У 2015 році до держбюджету надійшло 111,1 млн. грн. від реалізації майна, що перейшло у власність держави

У 2015 році до держбюджету надійшло 111,1 млн. грн. за результатами розпорядження товарами, валютою та цінностями, що перейшли у власність держави. Зокрема, реалізація конфіскованого майна принесла бюджету України 21,3 млн. грн. У порівнянні з 2014 роком цей показник зріс в 3 рази. Також 3,5 млн. грн. зараховано до бюджету від реалізації органами Державної виконавчої служби майна, яке безпосередньо митницями не вилучалось. У свою чергу, від реалізації митницями швидкопсувного майна, вилученого у справах про порушення митних правил, а також майна, що підлягає поверненню за рішенням суду (власник не звернувся) держава отримала додатково 2,9 млн. грн. надходжень. За звітний період митницями реалізовано товарів по закінченню термінів зберігання та розміщених у митний режим відмови на користь держави на загальну суму 8,5 млн. грн., які також перераховані до бюджету України. Крім того, за 2015 рік до держбюджету зараховано валюти та цінностей на суму 74,9 млн. грн.

Інша цікава інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області:

53 мільйони гривень додали до казни місцевих бюджетів Харківщини розкішні автомобілі за 2015 рік

Усього до сплати зазначеного податку було залучено 2,8 тис. власників автомобілів об'ємом двигуна понад 3000 куб. см та терміном використання менше 5 років. Про це повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Харківській області Олексій Гавриленко під час зустрічі з журналістом регіонального видання.Посадовець відзначив, що у переважній більшості платниками виявились фізичні особи - власники оподатковуваних VIP-авто, які сплатили  до бюджету 49 млн. гривень податку на майно в частині транспортного податку. Від суб’єктів господарювання – юридичних осіб, на балансі яких знаходяться елітні автомобілі, надійшло 4 млн. гривень. За словами Олексія Гавриленка, найбільше власників таких авто зареєстровано в одному з центральних районів міста – Дзержинському. Там проживає 580 таких автомобілістів. А на Харківщині у лідерах  Харківській та Дергачівський райони – 150 та 70 власників відповідно.Податківець нагадав, що транспортний податок у складі податку на майно було запроваджено з 2015 року. Оподаткуванню підлягали легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мали об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку складала 25 тис. грн на календарний рік за кожен легковий автомобіль, що був об’єктом оподаткування. Відтепер, повідомив Олексій Гавриленко, з 1 січня 2016 року порядок визначення автомобілів, що підлягають оподаткуванню змінено. Відтепер, 25 тис. гривень податку сплачуватимуть власники легкових автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат (наразі 1 033 500 грн.), незалежно від об’єму двигуна. При цьому віковий критерій залишився без змін – оподаткуванню підлягають автомобілі віком не старше 5 років.

З 1 січня 2016 року зменшено ставку єдиного внеску

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що одна з новацій, яка набула чинності з 1 січня 2016 року, - зниження ставки нарахування ЄСВ для підприємств з 41% (у середньому, залежно від класу ризику) до 22%. Тобто з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску. У разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру. Також з початку року максимальну величину бази нарахування ЄСВ збільшено із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб або до 34450 грн. Крім того, відтепер ЄСВ із заробітної плати (доходу) працівників (3,6%) не утримується. Такі зміни внесені Законом України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

На Харківщині майже 15 тисяч громадян стали бізнесменами

Саме стільки мешканців нашої області виявили бажання розпочати власну справу та відкрити свій бізнес у 2015 році. Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби та відзначили, що у зрівнянні з 2014 роком їх кількість зросла на 27%. Серед новачків-підприємців - дванадцять тисяч ФОПів та три тисячі юридичних осіб. В податковому відомстві області також проінформували, що найбільше новоспечених бізнесменів проживає у місті Харків. Так, у столиці Слобожанщини з початку року розпочали власну справу десять тисяч суб’єктів. Найбільше їх зареєстровано у Дзержинському та Московському районах нашого міста. Серед районів  області  на першому та другому місцях -  Харківський та Дергачівський райони. Податківці відзначають, що серед напрямів діяльності, у яких реалізовують себе «початківці», сьогодні найбільш популярною є сфера ІТ технологій та торгівля, у тому числі, через Інтернет. Набуває популярності  діяльність громадських організацій. А ось наприклад діяльність у сфері радіомовлення та демонстрації кінофільмів  виявилася непоширеною - зареєструвалися лише по одному суб’єкту господарювання. Непопулярною серед харків’ян виявилися і діяльність у сфері оцiнювання ризикiв та завданої шкоди і управлiння фондами – також по одному суб’єкту. Бізнесмени, які живуть в Харкові, найчастіше обирають сферу комп'ютерного програмування. А ось серед мешканців області найбільш поширеною залишається торгівля. Загалом станом на 01.01.16 на податковому обліку перебувають майже 237 тис. платників. Їх переважну більшість складають підприємці — фізичні особи - майже 161 тис., решта – 76 тис. - це юридичні особи. Окрім того, в податковій службі області звертають увагу на суттєве спрощення  процедури реєстрації власної справи. Зокрема, новоствореним бізнесменам нема необхідності після реєстрації бізнесу звертатися до органів фіскальної служби для взяття на облік. А звітувати та спілкуватися з податковою можна онлайн. На веб-порталі ДФС України функціонує чимало електронних сервісів.

На митному посту «Гоптівка» виявили партію анаболіків

В результаті проведення спільної операції міжвідомчою робочою групою, яка була створена на виконання вказівки Президента України з метою боротьби з контрабандою, у складі представників Управління СБУ в Харківській області, Харківської митниці ДФС, ГУ МВС України в Харківській  області, Східного регіонального управління ДПС України та ГУ ДФС в Харківській області на митному посту «Гоптівка» була виявлена партія анаболітичних препаратів іноземного виробництва, які не сертифіковані в Україні.37-річний мешканець Харківської області прямував автобусом до м. Бєлгород Російської Федерації. Під час проведення усного та письмово декларування ніхто з пасажирів автобусу не заявив про наявність предметів, що підлягають обов’язковому декларуванню, або предметів, заборонених до переміщення через митний кордон України. Але ж під час митного огляду особистих речей одного з пасажирів у спортивній сумці під особистими речами були виявлені сильнодіючі лікарські засоби, які відносяться до анаболічних стероїдів, з маркуванням «метандієнон» і «нандролон». Приблизна вартість партії складає 135 тисяч гривень. За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучені та передані до правоохоронних органів.

