грн. ліміт на відшкодування цього податку наприкінці грудня», - підкреслив Роман Насіров. Під час зустрічі учасники також обговорили питання адміністрування акцизного податку, заходів ДФС щодо боротьби з виплатою зарплат «в конвертах», запровадження електронної акцизної марки тощо. Представники Європейської Бізнес Асоціації підтримали пропозицію Голови ДФС щодо запровадження більш тісної співпраці з вирішення проблемних питань та проведення  найближчим часом наступної зустрічі представників бізнес-асоціації та ДФС.

Інша цікава інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області:

Роман Насіров: Країни-партнери мають бути впевнені в своїх інвестиціях в Україну

Голова ДФС Роман Насіров провів першу зустріч з представниками Посольств країн – ключових партнерів України. Головна мета зустрічі – проінформувати представників держав-партнерів про хід реформ в ДФС та перспективи для бізнесу. «Для нас надважливо інформувати міжнародну співдружність про ті реформи, які відбуваються в Україні. Ми будуємо абсолютно нову, прозору модель і це виклик всім органам влади відповідати європейським вимогам. ДФС своїми основними напрямами обрала оптимізацію штату, реформування офісу великих платників та виведення бізнесу з тіні», - заявив Роман Насіров. За словами очільника ДФС, основні показники роботи служби свідчать про підвищення ефективності роботи. Якщо на початку року Кабмін виділяв на місяць лише приблизно 4,8 мільярда гривень на відшкодування ПДВ, то на сьогоднішній день за рахунок додаткових надходжень є змога відшкодовувати щомісяця майже 7,5 мільярда. Такого значного  прогресу вдалось досягти завдяки виведенню бізнесу з тіні, що відмічають і в країнах-партнерах. Як додав Голова ДФС, збільшення надходжень до бюджету вдалось досягти не за рахунок тиску на бізнес, а завдяки попередженню злочинів у фінансовій сфері. «До літа наступного року в ДФС відбудуться систематичні зміни, які дадуть змогу працювати на рівні європейського сервісу. Ми взяли за основу досвід англійських колег і робимо все, щоб відповідати найвищим вимогам. Зміни очікують і митників, і податкову міліцію, і регіональні відділення. Ще не так давно ДФС складалась з 570 юридичних осіб, а вже в наступному році їх має бути не більше 30», - зауважив Роман Насіров. Для країн-партнерів важливо розуміти, що всі зміни відбуваються згідно з міжнародними вимогами і при підтримці міжнародних спостерігачів, тому їх інвестиції в український бізнес захищені належним чином.

До уваги турецьких перевізників, які перевозять товари транзитом через Україну до Російської Федерації

Згідно з нотою Посольства Туреччини в Україні, надісланою листом Міністерства закордонних справ України від 26.11.2015 № 660/16-200-4030, з 25.11.2015 мають місце випадки відмови у пропуску на митну територію Російської Федерації транспортних засобів, які належать турецьким перевізникам. З метою запобігання утворенню черг та недопущенню накопичення транспортних засобів у пунктах пропуску на українсько-російському кордоні керівникам митниць ДФС надано доручення забезпечити: - доведення інформації щодо ситуації з турецькими транспортними засобами, які перевозять товари транзитом через Україну до Російської Федерації суб’єктам ЗЕД, перевізникам, іншим зацікавленим особам з роз’ясненням можливих ризиків продовження переміщення товарів та/або транспортних засобів до Російської Федерації; - організаційне сприяння експедиторам та/або перевізникам в межах чинного законодавства у разі прийняття уповноваженими особами рішення про заміну одержувача чи повернення вантажу відправнику. Керівникам митниць ДФС, в зоні діяльності яких розташовані пункти пропуску для автомобільного сполучення на кордоні з Російською Федерацією, надане доручення розглянути можливість створення тимчасових зон митного контролю для перебування товарів та/або транспортних засобів у разі їх накопичення до вирішення питання про їх подальший рух.

З початку 2015 року ДФС сплатила до держбюджету 92,3 млн. грн. від розпорядження майном, що переходить у власність держави

Протягом січня – жовтня 2015 року Державна фіскальна служба забезпечила надходження до держбюджету у сумі 92,3 млн. грн. за результатами розпорядження майном, що переходить у власність держави. Зокрема, реалізація конфіскованого майна принесла бюджету країни 20,3 млн. грн. Також 2,4 млн. грн. зараховано до бюджету від реалізації органами Державної виконавчої служби майна, яке безпосередньо митницями не вилучалось, але було конфісковано у справах про порушення митних правил. У свою чергу, від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого за фактами порушення митних правил, а також майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся) держава отримала додатково 2,7 млн. грн. надходжень. За звітний період митницями реалізовано товарів по закінченню термінів зберігання та розміщених у митний режим відмови на користь держави на загальну суму 7,9 млн. грн., які також перераховані до бюджету країни. Крім того, за десять місяців 2015 року до держбюджету зараховано валюти та цінностей на суму 59 млн. грн.

Розпочав роботу Центр податкового та митного права

26 листопада 2015 року проведено перше засідання Центру податкового  та  митного права, створеного у рамках Угоди про співпрацю між ДФС та Інститутом законодавства Верховної Ради України. У засіданні взяли участь представники Державної фіскальної служби України, Держфінмоніторингу, співробітники Інституту законодавства ВРУ, науковці та експерти, представники провідних аудиторських та юридичних компаній. Основними напрями роботи визначено обговорення питань судово-практичної експертизи, аналізу міжнародної практики, взаємодії з міжнародними урядовими та міжурядовими, науково-дослідними, приватними інституціями. Також учасники засідання домовилися про формат своєї подальшої роботи, під час якої розглядатиметься проблематика нормативно-правового регулювання податкових та митних відносини в енергетиці, аграрному секторі, а також галузі інформаційних технологій, рітейлу тощо.

