Роман Насіров: Ми пропонуємо великому бізнесу якісно новий рівень обслуговування

В ДФС розроблено Концепцію реформування Центрального офісу з обслуговування великих платників податків, яка передбачає якісно новий рівень обслуговування бізнесу. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час презентації Концепції для широкого загалу. «Це ще один дуже важливий крок у глобальному реформуванні Державної фіскальної служби. Ми рухаємося у напрямі створення реальної сервісної служби, яка працюватиме за європейськими та світовими стандартами», – наголосив Роман Насіров. Однією з головних та стимулюючих новацій для бізнесу Роман Насіров вважає відміну планових та зустрічних перевірок великих компаній, а також отримання відшкодування ПДВ в автоматичному режимі. Крім того, для таких платників будуть спрощені й процедури митного оформлення товарів. «Відміна планових та зустрічних перевірок – це великий крок назустріч бізнесу, який ми готові зробити. За  сумлінну сплату податків компанії отримуватимуть ПДВ-автомат та не матимуть планових та зустрічних перевірок», – наголосив Голова ДФС. За його словами, ці компанії забезпечують більшість надходжень до державного бюджету і саме тому вони потребують індивідуального підходу та високого рівня сервісу. У Центральному офісі будуть проведені кадрові зміни. Кожне підприємство отримає свого податкового консультанта-координатора. За словами Романа Насірова, великому бізнесу для вирішення проблемних питань не потрібно буде звертатися до різних підрозділів, адже консультант матиме всі можливості для оперативного вирішення в правовому полі усіх питань, з якими компанія зіштовхується у роботі. У рамках реформи також планується розвиток нових сервісів. Окрім вже діючих 14 сервісів, платникам буде також запропоновано електронну перевірку та уніфікацію бухгалтерського ІТ забезпечення. До того ж, для зручності платників буде реформовано структуру Центрального офісу. На базі офісу буде створено єдину юридичну особу, що забезпечить єдиний підхід до всіх платників. Центральний офіс матиме 5 управлінь в регіонах України та 7 відділень. Таким чином компанія-платник зможе обрати за зручністю будь-яке відділення, в якому обслуговуватиметься.

Інша цікава інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області:

Зброя, печаті та валюта: податківці виявили ще один «конвертаційний центр»

Працівники оперативного управління податкової міліції Харківщини спільно із фахівцями Головної військової прокуратури ГПУ виявили «конвертаційний центр» з обігом понад 300 мільйонів гривень. Про це повідомляє перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Сергій Фуніков. 44-річний уродженець Російської Федерації, який наразі мешкає у Харкові, взявши у посібники 10 помічників, з метою незаконної конвертації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, створив більше 12 фіктивних підприємств. Послугами «конвертатора» користувалися реальні фірми Харківської та Київської областей. У ході розслідування встановлено, що даним  «конвертаційним центром» не нехтували і заводи з оборонної галузі, які укладали фіктивні угоди з придбання мікросхем та комп’ютерного обладнання для військово-промислової сфери. «Загальний обіг виведених в тіньовий обіг коштів протягом 2014-2915 років склав понад 300 млн. грн., - зауважує Сергій Фуніков, - Ймовірні втрати бюджету тільки з ПДВ становлять близько 50 млн. грн.» У ході комплексу широкомасштабних заходів працівники податкової міліції Харківщини провели 23 обшуки. «У ході комплексу широкомасштабних заходів було виявлено та вилучено 15 печаток підприємств, які входили до складу «конвертаційного центру», комп’ютерна техніка та засоби спостереження, банківські картки, чекові книжки, флеш накопичувачі та бухгалтерська документація», - розповідає Сергій Фуніков. Також правоохоронці виявили та вилучили вогнепальну зброю, нунчаки та бойові набої, які зберігалися в одному з офісних приміщень «конвертаторів». «Крім цього, в офісних та житлових приміщеннях працівники оперативного управління та прокуратури виявили та вилучили 21,3 тис. євро, 19,7 тис доларів та 25 тис. грн., - зазначає Сергій Фуніков, - загальна сума вилучених грошових одиниць у гривневому еквіваленті складає близько 1 млн. 49 тис. грн..» Наразі слідчо-оперативні заходи тривають.

Податкова міліція вилучила у бухгалтера «конвертцентру» золота та коштів на 9,5 млн. грн

Співробітниками податкової міліції у Харківській області спільно з працівниками головної військової прокуратури ГПУ в ході розслідування кримінального провадження за ч.ч.5 ст.ст.27 і 191 та ч.2 ст.205 КК України проведено обшук банківської скриньки. Зазначена банківська скринька була розміщена в одному з відділень комерційного банку та орендувалась бухгалтером конвертаційного центру. Під час обшуку вилучено 2,842 кг золота (лом, злитки, монети), 314,4 тис. доларів США, 12,3 тис. Євро та 55 турецьких лір готівкою. Всього вилучено коштів та дорогоцінних металів на суму близько 9,5 млн. гривень. Тривають слідчі дії зі встановлення кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.

Харківський регіон: у жовтні 2015 року до бюджету країни надійшло 192 млн. грн. ПДВ

Це майже на 46,0 млн. грн. більше ніж у жовтні минулого року. Такі цифри (станом на 29.10.2015) озвучили в ГУ ДФС у Харківській області. Як зазначили у відомстві, надходження ПДВ цього місяця також перевищують й середньомісячний показник 2015 року - практично на 30,0 млн.грн. Серед головних чинників, які сприяли досягненню таких результатів, податківці називають ефективну боротьбу з «тіньовим обігом». «Вивести кошти з «тіньового» сектора економіки регіону, створити умови для унеможливлення ухилення від оподаткування, а також залучити до добровільної сплати усіх суб’єктів господарювання – саме такі завдання поставлені перед нашими співробітниками», - відзначає керівник фіскальної служби Харківщини Ірина Сагайдак. Посадовець також наголошує, що сьогодні усі – і податківці, і бізнес, повинні вчитися взаємній відповідальності, чесній сплаті за рахунками, відвертому діалогу. Тож необхідно зрозуміти, що робимо разом це для держави, якій слід не просто вистояти, а  ще й зміцніти.

