На Харківщині побільшало підприємців

ГУ Міндоходів у Харківській області: червоне світло незаконному продажу палива

Співробітники оперативно-слідчих підрозділів ГУ Міндоходів у Харківській області у взаємодії із працівниками відділу ДАІ міста провели комплекс заходів, направлених на виявлення та припинення незаконного продажу паливно-мастильних матеріалів. За два дні було вилучено з незаконного продажу майже 1,2 т. палива на загальну суму більше ніж 16 тис. грн. Про це повідомляє начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Мережко. За оперативними даними, чоловік у власному гаражі займався незаконним виготовленням бензину, додаючи різні домішки до палива та змінюючи октанове число пального, з метою їх подальшого збуту та отримання незаконного прибутку. «Оперативні працівники Міндоходів ведуть постійну боротьбу із незаконними продажами паливно-мастильних матеріалів,- підкреслює Сергій Мережко. - Напередодні було виявлено дві незаконні АЗС, з яких вилучили з незаконного обігу 3 т. дизельного пального та 5,5 т. пропану. Так, було вилучено пального на суму 113,5 тис.грн. та обладнання, яке використовувалося для незаконної діяльності, на 344 тис. грн.». Одним з таких правопорушників виявився 21-річний харків’янин, який налагодив продаж дизельним пальним, встановивши пересувний заправний блок-пункт неподалік одного з харківських проспектів. На прохання оперативників показати відповідну документацію, «бізнесмен» зізнався, що не має державної реєстрації, як суб’єкту господарювання та документів, які б дозволяли продаж паливно-мастильних матеріалів.  «Відносно кожного «підприємця», який здійснював незаконний продаж паливом складені протоколи про адміністративні правопорушення за ч.1 ст. 164 КУпАП,- повідомляє Сергій Мережко.

Нагадуємо, що з початку року оперативно-слідчі підрозділи ГУ Міндоходів у Харківській області вилучили з незаконного обігу 23,3 т. паливно-мастильних матеріалів на загальну суму близько 255 тис. грн.

Понад 10 тисяч РРО зареєстровано на Харківщині

На сьогодні органами доходів і зборів Харківської області зареєстровано 10035 реєстраторів розрахункових операцій. Загалом, на Харківщині 1496 юридичних осіб та 1896 фізичних осіб-підприємців провадять свою діяльність з використанням РРО. Про це повідомили співробітники  регіонального відомства.   Фахівці Головного управління Міндоходів області нагадують суб’єктам господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формах при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, про те, що вони повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Для взяття на облік реєстратора розрахункових операцій суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації:

 • заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО;
 • копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;
 • копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;
 • копію договору суб'єкта господарювання з Центру сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Нагадуємо, з 1 січня 2014 року у разі неподання суб’єктами господарювання, які зобов’язані використовувати РРО, звітності та інформації, пов'язаної із застосуванням РРО, по дротових або бездротових каналах зв'язку застосовуються штрафні санкції в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

На Харківщині спеціалісти митниці перешкодили вивезенню «історичних пам’яток»

Насиченими виявилися вихідні дні для працівників митного поста «Гоптівка» Харківської митниці Міндоходів. Результат – вилучені колекції старовинних монет та інших речей давнини – всього більше 200 предметів,  медалі, ордена, нагрудний знак, ніж періоду Другої світової війни.

4 панно з прикріпленими на них колекціями старовинних монет і інших предметів виявили під час огляду автомобіля BMW X6, що прямував до сусідньої держави під керуванням 39-річного громадянина України. Майже півсотні монет, прикраси з камінням, хрести, ґудзики, пряжки, столові предмети, підкови, металеві пластини та безліч інших старовинних «дрібничок» - увесь свій скарб чоловік приховав у багажному відділенні автомобіля за особистими речами в картонних коробках. За словами власника, виявлена «історична спадщина» коштує 900 гривень, що в подальшому буде з’ясовуватись.  

Наступного дня до поля зору митників потрапила громадянка, що прямувала до Росії автобусом «Краматорськ – Москва».

При здійсненні митного контролю багажу пасажирів з використанням рентген-установки “RAPISCAN”, увагу митників привернув предмет, за своїми зовнішніми ознаками схожий на холодну зброю. При подальшому огляді поклажі жінки було виявлено ніж, з ознаками старовини, періоду Другої світової війни загальною довжиною 37,5 см, із надписом на клинку «ALLES FUR DEUTFCHLAND » та  «CHRISTIANSWERK SOLINGEN», на рукоятці зображено символи у вигляді орла та хреста. Ніж виявився не єдиною «цікавинкою», що намагалась вивезти з країни порушниця.  В іншій валізі під особистими речами  було виявлено нагороди періоду Великої Вітчизняної війни: медалі «За отвагу», «За боевые заслуги», «За оборону Москвы», «Наше дело правое», «Мы победили», «За взятие Кенинсберга»; нагрудний знак «Гвардия»; ордена «Красной звезды» та «Славы».

За словами в.о.начальника Харківської митниці Міндоходів Валерія Остапчука, товари з ознаками старовини є обмеженими до переміщення через митний кордон України відповідно до до Закону України від 21.09.1999 № 1068 та наказу Міністерства культури № 258 від 22.04.2002, та відповідно до постанови КМУ № 431 від 21.05.2012 підлягають обов’язковому декларуванню.

