Півтора відсотки на армію

Військовий збір в Україні – реалії сьогодення Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу, що в Україні тимчасово запроваджено військовий збір. З 3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII.

Військовий збір буде стягуватись в Україні до 1 січня 2015 року у розмірі 1,5% від:

- доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;

- виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

При нарахуванні, утриманні та сплаті військового збору до бюджету платники повинні керуватися положеннями статті 168 Податкового кодексу України (як і для ПДФО).

Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету військового збору, є:

- з доходів у вигляді заробітної плати — роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку;

- з інших доходів — податковий агент (для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні).

Також  пропонуємо ознайомитися ще з деякою корисною інформацією.

 

На Харківщині податкові міліціонери вилучили підакцизних товарів на суму майже 3,5 млн. грн.

Як розповів начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Мережко, у липні співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу майже 3 т. спирту та 17 тис. літрів лікеро-горілчаних напоїв, 119 тис. пачок тютюнових виробів, а також 3,3 т. паливно-мастильних матеріалів. Усього,  з початку року, оперативно-слідчі підрозділи Міндоходів області вилучили з незаконного обігу підакцизної продукції на загальну суму 9,8 млн грн. За словами Сергія Мережка, співробітниками податкової міліції проводяться  постійні перевірки магазинів, торгівельних лотків, павільйонів та автозаправочних станцій з метою детінізації ринку підакцизних товарів. Отже боротьба з незаконним обігом підакцизних товарів на Харківщині триває -  зупинки не буде.

Оперативне управління

ГУ Міндоходів у Харківській області

 

Призначено нового керівника ГУ Міндоходів у Харківській області

Відповідно до наказу Державної фіскальної служби України від 31.07.2014 № 122-о виконання обов’язків начальника Головного управління Міндоходів у Харківській області покладено на Фесюніна Валентина Миколайовича.

 

Майже 28 тис. підприємців підвищили заробітну плату своїм найманим працівникам

У першому півріччі поточного року завдяки фахівцям територіальних органів Державної фіскальної служби рівень виплати заробітної плати своїм працівникам підвищили майже 28 тис. суб’єктів господарювання. Переконати їх виплачувати своїм найманцям більшу зарплатню вдалося під час спільних заходів ДФС та органів місцевого самоврядування. Завдяки цьому бюджет отримав додаткових 52,9 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Крім того, за цей період було виявлено понад 35 тис. найманих осіб, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями. Вони сплатили до бюджету понад 8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 16 млн. грн. єдиного внеску. Ще понад 13 тис. громадян, які працювали нелегально, офіційно зареєструвалися підприємцями та сплатили до бюджету 4,5 млн. грн.. податків. Загалом, за вказаний період під час перевірок на дотримання трудового законодавства порушення фіксувалися у 85 відс. суб’єктів господарювання. До бюджету донараховано майже 218 млн. грн. податку з урахуванням штрафних санкцій.

 

Реалізація повноважень ДФС в Криму та на сході України

На період простою у роботі територіальних органів, які знаходяться в зоні АТО змінено місце обслуговування платників податків. Інформація стосовно зміни місць обслуговування платників постійно оновлюється та оприлюднюється на сайті ДФС в розділі Головна > БАНЕР > Інформація для Сходу України.

Нагадуємо, що відповідно до Податкового Кодексу України та з врахуванням змін місця обслуговування платники мають змогу подати звітність: - особисто платником податку або уповноваженою на це особою; - надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. У разі відсутності у окремих платників податків можливості подавати у граничний строк податкові декларації платники мають можливість звернутись до податкового органу з заявою про продовження граничних строків подання податкової декларації. Звертаємо увагу, що послуги електронного цифрового підпису можна отримати в представництвах АЦСК ІДД ДФС, розташованих в будь-яких населених пунктах України.

 

Зміни у податковому законодавстві України 

Закони про внесення змін до Податкового кодексу і державний бюджет на 2014 рік, прийняті Верховною Радою 31 липня і підписані президентом України Петром Порошенко 1 серпня, опубліковані в газеті «Голос України» №146, і вступили в силу 3 серпня. Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» тимчасово, до 1 січня 2015 року, введено новий загальнодержавний збір - військовий збір, який стягуватиметься за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб. Його основна мета, забезпечити фінансування заходів з підвищення обороноздатності держави, тобто підсилити вітчизняну армію за рахунок вкладень українців. Їм обкладуть всі офіційні зарплати в Україні. Приміром, якщо громадянин отримує 2500 гривень на місяць, то з цієї суми 37.5 гривень спрямовуватиметься в державний бюджет на потреби оборонного комплексу держави. Якщо ви інвалід або пенсіонер, але при цьому офіційно працюєте, то з вашої зарплати в будь-якому випадку віднімуть ці 1,5%. При цьому пенсій, нарахувань по догляду за дитиною та інших соціальних виплат військовий податок не стосується. Порядок застосування закону буде прописаний додатково. Яку загальну суму віддадуть бюджетники на потреби армії, стане відомо пізніше з офіційних джерел.

 

Новації адміністрування ПДВ

З 1 листопада 2014 збільшується «поріг» обов'язковій реєстрації підприємства платником ПДВ - з 300 тис. грн. до 1 млн. грн., продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур; скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з поставки лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості; скасовано оподаткування за «0» ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами категорії "Інтерсіті +". Крім того, з 1 листопада 2014 вводиться система електронного адміністрування податку на додану вартість.

 

Реформа єдиного соцвнеску дозволить вивести зарплати з тіні

Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус вважає, що реформування єдиного соціального внеску (ЄСВ), яке передбачає зменшення ставки і розширення бази оподаткування, дасть змогу вивести зарплати українців з тіні. Про це голова ДФС заявив на антикорупційному форумі у п'ятницю, коментуючи заяву прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка про внесення законопроекту про ЄСВ на наступне сесійне засіданні Верховної Ради. "Що нам це дасть? Зменшення великого попиту на готівку, яка роздається в конвертах і видається у вигляді зарплати. . Зменшиться попит на готівку - зменшиться і пропозиція. Це системний підхід, з яким ми йдемо до бізнесу, суспільства, уряду, який нас підтримує. Сподіваємося, підтримають і депутати", - зазначив Ігор Білоус.