ДФС пропонує зміни у Податковий кодекс, які ліквідують «схеми з горіхами»

Державна фіскальна служба України передала до Міністерства фінансів України проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування деяких операцій з продуктами рослинного походження)». Мета запропонованих змін – ліквідація можливостей для мінімізації оподаткування та боротьба з податковим шахрайством під час здійснення операцій із залученням суб`єктів спеціального режиму оподаткування, які не сплачують ПДВ в бюджет, а залишають собі. Останнім часом все більше застосовуються схеми мінімізації із залученням таких суб’єктів господарювання. Платники ПДВ експортують придбану у сільськогосподарських підприємств продукцію, яка раніше була закуплена останніми у населення. При цьому, вартість продукції необґрунтовано завищується, що дозволяє експортерам збільшити суми податкового кредиту, обсяги експортних операцій, які є одним з критеріїв на отримання бюджетного відшкодування в автоматичному режимі. Це призводить до формування неправомірних заявок на бюджетне відшкодування ПДВ, та як наслідок до втрат бюджету. Найчастіше такі схеми застосовуються по операціях з продуктами рослинного походження, такими як: горіхи, гриби та ягоди. Крім того, значна кількість суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з експорту вказаних продуктів зазначають, що придбали горіхи або ягоди у фізичних осіб, які виростили їх на власних земельних ділянках, а тому їх доходи не підлягають оподаткуванню ПДФО. Проте результати перевірок встановлюють факти закупки у фізичних осіб таких продуктів в обсягах, які практично неможливо виростити, зібрати безпосередньо фізичною особою на власних земельних ділянках, або взагалі фізично не можливо виростити на таких ділянках (лісові гриби, ягоди). З метою уникнення втрат державного бюджету у зв’язку із застосуванням вказаних схем ДФС розроблено законопроект, яким пропонується: 1) не застосовувати звільнення від оподаткування ПДФО до доходів від продажу таких видів власної сільськогосподарської продукції як горіхи волоські, гриби та ягоди; 2) встановити наступне: якщо суб’єкт господарювання, який придбав у фізичної особи сільгосппродукцію безпосередньо (за дорученням) або через посередників, здійснює в подальшому експорт такої продукції, то доходи підлягають оподаткуванню ПДФО; 3) запровадити тимчасовий режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з такими продуктами рослинного походження як горіхи, гриби та ягоди.

Понад півмільйона гривень податку з доходів фізичних осіб нараховано до сплати в бюджет громади завдяки пильним громадянам

Відповідно до п.102.2. ст.102 Податкового кодексу України контролюючий орган має право нарахувати грошове зобов’язання або розпочати справу щодо стягнення податку без дотримання строків давності  (1095 днів), якщо податкова декларація за період, у якому виникло податкове зобов’язання, не була надана. До територіального органу ДФС у Харківській області надійшло повідомлення, що між громадянином Ч та громадянином Є було укладено договір позики грошових коштів. Згідно з цим договором громадянин Ч сплачував суму займу та виплату «процентів» за борговими зобов’язаннями. Загальна сума отриманих громадянином Є «процентів» становила близько 600 тис. доларів США, 7,3 тис. Євро та понад 152 тис. грн. і підлягала обов’язковому декларуванню. При цьому, сума податку на доходи з фізичних осіб, яка не була нарахована та не сплачена до бюджету за 2005 – 2009 рр., становить 501,9 тис. грн. Зі слів начальника управління доходів і зборів з  фізичних осіб ГУ ДФС області  Олексія Гавриленко, з метою залучення до процесу декларування триває аналіз  наявної інформації щодо громадян, які мали незначні доходи і при цьому робили значні внески в інвестиційні активи, придбали елітні транспортні засоби та нерухомість тощо.

Щодо протидії незаконній торгівлі паливом

В новостійній програмі «АТН» вийде сюжет, присвячений незаконній торгівлі паливними матеріалами та боротьбі правоохоронних органів з цим негативним явищем. В якості «митного експерта» виступить Сергій Гриценко - начальник управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Харківської митниці ДФС. В своєму інтерв’ю журналістам посадовець, зокрема, розповів, що за останній час на митних постах Харківщини було виявлено та затримано близько 10 тонн палива, які громадяни намагалися незаконно ввезти на територію України. До перевізників застосовано адміністративне покарання, товар та авто – конфісковані. В той же час, Сергій Гриценко підкреслив, що для результативної боротьби з незаконною торгівлею паливом необхідна консолідація зусиль правоохоронних органів та небайдужих громадян.

На Харківщині стартував пілотний проект фіскальної служби «Офіс аудиту»

Проект, який отримав підтримку з боку моніторингової місії МВФ та ДФС України, розпочав свою роботу на базі Головного управління ДФС у Харківській області. Так, функції контрольно-перевірочної роботи, які виконувались на районному рівні, на сьогоднішній день здійснюються управлінням податкового та митного аудиту ГУ ДФС області. Це надасть змогу оптимізувати роботу підрозділу, що, в свою чергу, сприятиме руйнуванню корупційних зв’язків місцевого рівня та упередженню «впливу» фіскальної служби на бізнес. Ефективність змін визначить час. Але вже зараз можна констатувати значні переваги нової структури – це й суттєве зниження несанкціонованого впливу на бізнес та корупційних ризиків, й впровадження системного підходу до роботи з аналітичною складовою за міжнародними стандартами, й ліквідація дублювання функцій податкового аудиту кількома підрозділами, й скорочення штатної чисельності. Останнє, зокрема, призведе до зменшення видатків на утримання підрозділу та підвищення фахового рівня спеціалістів. На сьогоднішній день штат аудиту ГУ ДФС у Харківській області укомплектовано фахівцями на 84%. Усі податкові аудитори успішно пройшли спеціальне тестування й анкетування, яке визначило ступінь та глибину їх знань. Як підкреслив керівник підрозділу – начальник управлінням податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Харківській області Сергій Благий, оптимізація штатної структури дозволить збалансувати рівень навантаження на ревізорів та забезпечити максимальну ефективність використання їх робочого часу. Окрім того, це дозволить покращити якість аналізу податкових та митних ризиків, концептуально змінити формат спілкування з бізнесом, що в кінцевому підсумку позитивно вплине на збільшення надходжень до бюджету.

