Скасовано спеціальні мита щодо імпорту в Україну легкових автомобілів

30 вересня 2015 року набрало чинності рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 10.09.2015 №СП-335/2015/4442-06 «Про скасування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту» (опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 12.09.2015 № 68). Відповідно до цього рішення скасовуються спеціальні мита щодо імпорту в Україну автомобілів легкових та інших моторних транспортних засобів, призначених переважно для перевезення людей (категорія М1 – транспортні засоби, що мають не менше ніж 4 колеса, які використовуються для перевезення пасажирів та мають не більше 8 місць для сидіння, крім сидіння водія), з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1000 см3, але не більш як 2200 см3, нові, які класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодами 8703 22 10 00 та 8703 23 19 10, що мають гібридну силову установку (електродвигун з приводом на колеса автомобіля). Спеціальні заходи застосовувались згідно з рішенням Комісії від 28.04.2012 №СП-275/2012/4423-08 терміном на три роки.

Інша корисна інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області:

Роман Насіров: Допомога міжнародних експертів має велике значення для реформи ДФС

Плани реформування ДФС у напрямі створення ефективної європейської моделі функціонування служби та процес імплементації цих реформ обговорювалися під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з делегацією Федерального Міністерства фінансів Німеччини. «Час для проведення реформ у податковій та митній сфері дуже обмежений, і його немає для помилок. Ми маємо оптимально застосувати найкращі європейські практики для удосконалення процесів адміністрування податків, митного оформлення та контролю, розробки сучасних сервісів для обслуговування платників. Тому дуже важливою є допомога у цьому напрямі міжнародних експертів і фахівців», - наголосив Роман Насіров. Голова ДФС повідомив про основні заходи, які проводить служба в рамках впровадження інституційної реформи, кроки у напрямі подолання корупції та зменшення впливу людського фактору у процесі адміністрування податків, введення в дію нових електронних сервісів,  запровадження спільного контролю на кордоні з ЄС тощо. У свою чергу представники Федерального Міністерства фінансів Німеччини запевнили у готовності надати консультативну підтримку ДФС у процесі імплементації реформ, а також забезпечити реалізацію вже існуючих проектів технічної допомоги, зокрема, за підтримки Європейського Союзу.

Податковою міліцією Харківщини викрито факт ухилення від сплати податків у сумі 53,9 млн. грн.

Працівниками податкової міліції Центрального офісу у м. Харкові зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері постачання пари та гарячої води. Встановлено, що зазначені особи у 2012 році провели тендер щодо закупівель послуг з поставки природного газу, переможцем якого оголошено підприємство, яке, у свою чергу, мало взаємовідносини з  фіктивними підприємствами. Ці дії призвели до ухилення від сплати податків у сумі 53,9 млн. грн. Тривають слідчі дії.

На Харківщині відносно співробітників фіскальної служби проведено 277 службових перевірок

З них 181 перевірка відбулася за зверненнями фізичних та юридичних осіб. Решта – 96– здійснено працівниками УВБ на підставі отриманої оперативної інформації. Про це повідомили в Управлінні власної безпеки ГУ ДФС у Харківській області. За результатами проведених службових перевірок та розслідувань інформація підтвердилась у 91 випадках, у тому числі, за 49 зверненнями громадян і юридичних осіб. Керівникам районних підрозділів Харківської області направлено 138 подань про вжиття заходів реагування щодо усунення причин та умов, які сприяли вчиненню виявлених порушень. Окрім того, було винесено 42 офіційних застереження працівникам про неприпустимість порушень вимог чинного законодавства, 118 працівників притягнуто до відповідальності, 2 - звільнено. Також протягом січня-вересня поточного року відносно посадових осіб розпочато 36 кримінальних  проваджень. Але у фіскальній службі відзначають, що крім перевірок, одним з пріоритетних напрямків роботи фахівців підрозділу власної безпеки області залишається упереджувальна та роз’яснювальна робота серед працівників, а також кандидатів на заміщення вакантних посад. А для всіх небайдужих нагадуємо, що в Державній фіскальній службі України діє інтерактивний антикорупційний сервіс «Пульс». На телефон якого - (044) 284-00-07 - можна цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників відомства. Співробітники ДФС не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють заявника про результати перевірки та вжиті заходи. Конфіденційність та об’єктивність перевірки Вашого звернення гарантується.

Протягом січня-вересня до зведеного бюджету зібрано 412,8 млрд. гривень

За оперативними даними у січні-вересні 2015 року до зведеного бюджету зібрано 412,8 млрд. грн., що на 106,2 млрд. грн., або на 34,6 відс. більше січня-вересня попереднього року. До державного бюджету забезпечено 342,1 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 70,8 млрд. гривень. Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету склали 341,4 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 101,4 відс., додатково забезпечено 4,6 млрд. гривень.

Внесок Західної ОДПІ до зведеного бюджету – понад 766 мільйонів гривень

За січень-вересень цього року від платників Ленінського та Жовтневого районів м. Харкова до зведеного бюджету  ОДПІ надійшло 766,4 млн. гривень податків і зборів, що на 203,1 млн. гривень більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Із загальної суми до державного бюджету поступило 380,7 млн. гривень, до місцевих бюджетів – 385,7 млн. гривень. Про це повідомляє в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області Олексій Плотніков. Надходження до державного бюджету у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшились на 139,3 млн. гривень, місцеві бюджети отримали більше на 63,8 млн. гривень. У розрізі основних платежів у січні-вересні 2015 року приріст до відповідного періоду 2014 року забезпечено з податку на додану вартість, якого надійшло 193,6 млн. гривень, що на 44,4 млн. гривень більше ніж минулоріч, податку на доходи фізичних осіб - 268,4 млн. гривень, що більше на 45 млн. гривень, плати за землю - 63,5 млн. гривень, що на 13,1 млн. гривень більше ніж торік. Також надійшло 32,4 млн. гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, який зараховується до місцевого бюджету. Суб’єкти господарювання району, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 61,3  млн. гривень єдиного податку. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 23,5 млн. гривень. Як зазначив керівник інспекції, стабільні надходження до бюджетів це результат свідомості громадян. Адже вони розуміють, що сплачуючи податки у повному обсязі, вони допомагають і своєму регіону, і армії, і країні вцілому.

