У 2015 році за фактами корупції в підрозділах ДФС відкрито 414 кримінальних проваджень

Про це повідомив начальник Головного управління власної безпеки Державної фіскальної служби України Юрій Шеремет сьогодні під час оперативної наради з керівниками регіональних підрозділів. Зазначений показник на 37% перевищує аналогічний за сім місяців минулого року. В тому числі за ознаками хабарництва розпочато 92 провадження (в 1,7 раза більше, ніж у 2014 році). Порівняно з минулим роком має місце і зростання кількісної складової щодо виявлених кримінальних  правопорушень. Так, протягом січня – липня поточного року за матеріалами підрозділів власної безпеки розпочато 354 провадження (майже на 40% більше, ніж у 2014 р.). З них за ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) відкрито 154, за ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) – 53 кримінальних провадження. Починаючи з червня робота по боротьбі з хабарництвом помітно активізувалася. За матеріалами підрозділів власної безпеки розпочато 87 проваджень,  з яких 40 -  за перевищення службових повноважень, 13 – безпосередньо за хабарництво. Обвинувальні акти направлено в Дніпропетровській, Львівській, Одеській і Запорізькій областях. Водночас Юрій Шеремет наголосив на необхідності більш ефективного супроводу кримінальних проваджень. „Ви повинні робити все для досягнення кінцевого результату, а кінцевий результат у нашому випадку - це притягнення винних до кримінальної відповідальності у вигляді міри покарання, що є найкращою  профілактикою боротьби з корупцією”, - звернувся він до підлеглих. Також начальник Головного управління власної безпеки ДФС України повідомив, що задля усунення впливу керівництва на місцях найближчим часом всі працівники власної безпеки будуть вважатися працівниками центрального апарату. У зв’язку з реорганізацією служби їх буде виведено поза штат, а хто залишиться працювати далі, залежатиме від кожного особисто.

Інша цікава інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області:

Харківщина: До бюджетів усіх рівнів надійшло близько 6 млрд. грн., індикативний показник ДФС України виконано на 111,5 %

Станом на 31липня 2015 року забезпечено збір 5,9 млрд. грн. платежів до бюджетів усіх рівнів, що на 1,2 млрд. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Індикативний показник ДФС України виконано на 111,5 % - бюджети додатково отримали 604,4 млн. грн. Так, до Зведеного бюджету надійшло: ПДВ – 1 096 млн.грн., або 101,6 % (+ 17,2 млн.грн.) від індикативу та 121 % (+ 190,3 млн.грн.) від минулорічного показника; Податку на прибуток – 565,4 млн.грн., або 120,7 % від індикативу, бюджет додатково отримав 96,9 млн.грн.; Податку на доходи фізичних осіб – 2 404,4 млн.грн., або 112 % від індикативу, бюджет додатково отримав 257,1 млн.грн. За липень до бюджетів усіх рівнів надійшло – 936,6млн.грн., що на 224,4 млн. грн. більше ніж за липень 2014 року Індикативний показник ДФС України виконано на 119,4 %, додатково отримано 152,4 млн. грн. Значну увагу у фіскальній службі області приділяють наповненню місцевих бюджетів, кошти з яких направляються на розвиток громад Слобожанщини. Так, до місцевих бюджетів станом на 31 липня 2015 року надійшло     3,1 млрд. грн., що на 14 % або на  380 млн. грн. більше минулорічного показника. Індикативний показник ДФС України виконано на 115,2 відсотка, додатково отримано 411,4млн. грн. За липень до місцевих бюджетів -  568,4млн.грн., що на  118,5 млн. грн. або на  26,3% більше ніж за липень минулого року. Індикативний показник ДФС України виконано на 125,6 відсотка, додатково отримано 115,7млн. грн. Основним джерелом надходження до місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб. За січень-липень 2015 року фактично надійшло 1,6 млрд. грн. цього податку. Індикативний показник забезпечено на рівні 111,6 %, додатково надійшло 167,1 млн. гривень.