В обох випадках у відношенні власників історичних речей фахівці митниці склали протоколи про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного Кодексу. Вилучені предмети та матеріали справ передано до підрозділу УСБУ в Харківській області.

З початку року експорт підприємств Харківщини в країни ЄС склав майже 80 млн. дол. США

При цьому найбільша товарна група в зовнішній торгівлі з країнами ЄС - електричні машини, обладнання і їх частини. Обсяг експорту по цим товарам склав понад 29 млн. дол.США.

«Європейські ринки вже є доступними для українських виробників. Натомість український ринок повністю відкриється для Європейського Союзу лише після ратифікації Угоди про асоціацію. Підприємці  мають використати цю можливість для модернізації країни», - зазначили в комунікаційно – інформаційному управлінні ГУ Міндоходів у Харківській області.

Застосування з боку ЄС автономних торговельних преференцій та, у подальшому, початок тимчасового застосування положень Угоди про асоціацію щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі  між Україною та ЄС має сприяти значній активізації українського підприємницького середовища у контексті пошуку бізнес-контактів у державах – членах Євросоюзу.

Зокрема, завдяки запровадженню квотування у двосторонній торгівлі між Україною та ЄС українські виробники отримали можливість завозити певні обсяги даних товарів без справляння увізних мит. Тобто під загальний режим імпорту підпадатимуть лише товари, які перевищують визначений обсяг.  Вони оподатковуватимуться за тими ж умовами, які діють в Україні сьогодні.

Також повідомляємо, що детальніше ознайомитися з довідкою щодо автономного преференційного торгового режиму ЄС для України, інструкцією щодо правил проходження, які будуть застосовуватися при експорті до держав-членів ЄС, а також проектом Регламенту Європейського Парламенту та Ради стосовно скорочення або скасування митних зборів на товари, що походять з України, можна на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку за посиланням http://www.me.gov.ua/Documents/MixedList?tag=AvtonomniiPreferentsiiniiTorgovelniiRezhimYesDliaUkraini.

Нагадаємо, 27 червня в Брюсселі президент України Петро Олексійович Порошенко підписав Угоду про асоціацію та Заключний акт з Європейським Союзом.

Бізнесменів на Харківщині побільшало

Про це повідомили в ГУ Міндоходів у Харківській області. З початку року фахівцями Міндоходів Харківщини взято на облік 5400 новостворених суб’єктів господарювання: 1254 – юридичні особи та 4146 – фізичних осіб – підприємців.

Найбільшу ділову активність у створенні власного бізнесу виявляють безпосередньо у Харкові – він є лідером за кількістю новостворених суб’єктів підприємницької діяльності. З початку року заснували свою справу 2529 суб’єктів підприємницької діяльності.

В області найбільш активним по розвитку бізнесу виявилися  Харківський район - там зареєстровано 224 новостворених підприємця, Дергачівський район – 125, на Балаклійщині займатися власною справою виявили бажання майже 100 суб’єктів господарювання.

Як відзначають фахівці ГУ Міндоходів у Харківській області, найчастіше підприємці обирають для себе сферу оптової та роздрібної торгівлі  і побутових послуг. Співробітники регіонального відомства підкреслюють, що така кількість новостворених представників малого та середнього бізнесу зумовлена запровадженням Міністерством доходів і зборів України нових сервісів для стимулювання розвитку підприємництва та покращенням умов ведення бізнесу в регіоні.

За перше півріччя до органів Міндоходів Харківщини надійшло 815 звернень громадян

Як розповіли у регіональному відомстві, до Головного управління  Міндоходів області надійшло 60,6% від загальної кількості звернень. До державних районних інспекцій  міста та області – 39,4 %.  

Найчастіше громадяни звертаються з таких питань: 375 звернень стосувались контрольно-перевірочної роботи, 149 – інформування про ухилення від сплати податків, 62 - отримання реєстраційних номерів облікових  карток платників податків. Інші звернення були пов’язані з роз’ясненням норм податкового законодавства та законодавства з єдиного соціального внеску.

Як  відзначає в.о. начальника ГУ Міндоходів області Світлана Пажина, усім зверненням забезпечується ретельний та своєчасний розгляд по відповідним напрямкам службової діяльності з подальшим інформуванням заявників відповідно до вимог чинного законодавства.

«Ми постійно працюємо над тим, щоб  платники податків відчували, що  наше відомство  впроваджує відкриту інформаційну політику, тож ми забезпечуємо  своєчасне, кваліфіковане та повне надання відповідей на усі питання, з  якими до нас звернулись громадяни», - підкреслила Світлана Пажина

Очільник відомства області повідомила, що громадяни  також  мають змогу  потрапити на  особистий прийом до кервіництва  як  на районному рівні, так і обласному, згідно затверджених графіків прийому.

Усього з початку року  посадовими особами Міндоходів  регіону  проведено 189 особистих прийомів, у тому числі в Головному управлінні – 13.

Нагадуємо, необхідну інформацію щодо проведення особистого прийому громадян розміщено на інформаційних стендах органів Міндоходів Харківщини та сайті ГУ Міндоходів області (http://kh.minrd.gov.ua/).