Для армії понад 28 мільйонів гривень військового збору від платників Західної ОДПІ

За січень-вересень 2015 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Західній ОДПІ м. Харкова, сплатили до Державного бюджету 28,4 млн грн військового збору. Зокрема, у вересні цього року для забезпечення обороноздатності країни до бюджету перераховано майже 3,4 млн грн такого збору. Про це повідомив в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова Олексій Плотніков. Як зазначає керівник, важливість та актуальність призначення цього платежу спонукає платників податків відповідально ставитись до його сплати. Таким чином громадяни Ленінського та Жовтневого районів виявляють підтримку Збройних сил України, дбають про посилення обороноздатності українських військ.

Максимум зусиль на роз’яснення новацій, так вважають харківські податківці

Адже, підкреслюють у відомстві, обізнаний та грамотний підприємець, це перш за все сумлінний платник. Тому роз’яснювальній роботі із платниками податків приділяють саму пильну увагу. На цей раз під час семінару для суб`єктів господарювання, організованого територіальним відділенням ВГО «Асоціація платників податків України» в Харківській області, співробітники Головного управління ДФС розповіли про основні напрями оподаткування підприємств і організацій в 2015 році. Також участь у семінарі взяла радник Президента Всеукраїнської громадської організації АППУ Ганна Білоцерковська. Відкрили семінар Голова Ради - директор ТВ ВГО АППУ в Харківській області Марина Вишневська та начальник управління оподаткування юридичних осіб Лілія Катеринська, які відзначили важливість проведення таких заходів для платників податків, особливо в умовах сьогоднішніх змін в податковому законодавстві. Тож фахівці Головного управління під час своїх доповідей намагалися донести до відома слухачів максимум корисної інформації, яку вони зможуть застосувати в практичній діяльності. Основними темами зокрема були: зміни в оподаткуванні податку на прибуток, особливості сплати єдиного соціального внеску, земельного податку та податку з доходів фізичних осіб, порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно тощо. Крім того, формат семінару був доповнений індивідуальними консультаціями від фахівців, які не тільки відповіли на запитання учасників заходу, а й надали ряд рекомендацій та порад щодо застосування норм законодавства на практиці.

Понад 45 млн. грн. податку на нерухомість надійшло до місцевого бюджету Харківщини

За 9 місяців 2015 року платники податків, які перебувають на обліку, сплатили до місцевого бюджету 45,1 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області. Планові показники перевиконано на 5,7 млн. гривень, або на 14,4%. Зокрема у вересні  платниками сплачено 2,7 млн.грн. цього податку. У податковому відомстві відзначили, що найбільше платників вказаного податку проживають в центральних районах міста – Дзержинському та Київському районах. Від них надійшло 7,8 мільйонів та 5,3 млн.грн. відповідно. В ГУ ДФС у Харківській області нагадали, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості. Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлено статтею 266 Податкового кодексу України.

З початку 2015 року Контакт-центром ДФС України надано 992 тис. відповідей на запитання платників податків та громадян

Протягом січня – вересня поточного року Контакт-центром Державної фіскальної служби надано 992 тис. відповідей на запитання платників податків та громадян. Більшість з них, 958,4 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надано 31,4 тис. відповідей. З використанням автовідповідача користувачі отримали 2,3 тис. відповідей на свої запитання. Найбільш цікавими для суб`єктів господарювання були питання податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств. Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. За 9 місяців 2015 року з використанням Бази знань платникам податків було надано 479 письмових консультацій. Станом на 1 жовтня База знань налічує 13,8 тис. запитань – відповідей. Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби у розділі «Запитання – відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. З початку року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання понад 1,9 млн. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС.

Щодо відповідальності податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що у разі самостійного виправлення помилки щодо нарахованої та перерахованої до бюджету суми податку на доходи фізичних осіб, що збільшує суми податкових зобов’язань, податкові агенти притягуються до відповідальності у вигляді: - штрафу - у розмірі 510 гривень; за повторне таке порушення протягом року - 1020 гривень (п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України); - пені (після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання) -  нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ); - адміністративної відповідальності - у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за порушення, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - у розмірі від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 163 прим. 4 Кодексу про адміністративні правопорушення). Однак, якщо виправлення помилки зменшує суми податкових зобов’язань, то до податкових агентів застосовується відповідальність лише у вигляді штрафу. Крім того, штрафи, передбачені п. 119.2 ст. 119 ПКУ, не застосовуються у випадках, коли помилки виникли внаслідок проведення перерахунку податкової соціальної пільги або перерахунку податку, який здійснено у зв’язку з наявністю перехідних виплат, зокрема за час відпустки зі збереженням заробітної плати, перебування платника податку на лікарняному.

Про зміни у проведенні перевірок органами ДФС

З 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 17 липня 2015 року №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на платників податків» (далі-Закон №655). Відповідно до пункту 7 частини 2 пункту 8 та частини 3 пункту 12 розділу І Закону №655 з Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Кодекс) виключено підпункт 54.3.4 пункту 54.3 статті 54, пункт 58.4 статті 58 та пункт 86.9 статті 86 розділу ІІ Кодексу. Таким чином, відмінено норми, які передбачають особливості прийняття податкових повідомлень-рішень за результатами перевірок, проведених за визначених підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Кодексу обставин, у зв’язку з наявністю кримінального провадження щодо кримінального правопорушення стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податків. Враховуючи наведене, з 1 вересня 2015 року за результатами таких перевірок запроваджується загальний порядок та терміни прийняття податкових повідомлень-рішень, передбачений пунктом 86.8 статті 86 розділу ІІ Кодексу. При цьому, загальний порядок прийняття податкових повідомлень-рішень, передбачений пунктом 86.8 статті 86 розділу ІІ Кодексу, застосовується за результатами перевірок, які проводяться у межах кримінальних проваджень про кримінальні правопорушення, розпочатих після набрання чинності вказаним Законом. Частиною 1 пункту 8 Закону №655 внесено зміни до пункту 58.1 статті 58 розділу ІІ Кодексу, зокрема доповнено новою нормою щодо надсилання (вручення) платнику податків податкових повідомлень-рішень у випадках, якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факти заниження або завишення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки. Слід також звернути увагу, що Законом №655 внесено зміни до абзацу третього пункту 81.1 статті 81 розділу ІІ Кодексу, відповідно до яких посилено вимоги щодо складання наказу про проведення перевірки. Зокрема, такий наказ додатково до інформації, наведеної у Методичних рекомендаціях щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом ДФС України від 31.07.2014 №22 (зі змінами), повинен містити інформацію щодо періоду діяльності, який буде перевірятися. Крім того, слід врахувати, що Законом №655 доповнено статтю 79 розділу ІІ Кодексу новим пунктом 79.5, згідно з яким за наявності письмового звернення платника податків замість невиїзної документальної перевірки може проводитись документальна виїзна перевірка.

