Контроль за обігом підакцизних товарів посилено

Закон України від 12.08.2014 №1638-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм”, який опубліковано в газеті "Голос України” від 03.09.2014 №167, набрав чинності 4 вересня 2014 року за виключенням окремих статей. Нормами закону внесені зміни до Податкового кодексу, зокрема: — урегульовано питання щодо виробництва, зберігання спирту етилового та біоетанолу на відокремлених підрозділах підприємства, відтепер відокремленим и підрозділами, які виробляють біоетанол, забороняється виробництво та зберігання спирту етилового; — перенесено поетапне підвищення ставки акцизного податку на коньяк з 1 вересня 2014 року на 1 січня 2015 року. Крім змін до Податкового кодексу України Закон №1638-VII вніс також зміни до Закону України від 19.12.1995 р №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, зокрема: — скасовано видачу додатка до ліцензії, що містив перелік видів спиртів та алкогольних напоїв, які має право виробляти суб'єкт господарювання, а також перелік знаків для товарів і послуг, які можуть використовуватися суб'єктом. На ліцензіях відтепер зазначаються товарні позиції 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД залежно від виду продукції, що виробляється; — у разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуватимуться у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання (до змін — закуплені марки можна застосовувати протягом 12 місяців з дати введення марок нового зразка); — передбачено створення Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України. — від двох до десяти разів підвищено розмір штрафів за порушення норм Закону №481/95-ВР щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, які застосовуються відповідно до статті 17 цього Закону.

Також пропонуємо ознайомитися ще з деякою корисною інформацією

ДФС пропонує Уряду підтримати застосування касових апаратів у роздрібній торгівлі

Державна фіскальна служба має намір переконати Уряд у необхідності застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у роздрібній торгівлі, повідомив Голова ДФС Ігор Білоус під час зустрічі з членами Співтовариства бізнес-лідерів (CEO Club Ukraine). «Ми пропонуємо включити до урядового пакету законопроектів з питань податкової реформи позицію щодо обов’язкового застосування РРО усіма суб’єктами господарювання в системі роздрібного продажу, за винятком торгівлі на ринках та виїзної торгівлі. Розширення сфери застосування контрольно-касових апаратів — принципова позиція ДФС. І Уряд, як мені здається, схильний підтримати наші аргументи», — поінформував Ігор Білоус учасників бізнес-клубу, що об’єднує більш як 80 керівників українських компаній. На його думку, ініціатива Державної фіскальної служби знімає застереження опонентів урядової програми підтримки малого бізнесу. Вони ставили під сумнів доцільність преференцій платникам єдиного податку та пророкували втечу в «тінь» частини рітейлу внаслідок запропонованого урядом дворічного мораторію на перевірки контролюючими органами невеликих підприємств. Разом з тим, Голова ДФС підкреслив надзвичайну важливість програми сприяння малому й середньому бізнесу за нинішнього стану економіки. «Не зважаючи на загальне економічне падіння, нестабільність на валютному ринку, руйнування інфраструктури цілих регіонів та масову міграцію людей ми фіксуємо стрімке зростання надходжень єдиного податку, — пояснив Ігор Білоус мотиви підтримки цієї категорії платників податку. — Це означає, що навіть за складних економічних умов є безліч людей, готових працювати, відкривати новий або розширювати існуючий бізнес та створювати нові робочі місця».

Валентин Фесюнін провів зустріч з представниками Європейської Бізнес Асоціації

Під час заходу, який відбувся в форматі “круглого столу”, розглядалися актуальні питання реформування податкової системи України. Як повідомив в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін, наразі триває робота з підготовки законопроектів по удосконаленню податкового законодавства до повторного внесення в Раду. Уряд вивчає найбільш критичні зауваження бізнесу. Тож зустріч з представниками бізнес-спільноти Харківщини, які виявляють громадську активність та небайдужість до питань економічного розвитку держави, є дуже важливою для обох сторін. Валентин Фесюнін підкреслив, що хоч робота над оновленою Концепцією реформування триває, ідея залишається незмінною — це спрощення податкової системи, зменшення ставок, створення сприятливих умов для ведення бізнесу, виведення економіки з тіні. Засідання відбулось за участі керівників підрозділів ГУ Міндоходів у Харківській області, які висвітлили означене питання за відповідними напрямками службової діяльності. Так, зокрема начальник інформаційно-комунікаційного управління Яна Чуб зупинилася більш детально на реформуванні єдиного соціального внеску, єдиного податку та податку на не нерухоме майно. Під час засідання велику увагу було приділено не тільки удосконаленню податкового законодавства, а й налагодженню плідної співпраці між громадськими та бізнес -об’єднаннями Харкова. Керівник регіонального відомства Валентин Фесюнін висловив пропозицію присутнім представникам Харківського офісу ЄБА щодо створення Робочої групи по вдосконаленню законодавства. Тож звертаючих до присутніх Валентин Фесюнін ще раз підкреслив, що регіональне відомство і він особисто відкриті для конструктивного діалогу. «Я готовий почути кожного, зрозуміти проблему і допомогти її вирішити. Двері мого кабінету завжди відкриті для тих, хто також як і я прагне змінити соціально-економічну ситуацію на краще, у кого є пропозиції з удосконалення та створення оптимальної системи оподаткування і роботи нашої служби», — наголосив посадовець.