Від Харківщини до бюджету держави надійшло майже 18 мільярдів гривень

Протягом січня-листопада забезпечено збір 17,7 млрд. грн. платежів до бюджетів усіх рівнів. Це на 6,6 млрд. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту збору платежів до минулорічного періоду склав 159,1 відсотка. Зокрема тільки за листопад до бюджетів усіх рівнів надійшло – 2,6 млрд.грн., що в два рази більше, ніж за листопад 2014 року. Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області. Так, до Державного бюджету за січень-листопад надійшло 12,4 млрд.грн., до Місцевого - 5,3 млрд. грн. Водночас за листопад надходження до місцевої скарбниці склали більш ніж півмільярда гривень. Як відзначає очільник фіскального відомства регіону Ірина Сагайдак, такі результати роботи стали можливі завдяки впровадженню сучасних електронних сервісів адміністрування та новим комунікаціям з бізнес-середовищем. Адже наразі змінюється не лише податкова служба, а й психологія платника податків, який обирає для себе свідому позицію громадянина та розуміє, що сплачені ним податки - основа незалежної держави. «Спокійна і компетентна експертиза необхідної документації, роз’яснення податкових норм і партнерський діалог професіоналів своєї справи - ось основні методи роботи фіскальної служби сьогодні. Лише до навмисного і злісного ухилення від сплати податків ми вживаємо комплексні заходи», - підкреслює податківець.

Більше 600 тис. грн. податку на прибуток забув сплатити іноземець з власних дивідендів

Під час проведення планової документальної перевірки одного з харківських підприємств співробітники фіскальної служби області встановили факт продажу 100% частки у статутному капіталі громадянину – нерезиденту України. Після цього, новий власник підприємства отримав дивіденди. Однак, сплатити з них податок на прибуток він «забув». Це призвело до того, що до бюджету України не надійшло 673,5 тис.грн. За словами начальника управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС у Харківській області Сергія Благого, сьогодні службою приділяється особлива увага ефективному виконанню контрольної функції. Так, кількість перевірок підприємств із року в рік зменшується, однак їх якість покращується. Сприяє цьому – системна аналітична робота, наявність електронних баз даних та професіоналізм фахівців.

До якого контролюючого органу необхідно подавати заяву ФОП про відмову від спрощеної системи оподаткування

Відповідно до ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву. Формою заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675 «Про затвердження порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування», передбачено і відмову від спрощеної системи оподаткування із зазначенням причин відмови від неї. Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси (п. 45.1 ст. 45 ПКУ). Отже, заява про відмову від спрощеної системи оподаткування фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку подається в один із способів, зазначених у п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, до територіального органу державної фіскальної служби за місцем податкової адреси платника податків – фізичної особи.

Центр обслуговування платників Західної ОДПІ надав громадянам та суб’єктам господарювання близько 150 тисяч послуг

З початку року фахівцями Центру обслуговування платників Західної ОДПІ м. Харкова надано громадянам та суб’єктам господарювання 149614 послуг, з них 16724 адміністративних послуг. Найчастіше мешканці Ленінського та Жовтневого районів звертаються до центру обслуговування з метою отримання облікової картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Зокрема, протягом січня-листопада поточного року було надано 5625 таких послуг, а це 33,6 відсотків від загальної кількості наданих адміністративних послуг. Також популярними залишаються послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та надання витягу з реєстру платників єдиного податку. Цих послуг протягом січня-листопада було надано 3089 та 1341 відповідно. Зауважимо, для зручності платників кожна послуга має інформаційну картку, в якій зазначено інформацію про суб’єкта, що надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, та умови її отримання.

Понад 906 млн. гривень до бюджетів усіх рівнів за 11 місяців – результати роботи Західної ОДПІ

З початку поточного року до Зведеного бюджету платниками Ленінського та Жовтневого районів сплачено 960,9 млн. гривень податків і зборів, що на 231,8 млн. більше від надходжень аналогічного періоду минулого року. Про це повідомив в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова Олексій Плотніков. До загального фонду державного бюджету суб’єкти господарювання сплатили 475,1 млн.грн., що становить 155 відсотків до відповідного періоду минулого року, або на 168,5 млн.грн. більше. Найбільшу частку в надходженнях до даного бюджету складають податок на додану вартість –245,9 млн. грн., податок на доходи фізичних осіб – 87,7 млн. грн., податок на прибуток – 86 млн. грн. та військовий збір – 36,1 млн. грн. Місцевий бюджет поповнився на 485,8 млн.грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 63,3 млн.грн., темп росту становить 115 відс. Найбільшу питому вагу у надходженнях до місцевих бюджетів становить податок на доходи фізичних осіб – 252,2млн. грн., єдиний податок – 79,5 млн. грн. та плата за землю – 78,1 млн. грн. Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування за 11 місяців 2015 року становить 872,2 млн. грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 67,5 млн. грн.

Харків’янам нагадали про необхідність інформування фіскальної служби у випадку зміни даних

Так, п.70.7 ст.70 гл.6 розділу ІІ Податкового кодексу України передбачено, що фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам (органам ДФС) відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки, протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви. Як розповів, начальник управління реєстрації платників та електронних сервісів ГУ ДФС у Харківській області Сергій Біланчук, для надання відомостей передбачена спеціальна форма заяви - №5ДР. Разом із нею громадянин надає копії документів, в які були внесені зміни. Наприклад, у випадку зміни прізвища – паспорт, документ, що підтверджує зміни (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розлучення тощо) та облікову картку з реєстраційним номером платника податків. Для оформлення змін фізична особа або її законний представник (уповноважена особа) може звернутися в будь-який Центр обслуговування платників. Внесення змін до Державного реєстру та окремого реєстру Державного реєстру здійснюється протягом п’яти робочих днів від дня подання Заяви до органу ДФС. Сергій Біланчук підкреслив, що не варто зволікати з наданням до контролюючих органів зазначеної інформації. Особливо це важливо сьогодні, коли багато громадян звертаються до Центрів соціального  захисту за отриманням субсидій. Останні в свою чергу здійснюють запит до фіскальної служби з метою перевірки даних про громадянина.

Державною фіскальною службою України запроваджено новий електронний сервіс

Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) у листопаді поточного року запроваджено новий електронний сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення». За його допомогою громадяни та працівники органів соціального захисту населення, вказавши реєстраційні дані фізичної особи, можуть у телефонному режимі отримати необхідну інформацію в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС України. Контактні телефони для отримання інформації: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Інформація щодо цього сервісу розміщена на головній сторінці ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/anonsi/11545.html.

