Прес-служба ДПІ Херсону інформує

Податковий стимул для переобладнання авто з бензину на газ

Херсонські власники авто, які переобладнали своїх „залізних коней” для роботи на зрідженому (стисненому) газі чи біопаливі, можуть частково компенсувати свої витрати у вигляді отримання податкової знижки.

Так, відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України, витрати, пов’язані з переобладнанням транспортних засобів, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива дають право на податкову знижку.

Для отримання податкової пільги, необхідно подати до податкової інспекції за місцем проживання декларацію про майновий стан та доходи за 2015 рік. Головною вимогою отримання пільги є підтвердження понесених витрат на установку обладнання. Додамо, що переобладнаний автомобіль повинен обов’язково бути  перереєстрований у відповідних органах.

На захист природи херсонці віддали 957 тис. гривень

Цього року херсонські платники податків сплатили до бюджетів усіх рівнів 957 тис. грн екологічного податку. Зазначимо, що 80% надходжень (765,4 тис. грн) надійшли до обласного та міського бюджетів.

Екологічний податок – це загальнодержавний обов'язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року.

Такий податок застосовується у більшості країн ЄС. Додамо, що за визначенням Європейського екологічного агентства, екологічні податки можуть бути в широкому плані визначені як „усі податки, база стягнення яких справляє специфічний негативний вплив на навколишнє середовище”.

 Херсонці більше не сплачують збір на пально-енергетичні ресурси

Починаючи з 1 січня 2016 року в Україні не справляється збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ. Він був встановлений тимчасово, і діяв у попередніх роках.

Платниками збору були суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, у тому числі уповноважені особи договорів простого товариства, які:

- провадили діяльність з постачання природного газу споживачам на підставі укладених з ними договорів;

- споживали імпортований ними природний газ як паливо або сировину;

- споживали видобутий ними природний газ як паливо або сировину.

У минулому році міські платники збору перерахували до бюджету 19,5 млн гривень.

 Депозити херсонців приносять доходи і власникам, і державі

Оподаткування відсотків по депозитам херсонців у І кварталі цього року додало до держбюджету майже 7 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 2 млн грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Зокрема, у березні херсонці сплатили 2,3 млн грн податку із доходів у вигляді процентів.

Нагадаємо, що пасивні доходи херсонців, зокрема доходи у вигляді відсотків на банківський депозит, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах за базовою ставкою 18%.

Пільгова ставка податку з пасивних доходів у розмірі 5% застосовується для оподаткування дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств.

Слід додати, що у будь-якому із зазначених випадків із пасивних доходів, окрім податку на доходи фізичних осіб, справляється військовий збір за ставкою 1,5%.

 В середньому річний дохід херсонців становить 129 тис. гривень

Саме така статистика задекларованих херсонцями доходів, отриманих у 2015 році. Так, з початку року 621 херсонець подав декларацію про доходи. Разом вони задекларували майже 80 млн грн доходів, від яких бюджет має отримати 3,5 млн грн податку на доходи та військового збору.

Нагадаємо, що Деклараційна кампанія офіційно стартувала з 1 січня і триватиме до 3 травня цього року. Доходи громадян, отримані у вигляді дарунків, спадщини, призів тощо, підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу України.

Декларацію можна подати як у паперовому, так і в електронному вигляді. Детальну консультацію із питань декларування доходів громадян херсонці можуть отримати в Центрі обслуговування платників Херсонської ОДПІ за адресою: вул. І. Кулика, 143а, вікно №7 або за телефоном 32-74-40.

Херсонські мами можуть скористатися податковими пільгами

З початку року до Херсонської ОДПІ звернулись 2 херсонки з метою отримання податкової знижки на витрати, понесені у зв’язку зі штучним заплідненням. Загалом вони задекларували 163 тис. грн доходів, 34 тис. грн понесених витрат та відповідно 5 тис. грн податку до повернення.

Нагадаємо, що херсонці, які бажають використати власне право на податкову знижку, мають до кінця 2016 року подати до Херсонської ОДПІ декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік. У разі документального підтвердження понесених витрат, які відповідно до законодавства можна компенсувати податком на доходи фізичних осіб, їм на рахунки буде перерахована зайво сплачена сума ПДФО.

 Вода в Херсоні оподатковується, але не вся...

Херсонські підприємства та підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва, є платниками рентної плати за використання води (п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України, далі - ПКУ).

При цьому не є платниками рентної плати водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та платників єдиного податку.

Під терміном „санітарно-гігієнічні потреби” слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Також звільняються від сплати рентної плати за водокористування і платники четвертої групи єдиного податку (ст. 297 ПКУ).

Якщо водокористувачі, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, використовують обсяги води для господарської діяльності, направленої на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, рентна плата обчислюється на загальних підставах з усього обсягу використаної води з урахуванням обсягу втрат води в їх системах постачання.

Касовий чек: нові вимоги до форми та змісту

З 11 березня цього року для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (суб’єктів господарювання, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), касовий чек, надрукований реєстратором розрахункових операцій, повинен містити окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), а на початку рядка має друкуватися назва податку. В реквізиті „Акцизний податок” його назва наводиться згідно з Податковим кодексом України. За потреби дозволяється використовувати скорочення. При цьому, рядки 9 та 10 такого касового чека повторюються відповідно до кількості податкових груп за різними ставками ПДВ та акцизного податку. Дозволяється не друкувати рядки за податковими групами, якщо сума ПДВ або акцизного податку дорівнює нулю.

Вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім ПДВ, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем до 13 березня 2016 року.