На Харківщині власники авто VIP-класу сплатили до бюджету 11,5 млн.грн. транспортного податку

Про це проінформувала під час прес-конференції заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Харківській області Ірина Васильєва. Так, фахівець повідомила журналістам, що зазначена сума надійшла з початку поточного року, коли було введено в дію транспортний податок. Відтоді юридичні особи та громадяни - власники легкових автомобілів з об'ємом циліндра двигуна понад 3000 куб. см та терміном використання менше 5 років з дати першої реєстрації, повинні сплатити  транспортний податок у розмірі 25 000 гривень за кожен такий автомобіль. Ірина Васильєва розповіла, що майже 9,0 млн. грн.. надійшло від фізичних осіб та 2,5 млн. грн. перерахували  до бюджету юридичні особи. Крім того, під час спілкування з журналістами співробітник фіскальної служби проінформувала про нюанси сплати податку. Вона відзначила, що юридичні особи самостійно обчислюють податок, до 20 лютого подають до органів фіскальної служби податкову декларацію та сплачують податок  поквартально рівними частками. А обчислення податку громадянам  здійснюється органами фіскальної служби за місцем реєстрації платника податку. Повідомила Ірина Васильєва  і про порядок вручень власникам автомобілів повідомлень-рішень на сплату податку. Усього на сьогоднішній день, згідно інформації отриманої від органів внутрішніх справ, платниками транспортного податку на зазначені автомобілі є  2650 громадян. Усім їм направлені  такі повідомлення на загальну суму 65,8 млн. грн. Сплатити податок необхідно протягом 60 днів від дня вручення їм податкових повідомлень-рішень на рахунки, вказані в повідомленнях. Також фахівець нагадала громадянам, які є власниками вказаних авто, що вони несуть відповідальність  за повноту та своєчасність сплати податку. У разі порушення 60-денного терміну сплати  з дня вручення податкового повідомлення – рішення, нараховуються штрафні санкції: у розмірі 10% (при затримці до 30 календарних днів включно) або 20% (при затримці більше 30 календарних днів). Крім того, доведеться сплатити пеню в розмірі 120% річних облікової ставки НБУ. Ірина Васильєва  запропонувала громадянам не чекати останнього дня граничного терміну сплати,  а своєчасно  виконати свій обов’язок перед бюджетом.

Оновлено форми книг обліку доходів і витрат та форми податкових декларацій платників єдиного податку

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що 28 липня 2015 набув чинності наказ Мінфіну від 19 червня 2015 № 579 . Цим наказом затверджено: - форма книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп, які не є платниками ПДВ);- Порядок ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп, які не є платниками ПДВ; - форма книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ). Зазначений документ опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 28.07.2015р. № 57. Крім того, у цьому номері офіційного видання Міністерства Юстиції опубліковано наказ Мінфіну від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку». Тобто з 28 липня 2015 року наказ № 578 також набув чинності. Відповідно до цього наказу затверджені :

- форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця;

- форма податкової декларації платника єдиного податку третьої групи  (юридичної особи);

- форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи

Більше 28 кг натурального волосся затримали на Харківщині

В ході проведення митного контролю потягу сполученням «Москва-Кривий Ріг» 45-річний громадянин України при усному та письмовому декларуванні заявив, що нічого крім особистих речей не переміщує. При цьому чоловік помітно нервував, що стало причиною більш ретельного догляду його речей. Під час митного догляду багажу й було виявлено понад 28 кг натурального волосся, яке використовується для виготовлення париків та шиньйонів. За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучені та передані на склад митниці. В потязі «Дніпропетровськ - Москва» були виявлені ікона та орден Великої Вітчизняної Війни Як повідомили в прес-службі ГУ ДФС у Харківській області, під час проведення письмового та усного декларування громадянин України, який збирався покинути країну, запевнив, що нічого забороненого та обмеженого не переміщує. Але при огляді багажу пасажира в дорожній сумці були виявлені дерев’яна ікона із зображенням ліку жінки з дитиною, орден Великої Вітчизняної Війни та посвідчення до нього. За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України, що передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів з конфіскацією зазначених товарів. У разі визнання судом вини правопорушника вилучені предмети будуть безоплатно передані на довічне зберігання в музейні фонди країни. Даний факт виявлено в результаті проведення спільної операції міжвідомчою робочою групою, яка була створена на виконання вказівки Президента України з метою боротьби з контрабандою, у складі представників УСБУ в Харківській області, Харківської митниці ДФС, ГУ МВС України в Харківській  області, Східного регіонального управління ДПС України та ГУ ДФС в Харківській області.