Понад 150 платників протягом години відвідали он-лайн інтернет-конференцію

Один з найсучасніших методів роз’яснювальної роботи серед платників податків  - проведення Інтернет – конференцій та Інтернет – семінарів, які користуються великим попитом населення. Під час таких заходів користувачі Інтернет ресурсів мають можливість у режимі он-лайн отримати відповіді на свої запитання від досвідчених фахівців фіскальної служби.Так на сайті Харківської районної державної адміністрації відбулась Інтернет – конференція заступника начальника управління комунікацій Дмитрієнко Л.М. на тему «Новації податкового законодавства – 2016». Платники податків задавали питання з питань застосування спрощеної системи, оподаткування юридичних та фізичних осіб-підприємці, сплати податку на нерухоме майно та транспортного податку, адміністрування єдиного внеску. Зокрема, в ході конференції було надано відповідь на питання щодо змін в оподаткуванні доходів фізичних осіб – підприємців у 2016 році. Так з 1 січня цього року передбачено, що авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу. Терміни сплати таких авансових внесків до бюджету суттєво перенесено: до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Також у Податковому кодексу з’явилася норма про те, що авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.. Тільки протягом проведення заходу понад 150 відвідувачів сайту мали можливість ознайомитись з матеріалами Інтернет – конференції. Крім того будь-які зацікавлені особи зможуть і надалі знайти інформацію, скориставшись посиланням http://forum.khrda.gov.ua/ru/topic/view/id/135#post1244.

Податківці ліквідували міжрегіональний «конверт»

Співробітники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції Харківщини, спільно із колегами ГУ ДФС Дніпропетровської області ліквідували міжрегіональний «конвертаційний центр», обіг якого лише за декілька років склав близько 5 млрд. грн. Про це повідомляє виконуючий обов’язки першого заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов. 54-річний уродженець Дніпропетровської області спільно із двома синами налагодили незаконну діяльність по наданню послуг підприємствам реального сектору економіки, переводячи безготівкові кошти у реальні гроші. Для чіткої системи конвертації підприємець взяв у помічники юриста, вербувальника та ще більше 10 осіб. «Встановлено, що у період 2014-2015 років для функціонування схеми переводу безготівкових коштів у готівку та мінімізації податкових зобов’язань реальних підприємств, даним «конвертаційним центром» було створено щонайменш 87 фіктивних підприємств, - розповідає Андрій Бєжанов, - послугами вказаних фірм користувалися реальні компанії Харківської, Київської, Дніпропетровської та інших областей». Так, у 2015 році клієнтами «конвертаційного центру» стали понад 250 підприємств – здебільше гірничо-збагачувального комплексу, будівельні та охоронні організації. Для знешкодження «конвертаційного центру» було створено 23 мобільних слідчо-оперативних групи, до складу яких увійшли працівники податкової міліції Харківської та Дніпропетровської областей. «Проведено 30 обшуків у транспортних засобах, житлових та офісних приміщеннях, які були задіяні у даній незаконній діяльності, - розповідає Андрій Бєжанов, - так, у ході проведення одного з обшуків було виявлено 5 печаток, 1 кліше та 10 зрізів, які наразі не ідентифіковано, та грошові кошти у кількості 28,8 тис. доларів, 300 євро, 35,5 тис. грн.». Крім цього, було вилучено спеціалізовані консолі та серверне обладнання, що надають змогу дистанційного виконання різних сервісних завдань без участі людини та працюють 24 години на добу, 7 днів на тиждень. «На вказаних серверах забезпечено резервування усієї інформації щодо функціонування «конвертаційного центру»  у вигляді документації, банківських документів, апеляційних оскаржень, матеріали судових розглядів, відомості про зв’язки в органах державної влади», - зауважує Андрій Бєжанов. На теперішній час слідчо-оперативні заходи тривають.

Як надавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу при зміні назви вулиці

Усі громадяни щороку подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом. Згідно зі ст. 29 Цивільного кодексу України від 16.01.03 №435-ІV, зі змінами та доповненнями, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання у ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. Крім того, згідно з п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (далі — ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Відповідно до п. 45.1 ст. 45 ПКУ платник податків — фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків — фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків — фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. На підставі Закону України від 14 липня 2015 року N 595-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» відбулось перейменування назв вулиць та інших об’єктів топоніміки м. Харкова та області. Однак діючим законодавство не передбачено кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання – переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто. Враховуючи вищевикладене, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.  

Близько 1,6 млрд. грн. податків та зборів сплатили мешканці Харківщини за перший місяць року

Це на  0,6 млрд. грн. більше ніж за січень 2015 року. Темп росту збору платежів склав  168,2%. Індикативний показник ДФС України виконано на 203,0%, додатково отримано 0,8 млрд. грн. Так до Зведеного бюджету надійшло: 343,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, 253,1 млн. грн. ПДВ, 70,7 млн. грн. акцизного податку. При цьому, до Державного бюджету за січень мобілізовано 1,1 млрд. грн., що на 514,4 млн. грн. або на 93,2% більше ніж за відповідний  період минулого року. Індикативний показник ДФС України виконано на 292,4%, додатково отримано 701,6 млн. грн. До Місцевого бюджету за перший місяць поточного року надійшло  491,1 млн. грн., що на  31,3% або на 117,1 млн. грн. більше минулорічного показника. Індикативний показник ДФС України виконано на 122,0%, додатково отримано 88,6 млн. грн. Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. За січень 2016 року фактично надійшло 252,7 млн. грн. цього податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року забезпечено приріст на 1,2% або на 2,9 млн. гривень. Індикативний показник ДФС України виконано на 113,1%, додатково отримано 29,3 млн. грн.

