Платити по-новому

 

Платити по-новому

Наразі Уряд активно працює над бюджетом України на 2015 рік. Планується, що він базуватиметься на нових законах та реформах, у тому числі і податкових. Пакет податкових реформ, які неодноразово висвітлювалися нами у ЗМІ, вже на розгляді у Верховні Раді.

Разом з тим, урядові ініціативи, передбачають блоки завдань над якими ДФС буде працювати у наступному році. Зокрема, до останніх слід віднести:

- розвиток ІТ-технологій, що передбачає інтеграцію ідей та концепцій, які містяться у законах, в електронні системи ДФС та максимальну електроніфікацію процесів. Тобто, маємо на увазі збільшення кількості електронних сервісів з покращенням обслуговування платників;

 - реструктуризація ДФС, яка передбачає три великі сегменти: офіс крупних платників податків, офіс середнього та малого бізнесу та офіс фізичних осіб. Тобто, буде значним чином перебудована вся система управління, структура, функціонал, що призведе до оптимізації кадрів та збільшення ефективності роботи служби в цілому;

- юридичний блок, що передбачає зміну процедур адміністративного оскарження. У даному напрямі йде активний діалог із судами, обговорюється багато ідей, і одна з них – це створення системи податкових судів, як окремої гілки.

Таким чином, фіскальна служба на сьогодні не лише активно працює над впровадженням урядових законодавчих змін, які фактично й розпочнуть реформи в економіці нашої держави, але й розробкою реформ, необхідних безпосередньо для фіскальної служби.

Херсонці перерахували на розвиток виноградників

 та садів 5,6 млн гривень

Цього року херсонські торговці хмільними напоями сплатили до державного бюджету 5,6 млн гривень збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Загалом цей збір у Херсоні сплачують 560 суб’єктів господарювання, переважна більшість з яких (80%) - приватні підприємці.

Надходження від “хмільного” збору спрямовуються на фінансування витрат з проведення досліджень та здійснення розробок у галузях виноградарства, садівництва і хмелярства, зміцнення матеріально-технічної бази галузевих наукових закладів та їх дослідних господарств.

Нагадаємо, що платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.

Херсонці «запізнились» на 4,1 млн гривень

Цього року, міські платники податків, через несвоєчасну сплату податків та зборів, а також несвоєчасне подання звітності проштрафились на суму понад 4,1 млн гривень.

Зокрема, з початку року 234 підприємства Херсона запізнилися із сплатою податку на прибуток, за що податківці застосували до них штрафів на 160 млн гривень. Зазначимо, що 111 млн гривень із цієї суми вже поповнили бюджет.

 Крім того, 74 підприємства несвоєчасно подали звітність з податку на прибуток підприємств, за що мають сплатити 21 тис. гривень штрафів.

Ще 298 суб’єктів господарювання несвоєчасно сплатили свої податкові зобов’язання з ПДВ. Відповідно ревізори ДПІ у м. Херсоні їм донарахували майже 4 млн гривень штрафів, із яких майже 3,1 млн вже погашені.

Нагадаємо, що своєчасна сплата податків – це запорука стабільності фінансування державних видатків України. Тож просимо представників бізнес-середовища бути уважними й не порушувати податкове законодавство.

 

Податківці роз'яснюють бізнесменам норми Закону про оплату праці

Цього року ревізори ДПІ у м. Херсоні провели співбесіди з керівниками 287 суб’єктів господарювання, які виплачували найманим робітникам заробітну плату нижче мінімально встановленого рівня. За підсумками цих співбесід більшість роботодавців підвищили зарплату своїм працівникам.

Крім того, питанням додержання законодавства про оплату праці та забезпечення соціальних гарантій працюючих займаються робочі групи. До складу цих груп входять представники фіскальної служби, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. З початку року ці групи провели зустріч з керівниками понад 420 суб’єктів господарювання, яким роз'яснили норми чинного законодавства з питань оплати праці та зобов’язали його дотримуватися.

