У 2015 році за фактами корупції відносно посадових осіб ДФС Харківської області розпочато 31 кримінальне провадження

Як повідомили в  Управлінні власної безпеки ГУ ДФС у Харківській області, протягом січня-липня 2015 року  проведено 246 службових перевірок та розслідувань, пов’язаних із службовою діяльністю підрозділів Харківської області. Майже 65% (161) з них відбулися за зверненнями фізичних та юридичних осіб. Решта – 85 – здійснено працівниками УВБ на підставі отриманої оперативної інформації. За результатами проведених службових перевірок та розслідувань інформація підтвердилась у 83 випадках, у тому числі, за 46 зверненнями громадян і юридичних осіб. Керівникам районних підрозділів Харківської області направлено 124 подання про вжиття заходів реагування щодо усунення причин та умов, які сприяли вчиненню виявлених порушень. Окрім того, було винесено 41 офіційне застереження працівникам про неприпустимість порушень вимог чинного законодавства, 97 працівників притягнуто до відповідальності, 1 - звільнено. Також протягом січня-липня поточного року відносно посадових осіб розпочато 31 кримінальне провадження за різними статтями КК України. Утім, не перевірками єдиними. Одним з пріоритетних напрямків роботи фахівців підрозділу власної безпеки області залишається упереджувальна та роз’яснювальна робота серед працівників фіскальної служб, а також кандидатів на заміщення вакантних посад. А для всіх небайдужих нагадуємо, що в Державній фіскальній службі України діє інтерактивний антикорупційний сервіс «Пульс». На телефон якого  - (044) 284-00-07 - можна  цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників відомства. Співробітники ДФС не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють заявника про результати перевірки та вжиті заходи. Конфіденційність та об’єктивність перевірки Вашого звернення гарантується! Звертайтеся і  вам обов’язково допоможуть!

Інша цікава інформація від Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області:

З початку 2015 року ДФС видано 450,5 тис. електронних ключів

Протягом січня – липня 2015 року Акредитованим центром сертифікації ключів ДФС видано 450,5 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Більшість з них отримали фізичні особи – 226,1 тис. ключів. У свою чергу, юридичним особам видано майже 224,4 тис. сертифікатів. Послугами Центру за сім місяців поточного року скористались понад 153,8 тис. клієнтів. У тому числі майже 103,3 тис. фізичних та майже 50,6 тис. юридичних осіб. На сьогодні Центр обслуговує понад 3,6 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів. Надання зазначеної послуги сприяє розвитку електронних сервісів фіскальної служби. Адже за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники мають змогу звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів Держстату та Пенсійного фонду. Нагадаємо, що отримати посилений сертифікат можна у відділенні акредитованого Центру сертифікації ключів ДФС.

Застосування РРО при закупівлі меду

Фізична особа-підприємець, який є платником єдиного податку третьої групи, обсяг доходу якого менше 1 млн грн, працює за агентським договором і за дорученням юридичної особи здійснює закупівлю натурального меду у фізичних осіб (пасічників) за готівкові кошти має право не застосовувати РРО. Так, згідно з п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів зобов’язані здійснювати розрахунок на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій. Водночас платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи-підприємці), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, не зобов’язані застосовувати РРО відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу. Також РРО не застосовується у разі здійснення розрахунків винятково через банківські установи.

Перелік товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, доповнено книжками антиукраїнського змісту

На виконання статті 17 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», статті 2 Закону України «Про захист суспільної моралі»  ДФС довела до митниць список видань антиукраїнського спрямування, які Державний комітет телебачення і радіомовлення України визначив такими, що заборонені до ввезення на митну територію України. Список видань, сформований Держкомтелерадіо, налічує 38 книжок антиукраїнського спрямування. Така заборона вводиться «з метою запобігання застосуванню до громадян України методів інформаційної війни та дезінформації, розповсюдження ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму, зупинення посягань на територіальну цілісність та визначений Конституцією України державний устрій, порушення авторського права». Просимо суб’єктів підприємницької діяльності та громадян бути уважними при перетині митного кордону.