Податкові міліціонери не дали поповнити рахунок за «рахунок» держави

Працівники податкової міліції Харківщини провели низку обшуків на підприємстві, яке протягом 2012-2015 років реалізовувало скретч-картки поповнення рахунків операторів мобільного зв’язку, «забуваючи» сплачувати податки до Державного бюджету. Про це повідомляє виконуючий обов’язки першого заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов. Винахідливі бізнесмени налагодили схему щодо придбання за безготівкові кошти карток для поповнення рахунку та їх подальшої реалізації вже без відображення у бухгалтерській та податковій звітності. В такий спосіб підприємство незаконно формувало ПДВ й ухилялося від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток. Дана незаконна діяльність призвела до ненадходження до Державного бюджету коштів в особливо великих розмірах. «В рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України, працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції Харківщини провели обшуки офісного приміщення та автотранспортного засобу кур’єра вказаної фірми, - розповідає Андрій Бєжанов, - було виявлено та вилучено 242,5 тис. грн.  необлікованих готівкових коштів, скретч-картки поповнення мобільних рахунків на суму 1 млн. 71 тис. грн., 14 тис. стартових пакетів операторів мобільного зв’язку, мобільні телефони та документацію, яка свідчить про протиправну діяльність». На теперішній час проводяться додаткові слідчо-оперативні заходи, направлені на встановлення майна та цінностей, одержаних злочинним шляхом, з метою відшкодування нанесених державі збитків. Наразі слідство триває.

У вересні 2015 р. змінено вартісний критерій для визнання активів основними засобами. Чи потрібно виключати такі активи зі складу основних засобів для нарахування податкової амортизації?

Законом України від 17.07.2015 р. № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» внесено зміни до пп. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс), якими змінено граничну вартість матеріальних активів, що можуть бути віднесені до cкладу основних засобів (далі — ОЗ) для цілей податкового обліку. Так, починаючи з 01.09.2015 р. до складу ОЗ може бути віднесено матеріальні активи, призначені для використання в господарській діяльності, з терміном корисного використання більше одного року з дати введення в експлуатацію та вартістю, яка перевищує 6000 грн. Слід зазначити, що закон не має зворотної сили, тому всі матеріальні активи, первісна вартість яких є меншою ніж 6000 грн., віднесені до 01.09.2015 р. до ОЗ згідно з вартісними обмеженнями на дату їх придбання (введення в експлуатацію), не потребують виключення зі складу ОЗ. Для цілей податкового обліку та нарахування амортизації такі активи залишаються у складі ОЗ до повної їх амортизації, тобто досягнення залишкової вартості на рівні ліквідаційної. 

Страхова компанія здійснює виплати у межах своєї діяльності нерезидентам-перестраховикам. За якою бюджетною класифікацією сплачується податок на прибуток при їх виплаті? 

До доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, відносяться, зокрема, внески та премії на страхування або перестрахування ризиків в Україні (у тому числі страхування ризиків життя) чи страхування резидентів від ризиків за межами України (пп. «и» пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу). Утримувати податок на прибуток зобов’язані резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють будь-яку виплату нерезиденту або уповноваженій ним особі (крім постійного представництва нерезидента на території України) з доходу із джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті). Наказом Мінфіну України від 14.01.2011 р. № 11 затверджено Класифікацію доходів бюджету, відповідно до якої податок на прибуток іноземних юридичних осіб сплачується за кодом 11020700. Отже, враховуючи те, що внески та премії на страхування або перестрахування ризиків в Україні (у тому числі страхування ризиків життя) чи страхування резидентів від ризиків за межами України, що сплачуються на користь нерезидентів, належать до доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, у разі здійснення їх виплати страховою компанією — резидентом податок на прибуток сплачується як податок з іноземних юридичних осіб за кодом бюджетної класифікації 11020700. 

Як підприємство, яке за підсумками 2015 р. матиме дохід, що не перевищує 20 млн. грн., повинно визначати податкові зобов’язання з податку на прибуток? 

Правила визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток визначено в пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу. Відповідно до цієї норми платники податку на прибуток поділяються на дві категорії залежно від їх річного доходу. До платників податку на прибуток з малими доходами належать платники, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн. грн. Такі платники можуть визначати об’єкт оподаткування без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень Податкового кодексу. Рішення про незастосування коригування фінансового результату до оподаткування на різниці приймається платниками самостійно. Про прийняте рішення слід зазначити в декларації з податку на прибуток. Тобто такі платники подають один раз на рік декларацію з податку на прибуток, у якій сума податку обчислюється на підставі бухгалтерського прибутку, що оподатковується за ставкою 18% без коригувань на податкові різниці, крім збитків попередніх років. Проте у разі якщо за підсумками наступного звітного року дохід такого платника перевищить 20 млн. грн., такий платник автоматично переходить до категорії платників, які зобов’язані здійснювати коригування об’єкта оподаткування на усі податкові різниці в загальному порядку. До  річного доходу від  будь-якої діяльності, визначеного за  правилами бухгалтерського обліку, включаються дохід (виручка) від  реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні та фінансові доходи. 

Сплачений податок на майно дозволено заліковувати у зменшення зобов’язань з податку на прибуток. Як реалізувати це право на практиці? 

Відповідно до положень пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток здійснюється на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності згідно з національними положеннями ПБО або МСФЗ, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування, відповідно до положень розділу III зазначеного Кодексу. Крім того, згідно з п. 137.5 ст. 137 цього Кодексу податок, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого та сплаченого податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) відповідно до розділу XII зазначеного Кодексу щодо об’єктів нежитлової нерухомості. Тобто платникам податку надано право зменшувати зобов’язання з податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, на суму нарахованого та сплаченого податку на майно з урахуванням особливостей його сплати (включаючи авансовий внесок з податку на майно, що сплачується за ІV квартал поточного року до 30 січня наступного за звітним року). Отже, для реалізації цього права на практиці сума нарахованого та сплаченого податку на майно відображається у рядку 16.2 додатка ЗП до рядка 16 ЗП «Зменшення нарахованої суми податку» до декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну України від 20.10.2015 р. № 897. 

Підприємством нараховується премія за попередній місяць. Як утримувати податок на доходи фізичних осіб та чи потрібно відносити ці суми з метою оподаткування до того місяця, за який вони виплачуються? 

До структури заробітної плати належать у тому числі інші заохочувальні та компенсаційні виплати, зокрема виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями відповідно до ст. 2 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці». При цьому згідно з пп. 1.6.2 п. 1.6 розділу першого Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5, якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з положенням про преміювання, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому здійснено нарахування. Згідно з п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. До цього доходу включаються доходи у вигляді заробітної плати, нарахованої платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 Кодексу). Отже, нараховані суми премій за попередні періоди підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб у місяці, в якому таке нарахування відбувається. 

