На Харківщині викрито «центр мінімізації», який завдав втрат бюджету на 150 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції спільно з прокуратурою, УСБУ у Харківській області та бійцями спецпідрозділу СБУ «Альфа» в рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України проведено обшук в офісному приміщенні «центру мінімізації» у м. Харкові, який фактично використовувався юридичною компанією. У ході обшуку виявлено та вилучено 6 печаток підприємств-нерезидентів, печатки фіктивних підприємств, громадських організацій, первинні бухгалтерські документи. Також під час обшуку кабінету одного із керівників зазначеної юридичної компанії (колишній співробітник правоохоронних органів) виявлено та вилучено таємні документи правоохоронних органів. За результатами аналізу діяльності центру встановлено, що обсяг проконвертованих коштів за період 2013-2015 року склав близько 900 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету складають понад 150 млн. грн. ПДВ. Наразі тривають слідчі дії.

Інша цікава інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області:

З 1 вересня наберуть чинності зміни до Податкового кодексу

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що з 1 вересня п.р. наберуть чинності положення Закону України від 17.07.2015р. № 655 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків». Зокрема, частково змінені ознаки безнадійної податкової заборгованості, з 2500 до 6000 гривень збільшено вартісний критерій для визнання активів основними засобами, змінено граничні терміни подання податкової звітності у разі надсилання її поштою – таке відправлення слід здійснити не пізніше ніж за п’ять (було – десять) днів до закінчення установленого строку подання податкової декларації. Не буде нараховуватися пеня у випадку внесення змін до податкової звітності внаслідок виправлення платником самостійно виявленої помилки (занижених податкових зобов’язань) при умові, що зміни до податкової звітності були внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання. Для платників податків, обсяг доходів або операцій яких за попередній (звітний) рік не перевищив 20 млн. гривень установлено норму, яка з 1 вересня 2015 року до 31 грудня 2016 року включно передбачає скасування штрафних санкцій, нарахованих на суму податкового зобов'язання, яку без оскарження податкового повідомлення-рішення своєчасно сплачено до бюджету. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов'язання подальшому оскарженню не підлягає. Якщо ж протягом року контролюючим органом буде повторно визначено суму податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору, зазначена норма щодо скасування штрафних санкцій застосовуватися не буде. 

За рахунок реалізації безхазяйного майна бюджет Харківщини поповнився на 880,3 тис. грн.

Саме стільки коштів надійшло протягом січня-липня поточного року. Доходи місцевих бюджетів області зросли на 184,0 тис. грн. в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Як розповіли в управлінні заборгованостей ГУ ДФС у Харківській області, за сім місяців 2015 року органи державної фіскальної служби Харківської області взяли на облік майна з ознаками безхазяйного на загальну суму 1 472,1 тис.грн. Це в 14 разів більше ніж за аналогічний період минулого року. Загалом, станом на 01.08.15, майна з ознаками безхазяйного на обліку знаходиться на суму 2 894,4 тис.грн. У відомстві роз’яснюють, що реалізацію безхазяйного майна, яке перейшло у власність держави, проводять уповноважені торгівельні організації на конкурсних умовах – через аукціон або біржові торги. Таких організацій в цьому році п’ять. Інформація про безхазяйне майно, яке передано для реалізації, оприлюднюється на веб-сайті ДФС України у розділі «Реалізація заставного та безхазяйного майна» та відповідному розділі веб-сайту ДФС в Харківській області. Слід зазначити, що досягнути такого позитивного результату з цього напряму роботи дозволило налагодження дієвої співпраці податкових інспекцій з органами місцевого самоврядування та правоохоронцями. Робота податкових інспекцій із сільськогосподарськими підприємствами щодо здійснення ними нарахування та виплати грошових коштів за користування земельними ділянками (паями) осіб, які померли та спадкоємці яких не звертались за спадщиною, також поповнила рахунки відповідних сільських рад та територіальних громад за кодом бюджетної класифікації 31010200 «Надходження коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, майна, одержаного територіальною громадою в порядку спадкування чи дарування, а також валютні цінності і грошові кошти, власники яких невідомі».

