Скористатися податковою знижкою можна до кінця року

Якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

Для прикладу, якщо платник поніс витрати у 2013 році, то скористатися правом на податкову знижку він може виключно у 2014 році. Варто нагадати, що податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку-резидента у зв'язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у відповідних випадках.

Також пропонуємо ознайомитися ще з деякою корисною інформацією.

Фахівці Харківської митниці провели зустріч з громадськістю у форматі «запитання-відповідь»

Разом з посадовцями за «круглим столом» в черговий раз зібралися представники громадськості та підприємств-суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Як зазначив в.о. начальника Харківської митниці Міндоходів Сергій Ралік, головна мета заходу виявити проблемні питання, які виникають під час роботи як з боку суб’єктів ЗЕД, так і співробітників митниці, та потребують першочергової уваги й негайного вирішення. Керівник відомства повідомив, що відтепер зустрічі будуть проходити у форматі діалогу. Окрім того, планується їх проводити регулярно. Сергій Ралік звернув увагу присутніх керівників структурних підрозділів митниці на необхідність налагодження інформаційних каналів для зворотнього зв’язку з пдіприємцями та громадськістю. «Сьогодні представникам митниці і бізнесу необхідно налагодити реальний та ефективний зворотній зв'язок, що в свою чергу надасть можливість більш опертивно визначати та вирішувати усі проблемні питання», - наголосив посадовець та запросив присутніх до активного спілкування. В свою чергу представники бізнесу висловили ряд пропозицій, що в більшості стосувалися порядку здійснення митного контролю та митного оформлення товарів. Також суб’єктів ЗЕД цікавило питання щодо наявності змін та нововведень у митному законодавстві, особливо, щодо визначення митної вартості товарів. На усі запитання були отримані вичерпні відповіді, а за підсумками проведення сесії «запитання-відповіді» Сергієм Раліком було надано ряд протокольних доручень відповідним відділам. Наприкінці зустрічі Сергій Ралик звернувся до присутніх та відзначив, що в умовах сьогоднішнього дня, коли наша країна перебуває в небезпеці, їй необхідна підтримка. І бізнес, і співробітники фіскальної служби повинні сумлінно виконувати свої зобов’язання перед державою, адже мета у всіх єдина – могутня Україна.

Сплачуючи військовий збір – ми підтримуємо українську армію

В управлінні доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Харківській області повідомили, що з початку запровадження військового збору (3 серпня 2014 року) до бюджету надійшло майже 28 млн. грн. При цьому, за серпень платники Харківщини сплатили 15,4 млн.грн, а за 16 днів вересня -12,5 млн.грн. Нагадуємо, що відповідно до п.п. 1.5 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи визначені у ст. 171 Податкового Кодексу України, а саме: 1. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку. 2. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів є : - податковий агент – для оподаткованих доходів з джерела їх походження в Україні; - платник податку – для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільнених від обов’язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету. Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Також повідомляємо, що з роз’ясненнями стосовно військового збору можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132).

Валентин Фесюнін: Малому бізнесу горить «зелене світло»

Як розповів в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін, сьогодні на Харківщині зареєстровано близько 183 тисяч підприємців, при цьому - 80 тисяч з них знаходяться на «спрощеній» системі оподаткування. «Кожен з цих людей працює та забезпечує свої родини, а багато з них також ще й надають роботу іншим громадянам. Підтримати їх, надати можливість працювати у стабільних умовах – головна мета всіх гілок влади, зокрема, державної фіскальної служби», - зазначив посадовець. Валентин Фесюнін розповів, що сплачуючи єдиний податок, підприємці звільняються від сплати деяких податків і зборів, а платники першої та другої групи звітують лише раз на рік. Окрім того, найближчим часом, повідомив посадовець, планується ще посилити підтримку малого та середнього бізнесу. Зокрема, розглядається питання щодо зменшення максимальних ставок єдиного податку та заборонення перевірки «спрощенців» й суб’єктів господарювання із річним доходом до 20 млн.грн. Як неодноразово зазначав раніше в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін, він готовий підтримувати сумлінних підприємців й на регіональному рівні, адже сьогодні тільки об’єднавши зусилля можна допомогти країні вийти з тяжкого економічного стану.

