На Харківщині припинено незаконне виробництво пально-мастильних матеріалів

Працівниками податкової міліції Харківської області спільно з представниками Харківського Науково-дослідного експертного центру МВС України в рамках операції «Нафтопродукт-2015» та у рамках розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.204 КК України припинено незаконне виробництво пально-мастильних матеріалів. Виготовлення нелегальної продукції здійснювалося з використанням обладнання для масового виробництва. На підставі ухвал суду проведено 3 обшуки в складських приміщеннях та на АЗС. Під час обшуків виявлено та вилучено 312 тис. гривень готівкою, пістолет ПМР з магазином, спорядженим 7 набоями з гумовими кулями, 468,2 тонни рідини з характерним запахом нафтопродуктів (ймовірно бензин і дизельне пальне) орієнтовною вартістю 10,1 млн. гривень, 4 десятикубові цистерни, 40 металевих бочок ємністю 200 літрів та 3,8 тис. каністр, наповнених моторними оливами, змазками та антифризом, 3 вантажні автомобілі з причепами-цистернами, 5 ареометрів, комп’ютерна техніка. Загальна вартість вилученого складає 14,9 млн. гривень. На даний час слідчі дії тривають.

Інша цікава інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області:

З початку року до держбюджету надійшло понад 8 млрд. грн. військового збору

За січень-листопад 2015 року до Державного бюджету України надійшло 8 052,9 млн. грн. військового збору. Це на 15 відс. більше індикативного показника. У листопаді до бюджету країни надійшло 831 млн. грн. цього податку, що перевищило індикативний показник на 23,6 відс. Довідково: військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5%. від об’єкта оподаткування. Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

За 11 місяців платники Західної ОДПІ м. Харкова перерахували понад 36 млн. грн. військового збору

З початку 2015 року суб’єкти господарської діяльності, які перебувають на обліку в Західній ОДПІ м. Харкова, спрямували на підтримку української армії 36,1 млн. гривень. Планові показники виконано на 111,5%. Зокрема, у листопаді платники податків сплатили до Державного бюджету 3,8 млн. грн. військового збору. Нагадаємо, що фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу. Суму військового збору відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період. Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік. Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.

Протягом 11 місяців 2015 року митницями ДФС порушено майже 16,6 тис. справ про порушення митних правил

Протягом січня – листопада поточного року митницями Державної фіскальної служби порушено 16 578 справ про порушення митних правил на суму понад 1 713,63 млн. грн. З них у 7 986 справах вилучено предмети правопорушень на суму понад 561,33 млн. грн. Переважну більшість вартості вилученого складають промислові товари – понад 337,13 млн. грн. Продовольчих товарів вилучено на суму понад 75,15 млн. грн., валюти – понад 98,24 млн. грн., транспортних засобів – понад 50,80 млн. грн.

На Харківщині більше 99% митних декларацій надається в електронному вигляді

Загалом з початку року Харківською митницею ДФС оформлено понад 84,5 тисяч митних декларацій, з них 99,3% - електронні. Зокрема, у листопаді кількість оформлених декларацій склала 8,8 тисяч, з них в електронному вигляді надійшло майже 99,6%. Нагадаємо, що електронна митна декларація це – сервіс, який максимально спрощує оформлення товарів та дозволяє суб’єктам господарювання економити час й матеріальні ресурси при проведенні ними зовнішньоекономічних операцій. Електронне декларування здійснюється з використанням електронної митної декларації, засвідченої електронним цифровим підписом, та інших електронних документів або їх реквізитів у встановлених законом випадках. На Харківщині «електронний ключ» можна отримати безоплатно. Для цього необхідно звернутися в один із 8 відокремлених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС. З їх адресами та режимом роботи можна ознайомитися на сайті АЦСК ІДД ДФС http://acskidd.gov.ua/contacts.

З початку року до місцевих бюджетів надійшло 89,4 млрд. гривень

Протягом січня-листопада поточного року надходження до місцевих бюджетів склали 89,4 млрд. грн. Так, зокрема, акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів надійшло понад 7 млрд. грн. Податок на майно поповнив місцеві бюджети на 14,6 млрд. грн., у тому числі транспортного податку сплачено 411,6 млн. грн., податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – 708,8 млн. грн., земельного податку – 13,5 млрд. гривень. Понад 1 млрд. грн. отримали місцеві бюджети рентної плати за користування надрами, 559,8 млн. грн. – рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, 546,2 млн. грн. – за спеціальне використання води. Також за 11 місяців 2015 року до місцевих бюджетів сплачено понад 1,5 млрд. грн. екологічного податку.

З початку 2015 року ДФС виявлено майже 93 тис. нелегальних найманих працівників

Протягом січня – листопада 2015 року ДФС було виявлено майже 93 тис. найманих осіб, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями. До бюджету ними сплачено 18 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 40 млн. грн. єдиного внеску. Ще близько 38 тис. громадян, які працювали без реєстрації, офіційно зареєструвалися підприємцями та сплатили до бюджету понад 18 млн. грн. податків. Крім того, завдяки спільним заходам ДФС та органів місцевої влади, у поточному році рівень виплати заробітної плати своїм працівникам підвищили 17 тис. суб’єктів господарювання. Бюджет додатково отримав 27,1 млн. грн. Загалом, з початку року під час перевірок на дотримання трудового законодавства порушення фіксувалися у 58 відс. суб’єктів господарювання. До бюджету донараховано понад 597 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій.