Нагадаємо, що роботодавець не має права встановлювати працівнику заробітну плату у розмірі нижче мінімальної (у 2014 році — 1218 гривень). Розмір зарплати може бути нижчим за встановлений трудовим договором та мінімальний розмір зарплати лише у разі невиконання норм виробітку, виготовлення продукції, що виявилася браком, та з інших, передбачених чинним законодавством причин, які мали місце з вини працівника.

 

Платники ПДВ звітуватимуть лише через Інтернет!

Відповідно до норм Податкового кодексу України, податкова декларація подається контролюючому органу в один із таких способів: особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням норм законодавства щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Звертаємо увагу на те, що уповноваженою особою юридичної особи, у випадку подання звітності, є особа (або декілька осіб), яка має право підпису відповідної податкової звітності для подання її до регіонального органу ДФС України при наявності діючого доручення.

Уповноваженою особою підприємця є громадянин, який має нотаріально посвідчене доручення щодо представлення інтересів підприємця в контролюючих органах, здійснення відповідних правочинів, підпису і надання звітності до регіонального органу ДФС України.

Також наголошуємо, що з 1 січня 2015 року звітність з ПДВ до контролюючих органів має надсилатись лише в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису. Тож, херсонським платникам слід завчасно подбати про отримання або продовження дії електронного підпису. Для отримання такого підпису безкоштовно слід завітати до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Херсоні (вул. І. Кулика, 143а, тел. 32-74-99).

 

Херсонці за реєстрацію нових “залізних коней” у листопаді перерахували до бюджету 112 тис. грн

Загалом протягом 11 місяців цього року херсонські власники нових “залізних коней” перерахували до бюджету майже 1,3 млн грн збору за першу реєстрацію транспортного засобу. Більшу частину цієї суми сплатили громадяни — 83%. Із зазначеної суми збору 30,5 тис. грн додали до бюджету власники суден, 70% цієї суми перерахували підприємства, решта - громадяни.

Нагадаємо, що юридичні особи в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів зобов’язані подати до органів фіскальної служби за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі засоби. До розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив реєстрацію.

Сума збору обчислюється щодо кожного транспортного засобу та сплачується перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів. Тобто, платники збору зобов'язані при першій реєстрації в Україні пред'являти платіжні документи про сплату збору з відміткою банку про дату їх виконання, а платники, звільнені від сплати збору, відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами.

 

Для відмови від спрощеної системи херсонцям слід подати заяву 

Платники єдиного податку можуть самостійно перейти на загальну систему оподаткування з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів. При цьому, такий платник не повинен мати непогашені податкові зобов’язання чи податковий борг єдиного податку та/або інших платежів, які платники єдиного податку сплачують відповідно до Податкового Кодексу України.

Зазначену заяву херсонським суб'єктам господарювання потрібно подати до Центру обслуговування платників (вул. І. Кулика, 143а) не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року). Тобто, 19 грудня — останній строк подання відповідної заяви для бізнесменів, які бажають відмовитися від спрощеної системи з I кварталу 2015 року.

До слова, підприємець-платник єдиного податку 1 або 2 групи, який переходить на сплату інших податків і зборів, зобов’язаний подати декларацію з наростаючим підсумком із початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Якщо відзвітувати необхідно за рік, то декларацію слід подати протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року.

 

Щомісяця майже 150 херсонців уточнюють інформацію про свої 

 доходи у податковій 

Інформацію про отримані доходи кожен громадянин може отримати у Центрі обслуговування платників (ЦОП) за місцем проживання.

Для отримання відомостей про одержані доходи кожен громадянин може завітати до Центру обслуговування платників (ЦОП) за місцем проживання та подати письмову відповідну заяву.  Під час візиту до ЦОП громадянин повинен обов’язково мати документ, що посвідчує особу, а у випадку подання такої заяви уповноваженою особою - нотаріально завірену довіреність.

Інформація з Державного реєстру про доходи видається протягом п’яти робочих днів від дати звернення громадянина.

Якщо громадянин не має постійного місяця проживання, або тимчасово перебуває за межами свого населеного пункту, за отриманням відомостей про доходи можна звертатися до будь-якого центру обслуговування платників. Але у цьому випадку строк видачі відомостей може бути продовжено до десяти робочих днів.

