Податкова міліція Харківщини виявила «центр мінімізації» під стелею

Працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції Харківщини, виявили на території області «центр мінімізації», через діяльність якого державний бюджет України втратив близько 27,8 млн. грн. Організатором даного незаконного бізнесу виявився Євген Жилін, раніше відомий як засновник громадської організації та спортивного клубу «Оплот». Про це повідомляє виконуючий обов’язки начальника оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Дмитро Резніченко. У ході комплексу слідчо-оперативних заходів, працівниками податкової міліції встановлено, що Євген Жилін разом із трьома прибічниками створив п’ять фіктивних підприємств, за реквізитами яких виготовлювалася документація для проведення безтоварних операцій та мінімізації податкових зобов’язань реальних фірм. Послугами колишнього «оплотівця» користувалися бізнесмени Запоріжжя, Донеччини, Київщини та Харківщини. Організатор даного «центру мінімізації» вирішував питання щодо роботи фіктивних підприємств із банківськими установами, контролював зняття коштів з банківських рахунків та розподіляв прибутки. Його ж пособники займалися передачею документів та коштів реальним фірмам. Крім цього вони «вербували» осіб, на яких і реєстрували фіктивні підприємства. Зазвичай директорами фірм «центру мінімізації» ставали люди із важким матеріальним становищем. «Я не мав жодного відношення до діяльності фірми, - розповідає один з «липових» керівників фіктивного підприємства, - мені запропонували стати директором за грошову винагороду. Після реєстрації фірми на моє ім’я я не мав жодного уявлення про те чим займається фірма та хто керує її справами». «Працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції Харківської області розробили план знешкодження даного «центру мінімізації»,- розповідає Дмитро Резніченко, - в день реалізації матеріалів було забезпечено постійний контроль за учасниками даного бізнесу, офіційними приміщеннями та місцями виготовлення й зберігання документації». Так під час проведення слідчо-оперативних заходів було встановлено, що офіс, в якому і розміщувалися усі фірми «центру мінімізації», знаходився упромисловій зоні Харкова в одному зі складських приміщень. Саме у кабінеті з трьома столами та одним комп’ютером зберігалася вся документація фірм з ознаками «фіктивності». Печатки ж, за допомогою яких завірялися папери для мінімізації податкових зобов’язань реальних підприємств, ховали під стелею за зйомними панелями. «У ході проведення обшуку оперативники виявили та вилучили чорнові записи, розписки про отримання готівкових коштів, документацію фірм «центру мінімізації» та 5 печаток підприємств з ознаками «фіктивності», - зазначає Дмитро Резніченко. На теперішній час ведеться робота щодо встановлення місцезнаходження громадян, на яких були зареєстровані фіктивні підприємства з метою отримання детальної інформації та збирання повної доказової бази. Наразі слідство триває.

 Інші новини від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області:

 Харківським студентам розповіли про РРО

В черговий раз співробітники ГУ ДФС у Харківській області завітали до студентів Харківського комп’ютерно–технологічного коледжу Національного технічного університету «ХПІ». На цей раз з порядком проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ознайомила молодь фахівець контролю за проведенням розрахункових операцій ГУ ДФС області Олена Путятіна. Ця тема є дуже цікавою, тому що стосується кожного, хто так чи інше є споживачем різноманітних товарів та послуг у магазинах, закладах громадського харчування та послуг. Тож фахівець розповіла, що таке реєстратор розрахункових операцій та що до них відноситься: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо. Олена Путятіна повідомила, що в Україні дозволяється використання лише тих РРО, які внесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій. Також, зазначила, що нормами законодавства передбачено, що СГ у населених пунктах понад 25 тис. жителів, які використовують у своїй діяльності РРО, мають забезпечувати можливість проведення розрахунків за допомогою платіжних карток шляхом встановлення банківських терміналів. Звернула увагу на те, що не завжди за отримані товари (послуги) Ви отримуєте касові чеки. Це пов’язано з тим, що Законом України «Про застосування РРО …» передбачено звільнення окремих категорій платників податків від застосування РРО. Зазначила, що фізичні особи – підприємці платники єдиного податку 2 та 3 групи також будуть зобов’язані застосовувати РРО при розрахунках готівкою з 01.07.2015 – 2 група і з 01.01.2016 – 3 група, як це передбачено Податковим кодексом України. Наприкінці лекції співробітник ГУ ДФС у Харківській області відповіла на усі запитання та побажала учням успішного навчання і використання здобутих знань на практиці.