 

Фіскальна служба шукає серед російських компаній в Україні спонсорів сепаратистів

Державна фіскальна служба провела перевірки всіх компаній, в структурі яких є частина російського капіталу і які працюють на території України, з метою виявлення спонсорів сепаратистів на сході країни, про це повідомив заступник голови ДФС Анатолій Макаренко на антикорупційному форумі у п'ятницю. "Відомством відпрацьовано все, що можливо і пов'язано з функціонуванням російських компаній, російських корпорацій і компаній з російським, і не тільки російським капіталом, офшорним капіталом, який, можливо, може бути використаний як капітал для спонсорування сепаратизму або сепаратистів на сході країни", - відзначив Анатолій Макаренко. Він сказав, що відповідні напрацювання передані в профільні міністерства і відомства. Крім того, голова ДФС Ігор Білоус під час форуму повідомив, що уряд доручив службі створити списки компаній з російським капіталом, що діють на території України, з метою введення санкцій проти них. "Ми одержали ініціативу від прем'єр-міністра, ми вже склали списки всіх компаній з російським капіталом в Україні. Це стосується як великих, так і середніх і малих компаній. Відповідно, зараз буде ухвалено рішення в уряді або в Раді національної безпеки щодо застосування певних санкцій", - заявив Ігор Білоус.

 

До уваги платників податків!

Законом України від 31 липня 2014 року №1621 – УІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» тимчасово до 1 січня 2015 року запроваджено сплату військового збору. Об’єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Податкові агенти, які нараховують (виплачують, надають) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язані утримувати та сплачувати військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка. Зазначена норма Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» щодо утримання та сплати військового збору набула чинності 3 серпня 2014 року.

 

Деякі товари для АТО звільнено від ввізного мита та податку на додану вартість

Парламентарі внесли відповідні зміни до Податкового та Митного кодексу. Пільги вводяться тимчасово, на час проведення антитерористичної операції або запровадження воєнного стану, і стосуватимуться засобів індивідуального захисту, ліків та медвиробів. Зокрема, не обкладатиметься ПДВ і митним збором імпорт:

- спеціальних засобів індивідуального захисту – це каски та їх компоненти (наприклад, підшоломи, амортизатори), бронежилети, а також нитки та тканина для їх виготовлення;

- лікарських засобів та медвиробів, призначених для використання закладами охорони здоров’я та учасниками АТО для надання медичної допомоги фізичним особам, які були поранені, контужені чи зазнали іншого ушкодження здоров’я. Пільговані обсяги ввезення чи постачання таких товарів визначатиме уряд. Щодо них застосовують спрощений порядок надання разових дозволів на ввезення.

Зазначені зміни передбачені законами України від 01.07.2014 №1560-VІІ „Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законів України щодо ввезення засобів індивідуального захисту та лікарських засобів” та від 01.07.2014 №1561-VІІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів”, які набули чинності з 23.07.2014 року.

 

Змінено кількість та вартість товарів: оформіть розрахунок коригування

Пунктом 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань постачальник товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Відповідно до даної форми розрахунку коригування продавець – платник ПДВ при його заповненні у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості зазначає:

- в графі 1 – дату коригування;

- в графі 2 – причину коригування;

- в графі 3 – номенклатуру товару/послуги, кількість та вартість якого/якої коригується;

- в графі 4 – код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України);

- в графі 5 – одиницю виміру (грн, шт., кг, м, см, м куб., см куб., л тощо);

- в графі 6 – значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, яка вказана у графі 6 податкової накладної, до якої виписується цей розрахунок коригування;

- у графі 7 – ціну товару/послуги, вказану у графі 7 такої податкової накладної;

- у графі 8 – значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується ціна товару/послуги, яка вказана у графі 7 такої податкової накладної;

- у графі 9 – кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, вказану у рядку 6 такої податкової накладної та зменшену/збільшену на значення графи 6 цього розрахунку коригування;

- у графах 10 (11, 12) – значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшуються/збільшуються обсяги постачання без урахування ПДВ.

При заповненні графи 10 цього розрахунку коригування в останньому його рядку вказується сума ПДВ зі знаком «-»/«+», на яку коригуються податкові зобов’язання та податковий кредит.

Якщо дата зміни ціни співпадає із датою зміни кількості товарів, які повертаються постачальнику або додатково ним відвантажуються, то відповідні записи здійснюються в одному розрахунку, а якщо ці події припадають на різні дати, то має бути виписано два розрахунки.

 

Аванси «загальносистемникам» слід заплатити не пізніше 14 серпня

Згідно з пп.177.5.1 п.177.5 ст. 177 Податкового кодексу України авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються фізичною особою-підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік, та сплачуються до бюджету – по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). Водночас суб’єкти господарювання-фізичні особи, які працюють на загальній системі оподаткування, мають право зменшувати суму авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб всередині року, у разі якщо не вийдуть на запланований рівень доходу. У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більш ніж на 20 відсотків порівняно з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал, платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у встановлений строк, пропорційно до зменшення суми зазначеного доходу. Для такого зменшення суми авансового платежу фізична особа-підприємець до настання строку сплати такого авансового платежу подає до територіального органу Міндоходів заяву у довільній формі. Така заява повинна містити розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.

 

До уваги митних брокерів та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності!

Щодо митного оформлення експортних вантажів

1. Відповідно до частини третьої статті 247 Митного кодексу України (далі - Кодекс) митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється в будь-якому органі доходів і зборів з пред'явленням їх цьому органу, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Згідно з частиною другою статті 258 Кодексу за рішенням органу доходів і зборів митне оформлення та випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до митного режиму експорту може здійснюватися без їх пред'явлення органу доходів і зборів, якому подано митну декларацію, заповнену у звичайному порядку. Рішення про можливість випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення без їх пред'явлення органу доходів і зборів або про необхідність такого пред'явлення приймається органом доходів і зборів на основі результатів аналізу ризиків у строк не більше чотирьох робочих годин з моменту прийняття митної декларації, заповненої у звичайному порядку відповідно до митного режиму експорту. При декларуванні експортних вантажів відповідно до положень частини другої статті 258 Кодексу до графи 30 митної декларації вносяться відомості про зону митного контролю, до якої доставлятимуться товари з метою пред'явлення їх органу доходів і зборів, у разі прийняття відповідного рішення. Звертаємо увагу, що перші три цифри коду, що вказується у графі 30 митної декларації, мають співпадати з першими трьома цифрами дев'ятизначного коду підрозділу митного оформлення, зазначеного у графі «А» митної декларації. Таким чином, експортні вантажі, що декларуються згідно з частиною другою статті 258 Кодексу, доставляються до відповідної зони митного контролю лише у разі прийняття органом доходів і зборів рішення про необхідність пред'явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення цьому органу.