Відбулась зустріч керівництва ДФС з представниками Американської Торгівельної Палати в Україні

Практичні питання податкового адміністрування та проведення податкової реформи  розглядалися під час чергової зустрічі Голови ДФС Романа Насірова, Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана та керівників структурних підрозділів служби з представниками Американської Торгівельної Палати в Україні. Учасники зустрічі підбили підсумки спільної роботи у поточному році та окреслили основні напрями співпраці на наступний. Зокрема, представники АТП відзначили зацікавленість з боку ДФС в оперативному вирішенні проблемних питань, з якими бізнес звертався до фіскальних органів. Так, за їх словами, переважна більшість питань вже вирішені, інша ж їх частина потребує внесення змін до законодавства та додаткового опрацювання. Під час зустрічі обговорювалися інструменти ДФС із забезпечення відшкодування ПДВ, можливі варіанти запровадження механізмів ліквідації заборгованості переплат з податку на прибуток, питання митної вартості, трансфертного ціноутворення, запровадження інституту Уповноваженого економічного оператора тощо. «Одним із пріоритетів нашої роботи у митному напрямі на наступний рік визначено запровадження інституту Уповноваженого економічного оператора. Це передбачено також й підписаним нещодавно контрактом на запровадження проекту TWINNING. Ми надали свої пропозиції щодо необхідних законодавчих змін та сподіваємось на підтримку міжнародних експертів та представників бізнесу в реалізації цього проекту», - зазначив Роман Насіров. За його словами, ДФС зацікавлена у пошуку оптимальних шляхів вирішення проблемних питань та забезпечення скоординованого формату комунікацій з бізнесом. «Всі зміни, які сьогодні відбуваються в службі, нові пріоритети у роботі спрямовані, перш за все, на стимулювання фінансового розвитку бізнесу та, відповідно, економічного розвитку країни», – наголосив Голова ДФС Роман Насіров. У свою чергу, члени Американської Торгівельної Палати відзначили прозорий та рівний підхід Державної фіскальної служби до всіх платників податків, що створює рівні конкурентні умови для всіх представників бізнесу.

Харківська митниця перерахувала до Держбюджету майже 10 млрд.грн.

Це на 2,9 млрд.грн. або 40% більше ніж за 11 місяців минулого року. Головним джерелом надходжень залишається податок на додану вартість. Протягом січня-листопада 2015 року сплачено близько 6,9 млрд.грн. ПДВ, що складає 69% загальних надходжень. Решта – мита (1,6 млрд.грн.) та акцизний податок (1,4 млрд.грн.). Зокрема, у листопаді 2015 року митницею перераховано до Держбюджету 803,6 млн. грн., що на 54,6 млн. грн. або 7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Основними бюджетоутворюючими товарами, митне оформлення яких здійснювалось з початку року в зоні діяльності Харківської митниці ДФС, були: - нафтопродукти – сплачено митних платежів на суму 3,4 млрд. грн.; - пластмаси – сплачено митних платежів на суму майже 1,0 млрд. грн.; - обладнання – сплачено митних платежів на суму 775,5 млн. грн. Загальний товарообіг з початку року склав 2,5 млрд. дол. США. У тому числі, імпорт – 1,5 млрд. дол. США та експорт - практично 1,0 млрд. дол. США.

«Збірна солянка»

70 об’єктивів до фотоапаратів, 319 наручних годинників, 3 ордени та 18 пакунків з людським волоссям – саме такий різноманітний «скарб», захований під обшивкою дверей автівки та в ніші для запасного колеса, за газовим балоном, знайшли харківські митники. 42-річний мешканець Донецької області намагався перетнути кордон через «зелений коридор» в пункті пропуску «Плетенівка», але під час усного декларування водій та його пасажир помітно нервували, що й стало причиною проведення огляду авто. В результаті у відношенні громадянина склали протокол про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст.483 Митного кодексу України.

На Харківщині відносно співробітників фіскальної служби розпочато 40 кримінальних проваджень

Як повідомили в Управлінні власної безпеки ГУ ДФС у Харківській області, протягом січня-листопада 2015 року  проведено 316 службових перевірок, пов’язаних із службовою діяльністю підрозділів Харківської області. З них 200 перевірок відбулися за зверненнями фізичних та юридичних осіб. Решта – 116– здійснено працівниками УВБ на підставі отриманої оперативної інформації. За результатами проведених службових перевірок та розслідувань інформація підтвердилась у 95 випадках, у тому числі, за 51 зверненням громадян і юридичних осіб. Керівникам районних підрозділів Харківської області направлено 148 подань про вжиття заходів реагування щодо усунення причин та умов, які сприяли вчиненню виявлених порушень. Окрім того, було винесено 44 офіційних застереження працівникам про неприпустимість порушень вимог чинного законодавства, 120 працівників притягнуто до відповідальності, 4 - звільнено. Також протягом січня-листопада поточного року відносно посадових осіб розпочато 40 кримінальних  проваджень. Але у фіскальній службі відзначають, що крім перевірок, одним з пріоритетних напрямків роботи фахівців підрозділу власної безпеки області залишається упереджувальна та роз’яснювальна робота серед працівників, а також кандидатів на заміщення вакантних посад. Нагадаємо, що в Державній фіскальній службі України діє інтерактивний антикорупційний сервіс «Пульс». На телефон якого - (044) 284-00-07 - можна цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників відомства. Співробітники ДФС не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють заявника про результати перевірки та вжиті заходи.

Дохід платника єдиного податку другої або третьої групи понад 1млн. гривень – застосовується РРО

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що Законом України від 01 липня 2015 року № 569 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі - Закон №569) визначені умови, за якими фізичні особи платники єдиного податку можуть не застосовувати РРО. Так згідно із змінами, внесеними вказаним Законом № 569, п. 296.10 Податкового кодексу  визначено, що реєстратори розрахункових операції не застосовуються, зокрема, платниками єдиного податку другої та третьої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1млн. гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Для армії, для країни - мешканці Харківщини сплатили більше 375 млн. грн. військового збору

Зазначена сума надійшла від платників, які перебувають на обліку в податкових інспекціях міста та області, з початку поточного року. Про це повідомила керівник ГУ ДФС у Харківській області Ірина Сагайдак та підкреслила, що загалом, з початку впровадження військового збору (серпень2014 року), до казни від платників надійшло майже півмільярда гривень. «Враховуючи актуальність призначення цього платежу, харків’яни відповідально ставляться і до нарахування, і до сплати військового збору»,- підкреслює посадовець. Так, якщо у травні поточного року загальна сума сплаченого військового збору склала 31,5 млн. грн, у липні - понад 35 млн.грн., у вересні - 38 млн., то вже у листопаді мешканці регіону сплатили більше 40 млн.грн. До зрівняння у листопаді минулого року сума платежів складала 27 млн.грн. Тож відзначаючи таку  позитивну динаміку, у фіскальній службі закликають роботодавців регіону і надалі з розумінням відноситися до своєчасної сплати і  нарахування  військового збору.