За матеріалами ГУ Міндоходів у Харківській області

В Західній ОДПІ представникам бізнесу роз’яснили податкові нововведення

Як вважають фахівці інспекції, постійне конструктивне спілкування з громадянами, це найкращий шлях до порозуміння та налагодження зворотнього зв’язку, що дає можливість попередити проблемні питання, вислухати пропозиції, почути один одного та з’ясувати вектор співробітництва. Так, днями, заступником начальника Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області Віталієм Прокопенко було організовано зустріч представників громадськості та підприємців Ленінського та Жовтневого районів з фахівцями інспекції щодо роз’яснення актуальних питань та новин законодавства, і також розглянуто основні аспекти Урядового пакету комплексних змін у податковій системі. Як відзначає Віталій Прокопенко, такі зустрічі дають можливість довести до платників усю необхідну та важливу інформацію, а бізнесу , в свою чергу, висловити пропозиції та задати питання безпосередньо тому фахівцю, який відповідає за певний напрямок діяльності. Учасники зустрічі мали нагоду не лише почути роз’яснення щодо змін в законодавстві, а й особисто поспілкуватися з керівництвом інспекції, поділитися з ним проблемами, що виникають у підприємців району, та порадитися щодо можливих шляхів їх вирішення.

 

Визначення граничного строку подання податкової декларації

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. При цьому, платник не повинен враховувати перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями.

 

Час для митного оформлення товарів і транспортних засобів комерційного призначення

Митне оформлення здійснюється протягом чотирьох робочих годин з моменту пред’явлення органу фіскальної служби товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що підлягають митному оформленню (якщо згідно з МКУ товари, транспортні засоби комерційного призначення підлягають пред’явленню), подання митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та всіх необхідних документів і відомостей. При цьому, зазначений строк може бути перевищений на час виконання відповідних формальностей виключно у разі: 1) виконання митних формальностей поза місцем розташування органу доходів і зборів (відповідно до ч. 8 ст. 247 Митного кодексу України – далі МКУ); 2) підтвердженого письмово бажання декларанта або уповноваженої ним особи подати додаткові документи чи відомості про зовнішньоекономічну операцію або характеристики товару; 3) проведення досліджень (аналізу, експертизи) проб і зразків товарів, якщо товари не випускаються (відповідно до ч. 21 ст. 356 МКУ); 4) виявлення порушень митних правил, якщо товари не випускаються (відповідно до ч. 5 ст. 255 МКУ); 5) зупинення митного оформлення відповідно до Закону України від 02.12.2010 № 2735 – VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»; 6) подання додаткових документів (відповідно до ч. 3 ст. 53 МКУ). Порядок митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення регламентується розділом VIII Митного кодексу України.

Увага платників - платіжні документи заповнюйте правильно!

Фахівці ГУ Міндоходів у Харківській області нагадують, що Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затверджений наказом Міндоходів України від 22.10.2013 №609. Усі поля реквізиту „Призначення платежу” розрахункового документу платникам податків потрібно заповнювати у відповідності із затвердженим Порядком. Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ. Текст Порядку заповнення документів та списками кодів видів сплати розміщений на веб-порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/62901.html. У разі виникнення будь-яких запитань платникам податків  слід звертатися за довідками до Центру обслуговування платників при територіальному органі Міндоходів за місцем реєстрації.

Оновлено Перелік медичних виробів, які оподатковуються ПДВ за ставкою 7 %

Кабінетом Міністрів України постановою від 3 вересня 2014 року № 410 затвердив Перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків (далі - Перелік). Даний документ набрав чинності з дня його опублікування в газеті «Урядовий кур'єр» - 10 вересня 2014 року. Новий Перелік медичних виробів прийшов на заміну попередньому, затвердженому Постановою КМУ від 01.07.2914р. №216, та складений за кодами по УКТ ЗЕД. Зокрема, за ставкою 7% обкладається податком на додану вартість ввезення в Україну вати, марлі, бинтів, перев'язувальних виробів і санітарних сумок, наборів для надання першої допомоги, окремих виробів для догляду за хворими, інвалідних колясок, контактних лінз, електрокардіографів, апаратів для УЗД, магнітно-резонансних томографів, шприців, бормашин, штучних нирок, приладів та апаратури для анестезії та іншого.

Жителі Харківщини вже задекларували подарунків та спадщини майже на пів мільярда гривень

Загалом з початку року декларації про отримані подарунки та спадщину надали 3 883 мешканця регіону. Такі цифри озвучив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Благий. Посадовець нагадав, що спадщина та подарунки оподатковуються за нульовою ставкою, якщо вони отримані від члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти) або ж отримані інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною-інвалідом. В іншому випадку ставка податку становить 5%. Громадяни, які отримали спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня року, наступного за звітним, та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

Який порядок обчислення та сплати збору за першу реєстрацію транспортного засобу?