Новий порядок оформлення результатів документальних перевірок

Наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015 №727, затверджено новий Порядок оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків – юридичними особами та їх відокремленими підрозділами (далі – Порядок №727). Порядок №727 об’єднав вимоги Податкового кодексу України та Митного кодексу України з метою забезпечення єдиного порядку фіксування результатів документальних перевірок платників податків – юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів. Звертаємо увагу, що дія Порядку №727 не поширюється на оформлення результатів перевірок контрольованих операцій, які проводяться з урахуванням вимог підпункту 39.5.2 пункту 39.5 статті 39 Податкового кодексу України. Результати цих перевірок оформляють актом (довідкою), форму та вимоги складання якого(якої) затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 24.12.2014 №843, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.01.2014 за №126/24903.

Порядок подання звітності та сплати податку на прибуток підприємствами, створеними протягом звітного року

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році та не сплачують авансового внеску.

Державною фіскальною службою України доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів»

Державною фіскальною службою України з метою покращення сервісного обслуговування платників при поданні податкових документів в електронній формі доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів». ДФС України спрощено процес укладання договорів про визнання електронних документів з територіальними органами ДФС, а саме: починаючи з 25.11.2015, платником податків укладається один Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку. До Договору додаються посилені сертифікати відкритих ключів. Для формування та подання договору розроблено нову форму (код форми J1391004). Більше інформації про ці та інші зміни щодо роботи зазначеного електронного сервісу можна дізнатися на головній сторінці ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/225191.html.

Товари через Інтернет

Продаючи товар через Інтернет, підприємці зобов’язані надавати фіскальний чек покупцю. Суб'єкти господарювання при продажі товарів у мережі Інтернет, повинні застосовувати РРО та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції. Ця законодавча вимога стосується і фізичних осіб - підприємців платників єдиного податку 2 та 3 груп (починаючи із визначеного Кодексом для кожної групи терміну). Як відомо, раніше електронна Інтернет – комерція звільнялася від обов’язкової видачі розрахункових документів. Однак, як засвідчила практика, купляючи товар в Інтернет-комерсантів, споживачі досить часто потерпали від неналежної якості придбаної продукції. Не маючи на руках розрахункового документа, споживач не міг звернутися до суду із заявою про порушення його прав. Саме цю законодавчу прогалину сповна використовували виробники контрафактних та контрабандних товарів, Відтак, Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» було внесено зміни до Податкового кодексу та Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Метою цих змін є вдосконалення механізму застосування РРО та запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги).

Терміни реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них не переносяться

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Згідно із п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 із змінами та доповненнями, внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до ЄРПН здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до ЄРПН. Операційний день триває з 0 до 23-ї години. Враховуючи зазначене, реєстрація податкових накладних у ЄРПН здійснюється платником ПДВ не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Терміни реєстрації податкових накладних в ЄРПН, якщо п’ятнадцятий день, що настає за днем їх виписки, припадає на святковий чи вихідний день, не переносяться.

Автомобіль перереєстровано в інший адміністративний район: дії юридичної особи

Якщо перереєстрація транспортних засобів проводиться, зокрема при зміні місцезнаходження або найменування власників – юридичних осіб, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів. Згідно з підпунктом 267.6.4 пункту 267.6 статті 267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (підпункт 267.7.1 пункту 267.7 статті 267 ПКУ). Враховуючи норми пункту 50.1 статті 50 ПКУ, якщо перереєстрація автомобіля в інший адміністративний район для випадків, коли передбачається взяття на облік платника транспортного податку у іншому контролюючому органі, відбулась до 20 лютого, а звітну декларацію вже подано, то до закінчення граничного строку її подання платником податку – юридичною особою декларація подається з типом «Звітна нова». Якщо така перереєстрація автомобіля відбулась після закінчення граничного строку подання декларації (після 20 лютого звітного року), платником податку – юридичною особою подається декларація з типом «Уточнююча». Відповідно такий платник транспортного податку подає до контролюючого органу за новим місцем обліку, що відповідає адміністративному району нової реєстрації автомобіля, декларацію з типом «Звітна» відповідно до вимог та строків, визначених підпунктом 267.6.4 пункту 267.6. статті 267 Кодексу. Слід зазначити, що платники транспортного податку – юридичні особи до 20 лютого 2015 року декларували об’єкти оподаткування використовуючи Розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 №767. Враховуючи вимоги пункту 46.6 статті 46 Кодексу, юридичні особи – платники транспортного податку будуть звітувати за формою, встановленою наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №415 «Про затвердження форми податкової декларації з транспортного податку», починаючи з 01.01.2016 року – наступного базового податкового (звітного періоду).

У разі зміни класу професійного ризику виробництва в середині року здійснюється перерахунок єдиного внеску

Відповідно до ст. 47 розд. ІІІ Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі зміни виду економічної діяльності підприємства Фонд соціального страхування від нещасних випадків відповідно змінює належність цього підприємства до класу професійного ризику виробництва. Зміна класу професійного ризику здійснюється один раз на рік за результатами роботи страхувальника за минулий календарний рік. Новий клас професійного ризику встановлюється з початку поточного року. Згідно з п. 9 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, у разі зміни у встановленому законодавством порядку класу професійного ризику виробництва платник за період з дати встановлення нового класу професійного ризику та розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) самостійно здійснює перерахунок ЄВ. Самостійно обчислену суму в результаті перерахунку (різниця між нарахованою сумою ЄВ за розміром, встановленим раніше, та нарахованою сумою єдиного внеску за встановленим розміром за зазначений період) платник відображає у звіті про нараховані суми ЄВ, який подається ним за звітний період. Таким чином, у разі зміни класу професійного ризику виробництва в середині року платник здійснює перерахунок ЄВ за період з 01 січня поточного року до дати встановлення нового класу професійного ризику (Лист ДAC України від 16.11.2015, № 25434/10/28-10-06-11).