В Західній ОДПІ обговорюють нововведення у податковому законодавстві

Про податкові нововведення, які вступають в дію з 01 січня 2015 року, та інші питання йшлося на семінарі, що відбувся днями в Центрі обслуговування платників Західної ОДПІ м. Харкова. Учасниками заходу були бухгалтери, керівники підприємств та приватні підприємці. Слухачі мали можливість почути роз’яснення від фахівців та запрошеного гостя Бориса Юровського — генерального директора та засновника центру економічних досліджень та управлінського консультування „Консульт”, кандидата економічних наук, члена — кореспондента міжнародної кадрової академії. Відкриваючи семінар заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Дмитро Сагун зазначив, що у проведенні таких заходів співробітники служби вбачають формування взаємовигідних стосунків: забезпечення бажаючих кваліфікованими відповідями на проблемні питання та, в свою чергу, підвищення іміджу органів Державної фіскальної служби України. У ході семінару були розглянуті питання про новації, які передбачені законодавчими змінами, внесеними до Податкового кодексу України, але найбільш цікавою темою стала Електронна система адміністрування ПДВ, яка почне діяти з 1 січня 2015 року та стане системним рішенням для ліквідації «податкових ям» та махінацій з цим податком. Електронна система складатиметься з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, з банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ та з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів. Також, на семінарі йшла мова і про Концепцію реформування податкової системи, що запропонована Урядом. Завершився семінар жвавим обговоренням, в результаті якого всі слухачі отримали вичерпні відповіді на свої запитання.

На Харківщині платникам податків відшкодували 365,3 млн.грн. ПДВ

Як зазначили в Головному управлінні Міндоходів у Харківській області, така сума податку на додану вартість відшкодована протягом січня-вересня цього року. Від загальної суми відшкодованого за 9 місяців податку на додану вартість, повідомляють фахівці, 20 платників області отримали в автоматичному режимі 63,8 млн. гривень (у минулому році — 19 платників). У відомстві наголошують, що для отримання відшкодування в автоматичному режимі, необхідно відповідати встановленим Державною фіскальною службою критеріям. Тож радять платникам податків дотримуватися усіх вимог чинного законодавства. Адже, як відзначили фахівці, основною причиною неотримання права на автоматичне повернення податку залишається низький рівень середньої заробітної плати на підприємствах Харківщини. Нагадаємо, що з початку наступного року вводиться електронне адміністрування податку на додану вартість — радикально спрощується процедура сплати (адміністрування) ПДВ та мінімізуються контакти між платником податків та інспектором. Це дасть змогу унеможливити формування фіктивного податкового кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету. Відповідний закон вже ухвалено парламентом.

Ігор Білоус: поміркована податкова реформа — набагато краще, ніж відсутність будь-яких змін

Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус назвав головними викликами податковій реформі поточну економічну ситуацію в Україні та парламентські вибори. «Я доповідав і Президенту, і Прем’єр-міністру України про ризики, з якими стикається бізнес за нинішньої економічної ситуації, — зазначив Ігор Білоус на зустрічі з членами Співтовариства бізнес-лідерів (CEO Club Ukraine), що об’єднує більш як 80 керівників працюючих в Україні компаній. — Економіка стрімко скорочується, споживання падає, розрегульовано фінансову систему. Підприємствам бракує обігових коштів. Утримувати ситуацію лише за рахунок високого податкового навантаження неможливо. За таких умов бізнес піде або геть з ринку, або в тінь. Змінити тренд можна тільки завдяки реформам». Але напередодні парламентських виборів, на думку керівника ДФС України, виконавча влада не ризикнула вдатися до радикальних реформ, включаючи значне скорочення бюджетних доходів і витрат, а законодавча — взагалі виявилася неготовою до будь-яких змін. «Насправді, всі ініціативи ДФС з реформи податкової системи є досить простими. Це в подальшому їх ускладнили через великий дефіцит державного бюджету, який генерували наші пропозиції. Ми, наприклад, пропонували радикальне скорочення ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) фактично до 10% на всю суму зарплати. Це — у 4 рази менше середньої діючої ставки ЄСВ», — пояснив Ігор Білоус. Втім, за його словами, реалізація такої ідеї створювала дефіцит бюджету наступного року у сумі приблизно 60-70 млрд. грн., а тому була надзвичайно критично сприйнята. «В Уряді почалася активна дискусія — як досягти балансу між бажаннями й можливостями. Більш поміркована пропозиція — визначити ставку ЄСВ на рівні 15% для суми зарплати, що перевищує одну мінімальну заробітну плату (МЗП), — також призводила до значного скорочення платежів до бюджету — на 48 млрд. грн.», — зауважив на зустрічі з бізнесменами Голова ДФС України. Зрештою, було погоджено компромісну модель — залишити діючу ставку ЄСВ для зарплат у розмірі до двох МЗП (на сьогодні — 2436 грн.) і застосувати понижену ставку, приблизно 15%-16% для сум, що перевищують 2 МЗП. У цьому разі прогнозні втрати надходжень від ЄСВ складали майже вдвічі меншу суму, майже 25 млрд. грн., такий дефіцит було б простіше компенсувати. «Насправді, ми б компенсували втрати платежів ЄСВ лише за рахунок ефекту детінізації зарплат, — переконаний Ігор Білоус. — Але цю нашу позицію ніхто серйозно не сприймав. Пояснювали, що «ефект детінізації в бюджет не закладеш», бо його зараз ніхто точно не обрахує». У підсумку, було досягнуто компромісу. ДФС домоглася зменшення у 2,5 рази навантаження на нелегальну частину зарплати, яку працедавці видавали в «конвертах», а це спонукатиме керівників підприємств виводити оплату праці з тіні. «Отже у нинішній економічній ситуації можлива лише така, поміркована реформа. Але її треба запустити терміново, у нас надто мало часу», — наголосив Голова Державної фіскальної служби України. Вже потім, упевнений Ігор Білоус, можна поетапно впроваджувати більш радикальні зміни — далі скорочувати ставку єдиного соціального внеску, об’єднувати ЄСВ і податок на доходи громадян в єдиний зарплатний податок, переходити до реформування витратної частини бюджету — до пенсійної реформи, визначення долі Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, до реформи охорони здоров’я. «Хочу вірити: якщо не нинішній склад парламенту, то хоча б наступний — буде готовий до реальних реформ. Найгірше у цій ситуації — не міняти нічого», — підкреслив очільник ДФС України.