2. Згідно з частиною першою статті 247 Кодексу митне оформлення здійснюється в місцях розташування відповідних підрозділів органів доходів і зборів. У разі необхідності здійснення тільки накладення митного забезпечення на вантажний відсік транспортного засобу комерційного призначення, що переміщує експортний вантаж, такий транспортний засіб може бути пред'явлений органу доходів і зборів у відповідній зоні митного контролю без заїзду на територію місця митного оформлення.

На Харківщині виявлено порушень митних правил на 35 мільйонів гривень

За 7 місяців 2014 року співробітники митниці задокументували 251 факт порушень митного законодавства на суму 34 млн. 805 тис. грн. Слід зазначити, що в минулому році подібних фактів було зафіксовано лише на суму 22,4 млн. грн. Крім того, у 2014 році митники виявили 46 фактів правопорушень з ознаками кримінальних злочинів. Всі вони внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Як розповіли в Харківській митниці Міндоходів, предметами порушень митних правил найчастіше є продукти харчування, алкогольні напої, тютюнові вироби, валюта, ювелірні вироби, транспортні засоби, товари народного споживання, які переміщувалися через кордон в обсягах, що перевищують встановлені законодавством норми, або з приховуванням від митного контролю. Водночас більше половини фактів правопорушень з ознаками кримінальних злочинів склала контрабанда наркотиків і незаконний обіг наркотичних засобів. Протягом січня-липня поточного року оперативними підрозділами у пунктах пропуску митниці завдяки роботі кінологічних команд, виявлено та задокументовано 33 факти незаконного переміщення наркотичних та психотропних засобів загальною вагою близько 10 кг. За результатами розгляду справ митницею і судом накладено штрафів на суму 1 млн. 310 тис. грн.

 

Центр обслуговування платників  Західної ОДПІ Головного управління Міндоходів у Харківській області функціонує з 15 травня 2012 року. 

Центр обслуговування платників створено з метою забезпечення комфортних умов платникам податків, надання якісної правової та податкової допомоги, оперативного приймання податкової звітності, надання адміністративних послуг.

Центром у січні-липні 2014 року надано  7278 адміністративних послуг громадянам та платникам податків, зокрема:

- видача картки платника податків – 3355;

- внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 30;

- видача довідки про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів платникам податків, які припиняються /припиняють підприємницьку діяльність – 290;

- взяття на облік платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – 85;

- зняття з обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – 65;

- реєстрація платника податку на додану вартість – 63;

- надання витягу з реєстру платників податку на додану вартість – 145;

- видача торгового патенту – 53;

- реєстрація платника єдиного податку – 110;

- надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 546;

- реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 543;

- реєстрація книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці – 121;

- видача довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку – 46;

- видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів – 363;

- реєстрація реєстратора розрахункових операцій – 333;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 951;

- реєстрація розрахункових книжок – 150;

- засвідчення довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами – 29.

У залі Центру оформлено інформаційні та тематичні стенди із зразками заповнення заяв, податкової звітності, актуальною інформацією про зміни в оподаткуванні. Для зручності відвідувачів обладнано місця для очікування, забезпечено доступ до мережі Інтернет, є безпровідна система Wi-Fi. Встановлена скринька для зауважень та пропозицій від платників податків.

Західна ОДПІ запрошує скористатися послугами Центру обслуговування платників, який знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Клапцова, 25.

Графік роботи: понеділок, середа, п’ятниця: з 9.00 до 18.00, вівторок, четвер: з 9.00 до 20.00 та субота: з 9.00-16.00. Неділя вихідний день.

Організацію відвідування платниками Центру обслуговування платників та інформування керівництва центру про виникнення проблемних ситуацій здійснюють консультанти-модератори (відділ обслуговування платників податків): 734-91-31 .

 

До уваги запитувачів

З моменту набрання чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації» можна визначити основні  аспекти реалізації цього Закону, які заслуговують до уваги читачів:

1. Запитувачі інформації ототожнюють такі поняття як запит на отримання публічної інформації, звернення, надання податкової консультації, а також консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства України з питань державної митної справи, при цьому дані категорії звернень є різними за наступними ознаками: правовими підставами; визначенням понять; формами; строком розгляду; змістом; вимогами оформлення; оплатністю тощо.

2. Згідно із частиною другою статті 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації» цей Закон не поширюється на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом, а саме Законом України «Про звернення громадян».

 

Маєте намір розрахуватись іноземною валютою – не забудьте про ліцензію

Утім, якщо є необхідність у здійсненні розрахунків в іноземній валюті, це є можливим як засіб платежу між резидентами лише за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку України Нагадаємо, порядок видачі такої ліцензії визначений Положенням про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу, що затверджене постановою Правління Національного банку України від 14 жовтня 2004 р. № 483.

 

З 1 серпня підвищено розмір мінімальних цін на алкогольні напої

З цієї дати мінімальна оптова-відпускна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби складатиме 133 грн. (за 1 літр 100%-го спирту), а роздрібна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби - 199,5 грн. До прикладу, на горілку мінімальна роздрібна ціна становитиме 39,90 грн. за 0,5 л. (до цього часу – 34,90 грн.). Крім того, з 1 серпня зростуть на 14,3% ціни й на інші зброджені напої, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, зокрема мінімальна оптово-відпускна ціна зросте до 144,97 грн., а роздрібна - до 217,45 грн. (за 1 літр 100%-го спирту). Підвищення цін на алкогольні напої передбачено постановою Кабінету Міністрів України "Про розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої" від 11.06. 2014  № 177, нагадує перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан. У випадку торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни до суб’єктів господарювання застосовується штраф в розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 5 тис.грн. Відповідальність за ці та інші порушення передбачені статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995р. №481/95-BP. Крім того, за обіг фальсифікованої алкогольної продукції передбачена кримінальна відповідальність.

