Щодо оподаткування вартості святкових вечорів

Щодо оподаткування вартості святкових вечорів

Наразі напередодні новорічних свят виникає багато питань щодо оподаткування вартості святкових вечорів. Відповідно до пп.«є» пп.14.1.54 п.14.1 ст14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) дохід з джерелом їх походження з України — будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору. Додаткові блага — кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами р.IV ПКУ) (пп.14.1.47 п.14.1 ст.14 ПКУ). Згідно з пп.«а» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, зокрема, у вигляді вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених ПКУ для оподаткування прибутку підприємств. Однак, оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі одержаних у вигляді додаткового блага, виходячи з положень ПКУ, розглядається лише у разі їх одержання безпосередньо конкретним платником податку. Враховуючи вищевикладене, вартість святкового вечора (банкету, корпоративу), який проводиться працедавцем для своїх працівників, не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу цих працівників.

Також пропонуємо ознайомитися ще з деякою інформацією.

На Харківщині руйнування «тіньових схем» поповнило бюджет 6 мільйонами гривень

Саме таку суму стягнуто до бюджету з підприємств, що скористалися послугами фіктивних фірм.

Про це повідомили в ГУ Міндоходів області. Загалом, відзначають у відомстві, з початку року встановлено 44 «фіктивні» фірми, сума збитків за якими склала 24,9 млн. грн. За 17 виявленими ФСПД порушено кримінальні провадження за ст. 205 КК України — «Фіктивне підприємництво».

За словами в. о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентина Фесюніна, сьогодні головним завданням для служби є створення в регіоні умов для унеможливлення ухилення суб’єктів господарювання від сплати податків та виведення коштів з «тіньового» сектору економіки.

«Поряд із сумлінними підприємцями із свідомою громадською позицією, нажаль, є й такі бізнесмени, які намагаються будь-якими протизаконними засобами ухилитися від сплати податків. Діяльність таких ділків ми припиняємо на корню, адже держава несе збитки через ведення такого протиправного бізнесу», — відзначає посадовець.

Валентин Фесюнін підкреслює, що відшкодування заподіяних державі збитків — це головна мета при виявленні кримінальних правопорушень. Як повідомив керівник, цього року погашення збитків за кримінальними провадженнями, направленими до суду з початку року, становить 7,2 млн. грн., за закритими кримінальними провадженнями — 14,2 млн. грн. Загальна сума дорівнює 21,4 млн. грн.

Тож головний податківець регіону закликає представників бізнесу до ведення прозорої діяльності та уникнення контактів з підприємствами із сумнівною репутацією.

Зарплата у «конверті»: від А до Я

Ще досить поширеною залишається практика, коли роботодавці офіційно не оформлюють найманих працівників. У такий спосіб вони економлять свої кошти на податках, а працівників переконують, що вигідніше одержувати зарплату в «конвертах». На жаль, багато хто не замислюється, що за цю «вигоду» вони платять надто дорого. По-перше, від такого працівника роботодавець може позбавитися у будь-який момент, оскільки офіційно немає перед ним ніяких зобов’язань. По-друге, не варто розраховувати й на оплату відпустки, лікарняних, соціального захисту тощо. По-третє, із зарплати в «конверті» пенсія не нараховується. Навіть на випадок втрати роботи нелегальний працівник не може розраховувати на гідне нарахування допомоги з безробіття. Податківці опікуються вирішенням цієї проблеми, щоб захистити найманих працівників і проконтролювати наскільки достовірно роботодавці сплачують до бюджету податки при виплаті доходів громадянам. Їх увагу, перш за все, привертають суб’єкти господарювання, які мають відповідні ризики. Приміром, діяльність потребує додаткових трудових ресурсів, а найманих працівників немає. Таких порушників податкового законодавства виявити нескладно — аналізується податкова звітність, порівнюються обсяги виручки, види діяльності платників податків, опрацьовується інформація, яка надходить від інших органів влади. З недобросовісними підприємцями проводиться роз’яснювальна робота щодо дотримання ними трудового та податкового законодавства. Як повідомив в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін, з початку року працівники відомства посприяли офіційному оформленню трудових відносин 4152 найманим працівникам. До бюджету додатково надійшло 3,4 мільйона гривень податку на доходи з фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Бум! Бах! Бабах! — скасовується !

Напередодні, на станції Куп’янськ-Вузловий митного поста «Куп’янськ», під час проведення митного контролю в одному з вагонів поїзда «Харків — Баку» працівники Харківської митниці Міндоходів виявили своєрідну схованку. Громадянин Республіки Азербайджан намагався прихопити з собою на батьківщину 2 400 китайських «хохмачок». Як розповіли харківські митники, чоловік намагався приховати петарди «Корсар», загорнувши їх у матрац, який підняв на третю полицю. У відношенні любителя феєрверків працівники митниці склали протокол за ч.1 ст.483 МКУ. Наразі всі піротехнічні вироби вилучені та передані на зберігання до складу Харківської митниці Міндоходів. Напередодні новорічних свят — сезону феєрверків, фахівці Харківської митниці звертають увагу громадян! Відповідно до постанови КМУ від 21.05.12 № 436, зазначені товари є обмеженими до переміщення через митний кордон України, і можуть провозитись лише за наявності у перевізника підтверджуючих документів. Крім того, такі товари потрібно декларувати і ні в якому разі не приховувати їх від митного контролю.

