Оперативно-слідчі підрозділи Міндоходів Харківщини: зловмисники вже повернули державі більше 20 млн.грн.

Оперативно-слідчі підрозділи Міндоходів Харківщини: зловмисники вже повернули державі більше 20 млн.грн.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Харківській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань з початку року внесено відомості про 72 кримінальні правопорушення. 38 з них – за ознаками злочину, які передбачено ч.3 ст. 212 КК України, що призвело до ненадходження до державного бюджету коштів в особливо великих розмірах. Лише у липні у ЄРДР зареєстровано 16 кримінальних проваджень, 6 з яких  за ознаками злочину, передбаченому  ч.3 ст. 212 КК України. Як повідомляє виконуючий обов’язки заступника начальника – начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів області Ігор Репешко, у січні-липні поточного року за кримінальними провадженнями податкової міліції державному бюджету України відшкодовано вже 20,3 млн. грн. Це на 11,6 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Водночас з початку року за участю співробітників оперативних підрозділів попереджено 6 фактів необґрунтованого декларування бюджетного відшкодування ПДВ. Загальна сума податку на додану вартість по зазначених справах складає 4,5 млн. грн.

Оперативне управління

ГУ Міндоходів у Харківській області

Також пропонуєму ознайомитися ще з деякою корисною інформацією.

Ігор Білоус: Якщо депутати підтримують нові податкові зміни, ми будемо мати нову країну

«Якщо депутати підтримують та ухвалять нові податкові зміни, ми будемо мати нову країну», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус  під час прямого ефіру на Eспресо TV. На засіданні Кабінету Міністрів України 6 серпня 2014 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк презентував комплексний план змін у податковій системі. Частина податків, відповідно до концепції Кабінету Міністрів України, скорочується і узагальнюється. «В аграрному секторі буде переведено на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн., а площа сільгоспугідь становить більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування», – наголосив Ігор Білоус. «Наше відомство, представники громадських організацій та бізнесу усіх рівнів, виробили спільну позицію щодо того, яка система оподаткування повинна існувати у державі», - підкреслив керівник Державної фіскальної служби.

 

Ігор Білоус: В Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9

«Відповідно до запропонованої податкової реформи в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9», - про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на Eспресо TV Голова Державної фіскальної служби зазначив, що основні проблеми української податкової системи – це кількість податків та система їх адміністрування. Для вирішення цих проблем Уряд України пропонує комплексний план змін в податковій системі. «Крім того, наслідком запровадження нової податкової системи стане зниження тиску на бізнес, зменшення впливу людського фактору та зменшення корупції», – наголосив Ігор Білоус. Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яке триватиме місяць. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде подано на розгляд Верховної Ради України.

 

Харківська митниця Міндоходів спрямувала до Державного бюджету понад 3,2 мільярди гривень

Таку суму надходжень скарбниця Держави отримала за сім місяців поточного року. Таким чином, регіональна митниця виконала завдання з наповнення бюджету на рівні 110%. Лише у липні зібрано понад 754 мільйонів гривень. А це на 20% більше встановленого індикативу та на 76% більше надходжень липня минулого року. Цьогорічні липневі перерахування дозволили митникам виконати завдання з наповнення бюджету з початку року. Фахівці митниці зазначають, що загальний товарообіг в Харківській області за сім місяців поточного року становив майже 2,4 мільярди доларів США. Експорт склав 1 млрд. 156 млн. дол. США. Імпорт – 1 млрд. 245 млн. дол. США. З початку року спостерігається тенденція збільшення експортних операцій та скорочення імпортних. Не зважаючи на зменшення обсягу оподаткованого імпорту, загальні надходження митних платежів зростають. На митниці кажуть, що така ситуація зумовлена збільшенням ввезення нафтопродуктів. Керівництвом митниці постійно вживається комплекс заходів зі створення сприятливих умов для ведення бізнесу суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, усунення необґрунтованих затримок при здійсненні митних формальностей та виключення корупційних складових.

 

Строки проведення документальних перевірок

Тривалість документальної планової перевірки фізичної особи – підприємця не повинна перевищувати 10 робочих днів. Продовження строків проведення такої перевірки можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більше 5 робочих днів. Тривалість документальної позапланової перевірки (крім перевірки щодо відшкодування податку на додану вартість) фізичної особи – підприємця не повинна перевищувати 5 робочих днів. Водночас тривалість документальної позапланової перевірки, що здійснюється у зв’язку з розпочатою процедурою припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, порушеним провадженням у справі про визначення банкрутом платника податків або поданням заяви про зняття з обліку платника податків, для  фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників, не повинна перевищувати 3 робочі дні, за наявності за два останні календарні роки одночасно таких умов:

- платником податку подано податкову декларацію про відсутність доходів від провадження господарської діяльності;

- платник податку не зареєстрований як платник податку на додану вартість;

- в контролюючих органах відсутня податкова інформація щодо використання платником податку найманої праці фізичних осіб, відкритих платником податків рахунків у банках та інших фінансових установах.

Зазначені строки проведення перевірок встановлено статтею 82 Податкового Кодексу України.

 

Хто є платниками військового збору?

Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ.

А саме:

- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

- податковий агент.

Нагадаємо, з 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», яким, зокрема, встановлено військовий збір.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132). 