Фіскальною службою Харківської області виявлено майже 3,5 тисячі нелегальних найманців

Як повідомили в Головному управлінні ДФС у Харківській області, саме стільки найманих працівників, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями та відповідного оподаткування, виявили з початку року в регіоні. Нерадиві роботодавці, які використовували працю нелегальних робітників, сплатили до бюджету близько півмільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 1,8 млн. грн. єдиного внеску. Ще майже 1,5 тисячі громадян, які працювали без реєстрації, офіційно зареєструвалися підприємцями та перерахували до бюджету більше мільйона гривень податків. Крім того, завдяки спільним заходам фіскальної служби області та органів місцевої влади, у поточному році рівень виплати заробітної плати своїм працівникам підвищили 1,5 тисячі  суб’єктів господарювання. Бюджет додатково отримав майже 8 млн.грн. податків і зборів. Загалом, з початку року під час перевірок на дотримання трудового  законодавства порушення фіксувалися у 43 відс. від перевірених. За результатами проведених заходів до бюджету донараховано близько 9 млн.грн. податку на доходи  фізичних осіб та штрафних санкцій.

На Харківщині платники податків отримали майже 160 тисяч адміністративних послуг

Як повідомили у фіскальній службі області, протягом січня-вересня 2015 року Центрами обслуговування платників надано 158 203 послуг. Фахівці інформують, що найбільш запитуваною є послуга  з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Станом на 01.10.2015 року надано 73 860  таких послуг. Друге та третє місце за популярністю посіли послуги з видачі витягу з реєстру платників єдиного податку та з реєстрації платниками єдиного податку. Саме їх за 9 місяців поточного року надано 18339 та 13340  відповідно. Користується попитом і послуга з реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку. Таких послуг надано майже 10 тисяч. Зауважимо, що для зручності платників кожна послуга має інформаційну картку, в якій зазначено інформацію про суб’єкта, що надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, а також умови її отримання. Відтак, з інформаційної картки платники можуть дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання довідки, порядок та спосіб їх подання, термін її видачі, способи отримання результату тощо.

До відома громадян! Звернутися до ДФС можна в електронному вигляді

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до вимог ст.5 Закону України «Про звернення громадян», в усіх органах ДФС міста та області створено електронні поштові скриньки для запитів на отримання публічної інформації та для подання письмових звернень в електронному вигляді. Так, якщо ви бажаєте направити електронного листа (звернення) до Головного управління ДФС у Харківській області, використовуйте адресу - kh.zvernennya@sfs.gov.ua. З електронними поштовими скриньками районних податкових інспекцій можна ознайомитися на суб-сайті «Територіальні органи ДФС у Харківській області» в рубриці «Територіальні органи». Нагадаємо, що 28.10.15 набрала чинності у новій редакції стаття 5 Закону України «Про звернення громадян», згідно якої звернення може бути усним чи письмовим, у тому числі, в електронному вигляді. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. Таким чином, електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд скан-копії та/або фото копії.

Ордени Великої Вітчизняної Війни залишаться в Україні

На митному посту «Харків-пасажирський» Харківської митниці ДФС в потязі «Харків-Москва» під час проведення письмового та усного декларування громадянка Росії, яка збиралася покинути країну, запевнила, що нічого забороненого та обмеженого не переміщує. Але, при огляді особистих речей в сумці були виявлені 2 ордени Великої Вітчизняної Війни. За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України, що передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів з конфіскацією зазначених товарів. В разі визнання судом вини правопорушника вилучені предмети будуть безоплатно передані на довічне зберігання в музейні фонди країни.

Щодо термінів реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Разом з тим, згідно із п. 39 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ для податкових накладних, дата складення яких припадає на період з 1 липня по 30 вересня 2015 року включно, не застосовуються граничні строки реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлені п. 201.10 ст. 201 ПКУ, та встановлюються такі строки реєстрації: - податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період, зазначений в абзаці першому цього пункту, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені; - податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період, зазначений в абзаці першому цього пункту, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

Щодо нарахування пені за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД та строки сплати такої пені

Порушення резидентами, крім суб’єктів, що здійснюють діяльність на території проведення АТО на період її проведення, строків, передбачених статтями 1 і 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» або встановлених Національним банком України (далі – НБУ) згідно з цими статтями, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3% суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом НБУ на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару). Строк сплати нарахованих сум грошових зобов’язань, а саме: штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог валютного законодавства та строків розрахунків у сфері ЗЕД, становить 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.

«Золота» схованка головного бухгалтера "конвертаційного" центру

Працівники податкової міліції Харківщини  спільно із співробітниками Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України у ході проведення обшуків виявили у банківській скриньці, яка належала головному бухгалтеру «конвертаційного центру» золоті та валютні запаси. Про це повідомляє в.о. першого заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов. 2 кілограми 842 грами золотого лому, злитків та монет, 314,4 тис. доларів США, 12,3 тис. євро та 55 турецьких лір – саме такі скарби приховував головний бухгалтер виявленого «конвертаційного центру» в банківській скриньці одного з комерційних банків Харкова. «Загальна сума вилучених товарно-матеріальних цінностей склала близько 9,5 мільйонів гривень», - зауважує Андрій Бєжанов. Нагадуємо, що напередодні працівники оперативного управління податкової міліції Харківщини спільно із фахівцями Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України виявили «конвертаційний центр» з обігом понад 300 мільйонів гривень. Наразі слідчо-оперативні заходи за даним фактом продовжуються.