З початку року ДФС надано платникам майже 3 млн. адмінпослуг

Протягом січня-жовтня 2014 року Центрами обслуговування платників (ЦОП) Державної фіскальної служби України було надано майже 3 млн. адміністративних послуг. Центрами надається комплекс послуг, зокрема, 103 (67 податкових та 36 митних) адміністративні послуги, а також консультативні та інформаційні. До функцій ЦОПів також належать функції прийняття податкової звітності та видачі ключів електронного цифрового підпису. Найбільше платники податків цікавились послугами з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. З початку 2014 року було надано понад 1,4 млн. таких послуг. Не менш популярними залишаються послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС. Цих послуг протягом січня — жовтня 2014 року ЦОПами було надано 240 тис. та 161,6 тис. відповідно. Станом на початок листопада поточного року обслуговування платників на території України здійснюється у 538 ЦОП.

До уваги приватних підприємців та юридичних осіб! Змінено адресу місця видачі ліцензій

08.12.2014 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами видаватимуться за адресою: м. Харків, вул. Чернишевського, 41, (1-й поверх) у зв’язку з переїздом управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Харківській області на постійне місце знаходження. Графік видачі ліцензій залишається незмінним.

Обов’язкові реквізити, які повинна містити податкова накладна.

Згідно з п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів: — у паперовому вигляді; — в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим. У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, — продавця товарів/послуг;г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи — продавця або податкова адреса фізичної особи — продавця, зареєстрованої як платник податку;д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, — покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України). З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно — довідковому ресурсі (веб — портал ДФС, вкладинка «Інформаційно — довідковий ресурс», дане роз’яснення укатегорії 101.19).

Коли виникає право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту?

Право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв’язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу. Відповідна норма визначена ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. Також, з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно — довідковому ресурсі (веб — портал ДФС, вкладинка «Інформаційно — довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 101.16).

Дії платника ПДВ у разі відмови з боку продавця товарів чи послуг надати податкову накладну

У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення чи порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. Також, до заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України ”Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг. Відповідна норма визначена п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Чи має право фізична особа — нерезидент, яка має постійне місце проживання в Україні, здавати нерухоме майно в оренду самостійно?

Відповідно до пп.170.1.3 п.170.1 ст.170 Податкового кодексу нерухомість, що належить фізичній особі — нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу — підприємця або юридичну особу — резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку. Отже, незалежно від того, що фізична особа—нерезидент має постійне місце проживання в Україні, здавання в оренду нерухомого майна здійснюється відповідно до зазначених вимог, тобто через фізичну особу—підприємця або юридичну особу—резидента (уповноважених осіб), що виконує представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступає його податковим агентом щодо таких доходів.

Порядок заповнення платіжних документів

При оформленні платіжних документів на переказ коштів до бюджету платежів необхідно керуватися «Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», затвердженим наказом Міндоходів України 22.10.13 № 609. Найважливішим є заповнення розділу „Призначення платежу” у полі №3, в якому вказується один з власних реквізитів платника податку, зокрема код ЄДРПОУ (повинен мати 8 цифр, якщо цифр менше 8, то зліва доповнюється нулями до 8 цифр). У разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата. Якщо платіж вносить фізособа, зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр), або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від одержання реєстраційного номера) та реєстраційний (обліковий) номер платника податків (завжди має 9 цифр). Відповідальність за правильність заповнення розрахункових документів несуть особи, які їх складають та подають до відповідного банку.

З 1 грудня 2014 року слід використовувати нову форму реєстру податкових накладних

Міністерство фінансів України наказом від 22.09.2014 №958 затвердило нову форму реєстру виданих та отриманих податкових накладних, а також Порядок його ведення. Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 10 жовтня 2014 р. за №1228/26005, опубліковано в «Офіційному віснику України» №87 від 07.11.2014. Цей наказ набирає чинності з 1 грудня 2014 року. Як і раніше Реєстр ведеться особами, зареєстрованими як платники ПДВ, в електронному вигляді та за власним бажанням платника у паперовому вигляді. Реєстр є основою для відображення зведених результатів такого обліку в податкових деклараціях з ПДВ. У заголовній частині реєстру податкових накладних буде відсутній рядок «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість», який став недоречним з січня 2014 року. Крім того, розділи І та ІІ реєстру включають окремі графи, передбачені для відображення як бази оподаткування, так і суми ПДВ за ставкою 7%. У розділі I реєстру — це графи 10 і 11, у II розділі реєстру — це графи 12 та 13. Разом з тим, в розділі І реєстру виділені окремі графи для операцій, які: — звільнені від оподаткування ПДВ (сума постачання); — не є об'єктами оподаткування (сума постачання); — підлягають оподаткуванню за ставкою 0%. Розділ ІІ реєстру, крім зазначеного вище, містить нову графу 9 «частка, що використовується в оподатковуваних операціях». При цьому в окремі графи виділені операції з придбання з метою їх використання у межах господарської діяльності для здійснення операцій, які використовуються в оподатковуваних операціях, які підлягають оподаткуванню: — за основною ставкою (графи 10 і 11); — за ставкою 0% (графи 14 і 15).