 Бізнес Харківщини перерахував майже 24 млн. гривень на оздоровлення довкілля

Як повідомили в Головному управлінні ДФС у Харківській області, на оздоровлення довкілля до бюджетів усіх рівнів з початку року надійшло 23,6 млн. гривень екологічного податку. Із зазначеної суми до місцевої казни надійшло майже 18,9 млн. гривень податку. Усього в Харківській області екологічний податок сплачують майже 5 тисяч платників – юридичних та фізичних осіб. В ГУ ДФС області звертають увагу, що відповідно до статті 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є ті суб’єкти господарювання, під час провадження діяльності яких здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти; розміщення відходів вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях; утворення радіоактивних відходів тощо.

 На митному пості «Гоптівка» попереджена спроба неправомірного звільнення від сплати митних платежів

До Харківської митниці ДФС митним брокером були подані документи, в ході перевірки яких митниками виявлено порушення законодавства. Недоброчесним брокером в митній декларації було заявлено неправдиві відомості щодо істотних умов зовнішньоекономічного контракту, зокрема не було вказано кінцевого отримувача товару та подано до митного оформлення сертифікат про походження товару, який управлінням адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання було визнано недійсним. Таким чином підприємство намагалось зменшити розмір митних платежів на 78 тис.грн. За даним фактом митницею складено протокол про порушення митних правил згідно статті 485 Митного кодексу України. На порушника чекає штраф у розмірі трьохсот відсотків несплаченої суми митних платежів. Завдяки злагодженій роботі підрозділів Харківської митниці ДФС безвідповідальний суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності сплатить 234 тис грн. до Державного бюджету України.

 Фіскальна служба в телеефірі роз’яснила жителям Харківщини найбільш актуальні питання деклараційної кампанії

Чи підлягають декларуванню доходи від здавання квартири в найм або ж авторські гонорари за наукові розробки, як оподатковується спадщина, як задекларувати доходи від репетиторської діяльності, та які існують найпоширеніші помилки при заповненні декларації, розповів під час телефіру на каналі «Simon» співробітник управління доходів і зборів з фізосіб Головного управління ДФС області Дмитро Тарасов у програмі «Насправді». Фахівець детально проінформував телеглядачів щодо основних питань, які виникають у платників податків в ході проведення деклараційної кампанії та зупинився на окремих нюансах, з якими повинні бути обізнані платники. Повідомив співробітник фіскального відомства і про відповідальність, яка передбачена діючим законодавством щодо громадян, які своєчасно не задекларують доходи та не сплатять податок. Також під час передачі Дмитро Тарасов звернув увагу харків’ян, що деклараційна кампанія 2015 року наближається до завершення та нагадав громадянам, які зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи за 2014 рік, та ще не зробили цього, про необхідність виконання такого обов’язку. Окремо фахівець акцентував увагу на тому, що ті особи, які мають право на податкову знижку, можуть подати декларацію до кінця поточного року. Наприкінці співробітник фіскального відомства проінформував, що на сьогоднішній день подали декларації 22633 громадян (в минулому році на звітну дату 21174 громадян), з них 19083 задекларували доходи, які підлягають обов'язковому декларуванню, 3550 громадян скористалися правом на одержання податкової знижки. Загальна сума задекларованих громадянами доходів становить 1,3 млрд. грн., а сума податку на доходи фізичних осіб до сплати в бюджет згідно поданих декларацій становить 33,7 млн. грн.