Податківців провели семінар у Консалтинговому центрі

Фахівці ГУ ДФС у Харківській області разом із своїми колегами з районних ДПІ взяли участь у роботі Консалтингового центру при Харківській обласній службі зайнятості. Під час семінару для громадян – майбутніх підприємців податківці розповіли про порядок обліку платників податків в органах Державної фіскальної служби та «електронні сервіси» від ДФС. Також вони повідомили про те, що в Центрах обслуговування платників при кожній податковій інспекції надається комплекс послуг, що включає в себе надання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, а також прийняття податкової звітності і видачу «електронного ключа». Під час семінару слухачі отримали відповіді на низку запитань стосовно алгоритму відкриття  та ведення підприємницької діяльності. Громадяни активно цікавились розмірами ставок єдиного податку, умовами застосовуються різних систем оподаткування, способами подання звітності, а також використанням електронних  ключів.

Протягом січня – липня 2015 року на „Пульс” надійшло майже 4,9 тис. звернень від платників податків та громадян

Як повідомили в прес-службі ДФС України, з початку 2015 року до антикорупційного сервісу Державної фіскальної служби «Пульс» надійшло майже 4,9 тис. звернень. Переважна більшість звернень – понад 3,9 тис. – стосувалось податкової тематики. З питань митної тематики протягом зазначеного періоду на сервіс зателефонували 959 громадян. Здебільшого звернення стосувались проблем, які виникають при поданні звітності та реєстрації податкових накладних – 1 698 звернень та організації роботи ДФС та її територіальних органів – 1 482 звернення. Затримки митного оформлення товарів стосувалось 576 звернень, електронного адміністрування ПДВ та перевірок суб`єктів господарювання – 213 та 186 звернень відповідно. У той же час слід відзначити, що саме антикорупційної тематики стосувалось лише 128 звернень. Не залишаються без уваги суб`єктів господарювання та громадян питання роботи ЦОПів та особливості реєстрації платником ПДВ. Стосовно цих тематик за 7 місяців поточного року на «Пульс» надійшло відповідно 82 та 170 звернень. Також 167 дзвінків на «Пульс» було пов`язано з наявністю черг на митних постах ДФС. Станом на 1 серпня 2015 року завершено розгляд 4 264 звернень, а заявники сповіщені про результати розгляду. Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.

Громада Харківщини направила на «соціалку» 5,3 мільярди гривень ЄСВ

Як повідомили в ГУ ДФС у Харківській області, саме таку суму єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне страхування з початку року перерахували до бюджету підприємства і підприємці регіону. Додатково отримано 428,1 млн.грн. За підрахунками фахівців фіскальної служби регіону майже 2/3 коштів або 3,2 млрд.грн. надійшло від роботодавців м. Харкова. Як відзначає в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області Ірина Сагайдак, така сумлінна позиція бізнесу регіону щодо виконання зобов’язань зі сплати ЄСВ викликає повагу. Адже це, перш за все, своєчасні пенсії та соціальні гарантії, зокрема, захист на випадок безробіття та від нещасних випадків й професійних захворювань, а також тимчасової втрати працездатності.

Довідково: Загалом на обліку в органах податкової служби області перебуває більше 247 тис. страхувальників, з яких 73  тис. – юридичні особи та 174 тис. – фізичні. Майже 95% страхувальників області щомісячно подають звітність з єдиного соціального внеску засобами електронного зв’язку.

У Харкові викрито махінації підприємства на 54 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції у м. Харкові зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері виробництва алкогольних напоїв. Посадовці підприємства протягом 2013-2014 років необґрунтовано відобразили у бухгалтерській та податковій звітностях неіснуючі фінансово-господарські операції з придбання олії соняшникової нерафінованої від підприємства з ознаками «фіктивності». Завдяки таким махінаціям порушники ухилилися від сплати податків на суму 54 млн. гривень. Слідчі дії тривають.

В ДФС обговорили перспективи та шляхи погашення найбільших заборгованостей перед бюджетом

