Прес-служба Херсонської ОДПІ інформує

Страхувальники з Херсона сплатили 854 млн гривень ЄСВ

Саме така сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) надійшла до бюджету за січень-листопад 2016 року. Зокрема, у листопаді на соціальні видатки херсонці спрямували понад 85 млн гривень ЄСВ, із яких 81% - це нарахування роботодавців на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно-правого характеру та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Нагадаємо, що ЄСВ зобов’язані сплачувати всі роботодавці під час нарахування (виплати) зарплати найманим працівникам. Завдяки цьому працівник матиме можливість отримувати допомогу у зв’язку з безробіттям, виплати по вагітності та пологах і лікарняні, а в майбутньому - пенсію. Суму ЄСВ перераховують до бюджету роботодавці за власний рахунок.

Податкові платежі до місцевого бюджету перетнули позначку в 1 мільярд гривень

У січні-листопаді 2016 року платники податків, які перебувають на податковому обліку в Херсоні, перерахували до місцевого бюджету 1003,5 млн гривень податків і зборів. Це майже на 324 млн гривень або 48% більше, ніж у такому ж періоді минулого року.

Вже традиційно, основними джерелами наповнення місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизних товарів та земельна плата. Ці чотири податки разом складають 95% усіх податкових надходжень до місцевого бюджету.

Таких показників вдалося досягти завдяки співпраці податківців і платників податків, а також розумінню херсонців усієї міри своєї відповідальності щодо наповнення бюджету територіальної громади та, відповідно, розвитку нашого міста.

Платники податків з Херсона збільшили відрахування до казни майже на півмільярда гривень

У січні-листопаді цього року суб'єкти підприємницької діяльності та громадяни, які стоять на податковому обліку в Херсоні, перерахували до бюджетів усіх рівнів 1759,5 млн грн податків і зборів. Попри непросту ситуацію в економіці, бюджети отримали на 490,3 млн гривень або на 39% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Така позитивна динаміка спостерігається як щодо надходжень до Державного, так і до місцевого бюджету. Зокрема, до Державного бюджету надійшло 756 млн гривень або на 28% більше, ніж торік, а до місцевого - 1003,5 млн гривень або на 48% більше проти відповідного періоду минулого року.

Малий бізнес Херсона встановлює рекорди

Представники малого бізнесу Херсона, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, за 11 місяців цього року перерахували до місцевих бюджетів понад 128 млн гривень єдиного податку. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 41 млн гривень або на 47%.

Левова частка суми сплачена підприємцями - “спрощенцями”. Від них бюджет отримав майже 88 млн гривень цього податку. Від діяльності підприємств - “спрощенців” бюджет поповнився на 40 млн гривень.

До речі, єдиний податок посідає почесне друге місце у загальній сумі податкових надходжень до місцевого бюджету. Його питома вага складає майже 13%, що є суттєвою підтримкою бюджету територіальної громади.

Понад 609 млн гривень ПДФО надійшло до місцевого бюджету

За 11 місяців цього року мешканці та суб'єкти господарювання Херсона сплатили до бюджетів усіх рівнів 837 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Із вказаної суми 27% - понад 228 млн гривень перераховано до Державного бюджету. Відповідно, 73% від загальної суми збагатили місцеву скарбницю – 609 мільйонів гривень.

Податок на доходи фізичних осіб є одним із бюджетоутворюючих, адже його питома вага в загальних надходженнях до місцевого бюджету у січні-листопаді 2016 року склала майже 61%.

Основне національне багатство збагачує місцевий бюджет

З початку року власники та користувачі земельних ділянок, розташованих у Херсоні, перерахували до місцевої скарбниці 98,6 млн гривень земельного податку та орендної плати. Зазначена сума перевищила минулорічні показники на 32,5 млн гривень або на 49 відсотків. Така позитивна динаміка є результатом співпраці Херсонської ОДПІ та органів місцевого самоврядування щодо залучення до оподаткування усіх власників земельних ділянок, а також сумлінного ставлення землевласників до виконання свого обов’язку щодо сплати податків.