 За результатами податкового компромісу до бюджету надійшло майже 359 млн. гривень

Перевагами застосування податкового компромісу вирішили скористатися 5119 платники податків. Станом на 16 квітня 2015 року від платників надійшло 6764 заяв до органів Державної фіскальної служби України про намір щодо застосування цього механізму. Загалом, у результаті досягнення податкового компромісу до бюджету надійшло 358,8 млн. грн. Із загальної кількості поданих заяв 2 236 заяв надійшло від платників податків з наміром досягнення податкового компромісу до неузгоджених сум податкових зобов’язань щодо яких триває процедура адміністративного/судового оскарження. Податковий компроміс було досягнуто по 1 511 таких зверненнях, за результатами застосування якого до бюджету надійшло 138,1 млн. гривень. Серед платників податків, що забажали скористатись перевагами застосування податкового компромісу, виявилось чимало суб’єктів господарювання щодо яких слідчими податкової міліції провадилось досудове слідство за фактами ухилення від сплати податків. Перші результати звільнення від кримінальної відповідальності таких платників податків спростували окремі їх побоювання щодо можливого встановлення слідчими податкової міліції перешкод застосування положень Закону України №63-VIII. На сьогоднішній день в результаті досягнення податкового компромісу закрито 170 кримінальних проваджень, у яких до бюджету сплачено майже 131 млн. грн. Серед платників податків щодо яких закривались кримінальні провадження – великі будівельні гіпермаркети, підприємства енергетичної галузі, телекомунікаційної сфери тощо. Нагадуємо, що 17 квітня 2015 року завершено подачу заяв на застосування податкового компромісу у відповідності до положень Закону України №63-VIII від 25.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових обов’язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі податкового компромісу». Наразі триває розгляд заяв платників податків, які подані не пізніше 16 квітня 2015 року.

 Від розпорядження майном, що переходить у власність держави, до бюджету надійшло 33,4 млн. гривень

Протягом першого кварталу 2015 року Державна фіскальна служба забезпечила надходження до держбюджету 33,4 млн. грн. за результатами розпорядження майном, що переходить у власність держави. Зокрема, реалізація «конфіскату» принесла бюджету країни 6,4 млн. грн. Також 1,2 млн. грн. зараховано до бюджету від реалізації органами Державної виконавчої служби майна, яке безпосередньо митницями не вилучалось, але було конфісковано у справах про порушення митних правил. У свою чергу, від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого за фактами порушення митних правил, а також майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся) держава отримала додатково 1,9 млн. грн. надходжень. Станом на 1 квітня поточного року митницями реалізовано товарів по закінченню термінів зберігання та розміщених у митний режим відмови на користь держави на загальну суму 1,3 млн. грн., які також перераховані до бюджету країни. Крім того, за перші три місяці 2015 року до держбюджету зараховано валюти та цінностей на суму 22,6 млн. грн. 

 Яким сервісом ДФС України можуть скористатися громадяни для подання декларації про майновий стан і доходи?

Громадяни можуть скористатись сервісом «Декларування он-лайн», що знаходиться на веб-сайті ДФС України. Цей сервіс надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи з додатками, які зберігаються у файл для направлення до податкового органу або друку. Сервіс «Декларування он-лайн» значно спрощує процес декларування громадянами своїх доходів. Все, що потрібно для електронного звітування — це наявність спеціального програмного забезпечення і електронного ключа цифрового підпису. Перелік документів, необхідних для отримання посиленого сертифіката ключа, та всю інформацію щодо діяльності Акредитованого Центру сертифікації ключів розміщено на офіційному сайті АЦСК за адресою: http://acskidd.gov.ua/.

 В який термін ФО повинна сплатити ПДФО згідно із поданою нею декларацією про майновий стан та доходи?

Відповідно до ПКУ із змінами та доповненнями фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан та доходи.

