Системна робота по детінізації економіки дає своє результати

 «Оперативні дані за серпень ц.р. засвідчують тенденцію зростання надходжень: діалог з підприємцями, боротьба з ухиленням від оподаткування та вже запропоновані законодавчі зміни - дають результати. Останнього місяця літа зібрані ДФС платежі приблизно на чверть перевищили торішні» - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прес-конференції, яка відбулася в прес-центрі КМУ 08 вересня 2014 р.

Водночас у серпні 2014 р. до загального фонду держбюджету за оперативними даними надійшло 26,8 млрд. грн., що на 6 млрд. грн., або на 26,5% більше, ніж у серпні минулого року. До зведеного бюджету забезпечено 35,8 млрд. грн. платежів, у т.ч. до державного бюджету – 27,8 млрд. грн., що на 4,9 млрд. грн. або на 21,3% більше показників минулого року. За словами Ігоря Білоуса, таких результатів вдалося досягти завдяки системній роботі по виведенню економіки з «тіні», запобіганню ухиленню від сплати податків, зборів та митних платежів. «Оцінити результати нашої роботи допоможе, зокрема, «показник детінізації» - частка надходжень ПДВ у валовому внутрішньому продукті країни. У першому півріччі досягнуто найвищого значення цього показника за останні 10 років – 9,79%. Для порівняння, 2012 року «показник детінізації» становив 9,72%, 2013 року – 8,75%. Разом з тим, збільшення питомої ваги надходжень ПДВ у ВВП на 1,04%  – це додаткові 6,8 млрд. грн. у бюджеті країни» - наголосив Голова ДФС. Він також зауважив, що з початку поточного року оперативними підрозділами ДФС України припинено протиправну діяльність 38 конверт-центрів, якими було проконвертовано майже 5 млрд. грн. За результатами документальних перевірок підприємств реального сектору економіки, які користувалися послугами «конвертів», до бюджету стягнуто 341,7 млн. гривень. Митними органами, в свою чергу, перекрито незаконні схеми ввезення в Україну нафтопродуктів. Їхня легалізація на ринку України від початку березня ц.р. вже дала позитивний ефект у сумі 7,6 млрд грн. додаткових митних платежів. В результаті налагодження ефективного контролю за правильністю й достовірністю декларування товарів, що переміщуються через кордон контейнерами, у серпні досягнуто рекордних цього року значень таких показників як податкове навантаження на один контейнер з товарами, а також митна вартість кілограму продукції, що переміщується контейнерами. Також усунуто схему ухилення від оподаткування товарів шляхом ввезення на митну територію України розукомплектованих легкових автомобілів, через яку лише цього року бюджет втратив від зменшення обсягів імпорту легкових автівок більш як 3 млрд. грн. «Сьогодні, коли країна фактично воює, варто пам’ятати, органи ДФС забезпечують платежі до державного й місцевих бюджетів з метою підтримки національної економіки, забезпечення соціальної сфери, захисту країни та підвищення її обороноздатності» - наголосив Ігор Білоус.

Також пропонуємо ознайомитися ще з деякою корисною інформацією

Для отримання електронно – цифрового підпису затверджений новий перелік документів

Повідомляють фахівці Західної ОДПІ м. Харкова та відзначають, що з 22 серпня 2014 року почав діяти оновлений Регламент АЦСК ІДД Міндоходів. Зокрема, згідно з оновленим Регламентом для отримання послуг електронного цифрового підпису фізичній особі необхідно надати наступні документи:

• заповнена та підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи/ фізичної особи – підприємця) встановленого зразка із згодою на обробку персональних даних підписувача, у двох примірниках;

• копія паспорта підписувача (копії 1 – 2 сторінок (3 – 6 за наявності відміток) та сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання), засвідчена підписом власника;

• копія посвідки на постійне (тимчасове) місце проживання або паспорт громадянина іншої країни із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову (для іноземних громадян);

• копія картки платника податків, засвідчена підписом власника (тільки для посадових осіб, які уповноважені на підписання звітності). За наявності у паспорті громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідно до вимог п. 12 Положення, затвердженого наказом Міндоходів від 10.12.13 р. №779, замість копії облікової картки платника податків може бути подана копія сторінки паспорта громадянина України з відповідною відміткою, засвідчена підписом власника. Якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від реєстраційного номеру облікової картки платника податків, додатково подається копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову.

Інформацію про процедуру отримання електронних ключів та подання документів, платники можуть отримати у Представництві Акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів України за адресою: м. Харків, пл. Свободи, 5 (Держпром), 6 під’їзд, 2 поверх, кімната 121.

Спеціальні засоби індивідуального захисту, лікарські засоби та медичні вироби без мита та ПДВ

На період проведення АТО або запровадження воєнного стану звільняються від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість спеціальні засоби індивідуального захисту за визначеними кодами згідно з УКТЗЕД, лікарські засоби та медичні вироби, зареєстровані та дозволені для застосування в Україні, а також лікарські засоби та медичні вироби без їхньої державної реєстрації під час ввезення їх на митну територію України. Обсяги ввезення лікарських засобів та медичних виробів визначає Кабінет Міністрів України. При митному оформленні цієї категорії товарів слід застосовувати такі коди: спеціальні засоби індивідуального захисту, бронежилети, нитки та тканини для виготовлення бронежилетів - "161"; лікарські засоби та медичні вироби відповідно до підпункту "в" пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України - "162"; лікарські засоби та медичні вироби без їхньої державної реєстрації та дозвільних документів щодо можливості їх ввезення - "163".

Не вистачає страхового стажу - укладайте договір про одноразову сплату ЄСВ

Договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску (далі - ЄСВ) за попередні періоди, в яких особа не підлягала такому страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму ЄСВ, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановлених на дату укладення договору. Така одноразова сплата особою ЄСВ за попередні періоди може бути здійснена за окремим договором. Особи, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного у відповідному договорі, але не менше одного року.