До речі, ЦОП ДПІ у м. Херсоні щомісяця видається майже 150 відомостей про отримані доходи. Загалом у листопаді 2014 року відвідувачам ЦОП ДПІ у м. Херсоні надано 14316 різних послуг, серед яких консультації з питань податкового законодавства, адміністрування єдиного внеску, видача ідентифікаційних номерів і довідок про отримані доходи тощо.

 

Минулого тижня в Україні проходив тиждень права

З 6 по 12 грудня поточного року в Україні  пройшов  Всеукраїнський тиждень права. З даної нагоди ДПІ у м. Херсоні надає роз’яснення з актуальних питань реалізації прав і свобод людини та правозахисної діяльності в органах Державної фіскальної служби.

Людина, її права та свободи відповідно до Конституції України визнані найвищою соціальною цінністю. Держава не управляє суспільством, а надає йому послуги, а відтак одне із завдань сучасної держави полягає в наданні приватним особам якісних послуг. В органах ДФС це забезпечення права громадян на звернення, на доступ до публічної інформації, на отримання адміністративних послуг юридичними та фізичними особами, забезпечення реалізації прав платників податків.    

Права платників податків визначені статтею 17 Податкового кодексу України, а в статті 16 закріплено їх обов’язки.

Право людини на звернення до органів влади передбачено ст. 40 Конституції України. Звернення – це спосіб відновлення порушеного права громадянина через подання до органів державної влади і місцевого самоврядування заяв, клопотань, пропозицій, зауважень та скарг. 

ДПІ у м. Херсоні приділяє значну увагу зверненням громадян. Так, протягом січня-листопада цього року до податкової інспекції надійшло 123 звернення громадян. Найчастіше запитувачі зверталися з питань перевірки діяльності підприємств, законності надання квартир в оренду, проханнями надати роз’яснення, інформували про ухилення від сплати податків, неофіційне працевлаштування.

На всі звернення надано відповіді в установленому законодавством порядку та строки.

 

Перевірити на порядність свого бізнес-партнера можна на

веб-порталі ДФС України

На офіційному веб-порталі ДФС України продовжує працювати електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», за допомогою якого можна перевірити інформацію про надійність ділового партнера.

Для того, щоб отримати необхідну інформацію достатньо знати код ЄДРПОУ платника  або точну назву. Дані вводяться в одне з полів сервісу  і система здійснює пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, та повідомляє про результати пошуку.

До того ж, з липня 2014 року оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів.

 

Херсонський єдиний податок б’є минулорічні рекорди

Протягом 11 місяців цього року херсонські „спрощенці” сплатили до місцевої скарбниці більше 71 млн грн єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року цьогоріч єдиного податку надійшло на 6,4 млн грн більше. В середньому в місцевий бюджет щомісяця надходить 6,5 млн грн даного податку.

 Із зазначеної суми 69% перерахували підприємці міста, інші 31 % сплатили підприємства.

До слова, платники єдиного податку мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді. До того ж за власним рішенням протягом року спрощенці мають змогу змінювати групу або ставку податку.

Нагадуємо, що 16 грудня – останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з I кварталу 2015 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік.

 

У листопаді 17 херсонських підприємств проштрафились

на 1,4 млн гривень

Протягом листопада міські податківці перевірили фінансово-господарську діяльність 17 підприємств міста. Ці ревізії були передбачені планом графіком перевірок ризикових підприємств на 2014 рік. За наслідками такого податкового аудиту порушникам податкового законодавства ревізори донарахували 1,4 млн грн податків та штрафів.

Крім того, аудитори викрили та зменшили неправомірно задекларованих збитків підприємств на суму понад 3 млн гривень.

Зазначимо, що за підсумками роботи управління аудиту ДПІ у м. Херсоні у листопаді до бюджету вже надійшло понад півмільйона гривень донарахованих податків та штрафів. Загалом же, цього року, херсонські порушники податкового законодавства сплатили до бюджету 15,3 млн грн податків та штрафів, що на 4,6 млн грн більше ніж торік.