Як будуть відкриватись електронні рахунки платникам ПДВ?

Відкриття електронних рахунків платникам ПДВ буде проводитись відповідно до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.14р. №569. Згідно з Порядком №569 Держказначейство повинно до 25 грудня 2014 року відкрити електронні рахунки платникам ПДВ, що зареєстровані платниками такого податку згідно з поданим до 15 грудня 2014 року Державною фіскальною службою реєстром таких платників. Рахунки відкриваються автоматично на безоплатній основі і виключно на підставі реєстру платників ПДВ. Казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунку.

Припинення підприємницької діяльності фізичною особою не звільняє від зобов'язань сплатити податки

Починаючи з 19 листопада 2014 року, набрали чинності зміни до Порядку обліку платників податків і зборів (наказ Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, далі — Порядок) Так, зокрема в Порядку зазначено, що державна реєстрація припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи або внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування санкцій за їх невиконання. Особою, відповідальною за погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу фізичної особи — підприємця або фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, є така фізична особа. Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа — платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця — про це повідомив в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко. Контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи — платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України. Зміни до Порядку внесені наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 року № 1127 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2014 р. за № 1453/26230, та опубліковано 19 листопада 2014 року в «Офіційному віснику України»).

Зміни в порядку відшкодування ПДВ

З початку нового 2015 року з Податкового кодексу виключено норму, відповідно до якої платник ПДВ має право прийняти рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини в зменшення податкових зобов’язань із ПДВ, які виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених Податковим кодексом України. Тобто не буде можливості повністю або частково зменшити свої поточні податкові зобов’язання з ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню. Також з 1 січня 2015 року буде виключено норму щодо проведення камеральних перевірок податкової звітності платників ПДВ, які мають позитивну податкову історію. На даний час вони проводяться протягом п’яти робочих календарних днів з дня подання податкової декларації. Зазначені зміни впроваджуються відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України» від 07.10.2014 року №1690-VII.

Операції з продажу земельної ділянки, отриманої нерезидентом у спадщину, оподатковуються

Якщо фізична особа-нерезидент продала нерухоме майно за умови дотримання вимог п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), то такий продаж не підлягатиме оподаткуванню, а у разі недотримання зазначених вимог підлягатиме оподаткуванню за ставками 15% та 17%. Нагадаємо, що об'єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні. При цьому до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 172 — 173 цього кодексу. Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна регламентується статтею 172 ПКУ. Відповідно до п. 172.1 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення і за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Умова щодо перебування цього майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане таким платником у спадщину. Згідно з п. 172.2 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 цієї статті, або від продажу об'єкта нерухомості, не зазначеного в пункті 172.1 цієї статті, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Водночас відповідно до п. 172.9 ПКУ дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами — нерезидентами, оподатковується згідно із ст. 172 в порядку, встановленому для резидентів, за ставками 15% та/або 17%.

Оподаткування лікарняних військовим збором

Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї страхових випадків. Виплачується така допомога протягом перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, а починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності — Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам. Отже, виплати по листках непрацездатності прирівнюються до заробітної плати, з яких відповідно утримується військовий збір на загальних підставах.

Не вистачає страхового стажу для призначення пенсії — укладіть договір про добровільну участь

Громадяни, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії можуть одноразово сплатити єдиний внесок за договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Цим договором може бути передбачена одноразова сплата громадянином єдиного внеску за попередні періоди, в яких такий громадянин не підлягав загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі, за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). При цьому, сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору. Для укладання зазначеного договору таким особам необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. З такою особою, після перевірки викладених у заяві відомостей органом фіскальної служби у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Сплата єдиного внеску за попередні періоди здійснюється однією сумою протягом 10 днів з моменту підписання договору про добровільну участь і не може бути меншою за мінімальний страховий внесок. Прозвітувати про таку сплату необхідно протягом 30 календарних днів після закінчення строку дії договору про добровільну участь. Звіт слід надати згідно з додатком 6 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №454.

В Західній ОДПІ м. Харкова обговорювались новації в оподаткуванні

Нещодавно в приміщенні Західної ОДПІ м. Харкова відбулася зустріч з представниками громадськості Ленінського та Жовтневого районів за участю в.о. начальника Західної ОДПІ Віталія Прокопенка. Тема зустрічі „Новації податкового законодавства, що є ключовими в реформуванні податкової системи. Легалізація заробітної плати”. Як зазначив в.о. начальника інспекції , реформування податкової системи повинно докорінно змінити принципи оподаткування в країні. Він зупинився на найважливіших нововведеннях в оподаткуванні податком на додану вартість: — звітування платниками ПДВ виключно в електронній формі;- система електронного адміністрування ПДВ. Також під час зустрічі обговорювались питання своєчасності виплати заробітної плати та перерахування податку з доходів фізичних осіб та єдиного соціального внесу до бюджетів держави.

