Роман Насіров: Замість бюрократичної установи ми будуємо функціональну

Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров, відкриваючи засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС України, яке відбулося 18 серпня 2015 року у Державній фіскальній службі України. Під час засідання, зокрема, обговорювалися питання діяльності Уповноваженого з питань підприємництва, напрями реформування фіскальної служби, функціонування СЕА та інші питання які найбільше цікавлять бізнес. „Нам важливо, щоб це були не протокольні зустрічі, а справжня професійна дискусія. Діалог, про який багато говориться, ми намагаємося будувати так, щоб він дійсно був, щоб ми чули вас, а ви чули нас, і за нашими напрацюваннями можна було бачити конкретні результати”, - наголосив керівник відомства. За словами Романа Насірова, зважаючи на складний період у житті країни, часу на перетворення небагато, тож участь бізнес-спільноти у проходженні етапів реформування є надзвичайно важливою. Йдеться як про інституційні зміни ДФС, так і про податкову реформу в цілому. „Ми намагаємося змінюватися з середини і робити це якнайкраще, але, будь ласка, надавайте пропозиції, як зробити це оптимальніше”, - закликав він членів Інвестради. Один з останніх кроків ДФС – запровадження при своїй структурі інституту Уповноваженого з питань підприємництва, яким став Тарас Качка. „Для мене особисто це дуже гарний шанс спробувати зробити так, щоб усі процедури, над якими працює ДФС як на рівні Податкового кодексу, так і на рівні організаційної структури, відповідали інтересам бізнесу”, - розповів він. Планується, що перший звіт про діяльність Уповноваженого буде розглянуто на наступному засіданні Інвестради. Щодо реформування служби, то керівництво ДФС налаштоване на те, щоб із бюрократичної установи вона стала функціональною. „Ми прагнемо побороти корупцію і зловживання в системі, зробити так, щоб із платниками податків взаємодіяли такі ж самі професіонали, які працюють у кращих великих компаніях. - запевнив Роман Насіров. - Не буду говорити гучних речей, але хочеться, щоб платники були щонайменше задоволені спілкуванням з представниками фіскальної служби”. Довідково: Інститут Уповноваженого з питань підприємництва почав працювати при ДФС 10 серпня 2015 р. Він має стати посередником між платниками податків і фіскальною службою у питаннях захисту інтересів бізнесу і забезпечення чесних партнерських відносин.

Інша цікава інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області:

Дівчина з Луганська намагалася пронести на територію України понад 870 тис. грн.

В якості «схованки» вона використала «комбідрес». Як розповіли в Харківській митниці ДФС, 20-річна мешканка Луганську прямувала по пішохідній смузі МП «Гоптівка» у напрямку руху з Росії до України. Під час проведення усного декларування громадянка заявила, про відсутність у неї предметів, що підлягають обов’язковому декларуванню, або заборонених до переміщення через митний кордон України. Однак, після пред’явлення до митного огляду вмісту своєї сумки чорного кольору, де було виявлено 140 тис. грн., дівчина сказала, що має валюту, яка не перевищує суму, що підлягає обов’язковому декларуванню. В цей час співробітники митниці звернули увагу на неприродний вигляд кофти громадянки біля поясу. Після цього їй було запропоновано пред’явити речі, які знаходяться під кофтою. Громадянка власноручно дістала гроші, які знаходились під «комбідресом» у сумі 870 500 грн. Ніяких документів на переміщувану валюту, виданих банківськими або фінансовими установами, в наявності не було. Зі слів дівчини, виявлені гроші належать її свекрусі. За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Слід зазначити, що даний факт є результатом проведення спільної операції міжвідомчою робочою групою, яка була створена на виконання вказівки Президента України Петра Порошенка з метою боротьби з контрабандою, у складі представників Управління СБУ в Харківській області, Харківської митниці ДФС, ГУ МВС України в Харківській  області, Східного регіонального управління ДПС України та ГУ ДФС в Харківській області.

 Студент-«контрактник» ВУЗу може компенсувати частину своїх витрат

Для цього йому необхідно звернутися до ДПІ за місцем реєстрації та надати декларацію. Бланк декларації можна отримати безоплатно в податковій інспекції. Саме питанню можливості компенсації частини витрат за навчання було присвячено інтерв’ю начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Харківській області Олексія Гавриленка журналісту телеканалу «ОТБ». Як розповів посадовець, отримати податкову знижку за навчання може або студент ВУЗу чи технікуму, або його батьки. Головне щоб вони офіційно отримували заробітну плату та сплачували з неї податок на доходи фізичних осіб. Для отримання коштів від держави громадянину необхідно буде заповнити декларацію про свої доходи та надати її до податкової інспекції. Якщо при  цьому у нього виникнуть якісь запитання, він  може проконсультуватися у інспектора. В той же час, громадянин повинен мати документи, що підтверджують факт сплати коштів, а також договір на навчання. У декларації громадянин вказує розрахунковий рахунок, на який йому будуть перераховані кошти. В податковій інспекції перевіряють данні і, у випадку відсутності запитань, протягом 60 діб громадянину будуть повернуті гроші. «Надати декларацію та скористатися правом на податкову знижку можна до 31 грудня», - нагадав Олексій Гавриленко. В той же час він закликав громадян не чекати останнього дня року, а вже зараз завітати до податкових інспекцій, де створені усі умови для комфортного обслуговування відвідувачів.

Харківщина: завдяки впровадженню системи електронного адміністрування ПДВ сума ризикового кредиту скоротилась більш ніж удвічі

Як розповіли в Управлінні оподаткування юридичних осіб ГУ ДФС у Харківській області у липні підприємства з різними формами ризику зареєстрували податкових накладних на 131 млн. грн. ПДВ менше ніж у червні. За словами фахівців, головним фактором, що сприяв суттєвому зменшенню суми «тіньового» кредиту з податку на додану вартість є впровадження системи електронного адміністрування ПДВ. Слід зазначити, що СЕА працює в звичайному режимі близько півтора місяця. Але за цей короткий термін вже показала гарні результати в боротьбі з ухиленням від оподаткування. У відомстві підкреслюють, що удосконалення системи адміністрування ПДВ сприяє покращенню адмініструванню цього податку, своєчасному виправленню помилок, а також зменшує ризики формування та розповсюдженню фіктивного податкового кредиту. Слід зазначити, що з 1 липня до 14 серпня поточного року по Харківській області в Єдиному реєстрі податкових накладних зареєстровано 11 тис. податкових накладних на суму 2,4 млрд. грн.

Харківське підприємство намагалось приховати 41,0 млн. грн. податків

Під час перевірки фахівцями фіскальної служби Харківщини одного із приватних підприємств було встановлено, що фірма безоплатно отримала у власність цінні папери на суму 216,7 млн. грн. При цьому підприємство «забуло» сплатити з цієї операції податки. Це є порушенням п.п. 135.5.4. Податкового кодексу України, адже дохід у виді безоплатно отриманих акцій підлягає оподаткуванню. Разом з цим аудитори виявили завищення підприємством виробничої собівартості продукції на суму близько 2,1 млн. грн. та факти несвоєчасного надходження на територію України валютної виручки й неперерахування до бюджету суми податку з доходів нерезидентів. Загалом, «забудькуватість» підприємства коштувала йому 51,8 млн. грн., разом з фінансовими санкціями.

Харківською митницею за 7 місяців поточного року перераховано до бюджету майже 7 млрд. грн.

Ця сума більш ніж вдвічі перевищила надходження за січень-липень минулого року (+ 3,7 млрд.грн). Левову частку цьогорічних перерахувань склав податок на додану вартість – 4,6 млрд. грн. Окрім того, надійшло 1,4 млрд. грн. акцизного збору та близько 1,0 млрд. грн. мита. У липні 2015 року «митні надходження» склали 941,2 млн. грн., що на 187,1 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. Понад 653,0 млн. грн. із загальної суми  це – ПДВ. Основними бюджетоутворюючими товарами, митне оформлення яких здійснювалось з початку року в зоні діяльності Харківської митниці ДФС, були: - нафтопродукти – сплачено митних платежів на суму 3,1 млрд. грн.; - пластмаси – сплачено митних платежів на суму 0,5 млрд. грн.; - тютюнова сировина – сплачено митних платежів на суму 0,45 млрд. грн. Як підкреслюють в Харківській митниці ДФС, сьогодні одним із приоритетних завдань відомства є налагодження ефективного сервісного обслуговування платників, зменшення часу оформлення документів та перехід до повного електронного спілкування.

У Харківській області податківці перекрили канал незаконного переміщення товарів до Російської Федерації

У Харківській області співробітники податкової міліції спільно з прикордонниками та прокуратурою припинили діяльність великого каналу незаконного переміщення товарів з України в Російську Федерацію. Встановлено, що протягом 2014-2015 рр. громадянин України організував схему незаконного переміщення товарів через митний кордон України, у тому числі підакцизних, на територію Росії, замовниками якої були Інтернет-магазини. Зазначені дії призвели до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Протиправна схема функціонувала завдяки діяльності організованого злочинного угруповання, до складу якої входило понад 15 осіб з числа громадян України - жителів м. Харкова та громадян РФ. Для проведення спецоперації з нейтралізації каналу з числа співробітників податкової міліції створено 6 мобільних слідчо-оперативних груп, до складу яких увійшло більше 18 оперативних співробітників, 8 слідчих і 15 оперативних співробітників Харківського прикордонного загону. В ході проведення першого етапу операції, в районі між селами Рублене і Крейдянка Харківської області, при спробі незаконного перетину держкордону по так званій «зеленці» у напрямку Російської Федерації, співробітниками податкової міліції та прикордонниками було затримано два автомобілі УАЗ з товарами народного споживання. Одним з автомобілів керував організатор злочинної групи. При затриманні правоохоронці були вимушені застосувати вогнепальну зброю. Одночасно з цим в місцях проживання членів групи, їхніх автомобілях і на складі були проведені обшуки. У результаті було знайдено запчастини до приладів військового призначення на суму понад 1 мільйон гривень, товари, які призначалися для незаконного переміщення до РФ, на суму 3,5 мільйона гривень, два автомобіля УАЗ, 13000 доларів і 13 000 гривень готівкою, а також банківські картки, чорнові записи про рух «контрабандного» товару та грошових коштів, копії платіжних документів російських банків, комп'ютерна техніка. Організатора злочинного угруповання заарештовано. Слідчо-оперативні заходи тривають.

Роман Насіров: Ми повинні напрацювати зміни, які комплексно поліпшать умови ведення бізнесу

Державна фіскальна служба та платники податків мають спільно працювати над поліпшенням умов ведення бізнесу. Про це Голова ДФС Роман Насіров, під час круглого столу на тему: „СЕА ПДВ в повному режимі: перші підсумки”, який відбувся в Українському союзі промисловців і підприємців. За підтримки бізнесу, в тому числі, членів УСПП, вдалося ухвалити Закон України від 16 липня 2015 р. №643-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість” та вже імплементувати додаткові необхідні зміни, які були зроблені в системі 10 днів тому. „Ми вже бачимо результати нашого діалогу, - зазначив Роман Насіров. – Але процес покращення не закінчився. Нам разом із вами, платниками податків, потрібно рухатися далі в бік удосконалення не тільки цієї системи, а й напрацювання інших подібних систем для більш ефективного процесу сплати податків”. У ДФС зроблено вже чимало для мінімізації діяльності нелегального бізнесу в Україні взагалі. Це стосується як боротьби з „податковими ямами”, контрабандою, так і контролю за реалізацією та обігом підакцизних товарів та іншими схемами ухилення від сплати податків.

Харківщина: За 7 місяців поточного року «спрощенці» сплатили до бюджету майже 500 млн. грн. єдиного податку

З них понад 87 млн. грн. надійшло у липні 2015 року. Загальна сума надходжень перевищила минулорічні на 38%. У січні-липні 2014 року від діяльності спрощенців бюджет отримав понад 359 млн. грн. У розрізі категорій платників фізичні особи – підприємці протягом 7 місяців поточного року сплатили до бюджету понад 357 млн. грн. Це на 91 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у липні від цих платників надійшло майже 62 млн. грн. єдиного податку. У свою чергу, юридичні особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з початку року спрямували до держбюджету майже 105 млн. грн. податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 15 млн. грн. У липні 2015 року юрособи-«спрощенці» перерахували до бюджету 16,4 млн. грн. Решта коштів була сплачена сільгоспвиробниками, які застосовують спрощену систему оподаткування.

Харківщина: протягом липня сума переплат скорочена більш ніж на 1,0 млрд. грн.

Зокрема, зменшення переплат відбулося по рентних платежах (на 983,6 млн.грн.), по податку на додану вартість (на 29,5 млн.грн.) та податку на прибуток (на 6,6 млн.грн.). Скорочення відбулося завдяки прогресивним змінам у законодавстві та впровадження електронного адміністрування податку на додану вартість й створення автоматизованих систем. При цьому, сума зібраних на Харківщині податків збільшується. Так, за сім місяців поточного року до Державного бюджету надійшло 7,2 млрд.грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що більше індикативного показника майже на 0,5 млрд. грн. Темп росту до минулого року 195,5 відсотків. Серед головних факторів такого зростання податківці відзначають сумлінність платників та удосконалення процесу адміністрування податків.

Західна ОДПІ: Про електронне адміністрування ПДВ йшлося на семінарі

Фахівцями Західної ОДПІ м. Харкова спільно з представниками управління комунікацій ГУ ДФС у Харківській області було проведено черговий семінар для платників податків Ленінського та Жовтневого районів з питання функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість. Фахівці відомства роз’яснили присутнім про зміни у Податковому кодексі щодо удосконалення адміністрування ПДВ, які внесені Законом України від 16.07.15 №643-VIII, зокрема, щодо змін до порядку формування реєстраційної суми, яка обраховуються за формулою, відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 Кодексу, особливостей порядку заповнення податкових накладних та їх реєстрації в Єдиному реєстрі, не застосуванні штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН, складених з 1 липня до 1 жовтня 2015 року. Також слухачам було наголошено, що сільськогосподарським підприємствам, які обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ, додатково відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки. Крім того, платників проінформовано про сервіси електронного адміністрування ПДВ та особливості заповнення звітності за липень цього року. На завершення семінару платники отримали вичерпні відповіді на свої запитання.