Згідно з п. 231.1. ст.231 розділу Х Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 - VI (далі - ПКУ) платниками збору за першу реєстрацію транспортного засобу є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, що відповідно до статті 232 ПКУ є об’єктами оподаткування. Відповідно до п.238.1 ст.238 ПКУ сума збору за першу реєстрацію транспортного засобу обчислюється щодо кожного транспортного засобу як добуток відповідної бази оподаткування, ставки збору та відповідного коефіцієнта, зазначеного у пункті 234.4 статті 234 ПКУ. Збір за першу реєстрацію транспортного засобу сплачується фізичними та юридичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів (п.237.1 ст.237 ПКУ). Платники збору за першу реєстрацію транспортного засобу зобов’язані при першій реєстрації в Україні пред’являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення, а платники, звільнені від сплати збору, - відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами (п.239.3 ст.239 ПКУ). У разі відсутності документів про сплату збору за першу реєстрацію транспортного засобу або документів, що дають право на користування пільгами, перша реєстрація в Україні не проводиться (п.239.4 ст.239 ПКУ).

Харківська митниця Міндоходів: СТОП наркотик!

Головна мета, що стоїть перед фахівцями відділу кінологічного забезпечення митниці – боротьба з незаконним переміщенням через митний кордон України наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. За словами фахівців митниці, робота службових собак відіграє ключову роль у проведенні оперативно-розшукових заходів щодо виявлення фактів незаконного переміщення наркотиків та осіб, що причетні до їх переміщення. Адже сьогодні фантазія порушників перевершує усі межі. Де тільки не намагалися приховати наркотики: на тілі, в одязі, взутті, в технічних порожнинах авто, харчових продуктах та навіть у дитячих підгузках. Також свій наркотичний вантаж громадяни консервували у банки з голубцями, зашивали у дитячі іграшки. Однак, «чотирилапих спеціалістів» митниці не введеш в оману. Зовсім «свіженький» випадок – громадянка України приховала 17 грамів сіро-зеленого «дурману» у пакунку з кавою, загорнувши його в наволочку. Передбачлива 32-річна жінка легковажно вважала, що запах кави зможе перебити специфічний запах наркотичної речовини, однак провести гострий нюх службової собаки митниці не вдалося. При проведенні працівниками митного поста «Харків-пасажирський» митного огляду потягу «Харків-Москва» службовий собака Любомир запідозрив неладне та вказав на місце, на якому слідувала жінка. У відношенні громадянки України працівники митниці склали протокол про порушення митних правил за ч.1 ст.483 МКУ. Небезпечну речовину вилучено.

Як не потрапити до «податкової ями»

Недобросовісні платники податків, використовуючи різноманітні схеми мінімізації, завдають чималих збитків державі. У зв’язку з цим Західна ОДПІ м. Харкова  застерігає Вас від використання фірм – «податкових ям» і пропонує ретельно перевіряти своїх нових партнерів на доброчесність у сплаті податків.

Близько 9 тисяч адмінпослуг надали фахівці ЦОП Західної ОДПІ м. Харкова з початку року

Як свідчить статистика, в середньому щоденно фахівці ЦОП надають понад 70 адмінпослуг. Як відзначають співробітники Центру обслуговування, найбільш популярними залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки, яких у 2014 році надано 4111. Також видано 301 довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів платникам, які припиняють підприємницьку діяльність, зареєстровано 1165 книг обліку розрахункових операцій, надано 667 витягів з реєстру платників єдиного податку. та ін. Окрім надання адміністративних послуг, в ЦОПі надаються консультативні та інформаційні послуги щодо діючої системи оподаткування, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів, користування електронними сервізами Державної фіскальної служби. Нагадаємо: Центр обслуговування платників Західної ОДПІ м. Харкова, який надає платникам комплекс адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, знаходиться за адресою: м. Харків ,вул. Клапцова,25. Режим роботи: понеділок-п’ятниця – з 9.00 до 18.00 год., субота – з 9.00 до 16.00 год.

Дізнавайтесь інформацію про своїх бізнес-партнерів на веб-порталі фіскальної служби

Державна фіскальна служба України приділяє велику увагу впровадженню інноваційних та корисних для платників податків електронних сервісів. Це допомагає службі крокувати в ногу з часом. Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що на офіційному веб-порталі фіскальної служби за адресою www.sfs.gov.ua функціонує сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб-порталу. Для перевірки надійності ділового партнера платнику достатньо знати його назву або код ЄДРПОУ.

Виправлення вручну - не для податкової накладної

Відповідно до п. 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10 (далі – Порядок № 10), податкова накладна заповнюється державною мовою за встановленою формою шляхом: - або видруковування такої форми з подальшим заповненням її платником податку на додану вартість розбірливим почерком ручкою з чорнилом (пастою) синього або чорного кольору без підчисток і виправлень тексту та цифрових даних; - або заповнення її в електронному вигляді з подальшим видруковуванням. Друкована податкова накладна може бути як з клітинками, так і без них. Реквізити заголовної частини податкової накладної, які містять числові значення (індивідуальний податковий номер, номер телефону), вирівнюються по правій межі поля та не повинні містити жодних інших знаків та символів. Отже, дописування чи виправлення даних у податковій накладній вручну (кулькою, гелевою, чорнильною або іншою ручкою) не допускається. Це правило стосується і розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної. Порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту (п. 8 Порядку № 10). Податкова накладна, заповнена з порушенням порядку заповнення податкової накладної, не дає права на податковий кредит покупцю.