Завдяки операції «Урожай - 2015» на Харківщині аграрії підвищили зарплату понад 13 тисячам працівникам

Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області. Фахівці розповіли, що операція «Урожай-2015» розпочалася наприкінці липня. ЇЇ мета – виявлення необлікованих найманих працівників та легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання аграрного сектору тощо. Так, з початку проведення  операції,  завдяки спільним заходам територіальних органів ГУ ДФС у Харківській області з органами місцевого самоврядування та іншими державними установами регіону, керівники сільгосппідприємств підвищили розмір заробітної плати 13305 працівникам. Сума виплаченої заробітної плати збільшена майже на 15 млн.грн., що забезпечило додаткові щомісячні надходження податку на доходи фізичних осіб на 2,3 млн.грн., єдиного соціального внеску – 5,6 млн. грн. Крім того, аграріями добровільно оформлено трудові відносини з 2425  найманими працівниками, яким нарахована заробітна плата на загальну суму 4,3 млн.грн. Додаткові надходження в цьому випадку склали: ПДФО – 0,7 млн. грн., ЄСВ – 1,3 млн. гривень. Фіскальна служба визначає, що робота в даному напрямку триває, отже закликають працедавців дотримуватися вимог трудового законодавства.

На Харківщині податкова міліція прикрила міні-завод з виготовлення бензину

Працівники податкової міліції Харківщини у рамках операції «Нафтопродукт-2015» виявили факт незаконного виготовлення дизельного пального та бензину, які в подальшому реалізовувалися на території Харкова та області. Про це повідомляє виконуючий обов’язки першого заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов. Співробітники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції спільно із фахівцями Харківського Науково-дослідницького експертного центру МВС України викрили низку підприємств, які без жодних дозвільних документів здійснювали незаконне виготовлення бензину та дизельного пального. Винахідливі підприємці організували підпільний цех з виробництва паливно-мастильних матеріалів в промисловій зоні міста Харкова. Поруч із міні-заводом працювала одна з їх автозаправних станцій. «У рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 204 Кримінального кодексу України, працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції Харківщини провели обшуки на територіях, які підприємці використовували для виготовлення та зберігання паливно-мастильних матеріалів, – розповідає Андрій Бєжанов. – Так, під час обшуків було виявлено та вилучено документацію, комп’ютерну техніку металеві цистерни із моторним маслом та антифризом, а також грошові кошти на загальну суму 312 тис. грн.». Крім цього, під час заходів було виявлено та вилучено обладнання для виробництва та перевезення незаконно виготовленого бензину на загальну суму більше 4,8 млн. грн. та паливно-мастильні матеріали на загальну суму більше 10,1 млн. грн. «На теперішній час відібрано зразки рідини, яка знаходилася на території виготовлення паливно-мастильних матеріалів, для проведення експертизи, яка встановить відповідність вилученого бензину та дизельного пального нормативно-правовим документам, що регламентують діяльність у сфері обігу підакцизних товарів», - зазначає Андрій Бєжанов. На теперішній час слідство за даним фактом триває.

З 1 січня 2016 року митниці ДФС безкоштовно видаватимуть сертифікати з перевезення товару EUR.1

З 1 січня 2016 року митниці ДФС будуть безкоштовно видавати сертифікати з перевезення товару EUR.1 відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Передбачено максимальне спрощення процедури видачі сертифікатів у найкоротший термін з одночасним посиленням відповідальності експортера за достовірність інформації, яка необхідна для визначення українського походження товару. Порядок заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 аналогічний тому, що діє в європейських країнах. Для спрощення процедури ДФС визначено місцями видачі сертифікатів 162 митних пости та відділи (сектори) митного оформлення, які максимально наближені до потенційних експортерів/виробників. На веб-порталі ДФС для експортерів оприлюднено детальну інформацію про місця розміщення підрозділів митниць, які здійснюватимуть видачу сертифікатів (http://sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/subektam-zed/sertifikati-z-perevezennya-tovariv).

Терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями у сфері ЗЕД

Починаючи з 05.12.2015 на період до трьох місяців розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів (робіт, послуг) здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів. Дана норма передбачена Постановою Правління Національного банку України від 04 грудня 2015 року № 863 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України», яка набрала чинність з 05 грудня 2015 року і діє до 04 березня 2016 року включно.

Депозитний банківський рахунок є об’єктом оподаткування ПДФО та військового збору

Дохід у вигляді відсотків на суму вкладного (депозитного) банківського рахунку, нарахований у 2015р., включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податків. Дохід у вигляді відсотків на суму вкладного (депозитного) банківського рахунку оподатковується ПДФО за ставкою 20% і військовим збором за ставкою 1,5%. При цьому саме банк, яким здійснено нарахування зазначеного доходу, як податковий агент, зобов'язаний утримати податок з доходів фізичних осіб та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок. Довідково: Лист ДФСУ від 05.11.2015 р. № 10312/З/99-99-17-03-03-14.

Дата отримання доходу ФОП – платника єдиного податку у разі сплати покупцем коштів через платіжний термінал

Відповідно до пункту 292.6 статті 292 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності. Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ (далі – Книга), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №579 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №799/27244) (далі – Порядок). Згідно з пунктом 5 зазначеного Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги). Отже, датою отримання доходу фізичної особи – платника єдиного податку у разі проведення розрахунків за товари з використанням електронних платіжних засобів у платіжній системі є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку.

