Західна об`єднана державна податкова інспекція м. Харкова інформує

На Харківщині 2066 громадян вже подали декларації про свої доходи

Загалом ними задекларовано близько 106,6 млн. грн. прибутків, отриманих у минулому році. Серед «декларантів» 38 мільйонерів. Згідно із звітами, джерелами їх доходів є інвестиційний прибуток, продаж нерухомості та інше. Найактивніше про свої доходи звітують ті, хто протягом 2013 року отримували спадщину – 622 декларації, здійснювали продаж сільгосппродукції - 538 звітів, надавали в оренду нерухомість та земельні ділянки – 124 декларації. Як зазначив начальник ГУ Міндоходів у Харківській області Андрій Роздайбіда, декларуючи свої доходи, громадянин не лише виконує конституційний обов’язок. Деклараційна кампанія передбачає можливість отримання платником податкової знижки – тобто повернення частини коштів за певними витратами. Так до органів Міндоходів регіону вже звернулося 414 громадян, які подали документи з метою отримання права на податкову знижку. В ГУ Міндоходів у Харківській області нагадують, що для отримання податкової знижки річну декларацію про майновий стан і доходи можна подавати протягом усього поточного року. Для усіх інших декларантів термін надання декларації – 1 травня.

Про впровадження пілотного проекту

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що ЦОП делеговано окремі етапи надання адміністративних послуг з питань державної митної справи.

Про прийняття документів та видачу ліцензій

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що у ЦОП організовано роботу із прийняття документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єктам господарювання.

Обов’язкове подання річної декларації про майновий стан і доходи

Начальник Західної ОДПІ м. Харкова Олександр Палій повідомив, що податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 р., подається до 1 травня 2014 р. до органів доходів і зборів за місцем реєстрації.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі отримання:

  • окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 р. податок не утримувався;
  • доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
  • іноземних доходів.

Нові марки акцизного збору вступили в силу

Фахівці відомства нагадують, що з 1 січня 2014 року набув чинності Закон України від 19.12.2013 р. №713-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків”. Даним законом передбачено збільшення з 1 березня 2014 року ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої із 49,49 грн. за 1 л 100% спирту до 56,42 грн. за 1 л 100% спирту.

Таке нововведення вплине на суму акцизного податку з одиниці маркованої продукції, тобто збільшиться сума акцизного податку, зазначена на акцизній марці, якою маркується горілчана продукція.

Якщо раніше акцизний податок з однієї пляшки горілки місткістю 0,5 л із вмістом спирту етилового 40 % становив 9,898 грн., то за новою ставкою – 11,284 грн., що більше на 1,39 грн.

У зв’язку зі зміною ставок акцизного податку підприємства, які виробляють алкогольні напої, зобов’язані станом на 01.03.2014 р. провести інвентаризацію марок акцизного податку. Замовлення марок акцизного податку на березень і в подальшому для маркування алкогольних напоїв виробники повинні здійснювати з урахуванням нової ставки акцизного податку. Інвентаризація марок акцизного податку станом на 01.03.2014 року буде здійснюватись і у продавця марок – Головного управління Міндоходів у Харківській області.

Про визначення податкової адреси громадян

Конституцією України встановлено обов`язок кожного громадянина сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Для виконання свого громадянського обов`язку фізичні особи щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан і доходи за минулий рік.

Нагадуємо, у зазначеній податковій декларації вказуються доходи, отримані громадянами у минулому році. Подати таку декларацію необхідно до 1 травня поточного року контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. При цьому, платник податків – фізична особа зобов’язаний самостійно визначити свою податкову адресу, тобто обрати податкову інспекцію, до якої подавати декларацію про майновий стан і доходи.

В ході Кампанії декларування доходів громадян – 2014 виникають питання стосовно визначення податкової адреси платника податків для подання податкової адреси про майновий стан і доходи. Зокрема, у випадку, коли на момент подання декларації фізична особа вже знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою.

Податковою адресою платника податків – фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі.

Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Законодавством України встановлено, що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання (ст. 6 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні»).

Таким чином, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

Харківські бізнесмени сумлінно сплачують податки – до місцевого бюджету надійшло близько 736,0 млн. грн.