Для виїзду за кордон слід подати декларацію про доходи

Громадяни України, які планують виїхати закордон на постійне місце проживання, зобов'язані не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду, подати до органів Міндоходів декларацію про майновий стан і доходи. Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації перевіряє визначене податкове зобов'язання та сплату належної суми податку. У разі відсутності податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб видається відповідна довідка, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур. Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, визначено п. 179.3 ст.179 розд.ІV Податкового кодексу України.

Автоматичне відшкодування ПДВ: нові критерії для отримання

Відповідно до змін, які передбачені Законом України від 31.07.2014 №1621-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" з 1 січня 2015 року бюджетне відшкодування в автоматичному режимі платникам податку на додану вартість буде проводитись за новими правилами. Зокрема, статтею 200.19 Податкового кодексу встановлено, право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку мають платники, які відповідають одночасно таким критеріям: - не перебувають у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; - юридичні особи та фізичні особи - підприємці, включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і до цього реєстру стосовно них не внесено записів про: а) відсутність підтвердження відомостей; б) відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання); в) прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця; г) визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи; ґ) припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця; - мають необоротні активи, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у дванадцять разів суму податку, заявлену до відшкодування та: а) здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів) та/або б) здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців; - не мають податкового боргу; - великий платник податків не декларував від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками останнього звітного (податкового) року".

Про зміну обсягів для реєстрації платника ПДВ

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу, що Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" від 31.07.2014 N 1621-VII змінено деякі норми статті 181 Податкового кодексу. Зокрема, змінено межу загальної суми від здійснення операцій для обов’язкової реєстрації платником ПДВ. А саме, у пункті 181.1 статті 181 цифри „300000” замінено цифрами „1000000”. Відповідно законодавча норма матиме вигляд: „У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку”. Зазначені зміни наберуть чинності з 01.01.2015 року.

ЗІР забезпечить своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією

„Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) має низку переваг: зручна навігація та панель керування, оптимізовані алгоритми пошуку необхідної інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях з Бази знань, але і по відповідях на письмові звернення, назвах нормативних та інформаційних документів”, - зазначає перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан.

Нараховуйте заробітну плату у відповідності до вимог діючого законодавства

„Нараховуйте заробітну плату у відповідності до вимог діючого законодавства і уникайте випадків накопичення заборгованості по зарплаті!”, – про це нагадує заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Віталій Прокопенко. Відповідно до вимог Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» з 1-го січня діє розмір мінімальної заробітної плати – 1218 гривень, у погодинному розмірі – 7,3 гривні.

Скористайтесь електронним сервісом «Адреси масової реєстрації платників податків»

Для більшості платників електронні сервіси ДФС вже давно стали надійними помічниками у розбудові власного бізнесу. На офіційному веб-порталі відомства міститься неймовірна кількість інформації, яка стане корисною уважному шукачу. Так, наприклад, сервіс «Адреси масової реєстрації платників податків» у вільному доступі демонструє базу даних щодо адрес, на які зареєстровано вражаючу кількість СГД. Серед шокуючих «рекордсменів» звичайний будинок, у якому зареєстровано майже 2500 тисячі юридичних осіб. Шановні платники, користуйтесь базами даних ДФС, аби вберегти себе та свій бізнес від шахраїв.

Отримати довідку про відсутність податкових боргів можна онлайн

Через електронний кабінет платника податків відтепер можна направити до ДФС заяву на отримання довідки про відсутність заборгованості. Послуга "Довідка про відсутність заборгованості" надає можливість платнику податків сформувати і направити до органу фіскальної служби за основним місцем його обліку заяву про надання йому довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами фіскальної служби. Довідка в електронному вигляді надається платнику податку в "Електронному кабінеті платника податків" на підставі сформованої платником заяви про видачу довідки, підписаної електронним цифровим підписом.

Електронний кабінет платника надає можливість дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом

„Потрапити до Електронного кабінету платника податків можна за гіперпосиланням «Електронний кабінет платника податків» на порталі ДФС України sfs.gov.ua шляхом авторизації за допомогою цифрового підпису. З детальною інструкцією щодо роботи Електронного кабінету платника податків можна ознайомитися на його головній сторінці, в якій покроково розписані етапи роботи з системою”, - повідомляє перший заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Світлана Хайхан.