Особливості припинення діяльності фізичних осіб – підприємців

Підпунктом 6 пункту 11.32 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.12.2011 №1588 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300) з внесеними змінами визначено, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення антитерористичної операції, процедури та дії щодо зняття з обліку самозайнятих осіб можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування.

Суб’єкти господарювання до 01.01.2016 року повинні налаштувати касову техніку на формування електронних звітних документів

Суб’єкти господарювання, які ще не придбали РРО, що формують фіскальні звітні документи в електронному вигляді, до кінця грудня 2015 року зобов’язані доопрацювати наявну касову техніку, або ж придбати РРО з такою функцією. 1 січня 2016 року закінчується перехідний період для заміни чи доопрацювання касової техніки на таку, що формує електронну контрольну касову стрічку та забезпечує подання електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків. З 1 січня 2016 року фіскальні органи мають право застосовувати штрафи до суб’єктів господарювання, які не забезпечили використання належної касової техніки при здійсненні розрахункових операцій. Зазначені норми визначені п. 1 ст. 9; п.5 ст. 17 та п. 9 Прикінцевих положень Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР.

Електронні сервіси ДФС України: сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

Електронний сервіс Державної фіскальної служби України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» дозволяє здійснити перевірку надійності ділових партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету. Основні принципи роботи електронного сервісу: - податковий сервіс функціонує за централізованим принципом, що передбачає пошук інформації про наявність у платника податків податкового боргу у єдиній базі даних ДФС, в якій перевірка здійснюється в цілому по Україні (за основним місцем обліку платника податків та за усіма неосновними місцями обліку такого платника та його відокремлених структурних підрозділів), а вихідний результат щодо такого платника податків формується в узагальненому вигляді без його деталізації за регіональною ознакою; - у податковому сервісі синхронізується інформація з єдиної бази даних ДФС, яка наповнюється даними з інтегрованих карток платників податків; - оновлення інформації щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом в центральній базі даних відбувається щоденно (крім вихідних та святкових днів) після проведення розрахунків зведених показників за результатами попереднього банківського дня; - податковий сервіс містить інформацію про наявність податкового боргу незалежно від суми такого боргу, на яку поширюються законодавчі обмеження щодо здійснення заходів стягнення (сума податкового боргу, менше якої не надсилаються податкові вимоги та не застосовується податкова застава, становить 340 гривень); - податковий борг є динамічним показником, що може змінюватися у залежності від будь-яких змін облікових показників, з яких він формується, який не нараховується в інтегрованій картці платника податків, а виникає автоматично у разі несплати узгоджених сум грошових зобов’язань. Отже, цей податковий сервіс містить актуальну інформацію про податкові борги платників податків, що обліковується в інформаційній системі органів ДФС.

Сплата земельного податку платниками єдиного податку четвертої групи

Платники єдиного податку четвертої групи, які є власниками/користувачами земель сільськогосподарського призначення та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються такими платниками для ведення сільськогосподарського товаровиробництва. За інші земельні ділянки, в тому числі за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва, платники єдиного податку четвертої групи сплачують земельний податок на загальних умовах. Нагадуємо, що відповідно до пункту 292 прим. 1.1 ст. 292 прим. 1 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди. Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства. Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України).

Громадяни можуть повернути собі з бюджету суму витрачених коштів за навчання до 31 грудня 2015 року

Громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних осіб і які в 2014 році платили за своє навчання або навчання члена своєї сім'ї першого ступеня споріднення, мають право на податкову знижку. Такі громадяни можуть повернути собі з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більш ніж 15%. Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2015 року включно подати до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Платнику податку необхідно мати документи, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, касові ордери на прибуток, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, що підтверджують ступінь споріднення (паспорт, свідоцтво про народження). Розрахунок сум податку до повернення платник податку повинен зробити самостійно. При цьому обов’язково платник податку має заповнити розділи I, II та V річної податкової декларації та додаток 6 до цієї декларації. Правом на податкову знижку не можуть скористатися самозайняті особи, зокрема, суб'єкти підприємницької діяльності та особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність по доходах від такої діяльності, а також військовослужбовці, які одержують не заробітну плату, а грошове утримання. Сума коштів, яка підлягає поверненню платнику податку за наслідками податкової декларації за 2014 рік, зараховується на банківський рахунок платника податку протягом 60 календарних днів після подання такої декларації. Якщо до кінця 2015 року ви не скористаєтеся правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2014 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Відповідальність за недопущення до перевірки податківців

Відповідно до абзацу шостого п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п’ятому п. 81.1 ст. 81 ПКУ, не дозволяється. У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови (п. 81.2 ст. 81 ПКУ). Згідно з п. 94.1 ст. 94 ПКУ адміністративний арешт майна платника податків (далі – арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов’язків, визначених законом. Арешт майна може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу (п.п. 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 ПКУ).

Відшкодована сума матеріальної шкоди не є об'єктом оподаткування військовим збором

Сума матеріальної шкоди, яка за вироком суду відшкодовується платнику податків внаслідок заподіяння шкоди здоров'ю, не включається до оподатковуваного доходу та не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Оскільки зазначений дохід не включається до загального оподатковуваного доходу, то сума такого доходу не є об'єктом оподаткування і військовим збором. Порядок оподаткування сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю  визначено пп. 164.2.14 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України.

Оновлено Інструкцію з бухобліку ПДВ

Міністерство фінансів України наказом від 16.11.2015 р. № 1025 привів у відповідність до вимог Податкового кодексу Інструкцію з бухгалтерського обліку податку на додану вартість. Передумовою зазначених змін стало запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість. Поряд з цим, чимало новацій присвячено правилам формування податкового кредиту, бухобліку ПДВ сільгосппідприємствами-спецрежимниками тощо. Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування  – 18.12.2015 р.