Як повідомили в ГУ Міндоходів у Харківській області, протягом січня-лютого 2014 року місцевий бюджет отримав близько 736,0 млн. грн. податків та зборів. Це на 19,4 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, у лютому скарбниця Харківщини поповнилися 402,7 млн. грн., що на 3,3 % або на 13,0 млн. грн. більше, ніж у лютому 2013 року.

Як і в попередні періоди, головним джерелом наповнення місцевого бюджету залишається податок на доходи фізичних осіб. За січень-лютий 2014 року цього податку фактично надійшло 462,9 млн. грн., або 62,9% загальних надходжень.

Окрім того, до місцевого бюджету протягом двох місяців надійшло 129,5 млн. грн. єдиного податку. Це на 21,3 млн. грн. більше показника минулого року.

«Не дивлячись на складну політично-економічну ситуацію, податки надходять до бюджету. А це – стабільна робота лікарень, шкіл, соціальне благополуччя громадян», - зазначають в ГУ Міндоходів у Харківській області.

Нововведення для платників ПДВ

Раніше видані свідоцтва платника ПДВ (звичайні та спецрежимні) є дійсними і можуть застосовуватись як витяги з реєстру платників ПДВ. У разі виникнення змін у даних платника ПДВ, що тягнуть за собою внесення змін до Реєстру платників ПДВ, а також при першому зверненні платника ПДВ за отриманням витягу з реєстру, свідоцтво платника ПДВ та всі його завірені копії підлягають поверненню до територіальних органів Міністерства доходів і зборів України.

У лютому 2014 року на Харківщині забезпечено надходження майже 75% ЄСВ

Загалом платники Харківського регіону вже перерахували близько 612,0 млн. грн. єдиного соціального внеску. При цьому у січні поточного року надходження ЄСВ склали 780,7 млн. грн., що на 20,0 млн. грн. більше, ніж у першому місяці 2013 року. Спілкуючись із представниками мас-медіа, начальник ГУ Міндоходів у Харківській області Андрій Роздайбіда підкреслив, що забезпечення своєчасних надходжень ЄСВ є одним із головних векторів роботи відомства. «Сьогодні органи Міндоходів регіону приділяють максимум зусиль для того, щоб платники єдиного соціального внеску не відчували жодних незручностей при виконанні свого громадського обов’язку. Єдиний соціальний внесок – це джерело пенсій та соціальної допомоги. Ми зробимо все можливе для того, щоб забезпечити своєчасне фінансування цих виплат»,- зазначив Андрій Роздайбіда. Серед основних новацій, які направлені на покращення обслуговування платників, посадовець окремо виділив можливості суб’єктам господарювання надавати звіти з ЄСВ в електронному вигляді.

Звернення начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Андрія Роздайбіди

Головне управління Міндоходів у Харківській області забезпечує роботу своїх установ у штатному режимі, підтримуючи фінансову стабільність нашої громади та країни в цілому. «Ми висловлюємо готовність брати активну участь у справі побудови демократичної, що поважає права людини, держави. Суверенна і цивілізована Україна - це те, чого всі ми бажаємо і заслуговуємо», - зазначив начальник ГУ Міндоходів у Харківській області Андрій Роздайбіда. Разом з народом України колектив ГУ Міндоходів у Харківській області розділяє скорботу за загиблими на майдані. У такий непростий політичний період дуже важливо зберегти стабільне наповнення бюджетів, акумуляцію коштів, необхідних для виплати пенсій, стипендій, заробітних плат для працівників бюджетних організацій. «Ми дякуємо всім громадянам та представникам бізнесу, які сумлінно платять податки і збори і тим самим забезпечують фінансування соціальних інститутів, закладів освіти, охорони здоров'я, житло - комунального господарства нашого регіону», - підкреслив Андрій Роздайбіда.

Відповідальність за неподання декларації

Згідно до ст.164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Несплата податку громадянами, які отримували доходи від надання житлової площі у найм іншим громадянам, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає сплаті до бюджету. Про це повідомив заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко.