Електронна звітність

Платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Після підготовки такого документа на нього накладаються електронні цифрові підписи (далі — ЕЦП) посадових осіб платника податків у такому порядку: першим — ЕЦП головного бухгалтера (бухгалтера), другим — ЕЦП керівника, третім — ЕЦП, який є аналогом відбитка печатки платника податків.Водночас якщо у платника податків штатним розкладом не передбачена посада головного бухгалтера, то при поданні звітності в електронному вигляді ЕЦП посадових осіб накладаються у такому порядку: першим — ЕЦП керівника, другим — ЕЦП, який є аналогом відбитка печатки платника.

Податок за земельну ділянку, відведену для будівництва.

Податковим кодексом України не передбачено звільнення юридичних осіб від сплати податку за земельні ділянки, відведені для будівництва, і такі земельні ділянки не віднесено до категорій, які не підлягають оподаткуванню. Отже, якщо земельна ділянка перебуває на стадії будівництва або відведена під майбутнє будівництво, то до завершення будівництва, терміни якого визначено в проектній документації при проведенні її нормативної грошової оцінки, застосовується коефіцієнт 0,5, а податок за таку земельну ділянку обчислюється за ставками, визначеними статтями 274 та 275 Податкового кодексу України

Нові довідники пільг

Міністерством доходів і зборів України затверджено нові довідники податкових пільг станом на 01.07.2014:довідник № 71/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;довідник № 71/2 інших податкових пільг. У довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку з вироблених в Україні та імпортованих підакцизних товарів продукції), місцевих податків та зборів, державного мита, оподаткування неприбуткових установ і організацій, а також початок та кінець дії пільг- про це повідомила перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан.

Ставки акцизного податку на тютюнові вироби та на алкоголь збільшилися.

З 1 липня 2014 р. збільшився акцизний податок на тютюнові вироби та на алкоголь. Це передбачено Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» .

А саме, підвищуються ставки акцизного податку з 01 липня 2014 року на:

 • вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені), вермути та інші вина виноградні натуральні з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів – з 2,86 грн. до 3,58 грн. за 1 літр;
 • вина ігристі, вина газовані – з 4,16 грн. до 5,20 грн. за 1 літр;
 • сидр і перрі (без додання спирту) – з 0,50 грн. до 0,63 грн. за 1 літр;
 • на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої за кодами 2206, 2207, 2208 згідно з УКТ ЗЕД – з 56,42 грн. до 70,53 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту;

Також, збільшуються ставки акцизного податку на:   

 • тютюнову сировину та тютюнові відходи, тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції (коди згідно з УКТ ЗЕД 2401 та 2403) з 217,6 грн. до 272,00 грн. за 1 кілограм (нетто); 
 • сигарети без фільтра, цигарки (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10) – з 77,50 грн. до  96,88 грн. за 1000 штук.;
 • сигарети з фільтром (код згідно з УКТ ЗЕД  2402 20 90 20) – з 173,20 грн. до 216,50 грн. за 1000 штук.

Мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку збільшується на сигарети без фільтра, цигарки – з 101,60 грн. до 127,00 грн. за 1000 штук, на сигарети з фільтром – з 231,7 грн. до 289,63 грн. за 1000 штук.

Затверджено нові Узагальнюючі податкові консультації з податку на прибуток та щодо трансфертного ціноутворення

Міністерством доходів і зборів України затверджено нові узагальнюючі податкові консультації з окремих питань податкового обліку з податку на прибуток підприємств та застосування податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, а саме:

 • наказ Міністерства доходів і зборів України від 01.07.2014 № 365 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації про сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти»;
 • наказ Міністерства доходів і зборів України від 01.07.2014 № 366 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо витрат на гарантійний ремонт (обслуговування) або гарантійні заміни товарів»;
 • наказ Міністерства доходів і зборів України від 01.07.2014 № 367 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо податкового обліку поворотної фінансової допомоги»;
 • наказ Міністерства доходів і зборів України від 01.07.2014 № 368 «Про внесення змін до Узагальнюючої податкової консультації з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, затвердженої наказом Міндоходів від 22.11.2013 № 699».

Із зазначеними документами можна ознайомитись на головній сторінці офіційного веб-порталу Міністерства доходів і зборів України (minrd.gov.ua) з переходом до вкладки «Офіційні документи» / «Податки та збори». 

Зміни до Митного кодексу України

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що Законом  України «Про внесення змін до Митного кодексу України» від 01.07.2014 №4200а частину першу статті 282 Митного кодексу України доповнено пунктом 20, згідно з яким у випадках, встановлених цим Кодексом та іншими законами з питань оподаткування, спеціальні засоби індивідуального захисту, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з неї під час проведення антитерористичної операції, звільняються від оподаткування митом.