 

Щодо створення Служби фінансових розслідувань

Незабаром в Україні буде створено службу фінансових розслідувань, яка об’єднає всі компетентні органи протидії економічним злочинам в одне потужне відомство. Мета створення СФР – запровадження європейської моделі фінансового контролю внутрішнього аудиту розпорядників бюджетних коштів після відкриття кримінального провадження. Така реформа української правоохоронної системи наблизить її до європейської та сприятиме закріпленню надзвичайно важливих принципів у правовій системі: законність, рівність перед законом, право на захист тощо. Вказані принципи є невід’ємними частинами нормативно-правової бази Європейського Союзу. Пропозиції та зауваження до ініціативи щодо створеня СФР і тексту законопроектів, які розміщено на веб-порталі Державної фіскальної служби (http://minrd.gov.ua) можна надсилати на електронну адресу: v.khomenko14@gmail.com.

 

Служба фінансових розслідувань створюватиме умови для ведення бізнесу, а не боротиметься з ним, - Володимир Хоменко

Під час кущового семінару для представників бізнесу і громадських організацій Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Закарпатської і Тернопільської областей, який відбувся у Львові, перший заступник голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко розповів про аспекти створення Служби фінансових розслідувань, її основні завдання та функції. «Сьогодні боротьбою з економічними злочинами, зокрема, в частині сплати податків займаються структури по боротьбі з економічною та організованою злочинністю у структурах МВС, СБУ, а також податкова міліція, яка скомпрометувала себе в минулому, - повідомив під час семінару Володимир Хоменко. - Податкова міліція повинна зникнути, а її функції – залишитись і максимально спрямуватись на створення умов для ведення бізнесу, а не на боротьбу з ним. А функції всіх названих органів мають перейти єдиній структурі – центральному органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який матиме право проводити оперативну, контрольно-перевірочну роботу та досудове слідство». Перше питання, яке прозвучало від громадськості, стосувалося об’єму витрат бюджету на утримання нової служби. За словами Володимира Хоменка, додаткових витрат бюджет не зазнає, оскільки на утримання Служби фінансових розслідувань будуть використані кошти, які передбачені бюджетним розписом на утримання тих структур, функції яких ця служба виконуватиме. Учасників семінару також цікавило питання громадського контролю за діяльністю СФР. Перший заступник голови ДФС повідомив, що такий контроль здійснюватиме громадська рада, яка надаватиме пропозиції щодо проектів нормативно-правових актів та проводитиме їх антикорупційну експертизу. Серед пропозицій громадськості, зокрема, прозвучало побажання чітко визначити відповідальність держави за нанесені суб’єктам господарювання збитки внаслідок можливих неправомірних дій працівників СФР під час виконання ними своїх обов’язків. Запропоновано також зробити доступними на офіційному сайті новоствореної служби реєстри фіктивних та ризикових підприємств, що упередило б співпрацю з ними добросовісних платників. Упродовж двох наступних тижнів Володимир Хоменко зустрічатиметься з представниками інших регіонів України, аби почути думки щодо удосконалення концепції нового відомства. Після проведення громадських обговорень відповідний законопроект про створення СФР з урахуванням пропозицій громадськості буде розглянутий Верховною Радою. 

 

Рада з кадрових питань ДФС розпочала прийом документів

Рада з кадрових питань ДФС розпочала прийом документів від кандидатів, які мають намір зайняти керівні посади начальників Головних управлінь ДФС та митниць в областях та м. Києві. Нагадуємо, що приймання документів та інформації про кандидатів буде здійснюватися до 18 серпня 2014 року включно. З формами документів для кандидатів на керівні посади у територіальних органах ДФС та зразками їх заповнення можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Міністерство» (підрозділ «Робота з персоналом» вкладка «Рада з кадрових питань Державної фіскальної служби України»). У паперовому вигляді інформацію та документи можна подати з 9 год. 30 хв. до 17 год. 30 хв. (крім суботи та неділі) за адресою: м. Київ, пров. Киянівський,2, кім. 106. В електронному вигляді інформацію та документи можна подати за адресою: rada@minrd.gov.ua.

 

Ігор Білоус: Ми пропонуємо скоротити кількість податків, значно спростити адміністрування та децентралізувати податки

«Відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні ми пропонуємо скоротити кількість податків, значноспростити адміністрування та децентралізувати податки», - про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на телеканалі «Україна». Глава Державної фіскальної служби зазначив, що в Україні понад 70% зарплат виплачуються в конвертах. «Ми  пропонуємо змінити принцип системи оподаткування фізичних осіб - хто більше заробляє, той більше платить. Існує шість моделей»,– наголосив Ігор Білоус.Для вирішення цих проблем Уряд України пропонує комплексний план змін в податковій системі. «В концепції податкової реформи, ми запропонували шість моделей цього виду оподаткуванняі вони усі у відкритому доступі на нашому сайті. Разом з бізнесом та підприємцями, при обговоренні цього питання ми зможемо вибрати найбільш оптимальну модель оподаткування доходів фізичних осіб», – наголосив Ігор Білоус. Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яке триватиме місяць. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради України.