Митне законодавство найчастіше порушують під час переміщення продовольчих товарів

За порушення митних правил у січні-вересні поточного року митницями ДФС України порушено понад 11,3 тис. справ на загальну суму понад 444,78 млн. грн. З них у 6,3 тис. справах тимчасово вилучено предмети правопорушень на 289,16 млн. гривень. Як і раніше, митні правила частіше всього порушують під час переміщення продовольчих товарів. За 9 місяців 2014 року зафіксовано майже 3 тис. таких випадків на суму понад 41,7 млн. грн. Щодо переміщення промислових товарів, то таких випадків дещо менше — 2,3 тис. на загальну суму понад 149,49 млн. грн. За цей період також встановлено 419 випадків переміщення з порушенням митних правил валюти на загальну суму 63,8 млн. грн. та 170 випадків переміщення транспортних засобів на понад 26,47 млн. гривень. Так, наприклад, у вересні під час проведення митного контролю співробітники Київської митниці ДФС серед особистих речей іноземця, який прилетів до України з Лівану, виявили 30000 євро. При цьому іноземець обрав зону спрощеного митного контролю та не задекларував кошти, що перевозилися. За цим фактом складено протокол про порушення митних правил, а переміщувані понад встановлену норму 20000 євро тимчасово вилучено.

Харківська митниця Міндоходів спрямувала до бюджету більше 5 мільярдів гривень

Таку суму надходжень держава отримала за дев’ять місяців 2014 року. При цьому, лише у вересні митницею забезпечено надходження платежів у сумі майже 1,13 млрд. грн. Фахівці митниці зазначають, що в ході проведення митних формальностей додатково залучено до бюджету 88,6 млн. грн., з них за рахунок контролю митної вартості товарів — 76,0 млн. грн., класифікаційної роботи — 8,9 млн. грн., контролю за визначенням країни походження — 3,7 млн. грн. З метою створення комфортних умов для суб’єктів господарювання, зниження ризику адміністративного тиску та корупції, Харківською митницею продовжується взятий за основу роботи курс, направлений на забезпечення спрощення та прискорення митних формальностей, — зазначає в.о. начальника митниці Валерій Остапчук. Це, насамперед, передбачає спрощення митних процедур, впровадження гнучкого графіка роботи митних постів, впровадження сучасних інформаційних технологій із застосуванням інформаційних терміналів, електронного декларування. Так, якщо в 2011 році, на початку впровадження електронного декларування питома вага документів, які подавались митниці в електронному вигляді, становила менш 1%, (електронне декларування здійснювало 42 підприємства, які оформили 3 879 електронних декларацій), то за 9 місяців 2014 року електронні митні документи склали 98,90% (електронне декларування здійснювало 719 підприємств, які оформили 68 550 електронних декларацій). Такі заходи дозволяють оптимізувати час і витрати суб’єктів господарювання, створюють сприятливі умови для розвитку й прискорення товарообігу та зменшують відмінності між митними процедурами країн Євросоюзу.

Заробітна плата найманих працівників, які проживають на території ВЕЗ "Крим", оподатковується за місцезнаходженням роботодавця

Доходи найманих працівників, які мають постійне місце проживання на території ВЕЗ "Крим", як заробітна плата та інші подібні виплати та компенсації, що виплачуються роботодавцем з місцезнаходженням на іншій території України, оподатковуються за загальними правилами за місцезнаходженням такого роботодавця. На території вільної економічної зони "Крим" не справляються загальнодержавні податки та збори, визначені статтею 9 Податкового кодексу України, та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачений Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування". Нагадуємо, вільна економічна зона "Крим" запроваджується на десять повних календарних років, починаючи з дня набрання чинності Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" від 12.08.2014 № 1636-VII. Тобто, з 26 вересня 2014 року. Строк дії може бути продовжено або скорочено законом України. Закінчення режиму тимчасової окупації не є підставою для припинення дії ВЕЗ "Крим".