 Як можна подати податкову декларацію про майновий стан і доходи?

Подати декларацію про майновий стан і доходи можна на паперових носіях, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або ж в електронному вигляді через інформаційний портал ДФС України з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

 Єдиний антикорупційний сервіс

Для підвищення ступеню довіри громадян впроваджено єдиний антикорупційний сервіс «Пульс» (044 -284-00-07). Він є доступним клієнтам як податкової, так і митниці. Цей сервіс попереджує труднощі в спілкуванні, некоректне ставлення, перевищення повноважень та неякісне обслуговування.

 Яка головна мета створення сервісу «Пульс»?

Це антикорупційний сервіс для платників податків, який запроваджений з метою створення сприятливих умов для провадження ними підприємницької діяльності. Телефонна лінія «Пульс» створена для забезпечення оперативного реагування на інформацію від громадян та суб’єктів господарювання про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС. Посадові особи підприємств, а також пересічні громадяни можуть зателефонувати на «гарячу лінію» за номером (044) 284-00-07 і висловити свої пропозиції та побажання щодо проблемних питань роботи податківців.

 В якому режимі працює сервіс «Пульс»?

На сьогоднішній день «Пульс» працює в режимі швидкої допомоги платникам, адже це гарантований двосторонній зв’язок. Звернення платників приймаються з понеділка по п`ятницю з 8:00 до 20:00, а у неробочий час можна залишити її на інтерактивний відповідач. Інформація негайно передається для опрацювання і результати її розгляду повідомляються абоненту невідкладно або протягом 1-3 робочих днів.

 З якими питаннями можна звертатися на гарячу лінію «Пульс»?

Абонент має змогу звертатись на сервіс «Пульс» з питань щодо:

-  протиправних дій працівників у ході проведення перевірки суб`єкта господарювання;

- недоліків у роботі органів ДФС, а саме: некоректне спілкування працівників з клієнтами щодо отримання довідок, щодо роботи Центрів обслуговування платників, щодо режиму і порядку роботи податкової інспекції тощо;

- проблем при реєстрації чи поновлення платником ПДВ;

- проблем при поданні звітності;

- корупційних дій;

- інших неправомірних дій або бездіяльності працівників ДФС.

 Чи можна звертатись на „Пульс”, якщо потрібно отримати роз’яснення щодо податкового законодавства?

Сервіс „Пульс” створений як антикорупційний проект ДФС України. Щоб поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків під час здійснення митного контролю та митного оформлення. Роз’яснення щодо застосування податкового законодавства можна отримати у Центрах обслуговування платників, які діють у органах Державної фіскальної служби, або зателефонувавши до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України за телефоном 0-800-501-007.

 ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ!

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових накладних та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року. Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу). Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання. З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної. Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу. Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.

 Старовина книга залишилась на Харківщині

Спробу вивезти паперовий раритет до Росії через митний пост «Плетенівка», напередодні, попередили працівники Харківської митниці ДФС. За словами правоохоронців, 38-річний уродженець Харківської області автомобілем «Опель Кадет» разом з пасажиркою прямували до сусідньої держави «зеленим» коридором. Під час письмового та усного декларування водій заявив, що нічого окрім особистих речей у машині немає. Проте, чоловік помітно нервував чим і привернув до себе надмірну увагу працівників митного поста. Аби перевірити підозрілу поведінку водія, автомобіль було вирішено перевезти на «червону» смугу для більш детальної перевірки. На задньому сидінні була виявлена дорожня сумка, в якій серед особистих речей знаходився восьмий том «Полного собранія сочіненій В.Г.Белінскаго» видавництва С.-Петербург, 1907 рік. За словами водія, старовина книга належить йому. Товари з ознаками старовини є обмеженими до переміщення через митний кордон України відповідно до наказу Міністерства культури № 258 від 22.04.2002 підлягають обов’язковому декларуванню. Наразі, паперовий скарб вилучено. Його вартість буде встановлена додатково. Складено протокол про порушення митних правил за ст.472 Митного Кодексу України.