Оголошено конкурс на заміщення вакантної посади ректора Національного університету ДПС України

Державна фіскальна служба України відповідно до Закону України «Про вищу освіту» оголошує конкурс на заміщення вакантної посади ректора Національного університету ДПС України. Кандидат на посаду керівника вищого навчального закладу має бути громадянином України, вільно володіти державною мовою, мати вчене звання, науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менше ніж десять років (п.1 ст. 42 Закону України «Про вищу освіту»). Претенденти на посаду ректора повинні подати такі документи:  заяву про участь у конкурсі;  особовий листок з обліку кадрів з фотографією;  автобіографію;  згоду на збір та обробку персональних даних; копію паспорта;  копію трудової книжки;  копію документів про вищу освіту, наукові ступені та вчені звання;  список друкованих праць і винаходів, завірених у встановленому порядку. Документи приймаються протягом двох місяців від дня публікації оголошення за адресою: 04655, м.Київ-53, Львівська пл.,8, Департамент персоналу ДФС України. Довідки за телефонами: 247-34-84, 247-34-92.

Керівник Міндоходів Харківщини Валентин Фесюнін вшанував пам'ять героїв партизанського руху

Урочиста церемонія покладання квітів до Вічного вогню з нагоди Дня  партизанської слави відбулась сьогодні на  Меморіалі слави в Лісопарку.  На церемонії були присутні керівництво Харківської обласної державної адміністрації, обласної ради, депутати, ветерани, представники  політичних партій та громадських організацій. Заходи з вшанування пам’яті учасників партизанського опору пройшли  у всіх районах Харківської області. Сьогодні згадують тих, хто своїм героїзмом і мужністю завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території України. Як відзначив Валентин Фесюнін, події та герої тих часів увійшли до історії, як неперевершений приклад всенародної боротьби з окупантами. «І саме зараз, коли наша країна проходить важкі часи випробування,  подвиг  учасників партизанського руху є взірцем стійкості, мужності, патріотизму та справжньої любові до батьківщини для нашої молоді у справі відстоювання незалежності і свободи», - підкреслив керівник.  Вперше День партизанської слави відзначався 22 вересня 2001 року, в день 60-тої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, встановлений  Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.

Платникам податків: не забувайте про видачу касових чеків!

Неодноразово від платників податків надходили запитання щодо розміру фінансових санкцій, які будуть застосовані  до  суб’єкта господарювання в разі встановлення в ході проведення фактичної перевірки випадку продажу товару без застосування РРО та невидачі касового чеку. Так, під час проведення чергового сеансу телефонного зв`язку  «гаряча лінія» начальник сектору правового супроводження фактичних перевірок  управління правової роботи ГУ Міндоходів у Харківській області Ірина Поярко надала роз`яснення з цього питання. Зокрема вона повідомила, що пункт 1 статі 17 Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлює види порушень, які можуть повторюватися тривалий період роботи суб’єкта господарювання, а також  розмір штрафних (фінансових) санкцій, що застосовуються за порушення вимог цього Закону. Оскільки продаж товару без застосування РРО не є триваючим порушенням і невидача касового чеку під час кожного продажу товару визнається окремим порушенням, то наступне незастосування РРО при продажу товарів (надання послуг) є окремим порушенням, тобто наступне незастосування РРО чи невидача чеку при продажу товару буде вважатись повторним. Таким чином, у разі виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання, підтверджених належним чином, фактів неодноразових порушень вимог щодо застосування РРО до суб’єкта господарювання застосовуються фінансові санкції: за порушення,  вчинене вперше – 1грн., за вчинене вдруге – 100% вартості проданих з порушенням товарів, за вчинене втретє – у п’ятикратному розмірі вартості  проданих з порушенням товарів.

Дари лісу збагатили казну на 8,6 млн. гривень

З початку року від харківських суб’єктів господарювання до державного та місцевих бюджетів надійшло понад 8,6 млн. грн. збору за спеціальне використання лісових ресурсів. У відповідному періоді минулого року надійшло на 2,5 млн. грн. менше, а саме – 6,1 млн. грн. Фахівці ГУ Міндоходів у Харківській області відзначають значне збільшення сплати «лісового збору» у серпні поточного року – понад 0,4 млн. грн. Нагадаємо, що об’єктом оподаткування збором є деревина заготовлена в порядку рубок, а також під час поліпшення якісного складу лісів, розчищення лісових ділянок, другорядні лісові матеріали (пні, кора), та побічні лісові користування: заготівля сіна, випасання худоби, заготівля горіхів, грибів, ягід тощо.

На Харківщині митники вилучили предметів, що підлягають конфіскації , майже на 35 млн.грн.