На виконання доручення Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка щодо погашення суб’єктами господарювання заборгованостей перед бюджетом Державна фіскальна служба провела зустріч з великими платниками податків з метою обговорення перспектив та пошуку шляхів погашення найбільших заборгованостей до кінця 2015 року. На зустрічі були присутні представники 26 підприємств, сума заборгованості яких перед бюджетом становить близько 20,7 млрд. грн. або більше третини від загальної суми боргу до бюджету.  Присутнім було запропоновано до кінця серпня надати помісячні фінплани компаній (до кінця 2015 року) з розшифровкою запланованих доходів та витрат, у т.ч. на сплату заборгованості перед бюджетом. Після отримання зазначених фінансових планів ДФС заплановано проведення індивідуальних зустрічей з кожним керівником з метою напрацювання шляхів виходу підприємств з кризової ситуації по несплаті податків. Згідно діючого законодавства реструктуризовані суми (12 млрд. грн.) повинні бути забезпечені податковою заставою. Реструктуризація можлива тільки по тим компаніям, які здатні виплатити цей борг і мають тимчасову кризу ліквідності за умови сплати 36% річних по реструктуризованим сумам,  наявності чіткого графіку погашення платежів та накладенням податкової застави на активи відповідного платника податків до повного погашення боргів перед бюджетом. При цьому, механізм реструктуризації не повинен бути для неплатоспроможних підприємств інструментом відкладання у часі існуючих фінансових проблем, а в разі недотримання графіків сплати розстрочених сум боргу ДФС будуть невідкладно вживатись заходи по погашенню таких боргів за рахунок продажу майна підприємств. Роман Насіров наголосив, що у вересні в рамках реформи податкової системи в Україні, очікується внесення змін до податкового законодавства та запропонував присутнім керівникам підприємств взяти активну участь у цьому процесі шляхом ініціювання перед Міністерством фінансів України пропозицій щодо необхідних змін до податкового законодавства, що сприятимуть підвищенню рівня сплати податків та ліквідації накопичених боргів.

Завдяки фахівцям ДФС 11,1 тис. підприємців підвищили заробітну плату своїм працівникам

Протягом січня-липня поточного року за результатами спільних заходів ДФС та органів місцевого самоврядування 11,1 тис. суб’єктів господарювання, які виплачували своїм працівникам мінімальну заробітну плату, підвищили рівень її виплати. Внаслідок цього до бюджету надійшло 15,6 млн. гривень. Загалом, з початку 2015 року під час перевірок роботодавців щодо дотримання податкового законодавства під час виплати заробітної плати порушення зафіксовано в 57 відс. перевірених підприємців. За виявленими фактами порушень до бюджету донараховано близько 460 млн. грн. податку на доходи фізосіб та штрафних санкцій. Крім того, за вказаний період було виявлено 51 тис. найманих працівників, які працювали без укладання трудових угод зі своїми роботодавцями. За результатами перевірки до бюджету сплачено понад 8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та близько 19 млн. грн.. єдиного внеску. До державної реєстрації залучено близько 21 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації. До бюджету додатково надійшло 9 млн. грн. податків.

Порядок відшкодування витрат затверджено

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що 18 серпня 2015 року оприлюднений в «Офіційному віснику України» та набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 1 липня 2015 року № 611 «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є органи Державної фіскальної служби України, та Порядку відшкодування цих витрат». Порядком, який розроблено з метою реалізації положень Закону України "Про доступ до публічної інформації», встановлено наступне. Безкоштовно надаються документи за запитом на інформацію: - особі у разі надання інформації про неї; - щодо інформації, що становить суспільний інтерес; - обсягом, що не перевищує 10 аркушів. У разі необхідності виготовлення більш як 10 аркушів запитуваних документів, запитувачі інформації відшкодовують фактичні витрати на копіювання та друк документів на підставі рахунків. Вартість витрат на копіювання та друк запитуваних документів залежить від формату паперу, виду послуг та становить від 0,1 до 0,4 відсотка розміру мінімальної заробітної плати. Оплата рахунка здійснюється у будь-якій фінансовій установі, зручній для запитувача інформації. Запитувані документи надаються протягом трьох робочих днів після підтвердження факту оплати.

Щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток у серпні 2015 року

У зв’язку із внесенням змін до бюджетної класифікації наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 № 651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток, Державна фіскальна служба України повідомляє, що перехід органами ДФС на адміністрування податку на прибуток без використання кодів бюджетної класифікації, передбачених для обліку авансових внесків з податку на прибуток, потребує часу на реалізацію цих змін в інформаційній системі служби. Звертаємо увагу, що Державною казначейською службою України рахунки для зарахування до державного та місцевих бюджетів надходжень авансових внесків з податку на прибуток не будуть закриватися до 01.10.2015. Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток з терміном сплати у серпні 2015 року повинно здійснюватися платниками на діючі бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку авансових внесків. 