Сплата митних платежів може здійснюватися авансом

Авансовими платежами є грошові кошти, внесені за бажанням платника на рахунки органів доходів і зборів, як попередня сплата майбутніх митних платежів. Для зарахування авансів у рахунок сплати митних платежів платник повинен зробити розпорядження про це органу доходів і зборів та виконати відповідні митні формальності. Після такого розпорядження дана сума коштів не підлягає використанню на будь-які інші цілі. По завершенню митних формальностей кошти у сумі, на яку зроблено розпорядження, перераховуються органом доходів і зборів до державного бюджету. У разі відмови від завершення митних формальностей сума передоплати, на яку зроблено розпорядження, знову набуває статусу авансових платежів. Cуми авансових платежів, які перебувають на рахунку органу доходів і зборів без розпорядження про використання протягом 1095 днів з дня їх внесення, підлягають перерахуванню до державного бюджету. Аванси вносяться у валюті України. Дана норма передбачена ст. 299 Митного кодексу України.

Несвоєчасно подали звіт по єдиному соціальному внеску – доведеться сплатити штраф

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звіту по єдиному внеску, органом ДФС здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою. Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом  України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Крім того, згідно з частиною першою ст. 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Користуйтеся електронними сервісами і забудьте про черги

Електронні сервіси стали невід’ємною складовою спілкування платників податків з фіскальною службою. Адже сучасні технології дають багато переваг - зручно, швидко, надійно. Перейшовши на подання звітності в електронному вигляді, можна забути про черги і зекономити багато часу з користю для ділових справ. Один з таких сервісів для платників податків - надання послуг електронного цифрового підпису (ЕЦП). Докладніше з інформацією про електронні сервіси можна ознайомитися на офіційному сайті ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua.

Фізичні особи – підприємці сплатять військовий збір за 2015 рік до 19 лютого 2016 року

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що з 1 січня 2015 року набрали чинності зміни внесені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в частині оподаткування військовим збором доходів фізичних осіб – підприємців. Пунктом 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. Платниками збору є : - фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; - фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; - податковий агент. Ставка збору складає 1,5 відсотки об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 пункту 161 підрозділу 10 Кодексу (підпункт 1.3 пункту 161 підрозділу 10 Кодексу). При цьому, об’єктом оподаткування збором є, зокрема: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України. Відповідно до підпункту 164.1.3 пункту 164.1 статті 164 Кодексу загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із статтею 177 Кодексу. Об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (пункт 177.2 статті 177 Кодексу). Отже, фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період. Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік. Тобто термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.

Західна ОДПІ: Святий Миколай іде – дітям радість несе

Напередодні свята фахівці Західної ОДПІ м. Харкова завітали у гості до учнів спеціальної вечірньої загальноосвітньої школи № 23 для глухих та слабочуючих дітей, щоб передати їм вітання та подарунки від Миколая. Нехай в цей святковий день здійсниться найзаповітніша мрія кожного. Хтось може загадати бажання лише для себе, а у когось мрії більше стосуються друзів, родини та знайомих. Кожне заповітне бажання цього дня заслуговує на те, щоб воно було виконано. Учні в свою чергу підготували для гостей святковий концерт: з уст наймолодших по-особливому звучали вірші (адже ці діти мають важкі вади мови), линула пісня мовою жестів у виконанні дівчинки, яка не чує. А коли настала найочікуваніша мить і податківці вручили дітям подарунки, нібито передані Миколаєм, позитивним емоціям не було меж.

Миколайчики радості, промінчики добра - харківські податківці привітали дітей зі святом

Насиченим виявився день напередодні Святого Миколая для співробітників фіскальної служби. Адже робота роботою, але й про загальнолюдські цінності не можна забувати. А особливо в такий, наповнений чудесами, святковий день, коли Миколай мандрує Україною, заходить до кожної домівки та дитячого закладу, несе радість, тепло та надію у кожне серце. Тож податківці перш за все завітали на гостини до своїх підшефних - вихованців Харківського обласного спеціалізованого загальноосвітнього навчально-виховного комплексу для дітей з вадами зору ім. В.Г. Короленка, якими фіскальна служба опікується вже понад 8 років. Малеча, як і усі українські дітлахи, очікує від цього свята і сюрпризів, і подарунків, і здійснення свої заповітних бажань. Адже вони протягом усього року старанно вчилися, здобували перемоги, були слухняними і радували своїх батьків та вчителів. За це і отримали нагороду від Миколая та від його помічників - податківців. Привітавши підшефних, співробітники ГУ ДФС у Харківській області влаштували ще одне чудове свято. На цей раз для дітей податківців, які несуть службу у зоні проведення АТО. Малечу запросили до Харківського дельфінарію на казкову виставу за участю дельфінів та морських котиків. А захоплення в маленьких оченятах, радісний настрій та сміх дітлахів відобразили те, на що сподівалися організатори заходу - свято вдалося!  "Усі ми родом з дитинства і розуміємо, як приємно одержувати подарунки, а ще приємніше їх дарувати. А особливо зараз, в такі непрості для нашої країни часи, коли весь народ згуртувався і разом долає усі негаразди. Сподіваюся, що і наші підшефні, і діти наших співробітників - мужніх хлопців, справжніх героїв, які захищають Україну, залишилися задоволеними. Бажаємо усім дітлахам великого щастя, успіхів у навчанні, щоб вони росли справжніми громадянами своєї країни", - відзначає очільник ГУ ДФС у Харківській області Ірина Сагайдак.

До питання сплати земельного податку платниками єдиного податку четвертої групи

Платники єдиного податку четвертої групи, які є власниками/користувачами земель сільськогосподарського призначення та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються такими платниками для ведення сільськогосподарського товаровиробництва. За інші земельні ділянки, в тому числі за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва, платники єдиного податку четвертої групи сплачують земельний податок на загальних умовах. Нагадуємо, що відповідно до пункту 292 прим. 1.1 ст. 292 прим. 1 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди. Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства. Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України).