Який термін перерахування до бюджету утриманого військового збору?

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст.168 Податкового кодексу, тобто аналогічно податку на доходи фізичних осіб. Отже, при кожній виплаті доходів, які є об’єктом оподаткування військовим збором, необхідно перераховувати в бюджет суми утриманого військового збору.

Чи сплачують фізособи-підприємці військовий збір з доходів, отриманих від підприємницької діяльності?

Фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності.

Хто є відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету?

Відповідно до пп. 1.5 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПК відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 ПК.

Як здійснюється нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору?

Відповідно до пп. 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПК нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою, визначеною пп. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПК (1,5 відсотка від об’єкта оподаткування). Наприклад: Працівникові нарахована заробітна плата в сумі 1500 грн. Відрахування військового збору становить 1500грн. * 1,5 відсотки = 22,50 грн. Зарахування надходжень військового збору здійснюється до загального фонду державного бюджету по коду класифікації доходів бюджету 11011000 «Військовий збір».

Затверджено перелік медичних виробів, які оподатковуються ПДВ за ставкою 7 відсотків

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що 10 вересня 2014 в газеті «Урядовий кур’єр» опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 410 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків». Зазначеною Постановою затверджено перелік медичних виробів за кодами УКТ ЗЕД, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків. Так, за ставкою 7 відсотків підлягають оподаткуванню ПДВ виключно ті медичні вироби, які визначено у Переліку. При цьому враховується наявність відповідного маркування для встановлених товарних позицій, незалежно від ставки податку, яка застосовувалась при їх придбанні чи ввезенні на митну територію України. Медичні вироби, які не увійшли до Переліку, з дати набрання чинності Постановою підлягають оподаткуванню за ставкою податку 20 відсотків як під час їх митного оформлення при ввезенні на митну територію України, так і при їх постачанні на митній території України та незалежно від ставки податку, яка застосовувалась для обчислення суми податку під час їх придбання на митній території України чи ввезення на митну територію України. Зазначимо, що з набранням чинності постановою № 410 втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 року № 216 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків».

Право громадян на податкову знижку

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що статтею 166 Податкового кодексу України визначено, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Підставами для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації. Яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податковим роком. Таким чином, платник податку, по витратах понесених у 2013 році, може скористатися правом на податкову знижку до 31 грудня 2014 року включно.

Як у Звіті про суми податкових пільг виправляється помилка?

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 (далі — Порядок №1233). Зазначений Порядок є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг. Так, суб’єкт господарювання веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг, який подається за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається. Форма Звіту про суми податкових пільг визначена додатком до Порядку №1233. Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджений наказом ДПА України від 29.03.2011 №167. Враховуючи те, що формою Звіту про суми податкових пільг, а також Порядком визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, не передбачено механізм подання уточненого звіту, а також враховуючи те, що зазначений звіт складається наростаючим підсумком з початку року, то допущені помилки слід виправляти у черговому Звіті про суми податкових пільг у межах року. При цьому, виправлення помилок у Звіті про суми податкових пільг не призводить до нарахування штрафних санкцій. З цим та іншими запитаннями — відповіддями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 135.02).

Економте свій робочий час — скористайтесь електронними сервісами ДФС України

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) розміщені електронні сервіси, завдяки яким платники податків можуть отримати будь-яку необхідну інформацію. Для комфортного звітування на веб-порталі розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію. Також пропонуємо скористатися наступними сервісами ДФС України: — «Реєстр платників ПДВ» — щоденно оприлюднює інформацію про реєстрацію платників ПДВ.- «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» — допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою та інше. — «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР) — який допоможе розібратися у податковому та митному законодавстві. — «Анульована реєстрація платників ПДВ» — надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду. — «Пульс» — платники податків мають можливість цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників служби.- «Декларування on-line» — надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді.- «Реєстр страхувальників» — інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер та клас професійного ризику. Також на даному веб-порталі розміщено сервіси «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів”, «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації». Шановні платники податків, скористуйтесь можливістю зекономити свій робочий час, кошти та отримати необхідну інформацію за допомогою електронних сервісів ДФС України.

На «Гарячій лінії» — про особливості оподаткування в зв’язку із введенням вільної економічної зони «Крим»

Днями в Західній ОДПІ м. Харкова відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Зміни до Податкового кодексу України».На запитання платників відповідала в.о. начальника інспекції Світлана Хайхан. Більшість абонентів звертались із запитаннями стосовно змін в оподаткуванні, пов’язаних із введенням в дію Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636 «Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України». Пропонуємо до уваги відповіді на найбільш актуальні питання, з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»

1. З якого періоду застосовуються особливі умови оподаткування на території ВЕЗ "Крим"?

Відповідь: Закон України «Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12 серпня 2014 року № 1636-VII (далі — Закон № 1636) був опублікований в газеті «Голос України» від 26 вересня 2014 року № 184. Отже, відповідно до статті 1 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» цього закону, він набрав чинності 27 вересня 2014 року. Закон № 1636 регламентує питання, пов’язані з веденням бізнесу та оподаткуванням у ВЕЗ «Крим» та доповнює інші нормативно-правові документи, що регламентують різні сфери відносин між Кримом та материковою Україною в умовах сьогодення.