Посол Нідерландів відзначив харківських митників за допомогу, що була надана Пошуковій групі

Надзвичайний  та Повноважений посол Королівства Нідерланди в Україні  Кейс Кломпенхаувер вручив пам’ятні знаки та листи Прем’єр –міністра Нідерландів начальнику Харківської митниці ДФС Валерію Остапчуку та начальнику митного поста «Харків-аеропорт» Максиму Дикому. Посол країни висловив подяку за усю роботу, що була проведена фахівцями митниці для Нідерландів та родин людей, які загинули в катастрофі літака Малазійських авіаліній.

До уваги платників ПДВ !План заходів ДФС для забезпечення реалізації норм Закону України № 643-VІІІ з удосконалення СЕА

І. Відкриття додаткових електронних рахунків для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ. Для забезпечення виконання п.2001.2 ст.2001 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Казначейством України платникам – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ відповідно до статті 209 ПКУ, додатково відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. У день відкриття таких електронних рахунків Казначейство України направляє до ДФС повідомлення про відкриття рахунку відповідно до Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, затвердженого наказом Міндоходів від 26.12.2013 №853, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21 січня 2014 за №121/24898. Після взяття рахунку на облік ДФС надсилає електронне повідомлення (J3001001) платнику податку щодо реквізитів його додаткового електронного рахунку, відкритого в системі електронного адміністрування ПДВ.  ІІ. Призупинення роботи Єдиного вікна подання електронної звітності 2 серпня 2015 року операційний день триватиме з 0 до 23-ї години, враховуючи положення Постанови КМУ від 29.12.2010 №1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», тобто,  о 23 годині 00 хвилин  буде призупинено роботу Єдиного вікна подання електронної звітності в частині реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування та прийняття податкової звітності для проведення технічних робіт.  ІІІ. Обнулення показників та перерахунок суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН),  для зареєстрованих платників податку.

З 00 годин 00 хвилин 3 серпня 2015 року (на початок третього робочого дня після дня набрання чинності Законом №643) ДФС буде проведено  обнулення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (ΣНакл), сформовану відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 та пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, та значення усіх її складових, визначених ПКУ, крім показників Σ НаклОтр,, Σ Митн та Σ НаклВид,, що були сформовані, починаючи з 1 липня 2015 року. Протягом 3 серпня 2015 року (третього робочого дня після дня набрання чинності Законом №643) сума ΣНакл зареєстрованим платникам податку збільшиться на: суму середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених за останні 12 звітних місяців/ 4 квартали (Σовердрафт); суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ станом на 01.07.2015 (ΣПерепл); суму від’ємного значення податку, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року; суму залишків коштів на електронних рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ станом на початок робочого дня 3 серпня 2015 року за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з податку за звітний (податковий) період за червень 2015 року до перерахування з електронного рахунку до бюджету в рахунок сплати податкових зобов’язань з податку та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 цього Кодексу,  також така сума зменшується на суму податкових зобов’язань, задекларованих платником за звітний (податковий) період за червень 2015 року/II квартал 2015 року. На кінець третього робочого дня після дня набрання чинності Законом №643 сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (ΣНакл),   буде обрахована на підставі оновлених значень усіх її складових та інших показників, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 ПКУ. ІV. Переведення роботи системи електронного адміністрування ПДВ в штатний режим. Починаючи з 04.08.2015 реєстрація в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених  до 1 липня 2015 року, здійснюватиметься без обмеження сумою ΣНакл. До 20 серпня 2015 року платникам податку, що застосовують звітний податковий період квартал, сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (ΣНакл),  буде збільшена на суму від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за ІІ квартал 2015 року.

     Звертаємо увагу! 2 серпня 2015 року о 23 годині буде призупинено роботу ЄРПН та прийом декларацій з ПДВ. Функціонування ЄРПН та прийом декларацій буде відновлено після завершення технічних робіт, але не пізніше 00 годин 00 хвилин 04 серпня 2015 року (4-го робочого дня після дня набрання чинності Законом №643).