За 11 місяців мешканці Харківщини сплатили до бюджету держави понад 11 млрд. грн. податків та зборів

За словами в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентина Фесюніна, така сума надійшла до бюджетів усіх рівнів (без СДПІ ВПП у м. Харкові). Це на 1,8 млрд. грн. більше, ніж за 11 місяців минулого року. Зокрема до Державного бюджету надійшло 6,6 млрд. грн., в той же час, місцеві бюджети отримали понад 4,5 млрд. грн. Керівник регіонального відомства відзначає, що жителі Харківщини вкотре доводять свою відповідальність та небайдужість до тих подій, які сьогодні переживає країна. А отже сумлінно виконують свій обов’язок перед державою. Тільки у листопаді 2014 року забезпечено збір платежів до бюджетів усіх рівнів в сумі 1,3 млрд. грн. Це на 343,4 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. До місцевих бюджетів у листопаді надійшло 466,4 млн. грн., що на 25,5 млн. грн. більше надходжень листопада 2013 року. «Сьогодні громадяни та бізнес розуміють, що сплачуючи податки, вони тим самим допомагають країні — адже зібрані кошти витрачаються на її безпеку, утримання армії, посилення обороноздатності країни. Тож економічний патріотизм наших земляків є вагомим внеском у розбудову міцної та незалежної України», — відзначає Валентин Фесюнін. Також очільник регіонального відомства підкреслює, що сьогодні і суб’єктам господарювання і податківцям доводиться працювати у посиленому режимі, щоб покращити загальну фінансову ситуацію в регіоні. Але, як відмічає Валентин Фесюнін, усі розуміють важливість такої спільної діяльності для майбутнього країни, яка повинні не тільки вистояти, а ще й зміцніти.

На Харківському кордоні виявлено 25 кг насваю у матраці

Спробу незаконного переміщення некурильного тютюну було припинено співробітниками Харківської митниці спільно з працівниками прикордонної служби в пункті пропуску «Тополі». Речовину темно-зеленого кольору з вмістом рослинних компонентів було виявлено під час проведення митно-прикордонного контролю поїзду «Баку — Харків». 52-річний громадянин Республіки Азербайджан намагався приховати 25 кг насваю на полиці для багажу, загорнувши його у матрац. В результаті у відношенні невдахи-перевізника склали протокол за ознаками ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Порушнику загрожує штраф у розмірі 100% вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією. Насвай — вилучено.

Довідково. Насвай — вид некурильного тютюнового виробу, традиційний для Центральної Азії. Основними складовими насвая є тютюн і гашене вапно, та інші компоненти. Гашене вапно або зола змінюють кислотність середовища ( в лужну сторону) і збільшують всмоктування нікотину в кров через слизову оболонку ротової порожнини. Вживання насвая викликає нікотинову залежність.

Сервіс „Пульс” ДФС — миттєве вирішення усіх питань податкового та митного законодавства

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу громадян, що завдяки сервісу „Пульс” представники бізнесу, в тому числі і суб’єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або діяльність співробітників Державної фіскальної служби, керівництва відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення. Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.

ДФС працевлаштовано 137 працівників територіальних органів із зони АТО

В органах ДФС на території, підконтрольній владі України (станом на 24.11.2014), працевлаштовано 137 працівників з територіальних органів ДФС із зони АТО. З них з головних управлінь та податкових інспекцій Луганської області — 44 працівника, Донецької — 51 працівник. З Луганської та Східної митниць до митниць інших регіонів переведено 42 працівника: 27 — зі Східної та 15 — з Луганської. Також виявили бажання з урахуванням фінансових та побутових можливостей продовжити службу в митних органах інших регіонів ще 96 працівників зазначених митниць (72 — Східної та 24 — Луганської). Крім того, до ДФС надійшли звернення від двох працівників Головного управління Міндоходів у Донецькій області з питань їх працевлаштування в митницях, розташованих на підконтрольній Україні території, та дев’ять звернень з питань надання інформації щодо працевлаштування або звільнення працівників органів Міндоходів у Донецькій та Луганській областях. Нагадуємо, що працівники територіальних органів ДФС, які раніше були розміщені на тимчасово неконтрольованій території, з питань працевлаштування можуть звернутися до обраного ними органу ДФС на території, підконтрольній владі України. Для працевлаштування необхідно обов’язково надати заяву та трудову книжку. Інші необхідні документи працівникам допоможуть зібрати фахівці підрозділів персоналу обраних територіальних органів ДФС.

Порядок оподаткування ПДВ операції з постачання маркетингових послуг

Відповідно до пп. 14.1.108 п. 14.1 ст. 14 р. І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ) маркетингові послуги (маркетинг) — послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків. До маркетингових послуг належать, у тому числі: послуги з розміщення продукції платника податку в місцях продажу, послуги з вивчення, дослідження та аналізу споживчого попиту, внесення продукції (робіт, послуг) платника податку до інформаційних баз продажу, послуги зі збору та розповсюдження інформації про продукцію (роботи, послуги). Згідно із пп. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. Місцем постачання послуг відповідно до п. 186.4 ст. 186 р. V ПКУ є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п. 186.2 і п. 186.3 цієї статті. Враховуючи вищенаведене, операція з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є об’єктом оподаткування ПДВ, незалежно від того кому вони надаються резиденту чи нерезиденту.