 За якою ставкою оподатковуються дивіденди, нараховані фізичній особі податковим агентом — підприємством, яке є платником податку на прибуток? 

Підпунктом 170.5.2 п. 170.5 ст. 170 Податкового кодексу визначено, що будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, який сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів. Ставки податку визначено пп. 167.5.2 п. 167.5 ст. 167 цього Кодексу, а саме доходи у вигляді дивідендів остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою 5% за акціями та корпоративними правами, нарахованими резидентами — платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів за акціями, інвестиційними сертифікатами, які виплачуються інститутами спільного інвестування).

Закупівля сільськогосподарської продукції – як оформити документально

Пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначені Законом України від 16 липня 1999 року № 996 "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі - Закон). Відповідно до статті 9 Закону та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 року № 88 (далі - Положення), підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій і повинні бути складені під час здійснення господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення. Законом та Положенням визначені обов'язкові реквізити, які повинні мати первинні документи для надання їм юридичної сили і доказовості, а саме: назву документа; дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції Закупівлю сільськогосподарської продукції у фізичних осіб можна оформити такими первинними документами: закупівельним актом або закупівельною відомістю, які повинні містити, зокрема, такі дані: місце укладання угоди; прізвище, ім'я, по батькові продавця; найменування продукції, ціну одиниці продукції; обсяг проданої продукції; суму виплачених коштів; підпис продавця про отримання даних коштів. Крім того, у цих документах слід також зазначити реєстраційний номер облікової картки платника податків - продавця сільськогосподарської продукції або серію та номер паспорта (якщо продавець через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті); реквізити Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок (за наявності); загальну суму нарахованого доходу та суму утриманого при виплаті коштів податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) у разі, якщо він утримувався. Якщо закупівля сільгоспсировини носить систематичний характер (наприклад, закупівля молока), підприємствам - закупівельникам доцільно оформити взаємовідносини з її постачальниками шляхом укладання довгострокових угод (договорів), в яких зазначаються всі необхідні реквізити, що у подальшому надасть змогу не складати з такими здавачами закупівельних актів при кожній закупці. У такому випадку факт оприбуткування сільгоспсировини засвідчується відомостями на закупівлю, в яких зазначається фактичний обсяг отриманої сировини впродовж того чи іншого періоду. В подальшому, видача готівки здавальникам такої сільськогосподарської продукції проводиться за відомостями, в яких зазначаються прізвища та адреси здавальників, обсяги зданої продукції і сума виплаченої готівки, що засвідчуються підписом здавальника.

До 20 лютого за новою формою подається податкова декларація з транспортного податку

Декларація з транспортного податку подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 року № 415.Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року (2016 рік) і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта  оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально – про це повідомила заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Олена Мамаєва під час зустрічі з платниками податків Нагадаємо, що з 01.01.2016 року об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 033 500 грн. та з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно).Згідно з підпунктом 14.1.220 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України  виготовлення транспортного засобу – це календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік), для  транспортних засобів, календарну дату виготовлення яких визначити неможливо, - 1 січня року виготовлення, зазначеного у реєстраційних документах.

Щодо ставки ЄП встановлених для ФОП- платників ЄП

Відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки). Пунктом 293.2 ст. 293 ПКУ визначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати. Згідно з п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі: 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ; 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку. Для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному п.п. 2 п. 293.3 ст. 293 ПКУ. Згідно з п. 293.4 ст. 293 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої групи (фізичні особи - підприємці) у розмірі 15 відсотків: 1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у п.п. 1, 2 і 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ; 2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи; 3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розд. ХIV ПКУ; 4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування; 5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у п.п 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ відповідно. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності (п. 293.6 ст. 293 ПКУ). У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ст. 293 ПКУ). Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 107 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс»  офіційного веб-порталу ДФС України.

Щодо звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

З  1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909), яким, зокрема, внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464). Так, підпунктом 4 пункту 2 розділу ІI «Прикінцеві положення» Закону № 909 внесено зміни до статей 7 та 8 Закону № 2464. Відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відс.  визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п'ята статті 8 Закону № 2464). На сьогодні готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905 (далі – Порядок № 435), у тому числі форми Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів, (додаток 4 до Порядку № 435) (далі – Звіт), де будуть враховані всі зміни, що відбулися з 1 січня 2016 року. До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органу ДФС як за звітні періоди 2016 року, так і за попередні звітні періоди до 2016 року (несвоєчасно подані) за формою згідно з додатком 4 до Порядку № 435, що діяла з 01.05.2015, із заповненням всіх обов'язкових реквізитів. Незважаючи на введення єдиної ставки єдиного внеску для всіх видів доходу, рядки в таблиці 1 Звіту необхідно заповнювати у розрізі видів доходу. Суми нарахованого єдиного внеску необхідно відображати у рядках таблиці 1 Звіту за видами доходу, але розраховувати за новою ставкою (22 відс.), крім: підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів – 8,41 відсотка; підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС – 5,3 відсотка; підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону № 2464) для працюючих інвалідів – 5,5 відсотка. Оскільки, починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано, цей показник не зазначається при заповненні Звіту (рядки 5, 5.1 – 5.6 у таблиці 1 Звіту). Також не відображається нарахований дохід, з якого утримується єдиний внесок (рядки 4, 4.1 – 4.4 таблиці 1 Звіту). Відповідно у таблиці 6 Звіту не заповнюється реквізит 20 ,,Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)”.

Про сплату пені та штрафних санкцій платниками єдиного внеску

В зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» суми пені та штрафів, передбачених нормами Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення. Таким чином, термін сплати по рішеннях, винесених територіальним органом ДФС до 31.12.15 включно, становитиме 10 робочих днів, винесених з 01.01.2016 – 10 календарних днів. Лист Державної фіскальної служби України з зазначеного питання від 15.01.2016 №1261/7/99-99-17-03-01-17 розміщено за адресою http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66076.html.

„Електронний кабінет платника податків” –  сервіс Державної фіскальної служби України

Електронний кабінет платника податків - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування. Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної фіскальної служби України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. За допомогою даного сервісу платник податків має змогу: - підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; - переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків).