2. На який термін створена вільна економічна зона "Крим" та де проходять її межі?

Відповідь: Вільна економічна зона "Крим" запроваджується на десять повних календарних років, починаючи з дня набрання чинності Закону України «Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12 серпня 2014 року № 1636-VII (далі — Закон № 1636), тобто, з 27 вересня 2014 року. Проте строк дії ВЕЗ "Крим" може бути продовжено або скорочено законом України. При цьому відповідно до пункту 2.3 статті 2 Закону № 1636 закінчення режиму тимчасової окупації не є підставою для припинення дії ВЕЗ "Крим". ВЕЗ "Крим" запроваджується у межах двох адміністративно-територіальних одиниць України: Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Адміністративний кордон між територією ВЕЗ "Крим" та іншою територією України збігається із суходільним адміністративним кордоном між Автономною Республікою Крим та Херсонською областю. Територія ВЕЗ "Крим" не поширюється на виключну морську економічну зону України. На територію ВЕЗ "Крим" поширюються норми Договору з відкритого неба 1992 року.

Оподаткування земельної ділянки під будівлею, що перебуває у спільній власності

Якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб та не поділена в натурі, то податок за земельну ділянку, на якій розташовано таку будівлю, сплачується з урахуванням прибудинкової території у рівних частинах кожним співвласником такої будівлі або однією з таких осіб-власників за їх згодою. Якщо право власності на земельну ділянку, на якій розташовано будівлю, що перебуває у спільній власності кількох юридичних осіб, оформлено на одну з таких осіб, то така особа є платником земельного податку відповідно до даних Державного земельного кадастру. Якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділена в натурі, або перебуває у спільній частковій власності, то податок за земельну ділянку, на якій розташовано таку будівлю, сплачується кожним співвласником будівлі пропорційно належній йому частці з урахуванням прибудинкової території.

Відображаємо в формі №1-ДФ штраф за неправомірне застосування податкової соціальної пільги

Якщо платник податку порушує норми Податкового кодексу, зокрема щодо права застосування податкової соціальної пільги лише за одним місцем отримання доходу, то такий платник податку втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється. Платник податку може відновити право на застосування податкової соціальної пільги, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100% суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а у разі, коли сума виплати недостатня, — за рахунок наступних виплат. Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються. Формою Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) не передбачено відображення у ньому штрафних санкцій, які застосовуються до платника податку у разі порушення ним норм застосування податкової соціальної пільги. Працедавець у такому випадку має провести відповідне коригування показників цього податкового розрахунку та подати уточнюючий податковий розрахунок за цей період.

Обрання спрощеної системи оподаткування новоствореними підприємцями

Новостворені підприємці — фізичні особи для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація. Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація (п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ). При цьому для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, законодавчо не передбачено перенесення термінів подачі заяви для фізичних осіб — підприємців, які були зареєстровані в останні дні місяця. Якщо суб'єкт господарювання відразу у місяці реєстрації не скористався своїм правом перейти на спрощену систему оподаткування, то така можливість у нього буде у наступному кварталі. Для цього потрібно подати заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Але прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування можливо тільки один раз протягом календарного року. Довідково: згідно із п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування здійснюється відповідно до п.п. 298.1.1 — 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

Отримані кошти орендодавця підлягають оподаткуванню ПДВ

Відповідно до п.п. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України. База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій — не нижче звичайних цін) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов’язань. Таким чином, кошти, що надійшли орендодавцю у вигляді компенсації комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря, включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.

Школярам про податки

Вивчаючи історію виникнення податків, їх сутність, основні поняття та принципи оподаткування діти розуміють, яку роль відіграють податки у житті кожної сім’ї та яка їх функція для країни. Днями заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Дмитро Сагун разом з фахівцями інспекції завітали до учнів однієї з шкіл Ленінського району з цікавою лекцією на тему «Становлення та розвиток держави. Податки та їх призначення в державі». Фахівці Західної ОДПІ м. Харкова коротко розповіли школярам про функції держави, ознайомили з історією та класифікацією податків. Більш детально зупинилися на ролі та значенні податків для державотворення. „Проминули тисячі років, а податки існують і понині, що підтверджує їх необхідність. У сучасному суспільстві податки — це обов’язкові платежі, без яких неможливий розвиток економіки, освіти, науки, медицини; існування дитячих садочків, шкіл, лікарень; виплата стипендій та пенсій”, — зазначив Дмитро Сагун.

 «Реєстр страхувальників» допоможе платникам ЄСВ

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що на веб-порталі ДФС працює сервіс — «Реєстр страхувальників»., завдяки якому платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Гоптівка» працює в штатному режимі

Сьогодні деякими ЗМІ була поширена інформація про призупинення роботи пункту пропуску «Гоптівка-Нехотєєвка», з посиланням на повідомлення Центрального митного управління Російської Федерації. Ця інформація не відповідає дійсності. Як наголосив в. о. начальника Харківської митниці Міндоходів Валерій Остапчук, міжнародний автомобільний пункт пропуску «Гоптівка-Нехотєєвка» працював й продовжує працювати в штатному режимі. Черг для перетину кордону немає. Робота пункту пропуску не припинялася. Нагадаємо, що автомобільний пункт пропуску "Гоптівка-Нехотєєвка" є одним з найбільших в Європі.