Про застосування РРО фізичними особами-підприємцями, які є платниками єдиного податку

Обов’язкове застосування реєстратора розрахункових операцій платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Не застосовуються реєстратори розрахункових операцій платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. Нагадуємо платникам єдиного податку, що такий порядок діє з 23 липня проточного року у зв’язку зі змінами, внесеними до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України Законом України від 01.07.2015 № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Про дивіденди сільськогосподарських товаровиробників

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє,, що у листі ДФСУ від 16.07.2015 р. № 25910/7/99-99-15-02-01-17 надано детальні роз’яснення щодо плати до бюджету авансового внеску із податку на прибуток унітарними підприємствами - сільськогосподарськими товаровиробниками, які застосовують четверту групу спрощеної системи оподаткування, у разі прийняття ними рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам. Зокрема, йдеться про те, що рішення про спрямування прибутку на виплату дивідендів (частки прибутку, яку повинен отримати акціонер в залежності від свого вкладу в статутний капітал підприємства) мають прийняти загальні збори акціонерів для акціонерного товариства або учасників для інших господарських товариств. Згідно з пунктом п. 57.11  ст. 57 Податкового кодексу емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам, нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток. При спрямуванні до Державного бюджету України частини чистого прибутку (доходу) державні унітарні підприємства та їх об'єднання нараховують на таку частину та вносять до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток у загальному порядку. Винятків щодо несплати авансового внеску, для юридичних осіб - сільськогосподарських товаровиробників Кодексом не передбачено.

Порядок повернення коштів з електронного рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ

Якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву (додаток 4 до декларації), відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку. Такі норми встановлено підпунктом «б» п. 200 прим.1. 6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України. Додаток 4 подається лише до декларації 0110. Згідно з п. 21 прим.1 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569, для відповідного перерахування коштів ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку Заяви). Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.

У разі несправності РРО платник повинен повідомити контролюючий орган,

При виявленні несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, потрібно: письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування;протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому cуб’єкт-господарювання зареєстрований платником податків. На період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 7 робочих днів (раніше ще було уточнення -72 годин), вимкнення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням КОРО та РК або із застосуванням резервного РРО. Довідково: такі дії платника прописано змінами, які внесені Законом України від 01.07.2015 р. № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Роботодавці ведуть записи у трудових книжках найманих працівників

Відповідно до  Закону України про працю наказом  Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 №260 затверджено форму трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю та Порядок реєстрації трудового договору. Цей Порядок поширюється на фізичних осіб-підприємців, які використовують  найману працю – про це повідомляють фахівці управління доходів і зборів з фізичних осіб Західної ОДПІ м. Харкова. Укладений в письмовій формі трудовий договір  між працівником і фізичною особою  у трьох примірниках, один  примірник роботодавець зобов’язаний подати  на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника  до роботи. Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи.

Щодо звільнення від ЄСВ

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу  платників єдиного соціального внеску, що відповідно до Закону України   «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби,  та деяких інших осіб» фізичні особи – підприємці, які отримують пенсію за вислугу років не звільняються від сплати єдиного внеску. Поряд з цим відповідно до частини 4 статті 4 Закону про Єдиний соціальний внесок фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування,  звільняються від сплати внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують пенсію чи соціальну допомогу. Такі особи  можуть бути платниками єдиного внесу виключно за умови їх добровільної  участі у системі загальнообов’язкогово державного соціального страхування. За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску застосовується  до платника ЄСВ штрафна санкція у розмірі 20 відсотків своєчасно несплачених сум.

Щодо граничного розміру орендної плати

Законом України від 30.06.2015 № 557-VIII "Про внесення зміни до статті 288 Податкового кодексу України щодо граничного розміру орендної плати" (далі  -  Закон №557) пункт 288.5 статті 288  Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI  (далі – Кодекс) доповнено підпунктом 288.5.3.  Згідно  пп. 288.5.3 п.288.5 ст.288 Кодексу розмір орендної плати може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах. Закон №557 набрав чинності з 24.07.2015.