Порядок оподаткування операцій з постачання ( продажу, передачі) земельних ділянок

Відповідно до абзацу першого пп. 197.1.21 п. 197.1 ст. 197 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, земельних часток (паїв), крім тих, що розміщені під об’єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості відповідно до законодавства (з урахуванням положень абзацу першого пп. 197.1.13 п.197.1 ст.197 р. V ПКУ). Зазначеним абзацом першим пп. 197.1.13 п. 197.1 ст. 197 р. V ПКУ визначено, що звільняються від оподаткування ПДВ операції з безоплатної приватизації житлового фонду, включаючи місця загального користування у багатоквартирних будинках та прибудинкових територій, присадибних земельних ділянок відповідно до законодавства, а також постачання послуг, отримання яких згідно із законодавством є обов’язковою передумовою приватизації житла, прибудинкових територій багатоквартирних будинків, присадибних земельних ділянок.

Платникам єдиного податку до уваги!

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

• не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

• обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.

При цьому вимоги, встановлені для другої групи, не поширюються на фізичних осіб — підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи — підприємці належать виключно до третьої або п’ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

Майже на 730 млн. грн. поповнили бюджети всіх рівнів платники податків Західної ОДПІ

Про це повідомив в.о. начальника Західної ОДПІ Віталій Прокопенко. За 11 місяців поточного року до державного бюджету надійшло податку на додану вартість 185 млн.грн., податку на прибуток понад 100 млн.грн. та майже 9,2 млн. грн. військового збору.

Міська скарбниця поповнилась на 422,5 млн.грн. Головним джерелом наповнення місцевого бюджету залишається податок на доходи фізичних осіб, що становить майже 67% надходжень, 15% складає плата за землю. Також, з початку року від «спрощенців» надійшло понад 64 млн.грн. єдиного податку, з яких 43,4 млн.грн. сплачено фізичними особами — підприємцями.

Крім того, за звітний період платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перерахували до бюджету понад 804 млн.грн.

За словами керівника інспекції, сумлінне ставлення платників до сплати податків викликає повагу, особливо у ці складні для країни часи.

Механізм перереєстрації місцезнаходження юридичних та фізичних осіб-підприємців з території проведення АТО

З метою забезпечення сплати податків платниками у разі зміни місцезнаходження/місця проживання з території Луганської та Донецької областей (територій, де здійснюється антитерористична операція) на інші території України запроваджено механізм, який дозволяє перереєструвати бізнес із зони АТО в інші регіони України.

Для реєстрації зміни свого місцезнаходження/місця проживання юридична особа або фізична особа — підприємець, яка зареєстрована на території проведення АТО, звертається до державного реєстратора реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві.

Після отримання відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців про зміну місцезнаходження/місця проживання відповідні контролюючі органи в інших областях або місті Києві здійснюють взяття на облік платників.

Після взяття на облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші зобов’язання платників на контрольованих територіях України.

Зазначений механізм нормативно врегульований:

статтею 4 Закону України від 02 вересня 2014 року № 1669-VII “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”;

наказом Міністерства юстиції України від 05.11.2014 № 1849/5 “Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.11.2014 за № 1408/26185, який набрав чинності 19.11.2014;

наказом Міністерства фінансів України від 17.11.2014 № 1127 “Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1453/26230, який набрав чинності 19.11.2014.

Протягом січня — жовтня 2014 року митницями ДФС зафіксовано порушення митних правил на суму понад 479 млн. гривень

Протягом січня — жовтня поточного року митницями ДФС України порушено 12,7 тис. справ про порушення митних правил на загальну суму понад 479 млн. гривень. З них у 7 тис. справ вилучено предмети порушень на суму понад 312 млн. гривень.

За цей період на митних постах України зафіксовано майже 6,5 тис. випадків переміщення через митний кордон товарів, валюти та транспортних засобів з порушенням митного законодавства.

Серед них — 5,8 тис. випадків переміщення продовольчих та промислових товарів на загальну суму понад 208 млн. гривень, 463 — незаконного переміщення валюти на суму понад 70 млн. гривень та 193 випадки порушення митного законодавства при переміщені транспортних засобів на суму майже 29 млн. гривень.

Зокрема, у жовтні поточного року до зони діяльності митного поста „Ягодин” прибув автомобіль марки „SCANIA” з вантажем неагломерованого деревного вугілля під керуванням іноземця. Під час огляду транспортного засобу, який прямував з України до Польщі, у мішках з вугіллям були виявлені цигарки різних найменувань без марок акцизного збору у кількості майже 65 тис. пачок. Загальна вартість знахідки становила майже 570 тис. грн.

А в автомобілі „Mercedes — Benz” серед особистих речей нашого співвітчизника, який прямував з Білорусі до України, у пункті пропуску „Городище” Рівненської митниці ДФС було виявлено 320 тис. дол. США.

За вказаними фактами було складено протоколи, а усі виявлені матеріальні цінності тимчасово вилучено.

Про податкову знижку на навчання

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). Батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років), а якщо повнолітні діти продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, то батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років.

Працюючий студент не перебуває на утриманні батьків, так як має свої джерела доходу у вигляді заробітної плати та є платником податку на доходи фізичних осіб. Таким чином, якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на їх утриманні.

Водночас, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання.

Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності

Статтею 267 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) регламентовано порядок справляння збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, зокрема, строки його сплати до місцевих бюджетів.