 

Володимир Хоменко: Реформа системи оподаткування - ключова для держави

Треба ліквідувати податкову міліцію і дати можливість бізнесу нормально працювати, - про це під час семінару заявив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко. "Всі чекають реформ. Створення Служби фінрозслідувань є складовою цих реформ у системі оподаткування. А це - ключова реформа у державі", - впевнений Володимир Хоменко. "Ми повинні ліквідувати податкову міліцію як клас, наповнити нову Службу новими функціями, зменшити кількість працюючих і дати можливість бізнесу, малому й середньому, нормально працювати". "Такі підрозділи як БХСС (його аналоги сьогодні працюють в деяких державних структурах) себе пережили, - вважає посадовець. - Знайшли собі спосіб: прийшли на підприємство, забрали комп'ютери, документи, чекають, що прийдуть викуповувати. Немає предмету діяльності такої служби". Перший заступник Голови ДФС вважає, що не всім депутатам буде вигідно прийняти закон, який регламентує створення СФР. "Відсотків 80 працюють за тіньовими схемами, як товарними, так і фінансовими. Сьогодні ніхто з них не хоче рубати сук, на якому сидить. Тому ми пропонуємо поіменне голосування у Парламенті за ці закони", - сказав податківець. Володимир Хоменко переконує, що перед ним стоїть завдання не просто переконати Уряд та Парламент у необхідності прийняття даного законопроекту, а й довести до громадськості, що це - частина необхідних Україні реформ. "Для бізнесу створення Служби означатиме скорочення загальної кількості перевірок і фактичне припинення перевірок малого і середнього бізнесу". Це і є основне завдання реформи, вважає Володимир Хоменко, - створити умови для малого й середнього бізнесу, який був практично знищений: «Питаннями боротьби з економічними злочинами займалися всі і вся. Адже сьогодні до бізнесмена можуть прийти 80 контролюючих органів і про щось запитати. Підприємцю доводиться відволікатися, часто і багато платити". Створення СФР передбачає усунення дублювання функцій тих правоохоронних органів, що займаються перевірками бізнесу. На наступному засіданні Кабмін має затвердити законопроект  «Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями» (саме він регламентує засади створення Служби фінрозслідувань), який одразу  направлять на розгляд депутатських комісій. Нагадаємо, 7 та 8 серпня у Львові та Хмельницькому пройшли перші кущові семінари, присвячені обговоренню концепції створення Служби фінансових розслідувань, відповідних законодавчих змін та механізмів їх застосування. Заходи, які ініціював Прем'єр-міністр  Арсеній Яценюк, передбачають діалог представників Державної фіскальної служби, громадськості та бізнесу Західного регіону. Наступні семінари упродовж двох тижнів пройдуть в Одесі, Києві та Чернігові.

 

Як завантажити власний посилений сертифікат відкритого ключа?

Посилені сертифікати відкритих ключів необхідно завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Міндоходів www.acskidd.gov.ua (Розділ «Пошук сертифікатів») та зберегти їх на локальний диск у каталог «My Certificates and CRLs» або іншу папку обрану в якості файлового сховища. Для пошуку посиленого сертифіката відкритого ключа слід використовувати поля «Код ЄДРПОУ» / «Код платника податків».

 

З наступного року корупційні схеми з ПДВ мають припинити своє існування

Нова система електронного адміністрування податку на додану вартість, яка почне діяти з 1 січня 2015 року, повністю нівелює корупційну складову в адмініструванні  цього податку та стане  системним рішенням  для ліквідації «податкових ям» та інших махінацій.  «Електронне адміністрування ПДВ стане важливою складовою нової системи оподаткування в нашій країні. Його безумовним позитивом є  зменшення тиску на бізнес-середовище  та виключення з  процесу людського фактора, як основного чинника корупції  при  адмініструванні цього важливого бюджетоутворюючого податку. Саме тому прийняті новації  слугуватимуть для забезпечення  ефективного захисту процесу наповнення державного бюджету та ліквідації шахрайських схем, як-то формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету»,- підкреслила Світлана Хайхан. За словами першого заступника начальника Західної ОДПІ м. Харкова, за допомогою системи електронного адміністрування буде забезпечено відповідність сум нарахованого та сплаченого ПДВ, оскільки суми ПДВ від доданої вартості гарантуються грошовими коштами. При цьому обігові кошти платників ПДВ відволікаються мінімально. Важливо, що система електронного адміністрування ПДВ буде складатися з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, з банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ та з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів. Перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан наголосила, що вже із наступного року бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та інвесторам в автоматичному режимі буде здійснюватися на місяць раніше, ніж зараз. «Переконана, що завдяки можливостям електронного адміністрування ПДВ сумлінний бізнес та податкові ревізори не витрачатимуть зайвого часу на перевірки та звірки  по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера»,  - підсумувала Світлана Хайхан.

 

Із 3 серпня 2014 року в Україні запроваджено військовий збір

Військовий збір справляється за ставкою 1,5 відсотка від суми доходу фізичної особи –зарплати та інших виплат і винагород. Це передбачає Закон України від 31 липня 2014 року №1621 – VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» Сплату військового збору запроваджено тимчасово до 1 січня 2015 року. Об’єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Податкові агенти, які нараховують (виплачують, надають) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язані утримувати та сплачувати військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка. Зазначена норма Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» щодо утримання та сплати військового збору набула чинності 3 серпня 2014 року.