Чи є платником екологічного податку платник фіксованого сільськогосподарського податку ?

Відповідно до п. 307.1 ст. 307 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) платники фіксованого сільськогосподарського податку не є платниками таких податків і зборів: а) податку на прибуток підприємств; б) земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва); в) збору за спеціальне використання води; г) збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (у частині провадження торговельної діяльності). Згідно з п. 307.2 ст.307 ПКУ податки і збори, не зазначені у пункті 307.1 цієї статті, сплачуються платником податку в порядку і розмірах, установлених цим Кодексом, а єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — в порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Таким чином, оскільки екологічний податок не зазначений у п. 307.1 ст. 307 ПКУ, то платники фіксованого сільськогосподарського податку сплачують екологічний податок.

Документи, що підтверджують країну походження товару

Документами, що підтверджують країну походження товару, є: — сертифікат про походження товару; — засвідчена декларація про походження товару; — декларація про походження товару; — сертифікат про регіональне найменування товару. Країна походження товару заявляється (декларується) органу фіскальної служби шляхом подання оригіналів документів про походження товару (ч.2 ст.43 Митного кодексу України).

Сертифікат про походження товару — це документ, який однозначно свідчить про країну походження товару і виданий компетентним органом даної країни або країни вивезення, якщо у країні вивезення сертифікат видається на підставі сертифіката, виданого компетентним органом у країні походження товару. (ч.3 ст.43 МКУ) У разі втрати сертифіката приймається його офіційно завірений дублікат.

Засвідчена декларація про походження товару — це декларація про походження товару, засвідчена державною організацією або компетентним органом, наділеним відповідними повноваженнями (ч.5 ст.43 МКУ).

Декларація про походження товару — це письмова заява про країну походження товару, зроблена у зв’язку з вивезенням товару виробником, продавцем, експортером (постачальником) або іншою компетентною особою на комерційному рахунку чи будь-якому іншому документі, який стосується товару (ч.6 ст.43 МКУ).

Сертифікат про регіональне найменування товару — це документ, який підтверджує, що товари відповідають визначенню, характерному для відповідного регіону країни, та виданий компетентним органом відповідно до законодавства країни вивезення товару (ч.7 ст.43 МКУ). У разі якщо в документах про походження товару є розбіжності у відомостях про країну походження товару або органом фіскальної служби встановлено інші відомості про країну походження товару, ніж ті, що зазначені у документах, декларант або уповноважена ним особа має право надати органу фіскальної служби для підтвердження відомостей про заявлену країну походження товару додаткові відомості (ч.8 ст.43 МКУ). Такими додатковими відомостями є відомості, що містяться в товарних накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, паспортах, технічній документації, висновках-експертизах відповідних органів, інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження країни походження товару (ч.9 ст.43 МКУ).

Термін дії довідки про декларування валютних цінностей

Відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» від 18 червня 1994 року № 319/94 зі змінами та доповненнями, встановлено обов’язковість щоквартального декларування суб’єктами підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, наявності належних їм валютних цінностей, які знаходяться за межами України. На підставі п. 3 наказу Міністерства фінансів України від 25.12.1995 № 207 «Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами» обов’язкове декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності за затвердженою формою щоквартально в терміни, встановлені для подання квартальної та річної бухгалтерської звітності, — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Порядок подання суб’єктами підприємницької діяльності Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами (далі — Декларація), та отримання ними довідки про проведення декларування за встановленою формою передбачено спільним листом Національного банку України та ДПА України від 17.04.2003 № 28-311/1929-2823, № 3368/5/23-5316. Суб’єкт підприємницької діяльності подає Декларацію зі штампом контролюючого органу та підписом відповідальної особи до територіального управління Національного банку України за своїм місцезнаходженням. Після отримання Декларації територіальне управління Національного банку України видає довідку про проведення декларування, яка засвідчується підписом начальника (заступника начальника) територіального управління Національного банку України та відбитком печатки відповідного територіального управління. Зазначену довідку суб’єкт підприємницької діяльності подає контролюючому органу, до якого попередньо була подана Декларація, для засвідчення підписом начальника відповідного контролюючого органу або його заступника та відбитком печатки. Довідка про декларування валютних цінностей діє до отримання нової довідки засвідченої та скріпленої печатками територіального управління Національного банку України і контролюючого органу.

Про оподаткування та звітність неприбуткових організацій

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що відповідно до статі 14 Податкового кодексу України неприбуткові підприємства, установи та організації — це підприємства, установи та організації, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством. Такі організації один раз на рік протягом 60 днів після закінчення звітного (податкового) року подають до податкової інспекції за місцем реєстрації Звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій. У разі, якщо неприбуткова організація користується пільгами з інших податків і зборів, то такий платник крім Звіту про використання коштів має поквартально подавати до податкових органів Звіт про суми податкових пільг, а саме протягом 40 днів після закінчення звітного (податкового) кварталу. Крім того, повідомляємо, що Державною фіскальною службою України затверджено Довідник №72/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник №72/2 інших податкових пільг станом на 01.10.2014 року. Наголошуємо, що дані цих довідників використовуються платниками під час заповнення Звіту про суми податкових пільг за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1233.