Взаємна адміністративна допомога в податкових справах

Державна фіскальна служба України листом від 15.09.2015 №34020/7/99-99-12-01-03-17 інформує про актуалізований перелік країн та юрисдикцій, на які поширюється дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах (станом на 01.09.2015). Перелік країн розміщено за адресою: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/mijnarodne-/chinni-dvostoronni-mijuryado/217024.html

Визначена нова форма Квитанції про прийняття податків і зборів від фізичних осіб

Наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 року №714 затверджено нову форму Квитанції про прийняття податків і зборів. Нагадуємо, що фізичні особи - платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені Податковим кодексом України, через установи банків та поштові відділення (п. 57.5 ст. 57 Податкового кодексу). У разі коли зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад за Квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої встановлена наказом Мінфіну №714. За допомогою таких Квитанцій через каси сільських (селищних) рад фізичні особи можуть сплачувати, наприклад, податок на нерухоме майно, плату за землю, транспортний податок. Наказ № 714 набрав чинності 25 вересня поточного року.

Чи легальний касовий апарат можна перевірити за фіскальним чеком

Державна фіскальна служба України запровадила новий електронний сервіс. Скориставшись ним, можна дізнатися чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій в органах ДФС. За отриманим фіскальним чеком можна дізнатися про фіскальні номери РРО, найменування суб’єкта господарювання, дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій тощо. А на офіційному веб-порталі ДФС України в розділах «Інформація про РРО» та «Інформація про КОР» перевірити – чи зареєстрований реєстратор розрахункових операцій, тобто чи він легальний.

Фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування не має право включити до витрат суму сплаченого акцизного податку

Положеннями Податкового кодексу України передбачено, що об'єктом оподаткування фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця. Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено пунктом 177.4 статті 177 Податкового кодексу, який не містить акцизного податку, включеного до вартості товару та сплаченого під час придбання. Тобто фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування, не має право включити до витрат суму сплаченого акцизного податку, включеного до вартості товару, який нею придбавається з метою подальшої реалізації. Також суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не виключаються із сум отриманого доходу підприємця.

Щодо доходу єдинниника в іноземній валюті

Для заповнення податкової декларації та ведення обліку платник єдиного податку-фізична особа використовує книгу обліку доходів платників єдиного, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 N 579. Записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід. При цьому встановлено, що дохід платника єдиного податку, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу. Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Таким чином, доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку є дохід, отриманий в іноземній валюті та перерахований у гривнях за офіційним курсом Національного банком України на дату надходження коштів на рахунок. Детальніше про це йдеться у листі ДФС України від 30.09.2015 №9142 /П/99-99-17-02-02-14, розміщеному на офіційному веб-сайт (http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/64175.html)

Суми акцизного податку, нараховані фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, включаються до складу доходу платника єдиного податку

Згідно з положеннями Податкового кодексу України доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом звітного періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі. При цьому, до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності. Перелік сум, що не включаються до складу доходу платника єдиного податку, визначений статтею 292 Податкового кодексу та не містить суми акцизного податку. Тобто фізичні особи – підприємці спрощеної системи оподаткування при здійсненні роздрібної торгівлі підакцизних товарів (роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльність фізичних осіб з роздрібного продажу пива та столових вин), включають до складу доходу суми нарахованого акцизного податку. При цьому платники єдиного податку третьої групи справляють податок за визначеними ставками, з доходу з урахуванням сум акцизного податку.

Звітувати за забруднення навколишнього середовища за новою формою необхідно за ІV квартал

Міністерством фінансів України  наказом від 17.08.2015 р. №715 затверджено нову форму Податкової декларації  екологічного податку та 9 додатків до неї. В новій  формі звітності передбачене місце для зазначення кодів забруднюючих речовин та відходів. З цією метою затверджено  кодифікатори  забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та скидаються у водні об’єкти, а також відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (додатки 7, 8, та 9). Наказ набирає чинності  з дня його офіційного опублікування, а саме з 25 вересня поточного року. Нагадаємо, відповідно до п.46.6 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набувають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Тобто, звітність за ІІІ квартал ц.р. подається до контролюючих органів не пізніше 9 листопада 2015р. за старою формою, затвердженою наказом ДПА від 24.12.2010 № 1010. Звітувати ж за новою формою декларації платникам необхідно за результатами діяльності в ІV кварталі 2015 року.

Застосування понижуючого коефіцієнта при нарахуванні єдиного соціального внеску

Понижуючий коефіцієнт до розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) застосовується виключно до ставок, 36,76-49,7%, 36,3%, 45,96%, 34,7%, 33,2% (тобто, які встановлені ч. 5 і абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону України, від 08.07.2010, № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Понижуючий коефіцієнт не застосовується до ставок єдиного внеску для: - платників, які виплачують грошове забезпечення (34,7%); - підприємств, організацій, установ, інвалідів, які працюють (8,41%); - підприємств і організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів (5,3%); - підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (5,5%); - всіх ставок ЄСВ у вигляді утримання (3,6%, 6,1%, 2,6%, 2,0%, 2,85%). Звертаємо увагу, що понижуючий коефіцієнт розраховується щомісячно, залежно від бази нарахування за звітний місяць розмір коефіцієнта може змінюватись. Але, якщо хоча б по одній застрахованій особі здійснюється донарахування сум єдиного внеску до розміру мінімальної заробітної плати (виключенням є лікарняні, відпускні та допомога у зв’язку з вагітністю та пологами), понижуючий коефіцієнт страхувальником не застосовується взагалі.