Заповнення Форми №1ДФ стосовно найманих працівників, які додатково працюють за договорами цивільно – правового характеру

Відповідно до п. 3.1 Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4, в реквізитах податкового розрахунку, що заповнюються: навпроти напису «Працювало за трудовими договорами» проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами); навпроти напису «Працювало за цивільно-правовими договорами» — кількість працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами у звітному періоді. Таким чином, кількість працівників, які є штатними працівниками підприємства та додатково виконують роботу за договорами цивільно-правового характеру, зазначається у графі «Працювало за цивільно-правовими договорами» податкового розрахунку (форма № 1ДФ).

Чи звільняється від сплати земельного податку учасник АТО?

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України (ЗКУ), а справляння плати за землю Податковим кодексом України (ПКУ). Плата за землю - це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Відповідно до ст. 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються, зокрема, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993, № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Згідно з п. 286.1 ст. 286 ПКУ підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 Кодексу, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм (ст. 121 ЗКУ). Зокрема, це: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара. Отже, якщо фізична особа відноситься до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, зокрема учасники бойових дій, та використовує земельну ділянку (оформлену або неоформлену) за кожним видом використання в межах граничних норм, зазначених в ст. 281 ПКУ, то така особа звільняється від сплати земельного податку.

Контролюючий орган має право анулювати реєстрацію платника єдиного податку за наявності податкового боргу

Відповідно до пункту 299.10 статті 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу. Однією із підстав анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу є несплата протягом двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у платника єдиного податку. Таким чином, платник єдиного податку, у якого виник податковий борг у поточному кварталі, протягом наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. У разі його несплати такому платнику податків анулюється реєстрація в останній день другого із двох послідовних кварталів. Згідно з статтею 299 Кодексу у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку вимог, встановлених главою І «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Розділу ХІV Кодексу, анулювання реєстрації платника єдиного податку проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

Чи потрібно в зв’язку з введенням в дію нових ставок акцизного податку переклеювати акцизні марки на алкогольні напої та тютюнові вироби, що перебувають в обігу?

Відповідно п. 226.9 ПКУ та до п. 20 вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою КМУ від 27.10.2010 № 1251, вважаються немаркованими алкогольні напої з марками, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари. Отже, алкогольні напої, вироблені до введення нових ставок акцизного податку та марковані акцизними марками, на яких суму акцизного податку за одиницю маркованої продукції зазначено відповідно до ставок акцизного податку, що діяли до введення нових ставок акцизного податку, перебувають в обігу до повної реалізації у межах строку придатності до споживання.

Відповідальність фізичної особи за несплату ПДФО до нотаріального оформлення продажу нерухомого (рухомого) майна іншій фізичній особі

У разі несплати фізичною особою податку на доходи фізичних осіб до нотаріального оформлення продажу нерухомого (рухомого) майна, така фізична особа зобов’язана відобразити дохід від продажу майна в податковій декларації та сплатити, зазначену в ній суму податкового зобов’язання. Якщо фізична особа відобразить вказаний вище дохід в податковій декларації та сплатить, зазначену в такій декларації, суму податкового зобов’язання, то відповідальність до такої особи застосовуватись не буде. Водночас у разі не неподання платником податків в установлений законом строк податкових декларацій або розрахунків, якщо їх подання передбачено законом контролюючий орган має право проводити документальні позапланові перевірки. Контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо, зокрема платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію. У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, платника податків, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування –тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. Крім того, неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо п’ятнадцятий день, що настає за днем виписки податкових накладних, припадає на святковий чи вихідний день - терміни реєстрації їх в ЄРПН не переносяться

Платник податку на додану вартість зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Такий порядок встановлено пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Згідно із пунктом 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 із змінами та доповненнями, внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до ЄРПН здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до ЄРПН. Операційний день триває з 0 до 23-ї години. Враховуючи зазначене, реєстрація податкових накладних у ЄРПН здійснюється платником ПДВ не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Терміни реєстрації податкових накладних в ЄРПН, якщо п’ятнадцятий день, що настає за днем їх виписки, припадає на святковий чи вихідний день, не переносяться. Порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у розмірі, визначеному статтею 1201 Кодексу.

Чи потрібно переукладати договір про подання звітності в електронному вигляді та отримувати нові сертифікати відкритих ключів у разі реорганізації підприємства, якщо при цьому посадові особи (директор та головний бухгалтер) не змінились?

Відповідно до статті 4 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру. Наказом ДПА України від 10.04.2008 року № 233 затверджено Інструкцію з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (далі – Інструкція). Текст примірного договору про визнання електронних документів визначено у додатку 1 до цієї Інструкції. Зокрема, платник податків заповнює необхідні реквізити, які передбачені примірним договором (назва підприємства, код за ЄДРПОУ), надає до органу доходів і зборів за місцем реєстрації підписані та скріплені печаткою два примірники договору та посилені сертифікати відкритих ключів на електронному носії. З урахуванням зазначеного, у разі реорганізації підприємства посадові особи юридичної особи - правонаступника повинні отримати нові сертифікати відкритих ключів та укласти новий договір про подання звітності в електронному вигляді.

Як підприємцю - на єдиному податку - скористатися правом на відпустку?

Нормами Податкового кодексу України (п. 295.5 ст.295) передбачена можливість один раз на рік спрощенцю не сплачувати єдиний податок на період відпустки тривалістю один календарний місяць. Відповідно до законодавства скористатись правом на відпустку можуть платники єдиного податку І та ІІ груп, у яких немає найманих працівників. Підставою для непроведення нарахування авансового внеску з єдиного податку є заява підприємця - єдинника про відпустку, яка складається в довільній формі із зазначенням періоду відпустки. Подати таку заяву слід до початку відпустки. Наголошуємо, що у період своєї відпустки єдинник не повинен здійснювати підприємницьку діяльність та, відповідно, не повинен отримувати дохід, укладати будь-які договори для отримання будь-якої фінансової вигоди.