Визначення доходу фізичної особи - платника єдиного податку

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Також для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (пункт 292.6 статті 292 Податкового кодексу). Разом з тим, фізична особа-підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством (Узагальнююча податкова консультація щодо порядку визначення доходів суб’єктів господарювання-фізичних осіб-платників єдиного податку, затверджена наказом ДПС України від 24.12.2012 р. № 1183). Таким чином, фізична особа-підприємець - платник єдиного податку включає до доходу отриману суму коштів від продажу товарів (робіт, послуг) в день її отримання на розрахунковий рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності. Кошти, включені до доходу та переведені на інший розрахунковий рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, не підлягає повторному оподаткуванню єдиним податком.

У разі несправності РРО платник повинен повідомити контролюючий орган

При виявленні несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, потрібно: письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування; протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому cуб’єкт господарювання зареєстрований платником податків. На період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 7 робочих днів (раніше ще було уточнення -72 годин), вимкнення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням КОРО та РК або із застосуванням резервного РРО. Довідково: такі дії платника прописано змінами, які внесені Законом України від 01.07.2015 р. № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

З 1 вересня поточного року пенсії інвалідів війни не оподатковуються

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що Законом України від 17 липня 2015 року №653-VIII «Про внесення змін до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб» з 1 вересня 2015 року звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб пенсії:  - учасників бойових дій у період Другої світової війни;  - інвалідів війни;  - осіб, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України від 22.10.1993 №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».  Цей закон опубліковано у газеті «Голос України» від 06.08.2015 №142.

Сервіс «Електронний кабінет платника податків»

За допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків», в якому впроваджено сервіс «Звірення розрахунків з бюджетом», реалізовано можливість здійснення платником самостійної процедури звіряння стану його розрахунків з бюджетом по кожному податку, збору або внеску, належному йому до сплати.

Безалкогольне пиво акцизним податком не оподатковується

Безалкогольне пиво - це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, одержаний під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об’ємною часткою спирту не більш як 0,5 відсотка, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202. На товари, що відносяться до товарної групи 2202 згідно УКТ ЗЕД, ставки акцизного податку ПКУ не встановлено, оскільки такі товари не віднесено до підакцизних. Ставки акцизного податку встановлено на пиво із солоду (солодове), що відноситься до товарної групи 2203 00 згідно УКТ ЗЕД, як на підакцизний товар. Отже, роздрібна торгівля пивом безалкогольним акцизним податком не оподатковується.

Сервіс ДФС України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

Для того, аби перевірити надійність Вашого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Введіть відому Вам інформацію в одне з полів і наша система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку.

Щоб подати Декларацію мережею Інтернет – треба отримати електронні ключі

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку: особисто платником або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством. Для користування цією послугою потрібно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення .АЦСК за адресою: http://www.acskidd.gov.ua/. Там же ви знайдете бланки та зразки заповнення необхідних документів.

Отримання інформації та Витягу  з системи електронного адміністрування ПДВ 

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що електронні формати Запиту на отримання інформації та Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ розроблені та розміщені на веб-порталі Державної фіскальної служби України  в Рубриці «Електронна звітність» в розділі «Платникам податків про електронну звітність» в підрозділі «Інформаційно-аналітичне забезпечення» в Реєстрі електронних форм податкових документів.

Щодо переліку адміністративних послуг, що надаються контролюючими органами 

Перелік адміністративних послуг, що надаються контролюючими органами, розміщений на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (Головна сторінка/Діяльність/Адміністративні послуги) за посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/administrativni-poslugi.

