Прес-служба Херсонської ОДПІ інформує, від 30.06.17р.

Стан розгляду письмових звернень

Впродовж січня-травня цього року до Херсонської ОДПІ надійшло 68 письмових звернень громадян. У такому ж періоді 2016 року письмово звернулися 85 громадян. Із загальної кількості отриманих ОДПІ письмових звернень найбільше надійшло від мешканців Херсона — 57, решта — від мешканців Чаплинського (9) та Голопристанського (2) районів.

Серед авторів письмових звернень є 16 підприємців, 4 учасники бойових дій, 4 ветерани праці, 1 дитина війни, решта дописувачів про свій соціальний стан не повідомили.

За тематикою половина (34) від загальної кількості звернень стосувалися роз’яснень різних питань податкового законодавства, 26 — проведення перевірок, 3  — реєстрації та обліку платників податків, 2 — застосування штрафних санкцій, 1 — адміністрування єдиного внеску, 2 — пропозиції щодо вдосконалення роботи ДФС.

Усі звернення громадян розглянуто та надано відповідь у встановлений законом строк.

Про співпрацю з підприємцями прозвітуйте до податкової

Суб’єкти господарювання або самозайняті особи, які нараховують (виплачують) дохід підприємцю від здійснення ним підприємницької діяльності, не утримують податок на доходи за умови надання копії документа, що підтверджує реєстрацію отримувача доходів суб'єктом підприємницької діяльності. Це дозволяє п. 177.8 ст. 177 Податкового кодексу України.

Документами, що підтверджують держреєстрацію підприємця, є витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Дохід, нарахований (виплачений) підприємцю, необхідно обов'язково відобразити у Податковому розрахунку за формою №1ДФ.  Сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь підприємців, відображається у такому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «157».

Після сплати податків бізнесмени можуть вільно користуватися коштами з банківського рахунку

Підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст. 42 Господарського кодексу України, далі – ГКУ).

Відповідно до ст. 44 ГКУ підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.

Отже, підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Фінансова звітність - невід’ємний додаток до декларації з податку на прибуток підприємств

З 09.06.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467, яким внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897.

Зокрема, змінами передбачено, що фінансова звітність, яка складається платниками податку на прибуток згідно з п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України, є додатком ФЗ до Декларації та її невід’ємною частиною.

Крім того, внесені зміни до додатків ЗП, ПН, ТЦ, ВП, РІ, АМ, ЦП до Декларації.

З оновленим текстом зазначеного наказу можна ознайомитись у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, який розміщений на веб-порталі ДФС України.

Від продажу підакцизних товарів казна отримала 33,2 млн грн

Впродовж січень-травня цього року суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів перерахували до бюджету Херсона 33,2 млн грн акцизного податку. Лише у травні до місцевої казни надійшло понад 5,6 млн грн вищезгаданого податку. 

Нагадаємо,  що суб'єкти господарювання щомісячно сплачують 5% акцизного податку з роздрібної торгівлі алкоголем, пивом та тютюновими виробами до місцевих бюджетів, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. Раніше такий податок справлявся і з роздрібного продажу пального, а з 01.01.2017 пальне, відпущене через АЗС/АГЗС (фізичний відпуск), акцизним податком не оподатковується.

Херсонські підприємці навчалися працювати у правовому полі

Днями у Херсоні відбувся семінар для платників податків. Захід був організований Херсонською ОДПІ та проведений спільно із Головними управліннями ПФУ та Держпраці у Херсонській області. У розпал сезону відпусток на семінар завітали чимало суб'єктів господарювання.

На семінарі висвітлювались питання щодо змін в оподаткуванні, справлянні єдиного внеску, пенсійному забезпеченні та трудовому законодавстві. Зокрема, присутні дізналися про особливості оподаткування відпускних, оновлення звітних форм із акцизного та земельного податку, звіту неприбуткових установ, застосування підприємцями-спрощенцями реєстраторів розрахункових операцій. Також учасники заходу дізналися про нюанси формування звіту з єдиного внеску та виправлення типових помилок, допущених у таких формах.

Окрему увагу було приділено темі легалізації доходів і найманої праці та запровадженню в Херсонській області пілотного проекту Міжнародної організації праці з подолання незадекларованої праці. В рамках цього проекту проводиться інспекційна діяльність Держпраці в неформальному секторі економіки. 

Наприкінці семінару суб'єкти господарювання отримали від лекторів вичерпні відповіді на запитання. 

 

Прес-служба Херсонської ОДПІ

ГУ ДФС у Херсонській області