Основні моменти закону про зменшення податкового тиску на платників

Західна ОДПІ м. Харкова інформує про набрання з 1 вересня 2015 року чинності Закону України від 17.05.2015 року №655-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків». Цим Законом Міністерству фінансів передано повноваження із надання узагальнюючих податкових консультацій з обов’язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства. За наявності письмового звернення платника податків, замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка. Згідно з положеннями Закону, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суми податкового зобов’язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов’язання. Також, платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному виявленні помилок у податковій звітності впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Дані в паспорті замість картки – в будь-якому органі ДФС

Державна фіскальна служба України повідомляє, що відповідно до пункту 70.10 статті 70 Податкового кодексу України контролюючим органом на прохання фізичної особи - платника податків до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев'ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру. Підтвердженням достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків, внесені будь-яким органом ДФС до паспорта громадянина України за формою встановленою Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Торгівля алкоголем – за наявності складських приміщень

Торгівля алкогольними напоями повинна здійснюватися за наявності відповідних торговельних та складських приміщень. Суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно із санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами, а також повинен передбачити можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари. Така норма передбачена відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30 липня 1996 року № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями». Також інформуємо, що суб’єкт господарювання повинен мати торговельне приміщення (будівлю) площею не менш як 20 кв. метрів, обладнане відповідним торговельно-технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки тощо), охоронною і протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією, а у випадках, передбачених законодавством, забезпечити умови для застосування РРО, зберігання матеріальних цінностей. Варто зауважити, що згідно до статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95- ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

До уваги приватних нотаріусів!

Наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) від 17.07.15 №507 затверджена Узагальнююча податкова консультація щодо подання до контролюючого органу фізичними особами, які здійснюють приватну нотаріальну діяльність, інформації про посвідчені договори продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами, продажу (обміну) рухомого майна між стороною (сторонами), про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчені договори дарування (далі – Узагальнююча консультація №507). При нотаріальному посвідченні договорів продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами, продажу (обміну) рухомого майна між стороною (сторонами) цього договору, видачі свідоцтв про право на спадщину та/або нотаріальному посвідченні договорів дарування приватний нотаріус повинен щокварталу подавати до контролюючого органу за місцем розташування свого робочого місця Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), у строки встановлені для податкового кварталу. Узагальнююча консультація №507 розміщена на офіційному порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/uzagalnyuyuchi-podatkovi-konsultatsii/63835.html.

Економте свій робочий час – скористайтесь електронними сервісами ДФС України

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) розміщені електронні сервіси, завдяки яким платники податків можуть отримати будь-яку необхідну інформацію. Для комфортного звітування на веб-порталі розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію. Шановні платники податків, скористуйтесь можливістю зекономити свій робочий час, кошти та отримати необхідну інформацію за допомогою електронних сервісів ДФС України.

Податковий підкажчик допомагає бізнесу бути захищеним від ризиків

На головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) функціонує сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Зокрема, для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву. Також з липня поточного року оновлення інформації на сайті щодо наявності заборгованості відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня. Крім того, можливо перевірити статус перебування того чи іншого платника податків на обліку. Особливість сервісу полягає в тому, що дізнавшись про фактичний стан розрахунків платника податків з бюджетом, суб'єкт господарювання отримує можливість обміркувати доцільність співпраці з таким партнером по бізнесу. Як свідчать результати соцопитувань платників податків усіх категорій, користувачі сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» - сумлінні платники можуть мінімізувати ризики підприємства та оцінити діяльність свого бізнес-партнера.

Відомості про доходи за наявності електронного цифрового підпису можна отримати в електронному вигляді

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу платників податків, що електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису» запущено з 25 серпня 2015 року. Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків має можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів. Детальніше з інформацією щодо роботи сервісу можна ознайомитися за посиланням http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

З 1 жовтня застосовуються штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у ЕРПН

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що з 1 жовтня 2015 року закінчено строк дії «мораторію» на штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. Нагадуємо, Законом України від 16.07.2015р. № 643/ VIII були внесені зміни до п.35 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України, згідно з якими норми п.120-1.1 ПКУ щодо застосування штрафів не застосовуються у випадках порушення строків реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних, які складені до 1 жовтня2015 року. Таким чином після 1 жовтня до платників ПДВ застосовуватимуться штрафи, передбачені пунктом 200-1.1 ПКУ за порушення строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування у наступних розмірах: • 10% від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунки коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; • 20% від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунки коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; • 30% від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунки коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; • 40% від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунки коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Більше тисячі письмових звернень надійшло до фіскальної служби від жителів Харківщини

Як повідомили в Головному управлінні служби, протягом 9 місяців цього року до органів ДФС у Харківській області надійшло 1167 письмових звернень громадян. До зрівняння у минулому році за такий період надійшло на 160 звернень менше. Фахівці розповідають, що звертаються громадяни з різних питань - і з приводу роз’яснення податкового законодавства, і з пропозиціями,  трапляються і скарги. Також небайдужі громадяни інформують про випадки ухилення від сплати податків. Так, стосовно проведення контрольно-перевірочної роботи надійшло 472 звернення, з приводу інформування про ухилення від сплати податків - 236 звернень, 55 звернень надійшло щодо реєстрації та обліку платників податків. Також у відомстві повідомили, що звертаються до них не тільки мешканці Харківщини, але й жителі інших регіонів. В переважній більшості це жителі Донецької та Луганської областей. З початку 2015 року звернулось 1032 таких платника, які зареєстровані в областях проведення АТО. Вони найчастіше звертаються щодо отримання реєстраційних номерів облікових карток платників податків - 89,5% від загальної кількості звернень, внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, подання звітності тощо. У фіскальній службі  відзначають, що усі письмові звернення, які надходять, розглядаються у чітко визначені законом терміни. Факти перевіряються відповідними підрозділами. За результатами перевірки заявнику обов’язково надається вичерпна та ґрунтовна інформація. Окрім того, у податковому відомстві повідомили, що громадяни мають змогу звернутися не тільки у письмовому вигляді. Вони можуть записатися на прийом до посадових осіб як  в інспекції, так і в Головному управлінні служби та поспілкуватися з ними, як то кажуть он-лайн, у режимі реального часу.