З 1 вересня дошкільні заклади та школи звільнено від плати за землю та сплати податку на нерухоме майно

З 1 вересня п.р. набере чинності Закон України від 17.07.2015 року N654-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності». Законом звільняються від сплати земельного податку дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів. Також, з цієї дати, будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг не є  об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

З 1 вересня пенсії учасників бойових дій звільнено від оподаткування

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що з 1 вересня п.р. наберуть чинності положення Закону України від 17.07.2015р. № 653 «Про внесення зміни до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб». Згідно внесених змін на пенсії, призначені учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" не поширюється встановлений пп.164.2.19 статті 164 Податкового кодексу України порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками ІІ та ІІІ груп єдиного податку

Верховною Радою України було прийнято Закон України від 01 липня 2015 року № 569 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності з 23 липня 2015 року. Законом передбачено, що у разі перевищення платниками єдиного податку в календарному році обсягу доходу 1 млн. грн. обов’язковим стає застосування РРО. Таким платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) необхідно врахувати відповідні зміни, оскільки уже з 1 жовтня 2015 року вони зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків. Також, ДФС повідомляє про необхідність платникам єдиного податку ІІ та ІІІ груп (фізичні особи-підприємці) постійно контролювати обсяг своїх доходів, адже вони зобов’язані при перевищенні обсягу доходу 1 млн. грн. розпочати застосовувати РРО. При цьому, для платників єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) обов’язковий термін застосування РРО при провадженні своєї господарської діяльності наступає з 01.01.2016 року.

Зайво зараховані кошти з електронного рахунка платника ПДВ можна спрямувати на власний рахунок

В рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість  для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого в Казначействі для роботи в  системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України. Так, відповідно до підпункту 200 1.6 статті 200 1 Податкового кодексу у разі, якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ сума коштів на електронному рахунку платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню: а)  або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку; б) або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку. Відповідно до пункту  21 1 Порядку електронного адміністрування ПДВ  заява про перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку до бюджету або на поточний рахунок такого платника податку подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з ПДВ. Особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунка платника викладені в роз'ясненні  ДФС України від 19.08.2015р.

Серпневі зміни для неприбуткових організацій

Набув чинності 13 серпня 2015 року Закон України від 17 липня 2015 року № 652-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій”. Зазначений документ вніс зміни до Податкового кодексу України, які стосуються, зокрема: - перегляду та розширення переліку суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які не є платниками податку на прибуток підприємств; - визначення порядку та умов, за яких неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств (доповнення пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України); - встановлення особливостей перебування установ та організацій у Реєстрі неприбуткових установ та організацій; - непроведення коригування, встановленого підпунктом 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України, щодо сум коштів або вартості спеціальних засобів, починаючи з 1 січня 2015 року та на період проведення антитерористичної операції.

Надійна допомога для платників – електронні сервіси

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що для якісного обслуговування платників податків та забезпечення умов для того, щоб процес адміністрування податків, зборів та ЄСВ був швидким і комфортним, на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщено ряд сервісів: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР»,«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Дані реєстру платників ПДВ», «Анулювання реєстрації платників ПДВ», «Реєстр страхувальників» та ін. Нагадуємо, на веб-портал ДФС України можна зайти скориставшись посиланням http:// sts.gov.ua

Контроль в сфері публічного використання «музики»

Виявленням та попередженням порушень в сфері використання об’єктів інтелектуальної власності здійснюють: органи МВС України, зокрема спеціально створені підрозділи по боротьбі зі злочинами у сфері інтелектуальної власності Департаменту протидії злочинності у сфері економіки, Державна служба інтелектуальної власності України, зокрема державні інспектори відділу державного нагляду та проведення перевірок. Державна фіскальна служба України здійснює контроль в частині дотримання ст.8, 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність».

 У світ податкових новацій разом із «ЗІР»

В податковому законодавстві України відбувається чимало змін, які стосуються як і суб'єктів господарювання так і пересічних громадян. Тож, Західна ОДПІ м. Харкова радить користуватися електронним сервісом ДФС України «ЗІР» для своєчасного та оперативного отримання необхідної інформації. Користувачі ресурсу можуть надавати свої пропозиції звернувшись за «формою зворотного зв’язку» в рубриці «Про ресурс». Скористатися послугою «ЗІР» можна на веб-порталі ДФС України за адресою http://zir.minrd.gov.ua/ у розділі «Інформаційно-довідковий ресурс».