З початку 2014 року  Харківською митницею Міндоходів складено 287 протоколів про порушення митних правил. В більшості протоколів – у 183 справах – санкція статей Митного кодексу України передбачала конфіскацію предметів правопорушень. Загальна вартість предметів правопорушень, що були фактично вилучені, і які підлягають конфіскації складає 34 712 тис. грн. Фахівці митниці роз’яснюють, що відповідно до статті 461 Митного кодексу України за порушення митних правил можуть бути накладені такі адміністративні стягнення: 1) попередження; 2) штраф; 3) конфіскація товарів, транспортних засобів комерційного призначення – безпосередніх предметів порушення митних правил, товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами, що використовувалися для приховування  товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, а також транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України поза місцем розташування митного органу. Спеціалісти Харківської митниці Міндоходів уточнюють, що конфіскація, як адміністративне стягнення за порушення митних правил, полягає у примусовому вилученні товарів, транспортних засобів, і безоплатній предачі їх у власність держави. Конфіскація може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, що визначаються Митним кодексом та іншими Законами України. Також, слід зазначити, що конфіскація товарів, транспортних засобів застосовується незалежно від того, чи є вони власністю особи, яка вчинила правопорушення.

Усі гуманітарні вантажі, що надходять в Україну, оформлюються в рамках законодавства

Державна фіскальна служба України офіційно заявляє, що всі процедури митного оформлення гуманітарних вантажів, які надходять в Україну, здійснюється виключно у рамках діючого митного законодавства. Оформлення вантажів гуманітарної допомоги митницями ДФС України здійснюється протягом 4 годин за умови наявності рішення про визнання таких вантажів гуманітарними, пред’явлення товарів та подання в установленому порядку митної декларації і всіх необхідних документів. Нагадуємо, що рішення про визнання вантажів гуманітарною допомогою приймається Міністерством соціальної політики України. Державна фіскальна служба України, у свою чергу, митне оформлення таких товарів здійснює першочергово відповідно до діючого законодавства. За наявності адресата „гуманітарки” в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, такий вантаж не затримується на кордоні, а у першочерговому порядку направляється в митниці за місцезнаходженням їх одержувачів та передаються останнім на тимчасове зберігання. Митне оформлення такого вантажу здійснюється після отримання всіх необхідних дозволів та документів. Загалом протягом січня-серпня 2014 року в Україну було ввезено понад 13 тис. тонн гуманітарного вантажу. Загальна сума ввезеного товару склала понад 41 млн. дол. США. Зокрема, найбільше “гуманітарки” протягом 2014 року було ввезено в Україну  з Німеччини, США, Нідерландів – 4,7 тис. тонн, 1,7 тис. тонн, 1,5 тис. тонн відповідно.

Корисна інформація для платників ПДВ

Чи можуть бути зареєстровані як самостійні платники ПДВ філії та представництва ЮО – резидента? Статтею 180 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено перелік осіб, які для цілей оподаткування є платниками податку на додану вартість.  Відповідно до п.п. 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 ПКУ особа для цілей розділу V ПКУ - будь-яка із зазначених нижче осіб:

а) юридична особа, створена відповідно до закону у будь-якій організаційно-правовій формі, у тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, яка:

або є платником податків і зборів, встановлених ПКУ, крім єдиного податку;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, і добровільно переходить у встановленому ПКУ порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

б) фізична особа - підприємець, яка:

або є платником податків і зборів, встановлених цим Кодексом, крім єдиного податку;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

або є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, і добровільно переходить у встановленому цим Кодексом порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

в) юридична особа, фізична особа, фізична особа - підприємець, яка ввозить товари на митну територію України;

г) постійне представництво;

ґ) інвестор та/або інвестор (оператор) відповідно до угоди про розподіл продукції, на якого покладено ведення податкового обліку з податку на додану вартість за угодою про розподіл продукції.

Згідно з ч. другою ст. 55 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями (далі – ГКУ) суб’єктами господарювання є:

1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;

2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Суб’єкти господарювання, зазначені у п. 1 ч. другої ст. 55 ГКУ, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи (ч. шоста ст. 55 ГКУ).

Відповідно до п. 3 ст. 95 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Враховуючи те, що філії та представництва юридичних осіб - резидентів не є юридичними особами, а також не є суб’єктами господарювання, то у контролюючих органів відсутні підстави для реєстрації філій та представництв юридичних осіб - резидентів в якості самостійних платників ПДВ.

Завдяки проведенню операції «Урожай – 2014» обсяг податкових надходжень у сільському господарстві суттєво перевищує торішні показники