Більш детально про новації можна дізнатись у листі ДФС України від 29.03.2016 № 10583/7/99–99–22–07–03–17 „Про нормативно-правові акти”, або в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі „ЗІР”, який розміщено на веб-порталі відомства.

    Херсонські підприємці шахраям не вірять та пильність зайвою не буває!

Уже вдруге за останній тиждень невідомі особи, вимагають у херсонських підприємців  грошові кошти. Шахраї телефонують на стаціонарні та мобільні телефони суб’єктів господарювання, представляються начальником Херсонської об'єднаної податкової інспекції або його довіреною особою та, погрожуючи проведенням перевірок, вимагають перерахувати грошові кошти. При цьому апетити шахраїв значно зросли. Якщо раніше “залагодження справ у податковій” злочинці оцінювали від 2000 до 6000 гривень, то тепер - у 1000 американських доларів.

Востаннє дзвінки з такими вимогами зафіксовані з телефонних номерів 050-701-26-43 та  066-660-97-45.

Шановні керівники підприємств і підприємці, будьте пильними і обачними, не дозволяти аферистам вводити себе в оману. Якщо у вас вимагають грошові кошти, погрожують перевіркою, пропонують залагодити якісь справи в податковій інспекції - знайте, це шахраї. Про всі можливі шахрайські та провокаційні дії просимо негайно інформувати поліцію за телефоном 102.

 Лист ДФС про застосування режиму звільнення від оподаткування

До 1 січня 2017 року від оподаткування податком на додану вартість (далі - ПДВ) звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів.

Переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, тимчасово, до 1 січня 2017 року, звільняються від обкладення ПДВ, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 15. Відповідно до вказаної Постанови до відходів та брухту чорних металів належать: відходи та брухт ливарного чавуну; з нержавіючої сталі; токарна стружка, обрізки, уламки, відходи фрезерного виробництва та ошурки з чорних металів тощо.

До кольорових металів віднесено відходи та брухт з мідних і нікелевих сплавів; титану; брухт алюмінієвий та інше.

Більш детальну інформацію про застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ можна отримати у листі ДФС України від 25.03.2016 № 10203/7/99-99-19-03-02-17. Ознайомитись з листом можна за посиланням http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66959.html.

 Про оподаткування доходів громадських організацій

Відповідно до ст. 133 Податкового кодексу України неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій .

Обов'язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами.

 Плата за землю державної власності

Відповідно до норм Податкового кодексу України, платниками земельного податку є юридичні особи – власники земельних ділянок, які відповідно до закону набули права власності на землю, та землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності.

Платником орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності є орендар земельної ділянки.

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) земельний податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету земельний податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

 Електронні ключі для декларування своїх доходів он-лайн

Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДФС надає безкоштовні послуги щодо отримання електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) громадянам, яким відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” необхідно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

З метою включення до посилених сертифікатів суб’єктів декларування реєстраційного номеру облікової картки платника податків, до Реєстраційних карток необхідно вносити такий реєстраційний номер та додавати до комплекту реєстраційних документів завірену власноручним підписом копію облікової картки платника податків.

Перелік документів, необхідних для отримання послуг ЕЦП, можна переглянути за посиланням  http://acskidd.gov.ua/government_card.

Перевірити статус електронного підпису можна за допомогою сервісу „ІІТ Користувач ЦСК-1”, розміщеного на сайті Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС (http://www.acskidd.gov.ua).

 Новації акцизного оподаткування

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, яким уточнено законодавчі норми щодо оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу

Відтак, реалізація скрапленого вуглеводневого газу для побутових потреб населення не підпадає під визначення терміну реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, установлене в ст. 14 Податкового кодексу України.

На підставі Закону, суб’єкти господарювання, які реалізують скраплений газ для потреб населення, з 1 січня 2016 року не є платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

 Податковий календар на 19 – 20 квітня 2016 року

Відповідно до норм Податкового кодексу України 19 квітня 2016 року є останнім днем сплати авансових платежів з ПДФО фізичними особами – підприємцями (крім єдинників), розрахованих самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, та сплати єдиного внеску, нарахованого за попередній квартал підприємцями – спрощенцями.

  До 20 квітня включно херсонським бізнесменам необхідно подати:

- податкову декларацію з акцизного податку за березень;

- податкову декларацію з ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- податкову декларацію рентної плати за березень;

- звіт по єдиному внеску, нарахованому за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників.

Крім того, середа 20 квітня є останнім днем сплати авансових внесків з єдиного податку підприємцями І та ІІ груп та доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованого з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку.

 Реєстр волонтерів АТО на сайті фіскальної служби

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 30.10.2014 № 1089  „Про затвердження Порядку формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції” Державна фіскальна служба створює й адмініструє зазначений Реєстр в електронній формі, а також щодекади оприлюднює на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) відомості з нього.

Завдяки цьому Реєстру кожен бажаючий може отримати інформацію про волонтера наступного змісту: прізвище, ім’я, по батькові волонтера АТО; категорії громадян, на користь яких надається благодійна допомога волонтером АТО; реквізити відкритих банківських рахунків волонтера АТО (найменування банку, код банку, номер рахунка, валюта рахунка, дата відкриття); найменування органу ДФС за основним місцем обліку волонтера АТО; дату початку здійснення громадянином діяльності як волонтера АТО; дату включення до Реєстру, внесення змін до Реєстру стосовно волонтера АТО; дату припинення діяльності як волонтера АТО; дату виключення з Реєстру.

Прес-служба Херсонської ОДПІ

ГУ ДФС у Херсонській області