 

Володимир Хоменко: СФР покликана ліквідувати корупцію і тіньові ринки

У Хмельницькому пройшов другий кущовий семінар з питань створення Служби фінансових розслідувань України та практичного застосування новацій податкового законодавства. Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко презентував основні аспекти концепції створення Служби фінансових розслідувань. Семінар проходив у форматі діалогу між представниками ДФС, громадськості та бізнесу Хмельницької, Вінницької, Житомирської областей. За результатами зустрічі внесено низку пропозицій, що стосуються концепції побудови СФР та її функцій, які спрямовані на захист інтересів держави і бізнесу та забезпечення зворотного зв‘язку з громадськістю. «Ми налаштовані на те, щоб почути і врахувати позицію громадськості й бізнесу щодо створення Служби. Це дозволить нам бути дієвими у реалізації питань державної ваги, формувати європейське «обличчя» служби та забезпечувати її суспільну значимість», – підкреслив Володимир Хоменко. Пріоритетні напрями діяльності Служби визначаються соціально-економічною ситуацією у країні та необхідністю кардинально впливати на її позитивний розвиток, підкреслили  учасники зустрічі. Передусім, це ліквідація тіньових ринків і корупційних проявів, які тісно взаємопов‘язані й мають спільне підґрунтя, його і покликана ліквідувати СФР. «У нинішніх, непростих для країни умовах, ми повинні захищати державу, інтереси легального бізнесу, який наповнює бюджет, забезпечуючи необхідні соціальні виплати, суспільний розвиток і захист країни. Тут немає альтернативи для забезпечення інтересів окремих підприємців. І дуже важливо, що ми маємо єдине державницьке бачення цього процесу», - заявив Перший заступник Голови ДФС. У ході діалогу посадовець отримав близько сотні пропозицій щодо усунення проблем, котрі заважають розвитку бізнесу, удосконалення податкового та митного законодавства, кадрового забезпечення Служби та  її громадського контролю. У свою чергу, Володимир Хоменко пообіцяв забезпечити зворотній зв‘язок з авторами конструктивних пропозицій і запевнив, що й надалі проводитиме зустрічі, які допоможуть врахувати позицію громадськості та бізнесу. Нагадаємо, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Першому заступнику Голови ДФС України розробити концепцію нового відомства. Голова Уряду наголосив, що Служба має з'явитися у вересні цього року – після всеукраїнських громадських обговорень. Проект відповідного Закону пройшов експертизу Міністерства юстиції і вже зареєстрований у Верховній Раді. З проектом Закону «Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями» та відповідними поправками до супутніх законів можна ознайомитись на сайті Державної фіскальної служби України www.minrd.gov.ua

 

Ігор Білоус: Одна з головних цілей податкової реформи – детінізація економіки

Запропоновані Урядом зміни у податковому законодавстві стануть першим кроком на шляху реформ, які підвищать добробут країни. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус сьогодні під час прес-конференції в Інформаційному агентстві «Укрінформ». «Уряд поставив на меті провести децентралізацію влади. Відповідно, у разі передачі повноважень на місця, це буде стосуватися й податкової системи. Податки мають витрачатися там, де вони збираються. Децентралізація - це спосіб наблизити податки до їхніх платників. Усі ці надходження мають контролюватися громадою та людьми на місцях», – підкреслив Ігор Білоус. Однією з головних цілей податкової реформи є детінізація економіки. За інформацією різних джерел, нині «в тіні» працює до 50% бізнесу. Саме тому, впевнений очільник ДФС, реформування єдиного соціального внеску, оподаткування заробітної плати та податку на доходи фізичних осіб - це  нагальна необхідність, а не просто бажання щось змінити. Більше того, незадовільний стан з виплатою «білих» зарплат створює проблеми з фінансуванням пенсійної системи. Однак зменшення ставок цього податку та єдиного внеску можливе лише за умови збільшення кількості реальних платників, а не оптимізованих податків. «Якщо ми хочемо платити менше податків - податки мають сплачувати усі. Ми шукаємо оптимальну модель в оподаткуванні заробітних плат, бо існуюча модель себе дискредитувала, її треба змінити. Як це не пафосно звучить, але той, хто сьогодні ухиляється від сплати податків – займається підривом основ держави», – наголосив Ігор Білоус. У запропонованій Концепції реформування податкової системи на розгляд бізнесу та громадськості представлено кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування. «Зміни, які ми пропонуємо, в першу чергу, вдарять по тих, хто займався оптимізацією – тобто по тіньовиках. Тож, і негативне сприйняття цих реформ буде не від тих, хто платить податки, а від тих, хто ухиляється від їхньої сплати», – переконаний Голова ДФС. 

 

Ігор Білоус: Нові зміни в податковій системі – це рух вперед

«Нові зміни в податковій системі – це рух вперед», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на телеканалі «112.ua». Голова Державної фіскальної служби зазначив, що в Україні на сьогодні сірі або чорні зарплати в конвертах становлять понад 20 млрд грн. Для вирішення цих проблем Уряд України пропонує комплексний план змін в податковій системі. «Сьогодні в Україні існує 22 обов'язкові платежі, які сплачують суб'єкти підприємницької діяльності. Натомість ми пропонуємо залишити тільки 9 податків. Велика частина податків, скорочується і узагальнюється. Кількість податкових різниць скорочується з 49 до 3, скасовуються різниці щодо: витрат на навчання, витрат на ремонт, витрат на відрядження тощо», – наголосив Ігор Білоус. Це дасть можливість сотні тисячам платників забути про обтяжливі податкові звіти. «Переведення двох податків із загальнодержавних до місцевих, а саме податку на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок дає місцевим громадам нові інструменти у вигляді податків, які збираються і залишаються e місцевому бюджеті. Гроші будуть збиратися на місцях, і тепер будуть витрачатися на місцях», – наголосив Ігор Білоус. «Єдиний звітний період – квартал. Ефект – зменшення кількості звітів та платежів на рік для платників податків. Ми досягнемо зменшення витрат ресурсів держави та бізнесу на адміністрування податків», – наголосив Ігор Білоус.