Щодо порядку функціонування рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість після дати анулювання реєстрації особи як платника ПДВ

Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ визначено статтею 200 1 ПКУ. Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 569 (далі - Порядок N 569). Відповідно до пункту 200 1.8 статті 200 1 ПКУ та пункту 7 Порядку N 569 після анулювання реєстрації особи як платника податку залишок коштів на його електронний рахунок перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається. Перерахування коштів до бюджету здійснюється на підставі реєстру, який центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі - Казначейство), в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника і сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру Казначейство перераховує суми податку до бюджету. Повідомлення про закриття електронного рахунка Казначейство надсилає ДФС не пізніше наступного робочого дня з дня його закриття. При цьому у разі анулювання реєстрації особи як платника податку податкові зобов'язання визначаються на підставі податкової декларації з податку за підсумками останнього звітного (податкового) періоду, визначеного пунктом 184.6 статті 184 ПКУ. Після анулювання такої реєстрації залишок коштів на електронному рахунку платника податку після розрахунків з бюджетом за результатами останнього звітного (податкового) періоду перераховується до бюджету. Помилково та/або надміру сплачені грошові зобов'язання можуть бути повернуті платнику податку за його заявою відповідно до статті 43 ПКУ.

Які дії підписувача, якщо він втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа?

Якщо підписувач втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, то він повинен звернутись до представництва АЦСК ІДД в якому отримував послугу електронного цифрового підпису та повторно пройти процедуру реєстрації з одночасним поданням заяви на скасування посиленого сертифіката та пакету реєстраційних документів для відповідної категорії платника податків перелік яких визначено у розділі 5 Регламенту АЦСК ІДД.

В який термін податковий агент повинен перерахувати до бюджету військовий збір у разі, якщо дохід нарахований, але не виплачений ?

Якщо податковий агент нараховує, але не виплачує (не надає) платнику податку дохід, то військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом України для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу ( п.п.168.1.5 п.168.1 ст.168 ПКУ).

Які документи повинна надати фізична особа - підприємець іншому суб`єкту господарювання для уникнення подвійного оподаткування з військового збору?

Суб’єкт господарювання при виплаті доходів фізичній особі - підприємцю не утримує військовий збір за умови надання такою особою копії документа, що підтверджує її реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності.

Яким чином сплачується військовий збір у разі нотаріального оформлення об’єктів спадщини?

Сплата військового збору у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам здійснюється до нотаріального оформлення таких договорів (одержання свідоцтв ) за ставкою 1,5 відсотка.

Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума компенсації, яка виплачується підприємством найманому працівнику, за використання власного автомобіля при виконанні службових обов`язків?

Сума компенсації, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, при виконанні службових обов’язків, є додатковим благом такого працівника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб (пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу).

Які відомості повинна містити довідка про доходи найманої особи, яка надається підприємством, з метою заповнення декларації про майновий стан та доходи для отримання податкової знижки?

Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається наступна інформація: - сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою); - розмір та сума податкової соціальної пільги; - сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску; - сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Чи застосовується соціальна пільга у місяці звільнення працівника?

Відповідно до пп.169.3.4 п.169.3 ст.169 Податкового кодексу податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи.

За фіскальним чеком покупець може перевірити легальність касового апарату продавця

ДФС запровадила новий електронний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (РРО) в органах ДФС. Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділах «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО».

Отримати довідку про доходи можна в режимі он-лайн

З 1 вересня 2015 року запрацював електронний сервіс ДФС «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків матиме можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів. Детальніше з інформацією щодо роботи  сервісу можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Розвиток митного аудиту в Україні

Необхідною умовою реалізації політичних та соціально-економічних перетворень в Україні є поступове приведення системи митного контролю до рівня європейських стандартів. На теперішній час перед державою гостро стоїть питання пошуку нових підходів до організації митного контролю за зовнішньоекономічними операціями. За таких умов зростає роль та значення такої форми митного контролю як документальні перевірки суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (далі – ЗЕД) після митного оформлення товарів, які на практиці отримали назву «митного аудиту». Основним міжнародним документом у сфері митного контролю є Міжнародна конвенція про спрощення та гармонізацію митних процедур, яка була прийнята 18 травня 1973 року (далі – Кіотська конвенція), після підписання якої митний аудит почав активно розвиватися у світовому суспільстві. Однією з головних умов Кіотської конвенції для країн, що прагнуть увійти у Світову організацію торгівлі, та її членів є використання сучасних методів контролю на основі управління ризиками та методів митного контролю. На виконання положень Конвенції в Україні було прийнято нову редакцію Митного кодексу України, який закріпив та врегулював на законодавчому рівні питання здійснення митного аудиту. Розвиток та подальше функціонування системи митного аудиту за останні два роки зазнало кардинальних змін. За наслідками адміністративної реформи в країні було створено Державну фіскальну службу України шляхом реорганізації Державної митної служби України та Державної податкової служби України, що призвело до повного переформатування усієї фіскальної системи в країні, що знайшло своє відображення і на здійсненні митного аудиту. В структурі Головного управління ДФС у Харківській області підрозділ митного аудиту був утворений з 1 липня 2013 року. На теперішній час це підрозділ, який стрімко розвивається та надає значний вклад в роботу управління та наповнення бюджету. Так, відділом митного аудиту за 10 місяців поточного року проведено 28 перевірок та донараховано – 13,6 млн. гривень. До Державного бюджету надійшло 2,5 млн. гривень., що втричі більше ніж за аналогічний період минулого року.