Якщо втратили документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків — повідомте ДФС

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання — з передбаченого Кодексом граничного терміну подання такої звітності. У разі ліквідації платника податків документи за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів, що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву. У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Кодексом для подання податкової звітності. Платник податків зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

Що є доказами існування обставин, які є підставою для відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника?

Доказами, що підтверджують факт настання (існування) обставин, які є підставою для відстрочення платежів до бюджету є: — висновок Торгово-промислової палати про настання обставин непереборної сили чи стихійного лиха на території України (регламент засвідчення Торгово-промисловою палатою країни та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) затверджений рішенням Президії ТПП України від 15.07.2014 року №40(3)); — рішення Президента України про оголошення окремих місцевостей України зоною надзвичайної екологічної ситуації, затверджені Верховною Радою України — у цьому разі заявник додатково подає довідку, видану відповідним місцевим органом, що має право підтверджувати наявність обставин непереборної сили

В якому розмірі необхідно сплачувати ЄСВ фізичній особі — підприємцю, що перебуває на загальній системі оподаткування?

Базою нарахування ЄСВ у фізичної особи — підприємця, що перебуває на загальній системі оподаткування, є сума доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає оподаткуванню ПДФО. Водночас сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід. Мінімальний страховий внесок — це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру зарплати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), і підлягає сплаті щомісяця. Розмір внеску становить 34,7% мінімальної зарплати, яка з початку 2014 року дорівнює 1218 гривень. Отже, сума місячного мінімального страхового внеску з ЄСВ становить 422,65 гривні, максимальний розмір бази нарахування ЄСВ — 20706 гривень, а місячна максимальна сума ЄСВ — 7184,98 гривні (20706 гривень х 34,7%). Підприємець на загальній системі сплачує ЄСВ авансовими платежами протягом року — до 15 березня, 15 травня, 15 серпня і 15 листопада. Остаточна сплата ЄСВ, нарахованого за календарний рік, здійснюється до 10 лютого наступного за звітним року.

Який перший звітний податковий період встановлено для новостворених платників?

Відповідно до пп. 152.9.2 п. 152.9 ст. 152 Податкового кодексу України у разі, якщо особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку в середині податкового періоду, перший звітний податковий період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем наступного податкового періоду.

Оподаткування земельної ділянки під будівлею, що перебуває у спільній власності

Якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб та не поділена в натурі, то податок за земельну ділянку, на якій розташовано таку будівлю, сплачується з урахуванням прибудинкової території у рівних частинах кожним співвласником такої будівлі або однією з таких осіб-власників за їх згодою. Якщо право власності на земельну ділянку, на якій розташовано будівлю, що перебуває у спільній власності кількох юридичних осіб, оформлено на одну з таких осіб, то така особа є платником земельного податку відповідно до даних Державного земельного кадастру. Якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділена в натурі, або перебуває у спільній частковій власності, то податок за земельну ділянку, на якій розташовано таку будівлю, сплачується кожним співвласником будівлі пропорційно належній йому частці з урахуванням прибудинкової території.

Благодійну допомогу для військових звільнено від оподаткування

З 26 вересня 2014 року набрав чинності Закон України № 1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги». Законом визначено: суми коштів, отриманих благодійниками — фізособами (внесених до Реєстру волонтерів) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника. Крім того, тимчасово, без обмежень включатимуться до інших витрат звичайної діяльності платника податку на прибуток суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту, технічних засобів спостереження та лікарських засобів. Також, включається до витрат вартість медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів, які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО. Відповідно положень Закону, на час проведення антитерористичної операції, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб благодійна допомога фізичних осіб.

Єдиний антикорупційний сервіс

Для підвищення ступеню довіри громадян впроваджено єдиний антикорупційний сервіс «Пульс» (044 -284-00-07). Він є доступним клієнтам як податкової, так і митниці. Цей сервіс попереджує труднощі в спілкуванні, некоректне ставлення, перевищення повноважень та неякісне обслуговування.

Випадки, в яких контролюючий орган може анулювати реєстрацію юридичної особи, як платника єдиного податку

Відповідно до п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу України реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі: 1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, — в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву; 2) припинення юридичної особи (крім перетворення) відповідно до закону — в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення; 3) у випадках, визначених п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ/ Згідно з п. 299.11 ст. 299 ПКУ у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку вимог, встановлених гл. І «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Розділу ХІV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення.

Посилено контроль за обігом підакцизних товарів

З 04.09.2014 р. набрали чинності (крім деяких норм) зміни, внесені до Податкового кодексу України та деяких законів України, якими посилено контроль за обігом підакцизних товарів і процедурою документального оформлення операцій із ввезення/вивезення спирту та лікеро-горілчаних виробів з території акцизних складів; уточнено окремі податкові норми, зокрема розширено функціональні повноваження представників органів ДПС на акцизних складах з метою підвищення ефективності їх роботи та забезпечення бюджетних надходжень з акцизного податку у повному обсязі. Інвентаризація спирту етилового на акцизному складі, у тому числі інвентаризація, що проводиться на перше число кожного місяця, проводиться у присутності представника контролюючого органу на акцизному складі. Якщо за результатами інвентаризації виявлено втрати спирту етилового, що перевищують установлені норми втрат, платник сплачує акцизний податок, виходячи з розміру таких втрат і ставки акцизного податку, що діє на дату складання акта інвентаризації. Також запроваджено Єдиний державний реєстр обладнання для промислового виробництва сигарет і цигарок, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову й митну політику.