В Західній ОДПІ повідомили про результати роботи за 10 місяців

З початку поточного року від платників Ленінського та Жовтневого районів міста Харкова до Зведеного бюджету надійшло 860,1 млн.грн. податкових платежів, зокрема до Державного бюджету – 424,1 млн.грн., до Місцевого бюджету – 436 млн.грн. Показник надходжень за січень-жовтень поточного року перевищує рівень минулорічних на 205,6 млн.грн. Про це повідомляє в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області Олексій Плотніков. За словами керівника, у розрізі основних платежів з початку року платниками Західної ОДПІ забезпечено надходження таких основних бюджетоформуючих податків: податку на доходи фізичних осіб – 300,8 млн.грн., податку на додану вартість – 216,4 млн.грн, податку на прибуток - 80,4 млн.грн, плати за землю – 71,2 млн.грн, єдиного податку – 69,6 млн.грн., акцизного податку – 36,6 млн.грн., військового збору – 32,3 млн.грн. Крім того, з початку року до бюджету спрямовано 785,3 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Як зазначає Олексій Плотніков, сьогодні пріоритети роботи Державної фіскальної служби залишаються незмінними: удосконалення системи адміністрування податкової системи, якісне обслуговування платників, налагодження толерантних, партнерських відносин спрямованих на підвищення їх податкової культури.

Платники Ленінського та Жовтневого районів наповнюють місцевий бюджет

Як повідомили в  Західній ОДПІ м. Харкова, суб'єкти господарювання Ленінського та Жовтневого районів, які обрали спрощену систему оподаткування, перерахували до бюджету понад 69,6 млн.грн. єдиного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 15,3 млн.грн., або на 28 %. У розрізі категорій платників, фізичні особи - підприємці протягом зазначеного періоду сплатили 48,1 млн.грн. Надходження від юридичних осіб склали 21,5 млн.грн. Нагадаємо, що ставки єдиного податку для підприємців першої та другої групи залишилися на рівні минулого року, а для «підприємців - спрощенців» третьої групи, яка об'єднала в собі всі інші групи, ставка знизилася з 5 до 4 відсотків доходу за умови включення ПДВ до складу єдиного податку та з 3 до 2 відсотків доходу за умови окремої сплати ПДВ.

Затверджено новий Державний реєстр РРО

Державна фіскальна служба України наказом від 29.10.2015 р. № 829 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена. Новий реєстр поповнився чотирма новими моделями РРО і тепер налічує 140 моделей. Водночас втратив чинність Наказ ДФС України від 9 липня 2015 року № 485.

Економте свій робочий час – скористайтесь електронними сервісами ДФС України

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) розміщені електронні сервіси, завдяки яким платники податків можуть отримати будь-яку необхідну інформацію. Для комфортного звітування на веб-порталі розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію. Шановні платники податків, скористуйтесь можливістю зекономити свій робочий час, кошти та отримати необхідну інформацію за допомогою електронних сервісів ДФС України.

Сервіс ДФС ЗІР

«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») – сервіс, який забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності (оподаткування, митна справа, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), електронний цифровий підпис) шляхом перегляду за певні періоди інформації не лише по запитаннях-відповідях, розміщених у Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.

«Реєстр страхувальників» допоможе платникам ЄСВ

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що на веб-порталі ДФС працює сервіс – «Реєстр страхувальників»., завдяки якому платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Консультаційна «швидка» допомога від фахівців фіскальної служби Харківщини

Вже стало доброю традицією у співробітників ГУ ДФС у Харківській області проведення консультацій та семінарів для майбутніх підприємців, під час яких вони знайомлять їх і з порядком та термінами сплати податків і інформують про основні законодавчі податкові новації, і взагалі надають корисну інформацію та практичні поради. Тож сьогодні, під час чергової зустрічі з починаючими бізнесменами, що відбулась в Консалтинговому центрі при Харківській обласній службі зайнятості, співробітники управління комунікацій ознайомили присутніх з порядком та термінами сплати Єдиного соціального внеску, а також проінформували про нові електронні сервіси, які пропонує платникам Державна фіскальна служба України. Фахівці розповіли присутнім, що юридичні особи та фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску. При цьому, для «спрощенців» - підприємців єдиний внесок встановлюється у розмірі 34,7 відсотки бази нарахування ЄСВ. Також учасників заходу було проінформовано, в який термін необхідно сплачувати внесок та  наголошено на важливості своєчасності цього. Адже у разі порушення термінів, доведеться сплатити штрафні санкції. Розповіли податківці і про сучасні інформаційні сервіси, скориставшись якими підприємці значно спростять ведення своєї діяльності та зекономлять час. Більш детально ознайомитися з ними можна на сайті Державної фіскальної служби України. Під час зустріч слухачі отримали відповіді на низку запитань стосовно усіх тонкощів сплати зазначеного внеску та активно цікавились правильністю заповнення звітів і порядком їх надання до податкових інспекцій. Наприкінці семінару фахівці фіскальної служби висловили впевненість, що отримана інформація допоможе зорієнтуватись власникам своєї справи у  веденні бізнесу та стане їм у нагоді найближчим часом.

Винахідливий громадянин Азербайджану намагався незаконно ввезти партію годинників

Біля сотні наручних годинників знайшли співробітники Харківської митниці ДФС під час проведення митного контролю потягу сполученням «Баку-Харків». 19-річний громадянин Азербайджану заявив, що нічого забороненого не переміщує. Проте у купе, в якому він слідував, на третій полиці у матраці були виявлені 96 наручних годинників. У відношенні громадянина склали протокол про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст.483 Митного кодексу України, вартість предметів правопорушення буде встановлена додатково.

З 1 вересня 2015 року збільшена вартісна ознака основних засобів для податкового обліку

Для цілей здійснення податкового обліку основні засоби – це матеріальні активи, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік). Отже з 1 вересня 2015 року збільшено вартісний критерій, який застосовується у податковому обліку для віднесення матеріальних активів до складу основних засобів основних - з 2500 грн до 6000 грн. Тобто з зазначеної дати, якщо вартість матеріальних активів не перевищує 6000 грн, то у податковому обліку вони не вважаються основними засобами, а обліковуються як малоцінні необоротні матеріальні активи. Зазначена норма визначена п. 14.1.138 ст. 14 Податкового кодексу України.