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

На головній сторінці офіційного веб - порталу ДФС України (www.sfs.gov.ua) функціонує електронний податковий сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», за допомогою якого будь-який користувач інтернет-ресурсу може в режимі он-лайн сформувати в умовах реального часу запит шляхом заповнення ідентифікаторів окремого платника податків – юридичної особи (найменування та/або коду за ЄДРПОУ) та миттєво отримати з відкритих для загального користування інформаційних систем ДФС України інформацію про дієвий обліковий статус будь-якого платника податків та фактичний стан розрахунків такого платника з бюджетом за податками. Такий сервіс було запроваджено на вимогу часу, створення якого спрямовано на розширення системи надання платникам податків електронних податкових послуг і налагодження партнерських відносин між органами ДФС та платниками податків.

Звітуємо через «Електронний кабінет платника податків»

Платники податків, які отримали ключі ЕЦП від АЦСК ІДД можуть подавати до органів ДФС звітність (за винятком звітів з єдиного внеску) в електронному вигляді за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків», який надає можливість платникам податків безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до органів ДФС електронну звітність, а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів.

Антикорупційний сервіс «Пульс» працює для платників

З метою реалізації антикорупційного проекту ДФС України та забезпечення оперативного реагування на інформацію суб’єктів господарювання і громадян створено сервіс «Пульс». У разі будь-яких перешкод у діяльності суб’єктів господарювання чи інших неправомірних або корупційних дій з боку податківців, можна звернутися до керівництва ДФС України, використовуючи інтерактивний сервіс «Пульс». Він працює цілодобово за принципом call-back - залишаєте вашу контактну інформацію і вам обов’язково передзвонять, щоб відзвітувати про результати розгляду звернення, прийняте рішення, вжиті заходи. Нагадаємо, що поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків можна за телефоном (044) 284-00-07. Не замовчуйте наявні проблеми, бо мовчання не допоможе їх вирішити. 

Щодо ЄСВ

Прикінцевими положеннями до кодексу вносяться зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо скасування утримання ЄСВ з найманих працівників, зниження ставки нарахування ЄСВ для підприємств з 41% (у середньому, залежно від класу ризику) до 22% та підвищеня максимальної величини бази нарахування єдиного внеску з 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, або до 34 450 грн. Такими є основні правила податкової поведінки в державі, за якими платники житимуть у 2016 р.

Щодо акцизного податку

Для натуральних виноградних вин ставка не змінилася - 0,01 грн. за 1 літр. По решті алкогольних позицій - збільшення у півтора-два рази: пиво - 2,48 грн./л (з 1,24), кріплені вина - 7,16 (3,58), шампанське - 10,40 (5,20), вермути - 7,16 (3,58), інші зброджені напої - 105,80 за 1 літр 100-відсоткового спитру (70,53), сидр і перрі - 0,95 (0,63) тощо. По тютюнових виробах збільшилася специфічна ставка. Пприміром для сигарет із фільтром вона зросла з 227,33 до 318,26 грн. за 1000 штук, тоді як адвалорна ставка акцизного податку залишилася на рівні 12%. Мінімальне акцизне податкове зобов’язання зросло з 304,11 до до 425,75 грн. за 1000 штук. По пальному змінилися і ставки, і одиниці виміру. Так, для бензинів було 202 євро/т, а стало 171,50 євро за 1000 літрів; для дизпалива (важких газойлів) фіскальне навантаження змінилося зі 100 і 132 євро/т до 95 і 125,50 євро за 1000 літрів.

Екологічний податок

Збільшено ставки за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення: азоту оксидів до 1968,65 грн./т (з 1553,79), ацетону - 738,45 (582,83), вуглеводнів - 111,26 (87,81), озону - 1968,65 (1553,79) тощо. Відповідним чином зросли і ставки податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Щодо ПДВ

Ставки: 20%, 7% (для лікарських засобів) і 0%. При цьому перелік операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою (ст. 195 Кодексу) залишається без змін. Натомість внесено низку змін в частині операцій, звільнених від оподаткування (ст. 197). Зокрема, не звільняються від оподаткування операції з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур. З ПДВ база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін (раніше - їх собівартості). У ст. 200, як і було проголосовано в парламенті, передбачено формування двох реєстрів на відшкодування ПДВ: для платників, що відповідають критеріям, визначеним для автоматичного відшкодування сум податку; для решти платників. З метою забезпечення прозорості функціонування таких реєстрів додано дві позиції - пп. 200.7.2 і 200.7.3. Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюватиметься в хронологічному порядку відповідно до черговості внесення заяв до кожного відповідного Реєстру. У свою чергу, Державна фіскальна служба щодня публікуватиме на своєму сайті реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Відповідно до п. 1 Прикінцевих положень норма щодо запровадження реєстрів набирає чинності з 1 лютого 2016 р. Змінено перерозподіл сум ПДВ для аграріїв (п. 2 ст. 209): - за операціями із зерновими і технічними культурами - 85% до держбюджету 15% на спецрахунки; - за операціями з продукцією тваринництва - 20% до держбюджету, 80% на спецрахунки; - за іншими операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами - 50х50%.

Про застосування спрощеної системи оподаткування

"Суб'єкти господарювання - фізичні особи - платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили обсяг доходу 20 млн. грн. не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році. Водночас, якщо фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування протягом 2016 року, отримають доходи обсягом більше 5 млн. грн., такі платники будуть зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення".

Чи може бути включена до складу податкового кредиту податкова накладна, складена з помилками? Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту. Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Чи має право особа, реєстрацію платника податку на додану вартість якої анульовано, зареєструвати складені податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо з дати їх виписки ще не минуло 15 календарних днів?

Особа, реєстрацію платника податку на додану вартість якої анульовано, не має права зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, незалежно від того, що з дати їх виписки ще не минуло 15 календарних днів.

Офіційне видання органів ДФС «Вісник, право знати все про податки і збори»

Західна ОДПІ м. Харкова пропонує передплатити офіційне видання органів Державної фіскальної служби України – щотижневий журнал “Вісник, право знати все про податки і збори», який завжди запропонує найоперативнішу і корисну інформацію щодо податкового і митного законодавства.

Електронний сервіс «Управління ЕЦП»

ДФС запроваджено електронний сервіс «Управління ЕЦП», що надає можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб (в межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). Також в повідомленні про реєстрацію електронного цифрового підпису (далі - Повідомлення) (код форми J(F) 1391102) може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера.

Чи має право на ПСП ФО, яка працює неповний робочий день?

Фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

До відома підприємств

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що для річної декларації з податку на прибуток форма звіту J0108102, для квартальної декларації - форма J0100114. Також, при подачі квартальної форми декларації , відповідними будуть терміни подачі та сплати

 Роман Насіров провів робочу зустріч з Віце-президентом Фінансової адміністрації Словацької Республіки Даною Мігер

Ключові моменти українсько-словацького співробітництва у митній та податковій сфері та перспективи його розвитку обговорили сьогодні під час робочої зустрічі Голова ДФС Роман Насіров та Віце-президент Фінансової адміністрації Словацької Республіки Дана Мігер. Основним питанням, яке розглянули керівники відомств, стало запровадження спільного контролю в пунктах пропуску на кордоні двох держав. Для цього вже розроблено проект Угоди про співробітництво під час здійснення контролю осіб, товарів і транспортних засобів, які перетинають державний кордон. Обидві сторони висловили зацікавленість у більш тісній співпраці у рамках надання взаємної адміністративної допомоги у попередженні, виявленні та розслідуванні митних правопорушень, а також інтенсифікації обміну податковою та митною інформацією. Крім того, запровадження спільного контролю оптимізує процедури митного оформлення та прискорить перетин митного кордону суб’єктами господарювання та громадянами. Окрему увагу учасники зустрічі приділили питанню переміщення товарів «Шовковим шляхом», так як і Словаччина, і Україна є пунктами, через які товари мають проходити з країн Азії до Європи і навпаки.Зі свого боку, фіскальна служба України, враховуючи необхідність запровадження нових логістичних маршрутів перевезення товарів з Європи в Азію та у зворотному напрямі, готова сприяти розвитку нових шляхів переміщення товарів, забезпечуючи при цьому належну якість та швидкість обробки зовнішньоекономічних вантажів.  Наступна зустріч керівників ДФС та Фінансової адміністрації Словацької Республіки планується в Братиславі наприкінці лютого.

Розроблено порядок ведення та форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ

З 1 лютого 2016 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, Законом України № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості  бюджетних надходжень у 2016 році», щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Наразі ДФС направлено до Міністерства фінансів України пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування». Реєстри заяв міститимуть такі дані: найменування платника податку та його індивідуальний податковий номер; дата прийняття заяви на бюджетне відшкодування на рахунок платника у банку, поданої у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку,  номер податкової декларації/уточнюючого розрахунку; сума податку, заявлена до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, згідно декларації або уточнюючого розрахунку; дата узгодження контролюючим органом суми бюджетного відшкодування за заявою; дата висновку, направленого до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню; дата неузгодження контролюючим органом суми бюджетного відшкодування за заявою, номер податкового повідомлення-рішення та неузгоджена сума бюджетного відшкодування; дата початку оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, що оскаржується; дата закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, узгоджена за результатами оскарження; дата та сума повернення бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку. Практична реалізація публікації 2-х реєстрів заяв відбудеться після набрання чинності цієї постанови.

За січень 2016 року необхідно подавати декларацію з ПДВ за новою формою

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що з 1 лютого 2016 року набули чинності нові форми звітності з податку на додану вартість. Оновлені форми податкової декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань та розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих одержувачем послуг, який не зареєстрований платником ПДВ, а також новий Порядок заповнення та надання податкової звітності з ПДВ затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21. Цей наказ опублікований у газеті "Урядовий кур’єр" від 30.01.16 г. № 19. Нова форма декларації, зокрема, у вступній частині має лише 5, а не 8  реквізитів. А от у розділі першому декларації додано новий рядок (наразі він має номер 4), у якому відображається нарахування податкових зобов’язань  згідно норм  п. 198.5 Податкового кодексу України  (так звані «умовні поставки) та згідно  п. 199.1 ПКУ  (у разі одночасного здійснення як оподаткованих, так і неоподаткованих операцій). Зазнали змін також і інші розділи податкової декларації з ПДВ та додатки до неї. Докладніше ознайомитись з новою формою декларації та Порядком її оформлення  можна за посиланням: http://ukurier.gov.ua/media/documents/2016/01/29/2016_01_30_21mfu.pdf  Платники податку на додану вартість звітують за новою формою в електронному вигляді починаючи зі звітів за січень 2016 року

Чи оподатковується єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування дохід, отриманий фізичною особою за межами території України?

Дохід, отриманий фізичною особою за межами України не є базою нарахування єдиного внеску. При цьому, частиною 1 статті 10 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями визначено, що громадяни України, які працюють за межами України, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням. Отже, громадяни України, які працюють за її межами мають право на добровільну сплату єдиного внеску, у разі укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

За яких умов фізична особа - платник податку має право отримати податкову знижку?

Громадяни, які хочуть повернути частину сплаченого протягом 2015 року податку на доходи фізичних осіб та мають право на податкову знижку, можуть подати відповідну декларацію до 31 грудня 2016 року. Для цього необхідно звернутись до територіального органу Державної фіскальної служби і заповнити та подати декларацію про майновий стан та доходи. Якщо платник податків у поточному році не скористається правом на нарахування податкової знижки за 2015 рік, то таке право на наступні податкові роки не переноситься. Податкова знижка може бути надана тільки резиденту, що має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті. Зокрема, підставою для отримання податкової знижки на навчання, є наявність відповідних платіжних та розрахункових документів - квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідка про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім'ї першого ступеня споріднення).

Яким чином реєструються у контролюючих органах платники податків, які здійснюють реалізацію пального?

Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" пункт 212.3 статті 212 Податкового кодексу (далі - ПКУ) доповнено підпунктом 212.3.4 такого змісту: "Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб підприємців до початку здійснення реалізації пального. Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку".

Чи втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році суб’єкти господарювання – фізичні особи – платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн.?

Суб’єкти господарювання – фізичні особи – платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили обсяг доходу 20 млн. грн. не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році. Водночас, якщо фізичні особи – підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування протягом 2016 року, отримають доходи обсягом більше 5 млн. грн., такі платники будуть зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення.

В який термін самозайняті особи зобов’язані подавати до контролюючих органів за місцем свого обліку відомості про зміну облікових даних?

Відповідно до п.65.9 ст.65 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями самозайняті особи зобов’язані подавати до контролюючих органів за місцем свого обліку відомості про зміну облікових даних протягом місяця з дня виникнення таких змін. Зміни до відомостей про самозайняту особу, які містяться у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, набирають чинності з дня внесення відповідного запису до такого реєстру.