До уваги громадян, які здають в оренду нерухомість!

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що громадяни, які надають в оренду іншим громадянам нерухоме майно (квартири, будинки, кімнати тощо), зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% від суми орендної плати чи комунальних платежів. Податок сплачується протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. За ІІІ квартал 2014 року громадянам необхідно сплатити відповідні суми податку в термін до 7 листопада 2014 року. По закінченню року, до 1 травня таким платникам податку необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем реєстрації. Нотаріуси, а також суб'єкти господарювання які проводять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг (рієлтери), зобов'язані надіслати інформацію про укладені цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання квартальної звітності.

Інформація для платників податку на додану вартість

Західна ОДПІ м. Харкоів повідомляє, що на веб — порталі Державної фіскальної служби України розміщено ряд сервісів. Так, відповідно до пункту 183.13 статті 183 Податкового кодексу України для інформування платників ПДВ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, щоденно оприлюднює на своєму веб-сайті дані з реєстру платників ПДВ. Таким чином, інформацію про анульовану реєстрацію платників ПДВ можна отримати, скориставшись меню «Анульована реєстрація платників ПДВ», а для перевірки надійності ділових партнерів слід користуватись сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Пошук можна здійснити за наступними реквізитами: код ЄДРПОУ, індивідуальний податковий номер або номер ДРФО, найменування суб’єкта господарювання.

Харківська вода «налила» в скарбницю понад 24,0 мільйонів гривень

Як повідомляють фахівці ГУ Міндоходів у Харківській області, з початку року, платники збору за спеціальне використання водних ресурсів спрямували до зведеного бюджету 24,0 млн. грн., в тому числі до місцевого бюджету надійшло 12,0 млн. гривень. За словами співробітників регіонального відомства, сьогодні визначальними платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів залишаються Зміївський ТЕС ПАТ «Центренерго» та ПАТ «САН ІнБев Україна», які забезпечують понад 30,0% та 32,7% відповідно загальних надходжень збору в Харківській області. Варто нагадати, що відповідно до норм Податкового кодексу України, плата за воду в Україні стягується за використання води, отриманої шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Платники Ленінського та Жовтневого районів м. Харкова з початку року сплатили до бюджету понад 46 млн. грн. єдиного податку

Про це повідомила під час брифінгу в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області Світлана Хайхан. Протягом 9 місяців 2014 року платники податків, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили понад 46,6 млн. грн., що на 8,8 млн. грн. перевищує минулорічні надходження. Вагому частку цієї суми бюджет отримав від приватних підприємців — понад 31,6 млн. грн. Юридичні особи-спрощенці сплатили понад 15 млн. грн. податку. „Динаміка надходжень дає підстави впевнено стверджувати, що спрощена система оподаткування забезпечує розвиток та становлення малого бізнесу як соціально відповідального”, — зазначила Світлана Хайхан.

Ставки єдиного податку

Пунктами 293.1 та 293.2 ст. 293 Податкового кодексу для платників єдиного податку першої та другої груп встановлено фіксовану ставку податку, прив’язану до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року. Для платників єдиного податку першої групи — у межах від 1 до 10% розміру мінімальної зарплати, для платників єдиного податку другої групи — у межах від 2 до 20% розміру мінімальної зарплати.

Зміни, що набирають чинності з 01.01.2015 року

Податкова звітність з ПДВ. Пункт 49.4 ст. 49 Податкового кодексу доповнено абзацом другим, яким встановлено, що податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Отже, починаючи із зазначеної дати усі платники ПДВ мають звітуватися виключно в електронній формі. При цьому подання декларації в паперовому вигляді із січня 2015 р. не передбачається.

Застосування валютних курсів при нарахуванні митних платежів

Згідно зі статтею 39 Податкового кодексу для цілей визначення податкових зобов’язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Нацбанком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі якщо митна декларація не подається — дня визначення податкових зобов’язань.

Нараховуйте заробітну плату у відповідності до вимог діючого законодавства

„Нараховуйте заробітну плату у відповідності до вимог діючого законодавства і уникайте випадків накопичення заборгованості по зарплаті!”, — про це нагадує заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко. Відповідно до вимог Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» з 1-го січня діє розмір мінімальної заробітної плати — 1218 гривень, у погодинному розмірі — 7,3 гривні.

Контакт-центр ДФС

Нагадуємо, якщо у Вас виникли запитання щодо оподаткування, державної митної справи та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Ви можете звернутися до Контакт — центру ДФС за телефонами 0 800 501 007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 044 454 16 13 (за тарифами ВАТ Укртелеком). Відповіді працівниками Контакт-центру надаються з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі).

Інформаційно-комунікаційний відділ Західної ОДПІ
м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області