З 1 липня відсотки за депозитами оподатковуватимуться, але не всі

Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” з 1 липня 2014 року змінено порядок оподаткування пасивних доходів, зокрема відсотків по депозитах (вкладах). Зазначені доходи оподатковуватимуться податком на доходи фізичних осіб за прогресивною шкалою: 15%, 20% та 25%. Проте, якщо доходи по депозитах (вкладах) не перевищують 17 прожиткових мінімумів на рік (у 2014 році - 20 тисяч 706 гривень)  – вони не оподатковуватимуться. Тож, під оподаткування потраплять відсотки тільки по депозитах у сумі понад 100 тисяч гривень, саме з такої суми вкладу можна отримати відсотки у розмірі 20 тисяч гривень і більше – про це повідомив заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко.

Визначення звичайної ціни.

У разі якщо ціни (націнки) на товари (роботи, послуги) підлягають державному регулюванню згідно із законодавством, звичайною вважається ціна, встановлена відповідно до правил такого регулювання.Це положення не поширюється на випадки, коли встановлюється мінімальна ціна продажу. У такому разі звичайна ціна операції визначається відповідно до Податкового кодексу України, але не може бути меншою за мінімальну ціну. Відповідно до Податкового кодексу під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням контролюючий орган використовує офіційно визнані джерела інформації про ринкові ціни. Перелік джерел установлений розпорядженням Кабінету Міністрів України №866-р.

Звільнення від оподаткування ПДВ під час проведення АТО.

1 липня 2014 року парламент ухвалив Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів). Цим Законом звільнено від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України спеціальних засобів індивідуального захисту та ліків згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, під час проведення антитерористичної операції. Тобто підрозділ 2 розділу ХХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України доповнено новим підпунктом такого змісту: «Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України:— спеціальні засоби індивідуального захисту (каски, виготовлені відповідно до військових стандартів або технічних умов, чи їх еквіваленти та спеціально призначені для них компоненти (тобто підшоломи, амортизатори), що класифікуються у товарній підкатегорії 6506 10 80 00 згідно з УКТ ЗЕД; бронежилети, що класифікуються у товарній підкатегорії 6211 43 90 00 згідно з УКТ ЗЕД), виготовлені відповідно до військових стандартів або військових умов для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону;— лікарських засобів та медичних виробів відповідно до п.п. «в» п. 193.1 цього Кодексу, що призначені для використання закладами охорони здоров’я для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я».

Заповнюйте правильно платіжне доручення.

У Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, що затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 р. №609, наведено приклади заповнення поля «Призначення платежу» у платіжних документах на сплату не тільки податків і зборів, а й митних платежів і єдиного соціального внеску. У разі самостійної сплати платником податку нарахованих бюджетних платежів або за актами перевірок поля №№ 5, 6 та 7 поля «Призначення платежу» не заповнюють. Якщо перерахування платежів проходить за висновками органу Міндоходів (перекидка з одного платежу на інший, повернення надміру сплачених платежів, перерахування з бюджету відшкодування ПДВ тощо), то в полі № 5 ставлять дату висновку органу Міндоходів, у полі №6 – номер висновку – про це повідомив начальник Західної ОДПІ м. Харкова Олександр Палій.

Звіт про надходження до Західної ОДПІ м. Харкова звернень громадян.

За січень – червень  2014 року до Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області надійшло 18 письмових звернень громадян, з них: 18 заяв (100%).

У письмових зверненнях порушувались наступні питання:

 • інформація про ухилення від сплати податків – 11 звернень
 • контрольно – перевірочна робота – 4 звернення
 • оподаткування доходів підприємницької діяльності – 1 звернення
 • земельний податок – 1 звернення
 • про зняття з обліку як платника ЄСВ – 1 звернення

Найбільша кількість звернень (11 звернень) від громадян надійшло стосовно інформації про ухилення від сплати податків.

Протягом січня – червня 2014 року повторних, неодноразових, колективних звернень та скарг до Західної ОДПІ м. Харкова не надходило - про це наголосив начальник Західної ОДПІ м. Харкова Олександр Палій.

Відповіді на звернення надані своєчасно (ст. 20 Закону України „Про звернення громадян”).

Пульс" Міністерства доходів і зборів України повідомляє, якщо:

 • труднощі в спілкуванні;
 • некоректне ставлення;
 • перевищення повноважень;
 • неякісне обслуговування.

Лінія Міндоходів працює за принципом саll-bаск - податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. Завдяки оновленому "Пульсу" представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Міністерства доходів та зборів керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення. Міністерство створює сприятливі умови для провадження підприємницької та зовнішньоекономічної діяльності, усуває складнощі у спілкуванні із податковою та митною службами. Номер цілодобової телефонної лінії оновленого сервісу "Пульс" Міністерства доходів та зборів для клієнтів податкової та митниці:(044) 284-00-07

За січень – червень 2014 року на сервіс „Пульс” Західної ОДПІ м. Харкова надійшло 12 звернень (7 - безпосередньо до Західної ОДПІ та 5 - до ГУ Міндоходів у Харківській області) на „Пульс” з питань:

 • оподаткування доходів фізичних осіб - 2;
 • діяльність ГУ Міндоходів у Харківській області – 2;
 • реєстрація та облік платників податків - 2;
 • відшкодування ПДВ  - 2
 • проблема при реєстрації податкових накладних – 1
 • щодо приймання податкової звітності - 1
 • отримання свідоцтва платника ПДВ – 1.
 • надання інформації про наявність або відсутність відносно нього позовних вимог Західної ОДПІ м. Харкова щодо сплати податків та обов’язкових платежів - 1

Відпрацювання звернень платників податків, які звертаються на сервіс „Пульс”, розглядаються згідно вимог наказів Міністерства доходів і зборів України від 18.06.2013р. № 184, ГУ Міндоходів у Харківській області від 23.09.2013р. №151 та Західної ОДПІ м. Харкова від 03.10.2013р. № 483 – про це повідомив заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Дмитро Сагун.