 

Касири також мають право на помилку

Досить часто до податкової інспекції Херсона звертаються представники новостворених підприємств із питанням: „Як діяти у разі повернення товару та чи можна скасувати суму, помилково проведену через касовий апарат?”

Відповідно до норм законодавства, бізнесмени мають два варіанти вирішення ситуації у разі помилкового проведення через касові апарати суми розрахунку, або поверненні покупцем товарів. По-перше, реєстрація видачі коштів у разі скасування помилково проведеної через реєстратор розрахункових операцій суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми. По-друге, якщо алгоритм роботи РРО не забезпечує окремого накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум розрахунків дозволяється реєструвати видачу коштів (скасування помилкової суми) за допомогою операції «службова видача». Водночас, забороняється реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно».

У випадку, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 грн, то матеріально відповідальна особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар, відомості про товар, суму виданих коштів, номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару.

Аналогічний акт складається і при скасуванні помилково проведеної через РРО суми розрахунку, де вказуються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа.

Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку передаються до бухгалтерії суб’єкта господарювання і зберігаються протягом трьох років.

 

З нового року нові акцизні марки для алкоголю та тютюну

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів» № 627 від 19.11.2014, з нового року в Україні запроваджуються марки акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва.

Постановою затверджено зразок акцизних марок, а також доручено Державній фіскальній службі до 25 грудня цього року забезпечити виробництво марок і їх продаж у встановленому порядку. З 1 січня 2015 року продаж марок акцизного податку попереднього зразка припиняється.

Згідно з документом, вартість акцизної марки на алкогольну продукцію з наступного року буде знижена до 0,1926 грн/шт. з 0,27 грн/шт., а на тютюнові вироби – до 0,091 грн/шт. з 0,142 грн/шт.

Варто відмітити, що вищевказаною постановою Уряд врахував побажання виробників алкогольної продукції та висловив сподівання на те, що вони, у свою чергу, будуть виконувати податкові зобов'язання у повному обсязі.

 

Витрати підприємства на „телефонні балачки секретаря” в особистих цілях до податкового кредиту не відносяться

Відповідно до норм податкового законодавства, якщо платник ПДВ не може підтвердити виробничий характер телефонних переговорів, або визначено, що такі переговори провадилися його працівниками в особистих цілях, то сума ПДВ, сплачена у складі вартості невиробничих телефонних переговорів, не включається до складу податкового кредиту такого платника ПДВ. Таке роз’яснення надано ДФС України в електронному сервісі «ЗІР» (підкатегорія 101.02).

Водночас оскільки кошти, що надходять від працівника платника податків у вигляді компенсації за послуги зв’язку, не залишаються у розпорядженні такого платника, а перераховується ним безпосередньо установі, що надає послуги зв’язку, то при отриманні компенсації вартості послуг зв’язку об’єкта обкладення ПДВ не виникає.

 

Херсонці виклали на майбутню пенсію 803 тис. гривень

З початку року 150 херсонців збільшили власний страховий стаж для призначення пенсії шляхом сплати єдиного внеску загалом на 803 тис. гривень.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років. Тим особам, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії, є можливість самостійно сплатити єдиний внесок (ЄВ) за договорами про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Для цього зацікавленим особам слід подати до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Херсоні відповідну заяву та укласти договір.

Вказаним договором може бути передбачена одноразова сплата громадянином єдиного внеску (ЄВ) за попередні періоди, в яких такий громадянин не підлягав загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі, за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Сплачується ЄВ однією сумою протягом 10 днів з моменту підписання такого договору і не може бути меншою за мінімальний страховий внесок.

Звіт про таку сплату необхідно надати до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Херсоні протягом 30 календарних днів після закінчення строку дії договору про добровільну участь.

 

У 2014 році 74% платників податків звітують в електронному вигляді

За 11 місяців цього року представники херсонського бізнесу надали до податкової інспекції майже 415 тисяч різних звітних документів, із них 308 тисяч або 74% - засобами E-mail. Порівняно із таким же періодом минулого року кількість платників, що прозвітували не встаючи з робочого місця, тобто через Інтернет, збільшилася на 11%. Це ті бізнесмени, які зрозуміли, що звітувати у такий спосіб дуже зручно й впровадили новинки технічного прогресу у своє життя. Завдяки цьому вони вийшли на новий сучасний рівень взаємодії з контролюючими органами.