Мета операції «Урожай – 2014»: виявлення необлікованих найманих працівників, легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання тощо. Так, станом на 01.09.2014 року в рамках проведення операції «Урожай – 2014» відпрацьовано понад 24 тис. суб’єктів господарювання, або 60 відс. від загальної кількості зареєстрованих платників, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства. За результатами відпрацювання підвищено розмір заробітної плати 84,1 тис. осіб (легалізовано доходу – 101,2 млн. грн.). Добровільно оформлені трудові угоди із 33,5 тис. особами (додатково нараховано заробітної плати майже 11 млн. грн.). Порушення виявлені за наслідками 1240 перевірок, що становить майже 82 відс. від загальної кількості. За результатами проведених перевірок – донараховано 247 млн. грн. Із них ПДВ – 210 млн. грн., ПДФО  – 15 млн. грн., ЄСВ  – 8 млн. грн., інші податки  – 14 млн. грн., зменшене від’ємне значення ПДВ на суму 11,8 млн. грн., встановлено нереальність здійснення господарських операцій на суму майже 260 млн. гривень. В середньому донарахування на 1 перевірку  – майже 200 тис. грн. Фахівці органів Державної фіскальної служби і надалі триматимуть на постійному контролі дотримання норм податкового законодавства підприємцями-аграріями. Особливу увагу при цьому звертатимуть на легальність роботи найманих осіб та забезпечення їхніх соціальних гарантій.

Чи може платник податків подати уточнюючу звітність до початку планової документальної перевірки?

Якщо платник податків отримав копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати проведення такої перевірки, то уточнюючі розрахунки він може подати до її початку. Під час проведення документальних планових та позапланових перевірок платник не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом. Нагадаємо, про проведення документальної планової перевірки керівником контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки. Разом з копією наказу повинно бути письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. Відповідна норма передбачена ст. 50 і 77 р. ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями. Також з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 135.02).

Сплата збору за першу реєстрацію транспортного засобу юридичною особою

Юридичні особи в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів подають відповідному контролюючому органу за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби. Розрахунок подається за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України. До розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію. Таким чином, юридичною особою збір за першу реєстрацію транспортного засобу сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати. Якщо місце знаходження юридичної особи та місце реєстрації транспортного засобу не співпадають, то збір за першу реєстрацію транспортного засобу за місцем знаходження юридичної особи не сплачується, оскільки він сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати. Порядок сплати збору за першу реєстрацію транспортного засобу ренгулюється ст. 239 Податкового кодексу України.

Перераховані працедавцем кошти для лікування працівника військовим збором не оподатковуються

У разі якщо сума коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачується (не компенсується) працівнику, а перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров’я, то такий дохід слід розглядати як надання працедавцем цільової благодійної допомоги разового характеру. Тобто, така сума коштів військовим збором не оподатковується. Нагадаємо, об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями). Більш детально з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 132).

Введено нові максимально-роздрібні ціни на тютюнові вироби

З 1 вересня 2014 року задля уникнення порушень вимог чинного законодавства у сфері роздрібної торгівлі тютюновими виробами введено нові чинні максимально-роздрібні ціни на тютюнові вироби. Їх повний перелік розміщено на веб-сайті Державної фіскальної служби України в рубриці "Переліки". Нагадуємо, що максимально-роздрібні ціни на тютюнові вироби оновлюються першого числа кожного місяця.

Сплата єдиного податку та подання декларації у разі зміни фізичною особою-підприємцем податкової адреси

Сплата єдиного податку та подання податкової декларації «єдинщиками» здійснюється за місцем податкової адреси. У разі її зміни останнім податковим періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси. Крім того, у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками, зокрема – третьої та п’ятої груп, разом з податковою декларацією за звітний період, у якому відбулися такі зміни. У разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною фізичною особою-підприємцем адміністративного району, подання податкової декларації та сплата єдиного податку здійснюється за попереднім місцем податкової адреси (місцем проживання) останній раз за податковий (звітний) період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси (місця проживання). Подання податкових декларацій та сплата єдиного податку за наступні податкові періоди здійснюється до контролюючого органу за місцем нової податкової адреси (місцем проживання). Порядок сплати єдиного податку та подання податкової декларації платниками єдиного податку, зокрема, й у разі зміни податкової адреси передбачено статтями 295, 296 та 298 Податкового кодексу України.

Підприємець-«єдинщик» та зовнішньоекономічна діяльність

Зовнішньоекономічна діяльність – це діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України так і за її межами. Про це зазначається в Законі України «Про зовнішньоекономічну діяльність». Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво». Статтею 4 цього Закону передбачені види зовнішньоекономічної діяльності, до яких, зокрема, належать експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили. Пунктом 291.5 статті 291 Податкового кодексу України визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи-підприємці не можуть бути платниками єдиного податку. Отже, фізична особа-підприємець-платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Звітування по РРО у вихідні та свята

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднанні. Так, суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» від 15 червня 2006 року №833, із змінами та доповненнями передбачено, що у разі закриття торговельного об’єкта для проведення санітарних заходів, ремонту, технічного переобладнання та проведення інших робіт суб’єкт господарювання повинен розмістити поряд з інформацією про режим роботи оголошення про дату та період закриття. Отже, якщо суб’єкт господарювання не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові дні, ремонт на господарській одиниці, тощо), що підтверджується відповідним наказом, то реєстратори розрахункових операцій не застосовуються та інформація по дротових або бездротових каналах зв’язку не подається. У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути в увімкненому стані і роздрукування фіскального звітного чеку є обов’язковим.