Через «Гоптівку» намагалися вивезти «травку»

Речовину рослинного походження сіро-зеленого кольору громадянин України сховав у власній сумці, загорнувши у рекламні проспекти. Під час проведення усного декларування він заявив про відсутність у нього предметів, що підлягають обов’язковому декларуванню, або предметів, заборонених до переміщення через митний кордон України. Однак на транспортний засіб, в якому чоловік їхав в якості пасажира, спрацював службовий собака Майк. Після цього було проведено ретельний огляд автомобілю. За результатами якого, у багажному відділенні в сумці з особистими речами громадянина й було виявлено 3 паперових пакунки з «травкою» у подрібненому стані. Таким чином чоловік вчинив дії, спрямовані на переміщення наркотичних засобів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю з використанням способу, що утруднює їх виявлення. За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Харківські податківці надали майже 180 тисяч адміністративних послуг громадянам та бізнесменам

У тридцяти трьох Центрах обслуговування платників, які діють у Харкові та області, протягом десяти місяців 2015 року платники податків отримали 177 110 послуг. У середньому щодня в ЦОПи за адмінпослугами звертається близько 680 громадян і представників бізнесу. Про це інформує Головне управління фіскальної служби області. За словами фахівців сервісних центрів, найбільш популярними залишаються послуги видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Також багато суб’єктів господарювання звертається до ЦОПів для реєстрації книг обліку розрахункових операції й отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби. Окрім одержання адміністративних послуг, у Центрах обслуговування платників, фахівці можуть надати відвідувачам допомогу у поданні звітності, проконсультувати з питань застосування норм податкового законодавства і надати кваліфіковані роз’яснення щодо виконання податкових зобов’язань. З повним переліком безоплатних адмінпослуг, що надаються через ЦОПи, можна ознайомитися на суб-сайті ГУ ДФС у Харківській області. 

Єдиний внесок нараховується виходячи з мінімальної заробітної плати у розмірі 1 378 гривень

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що з 1 вересня 2015 року підвищено розмір мінімальної заробітної плати до 1378 грн. Це передбачено Законом України від 17 вересня 2015 № 704-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік". Враховуючи наведене, у разі, якщо підприємством за період з 1 вересня 2015 року було здійснено нарахування єдиного внеску виходячи з мінімальної заробітної плати, що становила 1 218 грн., таке підприємство повинно здійснити донарахування єдиного внеску виходячи з мінімальної заробітної плати у розмірі 1 378 гривень. Також необхідно провести перерахунок максимальної величини бази нарахування при розрахунку єдиного внеску на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, оплати відпускних, період яких більше одного місяця, та нарахування проводились до 01.09.2015. Таким чином, за період з 1 вересня 2015 року платники повинні здійснити перерахунок нарахованих сум єдиного внеску та відобразити такі суми у звітності з єдиного внеску за жовтень – грудень 2015 року. При цьому, штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, пов’язаного із зміною розміру мінімальної заробітної плати та розміру максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок, фіскальним органом не застосовуються. Відповідне роз’яснення надано Державною фіскальною службою у листі від 27.10.2015  № 39474/7/99-99-17-03-01-17.

З початку 2015 року ЦОПами надано майже 3 млн. послуг

Протягом січня – жовтня 2015 року Центрами обслуговування платників податків надано майже 3 млн. адміністративних послуг. Зокрема, у жовтні надано понад 298 тис. послуг. Серед них найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За десять місяців 2015 року було надано понад 1,3 млн. таких карток, з яких майже 153 тис. – у жовтні. Також запитуваною з боку суб`єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. У січні-жовтні поточного року ЦОПами надано понад 302,5 тис. таких послуг. У жовтні було зареєстровано понад 30 тис. книг обліку розрахункових операцій. Актуальною залишається послуга з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються фіскальними органами. Так, з початку 2015 року Центрами обслуговування платників було надано майже 282 тис. зазначених довідок, з них – майже 20 тис. – надано у жовтні. На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 465 ЦОПами, якими надаються 92 адміністративні слуги (56 податкових та 36 митних).

Переваги використання статусу уповноваженого (схваленого) експортера

Згідно із ст. 23 Правил до Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами членами, з іншого боку, від 27.06.2014, ратифікованої Законом України від 16.09.2014 №1678-VII, (далі – Угода), передбачено надання та анулювання митним органом статусу уповноваженого (схваленого) експортера. З метою забезпечення виконання міжнародних зобов’язань України 1 грудня 2014 року за №1529/26306 Міністерством юстиції зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 07.10.2014 р. №1013 «Про порядок надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера». Перевагою використання статусу уповноваженого (схваленого) експортера є те, що для отримання тарифних преференцій український експортер товару без оформлення сертифіката з перевезення форми EUR.1 самостійно визначає та декларує походження товарів на комерційних/товаросупровідних документах, що дозволить прискорити процедуру експорту товару. З метою отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера підприємство-експортер подає до митниці за місцем своєї державної реєстрації заяву підписану керівником і завірену печаткою підприємства-експортера, заповнену за формою, визначеною наказом Міністерства фінансів України від 01.10.2014 р. №1013. До заяви про отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера подаються належним чином завірені копії: — зовнішньоекономічного договору (контракту), за яким буде експортовано товар(и) преференційного походження з України; — документів про преференційне походження товару з України, що експортується на умовах угод.

Щодо розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу

Відповідно до пункту 100.2 статті 100 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу. Розстроченням, відстроченням грошових зобов’язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов’язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу. Якщо до складу розстроченої (відстроченої) суми входить пеня, то для розрахунку процентів береться сума за вирахуванням суми пені (пункт 100.1 статті 100 Кодексу). Підставою для розстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу. Перелік обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1235. Розстрочені суми грошових зобов’язань або податкового боргу (у тому числі окремо – суми штрафних (фінансових) санкцій) погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, в якому прийнято рішення про надання такого розстрочення (пункт 100.6 статті 100 Кодексу). Відстрочені суми грошових зобов’язань або податкового боргу погашаються рівними частками починаючи з будь-якого місяця, визначеного відповідним контролюючим органом, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з дня виникнення такого грошового зобов’язання або податкового боргу, або одноразово у повному обсязі. Розстрочення або відстрочення надаються окремо за кожним податком та збором. Строки сплати розстрочених (відстрочених) сум або їх частки можуть бути перенесені шляхом прийняття окремого рішення та внесення відповідних змін до договорів розстрочення (відстрочення) (пункт 100.11 статті 100 Кодексу). Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №574, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за №1853/24385.

У разі неперерахування у встановлений строк до бюджету податків з вини банку – платник звільняється від відповідальності

Відповідно до статті 126 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. Статтею 129 Кодексу передбачено нарахування пені на суму податкового боргу платників податків після закінчення встановлених строків погашення узгодженого грошового зобов’язання. Пунктом 129.6 статті 129 Кодексу встановлено, що за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, такий банк/орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених цим Кодексом, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів і державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

Про подання податковим агентом уточнюючого розрахунку за формою №1ДФ, якщо минув строк позовної давності

Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені. Контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 статті 102 Кодексу, має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку (пункт 102.1 статті 102 Кодексу). У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку. Отже, подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку за формою №1ДФ за періоди, за якими минув строк позовної давності (1095 днів), Кодексом не передбачено.