Пакетне приймання звітності в електронному вигляді

У зв’язку із внесенням змін у формат електронного документа податкової звітності запроваджено пакетне приймання звітності в електронному вигляді. Пакетом звітних документів вважається певний перелік документів одного типу чи різних типів, що подаються суб’єктом в одному звітному періоді. Пакет повинен містити основний документ звітності та необхідні додатки до нього. Фізично пакетом документів є набір XML-файлів, які називаються згідно з форматом (стандартом) електронної звітності, кожний з яких пов’язаний один з одним відповідними посиланнями, вказаними у тезі. Граничний час очікування файлів при збиранні пакету 00.00 годин кожної доби. В разі відсутності будь-якого з заявлених або обов’язкових файлів пакету на 00.00 години кожної доби всі інші надіслані файли пакету не приймаються, про що надсилається квитанція. У разі помилок в будь-якому файлі пакету – не приймається весь пакет. Після виправлення помилок необхідно надсилати новий пакет документів. Для подання звітності в електронному вигляді, необхідно оновити версії програмного забезпечення, що використовується для формування податкової звітності, до версії, що забезпечує пакетне звітування.

Шановні громадяни! Сплатіть земельний податок до 28 серпня 2015 року.

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, громадяни, які є землевласниками й землекористувачами, повинні сплатити земельний податок за 2015 рік не пізніше 28 серпня 2015 року. Статтею 281 ПКУ передбачено пільги щодо сплати земельного податку для таких категорій громадян: інвалідів І та ІІ групи; фізичних осіб, які виховують 3-х і більше дітей віком до 18 років; пенсіонерів (за віком); ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Фізична особа здає в оренду особисте майно

Відповідно до ст. 319 та ст. 320 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності. Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ без реєстрації орендодавця як фізичною особою - підприємцем.

Довідка про доходи платника єдиного податку видається протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання заяви

Фізична особа-підприємець - платник єдиного податку може за письмовою заявою отримати від контролюючого органу довідку про доходи, у тому числі за будь-який інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період. Така довідка видається не пізніше п’ятнадцяти днів від дня отримання заяви. Відповідно до п.294.1 ст.294 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку, зокрема, першої та другої груп є календарний рік, а для третьої групи – календарний квартал. Водночас платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду (п. 296.8 ст. 296 Податкового кодексу України).

Чи має право фізична особа включити до податкової знижки суму коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу?

Фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Протягом якого строку повертається податок на доходи фізичних осіб платнику, який в декларації про майновий стан і доходи задекларував право на податкову знижку?

Відповідно до норм Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Західна ОДПІ м. Харкова: надходження єдиного податку склали 48,5 млн.грн.

Як повідомили в інспекції, за січень-липень поточного року платники Ленінського та Жовтневого районів м. Харкова сплатили  до місцевого бюджету 294,4 млн., це на 33,4 млн. або на 112,8%  більше, ніж за аналогічний період минулого року. Вагома частка цієї суми сплачена фізичними особами – підприємцями – 33,5 млн. грн. Від спрощенців – юридичних осіб до бюджету надійшло 15,1 млн. грн. Нагадаємо, з 1 січня 2015 року стали чинними зміни щодо спрощеної системи оподаткування. Збільшено поріг граничного доходу для перебування в тій чи іншій групі, знижено ставки єдиного податку. Окрім того, замість чотирьох груп платників єдиного податку-фізичних осіб залишилось три – платники єдиного податку третьої та п'ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, вважаються платниками єдиного податку третьої групи. Щодо юридичних осіб, то вони можуть обрати 3 групу, і сплачувати 2 або 4% з виручки (залежно від того це платник ПДВ чи ні). Також до платників єдиного податку 4 групи включено платників фіксованого сільгоспподатку.

Порядок та термін подання звіту про рух валютних цінностей за рахунком, відкритим за межами України на підставі ліцензії НБУ, та відповідальність яка передбачена за його неподання

Звіт про рух валютних цінностей за рахунком (рахунками) власник ліцензії надає підрозділу Національного банку України та контролюючому органу, у якому він зареєстрований як платник податків, щомісячно не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним періодом (першим звітним місяцем є місяць видачі ліцензії), крім фізичних осіб, що не є підприємцями, які надають такий звіт щоквартально. За несвоєчасне подання Звіту про рух валютних цінностей за рахунком (рахунками) накладається штраф в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Зазначена норма передбачена ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (далі - Декрет). Здійснення операції з відкриття рахунків в іноземних банках вимагає отримання резидентом України індивідуальної ліцензії. Порядок видачі індивідуальної ліцензії регулюється Положенням про порядок та умови видачі Національним банком України резидентам індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами (юридичними та фізичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 14 жовтня 2004 року № 485. Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 114 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс»  офіційного веб-порталу ДФС України.