 

До 15 серпня необхідно сплатити авансові платежі підприємцям на загальній системі оподаткування

„Розмір авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб повинен становити не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік. Ці платежі сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу у терміни до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада (пп.177.5.1 п.177.5 ст. 177 Податкового кодексу України)”, - зауважує перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан. Фізичні особи-підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб  розраховують самостійно. Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено статтею 177 Податкового кодексу України.

 

На Харківщині оперативники Міндоходів увімкнули "червоне світло" нелегальним таксистам

Співробітники оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області продовжують вести активну боротьбу з веденням незаконної господарської діяльності. Так, днями оперативники виявили двох таксистів-нелегалів. Чоловіки таксували між станціями метро «Пролетарська» та «Імені академіка Барабашова». Однак, при цьому вони не мали правовстановлюючих і дозвільних документів на здійснення даної підприємницької діяльності. Про це розповів начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Мережко. Посадовець відзначив, що відносно кожного нелегального таксиста складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 164 КупАП. Вартість авто, на яких здійснювалося незаконне перевезення пасажирів, як повідомив головний оперативник ГУ Міндоходів області,  складає 150 тис. грн. та 220 тис. грн. Наразі транспорт вилучено до рішення суду. Окрім цього, протягом останніх  декілька днів працівники податкової міліції вилучили 270 літрів лікеро-горілчаної продукції та близько 1 100 пачок цигарок, які харків’яни продавали з лотків, кіосків та торгівельних павільйонів, не маючи при цьому державної реєстрації як суб’єкта господарської діяльності та ліцензії на право торгівлі підакцизними товарами.

Оперативне управління

ГУ Міндоходів у Харківській області

 

Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України „ПУЛЬС”

За номером телефону: (044) 284 00 07 Ви маєте можливість цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників Служби.

 

Операція « Урожай 2014»

З метою виконання розпорядження ГУ Міндоходів у Харківській області від 14.07.2014 року № 338-р „Про організацію проведення операції „Урожай-2014” працівники Західної ОДПІ м. Харкова проводять операцію „Урожай-2014”, яка передбачає здійснення контролю за дотриманням суб’єктами господарювання агропромислового комплексу податкового законодавства та законодавства України, яким регламентуються трудові відносини, фінансово-господарські відносини, встановлення можливих ризиків по суб’єктах господарювання сільськогосподарського напрямку, упередження, руйнування і недопущення використання у 2014 році схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання, які здійснюють операції з сільськогосподарською продукцією, та контролю за повнотою виплати орендодавцям земельних ділянок (паїв) орендної плати.

 

У який термін податкова накладна може бути зареєстрована у ЄРПН?

Відповідно до абзацу 7 п.201.10 ст.201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.

 

Правильна реєстрація податкових накладних в ЄРПН

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що платник податку – продавець повинен забезпечити належне оформлення податкової накладної при її складанні та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Наявність різних підписів на податковій накладній, яка видана покупцю та яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, класифікується як одне з порушень вимог статті 201 ПКУщодо оформлення податкової накладної. А виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладнихє підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг. Крім цього, електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, не можуть належати різним особам.

 

У разі порушення податкового законодавства – ануляція реєстрації платника єдиного податку

У разі виявлення територіальним органом Міндоходів порушень платником єдиного податку вимог податкового законодавства приймається рішення щодо анулювання реєстрації платника єдиного податку на підставі акта перевірки з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому виявлено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право знову обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

 

Компенсація за невикористану відпустку

Мінсоцполітики України повідомлено, що за бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається відпустка, 24 календарних днів щорічної відпустки за решту днів невикористаної щорічної відпустки йому може бути надано грошову компенсацію за умови забезпечення у цей період роботою. При цьому чинним законодавством не передбачено обмеження щодо отримання грошової компенсації за щорічну відпустку один раз на два роки. Реалізувати своє право на компенсацію не використаних днів щорічної відпустки працівник може в кожному робочому році після використання 24 календарних днів.

 

База оподаткування нерухомого майна

Міндоходів України повідомлено , що у разі наявності у платника податку більше одного об’єкта оподаткування, в тому числі різних видів ( квартир, житлових будинків, ), база оподаткування податком на нерухоме майно , відмінне від земельної ділянки, обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів. При цьому на квартиру, яка здається в оренду, зазначений податок розраховується без застосування пільги, а щодо іншої квартири база оподаткування зменшується на 120 метрів квадратних.

 

Застосування валютних курсів при нарахуванні митних платежів

Згідно зі статтею 39 Податкового кодексу для цілей визначення податкових зобов’язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Нацбанком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі якщо митна декларація не подається – дня визначення податкових зобов’язань.