Благодійна допомога благодійним організаціям звільняється від ПДВ

Від оподаткування податком на додану вартість звільняється безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам благодійної допомоги. Зазначена норма визначена пп. 197.1.15 ст. 197 Податкового кодексу України.

Щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток

ДФС України листом від 21.10.2015 № 38881/7/99-99-15-02-01-17 роз’яснила порядок подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку. Як відомо, 13.08.2015 набрав чинності Закон України від 17 липня 2015 року № 652-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», яким п. 57.1 статті 57 Кодексу доповнено новим абзацом, а саме: «Платник податку, який за підсумками першого кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року та не сплачувати авансові внески: за підсумками першого кварталу - з червня - грудня звітного (податкового) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року; за півріччя - з вересня - грудня звітного (податкового) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року; за три квартали - з грудня звітного (податкового) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року. Податкові зобов'язання визначаються на підставі поданих податкових декларацій». Податкова декларація з податку на прибуток подається контролюючому органу, в якому платник перебуває на обліку за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному кварталу, - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п.49.18 ст.49 Кодексу). При цьому, враховуючи те, що положення Закону №652 набрали чинності 13 серпня ц.р, а граничний термін подання декларації за півріччя 2015 року настав 9 серпня 2015 року, платники податку на прибуток мають право скористатися вище вказаним правом у 2015 році лише за підсумками трьох кварталів 2015 року. Враховуючи зазначене, платники податку на прибуток, які сплачують авансові внески за результатами 2014 року та за підсумками трьох кварталів 2015 року, не отримають прибуток або отримають збиток, матимуть право подати податкову декларацію за III квартали 2015 року та припинити сплату авансових внесків з грудня 2015 по травень 2016 року. Граничний термін подання декларації -  9 листопада 2015 року.

Застосування штрафних (фінансових) санкцій

ДФС України листом від 20.10.2015 р. № 22064/6/99-99-10-03-02-15 повідомлено, що тимчасово, до 31.12.2016р. включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік становив менше ніж 20 млн. грн., штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені Податковим кодексом, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню. Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 — 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення. Зазначено, що штрафні (фінансові) санкції скасовуються, якщо платник податків відповідно до п. 35 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу самостійно сплатив суму податкового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення (без застосування процедури оскарження податкового повідомлення-рішення).

ДФС України: умови складання зведених податкових накладних

ДФС України листом від 08.10.2015 р. № 21400/6/99-99-19-03-02-15 надала роз’яснення щодо умов складання зведених податкових накладних. Повідомлено, що протягом звітного (податкового) періоду платник податку має право на складання однієї зведеної податкової накладної, яка складається не пізніше останнього дня такого періоду, або двох та більше зведених податкових накладних, виходячи із умов, передбачених у цивільно-правовому договорі. При цьому відповідно до пункту 18 Порядку у графі 2 зведеної податкової накладної проставляється дата складання такої накладної.

Який порядок врахування у реєстраційній сумі сум ПДВ за податковими накладними, які несвоєчасно зареєстровані в Єдиному реєстрі?

Якщо платник податку своєчасно не зареєстрував в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкові накладні та відповідно не зменшив реєстраційну суму на суму податку, зазначену в таких податкових накладних, то після подання звітності з податку на додану вартість (далі – ПДВ) за відповідний звітний період, в якій задекларовано податкові зобов’язання з ПДВ, що визначені у податкових накладних, які не зареєстровані в ЄРПН, реєстраційна сума платника зменшується на суму ПДВ, зазначену у податкових накладних, своєчасно не зареєстрованих в ЄРПН. Після реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН в системі електронного адміністрування ПДВ автоматично відбувається перерахунок показника SПеревищ за звітний період, в якому було складено таку податкову накладну, та розрахункової суми (SНакл) з урахуванням сум ПДВ, зазначених у таких податкових накладних.

Сервіс «Електронний кабінет платника податків»

За допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків», в якому впроваджено сервіс «Звірення розрахунків з бюджетом», реалізовано можливість здійснення платником самостійної процедури звіряння стану його розрахунків з бюджетом по кожному податку, збору або внеску, належному йому до сплати.

За фіскальним чеком покупець може перевірити легальність касового апарату продавця

ДФС запровадила новий електронний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (РРО) в органах ДФС. Так, наприклад, будь-який громадянин, придбавши товар в магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек. У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо. Також запроваджений електронний сервіс містить інформацію про зареєстровані суб’єктами господарювання книги обліку розрахункових операцій. Користувач сервісу також може отримати інформацію щодо фіскальних номерів РРО та КОРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи органів ДФС. Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділах «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО».

У разі прийняття найманої особи на роботу, коли потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова №413) повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови №413, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів: засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису; на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Як отримати довідку про відсутність заборгованості з податків і зборів?

Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів від 10.10.2013 року №567. Довідка видається безоплатно на підставі заяви платника податків про видачу довідки. Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, що передбачає надання органом доходів і зборів довідки, та зазначенням найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) довідку буде надано платником податків (п.3 Порядку №567). Форма заяви затверджена додатком 2 до Порядку №567. У заяві на отримання довідки суб’єкти господарювання зазначають нормативно-правовий акт, положеннями якого визначено необхідність підтвердження відсутності у платника податків податкового боргу, що оформляється довідкою, яка надається контролюючим органом.

Чи обов'язково мати ліцензію, щоб торгувати алкоголем?

Торгувати алкогольними напоями можливо лише за умови виконання певних умов. Одна з них (яку потрібно виконати до того, як почнете торгувати алкоголем) – придбання ліцензії (роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися винятково за наявності ліцензії). Одним із головних документів, що регулює у тому числі й порядок отримання ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями, є Закон від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

До уваги платників!