Понад 640 млн. грн. податку на прибуток надійшло до скарбниці країни від підприємств Харківщини

З початку року підприємствами Харківської області  - платниками податку на прибуток (без СДПІ ВПП у м. Харкові) до зведеного бюджету сплачено 640,1 млн. грн. цього податку. Індикативний показник ДФС України виконано на 129,2%, додатково надійшло 144,5 млн. грн. Зокрема, у липні надходження податку на прибуток склали 45,3 млн. грн. Індикатив було виконано на 107,1%, бюджет додатково отримав  3 млн. грн. Про це повідомили в Координаційно-моніторинговому управлінні ГУ ДФС у Харківській області. У відомстві розповідають, що  із загальних надходжень за 7 місяців поточного року державний бюджет отримав  565,5 млн. грн., а казна місцевих громад поповнилась на  74,6 млн. грн. Як зазначила в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області Ірина Сагайдак, податок на прибуток є одним із показників розвитку бізнесу в регіоні. Окрім того, посадовець підкреслила, що завдяки децентралізації та стабільному наповненню місцевих бюджетів, зокрема податком на прибуток, забезпечується своєчасна підтримка соціальної сфери громад.

Щодо сплати транспортного податку фізичними особами

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що згідно з п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ визначено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком). Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів. При цьому сплатити транспортний податок фізичним особам потрібно протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ). Таким чином у протягом серпня спливатиме термін сплати транспортного податку за повідомленнями – рішеннями, отриманими у липні поточного року.

«Акциз-2015»: перерви не буде

Працівники податкової міліції Харківщини з метою посилення державного контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів і детінізацію вказаного ринку у рамках проведення комплексу широкомасштабних заходів під умовною назвою «Акциз-2015»  продовжують боротьбу із незаконними виготовленням та продажем палива, тютюнових та лікеро-горілчаних виробів. «Операція «Акциз-2015» розпочала свою дію 10 квітня цього року, - розповідає начальник оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов, - лише за цей час працівниками податкової міліції складено 204 протоколи про адміністративне правопорушення, виявлено 4 підпільних цехи, розпочато 7 кримінальних проваджень».

В ГУ ДФС у Харківській області відбулася презентація книги «Сумлінні платники податків 2014»

Книга з такою назвою «побачила світ» за ініціативи Голови ради територіального відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Харківській області Марини Вишневської. На сторінках видання зібрана інформація про платників Харківщини, які не лише сумлінно сплачують податки, а й розвивають свій бізнес, створюють додаткові робочі місця, своєчасно сплачують заробітну плату робітникам. Всі вони стали лауреатами регіонального туру рейтингу «Сумлінний платник податків 2014». Як зазначила під час заходу в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області Ірина Сагайдак, керівників таких підприємств поправу сьогодні можна назвати патріотами нашої країни. «В наш час патріоти це не лише ті, хто захищають Україну на полі бою, а й ті, хто своєю працею допомагає відродити її економічний потенціал», - підкреслила посадовець.

Увага! Шахраї

ГУ ДФС у Харківській області попереджає про виникнення випадків шахрайських дій, здійснених злочинцями під виглядом працівників органів ДФС.Так, на деяких торговельних майданчиках м. Харкова особи, які називали себе податківцями, вимагали від суб’єктів господарювання гроші за не проведення перевірок. Нагадуємо, що посадова особа ДФС повинна перед початком перевірки пред’явити направлення на перевірку, копію наказу про проведення перевірки та службове посвідчення особи. У разі не пред’явлення зазначених документів та у випадках вимагання грошей негайно звертайтеся до правоохоронних органів або телефонуйте до Антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс» за тел. (044) 284-00-07.