Так, п.п.267.7.4 п.267.7 ст. 267 ПКУ визначено, що у разі невнесення суб’єктом господарювання збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності у встановлений цією статтею строк, дія такого патенту анулюється з першого числа місяця, що настає за місяцем. Анульований торговий патент платник податків зобов’язаний повернути контролюючому органу. У разі виявлення фактів порушення платником податків законодавства, зокрема, щодо наявності патентів та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, проводиться фактична перевірка (п.п.80.2.1 п.80.2 ст. 80 ПКУ). Згідно з п.86.1 ст. 86 ПКУ результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. Тобто, у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок несплати суб’єктом господарювання збору у встановлений строк, анулювання торгового патенту проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акту перевірки, з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулося таке порушення. Якщо суб’єкт господарювання, у якого анульовано торговий патент, продовжує здійснювати діяльність, передбачену ст. 267 ПКУ, вважається, що така діяльність здійснюється без отримання відповідних торгових патентів. Крім того, відповідно до п.125.1 ст.125 ПКУ несплата (неперерахування) суб’єктом господарювання сум збору за здійснення деяких видів підприємницької діяльності, зазначених у п.п.267.1.1 п.267.1 ст. 267 ПКУ в порядку та у строки, визначені цим ПКУ, тягне за собою накладання штрафу у розмірі 50 відсотків ставок збору, встановлених ст.267 ПКУ.

Таким чином, Податковим кодексом України передбачено відсутність заборгованості по збору за здійснення деяких видів підприємницької діяльності.

Коли платнику податку на прибуток слід подавати два звіти за звітний рік

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує платникам податку на прибуток, що у разі виключення їх протягом року з Реєстру неприбуткових установ та організацій, такий платник після закінчення звітного (податкового) року має подати до податкової інспекції за місцем обліку таку звітність: Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій та Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства.

При цьому у звіті відображаються дані податкового обліку за період застосування окремих правил оподаткування прибутку, а в декларації — за період застосування загальних правил оподаткування прибутку.

Також, якщо протягом звітного року платник податку на прибуток включений до Реєстру неприбуткових організацій та установ, то за результатами такого року він також має подати Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій та Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства.

Нагадуємо, обов’язок платника податку подавати до контролюючих органів податкову звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, передбачений підпунктом 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України.

Скористатися правом на податкову знижку за 2013 рік можна до кінця грудня

На теперішній час у м. Харкові та Харківській області на податкову знижку подано 6786 декларацій про майновий стан і доходи за 2013 рік. За цими деклараціями підлягають поверненню 7,5 мільйонів гривень. Головне управління Міндоходів у Харківській області нагадує, що чинне законодавство дозволяє громадянам для отримання права на податкову знижку за наслідками 2013 року надавати декларацію про свої доходи протягом усього року. Тобто необхідно поквапитись, щоб скористатися цим правом, адже залишився місяць. Податкова знижка це — документально підтверджена сума витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням деяких товарів, послуг або робіт у резидентів протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загальнорічного оподаткованого доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати. Зокрема, серед витрат за якими можна звертатись для отримання податкової знижки є іпотечне кредитування, пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям; сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання; суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій; суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини тощо. Декларація надається до Центру обслуговування платників за місцем реєстрації платника. Разом із декларацією слід надати документи для підтвердження витрат.

Прискорено процедуру реєстрації платниками єдиного податку для новостворених суб’єктів господарювання — фізичних осіб .

Для того, щоб зареєструватися платником єдиного податку за прискореною процедурою, треба вчасно подати до органу ДФС заяву, форму якої затверджено наказом Мінфіну України від 20.12.2011 № 1675.

Отож, якщо новостворений підприємець хоче стати єдинником:

- першої або другої групи необхідно подати заяву до закінчення місяця, у якому відбулася його держреєстрація (пп.298.1.2 Податкового кодексу України). В цьому випадку платником єдиного податку СПД стає з першого числа місяця, що настає за місцем його держреєстарції;

 — третьої групи — подати заяву протягом 10 днів із дня своєї реєстрації. Тоді платником він стає з дня держреєстрації ( пп.298.1.2 Податкового кодексу України).

У разі неподання заяви у визначений період часу підприємець вважається на загальній сиситемі оподаткування. Перейти із загальної системи на сплату єдиного податку можна тільки з початку наступного календарного кварталу. Для цього потрібно:

- подати до податкової інспекції заяву про своє бажання перейти на сплату єдиного податку.Заява має бути подана не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку нового року ( пп.298.1.4 Податкового кодексу України), тобто не пізніше 16 грудня 2014 року. Заяву можна подати особисто, або через свого представника (за довіреністю) чи надіслати поштою або засобами електронного зв’язку (із дитриманням умов щодо реєстарції електронного підпису).

 — зробити розрахунок доходу за попередній календарний рік (тобто за 2014 рік). Такий розрахунок подається разом із заявою.

У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації платником єдиного податку протягом двох робочих днів із дати надходження заяви, органи ДФС приймають рішення і підприємця вносять до реєстру платників єдиного податку. Разом з тим, за 2014 рік підприємцю доведеться відзвітуватися щодо отриманих доходів як загальносистемнику: подати декларацію необхдно протягом 40 календарних днів після закінчення року (пп.49.18.5, п.177.5 Податкового кодексу України.