Західна ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області повідомляє, що 2 грудня 2015 року о 10 годині в приміщенні ОДПІ ( м. Харків, вул. Карла Маркса, 30), відбудеться засідання комісії з формування Єдиного реєстру торговельних підприємств, яким надається право реалізації та зберігання безхазяйного та іншого майна, що переходить у власність держави. Для участі в конкурсі суб’єкти господарювання подають такі документи:

  • заяву про включення до Єдиного реєстру із зазначенням вартості власного капіталу, кількості працівників, наявності офіційної сторінки або електронної адреси в мережі Інтернет;  
  • копію установчого документа, засвідчену суб’єктом господарювання;
  • копії ліцензій на право здійснення окремих видів господарської діяльності (за наявності);
  • довідку про власні складські приміщення або копію договору оренди складських приміщень у тому регіоні, де подається заява;
  • копії документів, які підтверджують можливість проведення біржових торгів (свідоцтво про реєстрацію (акредитацію) члена біржі, власника біржового місця, брокерської контори);
  • баланс або фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва та звіт про фінансові результати за останній звітний період, що передує даті подачі документів.

Якщо суб’єкт господарювання на дату подачі документів перебуває у Єдиному реєстрі і протягом останнього року зміни до установчого документа не вносились, завірена копія установчого документа не надається.

Про порядок обліку платників податків у контролюючих органах

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що до великих платників податків  відносяться юридичні особи, у яких обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує 500 млн.грн. або загальна сума сплачених до Державного бюджету України податків за платежами, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує 12 млн.грн. (підпункт 14.1.24 Податкового кодексу України). Такі платники податків включаються до Реєстру великих платників податків (далі – Реєстру ВПП). Після включення платника податків до Реєстру ВПП та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, про таке включення платник податків зобов'язаний стати на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр. Відповідно до п.п. 1 п. 10.22 розд. Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 у разі отримання платником податків повідомлення про включення платника податків до Реєстру ВПП такий платник податків зобов’язаний не пізніше 15 листопада поточного року подати до вказаного у такому повідомленні контролюючого органу за новим місцем обліку заяву за формою № 1-ОПП про взяття на облік з початку календарного року, на який сформовано реєстр. Така заява подається за самостійно обраним новим основним місцем обліку. Після отримання інформації про надсилання рішення про зміну основного місця обліку платника податків контролюючий орган за попереднім місцем обліку здійснює передачу облікової справи платника податків у 10-денний строк після прийняття такого рішення, а контролюючий орган за новим місцем обліку – взяття на облік протягом 20 календарних днів після прийняття такого рішення незалежно від того, отримана чи ні облікова справа такого платника податків від контролюючого органу за його попереднім місцем обліку (п.п. 2 п. 10.22 розд. Х Порядку). Згідно з п.п. 3 п. 10.22 розд. Х Порядку після взяття на облік платника податків, включеного/не включеного до Реєстру, контролюючий орган за новим місцем обліку протягом 5 робочих днів надсилає повідомлення за формою № 15-ОПП (додаток 14) до фінансових установ, у яких відкриті рахунки такого платника податків. Дані про взяття на облік платника податків, включеного/не включеного до Реєстру та відомості щодо якого містяться в Єдиному державному реєстрі (далі - ЄДР), передаються до ЄДР у день взяття на облік у контролюючому органі за новим місцем обліку із зазначенням: дати та номера запису про взяття на облік, найменування та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків взято на облік. При цьому після взяття великого платника податкків на облік за новим місцем обліку податки необхідно сплачувати за місцем попереднього обліку у контролюючих органах, а подавати податкову звітність та виконувати інші обов’язки, передбачені Податковим Кодексом, за новим місцем обліку.

Великому бізнесу презентували концепцію реформування Центрального офісу з обслуговування великих платників

Голова ДФС Роман Насіров та в.о. начальника Центрального офісу Євген Бамбізов презентували концепцію реформування Центрального офісу з обслуговування великих платників податків представникам найбільших компаній. «Ми презентуємо нашу роботу, над якою працювали останні місяці. Реформа Центрального офісу передбачає, перш за все, орієнтацію на платника податків, створення сприятливих умов для їх діяльності та стимулювання розвитку бізнесу. Ми пропонуємо наше бачення функціонування цього офісу і очікуємо на ваші пропозиції та зауваження для вдосконалення його роботи», – звернувся Голова ДФС Роман Насіров до представників бізнесу. Мета реформи офісу великих платників – це забезпечення адекватності сплати податків, стабільне та ритмічне наповнення бюджетів усіх рівнів у взаємодії з платниками податків, а також мінімізація втручання в діяльність бізнесменів. У кінцевому результаті реформи очікується побудова офісу європейського зразка із застосуванням новітніх світових практик. Для цього у Центральному офісі планується оптимізувати структуру та бізнес-процеси. За рахунок запровадження нових зручних електронних сервісів буде спрощено бюрократичні процедури. Очікують Центральний офіс і кадрові зміни. За словами Голови ДФС Романа Насірова, до штату будуть набиратися нові фахівці, які зможуть покращити якість обслуговування великих платників. Ефективна робота майбутнього реформованого Центрального офісу великих платників податків залежатиме і від активної співпраці бізнесу з ДФС на етапі внесення пропозицій по оптимізації діяльності служби.

У сфері держзакупівель обліковано 289 кримінальних правопорушень

Протягом січня-вересня поточного  року за результатами роботи у сфері державних закупівель співробітниками ДФС складено 510 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень. За результатами їх  розгляду обліковано 289 кримінальних правопорушень. За ст. 209 Кримінального кодексу України обліковано 37 правопорушень, за предикативними злочинами – 215, за іншими злочинами – 37. За рахунок відшкодування збитків, завданих державі у сфері державних закупівель, до бюджету надійшло 42,69 млн. гривень.