Нагадаємо, що органи доходів і зборів відмовляють в укладенні договору про добровільну участь у разі, якщо особа бажає укласти договір на строк менше одного року. Така норма передбачена п.7 ст.9 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Здаєте нерухомість в оренду – платіть податок

Якщо фізична особа-орендодавець у 2014 році здає квартиру в оренду фізичній особі-орендарю, яка не є суб’єктом господарювання, то податок на доходи фізичних осіб орендодавець має сплачувати щокварталу протягом 2014 року. При цьому податкову декларацію слід подати до 01.05.2015 року. Такі доходи від надання в оренду нерухомості підлягають оподаткуванню за ставкою 15 (17) %. Нагадаємо, що доходи від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. У разі, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. Орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного кварталу. При цьому, сума отриманого доходу, сума сплаченого  протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації  про майновий стан і доходи. У разі нотаріального посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку-орендодавця.  При цьому, нотаріус несе відповідальність, передбачену законом, за порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації. Дохід від здавання в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставками 15 (17)%, визначеними в ст. 167 Податкового кодексу. Особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм визначено ст. 170 Податкового кодексу України.

Рада звільнила благодійну допомогу для АТО від оподаткування

Верховна рада звільнила від оподатковування благодійну допомогу для учасників АТО. 2 вересня 2014 року законопроект №4455а «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» у Раді було зареєстровано президентом Петром Порошенком. Законом вносяться зміни в статті 165 і 170 Податкового кодексу про звільнення в період проведення АТО від оподатковування податком на доходи фізичних осіб благодійної допомоги, призначеної для учасників бойових дій.  При цьому благодійну допомогу, що надана для закупівлі або у вигляді спецзасобів індивідуального захисту (каски, бронежилети), технічних засобів спостереження, ліків, продуктів буде звільнено від оподатковування податком на доходи фізичних осіб. Окрім цього, депутати підтримали в першому читанні і в цілому законопроект № 4514а "Про внесення змін до статті 7 закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", згідно з яким, держслужбовцям дозволили збирати пожертви для армії.

Щодо строків зберігання документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, повинні зберігатися 3 роки. Після закінчення строків зберігання документів суб’єкт господарювання, в установленому законодавством порядку передає їх до архіву. Разом з тим, якщо зазначені вище документи, пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, то такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності.

Зміни в оподаткуванні для платників ПДВ

Як повідомив заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Дмитро Сагун, Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. № 1621-VII.  Закон  офіційно опубліковано у газеті «Голос України» від 2 серпня 2014 року № 146 і  деякі положення  набрали чинності з 3 серпня 2014 року, а саме:
- скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій із постачання лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості;  - продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур (встановлено п. 151 підрозд. 2 розд. ХХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України). Згідно з внесеними змінами  планується, що з 1 січня 2015 р.:  - податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;  - вводиться електронне адміністрування ПДВ;  - вводиться обов’язкова реєстрація усіх податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;  - збільшено «поріг» обов’язкової реєстрації платником ПДВ з 300 тис. грн до 1 млн. грн .

Статус фізособи- підприємця підтвердить витяг з Єдиного державного реєстру

Відповідно до Закону України від 15.05.2003р.  № 755- VI «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» підтвердженням статусу фізичної особи – підприємця як суб’єкта підприємницької діяльності може слугувати витяг з ЄДР, де зазначаються основні види діяльності підприємця та інша інформація. Витяг – це документ, що сформований програмними засобами введення ЄДР за відповідними критеріями пошуку та містить відомості з реєстру, які є актуальними на дату формування витягу або на дату та час, визначену запитувачем у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі (п.3.1 Порядку, затвердженого наказом Мін’юсту України від 14.12.2012 р.  № 1846/5). Відомості, що містяться в ЄДР є відкритими та загальнодоступними, за винятком реєстраційних номерів облікових карток платників податків, відомостей про відкриття та закриття рахунків, накладення та зняття арештів на рахунки та майно, відомостей, передбачених ст.17 Закону № 755. Копію даного документу підприємці або інші самозайняті особи надають особам, що здійснюють нарахування (виплату) доходів, з метою неутримання податку на доходи фізичних осіб (п.177.8 ст.177 Податкового кодексу України).

Ігор Білоус: Головний вектор детінізації економіки – це удар по зарплатах у конвертах

 «Ми пропонуємо суттєве скорочення розміру єдиного соціального внеску. Ми усвідомлюємо, що зменшаться надходження від ЄСВ. Втім, головний вектор детінізації економіки – це удар по зарплатах у конвертах. Зрештою, сподіваємося на ефект від детінізації зарплат та на створенні нами мотивації до їхнього зростання. Невдовзі це має привести до збільшення платежів та до компенсації втрат від зниження ставок ЄСВ», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на 5 каналі. Голова Державної фіскальної служби зазначив, що щомісячний обсяг ринку тіньових  зарплат в Україні складає 20 млрд. грн. «Головні принципи податкового реформування: скорочується кількість податків, знижуються ставки, спрощується процедура адміністрування. В результаті, долаємо корупцію, мотивуємо легалізацію та зростання зарплат, виводимо з «тіні» ПДВ. Замість стимулювання корупції, як це було раніше - стимулюємо нові робочі місця та високі зарплати», – наголосив Ігор Білоус.

Ігор Білоус: Податковий компроміс буде знову внесений на голосування до Верховної ради України

 «Податковий компроміс буде знову внесений на голосування до Верховної ради України. На сьогодні вже більшість фракцій ВРУ готові підтримати закон про компроміс», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру передачі «Свобода слова» на телеканалі ICTV. Проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу" було прийнято Парламентом за основу 19 червня 2014 р. та підготовлено до другого читання. Але 2 серпня 2014 р. на пленарному засіданні Верховної Ради України законопроект було відхилено та знято з розгляду. Голова Державної фіскальної служби зазначив, що законодавча ініціатива щодо податкового компромісу була одним із перших важливих кроків до побудови нової системи взаємовідносин між платниками податків та державою, спрямованою на виведення з «тіні» економіки, на її реанімацію. «За підрахунками спеціалістів ДФС України надходження від реалізації цієї ініціативи Уряду мали б скласти майже 5 млрд. гривень», – наголосив Ігор Білоус. Суть «податкового компромісу» полягає у добровільному декларуванні недоплачених податків з податку на додану вартість та податку на прибуток. За таких умов платник звільняється від фінансової, кримінальної та адміністративної відповідальності, сплативши лише 10% від задекларованої суми. Інша частка (90%) вважається погашеною, при цьому штрафи та пеня до платника податків не застосовуються. Інститут податкових правовідносин як податковий компроміс широко використовується в міжнародній практиці. Свого часу подібна практика суттєво допомогла Ірландії й Італії вивести з «тіні» частину бізнесу, відновити партнерські відносини з платниками податків та одночасно значно поповнити бюджет. Зниження ставки податку на певний період та звільнення платників від відповідальності застосовується також у США, Німеччині, Великобританії та в інших країнах.