Внесено зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість

Зміни до п.9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість», внесено постановою КМУ від 18.11.2015 №967. Зазначений Порядок доповнено положеннями щодо проведення розрахунків платника ПДВ з погашення заборгованості з різниці в тарифах на комунальні послуги, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам за рахунок субвенції місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням таких коштів на зменшення заборгованості комунальних підприємств перед бюджетом з ПДВ. Також встановлено, що інформація про проведення таких розрахунків з податку надається Казначейством до ДФС у розрізі платників податку не пізніше наступного робочого дня з дати проведення таких розрахунків. ДФС на підставі інформації про зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, не пізніше наступного робочого дня з дати отримання такої інформації збільшує суму поповнення електронного рахунка такого платника податку на суму такого зменшення.

Декларація з туристичного збору подається з наступного року за оновленою формою

Відповідно до п.п. 268.7.3 п. 268.7 ст. 268 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період з туристичного збору дорівнює календарному кварталу. Податкові декларації подаються платниками за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу).Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів (п.п 268.7.1 п. 268.7 ст. 268 Кодексу). Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Кодексу у результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності. До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є дійсними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Нова форма податкової декларації з туристичного збору затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 № 636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору», який набрав чинності 18.08.2015 року. З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників туристичного збору є календарний квартал, то форма податкової декларації з туристичного збору, затверджена цим наказом буде використовуватися платниками збору для складання звітності за 2015 рік починаючи з 01.01.2016, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Про доходи неприбуткової організації

Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп. 133.4.2 Податкового кодексу України). У разі нецільового використання коштів неприбутковою організацією, вона зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така організація підлягає виключенню контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій. Із першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду. Із наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому статтею 57 Податкового кодексу України для неприбуткових організацій — платників податку на прибуток.

Сервіси ДФС

На веб-порталі ДФС платникам податків надана можливість скористатись наступними електронними сервісами: «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Дані реєстру платників ПДВ», «Анулювання реєстрації платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Реєстр страхувальників», «Дані про взяття на облік платників податків» тощо. За їх допомогою можна отримати інформацію про те, чи перебуває даний контрагент на обліку в органах ДФС, чи має він на поточну дату заборгованість та ін. Перевірити надійність ділового партнера достатньо скористатись сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Для цього необхідно знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Відому інформацію потрібно ввести в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить про результати такого пошуку. Що стосується інформації про стан розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості), то такі дані оновлюються щоденно крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Коли повідомлення про прийняття працівників на роботу можна подавати на паперових носіях?

Відповідно до частини третьої ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок повідомлення ДФС та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу та форму такого повідомлення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 (далі – Постанова № 413). Відповідно до Постанови №413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановленою формою, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів: засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису; на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами. Отже, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган (особа) чи фізична особа подає повідомлення про прийняття працівників на роботу на паперових носіях за умови, якщо на дату формування такого повідомлення у страхувальника трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма найманими працівниками, тобто у повідомленні заповнюються рядки не більше ніж на п’ять прийнятих осіб, незалежно від кількості уже працюючих на підприємстві найманих працівників.

Електронний цифровий підпис можна оформити за довіреністю

Відповідно до п. 5.1 Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС передбачено, що заявник може бути представлений довіреною особою, якщо немає можливості його особистої присутності в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі - АЦСК ІДД ДФС). У цьому випадку заявник надає довіреність на подання документів для реєстрації. Представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюється особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально. Зазначена довіреність повинна бути оформлена на номерному бланку суворої звітності. Заявник наділяє представника відповідними повноваженнями для отримання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) (подання до відокремлених пунктів реєстрації реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення, скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.

Відсотки за депозитами до доходів спрощенця не включаються

Доходом підприємця, що застосовує спрощену систему оподаткування є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Новий електронний сервіс від ДФС – «Управління ЕЦП»

Саме такий сервіс запровадила минулого місяця Державна фіскальна служба. Він надає можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб (у межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). Також у повідомленні може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера. Для формування та подання платниками інформації щодо електронних цифрових підписів (далі - ЕЦП) в електронному вигляді до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» розроблено новий електронний формат Повідомлення за кодом J(F)1391102. До Повідомлення додаються сертифікати відповідальних осіб, зазначених у Повідомленні, та таке Повідомлення підписується ЕЦП цих відповідальних осіб. Звертаємо увагу, що сформоване Повідомлення обов’язково підписується керівником ЕЦП, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.

Доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги, не оподатковуються

З метою заохочення громадян до підтримки захисників України підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) встановлено, що не оподатковуються доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані в якості благодійної допомоги. Однак, така допомога повинна бути надана благодійниками, які надали її, відповідно до вимог Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Також, передбачається пільга і для самих благодійників - не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО, згідно з підпунктом «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПКУ. Поряд з цим, відповідно до підпункту 165.1.56 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення АТО або особам, які вимушено її покинули. Згідно з абзацом 2 підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 ПКУ України, пенсії людей, які стали інвалідами під час АТО, а також пенсії, які надаються членам сімей загиблих через АТО, - не підлягають оподаткуванню.

Доходи, які оподатковуються військовим збором

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує. Відповідно до підпункту 1.2 пункту пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Кодексу. Згідно з пунктом 163.1 статті 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є: - загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; - доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); - іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України. Об’єктом оподаткування нерезидента є: - загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; - доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

За втрату реєстраційного посвідчення РРО санкції не застосовуються

Нормами чинного законодавства не передбачено відповідальність за втрату реєстраційного посвідчення до реєстратора розрахункових операцій та/або довідки про реєстрацію Книги обліку розрахункових операцій. Для поновлення (отримання дубліката) втраченого реєстраційного посвідчення суб’єкту господарювання, який використовує реєстратор розрахункових операцій, слід подати відповідну заяву до територіального органу Державної фіскальної служби, у якому зареєстровано РРО. Нагадуємо, що відповідальність за порушення норм із застосування реєстраторів розрахункових операцій або регулювання обігу готівки визначена Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95, з внесеними змінами та доповненнями, та Указом Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.95 р. №436/95.