Затверджено нові форми декларацій єдинників

Затверджено форми податкових декларацій платника єдиного податку – фізособи-підприємця; платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи); платника єдиного податку четвертої групи. Усі форми приведено у відповідність до вимог п.295.9 та 296.9 Податкового кодексу (далі – ПК), зокрема: - у заголовній частині форми декларації фізособи-підприємця (єдинника першої – третьої груп) виділено поля для зазначення окремо податкового (звітного) періоду та податкового (звітного) періоду, що уточнюється. Скоротилася кількість розділів декларації, змінилися показники господарської діяльності; - форма декларації єдинника третьої групи (юрособи) тепер складається із таких розділів: загальні відомості; дохід, що підлягає оподаткуванню; розрахунок податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок; - форма декларації єдинника четвертої групи приведена у відповідність до норми пп.295.9.2 ПК, згідно з якою податок сплачується щоквартально. Відомості про наявність земельних ділянок доповнено колонкою для них про їх категорію.  Відповідно втрачають чинність накази Мінфіну від 21.12.11 р. №1688 та Міндоходів від 30.12.13 р. №864, якими затверджено діючі на сьогодні форми декларації. Наказ Мінфіну від 19.06.15 р. №578 набуває чинності з дня опублікування. «Офіційний вісник України», 2015, N  57 (28.07.2015), ст. 1877.

Щодо розміру єдиного соціального внеску у разі відсутності доходу

Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», внесено зміни, зокрема, до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», де передбачено, що для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Тобто, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, а також особи, які проводять незалежну професійну діяльність, зобов'язані за кожен місяць нараховувати єдиний внесок незалежно від факту отримання доходів. У разі якщо такі платники не отримали доходу (прибутку) у звітному році або окремому місяці звітного року, вони мають право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Зазначені зміни враховуватимуться при поданні річної звітності фізичними особами - підприємцями (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) за 2015 рік. Отже, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, а також особи, які проводять незалежну професійну діяльність, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний  рік, до 10 лютого наступного року. Тобто, за підсумками 2015 року сплатити єдиний внесок таким підприємцям необхідно до 10 лютого 2016 року, з розрахунку не менше мінімального страхового внеску за кожен місяць.

З якими питаннями можна звертатися на гарячу лінію «Пульс»?

Абонент має змогу звертатись на сервіс «Пульс» з питань  щодо: – протиправних дій працівників у ході проведення перевірки суб`єкта господарювання; – недоліків у роботі органів ДФС, а саме: некоректне спілкування працівників з клієнтами щодо отримання довідок, щодо роботи Центрів обслуговування платників, щодо режиму і порядку роботи податкової інспекції тощо; – проблем при реєстрації чи поновлення платником ПДВ; – проблем при поданні звітності; – корупційних дій; – інших неправомірних дій або бездіяльності працівників ДФС.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується до 29 серпня 2015 року

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу власників об'єктів житлової нерухомості – фізичних осіб, що в термін до 29 серпня 2015 року необхідно сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2014 рік. Сума податку, розраховується податковою інспекцією за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості за ставками, що діяли в 2014 році. Фізичні особи сплачують суму податку за звітний рік протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, яке надсилається  до 1 липня контролюючим органом за місцем реєстрації. У сільській та селищній місцевості податок може сплачуватись через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.

Правильне заповнення платіжних документів

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що реквізит «Призначення платежу» платіжного документу заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж на перерахування коштів отримувачу.  Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 р. № 609.  З метою недопущення випадків невірного заповнення реквізиту розрахункового документу «Призначення платежу» при перерахуванні платежів до бюджету рекомендуємо звернути увагу на необхідність дотримання вимог Порядку, зокрема в частині заповнення всіх розділових знаків та кодів, які містяться у розрахункових документах на здійснення платежів до бюджету. Особливої уваги потребує заповнення поля "Призначення платежу" розрахункового документа, зокрема, у полі № 3 друкується один з нижченаведених реквізитів: а) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8); б) реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний  податковий орган і має відповідну відмітку у паспорті; в) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється ДФСУ (завжди має 9 цифр); У разі здійснення платником податків - юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата;  в полі №4 друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Кількість знаків, враховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля "Призначення платежу" електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України. Список кодів видів сплати (що вказуються в полі "Призначення платежу") розрахункового документа наведено в додатку до цього Порядку. Важливо також при заповненні полів не допускати пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками. Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ. Порядок містить приклади заповнення платіжних документів на практиці, з якими може ознайомитись кожен бажаючий. Текст наказу за наступним посиланням: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/62901.html. Наголошуємо, що від правильного заповнення поля «Призначення платежу» залежить своєчасне надходження коштів до  бюджету.