15 вересня 2014 року - останній день для переходу на спрощену систему оподаткування з IV кварталу

Головне управління Міндоходів у Харківській області нагадує, що платникам податків, які бажають перейти на спрощену систему оподаткування з загальної, необхідно надати відповідну заяву до контролюючого органу за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Таким чином, для переходу на спрощену систему оподаткування з IV кварталу останнім днем для подачі заяви є 15 вересня 2014 року. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Нагадаємо, що такий перехід можливий один раз протягом календарного року. Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, платником податків дотримано вимоги, встановлені пунктом 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.

Фахівці Міндоходів Харківщини надали платникам понад 1,55 млн. послуг

Зокрема, лише адміністративних послуг протягом січня-серпня 2014 року суб’єкти господарювання та громадяни отримали більше 132,0 тисяч. Слід зазначити, що у Харківській  області створено та діють на базі 18 Державних податкових інспекцій регіону 32 Центри обслуговування платників. Окрім того, окремий ЦОП функціонує на території найбільшого торгівельного майданчику Європи - ТЦ ТОВ «Барабашово». В ньому обслуговуються платники ДПІ у Московського району  та Індустріальної ОДПІ м. Харкова.  З метою відстеження ефективності та якості надання послуг у Центрах обслуговування платників області систематично проводяться анкетування їх відвідувачів. Так, тільки у серпні 2014 року отримано 493 письмові анкети, в яких платниками надано позитивну оцінку роботи Центрів обслуговування платників. Статистика наданих послуг та результати анкетування свідчать про високу кваліфікацію робітників Центрів обслуговування платників у Харківській області.

Співробітники Міндоходів Харківщини працюють за принципом call-back

З початку року на сервіс «Пульс» Міністерства доходів і зборів України надійшло 258 звернень від харківських платників податків. Всі повідомлення були оперативно розглянуті та опрацьовані, про що кожного заявника повідомлено персонально. Більшість звернень стосувалися роботи органів Міндоходів – 97 звернень  та питань подання звітності і реєстрації накладних  - 58 звернень. Нагадаємо, що для підвищення ступеню довіри громадян впроваджено єдиний антикорупційний сервіс «Пульс» (044 -284-00-07). Він є доступним клієнтам як податкової, так і митниці. Цей сервіс попереджує труднощі в спілкуванні, некоректне ставлення, перевищення повноважень та неякісне обслуговування.

Ігор Білоус: Українці гідні не тільки світових цін, а й світового рівня оплати праці

 «Розмір ЄСВ із зарплат, що перевищують 2 мінімальні (на сьогодні це – приблизно 2,5 тис. грн.), буде скорочено майже утричі. Ми усвідомлюємо, що отримаємо значне скорочення надходжень від ЄСВ. Втім, керуємося принципом: українці гідні не тільки світових цін, а й світового рівня оплати праці. Зрештою, сподіваємося на ефект від детінізації зарплат та на створені нами мотивації до їхнього зростання», - заявив Ігор Білоус, коментуючи заплановані реформи податкової системи України, під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 9 вересня 2014 року. Така позиція ДФС, спрямована на зниження податкового навантаження на заробітну плату,  приведе до збільшення платежів та до компенсації втрат від зниження ставок ЄСВ. Також Голова ДФС розповів про реформи, які будуть стосуватися малого та середнього бізнесу та дадуть змогу посилити підтримку цього сектору з боку держави. «Важливо не просто зберегти спрощену систему оподаткування, а й зробити більш сприятливими умови ведення бізнесу. По-перше, ми ініціюємо суттєве зменшення максимальних ставок єдиного податку. Зокрема, для деяких груп юридичних та фізичних осіб – підприємців максимальний розмір податку зменшиться у півтора-два рази. По-друге, пропонуємо заборонити перевірки платників єдиного податку та суб’єктів господарювання із річним доходом до 20 млн. грн. Перевірки цих категорій платників податків здійснюватимуться винятково за їхньою заявою або за рішенням суду чи відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодекс», - зауважив Ігор Білоус.

На Харківщині юристи Міндоходів захищають інтереси держави

Так, фахівці управління правової роботи ГУ Міндоходів області повідомляють,  що за 8 місяців 2014 року на користь держави розглянуто 2509 справ  на загальну суму 2,2 млрд.грн. Як приклад позитивної судової практики співробітники  регіонального відомства відзначають справу  за позовом  одного з харківських підприємств до ДПІ у м.Харкові про скасування податкових повідомлень-рішень. Зазначеними рішеннями  було зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток в розмірі 49,5 тис.грн. та визначена сума грошового зобов'язання за платежом у розмірі 50,1 тис.грн., які прийняті за результатами позапланової виїзної перевірки. За словами фіхівців, проведеною перевіркою встановлені численні порушення норм Податкового кодексу України, що призвело до безпідставного віднесення вказаним підприємством до складу витрат 225,6 тис.грн., які не підтверджені первинними бухгалтерськими документами. У зв’язку з цим,  підприємством  занижено суму податку, що підлягає сплаті до бюджету в розмірі  33, 4 тис.грн. Харківський апеляційний адміністративний суд підтримав позицію податкової інспекції щодо правомірності формування витрат в окремому податковому періоді та відсутності реального отримання доходу від реалізації товарно-матеріальних цінностей. Рішення суду набрало законної сили.

Реформування ПДВ та скорочення пільг з податку на прибуток спрямовані на зниження корупційних ризиків та підвищення прозорості сплати податків

 «Сьогодні країна потребує рішучих змін, оновлення правил гри. Економіці для прориву необхідний швидкий і потужний локомотив. ДФС готова ним стати. Зміни в податковій системі стануть першим кроком до радикального реформування економіки України, а далі - спричинять щось на зразок ланцюгової реакції змін і в інших секторах економіки», - заявив Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус під час брифінгу, присвяченого реформуванню податкової системи України, який відбувся 9 вересня 2014 року в Українському кризовому медіа - центрі. Окрему увагу під час свого виступу він приділив питанню скорочення пільг з податку на прибуток, адже питання пільг – це питання пріоритетів окремих галузей економіки. Оскільки у нашій країні тривалий час пільги були продуктом лобістського впливу фінансово-промислових груп та давали змогу окремим компаніям ухилятися від оподаткування, число пільгових видів діяльності стало надмірним, державний бюджет просто не витримує обсягів цих пільг. Отже, в нинішній, критичний для країни час, Державна фіскальна служба пропонує залишити пільги за наступними 4 сферами діяльності: видобування нафти й газу, машинобудування для агропромислового комплексу, оборонно-промисловий комплекс та підприємства, засновані громадськими організаціями інвалідів. Причому підприємства зазначених галузей отримуватимуть пільгу лише за умови спрямування звільненого від оподаткування прибутку у розвиток власного виробництва. «Ми свідомі, що це – достатньо резонансна пропозиція, котра матиме безліч опонентів з числа отримувачів пільг. Сподіваємося на підтримку інститутів громадянського суспільства, на підтримку усіх, кому не байдужа доля економічної реформи, доля країни», - зауважив Голова ДФС. Він також зауважив, що з початку наступного року вводиться електронне адміністрування податку на додану вартість – радикально спрощується процедура сплати (адміністрування) ПДВ та мінімізуються контакти між платником податків та інспектором. Це дасть змогу унеможливити формування фіктивного податкового кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету. Відповідний закон вже ухвалено парламентом. Серед основних переваг такої системи для бізнесу Ігор Білоус визначив швидке повернення ПДВ та прозорість процесу. Також зменшиться тиск на бізнес, завдяки зниженню кількості обтяжливих перевірок, у т.ч. по всьому ланцюгу поставок до виробника чи імпортера. Сама ж система звітування ПДВ залишиться місячною, щоб не вилучати надовго обігові коштів у підприємств. 

Платники Ленінського та Жовтневого районів м. Харкова сплатили понад 577  млн.грн. єдиного внеску

Такі цифри повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів Харківської області Юрій Бондаренко.За словами посадовця з початку року до Західної ОДПІ м. Харкова надійшло понад 29 тисяч звітів з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з них 84,5 % - в електронному вигляді. Протягом січня-серпня 2014 року надходження від сплати єдиного соціального внеску склали понад 557 млн. гривень. «На даний момент одним з основних завдань відомства   є системна робота по адмініструванню єдиного соціального внеску, від розміру надходжень якого залежить фінансування соціальної сфери. Резервами збільшення таких надходжень, безумовно, без зростання навантаження на громадян і бізнес, являється виявлення прихованих трудових відносин та виплати заробітної плати «в конвертах»» - вважає Юрій Бондаренко.Нагадаємо, що платники єдиного соціального внеску можуть отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер та клас професійного ризику за допомогою електронного сервісу «Реєстр страхувальників», який функціонує на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України. Для отримання необхідної інформації потрібно ввести назву платника, його податковий номер та іншу запитувану інформацію.

Змінили податкову адресу – змінюйте електронний цифровий підпис

Звертаємо Вашу увагу, якщо у платника податків виникають зміни облікових даних (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів. Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то ЕЦП платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти. Згідно із пунктом 5.1 розділу ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 року № 233 «Про подання електронної податкової звітності» платник податків отримує в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді акредитованому центрі сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатки підприємства. Особисті ключі знаходяться на ключових (електронних) носіях, що зберігаються в таємниці. Нагадуємо, що відповідно до Інструкції платник податку може надіслати до органу доходів і зборів засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.

Цивілізоване спілкування: відмовитись від «спрощенки» можна «електронкою»

„Порядок обрання та перехід на спрощену систему оподаткування, або відмови від неї передбачено Податковим кодексом України (ст. 298)”, - пояснює начальник Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області Олександр Палій. Зокрема, заяву про перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання може подати у такий спосіб: - особисто платником податків або уповноваженою на це особою; - надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву. Форма заяви для обрання та переходу на спрощену систему оподаткування або її відмови передбачено наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 р. № 1675.

Відповідальність за ненарахування, неутримання та несплату військового збору

„За ненарахування, неутримання та/або несплату  військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність  та адміністративна відповідальність”, - нагадує заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Дмитро Сагун. Ненарахування, неутримання та/або несплата  податків тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. У день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента нараховується пеня. Крім того, неутримання або неперерахування до бюджету сум податку тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оподаткування військовим збором після 03.08.2014

Суми доходів, що нараховані після 03.08.2014 за періоди до 03.08.2014, підлягають оподаткуванню військовим збором на загальних підставах. При цьому ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. Зазначена норма визначена п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу.

На Харківщині співробітники митниці вилучили більше 200 тисяч цигарок, ввезених «контрабандою»

Працівники Харківської митниці Міндоходів з початку року виявили 13 випадків підпільної торгівлі тютюновими виробами, ввезених з порушенням митного законодавства. В результаті проведених оперативних заходів було вилучено 10 387 пачок цигарок. Останній «улов» митників – біля 2 тисяч пачок цигарок ходових торгових марок, серед яких «PORTAL», «KISS», «Beverly», «Navigator», «Наша Марка», «NZ», «Ленинград», «Магнат», «Прима» та інші. При проведенні оперативних заходів, фахівці Харківської митниці спільно з представниками  УБОЗ ГУМВСУ Харківщини виявили жінку, що розгорнула свій бізнес – торгівлю нелегальним «куривом» - в районі Кінного ринку. 55- річна мешканка Харкова зберігала та продавала іноземні тютюнові вироби без «акцизок». На митниці зазначають, що наявність  акцизної марки на пачці тютюнового виробу є підтвердженням сплати акцизного податку та легальності ввезення товарів. У відношенні порушниці працівники митниці склали протокол про порушення митних правил за ознаками ст. 484 Митного кодексу України, санкція якої передбачає накладення штрафу у розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушення або їх конфіскацію. Товар вилучено.

Контроль за обігом підакцизних товарів буде посилено

Закон України від 12.08.2014 №1638-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм”, який опубліковано в газеті "Голос України” від 03.09.2014 р. №167, набрав чинності 4 вересня 2014 року за виключенням окремих статей. Крім змін до Податкового кодексу України Закон №1638-VII вніс також зміни до Закону України від 19.12.1995 р №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, зокрема:

• скасував видачу додатка до ліцензії, що містив перелік видів спиртів та алкогольних напоїв, які має право виробляти суб'єкт господарювання, а також перелік знаків для товарів і послуг, які можуть використовуватися суб'єктом;

• у разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуватимуться у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання (до змін – закуплені марки можна застосовувати протягом 12 місяців з дати введення марок нового зразка);

• у разі виявлення фактів незаконного імпорту та/або придбання паперу цигаркового, фільтрів, зберігання та/або використання обладнання для промислового виробництва сигарет і цигарок, не внесених до Єдиного реєстру обладнання, органи доходів і зборів не пізніше трьох робочих днів з дня виявлення таких фактів накладають арешт на такі товари та звертаються до суду для винесення рішення про їх конфіскацію і знищення.

Від двох до десяти разів буде підвищено розмір штрафів за порушення норм Закону №481/95-ВР щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, які застосовуються відповідно до статті 17 цього Закону, з 3 березня 2015 року. Крім цього також передбачається створення в березні 2015 року Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, до якого будуть вноситися відомості про обладнання для підготовки або обробки тютюну, яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України.

Реєстрація платників ПДВ

Обов’язковій реєстрації платниками ПДВ з 01 січня 2015 року підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищуватиме 1 млн. грн. без врахування ПДВ.

Розраховуєш на податковий кредит – не забудь про податкову накладну

Підставою для отримання податкового кредиту є належним чином оформлена податкова накладна, яку продавець товарів / послуг зобов`язаний надати покупцю. При цьому така податкова накладна повинна бути зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних. Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 Податкового кодексу. У день виникнення податкових зобов`язань продавця тобто на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс), обов`язково оформлюються два примірники податкової накладної. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю надається оригінал, а копія залишається у продавця. Для операцій, що оподатковуються, і операцій, звільнених від оподаткування, складаються окремі податкові накладні. Слід пам`ятати, що податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов’язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Громада Харківщини направила на «соціалку» майже 5,4 млрд. грн. ЄСВ

З початку поточного року Харківська область вже спрямувала на казначейські рахунки області 5 377,5 млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Такі цифри повідомили В ГУ Міндоходів у Харківській області. Як відзначають фахівці, тільки протягом серпня 2014 року показник по сплаті соціального внеску сягнув 659,8 мільйонів гривень. З них 64% або 3 437,0 мільйона гривень єдиного соціального внеску надійшло від платників податків м. Харкова. Серед платників районів нашої області найбільш активно наповнювали бюджет фондів соціального страхування та Пенсійного фонду:

- управління «Укрбудгаз»,

- ПАТ «Укргазвидобування»,

- філія ГУ «Шебелинкагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування»,

- Зміївська теплова електрична станція ПАТ «Центренерго»,

- НУ «Юридична академія України» ім.Я. Мудрого»,

- Харківська філія ПАТ «Укртелеком»,

-«Харківський університет повітряних сил ім.Івана Кожедуба»,

-КП «Харківський метрополітен».

Для платників в органах Міндоходів Харківщини створені умови для зручного звітування з ЄСВ. Так, із загальної кількості поданих звітів – 14 тисяч або 98,7% надіслано саме в електронному вигляді за допомогою мережі Інтернет. Своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам Харківщини право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

Нагадаємо: порядок обрахування та сплати єдиного внеску регламентовано Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 №2464-VI зі змінами та доповненнями.

В.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін зустрівся з молодіжним підприємницьким активом міста

Почути один одного та поспілкуватися на тему співробітництва між фіскальною службою області та регіональними бізнес-колами, зібралися в Головному управлінні Міндоходів за «круглим» столом в.о. начальника відомства Валентин Фесюнін та представники молодіжних громадських організацій й молоді підприємці міста. Як відзначає керівник регіонального управління, такі зустрічі з громадськістю він проводить регулярно, адже думка суспільства та конкретні пропозиції від бізнесу відіграють важливу роль у формуванні податкової політики в регіоні. Окрім того від успішного розвитку власної справи, та від того наскільки підприємцю буде комфортно працювати в регіоні, залежить наповнення і місцевого бюджету, і державного. Саме тому, сьогодні одним із головних завдань для себе, Валентин Фесюнін вважає створення комфортних умов для розвитку бізнесу та налагодження у новому продуктивному форматі відносин з представниками підприємницьких кіл Харківщини. У ході зустрічі підприємці висловили своє бачення реалізації фіскальної політики в регіоні, підіймали питання впровадження молодіжних ініціатив та пропозицій щодо удосконалення податкового законодавства. Також хвилювали присутніх і конкретні питання, пов’язані з термінами проведення перевірок, порядком повернення ПДВ, можливістю зменшення відрахувань із заробітної плати до різних соціальних фондів тощо. Валентин Фесюнін зазначив, що усі пропозиції та зауваження будуть акумульовані для подальшої передачі до Державної фіскальної служби України з метою їх аналізу та впровадження. Посадовець також запевнив присутніх, що він готовий захищати інтереси регіонального бізнесу і надавати підтримку усім тим, хто виявляє свідому громадську позицію з виконання своїх зобов’язань перед державою та сумлінно сплачує податки. Також Валентин Фесюнін повідомив, що сьогодні ним ініційовано створення наглядової ради, яка буде вивчати проблемні питання підприємництва допомагати в їх вирішенні, а також надавати консультативну допомогу представникам бізнесу. Він запросив присутніх брати активну участь у формуванні та роботі ради. Під час обговорення очільник регіонального відомства відзначив провідну роль представників молодіжних громадських організацій в формуванні суспільної думки. Молоді люди – активна сила політичних і соціальних змін і залежно від того, які цінності вони вносять у ці зміни, яку культуру впроваджують, з якими знаннями і перспективними планами йдуть у майбутнє, багато в чому буде залежати майбутнє суспільства. Вони виступають як економічний, соціальний, культурний і духовний потенціал України. Тому наразі наша служба зацікавлена у конструктивному діалозі з молоддю та подальшому удосконаленні податкової політики. Перш за все йдеться про новий алгоритм співпраці, про корекцію заходів з урахуванням пропозицій молодих підприємців, – підкреслив Валентин Фесюнін. Також керівник служби відзначив, що зустріч відбувається напередодні Дня підприємця. Валентин Фесюнін привітав присутніх та побажав їм вдалої реалізації усіх ідей і проектів, нескінченої ділової енергії, витримки та наснаги задля корисних справ на благо рідної держави, яка сьогодні переживає важкі часи та потребує і допомоги, і непідробного патріотизму, і щирої любові, і активної громадянської позиції. Підсумовуючи сказане в ході засідання, учасники прийшли до висновку, що подальша співпраця має бути максимально налагодженою та результативною, адже усі разом вони працюють на спільний результат – забезпечення економічної безпеки країни.