До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що Державною фіскальною службою України у листі від 27.01.2016 №2604/7/99-99-15-04-02-17 «Про позначення коду водного об’єкта» (далі – лист ДФС №2604) надані методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів Розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати) (далі – розрахунок). Нагадаємо, що форма податкової декларації з рентної плати (далі – декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496. Розрахунок заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі), та використовують воду для потреб рибництва (далі – платник). Для кожного типу водного об’єкта відповідно до додатка 16 «Кодифікація водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води згідно з розділом IX Податкового кодексу України» до декларації складається окремий розрахунок. При заповненні рядка 6 («код водного об’єкта») розрахунку платники використовують довідкову інформацію відповідно до додатка 16. Порядок зазначення коду водного об’єкта в залежності від типу водного об’єкта та напряму використання води платником викладено у листі ДФС №2604, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66201.html

Затверджено перелік пунктів пропуску через державний кордон України, через які здійснюється ввезення товарів у режимі транзиту

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що 21.01.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 20.01.2016 №20 «Про затвердження переліку пунктів пропуску через державний кордон України, через які здійснюється ввезення товарів в режимі транзиту» (далі – Постанова №20). Зазначеною Постановою врегульовано питання транзиту митною територією України товарів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 року №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації». Постановою №20 затверджено перелік пунктів пропуску через державний кордон України, через які здійснюється ввезення товарів у режимі транзиту (прохідний транзит):  - на кордоні з Російською Федерацією: для автомобільного сполучення – Просяне, Танюшівка, Плетинівка, Гоптівка, Велика Писарівка, Юнаківка, Катеринівка, Бачівськ, Грем`яч, Сеньківка; для залізничного сполучення – Лантратівка, Тополі, Козача Лопань, Зернове;  - на кордоні з Республікою Білорусь: для автомобільного сполучення – Доманове, Сеньківка, Нові Яриловичі, Славутич, Виступовичі, Городище, Дольськ, Пулемець; для залізничного сполучення – Неданчичі, Щорс, Горностаївка, Удрицьк, Заболоття, Виступовичі. Постанова №20 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 21.12.2015 №12.

Шановні громадяни, своєчасно задекларуйте доходи, отримані у 2015 році!

Західна ОДПІ м. Харкова нага дує, що з 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році. Звертаємо увагу, що декларування доходів за результатами 2015 року громадяни здійснюють за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – нова форма декларації), затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743. Нагадуємо, що у новій формі декларації об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Отже, декларуючи доходи за 2015 рік, фізичні особи – платники податків в одній декларації визначають податкові зобов’язання, як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору. Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/ Граничний термін надання громадянами декларації за 2015 рік – до 1 травня 2016 року.

Про умови переходу на спрощену систему оподаткування протягом звітного року.

Відповідно до пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року - про це повідомила заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Олена Мамаєва під час зустрічі з платниками податків. Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу України. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених Главою 1 Розділу XIV Податкового кодексу України.

Виплачувати офіційно заробітну плату стало вигідно: з 1 січня суттєво зменшено ставку ЄСВ для підприємців

Виплата заробітної плати у „конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Cаме тому з нового року внесено зміни до податкового законодавства, які заохочують роботодавців до легалізації праці найманих працівників. А саме, з 1 січня 2016 року фізособи-підприємці та ті, хто провадять незалежну професійну діяльність, сплачують ЄСВ за ставкою 22%. Це передбачено Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»- про це повідомила заступник начальника Західної ОДПІ м. Харкова Олена Мамаєва під час засідання „круглого столу” з представниками бізнесу на громадськості. Також дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Звертаємося до роботодавців підтримати ідею легалізації заробітної плати та робочих місць. Це захистить ваш бізнес від неконкурентних умов, а працівників - від негативних наслідків.

Штрафні санкції скасовуються, якщо податкове зобов’язання сплачено без оскарження

Тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені Податковим кодексом України, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов'язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов'язання не підлягає подальшому оскарженню (п. 35 Підрозділу 10 «Інші перехідні положення», передбачений Законом України від 24.12.2015 № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»).

Застосування права на податкову знижку при сплаті пожертвувань та благодійних внесків

Положеннями Податкового кодексу України визначено, що платник податку - резидент має право включити до податкової знижки суму коштів або вартість майна, перерахованих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 відсотків суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року. При цьому, неприбуткові організації – отримувачі благодійних внесків, мають відповідати умовам, визначеним Податковим кодексом України для неприбуткових організацій. Нагадаємо, громадяни, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, мають право надавати річну податкову декларацію за звітний 2015 рік протягом всього поточного року - включно по 31 грудня 2016 року.

Штрафні санкції при справлянні акцизного податку

Положеннями Закону України  від 24 грудня 2015 року № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”  передбачено встановлення штрафів, що пов’язані із запровадженням акцизної накладної та електронного адміністрування реалізації пального: за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних – від 2 до 40 % суми акцизного податку; за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, – 50% суми акцизного податку. Така відповідальність не застосовується при порушенні термінів  реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період – з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.

Щодо позначення коду водного об’єкта

Державна фіскальна служба України надала методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів додатку 5 (Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води) до Податкової декларації з рентної плати, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 (реєстр Мінюсту від 03.09.2015 №1051/27496). Розрахунок заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі) та використовують воду для потреб рибництва. Більш детальне роз’яснення щодо позначення коду водного об’єкта надано у листі ДФС України від 27.01.2016 № 2604/7/99-99-15-04-02-17 «Про позначення коду водного об’єкта» та розміщено на веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66201.html).

В який строк необхідно отримати нові електронні ключі у разі зміни керівника підприємства?

Якщо у платника податків виникають зміни облікових даних, тобто змінюється керівництво (директор, головний бухгалтер або особа, уповноважена вести бухгалтерський облік), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір «Про визнання електронних документів».

Харківські митники виявили безхазяйні «брендові» аксесуари

21 годинник з надписами відомих брендів Аrmani, Rolex, Cartier співробітники Харківської митниці ДФС виявили серед вугілля в робочому тамбурі поїзду «Москва-Харків». Під час проведення письмового та усного декларування і провідник, і пасажири вагону запевнили, що нічого крім особистих речей не переміщують. За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил згідно з частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучені та передані на склад митниці.