Слід зазначити, що левову частку суми земельного податку сплатили юридичні особи - 85,2 млн гривень, а від громадян бюджет отримав 13,4 млн гривень.

Земельний податок є вагомим джерелом наповнення місцевого бюджету. В загальному обсязі платежів до місцевого бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється Херсонською ОДПІ, ці платежі складають майже 10 відсотків.

Порядок оформлення скарг платниками податків та їх розгляду змінено

З 25.11.2016 процедуру оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень або інших рішень органів ДФС під час адміністративного оскарження дещо змінено. Оновлення до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2016 № 849.

Так, відтепер розгляд матеріалів скарг платників податків здійснюватиметься у закритому засіданні. У відкритому засіданні розгляд відбуватиметься виключно на підставі письмового клопотання скаржника про відкритий розгляд матеріалів скарги (форма його додається). Не допускається відкритий розгляд скарги, якщо в матеріалах справи наявні відомості, що становлять державну таємницю. Під час розгляду матеріалів скарги платника податків в ході адміністративного оскарження повинні будуть враховуватися податкові консультації, а також узагальнюючі податкові консультації, надані такому платнику податків.

Також, у Порядку уточнено права особи, яка подала скаргу на рішення контролюючого органу.

З початку зими зросли соціальні гарантії

З 1 грудня 2016 року мінімальну заробітну плату та прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 1600 гривень. Це передбачено положеннями Закону України від 19.05.2016 № 1384-VIII ,,Про внесення змін до Закону України ,,Про Державний бюджет України на 2016 рік”. 

До слова, підвищення розміру мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму не впливає на показники, що розраховуються залежно від їх розмірів на 1 січня звітного податкового року. Зокрема, суми єдиного податку для підприємців - платників цього податку І та ІІ груп, розмір податкової соціальної пільги, граничний розмір добових витрат на відрядження, ставки податку на нерухомість та збору за місця для паркування, залишаються дійсними протягом усього звітного податкового року.

Розмір обов'язкового страхового платежу з єдиного внеску збільшився

З грудня рівень заробітної плати та прожиткового мінімуму збільшено до 1600 гривень. Відповідне підвищення соціальних стандартів впливає на розмір мінімального страхового платежу та максимальний розмір бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Так, з 1 грудня 2016 року за умови перебування працівника у трудових відносинах повний календарний місяць мінімальний страховий платіж єдиного внеску не може бути меншим за 352 гривні. Також, у розмірі не нижче зазначеного, необхідно сплатити до бюджету обов’язковий платіж за грудень підприємцям - платникам єдиного податку та особам, які провадять незалежну професійну діяльність і отримують дохід від цієї діяльності.

А от максимальний розмір бази нарахування єдиного внеску з початку грудня становить 40 000 гривень. Відповідно, максимальний страховий платіж при нарахуванні єдиного внеску на зарплату становить 8800 гривень. У разі, якщо роботодавець-юридична особа нараховує єдиний внесок на зарплату працівника-інваліда, максимальний страховий платіж становить 3364 гривні.

Лічені дні залишилися для перереєстрації неприбуткових підприємств

До 1 січня 2017 року неприбуткові підприємства, установи та організації зобов'язані привести свої установчі документи у відповідність із нормами ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та подати копії таких документів до органу фіскальної служби за місцем реєстрації. У разі невиконання вимог ст. 133 ПКУ, після вказаної дати такі суб’єкти будуть виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Враховуючи те, що до кінцевого строку підтвердження статусу неприбутковості залишилися лічені дні, неприбутковим підприємствам слід поквапитися, аби встигнути в строк надати контролюючим органам документи.

Детальну інформацію щодо включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій можна отримати за телефонами: 32-74-10, 32-74-57, 32-74-29.

Прес-служба Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області