Співробітники Міндоходів у Харківській області передали переселенцям зі сходу теплі ковдри

Вимушені мігранти, які виїжджають із місць проведення антитерористичної операції, шукають притулку та спокою у більш спокійних регіонах нашої держави. Зараз Харківщина приймає переселенців, які масово виїжджають із населених пунктів, що підконтрольні терористам у Донецькій та Луганській областях. Їм намагаються надати не лише дах над головою, а й найнеобхідніші побутові речі. Так, співробітники Державних податкових інспекцій Міндоходів області передали родинам переселенців теплі вовняні ковдри. Теплі речі доправили до дитячого табору «Ромашка», де знайшли тимчасовий притулок біженці із зони АТО. У Харкові це один із найбільших таборів для переселенців, який прихистив вже другу хвилю вимушених мігрантів. Більшість переселенців, це старі люди та маленькі діти, а тимчасові помешкання розташовані в лісовій зоні, тож потреба в теплих речах стоїть дуже гостро. Особливо, як відзначають в таборі, не вистачає будь-яких опалювальних приладів, дитячого та жіночого взуття, та елементарної побутової техніки. «Події, що відбуваються на сході, - загальна біда всього українського народу і байдужості тут немає місця, а надто, коли мова йде про дітей», - відзначають представники інспекції і запевняють, що це не остання їх добра справа. Наразі готується наступний гуманітарний вантаж. Вже дуже скоро мешканці отримають і необхідну побутову техніку, і опалювальні прилади, і газові балони, а на окреме прохання жінок, до них приїдуть черевички.

Представники ГУ Міндоходів у Харківській області привітали підприємців міста під час урочистого прийому в міській раді

На захід, присвячений професійному святу - Дню підприємця, були запрошені представники малого та середнього бізнесу, громадських організацій підприємців Харківщини. Органи місцевої влади та самоврядування разом з податківцями відзначають вагомий внесок підприємців у соціально-економічний розвиток регіону та України в цілому. Без діяльності бізнесу важко уявити існування суспільства, особливо в складних умовах сьогодення, коли країна проходить важкі часи випробування і потребує і допомоги, і непідробного патріотизму, і щирої любові до Батьківщини. Сьогодні діяльність податкової служби області направлена на впровадження нового формату співпраці з підприємницькими колами. Зокрема першочерговим завданням є реалізація урядових реформ, спрямованих на покращення бізнес-клімату. Нагадуємо, День підприємця відзначається щорічно у першу неділю вересня. Указ про започаткування свята підписав Президент України у 1998 році.

Оперативники Міндоходів Харківщини вилучили з незаконного обігу 4 тисячі літрів спирту

У ході проведення комплексу широкомасштабних оперативно-технічних заходів під умовною назвою «Акциз-2014», направлених на боротьбу із незаконним обігом підакцизної продукції, співробітники оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області викрили факт незаконного зберігання та реалізації спирту. Про це повідомив начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Мережко. Оперативники встановили, що невідомі особи в одному з прикордонних селищ області незаконно зберігали та продавали «горючу» рідину. «Внаслідок проведення оперативних заходів, фахівці Міндоходів вилучили 808 п’ятилітрових пляшок, у яких містилася рідина з характерним запахом спирту. Орієнтовна вартість вилученої продукції складає близько 150 тис. грн.», - зазначає Сергій Мережко. Дане правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.204 Кримінального кодексу України. Наразі слідство триває.

За матерілами оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області

Працівники ДФС зібрали та передали допомогу для українських військових, які відправляються в зону АТО

Працівники центрального апарату Державної фіскальної служби України зібрали допомогу для військових, які відправляються в зону АТО. Допомогу передали 2 вересня 2014 року у 90-й окремий батальйон у складі 95-ої Житомирської окремої аеромобільної бригади за участю керівників та фахівців ДФС, а також представників ГО «Всеукраїнська організація сприяння Збройним Силам України» ім. Гетьмана Сагайдачного. Благодійна акція «ДФС в підтримку Сходу» була започаткована з ініціативи Голови ДФС України Ігоря Білоуса. За час її проведення фахівці фіскальної служби та ветерани податкової служби зібрали не лише теплі речі, одяг, продукти, медикаменти, а й методичну літературу з вогневої та тактичної підготовки. «Сьогодні підтримка військових та воїнів-добровольців, які захищають Україну від агресора є основним завданням кожного патріота України. Тому ми не лише наповнюємо бюджет чи співпрацюємо з громадськістю, але й надаємо посильну допомогу тим, хто зі зброєю в руках захищає наш суверенітет на сході України», - зазначив під час передачі допомоги директор Інформаційно-комунікаційного департаменту Державної фіскальної служби України Віктор Косарчук. «Ми дякуємо всім працівникам Державної фіскальної служби. Для нас це не просто одяг, продукти та медикаменти, – сказав начальник 90-го окремого батальйону, підполковник Т., - це значно більше, бо свідчить про всенародну підтримку та мобілізацію всього суспільства для допомоги армії, яка обов’язково переможе!» Варто зауважити, що Державна фіскальна служба України не лише продовжує благодійну акцію «ДФС в підтримку Сходу», але й створює батальйон для участі у воєнних діях на сході України. Також додамо, що 2 вересня 2014 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні та в цілому законопроект № 4514а "Про внесення змін до статті 7 закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", відповідно до якого "особи, які перебувають на державній або іншій публічній службі та особи, які діють від імені осіб, які перебувають на державній або іншій публічній службі" можуть здійснювати публічний збір благодійних пожертв на функціонування Збройних сил України у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

ДФС України вирішує податкові проблеми платників Сходу

Державна фіскальна служба України спільно з іншими центральними органами виконавчої влади працює над розробкою заходів, які дадуть змогу платникам податків Донецької та Луганської областей уникнути загрози недотримання вимог діючого законодавства, зокрема, при виконанні податкових зобов’язань. «Ми розуміємо важкі умови, в яких сьогодні доводиться працювати платникам зі Сходу країни. Саме тому робимо все від нас залежне для полегшення процесу звітування та сплати податків. Крім того, платники з територій, які знаходяться у стані збройного конфлікту, тимчасово обслуговуються в інших податкових інспекціях цих областей. Для платників зі Сходу на веб-порталі відомства створено спеціальний банер, в якому міститься корисна інформація, яка постійно оновлюється», – зазначив директор Інформаційно-комунікаційного департаменту ДФС України Віктор Косарчук під час прес-конференції, яка відбулась 4 вересня в Національній спілці журналістів України. Окрім того, він зазначив, що відповідно до Податкового кодексу України платники можуть відкласти строк подання декларацій і сплати податків, а у разі потреби – й списати податковий борг як безнадійний. Таке право законодавчо визначено у разі виникнення обставин непереборної сили, до яких, зокрема, належать, загроза війни та терористичні акти. Протягом всього часу застосування продовжених граничних строків податківці не будуть застосовувати штрафних санкцій за неподання декларацій. Крім того, платники податків, які зареєстровані у Донецькій та Луганській областях, мають можливість скористатися дистанційним способом подання декларацій до податкових органів, який вже довів свою ефективність. Для такого способу звітування платникам потрібно отримати електронний ключ цифрового підпису, який безкоштовно видається у пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів ДФС, та завантажити з веб-порталу ДФС відповідне спеціалізоване програмне забезпечення. Крім того, подати звітність можна і за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків». «До цього часу ніхто з нас не працював у військових умовах. Сьогодні ми повинні оперативно знаходити оптимальні рішення для збереження життя та здоров’я не тільки наших співробітників, а й людей, які працюють у цих регіонах, надати можливість підприємцям зберегти свій бізнес та допомогти налагодити діяльність в інших регіонах України», – наголосив Віктор Косарчук. З детальною інформацією щодо особливостей застосування податкового та митного законодавства, податкових процедур для платників Сходу, роботи податкових інспекцій можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України у розділі Головна > БАНЕР > Інформація для Сходу України.

 

У Державній фіскальній службі України розпочала роботу Ініціативна група з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради

Ініціативна група з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради при ДФС України провела своє перше засідання. До складу даної групи, відповідно до наказу ДФС України від 28.08.2014 № 90, увійшли 24 представники громадських організацій, керівники та фахівці ДФС. «Реформування Міндоходів у Державну фіскальну службу - шлях до створення нового формату відносин між громадськістю та посадовцями, а утворення Ініціативної групи – це перший крок до створення Громадської ради нового формату. Робота цього дорадчого органу повинна сприяти прискоренню впровадження реформ у податковій та митній сферах, а також забезпечити дієвий громадський контроль за діяльністю всіх підрозділів нашої служби. Крім того, така співпраця стане запорукою конструктивного діалогу між бізнесом та державою», – зазначив член групи, директор Інформаційно-комунікаційного департаменту ДФС України Віктор Косарчук. Учасники засідання обговорили «Положення про Ініціативну групу» та обрали Голову Ініціативної групи, яким став член ВГО «Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів» Дмитро Олексієнко, а також його заступників та секретаря, затвердили документи, необхідні для подачі інститутами громадянського суспільства на участь в установчих зборах Громадської ради, а саме:

- Форму заяви від інститутів громадянського суспільства на участь в установчих зборах Громадської ради;

- Форму додатків до заяви ІГС;

- Порядок прийняття документів від ІГС тощо.

Під час засідання члени Ініціативної групи обговорили формат заяви від інститутів громадянського суспільства на участь в установчих зборах та додатків до неї, порядок прийняття документів, а також план своєї подальшої роботи. «На сьогодні наше головне завдання – створити дієву Громадську раду, яка забезпечуватиме баланс інтересів між фіскальною службою та громадськими організаціями і бізнесом. До її складу ми повинні залучити кращих фахівців та професіоналів, людей, які дійсно зацікавлені у реформуванні податкової системи», – підкреслив новообраний Голова Ініціативної групи Дмитро Олексієнко. З детальною інформацією про діяльність Ініціативної групи, її персональним складом, зразками документів та рекомендаціями щодо їх оформлення можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/pro-sfs-ukraini/gromadska-rada/initsiativna-grupa/.

 

ДФС України: для безперешкодної діяльності продавцям підакцизних товарів необхідно своєчасно отримувати ліцензії

ДФС України повідомляє, що ліцензію на право здійснення оптової торгівлі спиртом етиловим Державному підприємству „Укрспирт” видано терміном дії з 2 вересня 2010 року до 2 вересня 2015 року. Чергову річну плату за ліцензію на право здійснення оптової торгівлі спиртом етиловим у розмірі 500 тис. гривень ДП „Укрспирт” сплачено у серпні 2014 року. Про це Державною фіскальною службою України 29.08.2014 внесено відмітку до зазначеної ліцензії. Державне підприємство „Укрспирт” довіреністю від 04.09.2014 № 155 уповноважило свого представника на отримання ліцензії на право здійснення оптової торгівлі спиртом етиловим з відміткою про внесення чергової річної плати. Того ж дня представником підприємства було отримано зазначену ліцензію. Державна фіскальна служба України нагадує суб’єктам господарювання, як здійснюють оптову  та роздрібну торгівлю спиртом, алкогольними напоями та горілчаними виробами, про необхідність своєчасного отримання відповідних ліцензій на право здійснення господарської діяльності.

Довідково. Ліцензія на право здійснення оптової торгівлі спиртом етиловим видається відповідно до статті 14 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” в органах ДФС України.

Чи звільняються від подання податкової звітності суб’єкти господарювання у зв’язку з мобілізацією до Збройних сил України

За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період не припиняється реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб –підприємців (частина третя статті 39 Закону України „Про військовий обов’язок і військову службу”). З 8 червня 2014 року набрав чинності Закон України від 20 травня 2014 року № 1275-VІІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації” (далі – Закон № 1275). Згідно із зазначеним Законом № 1275 тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці і самозайняті особи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) або єдиного податку, а також єдиного внеску (далі – ЄСВ) за себе на весь період такої служби. Мобілізовані підприємці чи самозайняті особи, що використовують у своїй господарській діяльності працю найманих працівників, які продовжують працювати по найму під час мобілізації такого підприємця, зобов’язані уповноважити іншу особу на виплату заробітної плати або інших доходів найманим працівникам. У такому випадку обов'язок з нарахування та утримання ПДФО і ЄСВ з таких виплат на термін військової служби підприємця несе уповноважена особа. Обов'язок зі сплати ПДФО та ЄСВ за найманих працівників повинен здійснити демобілізований підприємець чи самозайнята особа протягом 180 календарних днів з першого дня його демобілізації без нарахування штрафних та фінансових санкцій. Для отримання зазначених пільг демобілізований підприємець чи самозайнята особа зобов’язані протягом 10 днів після демобілізації надати органу Міндоходів за місцем податкової реєстрації такі документи: заяву про надання пільги в довільній формі;

копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації. Крім того зазначаємо, що Законом № 1275 внесено зміни до законодавчих актів, згідно з якими за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Вказані вище норми Закону № 1275 застосовується з першого дня мобілізації і протягом всього періоду мобілізації відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року №303 «Про часткову мобілізацію».