Запити на публічну інформацію.

За січень – червень 2014 року до Західної ОДПІ м. Харкова відповідно до Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VI “Про доступ до публічної інформації” надійшло 22 запити на інформацію.

Всі запити надійшли поштою (1 від фізичної особи – підприємця та 21 від юридичних осіб)

Всі запити розглянуто у строк 5 робочих днів згідно статті 20 Закону України „Про доступ до публічної інформації".

До Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області запит на інформацію може бути поданий:

на поштову адресу: 61064, м. Харків, вул. Клапцова, 25

на електронну адресу: COPP_35@ukr.net

по факсу: (057) 777-08-98

по телефону (057) 734-91-31 .

безпосередньо до відділу обслуговування платників податків Західної ОДПІ м. Харкова  ГУ Міндоходів у Харківській області щодня з 9.00 до 18.00, у п’ятницю з 9.00 до 16 год.45 хвилин, кабінет 218а.

Нагадуємо, що письмовий запит повинен містити: ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Харківські землекористувачі за перше півріччя перерахували майже 312,1 млн. грн. податку

Саме таку суму плати за землю сплатили мешканці регіону до місцевих бюджетів усіх рівнів. В тому числі, від юридичних осіб надійшло понад 272,3 млн. грн., а від фізичних 39,8 млн. грн. Додаткові надходження склали 0,2 млн. грн. Фахівці ГУ Міндоходів у Харківській області підкреслюють, що позитивна динаміка надходжень пов'язана, в першу чергу, з проведенням системної роз'яснювальної роботи, мета якої - переконати бізнес-структури та громадян добровільно платити за використання земельних ресурсів. На даний час на обліку в територіальних підрозділах ГУ Міндоходів у Харківській області зареєстровано майже 712,5 тисяч землекористувачів, серед яких понад 12,5 тисяч – юридичні особи та майже 700 тисяч – приватні підприємці та громадяни. З метою повного обліку платників земельного податку та орендної плати спеціалісти органів ГУ Міндоходів області проводять звірки з суб’єктами інформаційного обміну. Це дало змогу у січні - червні поточного року залучити до оподаткування 443 суб’єкти господарської діяльності, а річна сума нарахувань склала 1,7 млн. грн., загальна площа земельних ділянок – 217,3 га.

Уряд затвердив Положення про Державну фіскальну службу України

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 21 травня 2014 року №236 затвердив Положення про Державну фіскальну службу України. Головою Державної фіскальної служби призначено Ігоря Білоуса (розпорядження КМУ від 06.06.2014 від №624-р). Першим заступником Голови став Володимир Хоменко (розпорядження КМУ від 06.06.2014 №625-р), заступником Голови – Анатолій Макаренко (розпорядження КМУ  від 06.06.2014 №626-р). Згідно з положенням, Державна фіскальна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. До сфери повноважень новоствореної служби входять реалізація державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Крім того, Державна фіскальна служба реалізовуватиме державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску. Державна фіскальна служба вноситиме на розгляд Міністра фінансів пропозиції щодо формування державної податкової та митної політики, а також політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;  адміністрування єдиного внеску та боротьби з правопорушеннями під час його сплати.

Крім того,  ДФС пропонуватиме засади  державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності,  торгових патентів. Відповідно до Положення, Голову Державної фіскальної служби призначатиме та звільнятиме з посади Кабінет Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України. Положенням також закріплені завдання та права Державної фіскальної служби, визначено повноваження Голови ДФС та його заступників тощо. Детальніше ознайомитися з Положенням про Державну фіскальну службу України можна за посиланням http://minrd.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/postanovi-km-ukraini/63237.html. Нагадаємо, що Державну фіскальну службу України створено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №160, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення. 

Харківський «хмільний збір» поповнив скарбницю на 19,7 млн. грн.

Про це розповів начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління Міндоходів у Харківській області  Ігор Травка.

За його словами, в області налічується майже 2,5 тис. платників, які сплачують збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Сума збору, сплаченого на розвиток «хмелярства» краю за перше півріччя, перевищила 19,7 млн. гривень. Питома вага збору в надходженнях до державного бюджету протягом січня-червня поточного року складає майже 0,6%. Загалом, лише в червні до бюджету надійшло 3,7 млн. грн.

За словами посадовця, ставка збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства становить 1.5% від обсягу реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива.

Звітність зі збору подається щомісячно до органу доходів і зборів, де платник перебуває на обліку, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця. Сплатити заявлену у ній суму необхідно протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання розрахунку.

Спрощено процедуру скасування державної реєстрації підприємців

З 07.07.2014 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом" від 13.05.14 N 1258-VII.

Зокрема, вказаним законом внесено зміни до ст.47 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" від 15.05.03 №755 щодо порядку державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням.