 

Порядок подання пакетної звітності в електронному вигляді

Пакетом звітних документів вважається певний перелік документів одного типу чи різних типів, що подаються суб’єктом в одному звітному періоді. Пакет має містити основний документ звітності та необхідні додатки до нього. Фізично пакетом документів є набір XML – файлів, які називаються згідно з форматом (стандартом) електронної звітності, кожен з яких пов’язаний один з одним відповідними посиланнями, зазначеними у тезі. На офіційному сайті Міндоходів України в розділі «Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/ Програмне забезпечення» розміщується безкоштовне програмне забезпечення з формування та подання платниками податків податкової звітності, податкових накладних та реєстру податкових накладних в електронному вигляді, доопрацьоване для формування пакетної звітності.

 

Ігор Білоус: Нам потрібно починати реформи в державі

 «Концепція реформування податкової системи України – другий важливий крок, після податкового компромісу, на шляху до побудови нової системи взаємовідносин між платниками податків та державою. Нам потрібно сьогодні, у нестабільній економічній ситуації, будувати нову країну та проводити реформи. Тому все потрібно робити швидко, чітко та виважено», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус сьогодні, під час «круглого столу» в Інформаційному агентстві «ЛігаБізнесІнформ», презентуючи громадськості та бізнесу Концепцію реформування податкової системи. За його словами, запропоновані Урядом зміни сприятимуть детінізації економіки, спростять процес звітування та зменшать витрати ресурсів держави на адміністрування податків. Варто зауважити, що ідея реформування податкової системи знайшла підтримку серед громадськості та бізнесу. Так, зокрема, учасники засідання підтримали ідею скорочення кількості податків, а також погодилися з урядовими намірами зменшити ставки єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб та запропонували проводити ці зміни одночасно з Пенсійною реформою. Окрім того, учасники «круглого столу» винесли на обговорення пропозицію внести до даної Концепції обмеження розрахунків готівкою, запровадження використання бізнесом реєстраторів розрахункових операцій та введення загальнообов’язкового декларування доходів та витрат при одночасному посиленні відповідальності за неподання таких декларацій. Активне обговорення викликала позиція щодо реформування системи оподаткування аграріїв. Так, зокрема, було запропоновано здійснювати реформи, враховуючи спрямованість підприємств на рослинництво чи тваринництво. А от створення Служби фінансових розслідувань, яке передбачене Концепцією, учасники засідання вважають прийнятною ідеєю, однак, законопроект щодо її створення, на їх думку, потребує детального доопрацювання. У свою чергу, Голова ДФС України Ігор Білоус закликав усіх присутніх до активної співпраці з метою удосконалення запропонованої податкової реформи. «Ми намагаємося радикально зробити перший крок уперед і дуже важливо при цьому врахувати усі ризики. Чекаємо від вас коментарів, пропозицій та альтернатив для доопрацювання запропонованої Концепції. Як кажуть, допоможіть нам допомогти вам. Всі ми зацікавлені у якнайшвидшому початку реформ в нашій країні», – наголосив Ігор Білоус. 

 

Володимир Хоменко: створення Служби фінрозслідувань - це скорочення кількості перевірок бізнесу

Про це Перший заступник голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко заявив під час третього семінару, присвяченого обговоренню концепції створення Служби фінансових розслідувань, відповідних законодавчих змін податкового законодавства та механізмів їх застосування, що проходив в Одесі. "На сьогодні в Україні налічується близько 80 контролюючих органів, які здійснюють різноманітні перевірки представників бізнесу. Служба фінансових розслідувань, у першу чергу, має на меті зменшити тиск на бізнес. Тобто перевірки здійснюватиме лише один державний орган», - зауважив Володимир Хоменко. У семінарі взяли участь представники громадськості та бізнесу з Одеської, Херсонської і Миколаївської областей. Їх цікавили, зокрема, питання щодо витрат на створення СФР, критеріїв добору кадрів та повноважень Служби. Перший заступник Голови ДФСУ підкреслив, що пріоритетними напрямами роботи відомства стануть боротьба з тіньовою економікою, відмиванням коштів, одержаних злочинним шляхом, корупцією і контроль за витратами чиновників. «Якщо витрати державного службовця перевищують його доходи, виникає логічне питання щодо джерел таких видатків, – каже Володимир Хоменко. – Якщо такі витрати не підтверджуються доходами, то повинна бути передбачена норма відповідальності, в тому числі кримінальна». Володимир Хоменко також наголосив, що кандидати проходитимуть жорсткий відбір. Працюватимуть у Службі лише чесні молоді фахівці. Одним із етапів конкурсу для майбутніх співробітників може стати проходження тесту на детекторі брехні. У той же час рівень заробітних плат співробітників СФР необхідно збільшити на 80-100% від того, що нині отримують фіскали. Нагадаємо, що перші семінари за участю Володимира Хоменка, представників бізнесу та громадськості вже пройшли у Львові та Хмельницькому, на черзі - зустрічі у Києві та Чернігові.

 

Внесли зміни до облікових даних – отримайте новий електронний цифровий підпис

„Якщо у платника податків виникають зміни облікових даних (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів. Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то електронний цифровий підпис платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом із договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового електронного цифрового підпису зазначений договір необхідно переукласти”, - зазначає перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан.

Нагадаємо, що платник податку може надіслати в орган доходів і зборів за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з даним органом укладено договір про визнання електронних документів, та надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.

 

Ваше право на звернення!

