Оподаткування в Україні

Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій розповів під час проведення «гарячої лінії» начальник Центральної ОДПІ м. Харкова  Юрій Зайцев

Яким чином оприлюднюється наказ про затвердження Державного реєстру РРО?
Відповідно до п. 10 Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 29 серпня 2002 року № 1315 Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій або зміни до нього оприлюднюються у 10-денний строк після їх затвердження Міністерством доходів і зборів України на його офіційному сайті та у визначених ним друкованих засобах масової інформації.

Чи необхідно ФОП на загальній системі оподаткування застосовувати РРО? 

Суб`єкти господарювання – фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг), а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Крім суб`єктів господарювання, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій відповідно до чинного законодавства.

Чи може підприємство торгівлі прийняти готівкові кошти від ФО за передані їй корпоративні права без застосування РРО? 

 Підприємство, яке здійснює торговельну діяльність, при отриманні від фізичної особи готівкових коштів за передані їй корпоративні права, має здійснювати розрахункові операції із застосуванням реєстратора розрахункових операцій або проводити розрахунки у безготівковій формі через установи банків.

Чи обов’язково при реалізації товарів чи наданні послуг використовувати цінники?

Відповідно до п.8 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України.

Яким чином проводяться розрахунки в машині-таксі (перевезення пасажирів) СГ на загальній системі оподаткування?

Суб’єкти господарювання, що перебувають на загальній системі оподаткування, у машинах-таксі при розрахунках з пасажирами готівкою повинні застосовувати належним чином зареєстровані електронні таксометри - реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій. 

Суб’єкти господарювання, що перебувають на загальній системі оподаткування, у машинах-таксі при розрахунках з пасажирами готівкою повинні застосовувати належним чином зареєстровані електронні таксометри - реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій. 

Чи зобов’язані ФОП платники ЄП, які здійснюють перевезення пасажирів застосовувати РК (видавати білети) та КОРО?

Фізичні особи – підприємці платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів, не зобов’язані застосовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій. Водночас, з метою виконання вимог Закону України «Про захист прав споживачів» та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», на вимогу пасажирів, такі особи зобов’язані видавати відповідні документи, за формою, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв’язку України «Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування».

Чи повинен СГ (ЮО або ФО на загальній системі оподаткування) здійснювати реалізацію продукції власного виробництва в кіоску, палатках, павільйонах, приміщення контейнерного типу та магазинах на території ринку із застосуванням РРО ? При реалізації продукції власного виробництва на ринках через розташовані на їх території - магазини, кіоски, палатки, павільйони, приміщення контейнерного типу, застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим.

Чи застосовується РРО СГ, які здійснюють перевезення пасажирів автомобільним, залізничним, авіаційним, а також СГ, які на підставі укладених договорів з перевізниками здійснюють продаж проїзних і перевізних документів?

 Суб’єкти господарювання, що здійснюють перевезення пасажирів автомобільним, залізничним, авіаційним транспортом, а також суб’єкти господарювання, які на підставі укладених договорів 3 перевізниками здійснюють продаж проїзних і перевізних документів, застосовують реєстратор розрахункових операцій, крім випадків передбачених п. 4 ст. 9 Закону №265.

Чи зобов’язані СГ щоденно друкувати на РРО фіскальні звітні чеки та забезпечувати їх зберігання в КОРО?

Відповідно до п.9 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

Чи необхідно СГ при здійсненні діяльності у сфері оптової, роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу проводити розрахунки за готівку та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) з використанням роботи РРО?

Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами доповненнями (далі - Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

На запитання щодо адміністрування ЄСВ відповіла заступник начальника Центральної ОДПІ Ольга Дикань

 Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу у разі прийняття його на роботу за цивільно-правовою угодою?

Постанову Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова № 413) було розроблено Мінсоцполітики відповідно до частини третьої ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), яка містить положення щодо укладення трудового договору. Укладення договорів цивільно-правового характеру не регулюється ст. 24 КЗпП.
Додатково повідомляємо, що повідомлення про прийняття працівника на роботу, надані до територіальних органів Державної фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою вважаються такими, що не подавалися.
Інформація, що стосується Постанови № 413 розміщена на офіційному веб - порталі ДФС в банері «Податкові зміни – 2015» за адресою:  sfs.gov.ua/bancryi/podatkovi-zmini-2015/ediniy-sotsialniy-vnesok/205161.html.