Виправлення помилки в податковій декларації з ПДВ

Виправлення помилок в податковій декларації з ПДВ проводиться шляхом подання Уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі - Уточнюючий розрахунок), за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів та зборів України від 13.11.2013 №678. До уточнюючого розрахунку також додається додаток 5 до податкової декларації з ПДВ «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» з відміткою «уточнюючий». У разі заповнення Уточнюючого розрахунку до графи 4 переносяться показники податкової декларації з ПДВ, додаток 5 (Д5) - до якої уточнюється, до графи 5 - всі відповідні показники декларації з урахуванням виправлених помилок (в даному випадку вони відповідають показникам з графи 4), а в графі 6 відображується прочерк (при поданні звітності на паперових носіях) або така графа не заповнюється (при поданні звітності в електронному вигляді). Виправлення помилок у записах контрагентів у Розшифровках проводиться способом коригування.

При заповненні декларації про майновий стан і доходи платникам можна користуватись відеоінструкцією

При заповненні декларації про майновий стан і доходи платникам можна користуватись детальною відеоінструкцією "Декларування доходів громадян" або зразком заповнення декларації про майновий стан та доходи з відповідними додатками, що розміщені на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України –  про це повідомив начальник Західної ОДПІ м. Харкова Олександр Палій.

Податкова декларація заповнюється платником самостійно

Податкова декларація заповнюється платником самостійно або особою, нотаріально уповноваженою таким платником здійснювати таке заповнення (п.179.5 Кодексу). За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники). Річна податкова декларація подається громадянами до органу доходів і зборів за місцем реєстрації у термін до 1 травня. Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2014 року. Сума податкових зобов’язань, донарахована органом доходів і зборів, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені Кодексом. Порядок подання річної податкової декларації визначено ст. 179 Податкового кодексу України.

Подання податкових декларацій в електронній формі

В електронній формі платники податків можуть подати податкову декларацію до контролюючих органів засобами електронної пошти через Інформаційний портал Міндоходів. Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) платнику податків необхідно:

1. Отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів;

2. Завантажити з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення – „Програмний комплекс користувача ЦСК”. Встановити програмне забезпечення на персональному комп’ютері та виконати необхідні налаштування допоможе інструкція користувача.

3. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу. Детальніше про подання звітності в електронному вигляді можна дізнатися на веб-порталі Міндоходів (http://minrd.gov.ua) або в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів.

Ведення підприємцем обліку у новій Книзі

Записи підприємцю необхідно робити тільки в Книзі, зареєстрованій у податковій за місцем свого проживання. Реєстрації підлягають обидві форми Книги: паперова та електронна - про це нагадав заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко.

Нова форма податкової декларації №1ДФ

За І квартал 2014 року податковим агентам необхідно звітувати за новою формою Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. № 1ДФ). Нова форма не відрізняється від попередньої. У Довіднику ознак доходів зроблено уточнення, що ф. № 1ДФ може бути подана наступними способами: засобами електронного зв’язку в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису; на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації; на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не більше 5.

Нову форму Податкового розрахунку затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 №49. Наказ набирає чинності з 01 квітня 2014 року.

Якщо втрачено повідомлення про взяття на облік платника ЄСВ

Поновлення втраченого, зіпсованого або достроково зношеного Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не передбачено. У разі втрати або зіпсуття (зношення) Повідомлення платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування має право на отримання його дублікату. На Повідомленні та виписці з Єдиного державного реєстру, які видаються замість втрачених (зіпсованих, пошкоджених тощо), слово «Дублікат» не зазначається.

Центр обслуговування платників податків Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області

Адреса Центру обслуговування платників (ЦОП): 61064, м. Харків, вул. Клапцова, 25.

Організацію відвідування платниками ЦОП та інформування керівництва центру про виникнення проблемних ситуацій здійснюють консультанти-модератори (відділ обслуговування платників податків): 734-91-31.

У ЦОП клієнти можуть отримати наступні послуги:

  • видача довідок та дозвільних документів;
  • прийом податкової звітності та вхідної кореспонденції;
  • обслуговування платників податків (надання податкових консультацій).

Станом на 20.02.2014 до ЦОП Західної ОДПІ м. Харкова звернулося за отриманням адміністративних послуг та консультацій 30279 платників – про це повідомив начальник Західної ОДПІ м. Харкова Олександр Палій.

Про податкову знижку на іпотеку

Фізична особа може включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом лише при дотриманні умов, передбачених п.175.1 ст. 175 Податкового кодексу України. Житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи купується, має бути визначений як основне місце проживання” – інформує заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко.