Що робити, коли на смартфоні розбився екран?

Сучасні мобільні телефони – це мініатюрні комп'ютери. Вихідні функції телефону, тобто голосові дзвінки та надсилання текстових повідомлень, сьогодні є лише доповненням. Смартфони перетворилися на справжній мобільний офіс, мультимедійний розважальний центр чи месенджер. Це пов'язано як з їхньою величезною обчислювальною потужністю, так і з розвитком технології виробництва сенсорних екранів. Однак пошкодження дисплея робить таку техніку практично марною. Хочете знати, що робити у такій ситуації?

 

 

 

Чому розбитий екран – це найпопулярніша поломка?


Переважно це пов'язано з тим, що дисплей зверху прикритий склом та закріплений на передній частині пристрою. В результаті найбільш поширеною несправністю є розтріскування дисплея, яке може статися, коли смартфон:

  • падає з великої висоти,
  • випадково вдарився об тверду поверхню, наприклад, про стіну або стільницю
  • часто носиться разом із важкими предметами в одному відсіку сумки чи кишені.

 Хоча пошкодити сенсорний екран мобільного пристрою не складно, на щастя, це змінний елемент.


За що відповідає екран на смартфоні?


Сьогодні передня частина сучасного смартфона практично повністю зайнята дисплеєм. Залежно від технології, що використовується, він може генерувати дуже яскраві кольори, мати високу частоту оновлення і широкі кути огляду. Однак найголовніше, що всі мобільні телефони мають сенсорні екрани. Вони замінили незручні у використанні фізичні клавіатури і в основному завдяки цьому смартфони стали такими функціональними.

 

Що робити, якщо екран розбився на сенсорному телефоні?


Якщо ви помітили сліди механічного пошкодження на дисплейному модулі, почніть із визначення ступеня несправності. Часто ушкоджується тільки зовнішнє скло, тобто утворюється павук з тріщин, що дещо ускладнює використання пристрою. Однак у цьому випадку сам дисплей повністю справний та мобільний телефон зберігає свою повну функціональність. Для усунення несправності достатньо замінити лише одну деталь – скло. На жаль, бувають і ситуації, при яких дисплей, що тріснув, на смартфоні має більш серйозні наслідки, серед іншого:

  • немає підсвічування,
  • пляма знебарвлення на зображенні,
  • повна чи часткова втрата реакції на дотик.

 У таких ситуаціях доведеться замінити екран повністю і зробити це швидко та якісно можуть тут https://www.aks.ua/uk/remont-telefony/zamena-display.html