За сім місяців 2015 року до бюджету сплачено 102,5 млрд. ЄСВ

Протягом січня – липня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 102,5 млрд. грн. Зокрема, у липні до бюджету сплачено  16,5 млрд. грн. цього податку. Нагадаємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Щодо граничного розміру орендної плати

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що Законом України від 30.06.2015 № 557-VIII "Про внесення зміни до статті 288 Податкового кодексу України щодо граничного розміру орендної плати" (далі  -  Закон №557) пункт 288.5 статті 288  Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – Кодекс) доповнено підпунктом 288.5.3. Згідно пп. 288.5.3 п.288.5 ст.288 Кодексу розмір орендної плати може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах. Закон №557 набрав чинності з 24.07.2015.

Щодо сільськогосподарських підприємств – платників ПДВ!

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє, що на виконання п.2001.2 ст. 2001 Податкового кодексу України Казначейством України 29 липня 2015 року платникам – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, додатково відкриті рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Чи необхідно отримувати ліцензію на роздрібну торгівлю пивом?

З 1 липня 2015 року суб’єктам господарювання які здійснюють торгівлю пивом необхідно отримати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями.

Скільки необхідно сплачувати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів?

Акцизний податок сплачується у розмірі 5% від суми реалізованих підакцизних товарів.

Чи повинно пиво маркуватись марками акцизного податку?

Відповідно до п.226.6 ст.226 Податкового кодексу України маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об’ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту до 8,5 відсотка об’ємних одиниць не здійснюється.

Подання заяви про внесення змін до реєстру платників єдиного податку

У разі зміни відомостей, внесених до реєстру платників єдиного податку (податкової адреси, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності) платники єдиного податку мають подати заяву про внесення таких змін до податкового органу за місцем своєї реєстрації. Зазначена заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Єдинщиком третьої групи така заява подається разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни. Форма та порядок подання заяви встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику.

Чи може мати розраховувати на податкову знижку за навчання, якщо донька вийшла заміж, змінила прізвище і квитанції на оплату навчання оформленні на її нове прізвище?

Платник податку має право скористатися податковою знижкою на навчання непрацюючого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, за умови, що в квитанції вказано прізвище такого члена його сім’ї, наявна копія укладеного договору про навчання та платник документально підтвердив родинні стосунки (ступінь споріднення) з такою особою. При цьому, якщо член сім’ї першого ступеня споріднення після реєстрації шлюбу змінює прізвище і в квитанціях зазначено його нове прізвище, то потрібно надати ще і копію Свідоцтва про шлюб.

 Сплатіть земельний податок до 28 серпня 2015 року.

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує, що відповідно до Податкового кодексу України, громадяни, які мають на території України у власності або користуванні земельні ділянки, частки – є платниками земельного податку. Територіальні органи ДФС направляють громадянам – платникам земельного податку та орендної плати за землю, податкові повідомлення-рішення для сплати земельного податку та орендної плати за користування землею. Такий платіжний документ можна й самостійно одержати у місцевій податковій інспекції. А податок фізичні особи мають сплатити не пізніше, ніж 28 серпня 2015 року. Своєчасно сплачений земельний податок - це не лише обов’язок перед державою, але й запорука соціально-економічного розвитку місцевої громади.

Нова форма декларації з плати за землю.

Західна ОДПІ м. Харкова повідомляє власникам підприємств, установ, організацій або уповноважених ними органів (осіб) чи фізичних осіб, які мають, або орендують земельні ділянки державної або комунальної власності, що з 31 липня 2015 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560, яким затверджена форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