Сума вихідної допомоги оподатковується військовим збором

Сума вихідної допомоги, яка є обов’язковою виплатою працівнику підприємства у зв’язку з припиненням трудових відносин, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах. При припиненні трудового договору працівнику виплачується вихідна допомога. Вихідна допомога – це грошова виплата працівнику, звільненому з роботи не з його вини та яка виплачується роботодавцем з підстав та у розмірах, встановлених законодавством. Сума вихідної допомоги, що виплачується при звільненні працівника обчислюється із середньомісячної заробітної плати. Нагадуємо, що об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

У разі зміни місцезнаходження платника військовий збір сплачується за попереднім його місцезнаходженням

У разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, суб’єкт господарювання до закінчення поточного бюджетного року подає звітність та сплачує військовий збір за попереднім місцезнаходженням. У разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду (ст. 45 Бюджетного кодексу). До закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) – з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

Земельний податок для мобілізованих громадян

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. Від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» . До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни (ст. 4 Закону № 3551). Законом України «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 06.05.2014 № 1233-VII, який набрав чинності з 22.05.2014, розширено коло осіб, які належать до учасників бойових дій. Так, учасниками бойових дій згідно з пунктом 19 статті 6 Закону № 3551 визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством. Тобто особи, які визнані учасниками бойових дій, звільняються від сплати земельного податку. Окрім того, обласні, міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати пільги щодо сплати земельного податку, що сплачується на відповідній території: часткове звільнення на певний строк, зменшення суми земельного податку лише за рахунок коштів, які зараховуються до відповідних місцевих бюджетів.

Визначення граничного строку подання податкової декларації

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. При цьому, платник не повинен враховувати перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями. Відповідна норма передбачена ст.49 та ст.57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Платники єдиного податку мають право на відпустку

Західна ОДПІ м. Харкова інформує, що фізичні особи підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Нагадуємо, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок авансовими внесками не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Нарахування авансових внесків для них здійснюється податківцями на підставі заяви такого платника щодо: розміру обраної ставки єдиного податку, періоду щорічної відпустки, терміну тимчасової втрати працездатності. При цьому, нормами податкового законодавства не передбачено окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну подання заяви щодо тимчасової втрати працездатності. Тому, з метою уникнення порушення терміну сплати авансових платежів рекомендується подавати до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з копією листка непрацездатності – одразу після закінчення лікарняного.

Списання кредиторської заборгованності

Згідно листа Міндоходів України від 23.06.2014 р. № 11237/6/99-99-19-03-02-15 повідомлено, що якщо постачальником-виконавцем на дату отримання авансового платежу від покупця-замовника було визначено податкові зобов’язання з ПДВ, а у подальшому виникли обставини, внаслідок яких договір постачання товарів/послуг не виконано, товари/послуги не поставлено протягом строку позовної давності, постачання інших товарів/послуг, в оплату яких можуть бути зараховані ці кошти, не здійснюватиметься, а кредиторська заборгованість за отриманим авансом списується, об’єкт оподаткування (операція з постачання товарів/послуг), відповідно, є відсутнім. Отже, у зазначеній ситуації постачальник-виконавець має право зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ.

Про єдиний внесок

Визначення платників єдиного внеску, порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, стягнення заборгованості за несвоєчасну, або не в повному обсязі, сплату єдиного внеску регулюється Законом України від 8 липня 2010 року № 2464 – VI “Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. З 01.05.2014р. внесено корективу до абз.3 ч.6 ст.10 Закону про ЄСВ. Відкориговано ставки єдиного внеску для деяких платників, які сплачують його на добровільних засадах, зазначив Віталій Прокопенко заступник  начальника Західної ОДПІ м. Харкова   на зустрічі з представниками бізнесу. Категорії платників, яких стосується зміна ставок ЄСВ

З 10 вересня 2014 року оновлено перелік медичних виробів, які оподатковуються ПДВ за ставкою 7 %

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу, що з 10 вересня п.р. (дата оприлюднення в «Урядовому кур’єрі») діє Постанова Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2014 року № 410, якою затверджено новий перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків. На відміну від попереднього урядового документу, який регламентував це питання ( постанова КМУ від 1 липня 2014 р. № 216), наразі Постанова містить конкретний список виробів, які мають статус медичних й, відповідно, оподатковуються за меншою ставкою податку на додану вартість. Наявність чіткого переліку виробів із кодами згідно з УКТЗЕД дозволяє уникнути сумнівів щодо того, відноситься той чи інший виріб до медичного, й, відповідно, помилок під час нарахування податкових зобов’язань.

Інформаційно-комунікаційний відділ  Західної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області