З початку 2015 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористались понад 183 тис. клієнтів

Протягом січня – вересня 2015 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористались 183 099 клієнтів. У тому числі понад 122,5 тис. фізичних та понад 60,5 тис. юридичних осіб. З початку року Центром видано понад 537 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Більшість з них отримали юридичні особи –  понад 269 тис. ключів. Фізичним особам видано майже 268 тис. сертифікатів. На сьогодні Центр обслуговує понад 3,7 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів. Нагадуємо, що за допомогою ключів електронного цифрового підпису платники мають змогу звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів Держстату та Пенсійного фонду. Отримати посилений сертифікат можна в пунктах реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС.

Роман Насіров: Вже в січні наші європейські партнери включаться в роботу з інтегрованого управління українськими кордонами

До 30 жовтня ДФС та представництво ЄС в Україні мають узгодити та підписати договір щодо співробітництва в рамках програми Twinning (інтегроване управління кордонами) і почати його реалізацію вже у січні 2016 року. Про це заявив голова ДФС Роман Насіров під час зустрічі з делегацією представників фінансових та митних органів Німеччини, Польщі та Литви. «Це нова форма безпосереднього технічного співробітництва між органами влади наших держав. Визначальною рисою проектів Twinning є безпосередній обмін специфічним досвідом у окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС, передачу «ноу-хау», ­– зазначив Роман Насіров. Проект передбачає проведення довгострокових консультацій на щоденній основі між представниками ДФС та експертами з країни-партнера на чолі з постійним радником проекту. «Основні задачі, які ми плануємо вирішити при підтримці наших європейських колег, це модернізувати законодавство у сфері інтегрованого управління кордонами та налагодити ефективну системи боротьби з корупцією», – підкреслив Голова ДФС. Даний проект спрямовано на виконання Україною зобов’язань у митній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС.

Поспішайте скористатись правом на податкову знижку

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, платники податку на доходи фізичних осіб, що бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати до кінця 2015 року До Переліку, затвердженого постановою КМУ від 27.08.10 №796, зокрема, включено послуги з навчання студентів, курсантів для здобуття другої вищої освіти, крім випадків, коли право на безоплатне здобуття другої вищої освіти надано законодавством. Здобуття другої вищої освіти є складовою вищої освіти, компенсацію вартості якої платник податку має право включити до податкової знижки з урахуванням обмежень, установлених пп. 166.3.3 Податкового кодексу України. Натомість, надання спеціально облаштованих приміщень гуртожитків навчальних закладів для проживання осіб, які навчаються у відповідному навчальному закладі, належить до сфери житлово-комунальних послуг, що мають право надаватися закладами системи освіти. Тому, сума коштів, сплачена платником податків за гуртожиток, не належить до послуг, що надаються у сфері освітньої діяльності, а отже, не підпадає під дію пп.166.3.3 Податкового кодексу України.

Понад 15,1 млрд. грн. податків та зборів надійшло до бюджету держави від мешканців Харківщини

В Головному управлінні ДФС у Харківській області повідомили, що протягом січня-жовтня забезпечено збір 15,1 млрд. грн. платежів до бюджетів усіх рівнів, що на 5,2 млрд. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту збору платежів до відповідного періоду минулого року склав 153,3 %. Індикативний показник ДФС України виконано на 110,4%, додатково отримано 1,4 млрд. грн. Зокрема за жовтень до бюджетів усіх рівнів надійшло 1,8 млрд.грн., що на 576,2 млн. грн. більше ніж за жовтень 2014 року. Також у фіскальній службі області повідомили і про наповнення місцевого бюджету. Так, за 10 місяців поточного року до місцевої скарбниці надійшло 4,7 млрд. грн., що на 17,7% або на 712,8 млн. грн. більше минулорічного показника. Індикативний показник ДФС України виконано на 114,0%, додатково отримано 583,6 млн. грн. За жовтень надходження до місцевого бюджету склали  572,6 млн.грн., що на 119,2 млн. грн. або на 26,3% більше ніж за жовтень минулого року. Індикативний показник ДФС України виконано на 126,8%, додатково отримано 120,9 млн. грн. Як відзначає очільник фіскального відомства регіону Ірина Сагайдак, таких результатів вдалося досягти не за рахунок тиску на платників, а завдяки цілеспрямованій щоденній співпраці і податківців, і бізнесу. «Викликає повагу громадянська самосвідомість жителів нашого регіону, які сьогодні не є байдужими до проблем і країни, і Харківщини зокрема. Це мабуть і є справжній патріотизм. Адже сплачуючи податки, громадяни тим самим беруть  участь у вирішенні найскладніших економічних і соціальних завдань», - наголошує Ірина Сагайдак. В той же час, посадовець відмітила, що фіскальна служба проводить чітку та послідовну роботу, направлену на розкриття тіньових схем та, як результат, забезпечення додаткових надходжень до бюджету.

Спрощенці збільшили сплату єдиного податку на 42 відсотки

Протягом січня-вересня поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету майже 7,5 млрд. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 42 відс. За січень-вересень 2014 року бюджет отримав 5,3 млрд. гривень. Більша частина сплаченого податку надійшла від фізичних осіб-підприємців. За вказаний період вони спрямували до бюджету майже 4,8 млрд. грн. Юридичні особи, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджет на 2,7 млрд. гривень. У вересні поточного року спрощенці сплатили до бюджету 660 млн. грн., з яких 395,6 млн. грн. надійшло від юросіб та 264,4 млн. грн.. – від фізосіб-підприємців.