Як правильно оформити звернення?

Відповідно до статті 5 Закону України "Про звернення громадян" у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

«Реєстр страхувальників» допоможе платникам ЄСВ

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що на веб-порталі ДФС працює сервіс – «Реєстр страхувальників»., завдяки якому платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Управління власної безпеки ГУ ДФС у Харківській області закликає громадян долучитись до боротьби з корупцією

«Лише об’єднавши зусилля влади та громадян можна ліквідувати таке негативне явище, як корупція», - підкреслив під час брифінгу заступник начальника управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Харківській області Денис Кошиков. Спілкуючись із журналістами, посадовець розповів, що протягом 7 місяців 2015 року  фахівцями управління було проведено 246 службових перевірок та розслідувань, пов’язаних із службовою діяльністю підрозділів Харківської області. 161 з них відбулася за зверненнями небайдужих громадян. Решта – 85 – здійснено працівниками УВБ на підставі отриманої оперативної інформації. За результатами проведених службових перевірок та розслідувань інформація підтвердилась у 83 випадках, у тому числі, за 46 зверненнями громадян і юридичних осіб. Також Денис Кошиков повідомив, що у випадку якщо хтось володіє інформацією про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби у Харківській області, факти корупції чи зловживання службовим становищем працівниками податкової інспекції, міліції чи митної служби, необхідно звертатися на телефон антикорупційного сервісу «Пульс» - (044) 284-00-07.

ДФС запроваджує новий електронний сервіс

З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З 1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі. Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків матиме можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».  За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів. Детальніше з інформацією щодо роботи сервісу можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Щодо застосування РРО

Західна ОДПІ нагадує, що 23 липня 2015 року набув чинності Закон України № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій». Основні його новації щодо застосування РРО, полягають в тому, що фізичні особи-підприємці ІІ і ІІІ груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень не використовують касовий апарат. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

29 серпня 2015 року спливає термін сплати земельного податку

Відповідно до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), плата за землю – це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Фізичні особи сплачують податок впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Тобто, податок необхідно сплатити до 29 серпня поточного року. Нагадуємо, що для фізичних осіб передбачено низку пільг щодо сплати земельного податку. Зокрема, відповідно до Кодексу від сплати земельного податку звільняються інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи.

Як розрахувати суму земельного податку, якщо документи на землю відсутні (перебувають на оформленні)?

Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації. Ставки земельного податку встановлено Податковим кодексом України. Управління у сфері оцінки земель і земельних ділянок відповідно законодавства здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Суб’єкту господарювання потрібно звернутися за інформацією щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки до територіального органу Держземагентства України за місцезнаходженням земельної ділянки.

ДФС скасовує штрафні санкції

Тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, скасовуються штрафні санкції платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній рік складав менше 20 млн. гривень. Стосуватиметься це тих штрафних санкцій, які нараховані на суму податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення. Штрафи скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов'язання у порядку, встановленому Мінфіном. Звертаємо увагу, що зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору. При цьому, у разі скасування штрафної санкції  сплачене податкове зобов'язання не підлягає подальшому оскарженню. Зазначені нововведення передбачені Законом України від 17.07.2015р. № 655 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків". 

Про оподаткування у 2015 році спільної діяльності

Відповідно до пункту 1 статті 1130 Цивільного кодексу України за договором про спільну діяльність учасники зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові. Нова редакція розділу III "Податок на прибуток підприємств" Податкового кодексу не визначає договори про спільну діяльність окремими платниками податку на прибуток підприємств. Відповідно положень бухгалтерського обліку, оператор спільної діяльності зобов'язаний складати окремий баланс, звіт про фінансові результати, а також форми, які необхідні учасникам спільної діяльності без створення юридичної особи для складання власної фінансової звітності з урахуванням результатів спільної діяльності, своєї частки в активах і зобов'язаннях. У разі отримання прибутку в межах договору про спільну діяльність такий прибуток розподіляється пропорційно вартості вкладів учасників у спільне майно. Сума прибутку, отриманого кожним учасником договору простого товариства у межах спільної діяльності є доходом кожного учасника та підлягає включенню з метою оподаткування до складу доходу окремої юридичної особи - учасника простого товариства.

Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в режимі on-line

Громадяни мають можливість подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у паперовій формі особисто, поштою, а також у режимі реального часу (on-line) через «Електронний кабінет платника податків” не з'являючись до органу ДФС. Бланки та зразки заповнення необхідних документів можна знайти на сайті АЦСК (http://www.acskidd.gov.ua/).

Яка податкова звітність отримує статус «До відома» та у які терміни подається «звітна», «нова звітна» податкова декларація і уточнюючий розрахунок?

Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію із виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, така декларація заноситься до бази даних адресата звітності з ознакою «звітна нова» (якщо це передбачено формою) та «звітна» (якщо інше не передбачено формою), а надана раніше звітність отримує статус «До відома». Податкова декларація, крім випадків, передбачених Податковим кодексом України, подається за відповідний базовий звітний (податковий) період. Нова звітна декларація подається платником податків до граничного терміну подання податкової звітності, у разі подання звітної декларації. При виправленні показників поданої податкової декларації після граничного терміну подання податкової звітності платник податку (з урахуванням строків давності) подає уточнюючий розрахунок.

Чи потрібно переукладати договір про подання звітності в електронному вигляді та отримувати нові сертифікати відкритих ключів у разі реорганізації підприємства, якщо при цьому посадові особи (директор та головний бухгалтер) не змінились?

У разі реорганізації підприємства посадові особи юридичної особи - правонаступника повинні отримати нові сертифікати відкритих ключів та укласти новий договір про подання звітності в електронному вигляді.

Чи можуть контролюючі органи відмовити у прийнятті посилених сертифікатів відкритих ключів у разі надання більше ніж 2 ключі на осіб, які мають право підпису податкової звітності?

Оскільки підставою для прийняття податкового документа в електронному вигляді є підтвердження електронного цифрового підпису посадових осіб платника податків, підписи яких є обов’язковими для звітів в паперовій формі, то відповідно можуть подаватись посилені сертифікати відкритих ключів на всіх відповідальних працівників підприємства, які мають право відповідного підпису. Відповідно, органи ДФСУ не можуть відмовити у прийнятті відповідних ключів.

 Який термін зберігання архіву файлів про подання звітності контролюючим органам в електронному вигляді (в тому числі якщо перевірка не проводилась 3 роки)?

Архів файлів про подання звітності контролюючим органам в електронному вигляді (в тому числі якщо перевірка не проводилась 3 роки) повинен зберігатися у платника податків не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності.

 Які дії платника податку, якщо він втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа?

Якщо платник податку втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, то він повинен звернутись до представництва АЦСК ІДД в якому отримував послугу електронного цифрового підпису та повторно пройти процедуру реєстрації з одночасним поданням заяви на скасування посиленого сертифіката та пакету реєстраційних документів для відповідної категорії платника податків перелік яких визначено у розділі 5 Регламенту АЦСК ІДД.

 Чи є об‘єктом оподаткування компенсація втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати?

Статтею 34 Закону України «Про оплату праці» передбачено виплату компенсації працівникам за втрату частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати. Така компенсація здійснюється у разі затримки виплати заробітної плати на один і більше календарних місяців. Відповідно до ст.14 Податкового кодексу України компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом, для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати та оподатковуються за ставками 15% та 20%. При цьому сума компенсації включається до фонду оплати праці того місяця, в якому фактично проводиться її нарахування та виплата.

Фізична особа – підприємець має право зменшити суму авансового платежу з ПДФО

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право зменшити суму авансового платежу з податку на доходи фізичних осіб. Проте є одна умова, зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року має бути більше, ніж на 20 відсотків у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал. Для такого зменшення суми авансового платежу фізична особа - підприємець до настання строку сплати такого авансового платежу подає до контролюючого органу заява у довільній формі що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу. Крім того зазначимо, що авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).Такий порядок регламентовано підпунктом 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України. Нагадуємо, що фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені Податкового кодексу України для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи, що передбачено пунктом 177.5 статті 177 ПКУ. 