 

Ревізори можуть перевіряти бізнес лише раз на рік

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ухваленого парламентом 22 липня 2014 року, обмежується втручання посадових осіб у підприємницьку діяльність, а саме: 1) різним контролюючим органам заборонено проводити планові перевірки одного суб’єкта господарювання протягом календарного року; 2) забороняється проводити перевірки суб’єктів господарювання за анонімними та іншими необґрунтованими заявами, а також за зверненнями юридичних осіб, які досить часто використовуються для тиску на бізнес, усунення конкурентів; 3) забороняється вилучення у суб’єктів господарювання оригіналів їх фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп’ютерів, їх частин. Окрім цього, значно зменшується перелік відносин, на які не поширюється дія цього Закону, а саме: валютний контроль, митний контроль на кордоні, державний експортний контроль, контроль за дотриманням бюджетного законодавства, банківський нагляд, при проведенні оперативно-розшукової діяльності тощо. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

 

Звіт з єдиного соціального внеску можна присилати поштою!

Законом України від 13.05.2014 №1258-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом» внесено зміни до пункту 4 частини другої статті 6 Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме, відтепер платники єдиного внеску мають право надсилати звітність поштою. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв’язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю (дана норма набрала чинності з 08.07.2014).

 

«Круглий стіл» - одна з форм співпраці з бізнесом, вважають фахівці Західної ОДПІ м. Харкова

Так, днями в інспекції обговорили  податкові нововведення для їх подальшого вдосконалення  участники «круглого столу»  за участю першого заступника начальника інспекції Світлани Хайхан, фахівців інспекції та представників  бізнесу  Ленінського та Жовтневого районів. Під час «круглого столу» учасники обговорили податкові новації, які днями були прийняти Урядом країни, також підіймалися питання застосування податкового компромісу, зменшення кількості перевірок та перехід на «електронні перевірки». „Податковий компроміс - це звільнення платників та їх посадових осіб від відповідальності за заниження податкових зобов'язань по податку на прибуток підприємств і податку на додану вартість за будь-які періоди до 1 січня 2014 року. Якщо платник податків добровільно декларує ту суму ПДВ і податку на прибуток, яку він не доплатив до Держбюджету за податкові періоди до 1 січня 2014 року, то він сплачує до бюджету тільки 10 % від неї.  Останні 90% вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються і пеня не нараховується. До платника податків і його посадових осіб не застосовуються жодні фінансові, адміністративні і кримінальні санкції”, - повідомила Світлана Хайхан. Запровадження норм законопроекту забезпечить додаткові надходження до бюджету, поліпшення умов для розвитку в Україні відкритої, прозорої економіки та сприятиме детінізації бізнесу. Наприкінці засідання Світлана Хайхан  наголосила, що подібні заходи дають змогу вирішити нагальні питання шляхом конструктивного діалогу та підвищити рівень обізнаності платників.

Податківці і бізнесмени можуть усі проблеми вирішити разом.

 

Переходьте на подання звітності в електронному вигляді

З метою істотного скорочення кількості часу, необхідного для виконання податкових зобов’язань кожного платника податків, Західна ОДПІ м. Харкова приділяє велику увагу залученню платників податків до отримання послуг електронного цифрового підпису та до подання податкової звітності засобами телекомунікаційного зв’язку. Шановні платники податків! При переході на подачу звітності до органів доходів і зборів в електронному вигляді ви отримуєте: економію робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів; гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок; оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді; конфіденційність інформації; оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі та багато іншого. Крім того, звітність, надіслана електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання. Безкоштовне отримання послуг електронного цифрового підпису можливо у Представництві Акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів України за адресою: м. Харків, пл.. Свободи, 5 (Держпром), 6 під’їзд, 2 поверх, кімната 121.

 

Екологічний податок за утилізацію автомобілів: за III квартал звітувати не потрібно!

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що Закон України від 08.04.2014 року №1191-VII, яким скасовано екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, набрав чинності з 18.04.2014 року. Оскільки звітним податковим періодом для екологічного податку є квартал, то платники екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів до 11 серпня 2014 року подають Податкову декларацію з екологічного податку за II квартал 2014 року, вказуючи в ній кількість реалізованих транспортних засобів на внутрішньому ринку України за період з 01.04.2014 року по 17.04.2014 року (включно). За III квартал 2014 року та наступні податкові періоди зазначені особи не подають податкові декларації з екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

 

Змінилися ставки ЄСВ

Відповідно Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» з 1 травня 2014 року для осіб, які виявили бажання брати участь в одному з видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, змінено розмір єдиного внеску.

Це стосується наступних категорій осіб: - для членів фермерського господарства, особистого селянського господарства розмір єдиного внеску за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття становить 0,5%, пенсійне страхування - 34,3%; - громадяни України, які працюють за межами України та повинні добровільно сплачувати на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 0,5%.

 

Витрати на гарантійний ремонт: коли включати до податкових

Міндоходів повідомило: витрати на гарантійний ремонт (обслуговування) або гарантійні заміни товарів, по яких оприлюднено зобов’язання продавця щодо їх гарантійного обслуговування, враховуються платником податку – продавцем при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток за умови: - належного ведення обліку покупців, що отримали таку заміну товарів або послуги з ремонту (обслуговування), незалежно від їх статусу (фізичні або юридичні особи); - підтвердження таких витрат належним чином оформленими первинними документами. При цьому здійснення заміни товару без зворотного отримання бракованого товару або без належного ведення зазначеного обліку, не дає права на збільшення витрат такого товару на вартість замін. Більш детально про це – в Узагальнюючій податковій консультації щодо витрат на гарантійний ремонт (обслуговування) або гарантійні заміни товарів, затвердженої наказом Міндоходів від 01.07.2014 № 366.