Які послуги чи інформацію платник може отримати в режимі онлайн?

Щоб зекономити свій робочий час та отримати необхідну інформацію платник може скористатись електронними сервісами. Для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки ним можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію. Оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою допоможе сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Отримати консультацію з питань податкового, митного законодавства можна за допомогою «Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу» (ЗІР). Сервіс «Реєстр страхувальників» надасть інформацію про взяття на облік платника єдиного соціального внеску, його реєстраційний номер та клас професійного ризику. Також рекомендуємо скористатися іншими реквізитами ДФС України: «Реєстр платників ПДВ», «Анульована реєстрація платників ПДВ», «Пульс» «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна митниця» та інші.

За неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачена фінансова відповідальність

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що неподання або несвоєчасне подання платником податків податкових декларацій (розрахунків) тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. За ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, накладається штраф в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Отже, за неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової звітності передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій: – в розмірі 170 гривень, за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку), зазначеного в одному акті; – в розмірі 1020 гривень при повторному порушенні за несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року винесено податкове повідомлення-рішення. Зазначена норма передбачена п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.

Для переходу на спрощену систему оподаткування подайте заяву

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що заява на спрощену систему оподаткування подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Перехід на спрощену систему оподаткування можна здійснити один раз протягом календарного року. Заява подається за вибором платника податків в один з таких способів: 1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; 2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб; 4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця. Електронна копія заяви, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки.

Внесено зміни до переліку медичних виробів, що підлягають обкладенню ПДВ за ставкою 7%

Постановою Кабінету Міністрів України  від 11.11.2015р. №923 (далі Постанова №923) внесено зміни до переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2014 р. N 410 (Офіційний вісник України, 2014р., № 73, ст. 2065). А саме, зміни внесено до наступних позицій: «8713* - Коляски інвалідні, з двигуном або без двигуна чи з іншим механізмом для пересування»; «9021 10 10 00* - Пристрої ортопедичні, у тому числі милиці та тростини-милиці»; «9021 39 90 00* - Інші штучні частини тіла»; «9021 90 90 00* - Апарати, які носять на собі, із собою або імплантують у тіло, щоб компенсувати недолік (дефект) органа чи фізичну ваду»; «9402 90 00 00* - Інші меблі медичні, хірургічні». Що доповнені виноскою: крім технічних та інших засобів реабілітації для інвалідів та інших пільгових категорій населення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 79 "Деякі питання реалізації пп. 197.1.3 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України". Застосування норм Постанови №923 починається з дня опублікування 19.11.2015 у виданні "Урядовий кур’єр" №216.

Використання факсимільного відтворення підпису

Державна фіскальна служба України листом від 20.11.2015 р. N 24762/6/99-95-42-03-15 розглянула лист щодо використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів і повідомляє таке. Пунктом 2 ст. 9 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов'язкові реквізити, зокрема особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України від 22 травня 2003 року N 852-IV "Про електронний цифровий підпис", або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Відповідно до пп. 2.5 п. 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 N 88, документ має бути підписаний особисто, а підпис може бути скріплений печаткою. Використання при оформленні первинних документів факсимільного відтворення підпису допускається у порядку, встановленому законом, іншими актами цивільного законодавства. Приписами частини третьої ст. 207 Цивільного кодексу України передбачено, що використання при здійсненні операцій факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронно-цифрового підпису або іншого аналога власноручного підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою угодою сторін, в якій повинні міститися зразки відповідного аналога їх власноручних підписів. Тобто використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою угодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їх власноручних підписів, не порушує законодавства України, крім випадків застосування первинних документів типових і спеціалізованих форм, якими не передбачено використання факсимільного відтворення підпису.

Порядок формування податкового кредиту на підставі податкової накладної, складеної постачальником у день анулювання його реєстрації як платника ПДВ

Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку. Реєстрація платником ПДВ діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ у відповідних випадках. З моменту анулювання реєстрації особи як платника податку така особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, виписку податкових накладних. У разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації. Крім того, пунктом 184.7 статті 184 ПКУ встановлено обов’язок платника визначити податкові зобов'язання з ПДВ у випадках, передбачених цим пунктом, не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку. Отже, день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ є останнім днем її реєстрації як платника ПДВ, а отже, в день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа має право складати податкові накладні. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку-продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Застосування РРО залежить не від кількості господарських одиниць підприємця-платника єдиного податку, а від досягнення обсягу доходів більше 1 млн грн.

Реєстратори розрахункових операцій (РРО) не застосовуються платниками єдиного податку II та III груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році зазначеного обсягу доходу, застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. При цьому, законодавством встановлено залежність обов'язковості застосування РРО не від кількості господарських одиниць платника єдиного податку (фізичної особи – підприємця), виду чи місця проведення діяльності, а від перевищення ним протягом календарного року обсягу доходів в 1 млн грн. Зазначена норма визначена п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України та роз’яснена листом ДФС України від 06.11.15 № 10397/Т/99-99-22-07-03-14.

Коли при поданні уточнюючої звітності пеня не нараховується?

Згідно із п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання платником податків нарахування пені розпочинається після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ. Пеня нараховується у день настання строку погашення податкового зобов’язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПКУ). Отже при поданні уточнюючої звітності платником податків після граничного терміну її подання, але до граничного терміну сплати сум податкових зобов’язань, пеня не нараховується.

„Електронний кабінет платника податків” –  сервіс Державної фіскальної служби України

Електронний кабінет платника податків - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування. Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної фіскальної служби України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. За допомогою даного сервісу платник податків має змогу: - підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; - переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків).