Електронні сервіси ДФС забезпечують комфортні умови для звітування

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує платникам, що для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

Єдине вікно подання електронної звітності

„На офіційному сайті Державної фіскальної служби України www.sfs.gov.ua можна завантажити Програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"» для формування звітності до Пенсійного Фонду України, Державної служби статистики України до ДФС України, а також накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів (дослідна експлуатація). Існує необхідність постійного оновлення системи. Оновлення програми виходять майже щомісяця в зв’язку з затвердженням нових форм і версій документів, виправленням помилок або доопрацюванням програмного забезпечення”, - звертає увагу начальник управління ІТ та обліку платників Західної ОДПІ м. Харкова Олеся Коробкина.

Шановні платники податків!

Західна ОДПІ м. Харкова запрошує Вас прийняти участь у Інтернет – семінарі.

27 серпня 2015 р. з 15.00-16.00 відбудеться інтернет -семінар на тему: «Звернення громадян. Сервіс „Пульс”.

Інтернет – семінар відбудеться за участю начальника відділу організації розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області Яни Балаба.

Сервіс ДФС України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

Для того, аби перевірити надійність Вашого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Введіть відому Вам інформацію в одне з полів і наша система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку.

Отримання інформації та Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що електронні формати Запиту на отримання інформації та Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ розроблені та розміщені на веб-порталі Державної фіскальної служби України в Рубриці «Електронна звітність» в розділі «Платникам податків про електронну звітність» в підрозділі «Інформаційно-аналітичне забезпечення» в Реєстрі електронних форм податкових документів.

Увага платників - платіжні документи заповнюйте правильно!

Фахівці Західної ОДПІ м. Харкова нагадують, що  Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затверджений наказом Міндоходів України від 22.10.2013 № 609. Усі поля реквізиту „Призначення платежу” розрахункового документу платникам податків потрібно заповнювати у відповідності із затвердженим Порядком. Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ. Текст Порядку заповнення документів та списками кодів видів сплати розміщений на веб-порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/62901.html. У разі виникнення будь-яких запитань платникам податків  слід звертатися за довідками до Центру обслуговування платників при територіальному органі ДФС за місцем реєстрації.

Про авторське право і суміжні права

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що згідно до вимог статей 15, 32, 33 Закону України «Про авторське право і суміжні права» умовою для законного публічного використання музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань – є отримання дозволу (ліцензії) від суб’єктів авторського права і суміжних прав (правовласників) або організацій колективного управління. Надання дозволу (видача ліцензії) на використання музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань оформлюється у вигляді ліцензійного договору. Публічне виконання музичних творів, фонограм, відеограм та зафіксованих у них виконань як об’єктів авторського права та суміжних прав, без отримання дозволу (ліцензії), відповідно до ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» є порушенням авторського права і суміжних прав, що відповідно до вимог чинного законодавства України може тягти за собою відповідальність.

З якими питаннями можна звертатися на гарячу лінію «Пульс»?

Зателефонувавши на інтерактивний сервіс «Пульс» за номером (044) 284-00-07, абонент має можливість отримати інформацію щодо: - протиправних дій працівників у ході проведення перевірки суб`єкта господарювання; - недоліків у роботі органів ДФС, а саме: некоректне спілкування працівників з клієнтами щодо отримання довідок, щодо роботи ЦОПП, щодо режиму і порядку роботи податкової інспекції тощо; - проблем при реєстрації чи поновлення платником ПДВ; - проблем при поданні звітності; - корупційних дій; - інших неправомірних дій або бездіяльності працівників ДФС. Інформація приймається працівниками сервісу з понеділка по п`ятницю з 8:00 до 20:00, а у неробочий час можна залишити її на інтерактивний відповідач. Інформація негайно передається для опрацювання і результати її розгляду повідомляються невідкладно або протягом 1-3 робочих дні.

Який порядок проведення розрахунків у системі електронної торгівлі?

Згідно з п. 2 статті 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції. При цьому розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу. Водночас, якщо не визначено місце розрахунків, проведених на підставі рахунку у безготівковій формі за допомогою платіжних карт Visa і MasterCard при наданні інформаційно-консультаційних послуг, отриманні комп'ютерних та інших програм за допомогою мережі Інтернет, РРО не використовується.

Як не потрапити до «податкової ями»

Недобросовісні платники податків, використовуючи різноманітні схеми мінімізації, завдають чималих збитків державі. У зв’язку з цим Західна ОДПІ м. Харкова застерігає Вас від використання фірм – «податкових ям» і пропонує ретельно перевіряти своїх нових партнерів на доброчесність у сплаті податків.