 Протягом січня – березня 2015 року слідчими підрозділами ДФС забезпечено відшкодування нанесених державі збитків у сумі 221,5 млн. грн.

Протягом І кварталу поточного року слідчими підрозділами Державної фіскальної служби України до суду спрямовано 323 кримінальних провадження. По них забезпечено відшкодування завданих державі збитків на суму 221,5 млн. грн. У направлених до суду кримінальних провадженнях арештовано коштів та майна на загальну суму 146,4 млн. грн. Загалом у провадженні слідчих підрозділів фінансових розслідувань ДФС у І кварталі 2015 року перебувало 4 120 кримінальних проваджень. Безпосередньо цього року розпочато 2 123 кримінальні провадження. Закінчено досудове слідство у 928 кримінальних провадженнях. Крім того, у зв`язку із добровільною сплатою податків, зборів (обов`язкових платежів), а також відшкодуванням збитків, завданих державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня), у січні – березні 2015 року до суду направлено 74 кримінальні провадження. Підставою стали ч. 4 ст.ст. 212 і 212-1 Кримінального кодексу України. По цих провадження державі відшкодовано збитків на загальну суму 184 млн. грн.

 Безалкогольне пиво акцизним податком не оподатковується

Пиво – це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД. Безалкогольне пиво - це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, одержаний під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об’ємною часткою спирту не більш як 0,5 відсотка, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202. На товари, що відносяться до товарної групи 2202 згідно УКТ ЗЕД, ставки акцизного податку ПКУ не встановлено, оскільки такі товари не віднесено до підакцизних. Ставки акцизного податку встановлено на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно УКТ ЗЕД, як на підакцизний товар. Отже, роздрібна торгівля пивом безалкогольним акцизним податком не оподатковується. Порядок оподаткування підакцизних товарів визначено ст. 215 Податкового кодексу України та Законом України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями.

 Обов'язок подання декларації

Обов'язок подання декларації виникає у платника податку з доходів фізичних осіб у разі отримання ним протягом звітного року таких видів доходів (прибутків): - при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)); - при отриманні окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті (суми заборгованості, за якими минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року; нецільова благодійна допомога понад установлену норму; додаткове благо у вигляді суми боргу платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності та інші); - дохід від операцій з інвестиційними активами; - іноземні доходи; - якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року у 2014 - 146160 грн.; - інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

 Нарахування ЕСВ фізичним особам, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру

З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. Про участь осіб у таких роботах роботодавці вносять записи до трудових книжок відповідно до законодавства про працю На заробітну плату працівників, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, єдиний внесок нараховується в залежності від перебування таких працівників у трудових відносинах повний (неповний) календарний місяць. Якщо працівник виконує роботи тимчасового характеру, перебуває у трудових відносинах повний календарний місяць і заробітна плата такого працівника не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), то у цьому випадку сума єдиного внеску буде розраховуватись як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. При цьому утримання єдиного внеску із заробітної плати (доходу) найманого працівника здійснюється із фактично нарахованої заробітної плати (доходу). Якщо працівник перебував у трудових відносинах з підприємством, установою, організацією неповний календарний місяць, в такому випадку норма про сплату єдиного внеску з мінімальної заробітної плати не застосовується. Зазначений порядок визначений ст. 8 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та роз’яснений листом ДФС України від 09.04.15 №12525/7/99-99-17-03-01-17.