Операції з надання послуг зі збереження майна є об’єктом оподаткування ПДВ

Відповідно до п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 Кодексу. Постачанням послуг згідно з пп. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 Кодексу є будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності. Згідно із пп. 196.1.2 п. 196.1 ст. 196 Кодексу не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з передачі майна у схов (відповідальне зберігання), а також з повернення майна із схову (відповідального зберігання) його власнику. Відповідно до пп. 14.1.32 п. 14.1 ст. 14 Кодексу відповідальне зберігання - господарська операція, що здійснюється платником податків і передбачає передачу згідно з договорами схову матеріальних цінностей на зберігання іншій фізичній чи юридичній особі без права використання у господарському обороті такої особи з подальшим поверненням таких матеріальних цінностей платнику податків без зміни якісних або кількісних характеристик. Відповідно до ст. 936 Цивільного кодексу України за договором зберігання одна сторона зобов'язується зберігати річ, яка передана їй другою стороною, і повернути її поклажодавцеві у схоронності.

Повідомлення про прийняття працівників на роботу можна подавати на паперових носіях

Відповідно до частини третьої ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок повідомлення ДФС та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 (далі – Постанова № 413. Відповідно до Постанови № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови № 413, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів: засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису; на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Платник єдиного податку – юридична особа не сплачує земельний податок, якщо земельна ділянка використовується для здійснення господарської діяльності

Юридична особа – платник єдиного податку не є платником земельного податку за земельну ділянку під нежилим приміщенням (його частиною) за умови, що така земельна ділянка цим платником використовується виключно для здійснення господарської діяльності. Така норма передбачена пп.4 п.297.1 ст.297 Податкового кодексу України. Зокрема, законодавець передбачив, що платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку).Однак, ця норма не поширюється на земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності. Довідково: лист ДФС України від 30.09.15 № 20744/6/99-99-15-03-01-15 «Щодо сплати земельного податку юрособою – платником єдиного податку».

За несвоєчасне подання декларації з акцизного податку передбачено застосування штрафної санкції

Якщо декларація з акцизного податку подано до контролюючого органу за місцем реєстрації з порушенням терміну, але податок був сплачений своєчасно, до такого платника податків застосовуються санкції, передбачені п.120.1 статті 120 Податкового кодексу України. Відповідно до п.223.2 статті 223 Податкового кодексу України визначено, що платник податків з підакцизних товарів (продукції), вироблених або переобладнаних на митній території України; імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів; суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів; оптовий постачальник електричної енергії подає щомісяця не пізніше 20-го числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 ПКУ. Згідно з п.120.1 статті 120 ПКУ відповідальність за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - штраф в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі, вчиненні платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Нагадуємо, що такі штрафи застосовуються в разі неподання (несвоєчасного подання) декларацій за всіма видами податків і зборів, а не тільки акцизного податку.

Щодо складання зведеної податкової накладної

Відповідно до п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України, платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер: - покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця; - покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця. Для цілей застосування норм Податкового кодексу ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць. Періодичність складання зведених податкових накладних протягом звітного періоду на одного контрагента-покупця може бути передбачена у цивільно-правовому договорі з таким покупцем.

Щодо нарахування пені за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД та строки сплати такої пені

Порушення резидентами, крім суб’єктів, що здійснюють діяльність на території проведення АТО на період її проведення, строків, передбачених статтями 1 і 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» або встановлених Національним банком України (далі – НБУ) згідно з цими статтями, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3% суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом НБУ на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару). Строк сплати нарахованих сум грошових зобов’язань, а саме: штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог валютного законодавства та строків розрахунків у сфері ЗЕД, становить 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.

ПСП до сум середнього заробітку, виплачених працівникам, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливій період не застосовується

Відповідно до п. 169.1 ст. 169, Податкового кодексу України з урахуванням норм абзацу першого п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги. Згідно із п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга не може бути застосована до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді грошового чи майнового (речового) забезпечення військовослужбовців, що виплачуються з бюджету. Відповідно до частини 4 ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 р. № 2232-XII визначено, що військова служба за призовом під час мобілізації на особливий період є одним із видів військової служби. Статтею 9 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-ХІІ „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Таким чином, у разі якщо працівник, призваний на військову службу за призовом під час мобілізації на особливій період отримує заробітну плату (середній заробіток) та одночасно грошове чи майнове (речове) забезпечення військовослужбовця, що виплачуються з бюджету, фізична особа – підприємець, як роботодавець під час нарахування заробітної плати такому працівнику не має право на застосування податкової соціальної пільги.

Відповідальність фізичної особи за несплату ПДФО до нотаріального оформлення продажу нерухомого (рухомого) майна

Під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку (п. 172.4 ст. 172 ПКУ). У разі несплати фізичною особою податку на доходи фізичних осіб до нотаріального оформлення продажу нерухомого (рухомого) майна, така фізична особа зобов’язана відобразити дохід від продажу майна в податковій декларації та сплатити, зазначену в ній суму податкового зобов’язання. Якщо фізична особа відобразить вказаний вище дохід в податковій декларації та сплатить, зазначену в такій декларації, суму податкового зобов’язання, то відповідальність до такої особи застосовуватись не буде. Водночас у разі не неподання платником податків в установлений законом строк податкових декларацій або розрахунків, якщо їх подання передбачено законом контролюючий орган має право проводити документальні позапланові перевірки. Контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо, зокрема платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію. У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, платника податків, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Сервіс ДФС ЗІР

«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») – сервіс, який забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності (оподаткування, митна справа, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), електронний цифровий підпис) шляхом перегляду за певні періоди інформації не лише по запитаннях-відповідях, розміщених у Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

На головній сторінці офіційного веб - порталу ДФС України (www.sfs.gov.ua) функціонує електронний податковий сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», за допомогою якого будь-який користувач інтернет-ресурсу може в режимі он-лайн сформувати в умовах реального часу запит шляхом заповнення ідентифікаторів окремого платника податків – юридичної особи (найменування та/або коду за ЄДРПОУ) та миттєво отримати з відкритих для загального користування інформаційних систем ДФС України інформацію про дієвий обліковий статус будь-якого платника податків та фактичний стан розрахунків такого платника з бюджетом за податками. Такий сервіс було запроваджено на вимогу часу, створення якого спрямовано на розширення системи надання платникам податків електронних податкових послуг і налагодження партнерських відносин між органами ДФС та платниками податків.

Відділ комунікацій Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області