ОБЕРЕЖНО, ОЖЕЛЕДИЦЯ!

Не виходьте без потреби на вулицю під час ожеледиці. Зачекайте, поки приберуть сніг і розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

На вулиці під час ожеледиці рекомендується ходити не поспішаючи, ноги злегка розслабити у колінах, ступати треба на всю підошву.

Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів.

Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи м’якої основи та без великих каблуків.

Наклейте лейкопластир чи ізолюючу стрічку на суху підошву і каблуки (хрест – навхрест або східцем).

Людям похилого віку, коли надворі ожеледиця, краще взагалі не виходити з будинку, або виходити з палицею з гумовим наконечником або з шипом.

Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу – небезпечні  для здоров’я.

У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на Вас, витратить свою силу при обертанні.

Обходьте металеві кришки люків, як правило, вони покриті льодом, крім того, вони можуть бути погано закріплені.

Не прогулюйтеся із самого краю проїзної частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить, як мінімум, до каліцтв, а можливо, і до загибелі.

Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку становлять бурульки, зокрема у період танення льоду та снігу, тому тримайтеся подалі від будинків – пересувайтеся по  середині тротуару.

Відділ з питань охорони праці та невиробничого травматизму управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району ХМР