Нагадуємо про електронний цифровий підпис

Послуги електронного цифрового підпису – зручний та сучасний спосіб не тільки для спрощення документообігу у суб’єктів підприємницької діяльності, але й шанс застрахувати свою інтелектуальну власність будь-якому користувачу електронної пошти. Можливість отримати безкоштовно електронний сертифікат ключа - надає змогу кожному платнику оптимізувати процедуру подачі звітів, швидко та без перешкод звітувати  до податкових, митних органів. Не витрачаючи свій час, отримувати консультації в режимі он-лайн, замовляти довідки, тощо. Адже, відповідно до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис» електронний підпис є обов'язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб'єктами електронного документообігу. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Тож, закликаємо підприємців, юридичних осіб та пересічних громадян, які з тих, чи інших причин ще не мають електронного ключа – отримати його якнайшвидше, та відчути всі переваги та зручності використання. Отримати ключі електронного цифрового підпису можна безкоштовно звернувшись до Представництва Акредитованого Центру сертифікації електронних ключів ДФС України за адресою: м. Харків, пл. Свободи, 5 (Держпром), 6 під’їзд, 2 поверх, кімната 121.

Електронні сервіси ДФС забезпечують комфортні умови для звітування

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує платникам, що для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

Єдине вікно подання електронної звітності

„На офіційному сайті Державної фіскальної служби України www.sfs.gov.ua можна завантажити Програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"» для формування звітності до Пенсійного Фонду України, Державної служби статистики України до ДФС України, а також накладання електронного цифрового підпису та шифрування електронних документів (дослідна експлуатація). Існує необхідність постійного оновлення системи. Оновлення програми виходять майже щомісяця в зв’язку з затвердженням нових форм і версій документів, виправленням помилок або доопрацюванням програмного забезпечення”, - звертає увагу начальник управління ІТ та обліку платників Західної ОДПІ м. Харкова Олеся Коробкина.

Електронні сервіси ДФС забезпечують комфортні умови для звітування

Західна ОДПІ м. Харкова нагадує платникам, що для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

Подання до органу ДФС Повідомлення про прийняття працівника на роботу

Повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою згідно з додатком до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:  засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису; на паперових носіях разом з копією в електронній формі;  на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами. Для подання Повідомлення засобами електронного зв’язку ДФС України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (версія 1.17.0), яке розповсюджується на безоплатній основі, зокрема розміщено в розділі «Платникам податків про електронну звітність» офіційного веб-порталу ДФС України (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/). В даному програмному забезпеченні платникам надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу, накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності.

Які звернення не підлягають розгляду та вирішенню?

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає. Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 Закону України «Про звернення громадян», та звернення осіб, визнаних судом недієздатними. Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.

За допомогою якого безкоштовного програмного забезпечення платники податків можуть складати податкові накладні/розрахунки коригування в електронному вигляді та реєструвати їх в ЄРПН, подавати запити до ЄРПН та отримувати витяг і податкову накладну з ЄРПН, податкову звітність з ПДВ?

Для формування та надсилання податкових накладних та іншої звітності платник податків може використовувати будь-яке програмне забезпечення або може користуватись програмним забезпеченням «Система формування та подання до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді» та «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», які разом з інструкцією щодо встановлення, можна безоплатно отримати на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у aрозділі «Електронна звітність» (підрозділ «Програмне забезпечення» > «ОПЗ-програми з формування і подання платниками податків податкової звітності і реєстру отриманих та виданих податкових накладних до органів ДПС в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку».

Де можна знайти роз’яснення щодо особливостей реєстрації податкових накладних та складання податкової звітності?

На головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) функціонує банер «Електронне адміністрування ПДВ», в якому розміщено актуальні питання-відповіді, перелік електронних сервісів та форматів для отримання інформації з системи електронного адміністрування ПДВ, роз`яснення щодо особливостей реєстрації податкових накладних та складання податкової звітності, тощо. Також, на веб-порталі Державної фіскальної служби України функціонує сервіс «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».

Що змінилося в системі електронного адміністрування ПДВ з 01.08.2015 р.?