Керівник фіскальної служби Харківщини Ірина Сагайдак провела зустріч з народним депутатом України

Захід відбувся в рамках обговорення змін податкового законодавства. Зокрема посадовець та представник депутатського корпусу Михайло Кобцев обговорили  загальні новації у податковому законодавстві, які набрали чинності з 1 січня 2016 року згідно Закону України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Як відзначає Ірина Сагайдак, податкова служба в регіоні працює за принципом відкритості. «Вважаю що немає таких питань, які неможливо було би вирішити за «круглим столом». Зустрічі і з бізнесом, і з громадськістю, та представниками влади допомагають нам виявляти  проблемні питання та  знаходити спільні шляхи їх вирішення», - підкреслює Ірина Сагайдак.

Харківські податківці інформують громадян за допомогою телебачення

У зв’язку з перейменуванням назв вулиць м. Харкова та області на підставі закону про декомунізацію, у пересічних громадян виникає питання, як правильно відображати ці зміни в декларації про свій майновий стан та доходи. В. о. заступника начальника ГУ ДФС області Баграт Хачатурян під час зустрічі з журналістами новостійної програми Харківського телеканалу «Симон» надав роз’яснення з цього приводу. Зокрема посадовець звернув увагу телеглядачів, що зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Окрім того, діючим законодавством не встановлено кінцевого терміну внесення відповідних змін у документи громадян (зокрема, паспорт).«Усі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові», - повідомив Баграт Хачатурян. Тож  платник податків, зазначив посадовець, надає річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Податковий борг спрощенця є підставою анулювання його свідоцтва

Податковий кодекс України передбачає випадки, коли реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу. Однією із підстав для такого рішення є несплата протягом двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у платника єдиного податку. Таким чином, платник єдиного податку, у якого виник податковий борг у поточному кварталі, протягом наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. У разі його несплати, такому платнику податків анулюється його реєстрація в останній день другого із двох послідовних кварталів. У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень вимог перебування на спрощеній системі оподаткування, передбачених податковим законодавством, анулювання реєстрації платника єдиного податку відбувається з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.

Майже на 109 млн. грн. поповнили бюджет платники Ленінського та Жовтневого районів

Така сума надійшла до бюджетів усіх рівнів у січні 2016 року від платників податків Західної ОДПІ м. Харкова. Як зазначила в.о. начальника Західної ОДПІ м. Харкова Вікторія Макаренко, протягом січня поточного року до державного бюджету надійшло майже 56,5 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року додатково до державного бюджету надійшло 18,6 млн. грн.

У надходженнях домінує сплата податку на прибуток підприємств - 2,4 млн. грн, податку на додану вартість – 34,4 млн. грн, військового збору – 7,8 млн. грн., податок на доходи з фізичних осіб – 10,5 млн.грн.

Що стосується місцевої скарбниці, то з початку року надходження склали майже 52,5 млн. грн., що на 21,2 млн. грн. більше, ніж торік. Традиційно основним джерелом наповнення є податок на доходи фізичних осіб. За січень поточного року цього податку надійшло понад 30,1 млн. грн., що складає 57,3 відсотків від надходжень. Майже на 15,1 млн. грн. поповнили місцеві бюджети своїх громад платники єдиного податку і землекористувачі та на 3 млн. грн. перевищили минулорічні надходження цих податків.

За словами керівника інспекції, стабільні надходження до бюджетів це результат свідомості жителів району. Сьогодні громадяни розуміють, що сплачуючи податки у повному обсязі, вони допомагають, і країні,і армії, і своєму місту в цілому.

Співробітники спецпідрозділу ДФС «Фантом» отримали статус учасника бойових дій

Верховна Рада України схвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо гарантій соціального захисту деяких категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції» №3206, який надає офіцерам спецпідрозділу податкової міліції ДФС «Фантом» право на отримання статусу учасника бойових дій. Відповідно до закону, статус учасника бойових дій надається особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беручи безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, до переліку осіб, яким надається статус учасника бойових дій, інваліда війни, а членам їх сімей (у разі їх смерті) - статусу члена сім'ї загиблого. Спецпідрозділ ДФС «Фантом» діє в зоні АТО вже рік. За чотири ротації в спецпідрозділі пройшли службу 522 офіцери податкової міліції, з яких один – загинув. Співробітники «Фантому» в зоні АТО перешкоджають незаконному переміщенню товарів та контрабанди через лінію зіткнення.

До бюджетів місцевих громад Харкова та області надійшло близько 500 млн. грн. податків та зборів

За перший місяць 2016 року місцеві бюджети Харківщини отримали 491,1 млн. грн. податкових платежів. Це на 31,3% або на 117,1 млн. грн. більше ніж у січні минулого року. Більше половини загальних надходжень (252,7 млн. грн.) – це  податок на доходи фізичних осіб. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року забезпечено приріст на 2,9 млн. гривень або на 1,2%. Окрім того, серед «податків-донорів» - єдиний податок, якого за місяць надійшло близько 106,0 млн.грн. (на 40,0 млн.грн. більше ніж у січні 2015р.), та земельний податок, надходження якого склали більше 61,0 млн.грн. (на 13,7 млн.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року). Майже 10% загальних надходжень - 45,4 млн.грн. – забезпечені завдяки акцизному податку з реалізації через роздрібну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та палива (5% обсягу реалізації). Слід зазначити, що цей податок повністю надходить до місцевих бюджетів з лютого 2015 року. «Впровадження процесів децентралізації надає унікальну можливість громадам для підвищення соціальних гарантій своїх мешканців. В свою чергу, вагомі результати    в цьому напрямі залежать від сумлінності платників податків», - зазначає в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області Ірина Сагайдак. Посадовець роз’яснює, що таке наповнення місцевих бюджетів стало результатом синергії законодавчих змін, зусиль податківців та податкової свідомості платників. «Додаткові надходження – це кошти які направлятимуться на ремонт доріг, сталу роботу дитсадків та шкіл, зарплатню бюджетникам тощо. Окрім того, завдяки ним можна розпочинати нові довгострокові інфраструктурні проекти», - підкреслює Ірина Сагайдак. Керівник також зазначає, що фіскальна служба й надалі приділятиме максимум зусиль для забезпечення своєчасних надходжень до місцевих бюджетів.

Відділ комунікацій Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області