Нагадаємо, що подання звітності в електронному вигляді має багато переваг для платників податків – економія робочого часу на заповнення бланків, оперативне оновлення форм звітності, арифметичний контроль за показниками декларації, уникнення витрат часу при поданні звітності тощо.

Для подання податкової звітності та звітності з єдиного внеску в електронному вигляді необхідно отримати електронний підпис, завантажити програмне забезпечення та мати доступ до Інтернет. Щоб отримати вказаний підпис, програмне забезпечення, а також консультації щодо їх застосування завітайте до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Херсоні за адресою: вул. І. Кулика, 143а, тел. 51-09-15.

 

Цього року 362 нових платника ПДВ

У цьому році у Херсоні платниками ПДВ зареєстровано 362 суб'єктів господарювання, із них 92% — підприємства, решта — підприємці. Більшість із них реєструються платниками ПДВ за власним бажанням адже у цьому році набули чинності зміни до Податкового кодексу, якими скасовано обмеження щодо добровільної реєстрації. Законодавство щодо адміністрування ПДВ і в подальшому буде трансформуватися. Так, з 1 січня 2015 року обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищуватиме 1 млн гривень без урахування ПДВ. Обмеження щодо добровільної реєстрації платником ПДВ в Податковому кодексі відсутні.

Звертаємо увагу на те, що аби дізнатися чи є Ваш бізнес-партнер платником ПДВ достатньо скористатися електронними сервісами фіскальної служби «Реєстр платників ПДВ» чи «Анульована реєстрація платників ПДВ». Перший із зазначених сервісів надає інформацію стосовно зареєстрованих платників ПДВ, другий - про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду.

 

Цільова надбавка на газ додала до бюджету 7,5 млн гривень

З початку року херсонці сплатили більше 7,5 млн грн збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ, що на 600 тис. грн більше, ніж минулого року. В середньому херсонські постачальники природного газу сплачують понад 682 тис. грн збору щомісяця.

Нагадаємо, що об'єктом оподаткування збором є вартість природного газу в обсязі, відпущеному кожній категорії споживачів у звітному періоді, яка визначається на підставі актів приймання-передачі газу, підписаних платником та відповідним споживачем (для населення - на підставі облікових документів), з урахуванням відповідного тарифу.

Сплачують цей збір суб'єкти господарювання, які постачають природний газ споживачам на підставі укладених з ними договорів.

 

Підприємці-волонтери  можуть зареєструватись

у реєстрі волонтерів АТО

Днями набрав чинності наказ Міністерства фінансів України №1089 від 30.10.2014 «Про затвердження Порядку формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції» (Порядок).

Даним Порядком встановлюється механізм включення фізичних осіб – благодійників до Реєстру волонтерів антитерористичної операції (Реєстр), структура цього Реєстру, форма заяви про включення/внесення змін/виключення до/з Реєстру, а також форма довідки з банку про відкриття/закриття рахунка фізичною особою.

Відповідно до Порядку для включення до Реєстру фізична особа – благодійник особисто може звернутися до будь-якого органу ДФС. У разі подання документів поштою або через представника документи подаються до органу ДФС за місцем проживання підприємця – благодійника.

Включення до Реєстру здійснюється за заявницьким принципом протягом одного робочого дня. У заяві мають бути зазначені категорії фізичних осіб, на користь яких надається благодійна допомога волонтером антитерористичної операції (АТО), та дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО.

Дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО не може бути раніше 21.11.2013 та раніше дати відкриття рахунків, призначених для здійснення благодійної діяльності.

Датою включення підприємця – благодійника до Реєстру є дата внесення відповідного запису до цього Реєстру.

На веб-порталі ДФС України щодекадно буде оприлюднюватись Реєстр волонтерів АТО.

Прес-служба ДПІ у м. Херсоні

ГУ ДФС у Херсонській області

 

Ірина Приходько + 380 (552) 32-74-02

Елчин Піралієв +380 (66) 293-11-75