Сергій Білан провів кущову нараду з підрозділами податкової міліції Південного регіону

Про результати роботи підрозділів податкової міліції Південного регіону у січні-вересні поточного року йшлося під час кущової наради під головуванням Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, яка відбулася в м. Одесі. У нараді взяли участь працівники податкової міліції Вінницької, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Під час наради, зокрема, зазначалося, що у 2015 році підрозділами податкової міліції було обліковано 429 кримінальних проваджень, відшкодовано збитків по закінчених кримінальних провадженнях у сумі 40,4 млн. грн., ліквідовано 8 конвертаційних центрів, за результатами відпрацювання вигодонабувачів конвертаційних центрів стягнуто 37,2 млн. грн., вилучено з незаконного обігу товарно-матеріальних цінностей на суму 221,8 млн. гривень. Керівникам регіональних підрозділів податкової міліції було наголошено на безумовному дотриманні стану дисципліни та законності у службовій діяльності, а також про недопустимість проявів корупції в органах податкової міліції. За результатами наради окреслено завдання щодо зосередження основних зусиль на вжитті заходів з протидії незаконному обігу підакцизних товарів, виявлення кримінальних правопорушень у митній сфері, відпрацювання підприємств реального сектору економіки-користувачів послуг «конвертаційних центрів», протидії оборудкам з ПДВ, а також протидії розкраданню бюджетних коштів та їх легалізації.

Щодо подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку

Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку. Лист ДФС України від 21.10.2015 № 38881/7/99-99-15-02-01-17 «Про подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку» розміщено на веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/64553.html).

Право на податковий кредит – протягом 365 днів з дати складання податкової накладної

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує платникам ПДВ про те, що Законом України від 16 липня 2015 року № 643-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" (далі - Закон N 643), який набув чинності 29.07.2015р., змінено норми Податкового кодексу України (далі - Кодекс), які визначають терміни включення до складу податкового кредиту податкових накладних, отриманих від постачальників та зареєстрованих в ЄРПН. Пунктом 198.3 статті 198 Кодексу передбачено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду. Згідно з пунктом 198.6 статті 198 Кодексу у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної. Таким чином, сума ПДВ, зазначена у податковій накладній (складеній як до 29.07.2015, так і після цієї дати), яка була своєчасно зареєстрована в ЄРПН, може бути включена до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів з дати складання такої податкової накладної. До набрання чинності Законом №643 податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включалися до податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, на який припадала дата їх складання.

Підприємець - платник єдиного податку 2-ї групи не має право надавати послуги платникам податку на прибуток

До підприємців платників єдиного податку другої групи належать підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Отже фізичні особи – підприємці 2-ї групи єдиного податку можуть надавати послуги тільки платникам єдиного податку та/або населенню. Зазначена норма визначена п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України.

Які послуги для платників податків надає Інформаційно-довідковий департамент ДФС?

Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів. Крім того, Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає послуги з оперативного інформування про зміни в нормативно-правових актах України, що відносяться до компетенції ДФС. Відповіді надаються за вибором платників податків: по телефону, факсом, електронною поштою.

Зміна мінімальної заробітної плати не вплинула на добові при відряджені

Податковим кодексом України визначено, що податком на доходи фізичних осіб не оподатковуються добові витрати на відрядження у межах території України, але не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження. Суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, визначаються окремо Кабінетом Міністрів України. Тобто, граничні норми добових витрат (з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб), крім витрат на відрядження державних службовців та інших зазначених осіб, розраховуються з показника мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року та становлять у 2015 році: - у межах України - 243,6 грн.; - за кордон - 913,5 грн. Зміна мінімальної заробітної плати протягом року не впливає на граничні норми добових витрат, які були встановлені на 1 січня звітного року.

Платникам податку на прибуток: роз’яснення ДФС стосовно авансів

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що ДФСУ у листі від 21.10.2015 р. № 38881/7/99-99-15-02-01-17 роз’яснила щодо порядку подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку. Найголовніше: Згідно з нормами Закону України від 17 липня 2015 року № 652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", якими доповнено п. 57.1 ст. 57 Кодексу, платники податку на прибуток, які сплачують авансові внески за результатами 2014 року та за підсумками трьох кварталів 2015 року не отримають прибуток або отримають збиток, матимуть право подати податкову декларацію за III квартали 2015 року та припинити сплату авансових внесків з грудня 2015 по травень 2016 року. До затвердження нової форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств об'єкти оподаткування та податкові зобов'язання з податку на прибуток за звітний період - три квартали 2015 року – слід відображати у чинній на сьогодні декларації, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013р. № 872. При цьому для визначення суми об'єкта оподаткування та податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств за новими правилами рекомендовано використовувати проект декларації, розміщений на веб-порталі ДФС, та подавати його разом із чинною декларацією як доповнення.

Хто є платниками земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними жилими будинками

Відповідно до Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. Власники земельних ділянок – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності. Землекористувачі – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди. Згідно зі ст. 42 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. З урахуванням викладеного, платниками земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними жилими будинками є особи, яким такі земельні ділянки відповідно норм Земельного кодексу України передаються у постійне користування або у власність: підприємства, установи і організації, що здійснюють управління цими будинками, а також об’єднання власників будинків. Власники квартир (жилих приміщень) у багатоквартирних жилих будинках не є платниками земельного податку до бюджету за земельні ділянки під такими будинками.

Звітуємо через «Електронний кабінет платника податків»

Платники податків, які отримали ключі ЕЦП від АЦСК ІДД можуть подавати до органів ДФС звітність (за винятком звітів з єдиного внеску) в електронному вигляді за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків», який надає можливість платникам податків безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до органів ДФС електронну звітність, а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів.

Дізнатися про зміни в податковому законодавстві допоможе „ЗІР”

ЗІР - автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

Отримати довідку про доходи можна в режимі он-лайн

З 1 вересня 2015 року запрацював електронний сервіс ДФС «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків матиме можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів. Детальніше з інформацією щодо роботи  сервісу можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Електронний сервіс ДФС на допомогу платникам податків

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» - сервіс ДФС, що допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою та інше (http://sfs.gov.ua/businesspartner).