Останній день сплати авансового платежу за третю декаду листопада 2014 року з рентної плати

Нагадуємо, що відповідно до пункту 254.5 статті 254 розділу ІХ Податкового кодексу України 5 грудня 2014 року останній день сплати авансового платежу за третю декаду листопада 2014 року з рентної плати за: — транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України; — транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами територією України; — транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

Обговорення актуальних питань щодо ПДВ та прогресивні зміни в даному напрямі під час засідання „круглого столу”.

 Днями в приміщенні Західної ОДПІ м. Харкова відбулася зустріч у форматі «круглого столу» з представниками бізнесу Ленінського району за участю в.о. начальника Західної ОДПІ Віталія Прокопенка та фахівців інспекції, на якому обговорювалися зміни щодо вдосконалення механізму оподаткування ПДВ.

 «Прийнятими змінами впроваджено систему електронного адміністрування ПДВ, яка дасть змогу скоротити можливості для зловживань, створити умови для унеможливлення отримання незаконного бюджетного відшкодування, збільшити надходження до бюджету», — зазначив керівник інспекції.

Під час зустрічі фахівці ознайомили представників бізнесу з Концепцією реформування податкової системи. Присутні взяли активну участь в обговоренні новацій законодавства та висловили сподівання, що реформування податкової системи та зміни, прийняті до Податкового кодексу України, посприяють стабілізації економічної ситуації в країні.

Посадовець відзначив, що з метою налагодження дієвої співпраці з платниками Західної ОДПІ постійно проводяться зустрічі, головна задача яких — донести до кожного ті зміни та інновації, що впроваджуються відомством, та вислухати пропозиції щодо поліпшення співпраці.

Постачання товарів, виготовлених підприємствами та громадськими організаціями інвалідів, оподатковується ПДВ за нульовою ставкою

Дію зазначеної норми продовжено Законом України від 14.08.2014 року №1654-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення реалізації прав підприємств, установ та організацій громадських організацій інвалідів на пільгове оподаткування" на період до 1 січня 2020 року. Тобто, за нульовою ставкою оподатковується податком на додану вартість постачання товарів та послуг, що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх власністю. При цьому кількість інвалідів, які мають на таких підприємствах основне місце роботи, протягом попереднього звітного періоду повинно становити не менше 50 відсотків середньооблікової кількості штатних працівників, а фонд оплати праці таких інвалідів — не менше 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу витрат виробництва (п. 8 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України). Безпосереднім вважається виготовлення товарів/послуг, внаслідок якого сума витрат, понесених на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комплектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються у виготовленні таких товарів, становить не менше 8 відсотків продажної ціни таких виготовлених товарів.

Наявність боргу — підстава для анулювання реєстрації платника єдиного податку.

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі — ПКУ) податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Платники єдиного податку — юридичні особи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Однією із підстав анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу є несплата протягом двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у платника єдиного податку.

Платник єдиного податку — юридична особа, у якого виник податковий борг (з єдиного податку та/або інших податків і зборів) у поточному кварталі протягом наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. У разі його несплати такому платнику податків анулюється реєстрація в якості платника єдиного податку в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Враховуючи зазначене, однією з умов застосування спрощеної системи оподаткування є відсутність податкового боргу у платників єдиного податку більше ніж два послідовні квартали.

Заповнення додатка 1 до декларації з ПДВ:

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню. При цьому у податковій декларації з ПДВ згідно зі ст. 192 ПКУ у рядку 16.1 відображається коригування обсягів придбання та податкового кредиту, який було включено у рядок 10.1.1. Згідно із Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, у складі декларації подаються додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації) та копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних, зокрема розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1). Відповідно до розд. ІІ таблиці 2 (коригування податкового кредиту згідно зі ст. 192 ПКУ за обсягами придбання товарів/послуг, необоротних активів, включених у рядки 10 та/або 11 декларації) додатку 1 до податкової декларації з ПДВ у колонці 14 відображається сума податку на додану вартість з колонки 11, яка була включена до податкового кредиту (до рядка 10.1.1 декларації), у колонці 15 відображається сума податку на додану вартість з колонки 12, яка була включена до податкового кредиту (до рядка 10.1.2 декларації) на підставі податкової накладної, до якої складено розрахунок коригування.

Коли «єдинники» звільняються від сплати ЄСВ

Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підприємцями за найманих працівників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, здійснюється на загальних підставах згідно з чинним законодавством. Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, а також члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Разом з цим, фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами, звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе незалежно від використання ними праці найманих осіб. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Нове в переміщенні спирту етилового та алкогольних напоїв

З 01.01.2015 року на виконання п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2013 р. №806 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв і Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів — лічильників обсягу виробленого спирту етилового» вводиться в експлуатацію Єдиний реєстр товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напої. Пунктом 11 вищевказаного Порядку визначено: для внесення до Реєстру товарно-транспортних накладних та їх реєстрації у Реєстрі адміністратор Реєстру безоплатно надає суб'єктам господарювання програмний продукт, що забезпечує доступ до Реєстру. Доступ до даних Реєстру та користування ним здійснюється на безоплатній основі.

Про основні напрями діяльності ДФСУ та огляд змін податкового законодавства — тема брифінгу у Західній ОДПІ.