«Пульс» – це антикорупційний сервіс, спрямований на встановлення зворотнього зв’язку з платниками податків та для протидії негативним тенденціям, що заважають розвитку підприємницької діяльності. Скористатися сервісом можуть платники податків та суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, котрі мають всі підстави вважати, що посадовці податкової чи митної служби зловживають своїм службовим становищем чи умисно створюють перешкоди у спілкуванні. Якщо клієнт податкової чи митниці потерпає від неякісного обслуговування, або некоректного ставлення, то інтерактивна лінія Міндоходів обов’язково стане в нагоді. Нагадуємо, що лінія працює цілодобово: у робочій час інформацію щодо корупційних діянь та інших неправомірних дій приймають фахівці Міндоходів, в неробочий час – інтерактивний автовідповідач. Контактний номер сервісу «Пульс»: (044) 284-00-07.

 

Реєструєте РРО? Подбайте про необхідні документи

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу платників податків, що у разі здійснення операцій у готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг необхідно застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Для взяття на облік РРО суб’єкту господарювання необхідно подати до податкової інспекції за місцем реєстрації наступні документи: - заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО; - копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО; - копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО; - копію договору суб'єкта господарювання з Центру сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Крім того, нагадуємо, що з 1 січня 2014 року до суб’єктів господарювання, які зобов’язані використовувати РРО, застосовуються штрафні санкції в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі неподання ними звітності та інформації, пов'язаної із застосуванням РРО, по дротових або бездротових каналах зв'язку.

 

Не погоджуйтесь на «сіру» зарплату!

Протягом багатьох років органи державної влади нашої країни працюють над тим, як вивести зарплати з тіні і припинити практику їх видачі в конвертах. Небезпека тіньової зарплати, як і тіньової зайнятості полягає не тільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, а й у тому, що люди не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідає рівню їхньої реальної заробітної плати. Отримання заробітної плати в «конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян, а відсутність запису в трудовій книжці зовсім позбавляє працівників пенсійного стажу. Адже нарахування страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування проводиться роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. У разі звільнення по скороченню штатів або ж при виникненні проблем зі здоров'ям, працівник не отримає компенсаційні виплати і оплату лікарняного листа. Вірніше вони проводитимуться тільки з розрахунку офіційної фактичної зарплати. В більшості випадків вирішення про виплату зарплати в конверті приймає сам роботодавець. Але все частіше при прийомі на роботу нових співробітників їм самим пропонують визначити, яку зарплату платити – нижчу «білу» або вищу «сіру». І в більшості випадків працівники вибирають друге. Західна ОДПІ м. Харкова звертається до громадян з нагадуванням, що кожен, хто вступає у трудові відносини з роботодавцем, має усвідомлювати, що забезпечення трудового стажу, розмір Ваших пенсій та інших соціальних гарантій залежить від розміру офіційної заробітної плати. Пам’ятайте, що Ваш майбутній добробут закладається сьогодні!

 

Шановні громадяни! Пам’ятайте про сплату земельного податку!

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує громадянам – власникам земельних ділянок, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати за землю.

Відповідно до норм Податкового Кодексу України нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення – рішення про внесення податку. Також нагадуємо, що земельний податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення. У 2014 році граничний строк сплати зобов'язання, вказаного у повідомленні – 29 серпня. Шановні мешканці Ленінського та Жовтневого районів м. Харкова! Західна ОДПІ м. Харкова звертається до Вас з проханням вчасно сплатити нараховані Вам суми земельного податку.

 

Щодо особливості сплати ЄСВ підприємцями – пенсіонерами

Верховний Суд України пояснив, що за змістом частини четвертої статті 4 Закону №2464-VI „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон №2464) фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняють від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком (незалежно від того чи досягли вони загального пенсійного віку, чи така пенсія оформлена на пільгових умовах – зі зменшенням віку) або інвалідами та отримують згідно із законом пенсію або соціальну допомогу. Відповідно до Закону №2464 такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Водночас ФОП, яким призначено пенсію за вислугою років і які обрали спрощену систему оподаткування, не звільняються від сплати за себе єдиного внеску на підставі частини четвертої статті 4 Закону №2464 (постанова Верховного Суду України від 15.04.2014 у справі № 21-59а14). Оскільки, Міністерством доходів і зборів України впроваджено автоматичне щоквартальне нарахування сум єдиного внеску фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, відповідно до Реєстру платників єдиного податку, то нарахування по пенсіонерах пільгових категорій крім тих, які отримують пенсію за вислугою років, призупиняються з 01 квітня 2014 року.

 

Проведення реєстраційних дій щодо платників податків АР Крим та м. Севастополь

Проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, здійснюється державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України згідно з додатком до наказу Міністерства юстиції України від 23.07.2014 № 1197/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь» (ПЕРЕЛІК реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України, державні реєстратори яких проводять реєстраційні дії щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь). Процедура зміни основного місця обліку платника податків з АР Крим та м. Севастополя в органі доходів і зборів за новим місцезнаходженням/місцем проживання здійснюється як при переведенні платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого. Нагадаємо, що наказ Міністерства юстиції України від 23.07.2014 № 1197/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь», набув чинності з 01.08.2014 року. 

 

Кількість претендентів на керівні посади в територіальних органах ДФС збільшилась на 16 осіб

Рада з кадрових питань ДФС продовжує прийом документів від кандидатів, які мають намір зайняти керівні посади начальників Головних управлінь ДФС та митниць в областях та м. Києві. Протягом четвертого дня приймання документів, 12 серпня, до Секретаріату Ради з кадрових питань ДФС України звернулося 16 осіб, які надіслали свої документи на електронну адресу та надали їх в паперовому вигляді безпосередньо за місцем розташування Секретаріату Ради.