Про електронне адміністрування ПДВ

Запровадження  системи електронного адміністрування ПДВ направлено на зниження ризиків формування фіктивного кредиту та унеможливлення отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, скорочення обсягів тіньової економіки в країні та витрат держави на адміністрування ПДВ, зменшення впливу людського фактору та кількості обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок-про це повідомили фахівці Західної ОДПІ м. Харкова. Нагадаємо, з 1 липня поточного року. податковий кредит звітного періоду формується за всіма без винятку отриманими та зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними. Якщо придбані товари, послуги чи основні засоби будуть використані в негосподарській діяльності або в операціях, що не обкладаються ПДВ, необхідно нарахувати податкові зобов’язання, виходячи з вартості таких придбань, та не пізніше останнього календарного дня звітного періоду скласти податкову накладну, зареєструвавши її в ЄРПН у терміни, встановлені Податковим кодексом для такої реєстрації. Якщо податкову накладну зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних із запізненням, покупець може включити таку податкову накладну до складу податкового кредиту за умови, що з дати складання такої податкової накладної минуло не більше 180 календарних днів. Для того, щоб правильно відобразити у складі податкової звітності податкові накладні, які були складені в одному звітному періоді, а зареєстровані в ЄРПН в іншому, слід проаналізувати причину. Якщо податкова накладна зареєстрована в ЄРПН своєчасно, тобто протягом 15-ти календарних днів, що настають за датою її складання, така податкова накладна включається до складу податкового кредиту звітного періоду, в якому її було складено. Якщо ж податкові накладні були зареєстровані в ЄРПН з порушенням встановленого строку, вони включаються до податкового кредиту того звітного періоду, в якому їх було зареєстровано в ЄРПН.

Щодо транспортного податку

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, згідно пп 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу визначено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають у власності легкові автомобілі. Під оподаткування підпадають легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. Юридичними особами – підприємствами, установами та організація транспортний податок обчислюється та сплачується самостійно щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. Фізичним особам - громадянам нарахування податку здійснюють органи фіскальної служби. За його результатами до 1 липня звітного року громадянам вручаються податкові повідомлення-рішення. Протягом 60 днів від дня вручення такого повідомлення необхідно сплатити податок.

Сервіси платникам податків

З метою якісного обслуговування платників податків на веб-порталі ДФС України функціонують такі електронні сервіси: «Антикорупційний сервіс «Пульс»» (за телефоном (044) 284-00-07), «Електронний кабінет платника податків», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Дані Реєстру платників ПДВ», «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Анулювання реєстрації платників ПДВ», «Реєстр платників єдиного податку», «Дані про взяття на облік платників податків». Також, з метою забезпечення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності, а також покращення процедур адміністрування та обслуговування платників ДФС України розроблено та запроваджено електронні сервіси для платників: укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» в електронній формі та удосконалення процедури перетину митного кордону «Електронна митниця».

До уваги громадян – власників земельних ділянок!

Відповідно до норм Податкового Кодексу України  нарахування фізичним  особам сум земельного податку проводиться фіскальними органами, які видають платникові до 1 липня поточного року документ на сплату податку. Сплачується земельний податок протягом 60 днів з дня вручення документу. У 2015 році граничний строк сплати зобов'язання, вказаного у квитанції - 28 серпня. Податковим кодексом також визначено, що від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.

Step by step назустріч бізнесу

На пропозиції підприємницького середовища з метою послаблення податкового тиску на малий та середній бізнес парламентом та Урядом України зроблено дієвий крок назустріч платникам податків. Прийняті зміни до законодавства України в частині норм застосування реєстраторів розрахункових операцій підприємцями – платниками – єдиного податку ІІ та ІІІ груп при проведені розрахунків за готівку. Змінами, внесеними Законом України від 01.07.15 №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій лише платниками другої і третьої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн. гривень.