За якими ставками нараховуються митні платежі при незаконному переміщенні товарів на територію України

У разі незаконного ввезення товарів на митну територію України або вивезення їх з цієї території суми належних до сплати митних платежів нараховуються за ставками, встановленими на день переміщення цих товарів через митний кордон України, а якщо такий день встановити неможливо, - на день виявлення факту такого ввезення (вивезення). У разі втрати, недоставки чи видачі без дозволу органів доходів і зборів товарів, що перебувають під митним контролем та переміщуються транзитом або знаходяться на тимчасовому зберіганні, митні платежі нараховуються за ставками, встановленими на день прийняття цих товарів для перевезення або розміщення їх на тимчасове зберігання Якщо визначити суму належних до сплати митних платежів неможливо внаслідок ненадання органу доходів і зборів точних відомостей про характер товарів, їх назву, кількість, країну походження і митну вартість, сума таких  платежів визначається виходячи з найбільшої величини ставок митних платежів, кількості чи вартості товарів, що можуть бути визначені на підставі наявних відомостей При нецільовому використанні товарів, щодо яких було надано умовне звільнення від оподаткування, а також порушення умов митних режимів, поміщення в які передбачає умовне звільнення від оподаткування, застосовуються ставки митних платежів, що діють на день прийняття органом доходів і зборів митної декларації для митного оформлення. Відповідна норма визначена ст. 296 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями.

 

Сплата ЄСВ платником єдиного податку

„Фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Для фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, з 1 січня 2014 року - це 422 грн. 65 коп. в місяць”, - нагадує начальник Західної ОДПІ м. Харкова Олександр Палій. Крім того, фізичні особи – підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний соціальний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

 

Вчасно виплачуйте зарплату і податки

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР та ст. 115 Кодексу законів про працю України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Згідно пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України та абз. 2 ч. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та єдиний соціальний внесок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом кожний. Західна ОДПІ м. Харкова звертається до роботодавців: дотримуйтеся норм трудового законодавства та вчасно сплачуйте податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати.

Коли і кому надсилається податкова вимога

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання. Податкова вимога повинна містити наступні відомості: - факт виникнення грошового зобов’язання та право податкової застави; - розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою; - обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк; - попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави; - можливі дату та час проведення публічних торгів з продажу активів. Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені Податковим кодексом строки, без попереднього надсилання податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога не надсилається, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дана норма передбачена ст.59 Податкового кодексу України.

З 1 січня 2015 року всі податкові накладні будуть у Реєстрі

„Законом України від 31.07.2014 р. №1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” внесено ряд змін до Розділу V «Податок на додану вартість», що наберуть чинності з 01.01.2015 року. Саме тому з 01.01.2015 р. усі податкові накладні (незалежно від суми ПДВ в одній податковій накладній) підлягатимуть реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді (відповідні зміни внесено до п.11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ). Також відповідно до змін, внесених до ст. 201 Податкового кодексу України, скасовуються податкові накладні на паперових носіях. Зокрема, встановлюється норма, згідно з якою платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних”, - зазначає заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Дмитро Сагун.

Підприємці не платять військового збору

„Законом України від 31.07.2014 р. № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України» тимчасово до 1 січня 2015 року введено новий загальнодержавний збір військовий збір. Його стягують за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб. А саме, з заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Збір також стягується у разі виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, а також з виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри. Однак доходи суб'єктів господарювання-фізичних осіб не є об'єктом оподаткування, тому вони не оподатковуються військовим збором”, - звертає увагу начальник Західної ОДПІ м. Харкова Олександр Палій.

Без права на поновлення податкової накладної у кредиті

Відповідно до п.198.6 ст.198 р.V Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог ст.201 ПКУ) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п.201.11 ст.201 ПКУ. У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до ПКУ. Що стосується можливості поновлення податкового кредиту після отримання від постачальників належно оформлених податкових накладних, якщо під час документальної перевірки суми ПДВ було виключено зі складу податкового кредиту за податковими накладними, оформленими з порушенням встановлених вимог, то слід зазначити, що переоформлення податкової накладної ПКУ не передбачено. Тобто, платник податку не має права повторно відображати податкову накладну у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та враховувати у складі податкового кредиту в податковій декларації з податку на додану вартість.

У Західній ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області відзначили кращих підприємців

День підприємця відзначається в першу неділю вересня, тож зазвичай своє професійне свято підприємці святкують у колі рідних та близьких. Але найкращих підприємців, найбільш професійних та відповідальних з цим чудовим святом привітали працівники Західної ОДПІ м. Харкова. „Ми стали більш прозорими та відкритими для тих, хто успішно поєднує бізнесову діяльність із сумлінною сплатою належних державі платежів, тим самим працюючи на прискорення розвитку економіки та поліпшення життя усіх людей. Ми і надалі будемо зміцнювати партнерські відносини з платниками податків, порадами та консультаціями будемо допомагати їм чесно здійснювати свій бізнес, у такий спосіб стимулюючи добровільну сплату податків”, - зазначив під час зустрічі з підприємцями начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Юрій Бондаренко. Посадовець висловив подяку всім підприємцям – цим енергійним і сміливим людям, які не тільки розпочали власну справу та взяли не себе відповідальність за добробут своєї сім’ї, але й створюють нові робочі місця, виробляють вітчизняні товари і послуги та наповнюють бюджет країни. Сьогодні в Ленінському та Жовтневому районах  м. Харкова працює понад 9 тис. підприємств малого та середнього бізнесу і близько 17 тис. підприємців – фізичних осіб.

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області