 

Ігор Білоус: Система електронного адміністрування ПДВ призведе до значного зменшення обсягу тіньової економіки

«Система електронного адміністрування ПДВ призведе до значного зменшення обсягу тіньової економіки. Запровадження такої системи є необхідним для держави, бізнесу та країни в цілому. Наслідком запровадження електронного адміністрування стане зниження тиску на бізнес, зменшення впливу людського фактору та зменшення рівня корупції», - сказав Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус, коментуючи ухвалений Верховною Радою Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України». За словами Голови ДФС України, така система значно збільшить надходження податку на додану вартість до державного бюджету. «Це підвищить прогнозованість процесу мобілізації податку на додану вартість до державного бюджету. Надходження ПДВ вже сягає майже 40 відсотків від усіх податкових надходжень і потенціал цього податку для наповнення бюджету ще не вичерпано», - переконаний Ігор Білоус. «Система електронного адміністрування ПДВ буде складатися з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, з банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ та з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів. Буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування. І бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та інвесторам в автоматичному режимі буде здійснюватися на місяць раніше, ніж зараз. Зменшиться кількість обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок, зокрема, перевірок бізнесу «по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера». Втратить актуальність проблематика з «нікчемними угодами»,- наголосив Голова ДФС. Основною передумовою для запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість є недоліки існуючої системи адміністрування ПДВ. «Існуюча система надає можливість недобросовісним платникам уникати сплати податкових зобов’язань та безпідставно отримувати відшкодування ПДВ з бюджету. Основним способом досягнення цього є формування фіктивного кредиту з ПДВ через фірми - „податкові ями”. Як наслідок, ПДВ не надходить до бюджету та розкрадається. Окрім цього, такі шахрайські схеми є джерелом необлікованої готівки, яка живить значну частину тіньової економіки та забезпечує ухилення від сплати інших податків, зокрема, податку з доходів фізичних осіб та ЄСВ»,- підкреслив Голова ДФС Ігор Білоус. Завдяки запровадженню цих змін до Податкового Кодексу України буде забезпечена відповідність сум нарахованого та сплаченого ПДВ. Оскільки, суми ПДВ гарантуються грошовими коштами. При цьому обігові кошти платників ПДВ відволікаються мінімально. 

 

Ігор Білоус: Лише радикальні зміни та рішучі дії дозволять нам жити по-новому

«На сьогодні головним внутрішнім ворогом в Україні є корупція, яка за останні роки набула загрозливих масштабів. І лише ефективна та скоординована взаємодія усіх органів державної влади, суспільства, підприємців та бізнесу всіх рівнів дозволить остаточно побороти це ганебне явище та  створити такі умови, аби воно назавжди зникло», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус під час засідання ІІІ Антикорупційного форуму. Основними питаннями форуму, який проходив у режимі відеоконференції  за участі громадськості та бізнесу з усіх регіонів України, стали практичні заходи влади у напрямі боротьби з корупцією. «Усі наші сьогоднішні ініціативи, пропозиції та дії спрямовані, в першу чергу, на те, аби очиститися і унеможливити повторення колишніх помилок. Саме для цього ми розробляємо законопроекти, які дозволять уникнути злочинних схем з відшкодуванням ПДВ. В минулому назавжди мають залишитися так звані площадки, «податкові ями», конвертаційні центри», – наголосив Ігор Білоус. Вже схвалено зміни до Податкового кодексу України, які дозволять вирішити проблему існування фіктивного податкового кредиту. Нова система електронного адміністрування ПДВ дозволить проводити в автоматичному режимі як відшкодування цього податку, так і його збір. А це, у свою чергу знизить тиск на бізнес, зменшить вплив людського фактору та, відповідно, рівень корупції. На черзі – зміни до адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У цьому напрямі усі зусилля працівників ДФС спрямовані на виведення зарплат «із тіні» та зменшення шаленого попиту на готівку. Серед заходів по боротьбі з корупцією одним з головних є розвиток електронних сервісів, який має призвести до того, щоб чиновник взагалі не торкався документа. «Необхідно створити такі умови для бізнесу, аби його робота з податковими та митними органами була простою, зрозумілою та прозорою. І бізнес сам ініціює такі зміни. Оскільки у суспільстві у цей надскладний у новітній історії України час є однозначна позиція. Лише радикальні зміни та кардинальні дії дозволять нам жити по-новому, жити краще», – підкреслив Ігор Білоус. Таку боротьбу, запевнив очільник служби, ДФС готове розпочати на власному прикладі. За його словами, зі зміною у назві відомства, змінюється і підхід до кадрового питання. Професійність, відданість та порядність - це основні вимоги до тих, хто працюватиме у ДФС. «У цьому ми дуже розраховуємо на підтримку та допомогу з боку громадськості. Створена при нашому відомстві Кадрова Рада буде дуже важливим фільтром у підборі кадрів та запорукою успіху нашого реформування», – наголосив Ігор Білоус. Новостворена рада контролюватиме прозорість процедур призначення посадових осіб на керівні посади в органах ДФС, розглядатиме кандидатури претендентів на посади та надаватиме керівництву служби рекомендації щодо такого призначення. «Ще раз хочу наголосити, що кадрової політики, яка заснована на роздачі посад та політичній лояльності співробітників, у нашому відомстві не буде. Тому що це підриває ефективність служби і призводить до корупції. Ми будемо жорстко боротися з корупцією, як усередині відомства, так і навколо. І завдяки спільним зусиллям з СБУ, Генпрокуратурою та МВС, а, головне, за підтримки громадськості, ми це зробимо», – заявив Ігор Білоус.  