З 1 серпня 2015 р. відповідно до Закону України від 16 липня 2015 року №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» вступили в дію нові правила функціонування системи електронного адміністрування ПДВ. По-перше, сільськогосподарським товаровиробникам, які застосовують спецрежим ПДВ, Держказначейством починаючи з 01.08.2015 року автоматично відкриються додаткові електронні рахунки для зарахування сум ПДВ від сільськогосподарської діяльності. Кошти з таких рахунків Казначейством автоматично (в день їх зарахування на електронний рахунок с/г підприємством) перераховуються на спеціальні рахунки с/г товаровиробників. На сьогоднішній день кошти на спеціальний рахунок с/г товаровиробників перераховуються з електронних рахунків лише після подання декларації. По-друге, постачальникам комунальних послуг населенню, на електронні рахунки в Держказначействі будуть зараховуватись суми субвенцій з бюджету, які збільшуватимуть реєстраційну суму для реєстрації в ЄРПН податкових накладних. Заборонено накладення арешту на кошти, які знаходяться на електронних рахунках платників, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» та доручено зняти раніше накладені арешти.

Що станеться із залишком коштів на електронному рахунку після «обнуління» формули за новим Законом України?

З метою виправлення помилок Законом передбачено на початок третього робочого дня після набрання чинності «обнуління» формули, яка визначає реєстраційну суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування в єдиному реєстрі податкових накладних. Після такого «обнуління» у формулу ДФС України автоматично будуть включені: - середньомісячні (1/12) суми ПДВ, задекларовані платником до сплати в бюджет та погашені або розстрочені за останні 12 місяців/4 квартали (т.з. «овердрафт»); - суми переплат станом на 01.07.2015р.; - суми залишку коштів на електронному рахунку платника станом на дату набрання чинності законом; - суми від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015р., задекларовані платниками у рядках 24 та 31 декларації з ПДВ за червень/ІІ квартал 2015 року; - суми ПДВ, що містяться в податкових накладних/розрахунках коригування, складених починаючи з 01.07.2015р.; - суми ПДВ по імпортованих товарах з митних декларацій, аркушів коригування та додаткових декларацій, оформлених з 01.07.2015р.

Чи вносить Закон України №643-VIII зміни до порядку застосування штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН?

Відповідно до п.34 підрозділу 2 Перехідних положень Податкового кодексу України (із врахуванням змін, внесених Законом України №643-VIII) штрафні санкції не застосовуються за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН (10%, 20%, 30%, 40%), складених до 1 жовтня 2015 року.

Які особливості реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних, якщо їх дата складання припадає на період з 1 липня по 30 вересня?

Згідно із загальним правилом реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, але не пізніше 365 календарних днів від дати їх складання. В той же час пунктом 39 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу продовжено термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року (включно). Для таких податкових накладних коригування встановлюються такі строки реєстрації: - податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені; - податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

Як виписати податкову накладну при умові придбання товарів, які не є об’єктом оподаткування, або звільнені від оподаткування?

Якщо платником податку протягом звітного періоду придбавались товари/послуги з податком на додану вартість, який включається до складу податкового кредиту, для використання в операціях, які не є об’єктом оподаткування, та в операціях, які звільнені від оподаткування, то в такому випадку складається дві зведені податкові накладні: - одна податкова накладна складається на суму податкових зобов’язань, нарахованих на вартість товарів/послуг, використаних (призначених для використання) у звільнених від оподаткування операціях; - друга податкова накладна складається на суму податкових зобов’язань, нарахованих на вартість товарів/послуг, використаних (призначених для використання) в операціях, які не є об’єктом оподаткування. У верхній лівій частині таких податкових накладних вказується відповідна помітка «Х» та зазначається відповідний тип причини (08, 09 відповідно). Для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, податкові зобов’язання визначаються та податкова накладна складається у випадку, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту. По товарах/послугах, необоротних активах, придбаним без податку на додану вартість як до 01.07.2015 року, так і після цієї дати, що використовуються в неоподатковуваних операціях, податкові зобов’язання не нараховуються.

Учасники АТО не будуть сплачувати військовий збір

Західна ОДПІ м. Харкова звертає увагу, що законом України від 18.06.2015 року №548-VIII тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, звільняється від оподаткування військовим збором грошове забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб – учасників АТО. Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається Кабінетом Міністрів України. Закон №548 набрав чинності 9 липня 2015 року та вводиться в дію через два місяці після набрання ним чинності, тобто з 10 вересня 2015 року.

Відділ комунікацій Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області