ДФС передано 70 автомобілів для потреб АТО

Для забезпечення проведення антитерористичної операції в окремих районах Донецької та Луганської областей, Державною фіскальною службою України (її територіальними органами та державним підприємством, що знаходиться у сфері управління ДФС) впродовж 2014 року – 1 півріччя 2015 року передано 70 автомобілів суб’єктам боротьби з тероризмом, які визначені Законом України «Про боротьбу з тероризмом». Зокрема, до сфери управління Міністерства оборони України передано 69 автомобілів та Служби безпеки України – 1 автомобіль. Крім того, для забезпечення автотранспортом підрозділу ДФС, який безпосередньо знаходиться в зоні проведення АТО (у складі мобільної групи «Фантом»), ДФС зроблено перерозподіл наявного транспорту. За його результатами територіальними органами ДФС було передано 38 автомобілів. Водночас до сфери управління Міноборони у 2015 році, окрім автомобілів, Державною фіскальною службою було також передано понад 600 одиниць комплектуючих та запасних частин до транспортних засобів.

За рахунок підвищення рівня заробітної плати додатково до бюджету Західної ОДПІ м. Харкова надійшло майже 105 тис. гривень

Фахівцями Західної ОДПІ м. Харкова систематично здійснюється контроль за підприємствами Ленінського та Жовтневого районів, які не перераховують або перераховують до бюджету не в повному обсязі та з порушенням термінів сплати податок на доходи фізичних осіб, мають довгострокову заборгованість з виплати заробітної плати, виплачують зарплату менше мінімально встановленого рівня. Так, за січень-липень 2015 року проведено 18 спільних зустрічей при районних державних адміністраціях, на яких заслухано 91 керівника підприємств, легалізовано трудові відносини 13 найманих працівників із роботодавцями. Також фахівцями інспекції проведено 26 засідань робочої групи, на яких заслухано 180 керівників підприємств. Додатково до бюджету надійшло 104,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску –278,9. гривень. Протягом січня-липня цього року проведено 30 результативних перевірок платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи з порушенням чинного податкового законодавства, за результатами яких донараховано податку на доходи фізичних осіб у сумі 1372,0 тис. грн., єдиного соціального внеску – 8,0 тис. грн.

Податкові консультації з першого вересня 2015 року - по-новому

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків»  у статтю 52 Податкові консультації внесені наступні зміни: пункт 52.3 доповнено реченням такого змісту: "Консультація, надана в письмовій або електронній формі, обов’язково повинна містити опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні платника податків, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства"; пункт 52.4 викладено в такій редакції: "52.4. Консультації, крім узагальнюючих, надаються: в усній формі - контролюючими органами; у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси"; пункт 52.6 викладено в такій редакції: "52.6. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі на офіційному веб-сайті цього органу, протягом 5 календарних днів". Ці зміни набувають чинності з 01.09.15.

Щодо зростання мінімальних цін на алкоголь

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року № 426 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року №957» затверджено збільшення розмірів мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Документ було опубліковано в газеті „Урядовий кур’єр” від 01.07.2015 №116. Він набрав чинності з 12 липня 2015 року. Згідно з прийнятими змінами, ціни зростатимуть в два етапи: до 31 серпня 2015 року та з 1 вересня 2015 року. Розмір мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої підвищать: на горілку - на 25%; на коньяк - в середньому 31%; на вина - на 35%. Так, зокрема, до 31 серпня 2015 року мінімальна оптова ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за 1 літр 100-відсоткового спирту встановлена в розмірі 159,94 гривень, а з 1 вересня - 175,96 гривень. На віскі - 317,31 гривень і 349,36 гривень відповідно, на коньяк і бренді - 253,21 і 269,23 гривень. Мінімальні роздрібні ціни на лікеро-горілчані вироби за 1 літр 100-відсоткового спирту піднімуться зі 199,5 гривень до 249,5 гривень (до 31 серпня 2015 року) і 274,5 гривень (з 1 вересня 2015 року), віскі - з 442,5 гривень до 495 гривень і 545 гривень, коньяк і бренді - з 295,05 гривень до 395 і 420 гривень.

За порушення терміну реєстрації податкових накладних передбачено застосування штрафів

За порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних або розрахунків коригування, що підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ, тягне за собою накладання штрафу. Такі штрафи передбачені відповідно до пункту 1201.1 статті 1201 ПКУ та встановлюються у відсотках від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування у наступних розмірах:- 10 відсотків - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;- 20 відсотків - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;- 30 відсотків - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;- 40 відсотків - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів. Також важливо знати, що у разі відсутності з вини платника реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладання штрафу у розмірі - 50 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування (пункт 1201.2 статті 1201 ПКУ).Додатково повідомляємо, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (пункт 201.10 статті 201 ПКУ). 

Сплата ЄСВ при відсутності доходу

Фахівці Західної ОДПІ м. Харкова нагадують, що фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не отримували доходів (прибутків) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі особи можуть не визначати базу єдиного внеску, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов’язок платника. Платники, що не отримали доходу у звітному році або окремому місяці звітного року, мають право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Найголовніше – нарахована сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Такі норми передбачено Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким було внесено зміни до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Відповідно до Закону для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Ці зміни враховуватимуться при поданні річної звітності з єдиного внеску фізичними особами - підприємцями (крім спрощенців) за 2015 рік. Отже, за підсумками 2015 року фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, а також особи, які проводять незалежну професійну діяльність, сплачують єдиний внесок до 10 лютого 2016 року.

Сервіс «Пульс» допоможе у вирішенні проблем з податківцями та митниками

При Державній фіскальній службі України працює антикорупційний сервіс «Пульс», на який можна телефонувати цілодобово за номером: (044) 284-00-07.Саме на цей сервіс ви можете повідомити про проблеми, які виникають у веденні бізнесу через непорозуміння зі службовими особами податкової та митної служб та про перевищення посадовцями цих відомств своїх повноважень.

Починає роботу Виконавчий комітет Державної фіскальної служби

Для оперативного вирішення проблемних питань діяльності, зокрема, реформування Державної фіскальної служби України, та реалізації рекомендацій, наданих експертами Міжнародного валютного фонду, почав свою роботу новий орган ДФС - Виконавчий комітет. Питання створення Виконавчого комітету обговорювалося з технічною місією Міжнародного валютного фонду, який порадив створити відповідний орган з метою більш ефективного координування та планування діяльності Державної фіскальної служби. За словами Романа Насірова, який очолює Виконавчий комітет, орган носить характер дорадчого. Він створений для обговорення та прийняття узгоджених рішень з найважливіших напрямів та найбільш актуальних питань діяльності ДФС. Члени Виконавчого комітету прийматимуть рішення щодо стратегічного розвитку ДФС. При цьому особлива увага приділятиметься вирішенню оперативних питань, які потребують негайного втручання керівництва ДФС. До складу Виконавчого комітету, крім Голови ДФС, увійшли заступники Голови ДФС та відповідальні координатори за функціональними напрямами діяльності служби, а також радники – керівники окремих структурних підрозділів. Відповідно до Положення про Виконавчий комітет ДФС, його основними завданнями є управління ключовими стратегічними ризиками, напрацювання та узгодження оперативних рішень з найважливіших напрямів діяльності ДФС, формування організаційної політики, процесів та структур для досягнення стратегічних цілей Служби, контроль за станом виконання ключових показників ефективності діяльності ДФС та її територіальних органів тощо.

Заповнення розрахункових документів при сплаті грошового зобов'язання

При сплаті грошового зобов'язання, визначеного органом ДФС за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту поле „Призначення платежу” розрахункового документу заповнюється наступним чином * ;131 ; сплата грошового зобов’язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту ; ; ; 1 2 3 4 5 6 7 1 - службовий код ( * ); 2 - код виду сплати (131); 3 - код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату; 4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу (сплата грошового зобов’язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту); 5 - не заповнюється; 6 - не заповнюється; 7 - не заповнюється.

Змінено порядок розрахунку лікарняних та декретних виплат працівникам

З 04.07.2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р. № 439 згідно з якою оновлено порядок розрахунку лікарняних та декретних виплат працівникам. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців)заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нарахований ЄСВ / або обов'язкові страхові внески, на кількість календарних днів зайнятості (вважається період перебування працівника у трудових відносинах, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими договорами, проходження служби, здійснення підприємницької або іншої діяльності, пов'язаної з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності) в такому розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин (в даному випадку слід розуміти тимчасову непрацездатність (перебування працівника "на лікарняному"), відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати).

Сума коштів отриманих на відрядження оподаткуються військовим збором

Сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, підлягає оподаткуванню військовим. Відповідно до підпункту 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України  платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 ПКУ, зокрема фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 ПКУ. Також варто зауважити, що пунктом 163.1 статті 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9 статті 170 ПКУ. Таким чином, суми зазначених коштів підлягають оподаткуванню військовим збором.

Формування податкового кредиту зберігається протягом 365 календарних днів

Право на формування податкового кредиту зберігається за платником  протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної, у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН. Така норма і порядок передбачені відповідно до пункту 198.6 статті 198 розділу V Податкового Кодексу України. Звертаємо увагу що до набрання чинності Законом України від 16 липня 2015 року № 643 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" зазначений термін становив 180 календарних днів. Податкові накладні/розрахунки коригування, які станом на 29.07.2015 року (дата набрання чинності Законом № 643) року не зареєстровані в ЄРПН, та по яким станом на вказану дату сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН (з дати їх складання минуло 180 календарних днів), не можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 29.07.2015 року та включені до складу податкового кредиту.

Яка головна мета створення сервісу «Пульс»?

Це антикорупційний сервіс для платників податків, який запроваджений з метою створення сприятливих умов для провадження ними підприємницької діяльності. Телефонна лінія «Пульс» створена для забезпечення оперативного реагування на інформацію від громадян та суб’єктів господарювання про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС. Посадові особи підприємств, а також пересічні громадяни можуть зателефонувати на «гарячу лінію» за номером (044) 284-00-07 і висловити свої пропозиції та побажання щодо проблемних питань роботи податківців.

В якому режимі працює сервіс «Пульс»?

На сьогоднішній день «Пульс» працює в режимі швидкої допомоги платникам, адже це гарантований двосторонній зв’язок. Звернення платників приймаються з понеділка по п`ятницю з 8:00 до 20:00, а у неробочий час можна залишити її на інтерактивний відповідач. Інформація негайно передається для опрацювання і результати її розгляду повідомляються абоненту невідкладно або протягом 1-3 робочих днів.

З якими питаннями можна звертатися на гарячу лінію «Пульс»?

Абонент має змогу звертатись на сервіс «Пульс» з питань щодо: - протиправних дій працівників у ході проведення перевірки суб`єкта господарювання; - недоліків у роботі органів ДФС, а саме: некоректне спілкування працівників з клієнтами щодо отримання довідок, щодо роботи Центрів обслуговування платників, щодо режиму і порядку роботи податкової інспекції тощо; - проблем при реєстрації чи поновлення платником ПДВ; - проблем при поданні звітності; - корупційних дій; - інших неправомірних дій або бездіяльності працівників ДФС.

Чи можна звертатись на „Пульс”, якщо потрібно отримати роз’яснення щодо податкового законодавства?

Сервіс „Пульс” створений як антикорупційний проект ДФС України. Щоб поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків під час здійснення митного контролю та митного оформлення. Роз’яснення щодо застосування податкового законодавства можна отримати у Центрах обслуговування платників, які діють у органах Державної фіскальної служби, або зателефонувавши до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України за телефоном 0800501007.

Як швидко дізнатися про зміни в законодавстві

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс направлений на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією у сфері оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також інформацією стосовно електронного цифрового підпису.

З початку року видано 18 099 безоплатних електронних ключів

До них було сформовано 36 198 посилених сертифікатів відкритих ключів. Як розповіли у відділі реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Харківській області центру сертифікації ключів ІДД ДФС більшість із сертифікатів отримали фізичні особи – 20 450. В той же час юридичним особам видано 15 748 сертифікатів. Загалом за сім місяців поточного року послугами Центру скористались понад 12 238 клієнтів – 9 363 фізичних та 2 875 юридичних осіб. Фахівці підкреслюють, що безоплатне надання електронних ключів та формування посилених сертифікатів до них є однією із складових розвитку електронних сервісів фіскальної служби. Адже за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники мають змогу звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів Держстату та Пенсійного фонду. Нагадаємо, що АЦСК ІДД у Харкові та області були відкриті майже три роки тому. На сьогодні вони обслуговують понад 3 мільйони посилених сертифікатів відкритих ключів.

Найпопулярнішим електронним сервісом ДФС є надання виписки з ЄРПН

Одним з найпопулярніших електронних сервісів ДФС є надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних, як покупцю так і продавцю. З початку поточного року опрацьовано понад 20 млн. таких запитів. Не меншим попитом користується послуга з укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» в електронній формі. Протягом зазначеного періоду було укладено майже 404 тис. таких договорів з платниками податків. Цікавляться користувачі й інформацією з реєстру платників ПДВ щодо наявності платників у зазначеному реєстрі. Протягом 7 місяців поточного року було опрацьовано майже 34 тис. запитів з цієї теми. Крім того, з початку 2015 року автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС опрацьовано понад 177 тис. електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.

Щодо затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору

Наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 №636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору» затверджено такі форми: - Форма Податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів; - Форма Податкової декларації з туристичного збору. Із зазначеним наказом можливо ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України у підрозділі «Податкове законодавство» розділу «Законодавство».

Зміни до переліку місць дислокації митних постів

З метою актуалізації місць дислокації митних постів Державна фіскальна служба України наказом від 07.08.2015 №586 внесла зміни до місць дислокації митних постів «Долина» Івано-Франківської митниці ДФС, «Миколаїв – морський» Миколаївської митниці ДФС, «Григорівка» Одеської митниці ДФС, «Харків – автомобільний» Харківської митниці ДФС, «Пісочин» Харківської митниці ДФС. Наказ розміщено на веб-порталі ДФС.

Про оподаткування у 2015 році спільної діяльності

Відповідно до п. 1 ст. 1130 Цивільного кодексу України за договором про спільну діяльність учасники зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові. Нова редакція розділу III "Податок на прибуток підприємств" Податкового кодексу не визначає договори про спільну діяльність окремими платниками податку на прибуток підприємств. Відповідно положень бухгалтерського обліку, оператор спільної діяльності зобов'язаний складати окремий баланс, звіт про фінансові результати, а також форми, які необхідні учасникам спільної діяльності без створення юридичної особи для складання власної фінансової звітності з урахуванням результатів спільної діяльності, своєї частки в активах і зобов'язаннях. У разі отримання прибутку в межах договору про спільну діяльність такий прибуток розподіляється пропорційно вартості вкладів учасників у спільне майно. Сума прибутку, отриманого кожним учасником договору простого товариства у межах спільної діяльності є доходом кожного учасника та підлягає включенню з метою оподаткування до складу доходу окремої юридичної особи - учасника простого товариства.

Подання заяви про внесення змін до реєстру платників єдиного податку

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що у разі зміни відомостей, внесених до реєстру платників єдиного податку (податкової адреси, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності) платники єдиного податку мають подати заяву про внесення таких змін до податкового органу за місцем своєї реєстрації. Зазначена заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Єдинщиком третьої групи така заява подається разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни. Форма та порядок подання заяви встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику. Звертаємо увагу, що у разі зміни найменування юридичної особи, прізвища, імені, по батькові фізичної особи-підприємця або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) заява подається протягом місяця з дня виникнення таких змін.

З 1 вересня школи та дошкільні заклади звільняються від сплати податку на нерухоме майно і плати за землю

З 1 вересня поточного року набирає чинності Закон України від 17.07.2015 року N654­VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності» (опублікований у газеті «Голос України» від 11.08.2015 N146)Законом встановлено, що будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг не являються об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.. Одночасно законом, з 1 вересня 2015 року, від сплати земельного податку звільняються дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

З початку 2015 року митницями ДФС порушено понад 10 тис. справ про порушення митних правил

Протягом січня – липня поточного року митницями Державної фіскальної служби порушено 10 293 справи про порушення митних правил на суму понад 779,17 млн. грн. З них у 5 тис. справах вилучено предмети правопорушень на суму понад 318,57 млн. грн. Переважну більшість вартості вилученого складають промислові товари – понад 180,30 млн. грн. Продовольчих товарів вилучено на суму понад 40,43 млн. грн., валюти – понад 71,46 млн. грн., транспортних засобів – понад 26,38 млн. грн. Так, зокрема, на початку серпня в зону діяльності Київської міської митниці ДФС було ввезено18 144 кг товару „ядра горіхів кеш`ю” загальною вартістю 86 410,8 дол. США. Під час перевірки документів, наданих для митного оформлення зазначеного товару, встановлено, що його вартість становить 140 842,8 дол. США. Тобто зазначений товар намагалися ввезти в Україну на підставі документів, які містили неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості. За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України („Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю). Крім того, з початку року митницями ДФС розглянуто 3 530 справ про порушення митних правил та стягнуто штрафів на суму понад 173,23 млн. грн. З них до держбюджету перераховано понад 9,66 млн. грн. Також 5 717 справ передано на розгляд суду. За результатами розгляду судом прийняте рішення про конфіскацію предметів правопорушень на суму понад 298,18 млн. грн. Крім того, накладено штрафів на суму понад 229,11 млн. грн.

Відповідальність за порушення трудового законодавства

Статтею 265 Кодексу законів про працю України передбачена відповідальність за порушення трудового законодавства. Зокрема, з 1 січня 2015-го за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (чи контракту) підприємцям загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного неоформленого працівника: з 1 січня по 30 листопада - 36540 грн. (1218 грн. х 30), а з грудня — 41340 грн. (1378 грн. х 30)).

Сплатіть земельний податок до 28 серпня 2015 року

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що відповідно до Податкового кодексу України, громадяни, які мають на території України у власності або користуванні земельні ділянки, частки – є платниками земельного податку. Територіальні органи ДФС направляють громадянам – платникам земельного податку та орендної плати за землю, податкові повідомлення-рішення для сплати земельного податку та орендної плати за користування землею. Такий платіжний документ можна й самостійно одержати у місцевій податковій інспекції. А податок фізичні особи мають сплатити не пізніше, ніж 28 серпня 2015 року. Своєчасно сплачений земельний податок - це не лише обов’язок перед державою, але й запорука соціально-економічного розвитку місцевої громади.

"Пульс" доступний клієнтам податкової служби та митниці

Ефективний сервіс ДФС за гарячою лінією (044) 284-00-07 забезпечує відкритість і прозорість діяльності органів ДФС, попереджує труднощі в спілкуванні; некоректне ставлення; перевищення повноважень; неякісне обслуговування та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.

«Реєстр страхувальників» допоможе платникам ЄСВ

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що на веб-порталі ДФС працює сервіс – «Реєстр страхувальників»., завдяки якому платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Інформацію стосовно бізнес-партнерів можна отримати на офіційному веб - порталі ДФС України

На офіційному веб - порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) функціонує банер «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб - порталу. Зокрема, для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву.

Термін в який уповноважені банки повідомляють контролюючі органи про факти ненадходження в законодавчо встановлені строки валютної виручки чи товарів по імпорту

Повідомлення про факти ненадходження в законодавчо встановлені строки валютної виручки чи товарів по імпорту банки надсилають контролюючим органам за місцем реєстрації резидентів до десятого числа місяця, наступного за звітним. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 12 грудня 1998 року № 1968 «Про посилення контролю за проведенням розрахунків резидентів і нерезидентів за зовнішньоекономічними операціями» у разі ненадходження резидентам валютних цінностей в установлені Законом України від 23 вересня 1994 року № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» із змінами та доповненнями терміни уповноважені банки інформують про це Національний банк та контролюючі органи. Порядок інформування встановлюється Національним банком разом з Державною фіскальною службою України. Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 114 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України. 

Шановні громадяни! Податки на майно слід сплатити до 28 серпня

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує громадянам – власникам нерухомого майна та автомобілів, які оподатковуються згідно з чинним законодавством про те, що податкові зобов'язання з податку на нерухоме майно та транспортного податку сплачуються фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення органами державної фіскальної служби податкового повідомлення-рішення. Таким чином, податок на  нерухоме майно та транспортний  податок на легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см, які вказані у податкових повідомленнях, слід сплатити на протязі 60 днів з дня їх отримання, але не пізніше 28 серпня п.р.

Про підстави для зменшення суми авансового платежу з податку на доходи фізичних осіб

Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем на загальній системі оподаткування самостійно, але не менш як 100% річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25% щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більше, ніж на 20% у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал, платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк, встановлений абз. першим підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу. Для такого зменшення суми авансового платежу фізичною особою – підприємцем до настання строку сплати такого авансового платежу до контролюючого органу подається заява у довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу. Нагадуємо, що фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені Податковим кодексом України для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи, що передбачено пунктом 177.5 статті 177 ПКУ.

Штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН розрахунків коригування

При здійсненні реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, відповідальною особою за таку реєстрацію є платник податку, на якого покладено обов'язок реєстрації відповідного розрахунку коригування в ЄРПН. Отже, штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН розрахунків коригування, складених починаючи з 01.10.2015, до податкових накладних застосовуватимуться до платника податку, на якого покладено обов'язок реєстрації відповідного розрахунку коригування в ЄРПН. Так, розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН: - постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації; - отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем. - розрахунок коригування, складений платником податку до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів /послуг підлягає реєстрації таким платником податку. Зазначена норма визначена ст. 120-1 та п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом України від 16.07.2015 р. N 643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість"

Як розрахувати суму земельного податку, якщо документи на землю відсутні (перебувають на оформленні)?

Підпунктом 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 Податкового кодексу України встановлено, що базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації. Ставки земельного податку встановлено розділом ХІІ Податкового кодексу України. Управління у сфері оцінки земель і земельних ділянок відповідно до норм п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Тому суб’єкту господарювання потрібно звернутися за інформацією щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки до територіального органу Держземагентства України за місцезнаходженням земельної ділянки.

Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України: порядок видачі

Форма довідки-підтвердження статусу податкового резидента України та порядок її видачі контролюючими органами визначено наказом ДПА України від 12.04.2002 №173 «Про підтвердження статусу податкового резидента України» зі змінами та доповненнями (далі – Наказ № 173). Згідно з п. 2 Наказу № 173 довідку-підтвердження статусу податкового резидента України видає державна податкова інспекція за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) на своєму бланку протягом 10-ти робочих днів з моменту подання письмового звернення такої особи. Фізичні особи-підприємці можуть отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України у контролюючому органі за місцем податкової адреси. Відповідно до п. 3 Наказу № 173 державні податкові інспекції за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) у разі подання такою особою заяви про звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел у зарубіжній державі або заяви про відшкодування уже сплачених податків на території зарубіжної держави за формами, затвердженими компетентним органом цієї зарубіжної держави з виконання міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування на її території, зобов’язані підтверджувати статус податкового резидента на цих формах підписом начальника Державної податкової інспекції та печаткою. Згадані заяви подаються з перекладом на українську мову, крім заяв, оформлених російською мовою. Звернення щодо отримання довідки-підтвердження статусу податкового резидента України може бути подано особисто заявником, уповноваженою на це особою, або надіслано поштою. Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України, засвідчена підписом керівництва контролюючого органу та печаткою заяви про звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел у зарубіжній державі або про відшкодування уже сплачених податків на території зарубіжної держави, видається заявнику (уповноваженому представнику заявника) або відправляється поштою. Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України діє в межах календарного року та потребує щорічного її оновлення.

Платникам єдиного внеску: звіт без заповнення обов’язкових реквізитів вважається не поданим

Відповідно до пункту 8 розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, складений з порушенням вимог цього Порядку, у тому числі без обов’язкових реквізитів, не вважається звітом і вважається таким, що не подавався.  Перелік обов’язкових реквізитів визначений пунктом 6 розділу II Порядку № 435.  Варто зауважити, що зазначені в Порядку реквізити мають бути обов’язково заповнені в усіх таблицях додатків до звіту по ЄВ, де вони передбачені.

Електронні сервіси ДФС 

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що з метою оперативного отримання інформації платниками з Системи електронного адміністрування ПДВ Державна фіскальна служба України запровадила електронний сервіс «Витяг в розрізі операцій з Системи електронного адміністрування ПДВ» (F/J1401901) на «Запит щодо отримання інформації в розрізі операцій з Системи електронного адміністрування ПДВ» (F/J1301901).

Відпустка для платника єдиного податку першої і другої групи

Відповідно до норм Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі. Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами Податкового кодексу не передбачено. Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування. Оскільки зазначеним законодавчим актом не передбачено пільг зі сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки та за період хвороби, підприємці зобов’язані сплачувати ЄСВ незалежно від того отримували вони дохід у цей період чи ні. Отже, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати. З метою уникнення порушення терміну сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкового органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

Відділ комунікацій Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області