Застосування податкової соціальної пільги у 2015 році

Застосування податкової соціальної пільги регламентує ст. 169 Податкового кодексу України. Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподаткованого доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, який утримує двох та більше дітей віком до 18 років. Підставою для застосування пільги є заява про її застосування та документи, що підтверджують таке право, зокрема копії свідоцтв про народження дітей. Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2015 р. – 1710 грн). При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у разі утримання двох та більше дітей дорівнює 1710 грн. помноженої на кількість дітей. Відповідно до положень Податкового кодексу України податкова соціальна пільга надається у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунок на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. До 31 грудня 2015 року податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року та становить 609 грн.

Про сплату транспортного податку

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування. Нагадуємо, фізичним особам – власникам таких легкових автомобілів, про необхідність сплати транспортного податку до кінця 2015 року.

Платникам ПДВ про зайво перераховані на електронний рахунок кошти

У разі якщо платник податку виявив бажання зайво зараховані на електронний рахунок кошти перерахувати до бюджету чи на поточний рахунок, то такий платник податку зобов’язаний заповнити та подати у складі податкової декларації з податку на додану вартість Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у СЕА платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4) (далі – додаток (Д4)). В такому випадку у додатку (Д4) платник податку зобов’язаний заповнити таблицю про відомості щодо суми коштів на рахунку у СЕА, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (далі – таблиця про відомості). Всі графи таблиці про відомості підлягають обов’язковому заповненню, незалежно від того, який напрямок перерахування коштів вказаний платником у текстовій частині під таблицею про відомості додатка (Д4). При цьому в графі 4 таблиці про відомості вказується сума коштів на електронному рахунку, що може бути перерахована до бюджету, яка визначається як різниця граф 1 та 2 (гр. 1 – гр. 2). В графі 5 таблиці про відомості вказується сума коштів на електронному рахунку платника, що може бути перерахована платнику на поточний рахунок, яка визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр.1-гр.2-гр.3). В текстовій частині під таблицею про відомості додатка (Д4) платник податку визначає напрямок перерахування коштів та вказує відповідну суму коштів. У разі якщо платник податку виявив бажання перерахувати зайві кошти з електронного рахунку до бюджету, то такий платник податку у спеціальному полі під таблицею про відомості додатка (Д4) вказує відповідну суму прописом та цифрою. При цьому така сума не може перевищувати показник графи 4 таблиці про відомості. У разі якщо платник податку виявив бажання перерахувати зайві кошти з електронного рахунку на поточний рахунок, то такий платник податку у спеціальному полі під таблицею про відомості додатка (Д4) вказує відповідну суму прописом та цифрою та одночасно в обов’язковому порядку вказує реквізити власного поточного рахунку, на який він бажає отримати вказані кошти. При цьому така сума не може перевищувати показник графи 5 таблиці про відомості.

Платник ПДВ розрахунок з бюджетом у зв'язку з поданням уточнюючого розрахунку та сплату штрафних санкцій і пені здійснює з поточного рахунку

Платник ПДВ, який за результатами самостійного виявлення факту заниження податкового зобов'язання з ПДВ минулих податкових періодів подає уточнюючі розрахунки, зобов'язаний сплатити штраф, нарахований відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу. У разі не сплати суми узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій) у встановлений Податковим кодексом строк, на суму такого грошового зобов'язання нараховується пеня. Сплата суми податкових зобов'язань з ПДВ, які визначені в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунку платника, а з його поточного рахунку. Зазначена норма визначена п. 25 «Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість», затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 року № 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість".

Фізособа – підприємець має право відносити до витрат господарської діяльності вартість розмов з мобільного телефону, що пов’язані з веденням підприємницької діяльності

Фізична особа – підприємець має право відносити до витрат господарської діяльності витрати мобільного зв’язку (у межах вартості мобільних розмов) у разі: якщо використання мобільного зв’язку безпосередньо пов’язане з господарською діяльністю та документально підтверджено фактом сплати. Документи, які підтверджують понесені витрат є: угоди, розрахункові документи, що надаються оператором мобільного зв’язку абоненту, у яких відображаються час переговорів, номер адресата, а також вартість розмов, тощо. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюється статтею 177 Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (підпункт 177.2 статті 177 Кодексу). Пунктом 177.4 ст. 177 Кодексу визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, зокрема витрати на послуги зв’язку та реклами, прямо пов’язані з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг. Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, зокрема на підставі первинних чи інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачене законодавством (ст.44 Кодекс). Відповідно до пункту 177.10 статті 177 Кодексу фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючи документи щодо його походження. Форму та Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджено наказом Міндоходів від 16.09.2013 №481, п.п.5 п.6 якого встановлено, що документами, які підтверджують понесені витрати, безпосередньо пов’язані з отриманим доходом, є платіжні доручення, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвідчують факт оплати товарів, робіт, послуг. Тобто, фізична особа – підприємець має право відносити до витрат господарської діяльності витрати мобільного зв’язку (у межах вартості мобільних розмов) у разі: якщо використання мобільного зв’язку безпосередньо пов’язане з господарською діяльністю та документально підтверджено фактом сплати. Документи, які підтверджують понесені витрат є: угоди, розрахункові документи, що надаються оператором мобільного зв’язку абоненту, у яких відображаються час переговорів, номер адресата, а також вартість розмов, тощо.

Хто повинен надати підприємцю довідку про суму сплаченого єдиного соціального внеску для отримання допомоги по вагітності та пологах?

Фізична особа – підприємець може отримати безоплатно довідку про наявність/відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у фіскальних органах, а в органах Пенсійного фонду України – довідку про інформацію, що міститься на її персональній обліковій картці у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру. Довідка видається безоплатно на підставі поданої заяви платника.

З якого часу фізична особа, яка викуповує орендовану нею земельну ділянку комунальної власності на підставі договору купівлі–продажу, повинна сплачувати земельний податок?

Якщо фізична особа викуповує орендовану нею земельну ділянку комунальної власності на підставі договору купівлі–продажу, то фізична особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку. До дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку сплачується орендна плата відповідно до договору оренди землі.

Відділ комунікацій Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області