Яким чином платнику ЄВ - ФОП знятись з обліку в контролюючих органах у разі припинення підприємницької діяльності?

У разі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру платник єдиного внеску (фізична особа – підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення) та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.

Протягом якого терміну передається облікова справа та інтегрована картка платника ЄВ - у разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району (перереєстрація)?

Взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (місцем проживання) як платника податків, так і платника єдиного внеску, здійснюється не пізніше спливу місячного строку з дня отримання відомостей або заяви про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника.У день взяття на облік платника єдиного внеску за новим місцезнаходженням (місцем проживання) відбувається автоматична передача інтегрованої картки платника єдиного внеску. Облікова справа платника передається контролюючому органу за основним місцем обліку у такі строки: після закінчення бюджетного періоду, якщо строк адміністрування податків, зборів продовжено до закінчення бюджетного періоду за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання);
протягом двох робочих днів після зняття з обліку в інших випадках.

Який документ свідчить про взяття на облік платника ЄВ в контролюючому органі та термін його надання?
Платникам, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15 травня 2003 року № 755-IV (далі – 
Закон № 755), контролюючим органом наступного робочого дня з дня взяття на облік безоплатно надсилається (вручається) повідомлення про взяття на облік за формою № 2-ЄСВ, а взяття на облік, як платників єдиного внеску, юридичних осіб (їх відокремлених підрозділів), фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, на яких поширюється дія Закону № 755, підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, яка надсилається (видається) цим платникам у порядку, встановленому Законом № 755.

Чи є базою нарахування ЄВ суми грошової допомоги, виплаченої державному службовцю при виході на пенсію?
Грошова допомога, виплачена державному службовцю при виході на пенсію, не є базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Чи є базою нарахування ЄВ сума витрат, понесених ЮО у зв’язку з підвищенням кваліфікації працівника, який не перебуває у штаті підприємства, але виконує роботи згідно з договором цивільно–правового характеру?

Витрати, понесені підприємством у зв’язку з підвищенням кваліфікації працівника, який виконує роботи згідно з договором цивільно – правового характеру, не є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування .

Що є базою нарахування ЄВ для осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час або за вимушений прогул?

Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду - середню заробітну плату за вимушений прогул, є сума, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Чи є базою нарахування ЄВ сума виплаченої винагороди за цивільно-правовим договором, укладеним між ЮО та ФО - нерезидентом?
Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплачується на загальних підставах при виплаті юридичною особою винагороди за цивільно-правовим договором фізичній особі - нерезиденту.

Чи є базою нарахування ЄВ сума орендної плати, що виплачується ЮО за договором оренди нерухомого (рухомого) майна ФО?
Відносини, які виникають при укладенні договору найму (оренди), не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або надання послуг. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не нараховується на суму орендної плати, виплаченої на користь фізичної особи згідно договору найму (оренди) нерухомого (рухомого) майна.

Чи є базою нарахування ЄВ суми коштів, витрачені працівником на відрядження понад встановлені законодавством норми та не повернуті у встановлені строки?

До бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не відносяться суми коштів, витрачені працівником на відрядження понад встановлені законодавством норми та не повернуті у встановлені строки.

Чи є базою нарахування ЄВ вартість дитячих новорічних подарунків, придбаних за рахунок коштів роботодавця?
Не є базою нарахування єдиного внеску вартість дитячих новорічних подарунків, придбаних за рахунок коштів роботодавця.

Чи є базою нарахування ЄВ сума, що відшкодована працедавцем ФО за використання власного мобільного телефону для виробничих потреб?
Сума коштів, відшкодована працедавцем фізичній особі за використання власного мобільного телефону для виробничих потреб, у межах вартості мобільних розмов, не є додатковим благом та базою нарахування єдиного внеску за наявності відповідних документів, що підтверджують використання мобільного зв’язку виключно у виробничих цілях, зокрема, це угода про надання послуг мобільного зв’язку, список працівників, які використовують власні мобільні телефони у зв’язку з виробничою необхідністю, розрахункові документи, що надаються оператором мобільного зв’язку абоненту, у яких відображаються час переговорів, номер адресата, а також вартість розмов тощо.

Застосування електронних замків з функцією GPS - GSM навігації в митниці

 Митниці продовжують втілювати новітні технології в процеси контролю за транзитним переміщенням товарів через територію України. Однією з таких новацій є впровадження в експлуатацію Системи захисту транзитних переміщень товарів територією України  із використанням електронних замків з функцією GPS-GSM навігації.Електронний замок обладнаний електронним блоком, за допомогою якого інформація про переміщення товару та закриття/відкриття замка передається за протоколами GPS - GSM зв'язку через оператора мобільного зв'язку та мережу Інтернет (з використанням виділеного каналу передачі даних) до Моніторингового центру Державної фіскальної служби України.У разі отримання Моніторинговим центром повідомлення про відкриття електронного замка або зникнення сигналу від нього під час прямування транспортного засобу з накладеним електронним замком митною територією України відповідальна посадова особа Моніторингового центру негайно інформує про це митницю, у зоні діяльності якої зафіксовано відкриття електронного замка  або зникнення сигналу від нього, та митницю відправлення.

Подання податкових декларацій з ПДВ якщо платниками не проводилась господарська діяльність

Державною фіскальною службою України  листом  від 21.10.2016 №22818/6/99-95-42-01-15  надано роз’яснення щодо обов’язкового подання платниками до контролюючих органів податкових декларацій з ПДВ.У листі повідомлено, що платник податків зобов’язаний за кожний  звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Податкового кодексу України подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.Зокрема, у разі якщо платник ПДВ, який не здійснював господарську діяльність протягом звітного періоду, але має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в декларації, має подати декларацію за такий звітний (податковий) період.У разі якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (в тому числі суми від’ємного значення попередніх періодів), то декларація по ПДВ за такий звітний (податковий) період не подається

Оновлено форму податкової декларації про майновий стан і доходи

Наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016  № 821 внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

На відміну від попередньої форми декларація, оновлена містить всього два додатки:

Ф1 Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами;

Ф2 Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою.

Сама декларація складається з таких розділів:

І. Загальні відомості 

ІІ. Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу

III. Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу

IV. Загальна сума річного доходу

V. Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з використанням права на податкову знижку згідно зі статтею 166 розділу IV Кодексу

VI. Податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб/військового збору

VII. Розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах

Звертаємо увагу, що вказаний Наказ набирає чинності з 31 грудня 2016 року.

 Про оподаткування спадщини, отриманої від громадянина України нерезидентом

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що до вартості будь-якого об’єкта спадщини, одержаного спадкоємцем – нерезидентом в Україні від спадкодавця – резидента, незалежно від їх ступеня споріднення зі спадкодавцем, застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб 18 відсотків та військового збору 1,5 відсотка. При цьому спадкоємець – нерезидент зобов’язаний сплатити податок та збір до нотаріального оформлення об’єкта спадщини.При цьому проведення оцінки майна відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»  є обов’язковим у випадках оподаткування майна згідно з законом. Виняток - успадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою: від членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, якими вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.Детальніше у  листі ДФС України від 18.10.2016 р. № 10619/Е/99-99-13-02-03-14

Платники екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення

Суб’єкт господарювання орендує нежитлове (житлове) приміщення в будівлі з автономною системою опалення (котел), яка належить іншому СГ або фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання. Хто є платником екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення?

Відповідно до п.240.1 ст.240 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Стаціонарне джерело забруднення

Відповідно до положень ПКУ, стаціонарне джерело забруднення - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти. Об’єктом та базою оподаткування є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (пп.242.1.1 п.242.1 ст.242 ПКУ). Таким чином, у разі утворення забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (газу, мазуту тощо), яке використовується для роботи автономної системи опалення (котла), платником екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення є суб’єкт господарювання (орендодавець - юридична особа або фізична особа - підприємець) - власник автономної системи опалення (котла), яка використовується для опалення будівлі, в тому числі коли в одній будівлі знаходяться декілька орендарів.

Фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання (орендодавець)

Фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання (орендодавець) - власник автономної системи опалення (котла), що використовується для опалення будівлі, що здається нею в оренду одному або декільком суб’єктам господарювання, не є платником екологічного податку. При цьому, суб’єкти господарювання - орендарі будівлі або приміщень будівлі, не є платниками екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення, крім випадків, коли ними укладені договори на придбання (постачання) палива для цих джерел забруднення.

Щодо подання повідомлення про прийняття працівників на роботу при суміщенні професій за основним місцем роботи

Основною підставою виникнення трудових правовідносин на території України є факт укладення трудового договору. Загальний порядок укладення трудового договору встановлено ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).Так згідно з частиною 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, який повинен повідомити органи ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника (ст. 105 КЗпП). При цьому, розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника визначаються умовами, передбаченими у колективному договорі.Таким чином, для працівників, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою), це є основним місцем роботи.

Порядок повідомлення ДФС та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 (далі – постанова № 413).

Згідно постанови № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається роботодавцем до територіальних органів ДФС за місцем обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника.Враховуючи зазначене, роботодавець не подає повідомлення про прийняття на роботу працівника, який без звільнення від своєї основної роботи виконує на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою).Детальніше у  листі ДФС України від 18.10.2016 р. № 22502/6/99-99-13-02-03-15.

Яким чином податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого ПДФО?

Податківці нагадують, що податковий агент має право на підставі поданої заяви повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб, яка була перерахована до бюджету понад суму грошових зобов’язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату. При цьому, у разі наявності переплати, податковий агент має право не сплачувати податок на доходи фізичних осіб в межах такої переплати.

Яку інформацію щодо ліцензування видів господарської діяльності можна отримати в ДФС?

Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає інформацію стосовно ліцензування діяльності суб’єктів господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а також митної брокерської діяльності.  З приводу роз’яснень щодо ліцензування інших видів господарської діяльності необхідно звертатись до відповідних органів ліцензування.

Чи має право платник ПДВ змінити раніше обраний напрямок зарахування від’ємного значення суми ПДВ до бюджетного відшкодування…

У разі виникнення у платника податку необхідності зміни напрямку узгодженого бюджетного відшкодування, такий платник податку має право подати відповідну заяву до контролюючого органу, який протягом п’яти робочих днів з дня отримання такої заяви повинен її задовольнити, - повідомляють в Центральній ОДПІ м. Харкова.

Про звітний (податковий) період, з якого ФОП платник ЄП першої або другої групи повинен сплачувати єдиний податок за новою ставкою у разі зміни місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності

У разі подання фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку першої або другої групи заяви про зміну місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності, внаслідок чого змінюється ставка єдиного податку, нова ставка застосовується починаючи з місяця, у якому подано заяву про відповідні зміни, - повідомляють В Центральній ОДПІ м. Харкова.

Щодо отримання ліцензії

Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами можна звертатись до ЦОП Центральної ОДПІ м. Харкова з наданням необхідних документів згідно вимог діючого законодавства.

Чи відносяться до податкового кредиту суми ПДВ на підставі тимчасових митних декларацій?

В Центральній ОДПІ м. Харкова нагадують, що при здійсненні операцій із ввезення товарів на митну територію України формування податкового кредиту з ПДВ на підставі тимчасових митних декларацій не відбувається, а здійснюється лише за умови наявності належним чином оформленої митної декларації.

РРО і відповідальність (при створенні контрольної стрічки в друкованому вигляді)

З 1 січня 2016 до суб’єктів господарювання, які створюють контрольну стрічку виключно в друкованому вигляді та не забезпечують подання до органів ДФС звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО), розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО по дротових або бездротових каналах зв’язку, за рішенням відповідних органів ДФС застосовується фінансова санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - попереджають в Центральній ОДПІ м. Харкова..

Щодо інвестиційної діяльності в Україні

В Центральній ОДПІ нагадують, що інвестиційна діяльність на території України здійснюється відповідно до вимог Закону України від 18 вересня 1991 року №1560-XII «Про інвестиційну діяльність». Відповідно до ст.1 Закону №1560 інвестиціями є всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об’єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті якої створюється прибуток (доход) або досягається соціальний ефект.

Сектор комунікацій Центральної ОДПІ м. Харкова