На Харківщині податкова міліція затримала партію шифрувального обладнання

Працівники податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області спільно із фахівцями прокуратури області та Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України затримали партію електронного обладнання для шифровки даних, яку зловмисники намагалися доставити до Російської Федерації за заказом одного з московських підприємств. У ході проведення операції «Рубіж-2015», в одному з мікроавтобусів правоохоронці виявили п’ять упаковок зі складовими частинами комплексу апаратури Т-235-1Л, які використовуються військовими для передачі та шифрування інформації. Дане правопорушення було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 333 Кримінального кодексу України (порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю). Наразі встановлюються особи, причетні до перевезення апаратури. Слідство триває.

ДФС та Інститут законодавства ВРУ об’єднали зусилля для поліпшення податкового та митного законодавства

Голова ДФС Роман Насіров та директор Інституту законодавства Верховної Ради України Олександр Копиленко підписали Угоду про співпрацю та створення «Центру дослідження проблем митного та податкового законодавства», який забезпечуватиме співпрацю у сфері дослідження податкового та митного законодавства. «Центр, який ми сьогодні створюємо, повинен стати тим єдиним консолідованим майданчиком, де всі фахівці, представники громадськості та експерти, висловлюватимуть свої позиції та думки, і будуть мати нагоду втілювати їх через законопроекти», – наголосив Голова ДФС Роман Насіров. Результатом роботи Центру дослідження проблем митного та податкового законодавства мають стати пропозиції щодо усунення неузгодженостей, суперечностей між окремими актами законодавства та заповнення у ньому правових прогалин. До участі у дослідженнях будуть залучатися й інші наукові організації, профільні експерти. Крім того, Центр  планує співпрацювати з міжнародними науковими центрами й установами, проводити конференції, науково-практичні семінари. За словами Голови ДФС, питання законодавчих змін є одним з найактуальніших на сьогодні в нашій країні, особливо це стосується податкового та митного законодавства. І саме Інститут законодавства при Верховній Раді України стане найбільш ефективним майданчиком для напрацювання таких змін.

Відбулось засідання правління Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області

Головною темою для обговорення стало питання проведення найближчим часом загальних зборів Громадської ради. Тож присутні на чолі з Головою ради Олександром Чумаком визначили дату проведення – 16 жовтня та обговорили питання, які будуть винесені на порядок денний. Також під час засідання були визначені напрямки роботи, що будуть включені до плану роботи Громадської ради при ГУ ДФС області до кінця поточного року. Окрім того, членами правління було прийняте одностайне рішення щодо відокремлення нещодавно створеної експертно-апеляційної комісії у самостійний підрозділ Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області.

Державна фіскальна служба та бізнес-асоціації обговорили проблемні питання митного оформлення

Пройшла зустріч представників бізнес-асоціацій - Європейська бізнес асоціація та Американська Торгова Палата – щодо проблемних питань, пов’язаних із введенням у дію Постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 №724 «Про тимчасові заходи щодо формування орієнтовних показників митної вартості товарів». Представники державної фіскальної служби зустрілися з представниками бізнесу для того, щоб пояснити основні спірні питання, які виникали під час митного оформлення протягом декількох днів. Проблеми дійсно були, але Державна фіскальна служба застосувала всі необхідні заходи задля їх усунення. ДФС провела селектори з регіональним митницями. В свою чергу, регіони зібрали підприємців з метою роз’яснення норм постанови. Бізнес визнає, що проблеми дійсно виникали перші декілька днів, але зараз питань до самого нормативного документа вже не має. Представники асоціацій висловили побажання і надалі вести конструктивний діалог за напрямом розробки законодавчих норм щодо вдосконалення процедури митного оформлення та визначення митної вартості, зокрема. Представники ДФС підтримали таку ініціативу бізнесу.

Про термін сплати грошового зобов’язання (основного платежу, штрафу), визначеного у податковому повідомленні – рішенні

Контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов’язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 Податкового кодексу України (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: - невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; - завищення розміру задекларованого від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; - заниження або завищення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки. Такий порядок встановлено пунктом 58.1 статті 58 Податкового кодексу України. Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов’язання платник податків зобов’язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Спритній офіціантці не дозволили вивезти старовинні монети

Завадили вивезенню історичних раритетів співробітники митного поста «Харків-пасажирський» Харківської митниці ДФС, які знайшли у задекларованому товарі винахідливої жіночки незвичайну схованку. Так, під час проведення митного контролю потягу сполученням «Харків-Москва», офіціантка вагону-ресторану задекларувала 120 в’язаних шапок різного кольору. Але ж після поглибленого огляду в козирках шапок було виявлено 30 монет кінця XIX – початку XX сторіччя та 2 металевих предмета, схожих на наконечники для стріл. В результаті у відношенні громадянки склали протокол про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст.483 Митного кодексу України.

Оновлено перелік держав ризикових для трансфертного ціноутворення

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 16 вересня 2015 р. № 977-р затвердив перелік держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 Податкового кодексу України. Нагадаємо, такими є ті держави, у яких загальна ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні і з якими Україною не укладені міжнародні договори з положеннями про обмін інформацією. Зокрема, в порівнянні з попереднім переліком із списку виключено 10 країн, операції з контрагентами яких підлягають контролю в рамках законодавства про трансфертне ціноутворення: Швейцарію, Грузію, Мальту, Ліван, ОАЕ, Сінгапур, Марокко, Люксембург, Ямайку і Гваделупу. Тобто, з 16.09.2015р. контрагенти із зазначених держав не підпадатимуть під обов’язковий контроль. Додамо, попередньо із такого переліку було виключено Австрію. А саме з 1 серпня п.р. господарські операції з австрійськими нерезидентами також не відносяться до категорії контрольованих. Крім того звертаємо увагу, що на виконання вимог пп.39.5.1.1 ПКУ Мінфін наказом №706 від 14.08.2015р. затвердив Порядок проведення моніторингу контрольованих операцій та Порядок опитування уповноважених, посадових осіб та/або працівників платника податків з питань трансфертного ціноутворення, який набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Торгівля безалкогольним пивом в роздріб не оподатковується акцизним податком

Операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі товарів, які не належать до підакцизних, зокрема пива безалкогольного, акцизним податком не оподатковуються. Відповідно до п.п. 14.1.144 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями пиво – це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД. В свою чергу під безалкогольним пивом розуміють насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, одержаний під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об’ємною часткою спирту не більш як 0,5 відсотка, отриманий шляхом діалізу або переривання головного бродіння, або виготовлення пивного сусла зі зниженою часткою сухих речовин у початковому суслі, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202 (ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зі змінами та доповненнями). При цьому п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України ставки акцизного податку встановлено, зокрема, на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно УКТ ЗЕД. На товари, що відносяться до товарної групи 2202 згідно УКТ ЗЕД, ставки акцизного податку Податковим кодексом України не встановлено та такі товари не віднесено до підакцизних.

Зміна назви платника податків вимагає перереєстрації платником ПДВ

Зміна назви (імені) платника податків тягне за собою також перереєстрацію його платником ПДВ протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податків (п.183.15 Податкового кодексу України). Для цього подається реєстраційна заява з позначкою «Перереєстрація» (п.4.1,4.2 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.14 р. №1130) до відповідного контролюючого органу за місцезнаходження платника податків. Процедура повідомлення ДФС про зміну назви (імені) щодо даних про платника податків вносяться на підставі інформації, отриманої від органів держреєстрації (п. 9.1 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588 ), Для фізичних осіб-підприємців необхідно замінити довідку про присвоєння індивідуального податкового номера (ідентифікаційного номера), який при цьому лишається тим самим. Протягом одного місяця з дня зміни прізвища необхідно подати заяву за формою № 5ДР (розд. IX Положення, затвердженого Мінфіном від 10.12.13 р. № 779) до контролюючого органу за місцезнаходження. Якщо юридична особа не включена до Єдиного державного реєстру (ЄДР), їй доведеться самостійно повідомити орган ДФС про зміни, що відбулися, протягом 10 календарних днів. Для цього потрібно подати до податкового органу форму № 1-ОПП з позначкою «Зміни» (п.9.2 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588). Крім того, цим особам необхідно замінити довідку про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП новою довідкою за цією ж формою (п.9.4 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588).

До уваги платників єдиного внеску!

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що 20 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 17.09.2015 №704-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (далі – Закон №704) (опублікований у газеті «Голос України» від 19.09.2015 №174). Відповідно до внесених змін перенесено підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня 2015 року. Таким чином, з 01.09.2015: - розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі становить 1378 гривень (у погодинному розмірі – 8,29 гривні); - розмір прожиткового мінімуму становить: на одну особу в розрахунку на місяць – 1330 гривень; для дітей віком до 6 років – 1167 гривень; для дітей віком від 6 до 18 років – 1455 гривень; для працездатних осіб – 1378 гривень; для осіб, які втратили працездатність – 1074 гривень.

Скасовані спеціальні мита щодо імпорту в Україну відповідних транспортних засобів

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що 30.09.2015 набрало чинності рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (далі – Комісія) від 10.09.2015 №СП-335/2015/4442-06 «Про скасування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту» (опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 12.09.2015 № 68). Відповідно до цього рішення скасовуються спеціальні мита щодо імпорту в Україну автомобілів легкових та інших моторних транспортних засобів, призначених переважно для перевезення людей (категорія М1 – транспортні засоби, що мають не менше ніж 4 колеса, які використовуються для перевезення пасажирів та мають не більше 8 місць для сидіння, крім сидіння водія), з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 1000 см3, але не більш як 2200 см3, нові, які класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодами 8703 22 10 00 та 8703 23 19 10, що мають гібридну силову установку (електродвигун з приводом на колеса автомобіля). Спеціальні заходи застосовувались згідно з рішенням Комісії від 28.04.2012 №СП-275/2012/4423-08 терміном на три роки.

До уваги фізичних осіб – платників єдиного податку третьої групи!

Відповідно до пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. З урахуванням зазначеної норми, звертаємо увагу фізичних осіб – платників єдиного податку третьої групи, що податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за 3 квартал 2015 року подається за діючою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2011 №1688 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.112012 №1159, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.11.2012 за № 1998/22310). У зв’язку із зміною з 01.01.2015 розміру ставок єдиного податку для платників спрощеної системи 3 групи, підприємці при заповненні декларації зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2% або 4%, у рядках, в яких передбачено відображення доходу за ставкою 3% або 5% відповідно, аналогічно зазначається сума податку. Також нагадуємо про прийняття нормативно – правових актів, що безпосередньо стосуються адміністрування єдиного податку, які набрали чинності з 28.07.2015, а саме: - наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №800/27245, (далі – наказ №578), яким внесено зміни до форми податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця у зв’язку з оптимізацією груп платників єдиного податку – фізичних осіб з 01.01.2015; - наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №579 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №799/27244, (далі – наказ №579). Звертаємо увагу, що форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, затверджена наказом №578, буде використовуватись такими платниками для складання звітності за 2015 рік, починаючи з 01.01.2016. Разом з тим, повідомляємо, що платники єдиного податку – фізичні особи не зобов’язані перереєстровувати книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат, так як згідно з пунктом 5 наказу №579 книги, зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.

Яким чином помилково сплачені суми єдиного внеску можливо повернути або зарахувати в рахунок майбутніх платежів?

Відповідно до Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №450, зарахування або повернення коштів на відповідний рахунок контролюючого органу «3719» здійснюється виключно на підставі заяви платника про повернення надміру або помилково сплачених коштів, яка подається в довільній формі до контролюючого органу. У заяві обов’язково зазначаються: найменування платника (суб’єкта господарювання); код ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи; реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті); місцезнаходження та номер контактного телефону; причини повернення коштів; сума коштів, що підлягає поверненню; напрям перерахування коштів із зазначенням реквізитів рахунка одержувача коштів. До заяви платник обов’язково додає оригінал або завірену ним копію розрахункового документа (квитанцію, платіжне доручення тощо), який підтверджує сплату коштів на рахунок відповідного контролюючого органу. У випадку помилкової сплати сум єдиного внеску на відповідні не бюджетні рахунки за балансовим рахунком «3719» контролюючими органами здійснюється зарахування помилково сплачених сум єдиного внеску у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком відповідно до встановленого розміру єдиного внеску в порядку календарної черговості виникнення зобов’язань платника з цього платежу.

Який строк давності щодо нарахування ЄСВ?

Згідно з ч.16 ст.25 Закону про ЄСВ, строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. Це означає, що державна фіскальна служба може донарахувати суми ЄСВ, застосовувати штрафні санкції за порушення порядку нарахування та сплати ЄСВ, стягувати недоїмки та штрафні санкції за весь період існування суб’єкта господарювання, починаючи з дати його взяття на облік як платника ЄСВ. Це також означає, що платник ЄСВ зобов'язаний і має можливість виправити помилки щодо ЄСВ за звітний період будь-якої давності, і за такі допущені і навіть самостійно виправлені помилки він буде нести фінансову відповідальність, передбачену ст. 25 Закону про ЄСВ.

Який розмір єдиного внеску застосовують підприємці – платники єдиного податку без використання праці найманих працівників?

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 34,7 відсотка на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та не менше розміру мінімального страхового внеску.

Вірно заповнені розрахункові документи –  вчасне надходження платежів за призначенням

Західна ОДПІ нагадує, що при сплаті платниками податків платежів до бюджету поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється з урахуванням вимог наказу Мінфіну від 24.07.2015р. N666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів». Окремо повідомляємо, що застосування коду виду сплати 140 «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску» буде можливим після затвердження ДФС відповідного Порядку взаємодії структурних підрозділів органів ДФС у процесі визначення напряму сплати сум платниками, які мають податковий борг. Звертаємо увагу платників на недопущення випадків неправильного заповнення реквізитів платіжного документа для оперативного надходження платежів за призначенням. З наказом Міністерством фінансів України від 24.07.2015 №666 «Про затвердження порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» можна ознайомитись за посиланням: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0974-15 Довідково: відповідно втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 №609 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».

Легалізація праці – на часі!

Західна ОДПІ нагадує, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це лише тимчасове благо. Натомість майбутнє нелегальних працівників залишається „в тіні”, а працедавцю це вигідно. Роботодавець, виплачуючи зарплату у „конвертах”, просто ухиляється від сплати податків, безсоромно обкрадає бюджет держави, позбавляючи людей похилого віку пенсій, хворих – лікарняних, а безробітних – грошової допомоги. Тому звертаємось до приватних підприємців та керівників підприємств: легалізація заробітної плати – це надійний засіб залучення висококваліфікованих, порядних, не байдужих до майбутнього країни людей та ефективний спосіб боротьби із конкуренцією на ринку праці. Нагадуємо, нормами Кодексу законів про працю встановлено, що у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору до роботодавців застосовується штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Тобто, з вересня 2015 року - 41340 гривень.

Сервіс «Пульс» допоможе у вирішенні проблем з податківцями та митниками

При Державній фіскальній службі України працює антикорупційний сервіс «Пульс», на який можна телефонувати цілодобово за номером: (044) 284-00-07.Саме на цей сервіс ви можете повідомити про проблеми, які виникають у веденні бізнесу через непорозуміння зі службовими особами податкової та митної служб та про перевищення посадовцями цих відомств своїх повноважень.

Яка головна мета створення сервісу «Пульс»?

Це антикорупційний сервіс для платників податків, який запроваджений з метою створення сприятливих умов для провадження ними підприємницької діяльності. Телефонна лінія «Пульс» створена для забезпечення оперативного реагування на інформацію від громадян та суб’єктів господарювання про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС. Посадові особи підприємств, а також пересічні громадяни можуть зателефонувати на «гарячу лінію» за номером (044) 284-00-07 і висловити свої пропозиції та побажання щодо проблемних питань роботи податківців.

 Як швидко дізнатися про зміни в законодавстві

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс направлений на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією у сфері оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також інформацією стосовно електронного цифрового підпису.

 ПДВ: хто підпадає під касовий метод обліку

Платники податку, які постачають теплову енергію, газ природний (крім скрапленого), у тому числі надають послуги з його транспортування та постачання, надають послуги з водопостачання, водовідведення чи послуги, вартість яких включається до складу квартирної плати чи плати за утримання житла, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом. Нагадаємо, що касовий метод - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг) (пп.14.1.266 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Зазначене правило визначення дати виникнення податкових зобов’язань поширюється також на операції з постачання зазначених товарів/послуг для ЖЕКів та бюджетних установ, що отримують такі товари/послуги, якщо вони зареєстровані як платники податку (п.187.10 ст.187 ПКУ). Крім цього, датою виникнення податкових зобов’язань при постачанні товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом (п.187.7 ст.187 ПКУ). Також за операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб’єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до пп.14.1.266 п.14.1 ст.14 ПКУ (п.187.1 ст.187 ПКУ).

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, повинні проводити розрахункові операції на повну суму покупки

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані: - проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; - видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції. Такі правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій регулюються Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Дія цього Закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Водночас повідомляємо що у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) між суб'єктами господарювання виключно через банківські установи, РРО не застосовується.

З 1 жовтня розпочалося звітування за вересень, 3-й квартал та 9 місяців 2015 року

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що податкові декларації, крім випадків, передбачених Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс), подаються за базовий звітний період, що дорівнює: - календарному місяцю – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 Кодексу); - календарному кварталу або календарному  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (підпункт 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Кодексу). Таким чином, термін надання податкових декларацій за звітний період вересень 2015 року – з 1 жовтня по 20 жовтня включно 2015 року, за 3-й квартал та 9 місяців поточного року – з 1 жовтня по 9 листопада включно 2015 року. Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) передбачена статтею 120 Кодексу, а саме: - неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання; - ті ж самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Про використання свідоцтв платників ПДВ

Державною фіскальною службою України у листі від 31.08.2015 №32216/7/99-99-11-01-01-17 (далі – лист ДФС України №32216) надано роз’яснення щодо використання свідоцтв про реєстрацію платника податку на додану вартість (далі – ПДВ). Законом України від 24.10.2013 №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» з 1 січня 2014 року були відмінені свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та забезпечено право платників ПДВ отримати витяги із реєстру платників ПДВ (далі – Реєстр) в контролюючих органах (пункт 183.9 статті 183 розділу Податкового кодексу України (далі – Кодекс)). Витяг діє до внесення змін до Реєстру. До 19.11.2014, як витяги з Реєстру могли застосовуватись свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ. На сьогодні у випадках, коли законодавство передбачає надання особою витягу з Реєстру чи його копії, копії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ чи іншого документального підтвердження факту реєстрації платником ПДВ, має надаватись чинний витяг з Реєстру. Порядок отримання платником ПДВ витягу з Реєстру визначений пунктом 7.6 розділу VII Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 №1130, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233, який набрав чинності 19.11.2014. Отримання всіма платниками ПДВ витягу із Реєстру не є обов’язковим. Дані із Реєстру щоденно оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua). За запитом в електронній формі платнику ПДВ можуть бути надані довідки із Реєстру про реєстрацію його контрагентів як платників ПДВ. Окрім того, платник ПДВ може отримати витяг із Реєстру в електронному вигляді. Лист ДФС України №32216 розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/samozaynyatim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/listi-dps-ukraini/214750.html.

Протягом якого строку платник податків може виправити помилки, допущені у раніше поданій ним податковій декларації?

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.102ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені. Згідно з п. 102.1 ст. 102 ПКУ контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст. 102 ПКУ, має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ст. 133 ПКУ, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку. Таким чином, платник податків у разі самостійного виявлення помилок у раніше поданій ним податковій декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ) (з урахуванням строку давності 1095 днів, а у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ - 2555 дня), зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Які ставки ЄП встановлюються для ФОП - платників ЄП?

Відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки). Пунктом 293.2 ст. 293 ПКУ визначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: - для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; - для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати. Згідно з п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі: - 2 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ; - 4 відсотки доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника

В рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого в Казначействі для роботи в СЕА до бюджету чи на його поточний рахунок. Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування. Так, відповідно до Податкового кодексу України у разі, якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість сума коштів на електронному рахунку платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню: а) або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку; б) або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку. При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у такому звітному періоді. Відповідно до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 року N 569, заява про перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку до бюджету або на поточний рахунок такого платника податку подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість. Більш детально про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника можна ознайомитися у листі ДФС України від 26.08.2015 р. N 31730/7/99-99-19-03-02-17.

Податківці застерігають роботодавців від виплати заробітної плати працівникам нижче мінімального рівня

Оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку і офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата, не нижче рівня, визначеного законом. Адже мінімальна заробітна плата встановлюється на національному рівні (однакова для всіх, відсутній регіональний, галузевий чи ін. поділ). Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України не рідше одного разу на рік законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Зокрема, днями було підписано закон "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2015 рік" (щодо підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати)". Даний документ встановлює прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1378 грн. з відповідним збільшенням витрат на оплату праці, пенсійне забезпечення, допомоги сім'ям з дітьми та одноразові допомоги, стипендії аспірантів і докторантів. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників. Тож, фахівці Західної ОДПІ м. Харкова застерігають роботодавців від виплати заробітної плати своїм працівникам нижче мінімального рівня, та відповідно і від порушення законодавства всіма суб’єктами трудового процесу.

До відома митних брокерів

Наказом Міністерства фінансів України від 04.08.2015 р. № 693 «Про діяльність митних брокерів» (далі – Наказ № 693) затверджено Порядок подання та розгляду заяв і надання дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею (далі – Порядок), який регламентує подання та розгляд заяв щодо провадження митної брокерської діяльності, а також надання, переоформлення, анулювання чи зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею. Також даним документом затверджено: - форму заяви про надання/переоформлення дозволу на провадження митної брокерської діяльності; - форму заяви про анулювання/зупинення дії дозволу на провадження митної брокерської діяльності; - форму Витягу з реєстру митних брокерів. Зокрема, відповідно до п. 1 р. II Порядку для отримання та переоформлення дозволу на провадження митної брокерської діяльності підприємство надсилає на адресу ДФС (04655, м. Київ, Львівська площа, буд. 8) засобами поштового зв’язку або нарочно заяву про надання/переоформлення дозволу, яка заповнюється у друкованому вигляді за допомогою друкувального пристрою на аркуші паперу формату А4 та засвідчується підписом керівника підприємства або громадянина-підприємця та печаткою (за наявності). Будь-які виправлення та підчистки у заяві про надання/переоформлення дозволу не допускаються. Також п. 3 Наказу № 693 визначено перелік документів, що втратили чинність. Детальніше ознайомитись з Наказом № 693 можна на офіційному веб-порталі ДФС України у рубриці «Митні брокери».

Електронні сервіси ДФС забезпечують комфортні умови для звітування

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує платникам, що для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

Сервіс «Електронний кабінет платника податків»

За допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків», в якому впроваджено сервіс «Звірення розрахунків з бюджетом», реалізовано можливість здійснення платником самостійної процедури звіряння стану його розрахунків з бюджетом по кожному податку, збору або внеску, належному йому до сплати.

Сервіс ДФС України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

Для того, аби перевірити надійність Вашого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Введіть відому Вам інформацію в одне з полів і наша система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку.

"Пульс" доступний клієнтам податкової служби та митниці

Ефективний сервіс ДФС за гарячою лінією (044) 284-00-07 забезпечує відкритість і прозорість діяльності органів ДФС, попереджує труднощі в спілкуванні; некоректне ставлення; перевищення повноважень; неякісне обслуговування та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.

«Реєстр страхувальників» допоможе платникам ЄСВ

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що на веб-порталі ДФС працює сервіс – «Реєстр страхувальників»., завдяки якому платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Надійна допомога для платників – електронні сервіси

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що для якісного обслуговування платників податків та забезпечення умов для того, щоб процес адміністрування податків, зборів та ЄСВ був швидким і комфортним, на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщено ряд сервісів: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР»,«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Дані реєстру платників ПДВ», «Анулювання реєстрації платників ПДВ», «Реєстр страхувальників» та ін. Нагадуємо, на веб-портал ДФС України можна зайти скориставшись посиланням http:// sts.gov.ua

Відділ комунікацій Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області