 Наближається до завершення кампанія декларування доходів громадян

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу, що окремі категорії громадян, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи, подають таку декларацію до 1 травня 2015р. Тобто граничним строком подання податкової декларації за минулий рік є 30 квітня 2015 року. Нагадаємо, подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи до органів Державної фіскальної служби можна за вибором громадянина, а саме: в електронній формі з дотриманням умови реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; особисто платником або уповноваженою на це особою. Поштове відправлення слід було здійснити до 20 квітня 2015 року, а при поданні в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому минає такий граничний термін, тобто 30 квітня 2015 року. Для подання декларації «електронкою» громадяни можуть скористатися сервісом «Декларування он-лайн». Для цього платникові потрібно безкоштовно отримати в ДФС електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. Сервіс надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до податкових органів фізичні особи – підприємці та громадяни. Заповнена декларація та додатки зберігаються у файл для направлення до податкового органу або друку. Як відомо, з 1 січня 2015 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року до податкових інспекцій за місцем реєстрації. Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі: - отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався; - отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від фізичних осіб - громадян, які не є підприємцями); - отримання іноземних доходів; - якщо протягом 2014 року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 146160 грн.; - інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством. Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Така декларація подається упродовж всього року. Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України. Згідно з цим Кодексом громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

 30 квітня – останній день подання звіту про контрольовані операції за 2014 рік

Відповідно до статті 39 Податкового кодексу України для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом є календарний рік. Згідно з п.п. 39.4.2. п. 39.4 ст. 39 Кодексу платники податків (крім Національного банку України), які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, інформацію про здійснені контрольовані операції одночасно з поданням декларації з податку на прибуток підприємств (додаток до декларації). Платники податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 млн. гривень (без урахування податку на додану вартість), зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 травня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

 Акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів сплачує юридична особа, а не філія

Статтю 212 Податкового кодексу України визначено, що платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів. При цьому особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність. Відповідно до статті 55 Господарського кодексу України суб’єктами господарювання є господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку. Суб’єкти господарювання, зазначені у п. 1 ч. 2 ст. 55 ГКУ, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи. При цьому суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом. Відкриття суб’єктом господарювання філій (відділень), представництв без створення юридичної особи не потребує їх державної реєстрації. Згідно з ч. 1 ст. 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Також слід зазначити, що відповідно до ч. 3 та ч. 5 ст. 95 ЦКУ філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Таким чином, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є суб’єкт господарювання, зокрема юридична особа. Філія такої юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

 За 1-ий квартал звітуємо за новою формою №1-ДФ

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується платнику податку та підлягає оподаткуванню до або під час такої виплати. Податкові агенти повинні подавати до органів ДФС України податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку за формою №1-ДФ. Такий розрахунок подається до фіскального органу за місцем розташування податкового агента у строки, встановлені для податкового кварталу. Податковий розрахунок за формою №1-ДФ подається окремо за кожний звітний квартал протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Отже кінцевий термін подання податкового розрахунку за І квартал 2015 року – 12 травня 2015 року. Нагадуємо, Міністерством фінансів України затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення і подання податковими агентами, який набрав чинності 1 квітня 2015 року.

 Понижуючий коефіцієнт з ЄСВ: актуальні новації

З метою залучення більшої кількості платників єдиного внеску до застосування понижуючого коефіцієнта народними депутатами України спільно з Державною фіскальною службою України розроблено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464), які внесено Законом України від 02 березня 2015 року № 219 – VІІІ «Про внесення змін до розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)», який набрав чинності з 13 березня 2015 року. Розділ VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 доповнено новим пунктом 95, згідно з яким платники єдиного внеску до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску, встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону № 2464 для платників єдиного внеску, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту першого частини першої статті 4 цього Закону, застосовується з понижуючим коефіцієнтом (далі – Коефіцієнт), якщо платником виконуються одночасно такі умови: а) база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу; б) після застосування Коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці  складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік ; в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відс. середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464. Детальніше про умови застосування понижуючого коефіцієнту в листі ДФС України від 23.03.15 №9843/7/99-99-17-03-01-17 "Про надання роз'яснення".