Увага платника податку на прибуток! За якою формою подати податкову звітність з податку на прибуток за перше півріччя

З метою дотримання вимог Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» Державною фіскальною службою України розроблено проект уніфікованої форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі - проект декларації) (розміщено на офіційному веб-порталі (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» підрозділу «Регуляторна політика» розділу «Діяльність»), в якій зменшено кількість додатків та передбачено додаток РІ, в якому згруповані різниці, на які збільшується або зменшується фінансовий результат до оподаткування. Роз’яснення щодо порядку подання податкової звітності з податку на прибуток за півріччя 2015 року надано листом Державної фіскальної служби України від 29.07.2015 р. №27719/7/99-99-19-02-01-17.

Харківщина: за січень-липень 2015 року до бюджету надійшло 221,0 млн. грн. військового збору

Зокрема, у липні платниками податків Харкова та області сплачено 35,3 млн. грн. Загалом, за рік існування військового збору до бюджету країни перераховано 345,7 млн. грн. В ГУ ДФС у Харківській області нагадують, що військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Військовим збором (1,5 % від об’єкта оподаткування), зокрема, обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Як зазначає в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області Ірина Сагайдак, своєчасна сплата військового збору  - це показник прояву патріотизму жителів Харківщини. Тож така  громадська позиція земляків визиває неабияку повагу та віру в те, що Україна обов’язково переможе.

Граничний термін сплати єдиного внеску переноситься, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день

Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця (крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця). У разі якщо останній день строку сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Зазначена норма визначена п. 11 розд. ІV «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» затвердженої наказом МФУ від 20.04.15 № 449.

 Розрахунки за відвантажені товари

Платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). У разі застосування іншого способу розрахунків, платники єдиного податку в податковій декларації додатково відображають окремо доходи, отримані від здійснення таких операцій, які оподатковуються у підприємців за ставкою 15%, а у юридичних осіб за подвійною ставкою. Крім того, у разі застосування платником єдиного податку не грошових способів розрахунків, він зобов'язаний перейти на загальну систему оподаткування з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків. Зазначені норми визначені п. 291.6 ст. 291, пп. 296.5.5 ст. 296 та пп. 298.2.3 ст. 298 Податкового кодексу України.

Електронний сервіс «Заповнення декларації громадянами»  

Сервіс надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до органів ДФС фізичні особи – підприємці та громадяни, та надіслати її до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку у режимі он-лайн.

 

Електронний сервіс «Електронна митниця»  

Сервіс передбачає здійснення митних процедур в електронному вигляді, використання електронних документів, у тому числі митних декларацій, засвідчених ЕЦП.

До уваги приватних нотаріусів!

У консультації зазначено, що на приватного нотаріуса покладено обов'язок щокварталу інформувати органи ДФС про посвідчені договори продажу (обміну) або дарування об'єктів нерухомого майна та про видані свідоцтва про право на спадщину. у ф. № 1ДФ приватний нотаріус заповнює графи 1, 2, За, 4 та 5. У зазначених графах відображаються: порядковий номер, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відповідну відмітку в паспорті), сума нарахованого доходу, сума сплаченого податку на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО), ознака доходу.

Сервіс «Пульс» допоможе у вирішенні проблем з податківцями та митниками

При Державній фіскальній службі України працює антикорупційний сервіс «Пульс», на який можна телефонувати цілодобово. На ваші дзвінки чекають за номером: (044) 284-00-07.Саме на цей сервіс ви можете повідомити про проблеми, які виникають у веденні бізнесу через непорозуміння зі службовими особами податкової та митної служб та про перевищення посадовцями цих відомств своїх повноважень. За кожним фактом буде проведена службова перевірка і вжито відповідних заходів.

 Податкова консультація

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує  що кожен має право на звернення за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі. Консультації надаються контролюючими органами. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень.