Нещодавно в приміщенні Західної ОДПІ м. Харкова відбувся брифінг за участі в.о.начальника інспекції Віталія Прокопенка на тему :”Основні напрями діяльності ДФСУ. Огляд змін податкового законодавства”.

Під час брифінгу керівник інспекції повідомив представникам ЗМІ, що фахівці Західної ОДПІ першочергову увагу приділяють забезпеченню стабільних надходжень до бюджетів усіх рівнів. Адже збір податків — це забезпечення соціальних програм та гарантія зміцнення економіки держави, виплат заробітної плати, пенсій, стипендій тощо.

Для повноцінного наповнення державної скарбниці пріоритетними напрямами роботи органів ДФС до кінця року визначено такі: подальше вжиття заходів з детінізації економіки; ефективна робота у напрямі легалізації заробітної плати і викриття фактів виплати зарплати «в конвертах»; контроль за повнотою та своєчасністю відпрацювання матеріалів, отриманих від податкової міліції, судових і правоохоронних органів; підвищення рівня узгодженості результатів перевірок, сплати додатково нарахованих сум податків і недопущення зростання податкового боргу шляхом об’єктивного та якісного проведення перевірок.

Зокрема, він зазначив: «Сьогодення вимагає від працівників інспекції самовідданої роботи по забезпеченню надходжень до бюджетів усіх рівнів, а від платників податків — сумлінного виконання своїх обов’язків.

Керівник інспекції також розповів і про новації ПДВ. „ Відтак з 1 грудня 2014 року вже діє нова форма податкової декларації з ПДВ. Вперше звітувати за новою формою необхідно буде за грудень 2014 (для платників, у яких звітний період — місяць) або за І квартал 2015 року (для квартальних платників). Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість в цілому суттєво не змінився, але має деякі важливі новації. У новій декларації додано окремі рядки, у яких вказуються обсяги постачання та придбання товарів за ставкою 7% та рядки, у яких має бути відображено коригування податкових зобов’язань або податкового кредиту згідно із статтею 39 Податкового кодексу України (Трансфертне ціноутворення). Ще одним суттєвим нововведенням є те, що платники, які подають податкову звітність в електронному вигляді, до додатка 8 мають подавати скановані копії розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням товарів чи послуг, або скановані копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг” — повідомив на закінчення зустрічі Віталій Прокопенко, спілкуючись із журналістом газети.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»: Військовий збір:об’єкт,ставка,нарахування

Днями начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Західної ОДПІ м. Харкова Юрій Бондаренко провів сеанс «гарячої лінії» з платниками податків на тему: «Військовий збір: об’єкт, ставка, нарахування».

Пропонуємо до вашої уваги найактуальніші із запитань, котрі цікавили платників податків.

Чи оподатковується військовим збором сума коштів, що перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров’я на лікування працівника та придбання лікарських засобів?

Відповідь: Відповідно до норм Розділу XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

Визначення поняття „заробітної плати” наводиться в частині першій статті 94 Кодексів законів про працю і статті 1 Закону України „Про працю”, це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Отже, у разі якщо сума коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачується (не компенсується) працівнику, а перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров’я, то такий дохід слід розглядати як надання працедавцем цільової благодійної допомоги разового характеру, що не є об’єктом оподаткування військовим збором.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період?

Відповідь: Відповідно до положень Розділу ХХ Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Статтею 2 Закону України „Про оплату праці” визначено структуру заробітної плати: основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні і компенсаційні виплати. Зокрема, додаткова заробітна плата — це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці, включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків передбачено статтею 119 КЗпП, згідно з якою на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Також відповідно до частини другої статті 39 Закону України „Про військовий обов’язок і військову службу” за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форм власності.

Тобто, збереження та нарахування середнього заробітку працівників на час виконання державних або громадських обов’язків є гарантійною виплатою, яка входить до складу додаткової заробітної плати, а отже сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.

В органах Міндоходів Харківської області працевлаштовано 26 працівників територіальних органів із зони АТО

З них 5 осіб прийнято до роботи в головному управлінні, 19 — в районних державних податкових інспекціях, 2 — в Харківській митниці. Майже 70% всіх працевлаштованих — мешканці Луганської області, інші — з Донецького регіону.

В ГУ Міндоходів у Харківській області розповіли, що ще 22 особи з буремних територій проходять процедуру оформлення документів.

Нагадуємо, що працівники територіальних органів ДФС, які раніше були розміщені на тимчасово неконтрольованій території, з питань працевлаштування можуть звернутися до обраного ними органу ДФС на території, підконтрольній владі України. Для працевлаштування необхідно обов’язково надати заяву та трудову книжку. Інші необхідні документи працівникам допоможуть зібрати фахівці підрозділів персоналу обраних територіальних органів ДФС.

Електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», за допомогою якого можна перевірити інформацію про надійність ділового партнера. Сервіс дає змогу визначити статус перебування окремого платника податків на обліку в органі ДФС України та його відповідність критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ. Для того, щоб перевірити надійність ділового партнера, достатньо знати його код ЄДРПОУ або точну назву. Зазначена інформація вводиться в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, та повідомить про результати пошуку.

Інформаційно-комунікаційний відділ Західної ОДПІ
м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області