Кошти, отримані на відрядження або під звіт та не повернені у строки, оподаткують військовим збором

Сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, підлягає оподаткуванню військовим збором. Відповідно до підпункту 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 ПКУ, зокрема фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 ПКУ. Також варто зауважити, що пунктом 163.1 статті 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка. Таким чином, суми зазначених коштів підлягає оподаткуванню військовим збором.

При припиненні підприємницької діяльності спрощенці нараховують та сплачують ЄСВ за кожний повний або неповний відпрацьований місяць

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що фізичні особи-підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, при припиненні підприємницької діяльності нараховують та сплачують єдиний внесок за кожний повний або неповний відпрацьований місяць, в якому подано заяву про припинення підприємницької діяльності. При цьому, суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Зауважимо, що розмір єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування, складає 34,7% суми, що визначається такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Мінімальний розмір єдиного внеску визначається розрахунково, як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Електронні сервіси ДФС України для платників податків у системі електронного адміністрування ПДВ

На сьогодні платникам податків пропонується 10 електронних сервісів ДФС України, які надають можливість платникам податків отримати інформацію стосовно: - відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних; - реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ, на яку він має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних; - суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних; - виданих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих з порушенням граничного терміну реєстрації за запитуваний період; - операцій з системи електронного адміністрування ПДВ та інші.

До уваги платників єдиного податку, які не передбачають сплати ПДВ

Відповідно до статті 183 Податкового кодексу України, у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку на додану вартість, на сплату інших податків і зборів, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. У разі зміни ставки єдиного податку, реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ. У разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ або особи, яка відповідає вимогам, визначеним статтею 180 ПКУ, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Як оподатковується сума, отримана від продажу квартири

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Разом з тим, слід зазначити, що умова перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину. Що стосується доходу, отриманого платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, то такий дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків бази оподаткування. Тобто, у громадянина, у якого квартира перебуває у власності більше ніж 5 років та це перший продаж у цьому році, дохід від продажу такої квартири не оподатковується. Довідково повідомляємо, під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку. Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено статтею 172 Податкового Кодексу України.

Де можна ознайомитись з переліком документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів?

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»). Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСКІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів».

Документи, що посвідчують право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту

Підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, зокрема, є: - транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами; - касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку); - бухгалтерська довідка, складена відповідно до пункту 36 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу; - податкова накладна, складена платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 Податкового кодексу та зареєстрована в ЄРПН. У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку. Для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України документом, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, вважається податкова накладна, складена платником за такими операціями та зареєстрована в ЄРПН, зобов’язання за якою включені до податкової декларації відповідного звітного періоду. Зазначений порядок визначений пунктами 201.11 та 201.12 статті 201 Податкового кодексу.

Змінено Порядок обліку платників податків та Положення про реєстрацію платників ПДВ

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що 16 жовтня 2015 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.08.2015 № 747 "Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість". З метою удосконалення процедур обліку і реєстрації договорів про спільну діяльність та договорів управління майном, а також окремих положень нормативно-правових актів, наказом № 747 внесено відповідні зміни до Порядку обліку платників податків і зборів (наказ Мінфіну від 09.12.2011 № 1588) та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (наказ Мінфіну України від 14.11.2014 № 1130). Зокрема, наказом № 747 встановлено, що уповноважені особи за договорами про спільну діяльність та управителі майна за договорами управління майном (у розумінні абзаців третього та четвертого пункту 1.7 розділу I Порядку обліку № 1588), які на дату набрання чинності цим наказом не зареєстровані платниками податку на додану вартість (у розумінні підпунктів 4, 5 пункту 180.1 статті 180 розділу V Податкового кодексу України), втратили ознаки платників податків за такими договорами: - з 01 січня 2015 року, якщо вони не були зареєстровані як платники податку на додану вартість за такими договорами або анулювання їх реєстрації як платників податку на додану вартість за такими договорами здійснено раніше 01 січня 2015 року; - з дати анулювання їх реєстрації як платників податку на додану вартість за такими договорами, якщо таке анулювання здійснене після 01 січня 2015 року. Зняття зазначених у цьому пункті договорів з обліку в контролюючих органах здійснюється за самостійними рішеннями таких органів (без подання заяви) відповідно до пункту 11.34 розділу XI Порядку обліку № 1588.

Сервіси ДФС: корисна інформація

На офіційному веб-порталі ДФС України розміщено чимало електронних сервісів, за допомогою яких можна знайти корисну інформацію. Так, платники, які мають ключі електронного цифрового підпису, можуть скористатися електронним сервісом «ЗІР», який допоможе розібратися у податковому законодавстві, дозволить здійснювати пошук інформації з певного податку. Сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою та ін. Електронні сервіси «Реєстр платників ПДВ», «Анульовані свідоцтва платників ПДВ» допоможуть дізнатися про те, чи є дійсним свідоцтво ПДВ контрагента, дату початку дії свідоцтва, а також інформацію про анулювання реєстрації платника ПДВ. Електронний кабінет платника забезпечує користувачам можливість: - подання податкової звітності в режимі реального часу; - перегляд податкової звітності; - доступ до інформації про стан розрахунків з бюджетом. Сервіс «Пульс» гарантує платнику послуги з оперативного вирішення проблемних питань. Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» ДФС України для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07. Нагадаємо, на веб-портал ДФС України можна зайти скориставшись посиланням http://sts.gov.ua.

Граничний термін сплати ЄСВ для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування

Порядок сплати єдиного внеску визначено Законом України від 08 липня 2010року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та  доповненнями. Платниками єдиного внеску відповідно до пункту 4 частини 1 статті 4 Закону №2464 є фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування. Єдиний внесок для зазначених платників встановлюється у розмірі 34,7 відсотка. Відповідно до абзацу 3 частини 8 статті 9 Закону №2464 фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Водночас, підприємці можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому сплачений авансом єдиний внесок, враховується платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Отже, граничний термін  сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування - 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. У разі якщо останній день сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем сплати вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Відділ комунікацій Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області