 Про деякі зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

Закон України від 02 березня 2015 року № 219-VІІІ «Про внесення змін до розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)» (далі – Закон № 219), який набрав чинності з 13 березня 2015 року та яким передбачено більш лояльні умови, надав значній кількості роботодавців право на застосування понижуючого коефіцієнта, понижуючої ставки єдиного внеску. Водночас виникають питання щодо практичного застосування норм Закону № 219. Перш за все необхідно визначитись з якого періоду застосовувати нові норми. Враховуючи, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI, «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) нараховується єдиний внесок за календарний місяць та з огляду на те, що Закон № 219 набрав чинності з 13 березня 2015 року, застосовувати понижуючий коефіцієнт за новими правилами можна при нарахуванні заробітної плати (доходів) за весь березень 2015 року. При розрахунку понижуючого коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, поданої відповідно до вимог Закону № 2464. Отже, на сьогодні всі показники за 2014 рік визначаються на підставі таблиці 1 Додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 № 454, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/24160 (далі – Порядок). Варто зазначити, що понижуючий коефіцієнт застосовується у тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи, тобто нарахована заробітна плата (дохід) сумісникам також включається для розрахунків понижуючого коефіцієнта. Найпоширеніші питання щодо застосування понижуючого коефіцієнта висвітлені у листі ДФС України від 09.04.15 №12518/7/99-99-17-03-01-17 «Про надання роз'яснення», який знаходиться на веб-порталі Державної фіскальної служби України в розділі «Податкове законодавство».

 Заяву про відсутність об’єкта обчислення екологічного податку необхідно подати не пізніше 11 травня

Суб’єкти господарювання, які минулого року були платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, повинні скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку та повідомити про це відповідні податкові органи за місцем розташування джерел забруднення. Така заява подається не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року, тобто не пізніше 12 травня 2015 року. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до статті 250 Податкового кодексу України.

 Доходи, отримані від двох роботодавців, необхідно декларувати

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що доходи від двох роботодавців необхідно декларувати. Але не всім громадянам, а лише тим, які у минулому році отримували заробітну плату у зв’язку з трудовими відносинами та виплати за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів, загальна сума яких перевищила 146160 гривень (120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року – 1218 грн.). Податок з таких виплат у минулому році вже сплачений, проте декларування доходів пов’язано із застосуванням двох ставок оподаткування: 15% ПДФО (до місячного доходу, що не перевищує 10 мінімальних зарплат) та 17% до доходу, що перевищує вказану суму. Громадяни мають обов’язково до 1 травня 2015 року подати декларацію про майновий стан і доходи за місцем реєстрації (згідно з паспортними даними). До Декларації необхідно подати додаток №7 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб згідно з пп. «є» п. 176.1 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України». У вказаному додатку здійснюється перерахунок податку із задекларованої річної загальної суми оподатковуваних доходів у такому порядку: – задекларована річна загальна сума оподатковуваних доходів зменшується на фактично нараховані (утримані) протягом звітного року податковими агентами суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на суму наданої платнику податку податкової соціальної пільги (за її наявності); – із зменшеної суми: 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, оподатковуються за ставкою у розмірі 15 відсотків, решта суми – за ставкою у розмірі 17 відсотків. Далі нарахований податок зменшується на суму вже сплаченого в минулому році податковими агентами податку на доходи фізичних осіб. Позитивна різниця ПДФО підлягає сплаті до бюджету до 1 серпня 2015 року.

 Шановні громадяни! Своєчасно сплачені податки - це шлях до підвищення добробуту, стабільності та фінансової незалежності країни

В Україні триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом 2014 року. У рамках проведення цьогорічної кампанії декларування створені сприятливі умови для подання громадянами податкових декларацій про майновий стан і доходи. У разі потреби всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення декларації громадянин може отримати в Центрі обслуговування платників. Працівники центру нададуть кваліфіковану консультацію та допоможуть громадянам правильно заповнити декларацію. Від нас з вами залежить добробут не тільки держави в цілому, а й кожного окремого українця.