 

Кількість користувачів „Електронного кабінету платника податків” склала майже 78 тисяч

Протягом першого півріччя 2014 року он – лайн сервісом Державної фіскальної служби України „Електронний кабінет платника податків” скористалось понад 77 тис. платників. З них юридичні особи – понад 55 тис., фізичні – понад 22 тис. За допомогою цього сервісу у січні – червні цього року подано майже 145 тис. документів. Серед різноманітних можливостей сервісу найбільшою популярністю у платників користуються розділи „Формування і подання податкової звітності” та „Календар платника”. Варто зазначити, що „Електронний кабінет” став в нагоді насамперед тим платникам, які приділяють максимальну увагу впровадженню сучасних інформаційних технологій у свою діяльність. Для допомоги користувачам, на головній сторінці „Електронного кабінету платника” розміщено інструкцію щодо його експлуатації, а у розділі сервісу „Довідкова система” – детальна інструкція по роботі з системою. Крім того, скористатися послугами зазначеного сервісу можуть не тільки власники посилених сертифікатів ключів електронного підпису, наданих АЦСК Держфіскслужби, а й платники, які отримали ключі у АЦСК „Мастеркей” та АЦСК „ИВК”. Нагадуємо, що увійти до „Електронного кабінету” можна за адресою kpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням „Електронний кабінет платника податків” на порталі Міндоходів. Для цього потрібно авторизуватися за допомогою електронного цифрового підпису (ключа).

 

Харківщина: за сім місяців зібрано 6,41 млрд. грн. податків та зборів

Протягом січня-липня 2014 року по Головному управлінню Міністерства доходів і зборів Харківської області (без СДПІ ВПП у м. Харкові) забезпечено збір - 6,41 млрд. грн. платежів до бюджетів усіх рівнів. Це на 644,4 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Так, до Державного бюджету за 7 місяців  мобілізовано 3,7 млрд. гривень, з них до загального фонду Державного бюджету – 3,6 млрд. грн. Додатково надійшло 130,9 млн. гривень. У липні 2014 року забезпечено збір 987,9 млн. грн. платежів до бюджетів усіх рівнів, що на 147,9 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Додатково скарбниця держави отримала   58,2 млн. гривень. Також приділяється велика увага наповненню місцевих бюджетів, кошти з яких направляються на розвиток нашого міста і області та забезпечення благополуччя мешканців Слобожанщини. Завдяки налагодженій роботі податково-митних експертів до місцевого бюджету протягом січня-липня 2014 року надійшло 2,7 млрд. грн., що на 3,2% або на 85,8 млн. грн. більше надходжень минулорічного показника. Додатково місцевий бюджет отримав 162,6 млн. гривень. У липні 2014 року до місцевого бюджету надійшло 449,8 млн. грн., що на 4,7 % або на 20,1 млн. грн. більше надходжень липня 2013 року. В ГУ Міндоходів у Харківській області зазначають, що незважаючи на непросту соціально-економічну ситуацію, бізнес регіону сумлінно та вчасно сплачує податки. В той же час відомство проводить цільоспрямовану роботу з викорінювання такого негативного явища як «податкова яма» та «партизани». Нагадаємо, що напередодні співробітники податкової міліції Харківщини ліквідували «конвертаційний» центр на 180 млн. грн.

 

Винахідливий підприємець проконвертував 180 млн. грн.

У ході проведення оперативно-розшукових заходів співробітники податкової міліції виявили у Харкові крупний «конвертаційний» центр, організатори якого за два роки діяльності створили 29 фіктивних підприємств. З їх допомогою кошти конвертувалися для харківських, київських та дніпропетровських підприємств. Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Дмитро Резніченко. Головував даний бізнес 38-річний мешканець Харкова. Взявши у посібники трьох чоловік, він зміг налагодити чітку систему переводу грошових коштів з безготівкої форми у реально існуючі гроші. Так, одна людина реєструвала фіктивні підприємства, вела перемовини з посадовими особами підприємств-контрагентів, передавала кошти та документи, знімала гроші з розрахункових рахунків. Другий «помічник» перевозив усю документацію та готівку клієнтам конвертаційного центру. За вдале проведення усіх операцій відповідав бухгалтер. Встановлено, що продовж 2013-2014 років через дану «фірму» було проконвертовано близько 180 млн. грн. Через це Державний бюджет України не отримав близько 30 млн. грн. Співробітники податкової міліції в ході проведення оперативно-розшукових заходів та негласних слідчо-розшукових дій задокументували неодноразові факти, коли реальні підприємства розраховувалися за фіктивні безтоварні угоди. Усі кошти за «липові» послуги надходили на поточні рахунки фіктивних підприємств, що входили до складу «конвертаційного» центру. В подальшому зазначені кошти перераховувались на рахунки підприємств, які надавали готівку, або знімались готівкою через каси банківських установ. Завдяки налагодженій взаємодії оперативно-слідчих підрозділів працівники податкової міліції затримали причетних до діяльності «конвертаційного» центру осіб та провели обшук офісних приміщень, житла та транспорту зловмисників. «Під час проведення обшуків було виявлено та вилучено понад 4,5 млн. грн., 30 печаток фіктивних підприємств, чорнові записи, чекові книжки, документація центру та усю техніку, за допомогою за допомогою якої проводилися фінансові махінації, - зазначив Дмитро Резніченко. - Усе це буде використано у якості речових доказів». Дане правопорушення внесено до єдиного реєстру судових розслідувань за ознаками злочину, передбачених ч.3 ст. 212 та ч.2 ст. 205 Кримінального кодексу України.

Оперативне управління

ГУ Міндоходів у Харківській області

 

Оперативники Міндоходів Харківщини виявили фальсифіковану горілку

Працівники оперативно-слідчих підрозділів ГУ Міндоходів у Харківській області виявили факт незаконного зберігання лікеро-горілчаних виробів на одному зі складів міста. Горілка, яка потрапила зі складу  у продаж,  мало не позбавила людину життя. Про це розповідає начальник відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів ОУ ГУ Міндоходів у Харківській області Олександр Черкас. 41-річна мешканка Харкова придбала в одному з кафе міста горілку. Однак, у той же день жінка потрапила до лікарні. Діагноз – отруєння сурогатами алкоголю. По даному факту заведено кримінальне провадження за ознаками злочину, передбачених ч.3 ст.204 КК України, у ході якого працівники податкової міліції перевірили канали, з яких дана горілка потрапляла до роздрібної торгівельної мережі. Так оперативники виявили склад, де зберігалися тисячі пляшок алкогольних напоїв. Коньяк, настоянки, вино, горілка – усе це транспортувалося та в подальшому продавалося харків’янам. Завідував цією алкогольною отрутою 26-річний харків’янин. У чоловіка не було жодних документів, які б дозволяли йому вести свій «бізнес»: ані державної реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності, ані ліцензії на право здійснення торгівлі підакцизними товарами. У ході оперативних дій співробітники оперативного управління встановили, що «підприємець» діяв не сам. Виконуючи обв’язки комірника, він «прийняв» до свого «бізнесу» одного водія та  експедитора, який вирішував організаційні питання по збуту алкоголю. Так вони розповсюджували свій товар у кафе, магазинах та інших роздрібних торгівельних об’єктах. «В ході оперативних дій були вилучені алкогольні напої  у кількості більше 19 тисяч пляшок на загальну суму 969 тис. грн. та рідина з характерним запахом спирту у баклажках ємкістю 5 л. у кількості 299 штук на загальну суму 52 тис. грн.,- зазначає Олександр Черкас. - Усього ж з даного складу вилучено товару на загальну суму в 1 млн. 21 тис. грн.» На  теперішній час встановлюються особи, які причетні до скоєння злочину, канали постачання даної лікеро-горільчаної продукції та походження фальсифікату.

Оперативне управління

ГУ Міндоходів у Харківській області

 

Щодо порядку заповнення уточнюючого податкового розрахунку за формою 1- ДФ

В інформаційно – комунікаційному управлінні ГУ Міндоходів у Харківській області нагадали, що форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 № 49, який набрав чинності з 1 квітня 2014 року. Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) є однаковим. Вони подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента. Для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати ”1” - на виключення рядка. Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати ”0” - на введення рядка. Отже, для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на вилучення, а в другому – «0» - рядок на введення. Також фахівці нагадали, що з роз’ясненнями щодо порядку заповнення уточнюючого податкового розрахунку за формою 1-ДФ можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або через веб - портал Міндоходів вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс» (дане питання у категорії 103.25). Також повідомляємо, що при аналізі даних розрахунків проводиться ретельний відбір ризикоорієнтовних підприємств та так званих підприємств «партизанів».

 

Своєчасно нараховуйте ПДВ на картки для заправки транспортних засобів пальним!

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України. Місцем постачання товарів є фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання. Датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Враховуючи зазначене, резидент – платник ПДВ на дату постачання карток, які надають право покупцю - резиденту на заправку транспортних засобів пальним як на митній території України, так і за її межами, повинен збільшити свої податкові зобов’язання з ПДВ.

 

Співробітники митниці зупинили торгівлю «з-під поли» контрабандним тютюном: вилучено більше 15 тисяч цигарок

При проведенні оперативних заходів по виявленню тютюнових виробів, ввезених з порушенням вимог законодавства України, працівники Харківської митниці спільно з представниками  УБОЗ ГУМВСУ Харківщини виявили двох жінок, які продавали контрабандні тютюнові вироби. Винахідливі співвітчизниці торгували нелегальним товаром біля  станції метрополітену «Південний вокзал». Всього було виявлено 760 пачок цигарок з фільтром торгових марок: «Мономах», «PLAZA», «COSMOS», «Navigator», «Император», «Донской табак», «АРКТИКА», «The KING», «Наша Марка». Працівники митниці зазначають, що громадянки України зберігали та використовували тютюнові вироби іноземного виробництва без марок акцизного збору України, які були ввезені поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, чим порушили вимоги законодавства України. В обох випадках у відношенні порушниць фахівці митниці склали адміністративні протоколи за статтею 484 Митного кодексу України. Незаконний тютюн вилучено.

 

Хто являється суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності України

Суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності в Україні є: - фізичні особи – громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають цивільну правоздатність і дієздатність згідно з законами України і постійно проживають на території України; - юридичні особи, зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України (підприємства, організації та об’єднання всіх видів, включаючи акціонерні та інші види господарських товариств, асоціації, спілки, концерни, консорціуми, торговельні доми, посередницькі та консультаційні фірми, кооперативи, кредитно-фінансові установи, міжнародні об’єднання, організації та інші), в тому числі юридичні особи, майно та/або капітал яких є повністю у власності іноземних  суб’єктів господарської діяльності; - об’єднання фізичних, юридичних, фізичних і юридичних осіб, які не є юридичними особами згідно з законами України, але які мають постійне місцезнаходження на території України і яким цивільно-правовими законами України не заборонено здійснювати господарську діяльність; - структурні одиниці іноземних суб’єктів господарської діяльності, які не є юридичними особами згідно з законами України (філії, відділення тощо), але які мають постійне місцезнаходження на території України; - спільні підприємства за участю суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України;- інші суб’єкти господарської діяльності, передбачені законами України. Зазначене визначено Законом України від 16.04.91 №959-ХІІ „Про зовнішньоекономічну діяльність” із змінами та доповненнями.

 

Штрафні санкції за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування ) єдиного внеску

Статтею 25 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено штрафні санкції, які застосовує до платника єдиного внеску орган доходів і зборів. Зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення та строків сплати єдиного внеску передбачено адміністративну відповідальність. Якщо єдиний внесок сплачено до 20 числа включно, то штрафні санкції не застосовуються, а якщо після 20 числа, то штрафні санкції застосовуються на загальних підставах.

 

Розрахунок суми бюджетного відшкодування

Платники, які заповнили рядок 22 декларації з ПДВ та відповідно до ст. 200 Податкового кодексу мають право на бюджетне відшкодування ПДВ, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та додають до декларації розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3) (додаток 3) (п. 4 розділу V Порядку № 678).У рядку 2.1 додатка 3 відображається сума ПДВ за фактично оплаченими основними фондами, які в періоді, за який формується податкова декларація з ПДВ, введено в експлуатацію та обліковуються як основні засоби. При цьому зазначена сума податку є частиною загального залишку від’ємного значення із рядка 2 додатка 3.Таким чином, сума ПДВ, яка сплачена за придбані основні фонди та враховується у розрахунку бюджетного відшкодування, відображається в рядку 2.1 додатка 3 у міру введення їх в експлуатацію.