З 07.07.14 припинення фізичних осіб – підприємців здійснюється не пізніше наступного робочого дня з дати надходження до державного реєстратора реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. Відміняється необхідність надання підприємцями довідок з органів податкової служби, пенсійного фонду та фондів соціального страхування для проведення державної реєстрації припинення.

Перший звітний період для подачі Звіту про контрольовані операції

Першим звітним періодом для подачі Звіту про контрольовані операції платників податків буде 2013 рік. Для визначення обсягу контрольованих операцій враховується вартісний показник усіх операцій окремо з кожним контрагентом у цілому за календарний рік. Тобто з 1 січня по 31 грудня 2013 року. У звіті за 2013 рік платник податку повинен зазначити контрольовані операції, здійснені у період з 01.09.2013 по 31.12.2013. Такий Звіт платники  податку повинні подати до 1 жовтня 2014 року. Нагадуємо, що з 1 вересня 2013 року набрав чинність Закон України від  04 липня 2013 року № 408 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення», згідно з яким визначається перший звітний період для подачі Звіту про контрольовані операції. Про це та інші питання щодо трансфертного ціноутворення йдеться в Узагальнюючій податковій консультації з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, затвердженої наказом Міндоходів від 01.07.2014 № 368 «Про внесення змін до Узагальнюючої податкової консультації з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, затвердженого наказом Міндоходів від 22.11.2013 № 699».

 Як в річній декларації з податку на прибуток відображається сума отриманої від неплатників поворотної фінансової допомоги?

Для платників податку на прибуток, для яких базовим податковим(звітним) періодом є календарний рік, сума отриманої від неплатників податку на прибуток поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець звітного року, включається до складу доходів у річній декларації. У разі якщо в майбутніх звітних податкових періодах платник повертає таку фінансову допомогу, він збільшує суму витрат на суму поверненої фінансової допомоги за наслідками того звітного податкового періоду, в якому відбулося таке повернення. Наприклад, якщо платник податку, для якого базовим (звітним) податковим періодом є календарний рік, отримав 10.03.2013 року суму поворотної фінансової допомоги від неплатника податку на прибуток та повернув її 16.01.2014 року, то платник повинен включити до складу доходів у декларації за 2013 рік суму поворотної фінансової допомоги, що залишилась неповерненою станом на 01.01.2014 року. При цьому у декларації за І квартал 2014 року або 2014 рік в залежності від того, який базовий (звітний) період використовуватиме платник у 2014 році, сума повернутої допомоги включатиметься до складу витрат.

З цим та іншими запитаннями-відповідями можна ознайомитися в Узагальнюючій податковій консультації щодо податкового обліку поворотної фінансової допомоги, затвердженої наказом Міндоходів від 01.07.2014 № 367.

В Західній ОДПІ м. Харкова підбили підсумки роботи за перше півріччя 2014 року

За словами начальника Західної ОДПІ м. Харкова Олександра Палія,  протягом січня-червня 2014 року платники податків Ленінського та Жовтневого районів м. Харкова сплатили до бюджетів усіх рівнів  понад 380,5 млн. грн. податків і зборів, в тому числі до Державного бюджету від платників податків надійшло понад 160,3 млн. грн. Найбільше держбюджет поповнився від сплати податку на додану вартість — на 92,5 млн. грн. та податку на прибуток – 62,6 млн. грн. Як відзначає Олександр Палій, стабільні надходження до бюджетів усіх рівнів свідчать про зростання рівня громадянської свідомості платників, розуміння того, що добровільна сплата податків сприяє розбудові нашої держави. Так,  до місцевого бюджету з початку року надійшло понад 219,9 млн. грн., що дозволило забезпечити позитивну динаміку до фактичного показника минулого року на 7,3 млн. грн. тобто на 3,5%. До місцевої скарбниці надійшло понад 150,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, 33,2 млн. грн. коштів надійшло від юридичних та фізичних осіб-підприємців за використання земельних ділянок та 29,5 млн. грн. єдиного податку.

Податкова накладна складена в день анулювання платника ПДВ

Відповідно до Податкового кодексу України реєстрація платника ПДВ діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ у відповідних випадках. У разі анулювання реєстрації особи як платника податку останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації. Крім того, якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону. Таким чином, день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ є останнім днем її реєстрації як платника ПДВ та останнім днем, коли платник ПДВ повинен визначити податкові зобов’язання з податку, а отже, в день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа має право виписувати податкові накладні. Скажімо, якщо датою анулювання реєстрації платника ПДВ є 7 липня 2014 року, то податкові накладні, виписані 7 липня 2014 року таким платником ПДВ, визнаються дійсними.

Договір суборенди: подання звітності та сплата орендної плати за земельну ділянку

Орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Відповідно до п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, а об’єктом оподаткування – земельна ділянка, надана в оренду. Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем в суборенду без зміни її цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендаря. Відповідно юридична особа, яка є орендарем земельної ділянки державної чи комунальної власності, може укласти з іншою особою договір суборенди цієї земельної ділянки. При цьому умови договору суборенди повинні обмежуватися умовами договору оренди цієї земельної ділянки і не суперечити йому, а плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати – про це повідомила перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан.