Щодо порядку застосування РРО при здійсненні діяльності з переказу коштів

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що пунктом 2 статті 9 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій, крім операцій з купівлі – продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не в касах уповноважених банків, операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно – технічних комплексів самообслуговування, за винятком комплексів, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів. Суб’єкти господарювання, які використовують програмно – технічні комплекси самообслуговування при розрахунках за реалізовані товари (надані послуги), мають видавати покупцеві фіскальний чек. Отже, при проведенні розрахунків за надані послуги з приймання готівки для подальшого її переказу, у тому числі при здійсненні торговельних операцій з продажу товарів (послуг) із застосуванням програмно – технічних комплексів самообслуговування, такі комплекси мають відповідати вимогам Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Скільки буде коштувати ліцензія на роздрібну торгівлю пивом?

Згідно з частиною чотирнадцятою статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень. Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міста Києва на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі (частина шістнадцята статті 15 Закон №481).

Які операції з підакцизними товарами не підлягають оподаткуванню акцизним податком?

Відповідно до п. 213.2 ст. 213 ПКУ до операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню акцизним податком належать операції з: 1) вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України. Товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) - у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація; 2)ввезення на митну територію України раніше експортованих підакцизних товарів (продукції), у яких виявлено недоліки, що перешкоджають реалізації цих товарів на митній території країни імпортера, для їх повернення експортеру. Такі підакцизні товари (продукція) ввозяться їх продавцем (експортером) без подальшої реалізації на митній території України; 3) реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії.

Особливості формування податкового кредиту

Згідно з пунктом 198.6 статті 198 розділу V Податкового кодексу України (ПКУ) у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної. Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної. До набрання чинності  Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" (Закон № 643) зазначений термін становив 180 календарних днів. Податкові накладні/розрахунки коригування, які станом на 29.07.2015 року (дата набрання чинності Законом № 643) року не зареєстровані в ЄРПН, та по яким станом на вказану дату сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН (з дати їх складання минуло 180 календарних днів), не можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 29.07.2015 року та включені до складу податкового кредиту.

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір при отриманні нецільової благодійної допомоги у 2015 році

У разі якщо працедавець надає окремим працівникам матеріальну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами без встановлення цілей або напрямів її витрачання та яка носить разовий характер, то сума такої допомоги є нецільовою благодійною допомогою. Не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу України (ПКУ), встановленого на 1 січня такого року (у 2015 році – 1710 гривень). Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, тобто не оподатковується, податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військовим збором, сума нецільової благодійної допомоги, що надається роботодавцем на користь працівника, яка сукупно у 2015 році не перевищує 1710 грн., а в частині її перевищення є об’єктом оподаткування ПДФО і військовим збором на загальних підставах. Зазначені норми визначені пп. 170.7.3 ст. 170, пп. 1.2 п. 161 підр. 10 розд. ХХ ПКУ.

Яка передбачена відповідальність у разі якщо при проведенні документальної перевірки підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця було встановлено заниження суми чистого доходу, що призвело до заниження податкових зобов’язань з ПДФО?

Згідно з пунктом 123.1 статті 123 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 р. №2755-VI  у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

ДФС передано 76 автомобілів для потреб АТО

Для забезпечення проведення антитерористичної операції в окремих районах Донецької та Луганської областей, Державною фіскальною службою України (її територіальними органами та державним підприємством, що знаходиться у сфері управління ДФС) впродовж 2014 року – 1 півріччя 2015 року передано 76 автомобілів суб’єктам боротьби з тероризмом, які визначені Законом України «Про боротьбу з тероризмом». Зокрема, до сфери управління Міністерства оборони України передано 75 автомобілів та Служби безпеки України – 1 автомобіль. Крім того, для забезпечення автотранспортом підрозділу ДФС, який безпосередньо знаходиться в зоні проведення АТО (у складі мобільної групи «Фантом»), ДФС зроблено перерозподіл наявного транспорту. За його результатами територіальними органами ДФС було передано 38 автомобілів. Водночас до сфери управління Міноборони у 2015 році, окрім автомобілів, Державною фіскальною службою було також передано понад 600 одиниць комплектуючих та запасних частин до транспортних засобів. З повним переліком переданих транспортних засобів можна ознайомитися на веб-порталі ДФС.

 Відділ комунікацій Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області