 Цілодобово працює антикорупційний сервіс “Пульс” Державної фіскальної служби

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що лінія антикорупційного сервісу “Пульс” працює цілодобово: у робочій час інформацію щодо корупційних діянь та інших неправомірних дій приймають фахівці ДФС, в неробочий час – інтерактивний автовідповідач. Контактний номер сервісу «Пульс»: (044) 284-00-07.

 Графік роботи Центру обслуговування платників на травневі свята

Західна ОДПІ м. Харкова доводить до відома відвідувачів інформацію щодо режиму роботи Центру обслуговування платників Західної ОДПІ. Так, 4 та 11 травня 2015 року сервісний центр працюватиме з 09:00 до 18:00 години у черговому режимі; 1,2,3,9 та 10 травня 2015 року у роботі Центру обслуговування – вихідні дні.

 Заробляєте репетиторством – подавайте декларацію

Західна ОДПІ нагадує, що отриманий дохід від репетиторських послуг підлягає декларуванню. До таких послуг відноситься: підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо. Якщо вчитель-репетитор у 2014 році не був зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності, та надавав репетиторські послуги фізичним особам, то Він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів.

 Відповідальність за неподання декларації

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє: неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Податковим компромісом скористалося майже півтисячі харківських підприємств

Як розповіли в Головному управлінні ДФС у Харківській області, за час дії податкового компромісу (з 17 січня по 16 квітня) 406 платниками податків було подано 542 заяви щодо застосування зазначеної процедури на загальну суму 32,8 млн. грн. На сьогодні вже прийняті остаточні рішення по 368 заявах. Фактичні надходження від застосування процедури на теперішній час склали 19,0 млн.грн., у тому числі 10,5 млн.грн. – по ПДВ та 8,5 млн.грн. по податку на прибуток. Як повідомив в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області Михайло Гагаркін, результати щодо податкового компромісу не остаточні, оскільки розгляд заяв від платників податків продовжується. Але податківці бачуть, що бізнес відкликнувся на таку пропозицію, тож роблять сьогодні усе можливе для того, щоб цей процес проходив комфортно та у стислі терміни. Завдяки такій добровольчій акції декларування неуплачених податків, бізнес отримав можливість розпочати працювати відкрито, уникаючи сумнівних оборуток, та виконуючи свій обов’язок перед країною у повному обсязі. «Від досягнення компромісу виграють обидві сторони – і бізнес, і держава. Для підприємця це можливість залучити додаткове фінансування та розширювати свій бізнес, а для держави це означає наповнений бюджет та стабільну економічну ситуацію», - підкреслив керівник фіскальної служби Харківщини. Нагадаємо, відповідно до закону, при застосуванні процедури податкового компромісу платник зобов'язаний сплатити 5% суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, штрафні санкції та пеня не нараховуються.

 З екранів харківського телебачення про особливості перетину кордону

Про найбільш актуальні для громадян питання, що виникають при перетині митного кордону, розповів телеглядачам співробітник митного поста «Гоптівка» Харківської митниці ДФС Михайло Шаломаєв під час авторської програми Юлії Полтавець «Тема дня» Харківського обласного телебачення. Відповідаючи на численні запитання ведучої, митник проінформував харків’ян які документи потрібно при собі мати, щоб виїхати за межі України на автомобілі. Надав корисну інформацію для тих, хто зібрався виїхати на гастролі щодо вивозу та ввозу музичних інструментів. Також Михайло Шаломаєв надав роз’яснення стосовно порядку вивезення за кордон валюти. Розповів митник і про кількість спиртних напоїв, які можна купити в магазині «Д’юті фрі» та ввезти в країну, і про можливість ввозу харчів та ліків. Наостанок Михайло Шаломаєв довів до відома глядачів інформацію щодо існування на митному пропуску двоканальної системи, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох коридорів проходу через митний кордон України – «зелений» або «червоний». Також  фахівець повідомив  і про відповідальність за порушення проходження митного контролю по «зеленому коридору» у разі переміщення через кордон товарів заборонених або обмежених законодавством України.

 Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області