Враховуючи, що законодавством передбачено сплату плати за землю у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а платником орендної плати є орендар цих земельних ділянок, то обов’язок із сплати орендної плати за таку земельну ділянку та подання податкової декларації належить юридичній особі, яка уклала договір оренди із органами місцевого самоврядування.

Особливості оподаткування гри у більярд

Більярд, згідно до Податкового кодексу України, належить до діяльності у сфері розваг як розважальна гра, участь в якій не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів. Також відповідно до ПКУ суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому порядку торгові патенти та провадять діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей) є платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності. Ставка збору за використання столів для більярда, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, крім столів для більярда, що використовуються для спортивних аматорських змагань складає розмір мінімальної заробітної плати за кожний стіл для більярда. Важливо відмітити, що діяльність, пов’язана з використанням більярдних столів для спортивних аматорських змагань, не підлягає патентуванню. Підтверджуючим документом того, що стіл для більярду використовується саме для спортивних аматорських ігор, може бути рішення органу місцевого самоврядування про проведення спортивних змагань із більярду. Всі інші види діяльності, пов’язані з використанням столів для більярду, в тому числі тих, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них та передані в подальше використання (у тому числі оренду) крім столів для більярду, що використовуються для спортивних аматорських змагань, можливі за наявності торгових патентів. Довідково. Вищевказані особливості ведення діяльності у сфері розваг визначаються ст. 14 розділу І та ст. 267 розділу ХІІ Податкового кодексу України.

У разі порушення податкового законодавства – ануляція реєстрації платника єдиного податку

У разі виявлення територіальним органом Міндоходів порушень платником єдиного податку вимог податкового законодавства приймається рішення щодо анулювання реєстрації платника єдиного податку на підставі акта перевірки з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому виявлено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право знову обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом - про це повідомив заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко.

Продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів без застосування РРО

Пунктом 1 розділу ІІ Переліку товарів, які реалізуються з розносок і ручних візків, та видів послуг у салонах на залізничному, морському, річковому та повітряному транспорті, які надаються без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік), затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 18.02.2004 №105, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.2004 за №752/9351 визначено що з розносок і ручних візків у салонах повітряних суден при виконанні міжнародних рейсів реалізуються: продукти харчування, готові до вживання, в упаковці, тарі, посуді; напої; пиво; засоби особистої гігієни; косметика та парфумерія; канцтовари; тютюнові вироби. Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Переліку з розносок і ручних візків у салонах повітряних суден при виконанні внутрішніх рейсів реалізуються: продукти харчування, готові до вживання, в упаковці, тарі, посуді; напої (крім алкогольних напоїв) та пиво; засоби особистої гігієни; канцтовари. Тобто чином реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів з розносок і ручних візків у салонах повітряних суден передбачена тільки у повітряних суднах при виконанні міжнародних рейсів.

Отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків усім випускникам шкіл.

Усім випускникам шкіл, котрі ще не отримали реєстраційний номер облікової карки платника податків, варто негайно звернутися до центрів обслуговування платників для його оформлення. Дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків вносяться до справи абітурієнтів вишів та середніх спеціальних навчальних закладів. Тому без реєстраційного номера (ідентифікаційного коду) у вступників виникнуть проблеми в приймальних комісіях. Якщо випускник ще не досягнув 16-річчя, подбати про реєстраційний номер облікової картки платника податків повинні батьки – про це нагадала перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан.

Ігор Білоус: Податкове законодавство має бути максимально зрозумілим.

«Податкове законодавство має бути максимально зрозумілим. Саме тому наше відомство затвердило 4 узагальнюючі податкові консультації. Їх темами стали найактуальніші питання, з якими платники найчастіше зверталися за роз’ясненнями до фіскальних органів», - заявив Ігор Білоус, голова Державної фіскальної служби України. Зокрема, роз’яснення стосуються норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, витрат на гарантійний ремонт або гарантійні заміни товарів, сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі іноземної валюти, а також податкового обліку поворотної фінансової допомоги. «Узагальнюючі податкові консультації – це результат діалогу та співпраці з бізнесом, який ми розпочали і будемо вести надалі. Під час зустрічей з представниками малого та середнього бізнесу я неодноразово чув нарікання на практику індивідуальних податкових консультацій, які підприємці вважають  корупційними. Тому відтепер ми приділяємо багато уваги узагальнюючим податковим консультаціям, які розробляються в діалозі з громадськістю і забезпечують єдине тлумачення податкового законодавства для всіх платників», – сказав Ігор Білоус. Загалом у затверджених консультаціях надано відповіді на 48 податкових питань. Так, зокрема, вирішено питання щодо неврахування при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій сум кредиту, депозиту, поворотної фінансової допомоги та посередницьких операцій, роз’яснено порядок відображення у податковому обліку платників податку запровадженого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на купівлю валюти та  витрат з гарантійного ремонту. Акцентовано увагу на праві платників податку на прибуток враховувати витрати на гарантійний ремонт, незалежно від статусу покупця (фізична або юридична особа). Крім того, на конкретних числових прикладах проілюстровано порядок податкового обліку операцій за отримання та повернення поворотної фінансової допомоги. Усі проекти узагальнюючих податкових консультацій попередньо пройшли стадію обговорення з громадськістю та отримали схвальну оцінку. Всі роз’яснення чіткі та зрозумілі, що дає можливість платнику уникати двозначного трактування деяких норм податкового законодавства. Із текстами узагальнюючих податкових консультацій можна ознайомитися за посиланням: http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/uzagalnyuyuchi-podatkovi-konsultatsii/.