Наголошуємо! Документи, які передбачають підпис особи, що їх подає, повинні бути надіслані у сканованому вигляді. Надання неповного переліку документів або неналежне їх оформлення є підставою для прийняття Радою рішення про відмову у їх розгляді. Приймання документів та інформації про кандидатів буде здійснюватися до 18 серпня 2014 року включно.

З формами документів для кандидатів на керівні посади у територіальних органах ДФС та зразками їх заповнення можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Міністерство» (підрозділ «Робота з персоналом» вкладка «Рада з кадрових питань Державної фіскальної служби України»). У паперовому вигляді інформацію та документи можна подати з 9 год. 30 хв. до 17 год. 30 хв. (крім суботи та неділі) за адресою: м. Київ, пров. Киянівський,2, кім. 106. В електронному вигляді інформацію та документи можна подати за адресою: rada@minrd.gov.ua.  

 

З початку року до бюджету сплачено 106,4 млрд. грн. єдиного внеску

За січень-липень 2014 року поточного року органами доходів і зборів зібрано 106,4 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому надходження єдиного внеску без врахування АР Крим та м. Севастополь за січень-липень 2014 року склали 104,9 млрд. грн., що на 1,9 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до законодавчо визначених пропорцій та перераховується на рахунки відповідних фондів.

Нагадаємо, що наразі триває обговорення Концепції реформування податкової системи України, в якій запропоновано кілька моделей реформування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Детальніше ознайомитися з Концепцією реформування податкової системи України можна за посиланням http://minrd.gov.ua/anonsi/7085.html.

 

За сім місяців до органів Міндоходів Харківщини надійшло більше 1 тисячі листів від громадян

Як зазначили у Головному управлінні Міндоходів у Харківській області,  усього за січень-липень 2014 року від громадян надійшло 1 040 письмових звернень.  Переважна більшість з них – 987 або 94,9% – це заяви,  решта – пропозиції та зауваження до роботи. Найчастіше у своїх зверненнях громадяни  підіймають питання стосовно податкової політики – 929 звернень або 89,3%. Зокрема, їх цікавлять: контрольно–перевірочна робота податкових органів, отримання реєстраційних облікових карток платників податків, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян тощо. Також громадяни інформують і про ухилення від сплати податків, уточнюють режим роботи та порядок отримання консультаційних послуг, що надаються у Центрах обслуговування платників. Слід зазначити, що не одне із звернень не залишається поза увагою фахівців, на кожне з них надається відповідь у встановлений законодавством термін. Співробітники регіонального управління Міндоходів також розповіли, що громадяни мають можливість не тільки  надіслати письмове звернення, а й записатися на особистий прийом як до посадових особ Головного управління області, так і  районних податкових інспекцій. Усього з початку року керівниками ГУ та ДПІ  проведено 221 особистий прийом, в тому числі  в Головному управлінні - 14 прийомів. Під час таких зустрічей найчастіше розглядаються питання порядку нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб - 37 (16,7% від загальної кількості звернень на особистому прийомі), податку на додану вартість – 36 (16,3%), плати за землю – 22 (9,9 %), єдиного соціального внеску - 16 (7,2 %). Нагадаємо,  що записатися на особистий прийом до очільника ГУ Міндоходів у Харківській області та посадових осіб відомства можна за телефоном 702-86-81.

 

На Харківщині спостерігається збільшення експортних операцій

Так, протягом 7 місяців 2014 року бізнес Харківського регіону експортував продукції на 1 млрд. 156 млн. дол. США, що майже на 30 млн. більше, ніж у минулому році. За кордон суб’єкти ЗЕД відправляли промислове устаткування, електричні машини та обладнання, нафтопродукти, літальні апарати, меблі, тютюн, оптичні прибори, вироби з чорних металів. Також на міжнародному ринку попитом користувалися українські керамічні вироби, вироби з зерна, пластмаси, засоби наземного транспорту, харчові продукти, скло, папір та картон. Збільшення експортних операцій в 2014 році відіграє вагому роль для розвитку регіону. Усвідомлюючи важливість зазначеного питання, Харківською митницею Міндоходів створено максимально комфортні умови для проведення митних процедур. Загальний обсяг зовнішньоторговельних операцій, митне оформлення яких проводилось Харківською митницею Міндоходів, становив 2,4 млрд. дол. США. Імпорт товарів склав 1 млрд. 245 млн. дол. США – це на 6,6% менше ніж торік . На митниці кажуть, що не зважаючи на зменшення обсягу оподаткованого імпорту, загальні надходження митних платежів зростають. (Нагадаємо, Харківська митниця Міндоходів спрямувала у 2014 році до Державного бюджету понад 3,2 мільярди гривень.) Фахівці відомства пояснюють таку ситуацію збільшенням ввезення нафтопродуктів. Так, імпорт товарів товарної групи «Паливо мінеральне, нафта» зріс у порівнянні з 2013 роком більше ніж вдвічі і склав 261,3 млн. дол. США. Крім нафтопродуктів основу товарної структури імпорту складають вироби з пластмаси, тютюн, папір та картон, добрива, чорні метали та вироби з них, електричні машини та обладнання, каучук та гумові вироби, продукти хімічної промисловості та інші товари.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області