Прес-служба Херсонської ОДПІ інформує, від 09.06.17р.

 Платники Херсонської ОДПІ забезпечили можливість направити на соціальні видатки 740,6 млн грн 

Таку суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) у січні-травні цього року перерахували платники податків, які зареєстровані в Херсонській ОДПІ. Зокрема, лише у травні на соціальні гарантії направлено 164,2 млн грн ЄСВ.

Найбільший внесок у майбутнє пенсійне забезпечення здійснили роботодавці обласного центру, питома вага яких у загальній сумі надходжень склала 73%. Внесок cтрахувальників Білозерського району складає 7% від загальної суми ЄСВ, Голопристанського та Олешківського — по 5%, Скадовського — 4%, Чаплинського і Каланчацького — 3% та 2%  відповідно. 

Херсонський бізнес у травні перерахував до бюджету 205 млн грн 

Впродовж травня платники податків, які зареєстровані в головному офісі Херсонської ОДПІ, сплатили до бюджетів усіх рівнів 205 млн грн податкових платежів. Зазначена сума на 48,6 млн грн більша, ніж показник аналогічного періоду минулого року.

При цьому, до Державного бюджету спрямовано 87,6 млн грн, що на 22,4 млн грн або 34% більше, ніж за відповідний період минулого року.

До місцевого бюджету з початку року надійшло 117,4 млн грн, що на 26,2 млн грн або 29% перевищує показники травня 2016 року.

Більше 1 мільярда гривень отримали бюджети від платників Херсона 

З початку цього року представники бізнесу і мешканці обласного центру відрахували до Зведеного бюджету України 1041,5 млн грн податків і зборів. Зазначена сума на 216,2 млн грн більша, ніж показник аналогічного періоду минулого року.

При цьому, до Державного бюджету надійшло 492,2 млн грн, що на 247,4 млн грн або вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого року.

До місцевого бюджету з початку року надійшло 549,2 млн грн, що на 122,3 млн грн або 29% перевищує показники січня-травня 2016 року.

Дякуємо усім сумлінним платникам податків за своєчасну сплату податкових зобов'язань та небайдуже ставлення до наповнення бюджету!

Херсонські ліцеїсти гостили у податківців 

У головному офісі Херсонської ОДПІ з метою виховання податкової культури та сприяння профорієнтації молоді щороку проводиться День відкритих дверей. Цього разу на гостину до податківців завітали учні 10-х класів Херсонського ліцею Херсонської обласної ради.

Екскурсія традиційно розпочалася з відвідування Центру обслуговування платників. На власні очі ліцеїсти побачили процес надання податківцями послуг, відчули себе у ролі платника податків, дізналися про електронні сервіси ДФС та можливість отримати електронний підпис.

Також під час заходу діти дізналися про історію оподаткування, права та обов'язки платників податків і контролюючих органів, основні положення Податкового кодексу України, напрямки діяльності Херсонської ОДПІ тощо. Гості не лише уважно слухали розповідь співробітників інспекції, але й цікавилися різними питаннями діяльності ДФС, ділилися враженнями від почутого. Чи не найбільше їм сподобалася розповідь про дивні та незвичайні податки.

Наприкінці зустрічі співробітники податкової інспекції побажали дітям отримати міцні знання, відповідально поставитися до вибору професії та успішно реалізувати себе у майбутньому.

Від оподаткування херсонської нерухомості місцевий бюджет отримав 6,4 млн грн 

У січні - травні жителі та суб'єкти господарювання Херсона сплатили 6,4 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Варто зазначити, що цьогорічний обсяг надходжень зазначеного податку перевищує минулорічний показник на 2,7 млн гривень. Усі кошти від податку на нерухомість поповнюють виключно бюджет міської територіальної громади.

До слова, Державна фіскальна служба України листом від 13.05.2017 № 11897/7/99-99-12-02-03-17 надала методичні рекомендації щодо заповнення Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у разі уточнення задекларованих податкових зобов’язань.

Часу для доопрацювання документів неприбутківцями залишилося обмаль

Термін формування нового Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі — Реєстр) закінчується 1 липня 2017 року. З метою включення до нового Реєстру неприбуткові організації зобов’язані привести свої установчі документи у відповідність із вимогами, встановленими п. 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Копії таких документів та реєстраційну заяву платника податку за формою № 1-РН необхідно надати контролюючому органу, за основним місцем обліку.

Неприбуткові установи та організації, що не забезпечили приведення своїх установчих документів у відповідність та не надали їх копії контролюючому органу, будуть виключені з Реєстру після 1 липня 2017 року, а релігійні організації – після 1 січня 2018 року.

Детальна інформація щодо змін у порядку включення контролюючими органами неприбуткових організацій до Реєстру надана у листі ДФС України від 26.04.2017 № 10382/7/99-99-15-02-01-17.

Бажаєте спростити ведення бізнесу подайте заяву

          Херсонські підприємства та підприємці, які є платниками інших податків і зборів можуть прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності один раз протягом календарного року. Для цього необхідно подати до Центру обслуговування платників за основним місцем обліку відповідну заяву та розрахунок доходу. Строк подання таких документів - не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Отже, суб'єкти господарювання, які бажають з 1 липня 2017 року стати платниками єдиного податку, мають подати заяву про застосування спрощеної системи та Розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше 15 червня цього року.

Обов’язковими атрибутами продажу пива є ліцензія та РРО

В Україні торгувати пивом дозволено лише суб'єктам господарювання, які отримали в установленому законом порядку ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Однією з умов отримання такої ліцензії є наявність зареєстрованого належним чином реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО). Така вимога поширюється  і на підприємців - платників єдиного податку другої та третьої груп.

Водночас, дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій підприємцями, які сплачують єдиний податок та здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу 1 млн грн застосування РРО є обов'язковим.

Варто зазначити, що продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, дозволяється лише закладам ресторанного господарства та спеціалізованим відділам підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування РРО при проведенні розрахунків.

З доходів від оренди майна громадянам слід сплатити податок самостійно

Дохід від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) визначається у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України, та включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу громадянина.

Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець. При цьому:

а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації;

б) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку - орендодавця у порядку, встановленному Кабінетом Міністрів України.

Великі та середні підприємства звітують лише онлайн

Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органів фіскальної служби в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Податкова звітність з податку на додану вартість подається в електронній формі контролюючому органу всіма платниками цього податку з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

У разі припинення договору про визнання електронних документів з підстав, визначених законом, платник податків має право до складення нового договору подавати податкову звітність особисто або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Прес-служба Херсонської ОДПІ

ГУ ДФС у Херсонській області