Заробітна плата  „ в конверті”.

Не піддавайтеся на переваги тимчасових зручностей в одержанні заробітної плати в так званому «конверті», адже в такому випадку закони не зможуть захистити ваші інтереси. Пообіцявши заробітну плату в «конверті», роботодавець не бере на себе ніяких зобов’язань, а навпаки, може не виплатити її взагалі. Шановні громадяни, наймаючись на роботу подбайте про своє майбутнє – про це зазначив заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко.

Послуги, які надає центр сертифікації ключів?

Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту надає наступні послуги електронного цифрового підпису:

 • реєстрація заявників;
 • надання у користування надійних засобів ЕЦП;
 • допомога при генерації відкритих та особистих ключів;
 • обслуговування посилених сертифікатів ключів заявника (сертифікація відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів);
 • надання послуг фіксування часу;
 • консультативні послуги за зверненнями підписувачів

Не отримали першу квитанцію – звітність вважається не одержаною

Перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до територіальних органів Міндоходів засобами телекомунікаційного зв'язку. Ця квитанція надсилається територіальними органами Міндоходів на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в територіальному органі Міндоходів. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається не одержаним.Також нагадуємо, що при реєстрації податкових накладних здійснюється звіряння даних щодо місцезнаходження суб'єкта господарювання, перебування у реєстрі платників податку на додану вартість, чинності посиленого сертифіката ключа під час накладання ЕЦП тощо. Детальніше про це – у листі Міністерства доходів і зборів від 06.08.2013 р. № 8327/6/99-99-18-06-05-15.

Податок на пенсію

З 1 липня 2014 року набувають чинності зміни до Податкового кодексу України в частині податку на доходи фізичних осіб, передбачені прийнятим Верховною Радою Законом «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 року №1166-VII. Зокрема, відповідно до запроваджених змін, до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку включаються суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо їх розмір перевищує десять тисяч гривень на місяць, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами такі пенсії підлягають оподаткуванню чи оподатковуються у країні їх виплати. Отже, з 1 липня, з суми перевищення 10 тисяч гривень (на місяць) нарахованої пенсії, органи Пенсійного фонду, як податкові агенти, будуть утримувати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 % (17 %).

Платники єдиного податку мають займатися діяльністю, зазначеною в облікових документах

Фізична особа-підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних. У разі, якщо фізична особа-підприємець під час провадження підприємницької діяльності, отримує доходи від видів діяльності, не зазначених в облікових документах, такі доходи оподатковуються за ставкою 15% (ст.293 Податкового кодексу України). Фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає певним вимогам, та реєструється платником єдиного податку. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, з одночасним веденням спрощеного обліку і звітності. У разі ж, якщо фізична особа-підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України для платників податку – фізичних осіб. Отже, фізична особа-підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

Щодо отримання спадщини фізичною особою – нерезидентом.

Фізична особа - нерезидент, яка отримала спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, зобов’язана сплатити податок на доходи фізичних осіб до нотаріального оформлення успадкованого (подарованого) об’єкта, за ставкою 15 відсотків або 17 відсотків, в залежності від розміру бази оподаткування в календарному місяці - про це повідомив начальник Західної ОДПІ м. Харкова Олександр Палій. Отже, якщо в календарному місяці дохід від отримання спадщини перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати ( в 2014 році ця сума склала 12180 грн.), до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків. Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину, що передбачено  підпунктом 174.3 ст.174 Податкового кодексу України.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, не зазначається в річній податковій декларації, тому що спадкоємці - нерезиденти, зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Проценти від депозитів не будуть оподатковуватися за ставкою 25 %

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів". Законом встановлено лінійну ставку оподаткування пасивних доходів фізичних у вигляді процентів осіб -15%; оподаткування роялті, інвестиційного прибутку та дивідендів повернуто до редакції ПКУ, чинної до 1 липня 2014 року, за якою такі доходи оподатковуються за ставками 15 (17%) та 5% відповідно; для оподаткування інших пасивних доходів від розміщення капіталу запроваджено єдину ставку - 15%.З 1 серпня обов’язок по сплаті податку з цих доходів покладено на банки. Таким чином, вкладникам не доведеться розкривати про себе інформацію податковій інспекції. Законом також уточнено норми Податкового кодексу України щодо порядку здійснення перерахунку податку на доходи фізичних осіб при достроковому розірванні договору вкладу (депозиту) та здійсненні у зв'язку з цим перерахунку доходу у вигляді процентів. Також внесено зміни до Бюджетного Кодексу України, згідно з якими податок на доходи у вигляді процентів, нарахованих на поточні вкладні (депозитні) рахунки фізичних осіб, відкриті у банках чи кредитних спілках, буде зараховуватися до Державного бюджету України.

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області