29 серпня 2015 року останній день сплати транспортного податку

З метою своєчасної сплати транспортного податку фізичними особами у 2015 році, нагадуємо власникам легкових автомобілів, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см., про необхідність сплати податку у розмірі 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового періоду. Податок сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. Транспортний податок запроваджено Законом України від 28.12.2014 р. №71-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», що вступив в силу з 1 січня 2015 року.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується до 29 серпня 2015 року

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу власників об'єктів житлової нерухомості – фізичних осіб, що в термін до 29 серпня 2015 року необхідно сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2014 рік. Сума податку, розраховується податковою інспекцією за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості за ставками, що діяли в 2014 році. Фізичні особи сплачують суму податку за звітний рік протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, яке надсилається  до 1 липня контролюючим органом за місцем реєстрації. У сільській та селищній місцевості податок може сплачуватись через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.

Вимоги до центрів сервісного обслуговування касової техніки

Західна ОДПІ наголошує, що проводити технічне обслуговування без порушення раніше здійсненого належним чином опломбування РРО, ремонтувати РРО закон дозволяє лише через центри сервісного обслуговування. У випадку, якщо сервісна організація не забезпечила гарантійний ремонт касової техніки у 7-денний строк і не ввела в експлуатацію належним чином зареєстрованого на суб`єкта господарювання резервного РРО, до центрів сервісного обслуговування застосовуються фінансові санкції. Розмір штрафу за ігнорування  норми щодо введення в експлуатацію РРО - 5 мінімальних зарплат, встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року. У своїй діяльності представники бізнесу повинні врахувати, що не підлягають виключенню з Держреєстру моделі РРО, що раніше пройшли первинну реєстрацію та використовуються суб`єктом господарювання, до закінчення строку їх служби. Строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Держреєстру не повинен бути меншим 7 років. Нагадаємо, що ці та інші законодавчі норми передбачені Законом України від 01.07.2015 року № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Про порядок заповнення платіжних документів на сплату податків

Усі поля реквізиту „Призначення платежу” розрахункового документу платникам податків потрібно заповнювати у відповідності із затвердженим Наказом Міндоходів України від 22.10.13 №609 „Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів". Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ. Текст Порядку заповнення документів та списками кодів видів сплати розміщений на веб-порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/62901.html

Яким чином укласти договір «Про визнання електронних документів» з органом ДФС в електронному вигляді?

Для укладення договору «Про визнання електронних документів» з органом ДФС в електронному вигляді можуть бути використані безкоштовні програми та онлайн сервіси надані компаніями-учасниками Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу, які доступні у розділі «Програмне забезпечення» інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за посиланням http://acskidd.gov.ua.

Який термін розгляду договору «Про визнання електронних документів»?

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС не перевищує 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки для юридичної особи або фізичної особи – підприємця, а у разі відсутності у фізичної особи – підприємця печатки –ключем його підпису. Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.

Чи може юридична особа перейти на єдиний податок протягом року?

Відповідно до пп.298.1.4 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України (ПКУ) суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому пп.298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст.291 ПКУ. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл.1 р.XIV ПКУ.

Підприємницька діяльність на ринках України

Фізичні особи – підприємці можуть здійснювати підприємницьку діяльність на ринках України та бути платниками єдиного податку першої групи у разі, якщо не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень ( п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України )..Звертаємо увагу на те, що не може бути платником єдиного податку першої групи фізична особа – підприємець, яка здійснює продаж товарів у магазині, розташованому на території ринку.

За сім місяців платники Західної ОДПІ м. Харкова сплатили до бюджетів понад 591,8 млн. грн.

З них до Державного бюджету надійшло 297,3 млн. грн., в тому числі податку на прибуток – 64,5 млн. грн., ПДФО – 52,8 млн. грн. Місцеві бюджети протягом січня-липня поточного року поповнилися на 294,4 млн. грн., що на 33,7 млн. грн. більше від доведеного. Зокрема, до місцевих громад надійшло 151,9 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, 48,4 млн. грн. плати за  землю та 48,5 млн. грн. єдиного податку.  Крім того, за звітний період платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перерахували до бюджету 540,2 млн. грн. Це свідоцтво того, що платники розуміють, що своєчасна виплата пенсій та надання інших соціальних гарантій залежить від своєчасного перерахування єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування.

Відділ комунікацій Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області