 

При потребі отримати довідку про доходи - звертайтесь у ЦОП

Відомості про отримані доходи кожен громадянин може отримати у Центрі обслуговування платників за місцем проживання , - звертає увагу в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан Для отримання відомостей про одержані доходи громадянин подає письмову заяву визначеного зразка. Наголошуємо, що під час візиту до Центру обслуговування платників громадянин повинен обов’язково мати документ, що посвідчує особу. У випадку, якщо таку заяву подає уповноважена особа, наявність нотаріально завіреної довіреності обов’язкова. Відомості з Державного реєстру про доходи видаються протягом п’яти робочих днів від дати звернення громадянина. Якщо громадянин не має постійного місяця проживання, або тимчасово перебуває за межами свого населеного пункту, за отриманням відомостей про доходи можна звертатися до будь-якого центру обслуговування платників. Але у цьому випадку строк видачі відомостей може бути продовжено до десяти робочих днів.

 

З наступного року ПДВ в автоматичному режимі відшкодовуватиметься на місяць раніше, - Ігор Білоус

Нова система електронного адміністрування податку на додану вартість дозволить здійснювати бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж зараз. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус сьогодні під час прес-конференції в Інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна». Такі новації передбачені законодавчими змінами, внесеними до Податкового кодексу України. Електронна система адміністрування ПДВ почне діяти з 1 січня 2015 року та стане системним рішенням для ліквідації «податкових ям» та махінацій з цим податком. «За допомогою електронного адміністрування буде забезпечено відповідність сум нарахованого та сплаченого ПДВ, оскільки суми ПДВ від доданої вартості гарантуються грошовими коштами. При цьому обігові кошти платників ПДВ відволікаються мінімально», – підкреслив Ігор Білоус. Запровадження нової системи, впевнений керівник відомства, унеможливить формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, а це, у свою чергу, сприятиме підвищенню рівня надходжень податку до бюджету. Крім того, буде скорочено обсяг тіньової економіки в країні та витрати держави на адміністрування ПДВ. «Така система підвищить прогнозованість процесу мобілізації податку на додану вартість до державного бюджету. Надходження ПДВ вже сягає майже 40 відсотків від усіх податкових надходжень і я переконаний, що потенціал цього податку для наповнення бюджету ще не вичерпано», – підкреслив Голова ДФС. Електронна система складатиметься з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, з банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ та з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів. Так, з 1 січня наступного року для всіх платників ПДВ в автоматичному режимі відкриють електронні рахунки в банку, який буде створений та підконтрольний Національному банку України. Усі податкові накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді, а для цього платник повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтвердженому зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та сплатою ПДВ при імпорті товарів. «Неможливо буде відшкодувати суму більшу за ту, яка накопичена на цьому рахунку. Крім того, це частково вирішить проблему з контрабандою. Легалізувати «чорну» контрабанду у великому об’ємі буде неможливо», – підкреслив Ігор Білоус. Крім того, наслідком запровадження електронного адміністрування стане зниження тиску на бізнес, зменшення впливу людського фактору та зменшення корупції. Буде скорочено кількість обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок, зокрема, перевірок бізнесу «по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера». «Нарешті, скоротиться та спроститься звітність з ПДВ. При цьому, основні правила обчислення ПДВ, до яких звикли платники, будуть збережені», – сказав Голова ДФС.

 

Новостворена Рада з кадрових питань Державної фіскальної служби України розпочала роботу

1 серпня 2014 року за участі Голови ДФС Ігоря Білоуса проведено перше установче засідання Ради з кадрових питань Державної фіскальної служби України, яку створено наказом ДФС України від 30.07.2014 № 21 „Про Раду з кадрових питань ДФС України”. До складу Ради увійшли представники громадськості та бізнесу. „Рада з кадрових питань ставить собі на меті забезпечити прозору процедуру відбору кандидатів на вищі керівні посади, а також сприяти залученню найкращих професійних кадрів до роботи у ДФС України. Не зникло з порядку денного, на жаль, й питання боротьби з корупцією, в тому числі всередині податкового відомства. Та врешті-решт, імідж податківців в очах платників податків повинен бути остаточно змінений”, - зазначила голова Ради, віце-президент Міжнародної громадської організації „Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів” Олена Макеєва. На першому етапі роботи комісії передбачено провести відбір кандидатів на посади начальників Головних управлінь в областях, місті Києві та митниць ДФС. „Принципово змінено підхід до відбору кандидатів на вищі керівні посади. Фокус нашої уваги – це перспектива. Ми чекатимемо від потенційних кандидатів на вищі керівні посади їхніх особистих поглядів щодо перспектив розвитку ДФС України та побудови відкритого діалогу між бізнесом і владою”, - підкреслила Олена Макеєва. У ході засідання було прийнято низку рішень та затверджено деякі установчі документи, а саме:

- „Положення про Раду з кадрових питань Державної фіскальної служби України”;

- „Перелік інформації про кандидатів на керівні посади в територіальних органах ДФС, яка використовується Радою під час прийняття рішень”;

- „Процедуру відбору та оцінювання кандидатів”.

Отримання документів від кандидатів на посади начальників Головних управлінь та митниць ДФС передбачено здійснювати протягом десяти календарних днів з дня оголошення про початок їх приймання. Оголошення буде розміщено на офіційному веб-порталі та доведено до громадськості через центри обслуговування платників податків та офіційне видання ДФС України „Вісник Міністерства доходів і зборів України”. На завершення засідання, члени Ради висловили впевненість, що за допомогою громадськості та бізнесу вдасться забезпечити комплектування керівних посад органів державної фіскальної служби патріотичними та перспективними фахівцями, що забезпечать розбудову нашої держави. „Щиро вірю в те, що така синергія бізнесу, громадськості та влади у сумарному ефекті надасть позитивні результати” – сказала Олена Макєєва.

 

Вчасно звітуйте за квартал або півріччя 2014 року

Останнім днем подання податкової декларації за II квартал поточного року буде 11 серпня 2014 року. Останнім днем сплати суми податкового зобов’язання зазначеної у податковій декларації – 19 серпня 2014 року. Нагадуємо, платники, які звітують за квартал чи за півріччя подають податкові декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). Водночас, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день. Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації. Така сума сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. Відповідна норма визначена ст.49, 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями. Також з граничними термінами подання звітності та сплати податкових зобов’язань за звітні податкові періоди 2014 року, що дорівнюють календарному кварталу (півріччю) можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Міндоходів у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 135.02). 

 

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області